GUUS VAN DE NESTE PAKT TWINTIG1 JAAR OUDE RECORD KEES DE RUK Wout van Wijnen kraakte Geertse in twaalf zetten Sjoukje Koster uit Zierikzee dit moment Zebra's beste jeugdturnster TBljitfPste MARIEN VAN PROOIJEN CLUBCROSSKAMPIOEN VAN GOESE AV'56 Belangrijke mededeling voor Zilvervloot-spaarders. Tijd met twee seconden teruggedrukt naar 2.49,2 DERDE RONDE STRIJD OM ZEEUWSE TITEL JUVENTUS WON NIEUW WEDSTRIJDREGLEMENT BRACHT NOG GEEN BETERE VERDELINC Uitslagen VAN PROOIJEN 7e IN LIER (B) De Zilvervloot 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 DECEMBER 1974 ZELZATE Ex-Lu ctorzwemmer Kees de Rijk Is eindeli jk zijn ruim twintig jaar oude Zeeuwse record op de 200 meter schoolslag kwijtgeraakt. In het broeierig warme zwembad van het Belgische Zelzate zwom de 17-jarige Terneuzenaar Guus van de Ncste van Sschelde er na een taktische race twee Carla Willems stopte na 150 meter: weg rugslagrecord 200 m seconden onder. Op 14 augustus 1954 ploegde de sterke Kees de Rijk in een in het Kanaal door "Walcheren uitgezet 25-me- tertraject in Middelburg, naar 2.51.2 (voor die tijd een bijzon der sterke prestatie, die ook landelijk goed meekon), gister, twintig jaar en vier maanden later, maakte Guus van de Nes- te er 2.49.2 van. ,,Tk heb er", vertelde Van de Neste, „veel voor getraind, maar vooral de al gelopen weken is dankzij de inspannin gen van Scheldetrainer Kees Reijn- houdt de doorbraak gekomen. Ik was namelijk gewend om 100-meternunv mers te zwemmen en daardoor ging ik op de 200 meter veel te snel van start. Kees Reijnhoudt heeft me gezegd, dat ik niet zo snel van start moest gaan en me ook geleerd mijn krachten te verdelen. Daarom zwom ik vanmiddag tien slagen heen en twaalf slagen te rug. Het was voor mij nu of nooit". Guus van de Neste heeft zich aan het begin van zijn succesvolle race even moeten inhouden toen hij merkte, dat Stormvogelzwemmer Peter Buijs enorm snel van start ging. Peter Buijs later daarover: „Ik wilde alleen maar als eerste na 100 meter aantikken, want 200 meter zwemmen kan ik nu eenmaal niet." Wat dat betreft was dat voor Buijs toch ook een succesje, want hij tikte inderdaad voor Van de Neste na 100 meter als eerste aan. Daarna echter begon de Terneuzenaar aan een formidabele opmars, die Kees de Rijk diens laatste schoolslagrecord ont roofde (Van de Neste greep namelijk al eerder het 100 meterrecord van de ex-Middelburger) Paul Meerman van Stormvogel, nam sterk zwemmend achter de onge naakbare Guus van de Neste de ge legenheid te baat om het Zeeuws ad- spirantenrecord (dat op 2.52.6 vastge steld stond) terug te drukken naar 2.51.7. Ook op de damessclioolslag was er een record, hoewel de tijdens van Raymon- da Vergauwe van Bruinvis Sas van Gent, op de 100 en 200 meter nog al tijd standhouden. Op de 100 meter kv.