Volle Oostkapelse sporthal bij oogstmaaltijd 14-artillerie Hulp van militairen en scholieren in de landbouw loopt nu snel ten einde Landbouwschap wil snel besluit tegemoetkoming in regenschade Suiker Unie: bietencampagne in 1973 was een recordjaar Bouw nieuwe school voor christelijk mavo Axel gegund TERNEUZENSE SPORTRAAD AKKOORD TARIEFVERHOGING BOUWVERGUNNING KWAM WOENSDAG AF EIND 1975 GEREED 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 DECEMBER I974 IN AFWACHTING VAN SCHADEREGELING GAAT OPERATIE MODDER' DOOR Philips batterijen die gaan maar door MILITAIREN GAVEN HONDEN WEG OP VOORTREFFELIJK 'SNERT-AVONDJE' GEKOPPELD AAN DE ST.-BARRARA VIERING OOSTKAPELLE Met een 'oogstmaaltijd' in de sporthal van Oostkapelle hebben de mi litairen van de 14e afdeling artil lerie uit Nunspeet, die op Wal cheren helpen bij de oogst., woensdagavond een 'verbroede ringsfeest ingeluid met de boe ren, die zij te hulp zijn gekomen en de bevolking van Oostkapelle. De avond, met veel muziek en allerlei attracties is onder de titel 'Met Bar bara een uitje' een groot succes ge worden. VW Oostkapelle had het ini tiatief genomen om zo iets van de dankbaarheid voor de oogsthulp te tonen en de 14e afdeling artillerie had hierop ingehaakt door de feestavond te combineren met de viering van St- Barbaradag, de naamdag van de schutspatrones van de artillerie. Een afscheidsavond was het niet, want de militairen, die voor het grootste deel in het CNV Vakantieoord 'Bos en Duin' in Oostkapelle vertoeven, blijven deze en ook de volgende week nog helpen bij de oogst- als oogsten (nog) mogelijk is. en wie daar dorst van kreeg kon voor een kwartje een glas bier kopen, brassband 'Crescendo' uit Oostkapelle liet zich tijdens en na de maaltijd horen, evenals het trompetterkorps van de artillerie uit Harderwijk, dat voor het begin van de feestavond nog een muzikale mars do,or het dorp maakte. Naarmate de avond vordere men zag burgemeester F. G. Spren- ger van Domburg de soep nuttigen in gezelschap van militaire autoriteiten ^teeg de stemming en aan het slot kon men vaststellen, dat de samen- werking van VW Oostkapelle met de 14e afdeling artillerie tot een erg feestavond had geleld. Geschenk S"hfen De bevolking van Oostkapelle werd woensdagmorgen vroeg al luidruchtig aan de herdenkingsdag herinnerd, toen de 14e afdeling om zes uur bij de reveille löése kanonschoten af vuurde. De komst van een helikopter, die later op de dag op verschillende plaatsen op de akkers landde, hield eveneens verband met de St-Barbara- viering. Met de helikopter kwam generaal J. Gijsbers van de veldartillerie hier en daar een kijkje nemen hoe de zaken er 'te velde' voorstonden en hoe dienstplichtigen en officieren en on derofficieren het er met de oogst- werkzaamheden afbrachten. Voor de feestavond in de Oostkapelse sporthal bestond erg veel belangstel ling. Er waren zo'n driehonderd mili tairen, honderd boeren van bedrijven De militairen vergaten er graag bij dat het voor de batterij de laatste 4 december-viering was; inhet kader van bezuinigingen wordt de 14e afde ling opgeheven. Daar werd tijdens de feestavond erg positief op gereageerd. De barcommissie van de batterij be schikte nog over gelden, die gereser veerd waren voor eventuele vernieu wingen. Die vernieuwingen zullen niet meer nodig zijn en daarom had men voor deze reserves een goede bestem ming gezocht. Het was de batten,jcommant, overste Van Alkemade, die aan bet begin van de avond twee blindengeleidehonden aanbood aan een Amsterdamse depu tatie van het