Ook in gezagsgetrouw Zeeland grens aan incasseringsvermogen Afspraken provinciebeleid op de griffie 'in bewerking' Alle dorpen van Brouwershaven nu aangesloten op riolering „Minder verhoging veertarieven Westerscheïdé Waterschappen niet ontevreden over bezoek Westerterp „HOPEN DAT STRAKS MEER MET PROVINCIE WORDT GEREKEND" Kerstherberg in Middelburg Examen DIE VAN SCHUDDEBEURS WOENSDAG OPGELEVERD NAAR AANLEIDING BESPREKINGEN VORMING G.S. STAND VAN ZAKEN NA HALF JAAR WATER WORDT GEZUIVERD Benoeming PROVINCIALE ZEEUWSE COURA*I DONDERDAG 5 DECEMBER Ity A. J. KALAND TEGEN MINISTER WESTERTERP: daarover mede uitgesproken. 12r zal dan niet opnieuw een discussie over andere alternatieven ontstaan". 'Aaalhoek Waarnemend-commissaris Kaland deel de op de persconferentie nog mee dat minister Westerterp in een nader ge sprek met zijn Belgische ambtgenoot de bezwaren had gesignaleerd die er op het ogenblik in Zeeland rijzen te gen de uitvoering van het Baa.lhoek- kanaal. Volgende week woensdag gaat minister Westerterp op bezoek in de provincie Noord-Brabant. In Den Bosch zal hij eveneens de consequen ties van de Oosterscheldebeslissing be spreken met het college van gedepu teerde staten en de betrokken water schapsbesturen. MIDDELBURG „We hebben bij herhaling moeten vaststellen dat in Den Haag wordt afgeweken van uitspraken in provinciale staten van Zeeland. Dat is bij het tracé voor het Baalhoekkanaal gebeurd; dat is onlangs in de Oosterscheldekwestie gebeurd. Ook in een ge zagsgetrouwe provincie als Zeeland zijn er grenzen aan het incasse ringsvermogen. We hopen dat in de toekomst in Den Haag meer rekening wordt gehouden met wat Zeeland voorstaat". Met deze kritische opstelling heeft waarnemend-commissaris der koningin A. J. Kaland gisteren minister Westerterp van verkeer en water staat namens het college van gs in Middelburg ontvangen bij zijn eerste werkbezoek na de Oosterscheldebeslissing in de tweede ka mer. De bewindsman van verkeer en water staat kwam met een deputatie ambte naren van zijn departement om het overleg te openen over een reeks za ken die nu moet worden geregeld en voorbereid. „Ik begrijp hoe gevoelig het in Zeeland moet liggen dat de re gering en de tweede kamer een beslis sing hebben genomen die afwijkt van de visie van provinciale staten" reageerde de minister. „Toch hoop ik dat de toekomstige ge neraties ons erkentelijk zullen zijn voor dit besluit en generaties van ntt later ook. Ik voel aan dat het een moeilijk psychologisch klimaat is om nu in te werken, maar ik heb toch het vertrouwen clat men in Zeeland loyaal zal meewerken". Achteraf uitte de mi nister' zijn waardering voor de sfeer waarin het gesprek uiteindelijk was verlopen en voor de constructieve en; positieve benadering van de kant van het college van gs en de waterschap pen. „Wellicht is dit het begin van zodanig herstel van de verhoudingen dat er met begrip voor wederzijdse standpunten kan worden gewerkt". Compartimentering In de komende maanden zal een ad vies op tafel komen van 'een techni sche werkgroep over de compartimen tering van de Oosterschelde achter een stormstuwcaissondam. In die kwestie zal voor Zeeland met name de even tuele noodzaak van een kanaal dwars door Zuid-Beveland bij Waarde bijzon der zwaar wegen. Op de persconferen tie na het bezoek van de minister kwam gisteren de vraag aan de orde waarom de Oosterschelde-comparti- menterlng geen 'planologische kernbe slissing' is met ruime inspraakmoge lijkheden voor de bevolking. De heer Kaland liet weten dat gedeputeerde staten zich op het standpunt stellen dat de besluitvorming over deze zaak volgens deze procedure behoort te ver lopen. Minister Westerterp deelde mee dat het kabinet al geruime tijd geleden had besloten om deze zaak niet als een planologische kernbeslissing te be handelen en dat daarbij het gevaar van tijdverlies een rol heeft