College b. en w. Tholen: Kanaalschap Eendracht functioneert moeizaam' Waterschap Walcheren begint werken voor zuiveringstaak Pleidooi voor een krachtige landelijke samenwerking in de gezondheidszorg Spuitgasten hielpen hoer 'uit de brand' M0WT,T Scbr^rdte ALMANAK Sloep na brand gezonken in Veer se Meer Elektromotoren met waarde 15 mille gestolen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT dinsdag 3 december i974 zeeland De heer Almekinders (rechts neemt, de gelukwensen in ontvangst. foto PZC DIRECTEUR M. L. ALMEKINDERS 25 JAAR BIJ STICHTING VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN ZEELAND: TER VERMIJDING VAN LOKAAL CHAUVINISME MIDDELBURG ..Als er In Neder land een nationaal ziekenhuisplan moet komen dan kunnen wi,1, zonder hovaardij, zeggen dat wij ons natio naal verpleeghuisplan al gereed heb ben. Die centrale planning is vooral ook gewenst om lokaal chauvinisme te vermijden De praktijk van onder meer het Zeeuwse ziekenhuiswezen wijst er op dat de weg naar brede samenwerking moet worden opge gaan. Hoe langer men lokaal overlegt, hoe groter de tegenstellingen lijken te worden." Dat. rei maandagmiddag de 'heer M. L. Almekinders tijdens een bijeenkomst in de concert- en gehoorzaal in Mid delburg. De druk bezochte bijeen komst was belegd ter gelegenheid van het feit, dat de heer Almekinders 25 jaar as verbonden aan de stichting 'Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland.' De heer Almekinders, directeur van de stichting, onderstreepte zijn pleidooi voor een zo krachtig mogelijke lande lijke samenwerking door er op te wijzen, dat de stichting Verpleeg- en Rusthuizen in Zeeland in de afgelopen 25 jaar zoveel heeft kunnen bereiken, juist dank zij de bundeling van lokale en nationale krachten. De jubilerende directeur werd maan dagmiddag als eerste toegesproken door de vice-voorzitster van de stich ting Verpleeg- en Rusthuizen, mejuf frouw dr. A. II. A. Bakker. Dr. Bakker, die meedeelde dat stich tingsvoorzitter A. 'J. Kaland, waarne mend commissaris der koningin in Zeeland, wegens ambtelijke verplich tingen was verhinderd, herinnerde er aan dat ook de stichting zelf nog maar kortelings haar zilveren jubi leum heeft gevierd. Inzet ,Jn uw functie, bij uw indiensttreding was dat nog als administrateur van de toenmalige stichting Rusthuizen Walcheren, omvat uw taak het finan ciële en organisatorische werk „U hebt die taak goed verricht," conclu deerde mejuffrouw Bakker. Wat het financiële aspect betreft, herinnerde zij er aan dat de stichting nooit 'in de rode cijfers' is geraakt. Ook ten aan zien van de inzet van de heer Alme kinders op het organisatorische vlak (ADVERTENTIE) 'n Geschenk - IDEE KIJKERS BAROMETERS BRIL-ETUIS THERMOMETERS bij Sint-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN - Telefoon 2398 leeuwse Mieter Met onregelmatige werktijden 'eer je op de duur wel leven. De huisgenoten ook. Die moeten er maar aan wennen, dat hel al en toe overdag in huis stil moet zijn. Een Vlissinger. die in een bedrijf ploegendienst 'draait', had vrouw en kinderen goed geïnstrueerd. Tot die ontdekking kwam ook een toevallige bezoeker. Hetzoontje fluisterde: „Stil wezen hoor an ders krijg je een pak op je mie ter." gaf zij uiting aan de waardering het bestuur: „U hebt bij het organiseren en leiding geven steeds terdege beseft, dat hel hier niet ging om zo maar een bedrijf maar om een instelling waar mensen worden verzorgd door mensen. Beide groepen in de stichting, verpleegden en verplegers, zijn in de voorbije jaren tot boven de duizend gestegen." Aldus de vice-voorzitster van de stichting, die er voorts op wees dat lang met altijd en door iedereen zal zijn beseft welk een inspanningen deze "niet puur zakelijke' manier van leiding geven aan de jubilaris moet hebben gekost. Zij voegde daaraan toe: „Voor de organisatie binnen de zo sterk