-am Netty Pladdet op het nummer voor de meisjes onder de 14 jaar weer een stapje dichter bij de tijd van Ray- monda door aan te tikken in 1.26.1 en dat was voor de 14-jarige scholiere van Braakvan eentiende sneller dan haar eigen oude adspirantenrecord. Zij is nu precies een seconde verwijderd van de tijd van Raymonda Vergouwe, wier prestatie 'bejaarder' is dan de presatie van Kees de Rijk, namelijk ruim 23 jaar. Bijna hadden de recordwedstrijden, die Schelde Temeuzsn en Bruinvis Sas van Gent in het Belgische had georga niseerd hadden, een derde record op geleverd, maar Vlissingse Carla Wil lems van Stormvogel tikte op de 200 meter rugslag dames reeds na 150 me ter aan. „Ik dacht, dat ik er al was, wellicht veroorzaakt door de grote voorsprong, die ik had ongebouwd. anders weet ik er geen verklaring voor", merkte Carla op. Ze finishte nu na 2.50,7 en met het record van 2.49.1 in zicht zou dat zonder een 'stop' op 150 meter beslist tot het verleden ge zwommen zijn. Op enkele uitzonderingen na was dit recordgebeuren opnieuw een lauw ge beuren wal, het, meeleven met de zwemmers en zwemsters betreft. Een uitzondering werd aan de kant ge maakt tijdens de 100 meter vlinderslag dames, toen de eerdere 'begrafenis stemming' omsloeg in een enorm tu mult (Stormvogelleider Wim Buijs had onder meer tegen Jaap Keïjmel gezegd: „Als je nu niet aanmoedigt, schreeu wen wij nooit meer voor jouw" en dat was niet tegen dovemansoren gezegd) en dat bracht, Caria Willems in een race tegen Els van Tatenhove van Braakman op viertiende seconde van het Zeeuws adspirantenrecord. Op de 100 meter vrije slag lieren had .laap Keijmel gehoopt binnen de mi nuut te zwemmen. Het lukte echter niet. Keijmel: „11c had graag binnen de limiet gezwommen, maar het is me in Zelzate nog niet gelukt om een Zeeuws record te zwemmen of een su- pertïjd tc maken. Ik weet niet waar dat aan ligt". Voor Jaap Keijmel mo gen de recordwedstrijden dan ook al tijd in het Middelburgse Poelendaele- bad gehouden worden, want daarin worden die 'supertijden' gemaakt. Overigens gaf Luctoriaan John de Lan ge zijn Vlissingse opponent uitstekend partij: 60.9 tegen 61.0 rond. De anderen kwamen ver achter, zodat we ook hier opnieuw moeten constateren, dat de top vrij smal is. Toeschouwer tijdens deze wedstrijden was Axel de Gheselle uit Gent, die nadat het reglement hem verbood op Nederlandse wedstrijden uit te komen in zijn vaderland furore maakt. Het geen zonder meer een succes is voor de trainers van Bruinvis, bij wie de Gentse 13-jarige jongeman tweemaal per week traint (in Gent eenmaal) en waardoor hij zich een plaats veroverd heeft in de Belgische jeugdploeg voor de Europese kampioenschappen in Zweden op de 100 meter vrije slag Trainer Jan Platschorre van Bruinvis liet nog weten: „Hij heeft op die af stand reeds een tijd van 59.5 gezwom men en ik ben er van overtuigd, dat hij zich ook zal weten te kwalificeren voor de 200 en 400 meter vrije slag, waar voor nog slectiewedstrijden afgewerkt moeten worden. Op de 400 meter heeft VLISSINGEN Sensationeel was de overwinning van Wout van Wijnen op Wim Geertse. Binnen drie kwartier en in 12 zetten werd de toch heslist niet zwakke speler uit Oostkapelle van het bord geveegd, zaterdag in de derde ronde van het toernooi om de Zeeuw se schaaktitel nieuwe stijl. Jan de Lan ge, de grote overwinnaar van de eer ste twee ronen, kreeg de keerzijde van de medaille wel erg dramatisch voor geschoteld. Hij gaf op de 25e zet een paard weg en dat lam je je tegen Cees de Wolf niet permitteren. De