Iton. Ned. Blindengelei- dehondenfonrl.s. Eén hond kon in 11a- tura worden aangeboden, voor de an dere was er het geld en voorts waven er nog eens twee enveloppen met elk 500, bestemd om de opleiding van de honden te bekostigen. Mevrouw A. Groen nam als vertegen woordigster van het fonds het ge schenk in ontvangst. ,De erwtensoep die u hier voor zeshonderd mensen maakt," zo zei mevrouw Groen in haar dankwoord, „is beter dan die ik thuis voor zes mensen maak. De hond vond het trouwens ook erg lekker." Later ging over Van Alkemade nader in op de legende van St-Barbara, een legende die zelfs nog met Oostkapelle verweven moet zijn. De commandant van de oogsthelpers had daarvoor geen bewijs kunnen vinden; wel, zo had hij achterhaald, verschijnt op de nacht van de 16e op de 17e juni een vrouw in een wit gewaad (het kleed van St-Barbara) op de toren van Oostkapelle. die dan een zacht klaag- waar geholpen wordt en nog eens een] lied laat horen. Maar dat zou, honderdvijftig inwoners van Oostka-men hem verzekerd, een kleermakers- pelle. Ze begonnen het feest met ërw-1 dochter zijn, die het wat hogerop tensoep, met worst en brood; de koks zoekt om een laken uit te schudden, van de 14e afdeling hadden voor „Het klaaglied zal wel verband hou- 550 liter voortreffelijke snert gezorgd den met het verdwijnen van de veer- tiende afdeling," besloot hij. Van de deputatie van het blindengeleidehon denfonds kreeg de 14e afdeling in de loop van de avond nog de verzeke ring, dat de eerste hond Barbara za worden genoemd, de tweede 'Artie' De avond was geopend door mevrouw E. Bekker-de Hoog, bestuurslid van VVV "Mooi Oostkapelle', die dank bracht aan de middenstand van het. dorp, die veel prijzen beschikbaar stelde voor een verloting, die door de militairen eveneens in een positief doel werd omgezet. Normaal worden op St-Barbaradag bij de artillerie sport- edstrijden gehouden, waaraan prijzen verbonden zijn. Nu waren deze ook beschikbaar gesteld voor een verlo ting, waarvan de opbrengst bestemd was voor 'Zonneveld' en 'Iepenoord'. Nadat de avond met polonaises en het optreden van een disk-jockey was afge sloten, bracht burgemeester Sprenger tijdens een samenzijn in het CNV-va- kantiecentrum de militairen dank voor hun hulp hij de oogst. Hij sprak daar bij de hoop uit dat zij nog eens zullen terugkeren om Oostkapelle bij zomer Luchtkussenwagen bij bietenoogst 'n 7 -Vlaanderen TERNEUZEN De Suikerunie gaat vandaag, donderdag, een luchtkussen wagen inzetten voor het transport van suikerbieten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit zal, als de weersomstandigheden het toelaten (de bieten moeten eerst gerooid worden) gebeuren op het be drijf van de heer J. Dieleman in de buurtschap Spui tussen Teriiauzen en Axel. De luchtkussenwagen is dinsdag voor het eerst ingezet in de Hoeksche Waard. GOES üc landbouwers in Zuid west-Nederland wachten met smari op een schaderegeling, zo mogelijk een uitkering per hectare. Terwijl vol gende week dc oogsthulp op grote school van militairen en scholieren ten einde loopt, zit er nog voor waarde van rond 120 miljoen gulden aan produkten in de grond. Algemeen coördinator W. Goeman van het hulpverleningscentrum in Goes, die woensdagmiddag deze opmerkin gen maakte tijdens een persbijeen komst, sprak er zijn teleurstelling over uit dat ondanks de aandrang van de landbouworganisaties en ook cle kamer de minister nog niet de gewen ste regeling bekend heeft gemaakt. Meer zekerheid over een uitkering is vooral ook gewenst omdat met het raderen van de winter, met; de -leans op vorst, ook de