gegroeide stichting is in de afgelopen .jaren een verantwoorde vonn gevonden. Dat was ook uw wsrk."Dr. Bakker, die vaststelde dat de heer Almekinders de eigenschap bezit te kunnen delegeren en sai met zijn medewerkers een goed team te vormen onderstreepte ook de goe de verhouding tussen de jubilaris en de directies van de verschillende te huizen van de stichting. Tenslotte me moreerde zij de akt.iviteiten van direc teur Almekinders buiten de stichting, zoals het meewerken aan de oprich ting van de federatie van verpleegin richtingen: „Binnen het geheel van de gezondheidszorg hebben de verpleegte huizen een volwaardige plaats gekre- ge. Dat is er van gekomen, mede dank zij uw aandeel," aldus dr. Bakker. Na ook mevrouw Almekinders in de hul de te hebben betrokken overhandigde zij de jubilarus namens de stichting een envelop met inhoud. Actief Ook de heer J. Kooreman. bestuurslid van dc sectie verpleeghuizen van de nationale ziekenhuisraad, wees op de aletiviteiten van de heer Almekinders voor het vcrpleeghuiswezcn op lande lijk gebied. Naast- secretaris van de toenmalige federatie van verpleeginrichtingen, is de jubilaris thans waarnemend voor zitter van de sectie verpleeghuizen, lid van het. college ziekenhuisvoorzienin gen, lid van liet bestuur van de natio nale ziekenhuisraad terwijl de heer Almekinders bovendien lid is geweest van de ziekenfondsraad en van de comissie ex artikel 6. De heer Koo reman, die eerder ook de grote inzet van de heer Almekinders als directeur van de stichting had gememoreerd con cludeerde uit deze opsomming van aktiviteiten dat de jubilaris zich in die 25 jaar bepaald niet heeft gespaard. „We mogen rustig stellen, dat zonder de inzet van mensen zoals de heer Almekinders. het verpleeghuiswezen in Nederland, niet die plaats zou hebben kunnen innemen, die zij thans bezet," zo besloot de heer Kooreman. De heer G. I. Almekinders, broer van de jubilaris en voorzitter van de lan delijke vereniging van verpleeghuis- economen, zei vervolgens „blij te zijn in 1953 door zijn broer in de sector volksgezondheid te zijn binnenge sleept." De heer Almekinders. die er op wees dat ook het overdragen van kennis tot de goede eigenschappen van de jubilerende directeur behoort, maak Ie tenslotte nog gewag van dienst aandeel in het, streven naar een goede verhouding met het ziekenhuiswezen en liet geven van een 'waardige plaats' aan de verpleegtehuis-econo men. Namens het personeel bracht tenslot te Heieen Kesteloo de felicitaties, in versvorm over. Initiatief In zijn dankwoord ging de heer Alme kinders onder meer in op de ont staansgeschiedenis, in de naoorlogse jaren, van het verpleegtehuiswezen in Zeeland. De heer Almekinders, die vooral het aandeel van wijlen de heer Sterner- ding en ook van dr. Bakker in het lenigen van de die jaren bestaande nood in herinnering bracht wees erop dat door de initiatiefnemers niet al leen het fundament voor de stichting maar ook voor de organisaties, waar uit later de nationale ziekenhuisraad is geboren, werd gelegd. „Zo werd op Zeeuwse bodem het Nederlandse ver pleegtehuiswezen geboren." Aldus de jubilaris, die voorts zei van mening te zijn dat in Zeeland de verpleegtehui zen economisch-demogTafisch vrij ide aal zijn gesitueerd. De heer Almekinders noemde die gun stige situatie het 'produkt van een in hoofdzaak nationaal bestek': „Bijna steeds konden de plannen door de grote inbreng van elders worden ont trokken aan de invloed van lokaal chauvinisme en op een. in het belang van de patiënt, sociaal-economisch verantwoorde wijze worden gereali seerd." Aldus de heer Almekinders. die ten slotte zijn dank uitte aan het adres van medewerkers op het. centraal bu reau van de stichting, de geneesheren- directeur. directrices en andere hoofden van dienst, voor de ondervon den medewerking. De heer en mevrouw Almekinders drukten hierna de