gespeeld. Hij i wees er op dat de raad van de water staat ook over de compartimentering zal adviseren en eventueel hoorzittin gen zal houden. Toen daarop werd te gengeworpen dat deze advisering heel andere aard is dan de mérites waarop een Waardekanaal in het ge bied zelf wordt beoordeeld, liet de minister weten dat dan het provin ciaal bestuur van Zeeland met de re gio -moet overleggen. Waarnemend- commissaris Kaland vertelde daarop van de gemeente Reimerswaal reeds I Minister Westerterp van verkeer en wa terstaat op werkbezoek in Zeeland, Naast hem de directeur-generaal van de rijksioaterstaat, ir. J. W. Tops en de hoofd-ingenieur van de rijkswater staat, ir. J. Zuurdeeg. Van achteren ge zien: waarnemend-commissaris der ko ningin A, J. Kaland. een verzoek om overleg te hebben ont vangen. 'Ontbindend' Op de persconferentie kwamen ook de zogenaamde 'ontbindende factoren' van de regerings- en kamerbeslissing over de Oosterschelde nog ter sprake. Zoals bekend heeft het kabinet beslo t-en dat- men zonder meer teruggaat naar uitvoering van het oorspronke lijke deltaplan wanneer na anderhalf jaar nadere studie zou blijken dat: 1. een stormstuwcaissondam technisch niet uitvoerbaar is, 2. deze dam niet in 1985 gereed kan zijn, 3. de uitvoe ring meer gaat kosten dan 2,1 mil jard. Westerterp: „Ik wil hier nog eens met nadruk zeggen dat daartoe bij voor baat is beslist. Het kabinet heeft zich MIDDELBURG Onder auspiciën van,de raad van kerken wordt ook dit jaar in *Het Sahuttersihof' in Middel burg een kerstherberg ingericht. De kerstherberg wordt dinsdagavond 24 december om zeven uur 's avonds geopend en duurt tot en met donder dagavond acht uur. De gasten zijn dag en nacht welkom. Ook op oudejaars avond zal de herberg geopend zijn vanaf zeven uur. Voor het diploma B, piano en orgel, slaagde met onderscheiding aan het Koninklijk Conservatorium voor Mu ziek te 's-Gravenhage de heer Leen de Broekert te Oostkapelie. Te Utrecht slaagde voor het examen catechese, mejuffrouw C. de Broekert te Resteren, voorheen te Oostkapel ie. SCHUDDEBEURS „Doet-ie formeerde burgemeester A. P. Schou- wenaar van Brouwershaven woensdag morgen nadat hij het rioolpersgemaal op de hoek van de Donkerweg er Haneweg bij Schuddebeurs in werking MINISTER WESTERTERP IN 'SINTERKLAASBUI': 99 MIDDELBURG De veertarieven op de Westerschelde gaan met ingang van 1 januari 'aanzienlijk minder' omhoog dan aan vankelijk de bedoeling was. Minister Wester terp van verkeer en waterstaat heeft woensdag bij zijn bezoek aan Zeeland met het college van gedeputeerde staten overeenstemming bereikt ovêr een verhoging van 15 Enige tijd geleden liet de minister weten dat de tarieven op de Wester- scheldeveren gezien de grote stijging van de tekorten dienden te worden aangepast met een verhoging van tweemaal vijftien procent. Gedeputeer de staten 'vertaalden' dat Haagse verlangen met een voorstel aan provincia le staten om de tarieven in één keer met 27 °/p,te yerhogen. In de jongste, statenzitting haalde dat voorstel het niet. Met een unaniem aanvaarde mo tie werd het college van g.s. opgedragen om 'opnieuw met de minister te gaan overleggen om tot een aanmerkelijk lagere verhoging van de veer tarieven te komen'. Dat is woensdag gelukt. Waarnemend commissaris der koningin A. J- Kaland: „Ik heb de indruk dat de minister duidelijk in Zeeland een heter klimaat voor overleg heeft willen scheppen en dat hij de redelijkheid van ons standpunt heeft ingezien". Minister Westerterp bracht bij het hoofdstuk veertarieven ook de vaste oeververbinding Westerschelde nog ter sprake. Hij zei dat hij het college van g.s. had gewezen op de relatie tussen een verhoging van de veertarieven en de haalbaarheid van dit project. Als er geen aanpassingen in de tarieven komen zou het project wel eens op de tocht kunnen komen", zo was zijn opvatting. Minister Westerterp