werkbare perioden steeds geringer zullen worden. Het coördinatiecentrum acht nodig nu reeds zoveel mogelijk gegevens ter beschikking te hebben over de gewas sen, die eventueel worden onderge- ploegd. De gegevens zijn nodig om het schadebedrag te kunnen vaststel len. In overleg met de hoofdingenieur- directeur voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland is nu besloten dat landbou wers, die produkten moeten onder- ploegen, dat vooraf dienen te melden bij één van de plaatselijke contactper sonen van het coördinatiecentrum. Nadat is vastgesteld, dat het betref fende gewas inderdaad is omgeploegd, vindt registratie daarvan pk Terwijl van de toegezegde 8000 mili tairen er uileindelijk niet meer dan ongeveer 7000 daadwerkelijk bij het oogstwerk kwamen helpen, is dat tal inmiddels al tot minder dan 6000 teruggelopen. Wegens compensatie-verlofdagen Sint-Nicolaas gaan de militairen bo vendien reeds vandaag, donderdag plaats van vrijdag naar huis. De bijna 6000 militairen waren maan dag als volgt verdeeld: Schouwen-Duiveland 800, Tholen en Sint-Philipslaind 350, Noord-Beveland 350, Zuid-Beveland en Walcheren 1099, Zeeuwsoh-Vlaanderen 1665, Zuid-Hol land 1165 en West-Brabant 1119. Oorzaak van de teruggang van het aantal militairen is, zo zei de heer Goeman, behalve aan verlof onder meer ook toe te schrijven aan oefe ningen waaraan bepaalde eenheden moeten deelnemen- indien de minis ters van landbouw en defensie anders besluiten, zal deze militaire hulp aan het eind van de volgende week worden beëindigd. Vast staat, wel dat de ministers zal worden ver zocht voor de afvoer van de bieten zo mogelijk tot Kerstmis de militaire huipte blijven verlenen. Op deze hulp wordt vooral aangedron gen door de suikerindustrie, die BRIEF NAAR MINISTER VAN DER STEE DESGEWENST NOG EENS GESPREK OVER INHOUD EXTRA REGELING DEN HAAG (ANP) Het Landbouw schap heeft woensdagmiddag een brief aan minister mr. A van der Stee van landbouw en visserij gezonden, waarin het de bewindsman vraagt om een snelle beslissing over een tege-. moetkomingsregeling voor door re genschade getroffen boeren. Het schap wil, met behoud van de speciale wijze van toepassing van de rijks groepsregeling zelfstandigen van de bijstandswet, voor de door regenscha de getroffenen ook nog een bijzonde re regeling. Desgewenst wil het nog wel eens met de minister spreken over de vraag, hoe die regeling er precies uit zou moeten zien. Vorige week heeft het Landbouw schap, na overleg met de landbouwor ganisaties in het zuidwesten des lands, OPBRENGSTW AARDE VAN PRODUKTEN 4SS MILJOEN GULDEN BATIG SALDO VAN 7,1 MILJOEN VLISSINGEN De fabrieken van Suiker Unie hebben in de campagne 1973 ruim 15,5 pet meer bieten ver werkt. In totaal ging het om 3,56 imiljoen ton (het jaar daarvoor 3,08 miljoen ton), hetgeen een record bete kende. Dit stelt het bestuur in het jaarverslag over het op 30 juni geëin digde boekjaar 1973-1974. De op- b;,.sstwaanie van de produkten steeg met 13 pet van 431 miljoen tot 488 miljoen guklen. De Suiker Unie produceerde in de campagne 1973 in totaal 469.000 ton suiker tegen 428.000 ton in het jaar daarvoor. Men had onveranderd 2.000 mensen in vaste dienst, maar hier- tegenover stond een daling van het aantal tijdelijke werknemers tot onge veer 900. Dankzij betere opbrengsten van mage re suiker en van nevenprodukten kon de Suiker Unie na betaling van een bietenprijs, welke die van vorig jaar overtrof, he.t boekjaar afsluiten met een batig saldo van 7,1 miljoen. De investeringen in de sector van de pulpproduktie werden