handen van de vele genodigden, onder meer vertegen woordigers van personeel van het bu reau van de stichting, de verschillende tehuizen, de ondernemingsraden en 'n lange rij vertegenwoordigers uit de sociale en- gezondheidszorg. Namens de nationale ziekenhuisraad was wezig de heer P. C. Wessetdijk. Het provinciaal bestuur werd vertegen woordigd door gedeputeerde J. Sten- vert terwijl namens de gemeente Mid delburg gelukwensen werden aangebo den door burgemeester drs. P- A. Wol- ters en de wethouders W. P. .1. Baars en drs. M. Beinema. Processen-verbaal voor slechte behandeling dieren GOES De inspecteur van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren in Zeeland heeft in enkele ge vallen proces-verhaal opgemaakt te gen eigenaars, die hun dieren epn slech te behandeling gaven. In Veere trof de inspecteur een hond aan in een zo door uitwerpselen vervuild schuurtje, dat het dier niet op de grond Icon lig gen zonder in zijn eigen vuil te gaan liggen. Tegen eigenaar P. C. B- werd proces-verhaal opgemaakt- M. J B. uit Wolphaartsdijk kreeg een proces-verbaal omdat hij niet dc no dige verzorging aan zijn pony gaf. Het dier stond verkleumd en rillerig in een bouwvallig schuurtje met zijn hoeven in water en modder. Dat het heslist gewenst is om naar een betrouwbare fokker-verkoper te infor meren a.ls men een hond wil aanschaf fen, is een inwoner van Tholen geble ken. Hij kocht in Zuid-Holland van een handelaar een dure hond. Vijf dagen later moest een dierenarts he* dier af maken. De hond leed aan de meest uitgebreide vorm van hondenziekte. Tegen de verkoper is proces-verbaal opgemaakt. (ADVERTENTIE) SNACK BISTRO CONNY GRILL SERVICE MARKT 21 - MIDDELBURG Iedere woensdag en zaterdag PANNEKOEKEN WINTERDAGSCHOTELS HAMBURGERS IJSCOUPES DIVERSE DRANKEN Meeneem gerechten en kinderpartijtjes 10% korting Bestellingen: (0118(1) 13201 Bouwbonden willen snel vaste oeververbinding cr 7,0 spoedig mogelijk een vaste oever verbinding over dc Westcrschelde moet komen. Daarmee sluit tic federatie zich aan hij eerdere uitspraken van liet overlegorgaan van de drie vakcentrales in Zeeland. De vast.e oeververbinding met Zeeuwsc.h-Vlaanderen haalt dit gebied uit zijn isolement, betekent een aan merkelijke verbetering van de infra structuur in Zeeland en zal ook een positieve invloed uitoefenen op West- Brabant. menen de beide bouwbonden. Daarnaast, betekent de uitvoering van het project een verbetering van de werkgelegenheidssituatie, want de bouw van een vaste oeververbinding levert werk op aan 700 mensen gedu rende ongeveer vierenhalf jaar. Het plan ligt al geruime tijd klaar en in de huidige situatie van hoge werk loosheid dient de regering er voor te zorgen dat. het wordt uitgevoerd, meent de federatie Bouwbonden NW - NKV. ARNEMUIDEN Maandagmorgen vroeg is de motorsloep 'Cornelia' in de haven Oranjeplaat aan het Veerse Meer door brand geheel verwoest en daarna gezonken. Toen de brand uit brak .omstreeks kyvart over zeven was er niemand aan boord van het 8 meter lange vaartuig. Eigenaar J. A. uit Arnemuiden zondagmiddag nog bij zijn boot ge weest. Toen de politie arriveerde was de sloep al gezonken. Naar de oor zaak. van de brand stelt de rijkspolitie te water uit Wemeldinge een onder zoek in. INBRAAK IN WINKEL TE AXEL; BUIT LATER TERUGGEVONDEN AXEL Bij een inbraak in de ze.lfbe- dioningszaak van J. H. aan de Oranje straat te Axel zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier koffers met grammofoonplaten ontvreemd. De koffers inhoudswaarde 130(1 gulden zijn zondagmorgen bij de Kleine Kreek te Axel teruggevonden. De inhoud was nog aanwezig en niet beschadigd. De politie heeft van de verdachten, die zich zondagmorgen in de nabijheid van de teruggevonden koffers ophielden, een raag signale ment. De daders zijn de zelfbedie ningszaak binnengekomen door een ruil.'in te trappen. Flinke schade bij aanrijding te Sas van Gent SAS VAN GENT Een personenauto en een vrachtwagen zijn zaterdagmid dag omstreeks half twee aanzienlijk beschadigd bij een aanrijding op de kruising van de Nico uit den Bogaard straat en de Stationstraat te Sas van Gent. De aanrijding gebeurde, doordat automobilist J. S. uit Evergem (B), geen voorrang verleende aan de vracht wagen. bestuurd door F. V. uit Koe wacht. