GEORGANISEERDE SPORT ZIET CRM-NOTA SPORTBELEID ALS MOTIE VAN WANTROUWEN MAURICE (PA) VAN HIJFTE VEERTIG JAAR VOORZITTER VAN VLISSINGSE S.V. WALCHEREN Van Zijll: „En dan te bedenken dat ik bijna in dit kabinet had gezeten" TE EENZIJDIG GERICHT OP 'SPORTIEVE RECREATIE' Eenzijdig Geef Boidoot. Nü extra voordelig. Jan van Hillo: Morele steun voor wetenschap AS De twee miljoen gulden bereikt Geef Boidoot. Nü extra voordelig. Harde eisen Afsluiting Oosterschelde Comité voor werk' ACTIE GEVEN VOOR LEVEN 24 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie (NSF) wijst de nota sportbeleid die minister Van Doorn (crm) de tweede kamer in augustus jl. aanbood, af. Met name de laatste weken hebben enkele sportbonden vooruitlopend op de NSF-reactie al uitgeroepen de sportnota van minister Yan Doorn als een regelrechte motie van wantrouwen te beschouwen. Hoewel er volgens de NSF geen sprake is van een oorlogsverklaring van de sport aan het ministerie van crm, zegt NSF-secretaris Wim van Zijll, dat de bewindsman met zijn nota sportbeleid „de 2,8 miljoen mensen die georganiseerd (via een bond) sport bedrij ven in de steek laat". Op een vrijdagmiddag gehouden persconferentie deelde Van Zijll namens de aangesloten bonden. (77 leden) mee dat minis ter Van Doorn „één aspect van sportontwikkeling zo eenzijdig belicht, dat eerder van een nota sportieve recreatie dan van een nota sportbeleid moet worden gesproken". De NSF betreurt het zeer dat de georganiseerde sport niet als beleids- en gespreks partner is erkend. „Doodeenvoudig is genegeerd. De sportnota miskent het bondswerk". dereen was welkom, georganiseerd of niet), liep.op een regelrechte misluk king uit. ..Het gaat ook in de sportie ve recreatie om de wijze waarop en ..En dan to bedenken dat ik op een baar na in bet kabinet van Den Uyl bad gezeten. (In 1971 werd Aan Zijll in bet schaduwkabinet als staatssecre taris voor sportzaken gevraagd, red.) De minister heeft met zijn nota enko-i le kansen laten liggen: de ontwikkc-1 ling van een nationaal sportbeleid in 'iet algemeen en de ontwikkeling de recreatiesport. We zijn nu jaren achter". (Van Zijll beeft de NSF- reactie op de sportnota Doorn vrijdagmorgen alle Tweede-Ka merleden doen toekomen.) „Onbegrijpelijk", vervolgt Van Zijll. „dat men zich niet heeft gerealiseerd dat door deze nota de rond 300.000 leiders en begeleiders in de sport de hoek worden gezet. In de nota wordt nauwelijks perspectief geboden aan de sportorganisaties, zowel bij de beleidsvoornemens als bij de beleids maatregelen'" de mate waarin prestatie wordt be leefd en reglementering en organisatie worden toegepast". „Sinds 1968 bestaat de door de georganiseerde sport op gang gebrach te t-rimactie en is de raad voor de recreatiesport opgericht. Gebrek aan ruimte, mankracht en financiële mid delen waren er de oorzaak van dat niet alle plannen verwezenlijkt, konden worden. In de nota staat dat de regering een aanvullende taak heeft bij hef bepalen van een sportbeleid. Verwacht had toch mogen worden dat haar beleid op dat van de georgani seerde sport zou aansluiten". „Van Doorn doet net. alsof er in de samenleving nimmer aandacht aan de recreatiesport is besteed. In plaats van aanhaken op de reeds in gang zijnde opbouw in de samenleving, doet de nota het voorkomen alsof iets geheel nieuws, nu door toedoen van Van Doorn kaar beginnen en recreatie en ontspanning in de sportbeoefening alleen mogelijk zijn dank zij de uit vinding van de sporttere recreatie door zijn departement". .Je wordt gewoon genegeerd", zegt Van Zijll. „Onze „Nota Sport '70" wordt praktisch zo in de prullenbak gegooid. Alles dat er de laatste hon derd jaar aan sportbeleid is ontstaan kwam van de sport zelf of van de gemeente. Daar wordt helemaal niet aan gedacht". De NSF heeft weinig vertrouwen in de CRM-expcrimenten met de sportie ve recreatie. „Waarom wordt de geor ganiseerde sport niet om raad ge- vraagd? Er is al een brok ervaring aanwezig. Zc doen alsof er nooit iets is gebeurd. Adequaat overleg met de bonden over deze experimenten zou de kans op teleurstellingen verklei nen". zegt Van Zijll. „Aan iets anders dan de sportieve •«creatie wordt in de nota praktisch geen aandacht besteed. Dat betekent dat. de sport geen impulsen krijgt om zich verder te ontwikkelen. Alleen die sportieve recreatie. Maar een