in het afgelo pen jaar in het bijzonder voortgezet m Sas van Gent en Roosendaal. In het verslagjaar kon een verdere ratio nalisatie van het bietenvervoer wor den bereikt door meer gebruik te maken van grote transporteenheden (ruim 30 ton laadvermogen). Het aan-' voerpatroon onderging de nodige anderingen. Tegenover een toename van het afhalen van bieten recht streeks naar de fabrieken staat een vermindering van de zelfaanvoer en ongewogen-ongetarreerde levering. Uiteraard, zo staat in het jaarverslag te lezen, werd deze verschuiving mede bevorderd door het sluiten van een zeventiental laadplaatsen vóór campagne 1973, te weten de elf laad plaatsen binnen de Noordoostpolder, alsmede Breskens, Walsoorden, Brui- nisse. Raamsdonk, Waddinxveen en Geldermalsen. In een periode van vijf jaar nam het aantal laadplaatsen af van 82 tot 19 en nam de gemiddelde hoeveelheid per laadplaats ontvangen bieten toe van 26.807 ton bruto in 1969 tot 107.410 ton bruto in 1973, Sas van Gent ontvangt thans mede door de sluiting van de laadplaatsen Bres kens en Walsoorden alle bieten per auto. De produktie van de door de EEG gegarandeerde suiker moest als ge volg van de revaluatie van de gulden in het binnenland tegen lagere prijzen worden afgezet dan in het voorgaande jaar. Dit stak sterk af tegen de fors gestegen verwerkingskosten, die van 164 miljoen op 195 miljoen kwam en tegen de sterk oplopende prijzen zo wel op de wereldmarkt als in het ïnter-EEG-verkeer, In het verslagjaar is overgegaan tot een herziening van de waardering van minderheidsdeelnemingen, waaronder het economisch belang van 45 pet in de CSM. Deze worden nu gewaar deerd op zichtbare intrinsieke waarde. De doorgevoerde herwaarderingen leidden tot een afboeking van 29,6 miljoen van de algemene reserve. Het aandeel van de Suiker Unie in de niet uitgekeerde winsten van deelnemin gen, de dotatie aan het fonds voor vervanging en vernieuwing en het do van de exploitatierekening veroor zaken dat de teruggang van het eigen vermogen beperkt blijft tot 7,5 mil joen. De bietenteelt onderging in 1973 opnieuw een uitbreiding. Zeeland had in 1974 een klein percen tage minder hectaTe voor de bieten teelt dan in de twee jaren daarvoor, In 1974 werd 21.396 hectare uitge zaaid, terwijl in 1973 dat 22.420 ha was en in 1972 22.874. De verwerkings- oijfers van de fabriek in Sas van Gent bedroegen in 1973 ruim 3100 ton per etmaal. Er werd 91 etmalen gewerkt; de totale verwerking bedroeg 291.000 ton. Vergeleken met 1972 was 1973 voor de Sasse vestiging een duidelijke vooruitgang. In 1972 werd 250.000 ton verwerkt- Wat de bietenteelt betreft, meldt het jaarverslag, zal het oogstseizoen 1974 worden gekenmerkt als een goeddeels verregende campagne die louter door bijzondere inspanningen kan worden opgevangen. De verwachting wordt uitgesproken dat in de komende jaren contante dividenden uit deelnemingen in toenemende mate zullen bijdragen aan het uitbetalingspotentieel van de Suiker Unie. door de getroffen boeren tot aan het moment van de oogst gemaakte kosten. Het ministerie van landbouw is nog over dat voorstel aan het studeren, een studie die naar de opvatting van het schap wel erg lang duurt. In de bestuursvergadering van woensdag van het Landbouw schap legde voorzitter ir. C. S. Knott- nerus uit hoe dat komt: het ministe rie wil onbillijkheden voorkomen en vreest dat van de voorgestelde rege ling ook boeren zouden profiteren dde het niet nodig hebben. Maar ir. Knott- nerus vond, met vele bestuursleden die in de vergadering op spoed aan drongen, dat er nu