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. „MET TEVEEL INSTANTIES CONTACTEN ONDERHOUDEN" REORGANISATIE BRANDWEER IN EERSTE KWARTAAL '75 THOLEN Het kanaalschap Dc Een dracht functioneert moeizaam. Dit de len h. en w. van Tholen aan de raad mee naar aardeding van een vraag, die de begrotingscommissie aan liet college heeft opgesteld. „Dc overleg structuur, waarmee liet kanaal-schap bij hel uitstippelen van zijn beleid wordt geconfronteerd, is zo moeilijk, dal van een effectief en slagvaardig beleid bijna geen sprake kan zijn. De 'wel van de traagheid' doel zich maar al tr zeer voelen", aldus b. en w. van Tholen. Volgens het college moeten eigenlijk met te veel Instanties contacten wor den gelegd en onderhouden- Het gege ven dat het werkgebied van het ka naalschap in twee provincies ligt, draagt daar al in de eerste plaats toe bij. Daarnaast, zijn twee instanties aangewezen voor de technische uitvoe ring van de Sohelde-Rijnverbinding. Zo is het bouwbureau voor de Schel- de-Riinverbinding belast met de bouw kundige uitvoering, terwijl de com missie inrichting Delta-meren zich met de inrichting bezig houdt. Ook voor het privaatrechtelijk en publiek rechtelijk beheer zijn verschillende instanties. Voor de uitvoering van toe ristische infrastructurele werken moet. met; verscheidene ministeries en dien sten overleg worden gevoerd „Voegen we daarbij nog de omstandigheid dat, een aantal wrijfpunten bestaat tussen rijks- en provinciale instanties onder ling cn denken we aan de eventuele vestiging van de tweede nationale RENESSE De brandweer van Renesse heeft zondag landbouwer C. J. Kostense te Renesse 'uit de brand' geholpen. Zonder brand spuit, maar gewoon met man kracht rooiden de brandweerlie den, lid van de afdeling Renesse van de brandweervereniging Wes- terschouwen. aangevuld met en kele particulieren, 25 ton uien. Door dit resultaat kan de heer Kostense al zijn op contract ge teelde uien (50 ton) af leraren. De 23 helpers kwamen zondag morgen om. half negen in actie. Er werd bijzonder hard gewerkt, maar de humor vierde hoogtij, zodat men een uiterst plezierige dag had. Om vijf uur werden de laatste kisten en zakken op de wagen geladen, waarna de hel pers in de schuur van de familie Kostense hijeen kwamen Me vrouw Kostense. die de helpers op het land al had voorzien van koffie, koek en sigaretten, zorgde nu voor een pittig glaasje. Slager- brandweerman M. de Hamer voorzag bet gezelschap van een hartige hap, want hij had voor deze gelegenheid een enorme worst meegebracht. De heer Kos tense, zeer verheugd met het be reikte resultaat, dankte allen har telijk voor de hulp. Daarna bega ven de spuitgasten zich naar huis. Uiteraard in hun brandweerwa gen. Want die hadden ze voor alle zekerheid maar meegenomen. Op de foto: De boerin gaat na. de hulpactie met, dc fles rond, ter wijl slager-brandweerman M. de Hamer de hartige hap aansnijdt. PERSLEIDINGEN EN ZINKERS AFSCHEID VAN VIJF BESTUURSLEDEN MIDDELBURG De mogelijkheid be staat dat het Waterschap Walcheren nog in de loop van 1973 laat beginnen met verschillende werken die verband houden met de nieuwe zuiveringstaak van het waterschap. Op de giste- maandag door dc algemene vergade ring van het waterschap. Op de giste ren, maandag, door dc algemene ver gadering van het waterschap goedge keurde begroting voor 1975 komen in de paragraaf 'afvalwaterzuivering' van de kapitaaldienst voor de aanleg van een persleiding van West- naar