bij zijn aankomst\ in Middelburgi MIDDELBURG Het grootste deel van de 'hoofdlijnen' voor het provin ciale beleid tussen de verschillende fracties zijn vastgesteld bij de bespre kingen voor de vorming van nieuw college van gedeputeerde staten in mei van dit jaar is bij gedeputeerde staten of op de provinci ale griffie 'in bewerking'. Recentelijk heeft PvdA-fractievoorzitter W. Don op een gewestelijke vergadering be toogd, dat hij van die 'programma punten' niets terugvindt in de begro- tingsbrief van gedeputeerde staten. Wat is er in gs, ter griffie intussen aan de realisering van deze hoofdlij nen van heb provinciebeleid gedaan? De stand van zaken over de verschil lende elementen is gebaseerd op een 'inventarisatie' bij de provinciale grif fie. In de eerste plaats de zaken, 'die in de staten aan orde kunnen worden ge steld: Ruimtelijke ordening. Overeengeko men was een planologisch beleid, dat het stad en pla/tteland mogelijk maakt ieder hun eigen karakter en functie te behouden en dat daarover een beleids nota moet worden opgesteld. Daar naast, dat de afronding van Sloe I vooralsnog inhoudt, dat er geen Sloe 2 dient te ontstaan. ETI, stichting Zeeland en PPD zijn aldus een woordvoerder van de provincie, die ook verwees naar de begrotlngsbrief bezig aan een r.oia over deze zaak, de r.ota kernenhiërarohie, die begin 1975 gereed zal zijn. De visie over Sloe 1 en Sloe 2 is 'doorgegeven' aan de PPD. o Planbureau. De bij ae afspraken gevraagde nota van g.s. over de instel ling van een planbureau kan begin volgend jaar tegemoet worden gezian. Milieu. De afspraak, dat de coördi natie van milieuzaken en de verzelfstandiging van die afdeling bij de griffie en provinciale water staat ligt., heeft er toe geleid, dat intern een nota is samengesteld, die nog in >le ve-gadering van gs. moet worden besproken. Onderwijs. De fracties stonden een voomdhtdge uitbouw van de funeHo van de provincie op onderwijsgebied voor. Het onderzoek naar de nood zaak van een onderwijssocioloog naast een onderwij smedewerker op de griffie heeft, er toe geleid, dat gedeputeerden met het voorstel zijn gekomen voorlopig af te zien van de aanstelling van zo'n functionaris. BELGIË inzake de grensoverschrijdende lucht verontreiniging. Bij de provincie liet men weten, dat ter zake in Den Haag nog weinig ontwikkelingen zijn te sig naleren, maar dat bij een bespreking tussen een delegatie van g.s. Zeeland en de bestendige deputatie Oost-Vlaan deren is afgesproken, dat men vaker bijeen zal komen, dat men over en weer de wettelijke voorschriften zal uitwisselen en zal pogen tot een in ventarisatie van de verschillende nor men en maatregelen te komen. PZEM. Er was afgesproken, dat een studie over de structuur en de werkwijze van de PZEM en de tarief stelling zal worden bevorderd. Bij de provinciale griffie verklaarde men, dat g.s. in de begrotingsbrief en in antwoorden op begrotingsvragen heb ben laten weten, dat zij die aanvanke lijk geplande nota in de tijd willen opschuiven als gevolg van de bestude ring van de energienota van minister Lubbers en de besprekingen over sa menwerking tussen PZEM, PNEM en PLEM. Arbeidsmarktonderzoek. De frac ties willen, dat arbeidsmarktonderzoe ken regelmatig aan de staten worden overlegd en daar kunnen worden be discussieerd. BIJ de griffie liet men desgevraagd weten, dat onder meer de maandelijkse arbeddsmarktcijfers ter beschikking van de staten kunnen komen. Voorts zo zei men hebben g.s. van Zeeland en Noord- Brabant him ETI's opdracht gegeven de Zeeuws-Brabantse werkgelegen heidssituatie door te lichten. Het re sultaat van die studie zal in de staten ter discussie kunnen staan, zo werd ZWAARHEID Openbaarheid. Op dit stuk van za ken bepleitte de fracties in mel-junl de toegang van statenleden tot de adviezen van ambtelijke diensten als g.s. him standpunt hebben bepaald. Men wil voorts de