iets moet gebeu ren. Wordt er nu gehandeld, dan zal het gemakkelijker zijn over onbillijk heden heen te stappen dan wanneer; met tot later wacht. De gevraagde tegemoetkoming in de schade kan niet anders dan per hectare worden gegeven, vond voorzitter Knottnerus, maar terwille van de spoed ried hij zijn bestuursleden af nu al te gaan uitvissen hoe groot het bedrag per hectare dan wel precies zou moeten zijn of maxima of minima te gaan stellen. Moeite Vit de discussie bleek dat een aantal bestuursleden van het Landbouwschap nogal moeite had met de keuze: of een verdere uitbreiding van de toepas sing van de rijksgroepsregeling zelf standigen, of een bijzondere regeling. Vooral in de fractie van de Katho lieke Nederlandse Boeren- en Tuinder- sbond (KNBTB) dacht men daar nog al genuanceerd over. De heer C. G. A. Mertens, voorzitter van deze organisa tie, vroeg zich af waarom bijvoor beeld bepaalde tuinders en fruittelers, die dit jaar zeer ernstige hagel- en vorstsehade hebben geleden, niet even veel recht op een bijzondere regeling zouden kunnen doen gelden als de door regenschade getroffenen. Maar bij die hagel- en vorstsehade spreekt men, omdat het niet om een zeer grote groep maar om individuele ge vallen gaat, niet van een ramp. De heer Mertens zou zich enerzijds kun nen voorstellen dat men nu voor de regenschadegevallen volstond met een zodanige verbetering van de rijks groepsregeling zelfstandigen, dat meer directe hulp mogelijk wordt, ander zijds had hij ook wel argument voor, een bijzondere regeling: de Nederland se regenschadeslachtoffers hebben hun winsten uit voorgaande goede jaren goeddeels naar de fiscus moeten brengen, hun collega's-lotgenoten België en Frankrijk niet. Maar zo'n bijzondere regeling zal dan volgens de heer Mertens niet alleen voor het zuidwesten des lands en ook niet alleen voor de akkerbouw moeten gelden- Dat een speciale regeling voor het hele land zou moeten gelden was ook de mening van landbouwschaps voorzitter Knottnerus. De her Oomen, fractiegenoot van de heer Mertens, noemde de vorige week door het Landbouwschap gevraagde vergoeding van de kosten tot aan de oogst 'een grove maatregel, die niet overal zal voldoen.' Prof. Kriellaars van dezelfde organisatie wilde toch wel een bijzon dere maatregel. Het hoeft niet per se de vorige week gevraagde te zijn, als ze maar snel komt. De heer Van Noord (CBTB) geloofde dat de scha de wel met de rijksgroepsregelin zelf standigen is op te vangen, zodat men geen precedent hoeft te scheppen met het invoeren van een bijzondere rege ling. De heer Hubregtse NW-werknemers) had een bijzonder argument voor een bijzondere regeling: de kosten daar van zou men, als de EEG bereid zou blijken iets te doen, beter in Brussel kunnen declareren dan die van de rijksgroepsregeling. vreest, dat een tc groot deel van de suikerbieten niet meer tijdig van het land kan worden gehaald. De bieten kunnen weliswaar thans, op vele plaatsen machinaal, in vrij grote hoeveelheden uit de grond worden gehaald, doch de problemen spitsen zich hier toe op de afvoer. Voortge zette hulp van militairen zou dan ook een uitkomst betekenen. Blijkens een opgave van de provincia le directies voor de bedrijfsontwikke ling. moest per 2 december in Zuid- West-Nederland nog op 8190 hectare suikerbieten worden geoogst- Dat in deze sector belangrijke vorde ringen zijn gemaakt blijkt uit het feit, dat per 1 november het suikerbieten areaal nog 26.650 hectare bedroeg. Voor Zeeland alleen bedroegen deze aantallen respectievelijk 5240 en 14.550 hectare. Ook de