Lange gaf direct zeer teleurgesteld op. Geconcentreerd en vasthoudend gaan de Zeeuwse topschakers achter de borden zitten in dit toernooi: het beste bewijs hierin is dat afgelopen zater dag geen enkele remise op het score bord verscheen. Tot de laatste secon de werd er gevochten. Zoals bijvoor beeld Henk de Ridder uit Axel. In de eindfase had hij nog vijf minuten voor 15 zetten bij een zeer ingewikkelde partij tegen Jaap Tholenaar uit Goes. De Ridder vocht verbeten door tegen de tijd en zijn tegenstander, joeg ie dereen in de zenuwen door uiterst kalm die laatste zetten te doen en zelfs nog zeer correct te noteren. Maar ook hieraan kwam een eind. De Vlag van De Ridder viel op de 48e zet en wedstrijdleider Geert van Oorschot moest de partij voor Tholenaar ge wonnen verklaren in een overigens volkomen remisestand. Adrie den Ha mer, de kampioen van het vorig sei zoen, ging ten onder tegen zijn grote opponent John Gommers, die een foutje van Den Hamer professioneel afstrafte. Michael Wise kwam tegen de grote kanshebber Cor Jansen in een prachtig toreneindspel terecht. Het was een kolfje naar de hand van Jansen. Wise had een geïsoleerde pion en daarop werd de kracht van de twee torens gericht. Wise leverde uitstekend tegenspel, maar Cor Jansen zag kans met z'n torens op de tweede rij te ko men, roofde daar een pion en datwas genoeg. Wise gaf zich op de 52e zet gewonnen. Richard van de Veken zag een valletje in de 17e zet over het hoofd in zijn partij tegen Henk Geert se, verspeelde zijn dame tegen loper en toren en gaf op. Scheele uit, Zierik- zee gaf zijn dame weg tegen Henk van de Graaf uit Vlissingen, die op dat moment overigens al veel beter stond, en kon zijn koning omleggen. Simon Sanders lanceerde tegen Ad van Oorschot een prachtige en scherpe aanval op de damevleugel, die Van Oorschot verkeerd pareerde. Winst voor de Middelburger. Het Zeeuwse schaakcircus gaat zaterdag 4 januari weer naar Goes, daarna tweemaal naar Sas van Gent op 25 januari en 15 februari, tweemaal naar Vlissingen op 8 en 25 maart en de slotrondc in Zierikzee is op zaterdag 19 april. De gedetailleerde uitslag van de derde ronde: J. de Lange-C. cle Wolf 0-1; M. Wise- C. Jansen 0-1; H. de Ridder-J. Tholenaar 0-1; B. Hendrikse-A. van der Weel 0-1: W. Geertse-W. van Wijnen 0-1; H. Geertse-R, van de Veken 1-0; J. Gommers-A. den Hamer 1-0: M. Krïj- ger-M. Westerweele 1-0; C. Provoost- A. Geertse 1-0; H. van de Graaf- A. Scheele 1-0; J. Zwarts-H. Oosterhout 0-1; A. van Oorschot-S. Sanders 0-1; M. den Hollander-S. van der Heijden 1-0. Stand na drie ronden: 3 punten: C. de Wolf en C. Jansen; 2>/i punt: J. Thole naar en B. Hendenkse; 2 punten: J. de Lange, M. Wise, W. van Wijnen, H. Geertse, J. Gommers, M. Krijger, C. Provoost; l'/i punt: H. de Ridder, A. van der Weel, W. Geertse, H. van de Graaf, S. Sanders; 1 punt: R. van de Veken, A. den Hamer, M. Westerweele, A. Geertse, H. Oosterhout, M. den Hol lander; Vs punt: A. Scheelt; 0 punten: J. Zwarts, A. van Oorschot en S. van der Heijden. Zo won Wout van Wijnen van Wim Geertse. Geertse wit, Van Wijnen zwart. 