beleids- visie of werkmethode wordt niet aan gegeven". De NSF zegt overigens be reid te zijn om mede te werken aan een andere vormgeving van de nota sportbeleid. „Met enthousiasme zullen we dat doen". „Zoals de nota er nu uitziet is hij onaanvaardbaar voor ons. Ik mis ook enkele wezenlijke zaken in de nota. De maatschappelijke begeleiding, de medische begeleiding, de begeleiding van topsporters, een visie hoe het ruimte- en accommodat.ietekort, moet worden opgelost, zo maar een paar dingen die niet zijn terug te vin den". „Het overgrote deel van de leden van sportverenigingen houdt zich re creatief bezig. Het probleem is dat de sportverenigingen zicli moeten ombou wen en zo centraal in de straal, dorp of buurt moeten komen staan dat de mensen makkelijk binnenkomen. Je moet echter wel het mannetje hebben dat ze opvangt. Inplaats van mee te werken die vereniging daartoe in staat tc stellen gaat de overheid er aan voorbij en vergeet dat er binnen de vereniging al een grote recreatieve stuwing plaatsvindt". ..De topsport en de wedstrijdsport blijven bijna onbesproken in de nota. Er is wel een nieuwe subsidieregeling in lwt vooruitzicht gesteld ten behoe ve van de sportieve recreatie voor leiding en accommodatie voor alle belanghebbende groepen vooral op lokaal niveau». Daarentegen wordt aan de georganiseerde sport geen rui mere armslag gegeven voor het sport technisch kader voor training en bege leiding van jeugdigen en volwasse- j nen". De Nederlandse Sport Federatie krijgt na het lezen van de sportnota] van minister Van Doorn de indruk dat de overheid aan het proberen is de georganiseerde sport bij het o leg minder te gaan inschakelen. indruk wordt versterkt wanneer het eind van de nota overlegsituaties over het beleid in het vooruitzicht worden gesteld met ...overheidsinstan ties. Niet met de georganiseerde sport", merkt Van Zijll op. „Juist door de ontwikkeling van de georganiseerde sport kwamen steeds meer mensen in contact met de sport in het algemeen, met name ook de recreatieve kant ervan. Dat is dan ook de reden waarom het overheids beleid in de Scandinavische landen en in West-Duitslana met betrekking tot „sport, voor iedereen" zich juist richt cp het geven van nieuwe ontwikke lingsimpulsen a,an de georganiseerde sport, omdat vooral daar de kracht bronnen liggen in leiding en begelei ding. ruimte, accommodatie en functi onaliteit. In die zin zijn de verwach tingen voor de Nederlandse sportorga nisaties niet bemoedigend", aldus Van Zijll. i ADVERTENTIE) In zijn nota sportbeleid wordt dooi de bewindsman van CRM duidelijk prioriteit gegeven aan de bevordering van de sportieve recreatie (buiten de bonden om). Juist het feit dat de overheid de sportieve recreatie wil regelen zonder adviezen aan de bon- de.i te hebben gevraagd, is de groot ste doorn in het oog van de NSF. „In plaats van een aanvullend beleid van de overheid ontstaat nu een centralis tisch en monopolistisch beleid". Van Zijl): „De sport wordt in de nota van Van Doorn zo eenzijdig (zo veel aandacht voor de sportieve recre atie. red.),, benaderd, dat de basis gewoonweg ontbreekt om tot een lan delijk of nationaal sportbeleid te ko men. Het teleurstellende is dat in de nota een splitsing wordt gemaakt, tus sen op recreatie gerichte sport en gereglementeerde, op prestatie gerich te sport. Die tweedeling is niet in overeenstemming met de sportprak- tïjk". „Juist in het brede middengebied van de algemene wedstrijdsport zijn presteren en recreëren bij goede lei ding op een zodanige wijze met el-, kaar in evenwicht, dat optimal® kan sen tot plezier en ontplooiing worden verkregen. Hierdoor kunnen tallozen zowel him behoefte aan presteren als aan recreatie bevredigen. In de sport nota". vervolgt Van Zijll. „wordt een kunstmatige scheiding aangebracht in deze aspecten van de sportbeleving. Recreatiesport, of sportieve recreatie zonder prestatie, reglementering en organisatie is een illusie". De NSF-secretaris herinnert er aan dat. talloze pogingen op het gebied van de recreatiesport mislukt zijn als gevolg van het ontbreken aan organi satie. Een experiment in Hengelo waarbij net ministerie ren CRM de sportieve recreatie presenteerde (ie- MIDDELBURG „Ik had vijf dochters en ineens kreeg ik er driehonderd zonen bij", grapt de 75-jarige voorzitter van de sportvereniging Walcheren, Maurice F. van Hijfte. In zijn nieuwe appartement van de serviceflat De Middelburght stopt hij behoedzaam een pijpje. 