Oost- burg (raming 1.400.000). het aan brengen van een zinker hiervoor on der Kanaal door Walcheren (raming eveneens J 1.400-000) en het leggen van een persleiding van Arnemuiden naar het Middelburgse industrieter rein en liet houwen van een rioolwa- terpersgemaal te Arnemuiden (raming l.OOO.OOO). worden aangebracht met een zinker ter hoogte ran Abeele onder het Ka naal door Walcheren. Deze zinker maakt deel uit van een wijziging in de hoofdafwatering van Walcheren, nodig door de uitvoering van de Del tawerken. Het tegelijkertijd uitvoeren van deze beide zinkerwerken levert aanzienlijke besparingen op. Mogelijk zal in 1975 ook een begin worden gemaakt met de uitbreiding van het gemaal te Ritthem (ƒ200.000), de bouw van een uitwateringssluis te Ritthem (ƒ750.000) en het vergroten van de .spuiboezem te Ritthem, waar voor 300.000 in de begroting is ge raamd. Voor het graven en verbreden van watergangen tussen de Vlissingse Watergang en het gemaal te Ritthem is 50.000 op de begroting opgeno men. Voor verzwaring van de Westka- pelse zeedijk is ook reeds een post op de begroting geplaatst; een bedrag van 200.000, bestemd voor event.uele aankoop van huizen achter de dijk. De nieuwe zuiveringstaak brengt mee. dat per 1 januari 1975 de algemene vergadering van het waterschap een nieuwe samenstelling krijgt. Dan krij gen vertegenwoordigsters en vertegen woordigers van dc 'huishoudelijke en industriële vervuilers' zitting. Enkele vertegenwoordigsters en vertegen woordigers van deze nieuwe categorie bestuurders volgden de begrotingszil- ting van het waterschap vanaf de publieke tribune De nieuwe samenstelling bracht ook het afscheid mee van twee gezwore nen en drie hoofdingelanden. Uit han den van dijkgraaf jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg ontvingen de gezworenen C. Markusse uit Nieuw en Sint, Joosland en P. Lampert uk Veere een herdenkingsbord. evenals de hoofdingelanden J- Boone uit ADVERTENTIE I Nieuw- en Sint. Joosland en ir. J. W. Everse uit Veere. Hoofdingeland P. Dingemanse uit Zoutelande door ziekte verhinderd keert eveneens niet terug in de algemene vergadering. In een afscheidstoespraak herinnerde jhr. Rutgers aan de lange reeks van jaren, waarin de beide gezworenen en de hoofdingelanden hun beste krach ten aan het werk voor het waterschap hebben gegeven. De scheidenden spra ken eveneens een kort woord. Tijdens de rondvraag dankte hoofdin geland A Bosselaar uit Aagtekerke het dagelijks bestuur voor het schuiven van dc datum voor schouw van de sloten naar 1 februari 1975 waardoor rekening is gehouden met de moeilijke situatie waarin de landbouwers verkeren. De hoofdingelanden J. Boone uit Nieuw- en SinUJoosland en B. C. Jan- se uit Arnemuiden pleitten voor gun stiger faciliteiten bij het verbreden van de dammen, die toegang geven tot; boerderijen. De mechanisatie heeft; grotere en langere werktuigen meege bracht, aldus de heer Janse en dat maakt dat veel van de bestaande dammen niet breed genoeg zijn voor een vlotte passage. luchthaven in West-Brabant, en aai mogelijk afsluiting van do Oog», schelde, dan is het duidelijk d&i r moeilijk een goed beleid kan wonfc gevoerd", aldus b. en w. Op een andere vraag van de tingscommissie antwoordt het ccüaj dat omstreeks juni 1975 met de iw.v van een nieuwe r-k school In 0*. Vossemeer begonnen zal kinnen *r den Daarbij gaat men ervan uit ér de goedkeuring van het bouwplan te op veel moeilijkheden zal stuiten Ore- de voorgenomen restauratie van 'x voormalige gemeentehuis in Scheg», nisse delen b. en w. de raad mee fe nog geen opdracht voor het maks van een restauratieplan is verstréfc „Alvorens dit gebeurt, moet eerst h bestemming van het gebouw rar staan. Wij overwegen om het gehx-r als uitleenpost van de bibliotheek p voor andere verenigingsdoeleinden gebruiken Het Thoolse college van b t streeft er naar om