hulp van scholieren loopt wegens vakanties, lesprogramma's en andere oorzaken volgende week ten einde Afgelopen maandag waren er in Zuidwest-Nederland nog rond 650 scholieren werkzaam, De verdelig was als volgt1 Schouwen-Duiveland 47, Tholen en Sint-Philipsland 90, Noord- Beveland geen, Zuid-Beveland 60, Wal cheren 113, Zeeuwsch-Vlaanderen 70, Zuid-Holland 200 en West-Brabant 30. De heer Goeman, die zei grote waar. dering te hebben voor de inzet van militairen en scholieren, die onder vaak zeer moeilijke omstandigheden het oogstwerk hebben verricht, deelde woensdag ook mee dat de waarde van de met hulp van deze en andere groepen geoogste produkten In dc rlode van 4 tot en met 30 nov<®& op rond negen miljoen gulden ha worden geraamd. De geoogste oppervlakte in hectir» bedroeg in dit tijdsbestek in Zeel uien 691. aardappelen 322, De heer Goeman (,,We gaan zo mogelijk door met de operatie W der') noemde de situatie in de z appelsector het meest zorgelijk. Aangenomen moet worden dat van de 15.600 hectare aardappelen 4. begin deze week in Zuidwest-Nek land nog moest worden geoogst, i«j een kwart in de grond is verrót verwachting is ook, dat het merci» van de nog niet geoogste aardapw, als verloren moet worden beschot hetgeen neerkomt op een schaifeê drag van rond de 60 miljoen guife In Zeeland bedroeg het nog niet n. oogste aardappelareaal per 2 die her 7500 hectare. Dat betekent sinds 1 november slechts 1400 h( kon worden geoogst. Naast de aardappelen en de sulkei.., ten moet vooral ook aan uien"» een groot aantal hectaren wordm oogst. In Zeeland waren dat er rnaa&ju 1350 hebgeen overigens een aaroierH ke' vermindering betekent ten opaiü van 1 november (3150). Van de overige produkten moest 2 december in Zeeland nog word* geoogst: bruine bonen 435 hecta gladiolen 130 hectare, knolselderij hectare, witlof 55 hectare, mals aj hectare, winterwortelen 20 heet» TERNEUZEN D sportraad heeft zich woensdagavond, tijdens de algemene vergadering, koord verklaard met het voorstel van b. en w. voor een tariefverlioging van gemiddeld zeven procent sportaccommodaties in de gemeente Terneuzen. Het rijn met name de veldsporten die het meest met de tariefverhoging krijgen te maken, omdat bijvoorbeeld de tarieven van de sporthal niet rijn verhoogd. Dat alles wekte nogal wat argwaan op bij de gebruikers van de buitenac cemmodaties. Vooral de heer B. A. Roelandt, tafeltennisafgevaardigde in de sportraad en voorzitter voetbalvereniging Terneuzen, kantte, zich erg tegen genoemd voorstel. vind dit een discriminatie van de buitensporten ten opzichte van de bin nensporten. Ik zou dan ook willen zien dat dit punt van de agenda wordt geschrapt en dat de tarieven- commissie eerst nader overleg pleegt met de betrokken verenigingen. Waar om komt bijvoorbeeld de tenhdsac- commodatie hier weer niet bij?" al dus de heer Roelandt. Sportraad-voor zitter, tevens wethouder van sportza ken in Terneuzen, J. H. Strijbos ant woordde: „De exploitatie van de veld sporten wordt voor slechts 11 procent gedekt door de opbrengst, die van de binnensporten wordt door 32 procent gedekt. Ik weet dat sport geld kost en dat mag ook, maar ik vind wel dat dit in alle redelijkheid moet gebeuren, vandaar dat we de buitensporten iets optrekken. De tennisbanen zijn iet verhoogd omdat die in 1972 een ver hoging hebben gehad van meer dan 100 procent." Toch kon voorzitter Strijbos de heer Roelandt niet over tuigen en na enig twijfelen diende hij een motie in, die de sportraad met 11 tegen en 5 verwierp. functioneren Behalve de tariefverhoging