instelling van een commissie, die bekijkt hoe de burger meer bij het bestuur kan worden betrokken en die de voor- en nadelen van openbaarheid van de commissies van advies en bijstand beziet. Deze zaken zo zei men ter griffie worden aan de orde gesteld in i eventuele wijziging van het reglement van orde. De 'voorlichtingscommissie' van de provincie bestudeert deze za ken en ze komen in de januari-verga- dering van deze commissie aan de orde. Een en ander hangt mede sta men met een ontwerp-wet op die openbaarheid, waarop in de begro tingsbrief is gezinspeeld, zo zei men 9 Culturele voorzieningen. Aan de hand van eeen prioriteitenlijst werd een financiële vertaling met een meerjarenplan geëist. Bij de provincie verklaarde men, dat op dit stuk van zaken ook de nog niet geheel verwerkte suggesties van de behan deling van de sociaal-culturele ontwik- kelingsschets meespelen en dat daar over nog nader moet worden gestu deerd. Wel wees men er op, dat de prioriteiten voor komend jaar in de begrotingsbrief zijn aangeduid: aan stelling van eeen tweede provinciaal toneeladviseur, een medewerker voor de provinciaal archeoloog, verdere fi nanciële steun aan uitieencentrum beeldende kunst en consulent voor kunstzinnige vormig. Havenschappen. Afspraak: in over leg met de partners komen tot maat regelen om bestuur vergaand te de mocratiseren en begrotingen en jaar stukken in de staten brengen al: dapunten. Van de kant van de werd desgevraagd gesteld, ds bestuur van de havenschappen een zaak is, die aan de orde moet komen in relatie met rapport-Pothumus over de structuur van de havenschappen. Er werd op gewezen, dat de staten recentelijk de nota financieel perspec tief van het havenschap Vlissingen hebben besproken. WITSPOSITIE 9 Rechtspositieregeling gs-leden. Men wil een betere regeling met name ten aanzien van de invaliditeitsregeling en men wil dat wordt nagegaan in hoever dat tot de competentie van de staten hoort. In de begrotingsbrief zeegen g.s, dat ze 'met instemming* hebben kennis genomen van het initiatief van de minister om een werkgroep dn het leven te roepen voor de knelpunten in de rechtspositie van wethouders en g.s.-Ieden. Bij de provincie voegde men daar aan toe, da,t in antwoord op begrotingsvragen b gezegd, dat de kwestie ook in het interprovinciaal overleg speelt en dat gs. over zaken, die wezenlijke elementen van het pro vinciaal beleid raken, de gevoelens van de staten zullen vragen. Een aantal elementen uit het afspra- kenpakket, rond. de hoofdlijnen van het provinciaal beleid had betrekking en hoorde tot de competentie, van het college van g.s. Aan het verzoek om de nevenfuncties van g.s .-leden in de notulen te vermelden, is voldaan. Bij de portefeuilleverdeling claimde de PvdA een uitbreiding met de porte feuilles openbaar vervoer en milieuza ken en wet op luchtverontreiniging en hinderwet. Die claim'is in het college - van gs. niet gehonoreerd. Ook het PvdA-verlangen dat de grootste fractie de wnd-commissaris der Koningin le vert, is niet gehonoreerd: de discussie zo was afgesproken zou in het college worden voortgezet. Waarne mend-commissaris der Koningin is momenteel de CHU-gedeputeerde A. J. Kaland. RECEPTIES Twee van de 'afspraken' over het provinoisbeleid werden 'teruggekop peld' naar de PvdA. Ze golden het ambtsgebed de PvdA is voor schaffing waarover de PvdA zou worden geïnformeerd. Fractie-voorzit ter W. Don verklaarde desgevra:..