1. f4-e5; 2. fxe5-d6; 3 cxd6-Lxd6; 4. Pf3-Lg4; 5. e4-Pd7; 6. g3-Pe5; 7. Lg2-Lc5; 8. c3-Df6; 9. Tfl-Pd-3-i-; 10. Kc2-Da6; 11. c4-Dxc4; 12, Pa3-Pf4 4-4- Wit geeft op want na verplicht Kei volgt PxLg2 mat. Axel twee weken geleden een tijd van 4.41 rond laten afdrukken". De voornaamste uitslagen luiden: 400 m vrije slag heren: 1 Jaap Keijmel (Stormv.) 4.59.1; 2 John de Lange (Luctor.) 5.04.4; 3 Frank Lucasse (Gan- ze) 5.08.0; 4 Rob Geervliet (Luctor) 5.11.8; 200 m rugslag dames: 1 Carla Willems (Stormv.) 2.50.7; 2 Marjolein van de Neste (Schelde) 2.56.2; 3 Ella de Jonge (Stormv.) 2.57.2; 100 m vlin derslag meisjes onder 10; 1 Tjitske Parma (Ganze) 1.45.2; 2 Yvonne Rie- mens (Stormv.) 1.54.0; 3 Cora Franse (Ganze) 1.55.3: 100 m schoolslag meis jes onder 14: 1 Netty Pladdet (Braak man) 1.26.4 (nieuw Zeeuws adspiran tenrecord); 2 Ruth Cardon (Luctor) 1.31.7; 3 Gerrie Reynhoudt (Ganze) 1.34.0; Corien Haak (Braakman) 1.34.7; 100 meter vlinderslag jongens onder 16: 1 Jaap Keijmel 110.5; 2 Paul Meer man (Stormv.) 1.13.0; 3 Dick Schip per (Stormv.) 1.16,0; 100 m rugslag jongens onder 12: 1 Pieter Polderman (Scheldestroom) 124.8; 2 Rob van de Velde (Stormv.) 1.29.7; 3 Niek Brug- geman (Stormv.) 1.29.8; 100 m vlinder slag dames: 1 Carla Willems 121.6; Els van Tatenhove (Braakman) 1,23,4; 3 Ingrid van Assche (Schelde) 1.27.7; 100 m rugslag jongens onder 10: 1 Jan- Kees Mol (Stormv.) 1.35.7; 2 Rudi van Sluijs (id.) 1.38.9: 3 Koen Stroo (id.) 1.39.6; 100 m rugslag meisjes onder 12: 1 Ellen Parma (Ganze) 124.4; 2 Cora Solleveld (Stormv.) 1.31.2: Nanda Christis (Stormv.) 1.32.2; (Yt Hoekse- ma van Luctor. die 124.5 liet noteren, werd gediskwalificeerd omdat ze or 50 meter niet aangetikt zou hebben); 100 meter vrije slag heren: 1 Jaap Keij mel 60.9; 2 John de Lange 61.0; 3 Bas van der Ploeg (Schelde) 64.8; 100 me ter vrije slag jongens onder 14: 1 Rob Geervliet (Luctor) 65.3: 2 Koen Dehul- sters (Bruinvis) 67.5: 3 Jean-Pierre de Vries (Scheldestroom) 68.0; 100 vrije slag meisjes onder 16: 1 Els van Tatenhove 1.11.1; 2 Carla Willems 1.13.1; 3 Jozien Geers (Luctor) 1.13.2; 200 meter schoolslag heren: 1 Guus van de Neste (Schelde) 2,49.2 (nieuw Zeeuws record); 2 Paul Meerman (Stormvogel) 2.51.7 (nieuw Zeeuws adspirantenrecord); 3 Walter Falliaber (Stormv.) 2.57.3; 4 Dick Verboom (Stormv.) 3.57.8 ROME De Italiaanse eerste divisie club Juventus uit Turijn, die woens dag ten koste van Ajax de kwartfina les van het toernooi om de UEFA-be- ker haalde, heeft zondag in de Itali aanse competitie duidelijk afstand ge nomen van de nummer twee op de ranglijst, AC stadgenoot Turijn. AC Tu rijn speelde thuis tegen Lazio Roma en Juventus won de moeilijke uitwed strijd tegen Napoli gemakkelijk met 6-2. De uitslagen in de Italiaanse competi tie zijn: Ascoli - Sampdoria 1-0; Bo logna - Varese 1-1; Cagliari - AC Milan 0-0; Internationale - Ternana 1-0; Vi- cenza - Cesena 2-0; Napoli - Juventus 2-6; Roma - Fiorentina 1-0; Torino - Lazio 2-2;. De stand na de tiende speel dag is: 1 Juventus 16 punten; 2 Torino 13; 3 Lazio 13; 4 Napoli 12; 5 Fioren tina 12. op? m S^iÉBtlÉË 5§I Een verregende Marien van Prooijen won zaterdag zoals verwacht met ten indrukwekkende solo het crossclub kampioenschap van AV'56 