de reorganis» van de brandweer te laten ingaat het eerste kwartaal van 1975. Eï afscheid van de op te heffen bram weerkorpsen zal dan ook plaatafc den. B. en w. delen verder mee dat 4> uitvoering van het telefonische stat waarschuwingssysteem gereed is. Jfe het waterschap wordt overlegd of ti polders aan de zuidzijde van bet land Tholen en ook die bij St-.te land en Oud-Voossemeer in het ga& vloedwaarschuwingssysteem dienen worden opgenomen. Overige rasei gen met betrekking tot het bestrijk, van rampen of dreiging tengevolge van een gebeuren binnen of buiten de gemeente zijn in voorbereiding. Geneeskundige dienst Een lid van de had er moeite mee dat b. hun aanbiedingsbrief bij de begrotri stelden met de organisatie van ee geneeskundige dienst te willen wat ten op de gewestvorming. „Wij ge?t er de voorkeur aan", zo licht te college zijn standpunt toe, „aanshs t.inz te zoeken bi i de regio westelijk Noord-Brabant, De totstandkomt van zo'n dienst vergt een behoorlijk» voorbereiding, maar in dit stadium achten wij het, zoeken naar een ande re oplossing weinig zinvol. Een andere vraag van de begrofes commissie is of de afwijzende te ding van b. en w. om in een streek plan voor Midden-Zeeland te vonk opgenomen wel in overeenstemazr is met de wens om betere verbindri met de rest, van de provincie verkrijgen. „Indien er betere of te kortere verbindingen zouden rijt waardoor ruimtelijk gezien het grond gebied van Tholen meer één geheel zou uitmaken met andere delen ran Zeeland", antwoorden b. en w„ jm er geen sprake van zijn gmeg, rac een afwijzende houding. Voordat er gesproken kan worden van een heid in ruimtelijke zin is een icra en directe verbinding een van de Weeg- rijkste voorwaarden." MET LADING Vrachtwagen in M'burg gestolen MIDDELBURG Tn het afgelopea weekeinde is op het industrieterrein in Middelburg een vrachtautocombi natie gestolen. De diefstal werd maan dagmorgen vroeg ontdekt toen d' chauffeur van de combinatie rijn met het weekeind aan de Grenadiers®?? geparkeerde wagen niet terugvond, De combinatie, eigendom van de firma Geelhoed uit Nieuwdorp heeft een waarde van circa 30.000 gulden en was geladen met een voorraad aluminium- smeltblokken. Deze lading afkom stig van Pechiney en bestemd voor export naar België heeft een wasri? van ongeveer 52.000 gulden. Het gaat hier om een vrachtwagen combinatie van het merk DAF met a's kenteken YS - 83 - 88. Van de zijde van de belanghebbenden is is een te- loning uitgeloofd voor inlichtingen die leiden tot het terugvinden van de lading. MIDDELBURG Op het bouwterrein van de provinciale waterstaat naast het Trefcenter in Middelburg rijn het afgelopen weekeind twee elektrn-moto- ren gestolen. De apparaten vertegen woordigen samen een waarde nu zo'n 15.000 gulden en waren elk not voorzien van een 15-meter aansluit- kabel. De elcktro-motoren stonden ttü op het afgesloten terrein. VRIJ ZACHT. Tn het algemeen veel bewolking enoP de meeste plaatsen droog weer. Mange tot krachtige zuidwestelijke wind. Tem peratuur rond 11 graden. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag. Vrij zacht met af en toe regen- Weersvooruitzichten ir. cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag; aantal uren zon: 0 3: min. temp. omstreeks 7 graaem max. temp- omstreeks 10 graden; kans op een droge periode van minstens u uur: 60 procent: kans op een geneei droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: tot 3; min. temp. omstreeks 6 8"^"; max. temp. omst reeks 10 graden; zan- op een droge periode van minstens i- uur: 80 procent; kans op een genee droog etmaal: 50 procent. N B. voor de temperaturen geldt voce woensdag een marge van 2 gradenie voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden, ZON EN MAAN 4 december Zon op 08 29 cm<ter 16.» Maan op 22.32 onöeT 11-»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 2