is ook het functioneren van de sportraad ter sprake gekomen. In de vier jaar dat de Temeuzense sportraad nu bestaat is van een functioneren nauwelijks sprake geweest. Daar wil men bin nenkort verandering in gaan brengen. Dc sportraad heeft een aantal pt aangenomen die, na g de gemeenteraad, tot c onering zullen moeten leiden, Men kwam tot de volgende pum Vast vergaderschema voor het di liljks bestuur, vaste dag in de mg waarbij de laatste vergadering la eec kwartaal tevens algemene ledenm dering zou moeten worden. Dit sik zou betekenen dat de sportraad to zijn totaliteit minstens viermaal per jaar bij elkaar komt en dat is tro maal zoveel dan nu het geval m De leden van de sportraad zullen ris jaar zitting hebben terwijl de zitting- termijn nu op twee jaar staat- Het dagelijks bestuur uitbreiden zes personen, is vier, waarbij een lx van het dagelij ks bestuur zitting nut nemen in een van de te vonoa commissies. Een voorzitter die door de spwread wordt gekozen, zodat niet tager de wethouder van sportzaken per se r»r- zitter moet zijn (mag vel) raa ie sportraad. Het instellen van een a3rfel vaste commissies onder meer sportman c,q, sportvrouw van het jaar, tarieven- commissie, schoolsport, kadaoptefe gen, sportuitwisseling en een axon» datiecommissie. Daarnaast zullen ln de toekomst alle verenigingen en te nen die zitting hebben in de sporttaal notulen thuis krijgen van de algemene vergadering, Zelfbeslissingsrecht voor de sportra» over het toekennen van subsidies irj bijzondere omstandigheden. Vice* zitter L. Simpelaar lichtte cleze pun ten als volgt toe: „Zoals de sportrasd momenteel functioneert bestaat hij ei' genlijk niet. Het laat duidelijk wensen over. Daarom is bij het dege lijks bestuur het idee voor een andere aanpak ontstaan. De punten die ik hier aanhaal zijn gewoon wat losse opmerkingen in een willekeurige volg orde. Maar het is duidelijk dat de onderlinge communicatie veel te wen sen over laat. Twee vergaderins een jaar is gewoon te weinig. D, moeten we tot een andere opzet 1» men wil de sportraad zich ook be naar buiten manifesteren. We zul een sterker geheel moeten worde Pe maquette van de nieuwe school. AXEL Woensdag is de vergunning afgekomen voor de bouw van de nieuwe christelijke mavo-school in Axel. De bouw zal naarschatting een jaar duren. Het werk is meteen gis termiddag gegund aan het aanne mingsbedrijf fa. Simons in Terneuzen. De bouwkosten bedragen, inclusief de grond, ruim drie miljoen gulden. De heer J. Th. Klein, hoofd van de chr. mavo in Axel, toonde zich giste ren bijzonder verheugd over het afko men van de bouwvergunning. „We zijn al sinds mei 1968 bezig met de plan nen voor een nieuwe school. Het is toch nog vlug gegaan. Normaal ge sproken zou de nieuwe school er eind 1976 hebben gestaan. Nu wordt het een jaar eerder." De nieuwe school wordt deels ge bouwd in systeembouw. Het ontwerp 15 van het architectenbureau Kram mer in Rotterdam, Het gebouw zal verrijzen aan de Willem de Zwijger straat, hoek Rooseveltlaan. Het zal bevatten: 13 lokalen, gymnastiekzaal a-ula, bibliotreekruimte, keukenruim te, toneelaccomodatie, talenpracticum, een natuur- en scheikundelokaal, ew handvaardigheids- en tekenlokaal es een biologielokaal. Het. gebouw kru,- eerder flexibele wanden f naamde studienissen. De t mavo in Axel heeft op het osenm^ ongeveer 280 leerlingen en 16 leef krachten. Schoolhoofd Klem: ,."e hebben de laatste weken hard gevoch ten om de bouwvergunning te Krijg®1' Het is een mooie surprise m tijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 10