te Goes. Een van de deelneemsters aan de kam pioenschappen in Heinkenszand bezig op de balk. HEINKENSZAND Tijdens de kringkampioenschappen voor jeugdturnsters tot en met 15 jaar van de Zeeuws-Brabantse turnkring, zaterdag in de sport hal De Stenge in Heinkenszand georganiseerd, is vast komen te staan dat Sjoukje Koster van Deltasport uit Zierikzee op dit moment Zebra's beste jeugdturn ster is. In de wedstrijd 'top sport', waar zij het op moest nemen tegen Annelies Clarisse van Astrow uit Souburg, turnde zij haast vlekkeloos met als hoogtepunt een prachtig gedurf de oefening op het zware onder deel evenwichtsbalk, die haar 8,75 punt opleverde, de hoogste jurywaardering van de gehele wedstrijddag. Annelies Clarisse was bijzonder goed op dreef tijdens haar vrije oefening, die met 8,6 punt werd beloond. Op de brug ongelijk daarentegen had zij een kleine misser, waardoor haar cijfer op 7,75 punt uitkwam, voor haar doen aan de lage kant. Deze misser heeft echter de einduitslag niet beïnvloed omdat de voorsprong van Sjoulrie Koster 1,1 punt bedroeg. Wat de deelname aan de afdeling 'wed strijdsport met doorstroming naar de districtswedstrijd' betreft kan men zich afvragen of niet meerdere deel neemsters, lid van de Zebra-trainings groepen, voor de afdeling 'topsport' hadden moeten inschrijven omdat zij nu door extra trainingsfaciliteiten sterk bevoordeeld waren boven de ove rige deelneemsters. Deze afdeling tel de 20 jeugdturnsters. De nieuwe kringkampioene werd Mar lies Goedemondt van Volharding uit Goes. Haar paardsprong leverde haar 8,45 punt op, de op twee na hoogste jurywaardering. Wendy Moens van Vol- GOES Geheel volgens de ver wachting is Marien van Prooijen uit Sint-Maartensdijk zaterdag middag clubcrosskampioen van de Goese atletiekvereniging AV '56 geworden. Met verbluf fend gemak liep de Thoolse at leet in de 'moerascross' rond de Boszichtflat in Goes-Zuid naar een solo-zege en waar velen vie len .bleef hij overeind. Gevallen werd er veel zaterdagmid dag. Vlak nadat de senioren, die on danks de gestadig, ijzig koude, neer vallende regen naar het clubkampioen- schap waren gekomen, van start wa ren gegaan, gingen Niek Flipse en Kees Zuyderveldt onderuit. Flipse, die eigenlijk van KNAU- midden- en lange afstandscoacb Kees Koppelaar niet meer in veldlopen mag uitkomen, ver- volgde zeer voorzichtig 2ijn weg over het drassige en glibberige parkoers. De eerste ronde was de onderwijzer dan ook te vinden in de middenmoot, waar hij aandachtig, en uiterst voor zichtig bet terrein bestudeerde. Na dat onderzoek durfde Niek Flipse zijn voeten kennelijk wat beter op de zachte bodem neer te zetten en nestel de hij zich weer in de voorhoede. Marien van Prooijen bouwde gestadig aan zijn voorsprong. „Op zo'n par koers is het ideaal om alleen te lopen. Dan kun je je eigen tempo regelen," vertelde een bemodderde Van Prooi- jen. Alleen Koos Oggel zag kans hem een keer in te halen. „Ik wilde van daag toch wat laten zien. Dat van vorige week zat me toch niet lekker," vertelde hij- Koos Oggel liep vorige week een beroerd slechte Sint-Nico- zich daarover dui- jjzige kou en de sledhte terreinom- st.andigheden hadden