„_., dat hij na polsing van één partij in de staten, de VVD, niet de zekerheid heeft gekregen, dat een voorstel tot afschaffing van het gebed een meer derheid zal haten in de staten. lang ik daar niet zeker van hen, dien ik het ook niet in", zo zei hij. Het andere punt geldt de alcoholvrije recepties: de afspraak in juni was, dat voorstanders hiervan het zouden laten weten aan de PvdA. Don: „Uit informaties van individuele, statenle den heb ik begrepen, dat een aantal mensen er ook zo over denkt als de PvdA fractie. Het is mogelijk, dat wij met een voorstel zullen komen om geen alcohol op recepties van de pro vincie meer te schenken". had gesteld. De burgemeester liep van de schakelkast, waarin hij zojuist een schakelaar had omgedraaid, naar de put van het gemaal en constateerde tevreden dat het water er in kolkte Daarmee waren de riolering en de persleiding van Schuddebeurs officieel in gebruik genomen. Schuddebeurs is de laatste kern in de gemeente Brou wershaven, die op de riolering wordt aangesloten. Al het rioolwater uit de dorpen van de gemeente wordt nu in persleidingen naar de rioolwaterzui veringsinstallatie bij Den Osse ver voerd. De heer Schouwenaar bleek er mee in zijn schik te zijn. „Ik ben er altijd voorzicht mee om van een historisch moment te spreken. Maar ik geloof dat we dat nu toch terecht kunnen doen, Er wordt vandaag namelijk een werk opgeleverd, waarvan ook de na ons komende generaties profijt zullen hebben." Het werk werd op 1 april van dit jaar begonnen. De totale kosten zullen zo'n 1,1 miljoen gulden bedragen. Daarvan wordt 72,6 procent gesubsidieerd in het kader van de aanvullende werken ter bestrijding van de werkloosheid. „Ais we die subsidie niet hadden ge kregen. dan zou het voor de gemeente Brouwershaven financieel ondoenlijk zijn geweest om dit werk uit te voeren," aldus burgemeester Schouwe- naar, die het prettig vond dat ter bestrijding van de werkloosheid ob jecten van algemeen belang worden uitgevoerd. Er is in Schuddebeurs en omgeving 3900 meter riolering, 8800 meter pvc-leiding en 810 meter pers leiding gelegd. Twee persgemalen transporteren het rioolwater naar Noordgouwe. Van daar wordt het via Zonnemaire en Brouwershaven naar de zuiveringsinstallatie bij Den Osse vervoerd. Een totale afstand van 12,7 kilometer. In de biologische zuiver- VLISSINGEN De heer A. Wester geen van de inspectie Invoerrechten en Accijnzen te Vlissingen is met terugwerkende kracht tot 1 april 1974 benoemd tot hoofdcommies. gemeente is, maar van de provincie of het waterschap. Dit is dankzij een goed samenspel allemaal uitstekrai verlopen. „Er zijn bij de uitvoerira van het werk nauwelijks Wachten bil de gemeente binnengekomen. In te gendeel, juist veel lof. De aannens: heeft zoveel mogelijk bestaande te plantingen en turnen gespaard. En di! is toch ook wel eens een complte waard," aldus de burgemeester, die speciaal de heer A. Hanse een p&a op de hoed stak voor zijn tactroïe onderhandelingen met particuliere, „Nu ook in Schuddebeurs de rioierinj gerealiseerd is, is wat dit betreft m streven van het gemeentebestuur afe rond om tot een goed milieu komen. Als het watenschap per I januari de actieve zuiveringstaak ra de gemeenten overneemt, dan tót Brouwershaven in ieder geval m goed voorbeeld gegeven, vond Schouwenaar. den van waar de heer A. A. J. waardering aan 1st a "'erhagen ra te aanvullende civieltedristte DIJKGRAAF A. M. GELUK: „NU REËLE VERBETERING" ingsinstallatie worden de microben if- gebroken, zodat het rioolwater venti- gens op de polder kan worden d loosd zonder dat nadeligs invlosfa voor het milieu ontstaan. De zuhv. ingsinstallatie heeft een capaciteit ra 6500 Inwonerequivalenten. Nu ook i riolering van Schuddebeurs in gebnii is gesteld worden er daarvan 3ïj benut. Met het oog op de in i toekomst te verwachten groei van 4 recreatie heeft de zuiverlngsinstaüaü bewust een overcapaciteit gekregec. Goed samenspel de rioleringswerken hebben plaats vonden op grond, die niet van At dienst werken, die officieel al met is, maar per 1 februari rijn werk in feite zal neerleggen. Als dnnk vcor de ondervonden vriendschap bood dn heer Schouwenaar hem namens het gemeentebestuur een geschenk ean. Namens de aannemers en het lose- nieursbureau voerde ir. Scherpte» nog het woord. Ook ir. G. D. Klooster