toch 'zo'n dertig prestatielopers alle moed bijeen geg aard om aan de loop, die na de wedstrijden werd gehouden deel te nemen. harding uit Goes, bijzonder constant Deltasport Zierikzee .28,60p; 7 Petra j r°^r turnend, volgde op slechts 0;65 punt. Dolmans, Prins Hendrik Breda en Ka- Ook Petra de Leeuw van Volharding, deze vereniging was bijzonder succes vol, deed het bijzonder goed en eindig de als derde op slechts 1.05 punt van de winnares. Dit' drietal heeft ook het vorige jaar in deze afdeling meege- turnd en werd toen resp. vijfde, zesde en achtste. Ook 3n de derde wedstrijd hadden we graag een betere verdeling van de krachten gezien dan dit jaar door het gebruik van een nieuw wedstrijdregle ment mogelijk is geweest. Hier treffen we nu enkele meisjes aan die in de Zebra-trainingsklas hebben gezeten, daar nu geen deel meer van uitmaken en in de laagste afdeling met groten deels nog opkomend turntalent hadden ingeschreven omdat zij geen zin of tijd hebben aan verdere wedstrijden in KNGV-verband deel te nemen en het wedstrijdreglement dan deelname in deze afdeling voorschrijft. Meisjes die ook in 1973 de hoogste plaatsen in deze eigenlijk laagste afdeling licbhen bezet en daar ook nu zonder enige concuren- tie op terecht zijn gekomen, zij het nu In een andere volgorde. De werkelijke Zebratop, die naar tijdens deze wed strijden is gebleken, bij de jeugdturn sters groot en van goede kwaliteit is, zit over de drie wedstrijden verdeeld. Kringkampioene in deze derde wed strijd werd Mariska Govers van Vol harding uit Goes, die in 1973 tweede was geworden. Linda van Dis van Astrow uit Souburg, de kampioene van 1973, werd nu met een achterstand van slechts 0,25 punt tweede, Anja van Iwaarden van Deltasport Zierikzee, nieuw in deze wedstrijd, bezette de derde plaats. Er waren 22 deelneem sters. De voornaamste uitslagen zijn: wedstrijd topsport: kringkampioene Sjoukje Koster, Deltasport Zierikzee 33,7 punt; 2 Annelies Clarisse, Astrow Souburg 32,6 punt. Afdeling wedstrijdsport met verdere ambities: kringkampioene Marlies Goe demondt, Volharding Goes 31,6 p; 2 Wendy Moens, Volharding Goes 31 p; 3 Petra de Leeuw, Volharding Goes 30,55 p; 4 Ankie Weststrate, Volharding Goes 29,1 p; 5 Annette Schools, Delta sport Zierikzee 28,8 p; 6 Anita Does, rin Jaspers eveneens Prins Hendrik 27.35 p; 9 Citty van Gilst, Prins Hen drik Breda 26,55 p en 10 Petra Kas,' VTV Vlissingen 26,2 p. Afdeling wedstrijdsport B: kringkam pioene Mariska Govers, Volharding Goes 29,65 p; 2 Linda van Dis, Astrow Souburg 29,4 p; 3 Anja van Iwaarden, Deltasport Zierikzee 27,7 p; 4 Ivonne Terbeek, Astrow Souburg 26,45 p; 5 Jannie de Drue, Astrow Souburg 25,85 p: 6 Jolanda Aertssen, Volharding Goes 25.75 p; 7 Sandra de Leeuw, Astrow Souburg 24.9 p; 8 Ellen Boo- kelaar, Volharding Goes 24,75 p; 9 M. Koning, Prins Hendrik Breda 23.9 p en 10 Linda Woudstra, Astrow Sou burg 22,2 p. De zeven hoogstgeplaatsten uit de af deling wedstrijdsport met verdere am bities gaan als Zebra-afgevaardigden deelnemen aan de districtswedstrijd van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond, district Zuid. het kielzog va.n de loper uit Sint- Maartensdijk