boer van het waterschap Schouwen- Duiveland sprak een kort woord. Hl] vond het -een compliment waard da; Brouwershaven als eerste gemeente op Schouwen-Duiveland al rijn kernen heeft aangesloten op de riolering. •Het is prettig dat er zo'n raait achter is gezét," vond hij. Op de foto: burgemeester A, P. Schou wenaar stelt hét rioolpersgemaal in werking. MIDDELBURG De vier waterschap, pen rond de Oosterschelde hebben gisteren op een plan om 100 kilome ter bestaande zeedijken zo te verbete ren dat zij stormen kunnen weerstaan tot een hoogte die met een kans van 1:500 voorkomt. Op het ogenblik ligt die'kans 1:100. De minister had on langs in het Oosterscheldedebat in de tweede kamer aangekondigd dat hij niet verder wilde gaan dan een over schrijdingsfrequentie van 1:250 en dat hij daarvoor uit de rijksmiddelen een bedrag van ƒ75 miljoen beschikbaar wilde stellen. „Wat nu wordt aange pakt is nogal wat meer," zo reageerde gisteravond dijkgraaf A. M. Geluk uit Zierikzee namens de waterschappen. „Het is nu tenminste de bedoeling de zaak reëel te verbeteren. De waterschappen zijn niet ontevre den over de eerste ontmoeting met de minister over de maatregelen die moeten worden genomen om het Oos- terseheldegebied tussen nu en 1985 in afwachting van de stormstuwcais sondam in de monding te beveiligin gen. Ze hadden met het oog op het gesprek in het provinciehuis te Mid delburg een voorstel gemaakt, dat aanzienlijk verder ging dan de minis ter eerst van plan was. Noord-Beveland 18 kilometer dijk- lengte, 30 miljoen. Tholen en Sint-Philipsland 48 kilo meter, 41 miljoen. Zuid-Beveland 21 kilometer, 21 miljoen. Schouwen-Duiveland 13 kilometer, 15 miljoen. Binnen het totaalbedrag van 107 mil joen dat met deze dijkaanpassingen is gemoeid vallen niet de bestort-ingen die op de oevers nodig zijn en bij eikaar ook nog een som van ƒ20 tot. 30 miljoen belopen. Bij de water schappen worden de toezeggingen van de minister beschouwd als verbeterin gen die in de praktijk duidelijk merk- aau- zijn, „al halen ze het natuurlijk niet tegen de optimale veiligheid die 'Constructief' ons met het oude deltaplan in 1WÏ beloofd," aldus dijkgraaf Oehiï. Op een persconferentie na afloop ra zijn bezoek aan Zeeland maakte ml nister Westerterp er melding vim dol het eerste overleg over de mtvoerus van de Oosterscheldebeslissing 'o» structief was verlopen' en dat de waterschappen zich met het oog OP de partiële dijkverbeteringen positie! hadden opgesteld en loyale medewet king bij de uitvoering hadden toege zegd. De minister noemde met nsra met name dat laatste bestuurlijk langrijk'. Hij kondigde verder aan os- het werk aan de dijkverbetennge» snel kan beginnen, Alle extra kosten komen principieel ten laste van 1» rijk. De technische werkgroep en as stuurgroep die de dijlcverbetenng® moeten gaan begeleiden zuilen nog deze maand worden geformeerd. Mei het provinciaal bestuur van,Zef„„ zal de minister in de komende jara regelmatig overleggen over de voort gang die met de dijkverbeteringen wordt gemaakt. De waarnemenacom- missaris der koningin in Zeeland, heer A. J. K3iand bevestigde op oe persconferentie met de minister afloop van het bezoek dat er over a dijkverbeteringen na de acceptaw van het waterschapsplan geen m®rar: verschillen meer zijn. Minister West»- terp liet nog weten dat m het Kane van de maatregelen ter verbete™ van de stormvloedwaarschuwing n meteostation bij de deltadienst ui -w rikzee voortaan ook weer 's nacnre in de weekenden bemand zal word De dijkgraven van de Oostersum'? waterschappen hebben ook P03'-. gereageerd op de beslissing van minister om op drie plaatsenin Oosterscheldegebied (Br"S Schelphoek en de werkhaven tvrv»_ rak) depots in te richten mee voorraden en bakken voor transpy om snel te kunnen handelen bucuj vallen en plotselinge verzakkingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4