te komen, maar ging bij een tempoversnelling onderuit en werd naar een kansloze tweede plaats teruggeworpen, Achter hern had Niek Flipse zich 'vastgekleefd' aan Krijnse. Flipse liep een volgens hetzelfde pa troon als vorige week in Middelburg. Ook toen liet hij zich gangmaken om vervolgens in de allerlaatste fase zijn snelle eindsprint uit te buiten. Dat lukte zaterdag opnieuw, waardoor Flipse beslag legde op de derde plaats. Aart de Witte won bij de jongens A, terwijl bij de jongens B- en C- bijna Vanzelfsprekend Jan de Ba.rt en Paul Sturm wonnen. Kees de Munck was de snelste D-jongen. Silvia Hogemann won het clubkampioenschap bij de meisjes B. Yvonne van 't Bosch en Jolanda Hogemann eisten de titel res pectievelijk bij de meisjes C- en D voor zich op. Jolanda de Mul was de snelste meisjespupil en Johan de Boer was in die categorie de snelste jon gen. Ondanks de hevige regenval, de De gedetailleerde uitslagen zien a eb volgt uit: Meisjes pupillen 500 meter: 1 Jolanda de Mul 3.07, 2 Mariska G» degebure 3.10, 3 D. Boone 3.27, 4 Ta mara Hoogesteger 3.30. Jongens pupillen 1000 meten 1 Johan de Boer 5.27, 2 Hany Klompe 5.40, 3 Martin de Wild 5.44, 4 Geit Zweedijk 5.50, 5 R. Zweedijk 5.53. Meisjes D: 500 meter: 1 Jolanda Hogemann 2.47, 2 Jacqueli ne de Bie 2.55, 3 Marieke de Wolff 2.56, 4 Hidde Buijs 2.57, 5 Inge de Wolff 2.58. Meisjes C: 1000 meter: 1 Yvonne van 't Bosch 5.04, 8 Sum Verstelle 5.07, 3 Machteld Snelier 5.10. 4 M. Stoel 5.11, 5 Nelleke Verstelle 5.36. Meisjes B: 1000 meter: 1 Sylvia Hogemann 5.23, 2 Maya de Jong 5.30, 3 Mar,ja, Crucq 6.37. Jongens D: 1000 meter: 1 Kees de Munck 5.00, 2 Niek wa ds Houte 5.40, 3 Gert Jan Nijsse 5,48, 4 Jan Willem Meeuwse 5.51, 5 Peter Vuijk 6.08. Jongens C: 1500 meter: 1 Paul Sturm 7.35, 2 Jaap de Keijzei 7.50, 3 Rene Zweedijk 7,55, 4 Marco Visser 9.25. Jongens B: 3000 meter: 1 Jan de Bart 10.35, 2 Eddy de Kort 10.52, 3 Tom Kapoen 14.50. Jongens A: 5000 meter: 1 Aart de Witte 21.30. Senioren: 5000 meter: 1 Marien van Prooijen 18.00, 2 Koos Oggel 18.48, 3 Niek Flipse 13.00, 4 P. L. Krijnsse 19.07, 5 Leo Witte 19.30, 6 Kees Zuijderveldt 19.43. 7 Ko Tolhoek 19.53. 8 Kees Hoogesteger 19.58, 9 Jan Verhulst 20.03, 10 Jan Eversdijk 20,23. I^pzc-spopg-pzc-spoei^Pzej LIER Marien van Prooyen, atleet van AV '56 uit. Goes, behaalde zondag in het Belgische Lier een zevende plaats in ?en 7000 meter zware cross, waarvoor 158 deelnemers inschreven. Winnaar werd de Belg Michielsen. (ADVERTENTIE) Als u meevaart op de Zilvervloot is bet m uw eigen belang om nü direct na te kijken wanneer u daarmee bent'begonnen. Want was dat in 1965, dan hebt u uiterlijk tot het eind van deze maand Alleen aan te vragen bij de instelling waar u gespaard hebt. Doe dat nó,vóór u het vergeetl Na 31 december is het te laat. Dan wordt er geen premie meer uitbetaald. Overigens, de Zilvervloot blijft varen. e tijd om uw spaarpremie binnen te halen. Iedere jongere van 15 t/m 20 jaar kan aan- U weet wel: die 10 procent (belastingvrij) monsteren. Vraag een folder, over spaarbedrag-plus-rente. Publikatie van het Ministerie van Sociale ZaJcen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 14