'Dat praat makkelijker', vindt de heer Van Hijfte. Hij heeft ook wel het een en ander te vertellen. Woensdag 4 december is het veertig jaar ge leden dat de VJissingse sportvereniging Walcheren werd op gericht en op die dag is de heer Van Hijfte veertig jaar voor zitter. „Dat is een unicum in den Lande", betoogt hij met grote stelligheid. „Je ziet wel eens dat iemand veertig jaar bestuurslid is, maar veertig jaar voorzitter....". De beer Van Hijfte werd voor de leden al snel Pa van Hijfte. .Als er moeilijkheden waren kwamen ze naar pa". In het- eerste jaar, toen de vereni ging nog maar 22 leden telde, had de heer Van Hijfte nog al eens bezoek aan huis. Walcheren dijde echter flink uit en telt mo menteel ruim 800 leden. Walche ren werd onderverdeeld in diver se secties. De heer Van Hijfte bleef als voorzitter van het hoofdbestuur de wijze vader. „Ie dereen zegt nu nog pa", vertelt hij niet zonder trots, ,2e weten misschien niet eens hoe ik in werkelijkheid heet". In november 1934 waren er strubbelingen in de Vlissingse at letiekvereniging Marathon, die tot gevolg hadden dat een aantel le den opstapten. Samen met enkele andere sportenthousiasten beslo ten ze de Rooms Katholieke Vlis singse Atletiek Vereniging (RKVA V) op te richten. „Een van de op richters, Ko Aerssens, kwam op een goede dag naar me toe en vroeg of ik voorzitter wilde wor den van hun atletiekvereniging- lk had een druk kantoor en ga1 's- avonds nog lessen. Maar ik was in mijn jeugd ook sportman ge weest en ik wilde wel. Je moet namelijk ook iets voor je mede mens over hebben. Dat heb ik van mijn moeder. Die zat op haar 85ste nog te breien voor de armen", zet de heer Van Hijf te uiteen. A'ls atletiekvereniging boekte de RKVAV veel successen. Binnen de vereniging leefde de behoefte ook een voetbalafdeling te forme ren. In 1936 gebeurde dat ook en als de RKVSV boekte het elftal veel successen. Vijf jaar achter een werd het elftal kampioen. „In de oorlog hebben we nog tegen Vlissingen I gespeeld". Gedurende de donkere oorlogsja ren werd het voetballen steeds moeilijker en begon het handbal len populair te worden. Als hand balvereniging heeft Walcheren de meeste naam gemaakt. Het eer ste damesteam speelt momenteel in de hoogste landelijke klasse. In de loop der jaren kreeg de Vlissingse sportvereniging er ook een wandel-, gymnastiek- en vol leybalafdeling bij. Aan atletiek wordt bij Walcheren niet meer gedaan. De heer Van Hijfte is trots op het feit dat onder zijn voorzitter schap de vereniging zo is uitge breid. Al weet hij wel dat er in het begin tegen het dameshand bal nog al wat bedenkingen be stonden. „Ze zeiden tegen me: ,.pa weet wat je begint. Met da mes omgaan is geen sinecure". En verdomd, ze hebben nog ge lijk gehad ook". Belangrijker dan de prestaties vindt hij de saamhorigheid bin nen de vereniging. De verbonden heid met de club is volgens de heer Van Hijfte wel iets afgeno men. „Als je veertig jaar geleden iemand nodig had voor het be stuur waren ze vereerd als je het vroeg. Een ballenjon.gen kon je ook zo vinden. Dat hadden ze over voor de vereniging. Dat hoorde er bij. Nu ligt het alle maal wat anders. Toch hebben we met de bouw van het nieuwe clubhuis een prestatie geleverd waar anderen jaloers op zouden kunnen zijn", betoogt de Walche- ren-voorzitter. „Ontzettend veel eigen leden hebben daar aan ge werkt. Dat was wel het hoogte punt van mijn veertigjarig voor zitterschap". De heer Van Hijfte is zijn hele loopbaan begaan geweest met het lot van de jeugdige leden. „Die kleintjes hebben altijd mijn grote belangstelling gehad. Ut ging iede re zaterdag kijken, toen ik in Vlissingen woonde. Nu ik in Mid delburg zit is dat wat moeilijker. Dat is nog echt amateurisme, hè. Je bewijst er niet alleen die kin deren een dienst mee, maar ook de ouders. Hoeveel ouders zullen r.iet in hun handen klappen als ze eens een zaterdag of zondag vrij zijn. De commissaris van politie sprak eens met me over jeugdcri minaliteit. „U bewijst de genieen schap met zo'n sportvereniging een grote weldaad', zei hij", merkt de heer Van Hijfte op. De grootste klap in zijn carrière was dari ook het vertrek Van honderd pupillen en junioren voetballertjes naar de zaterdag vereniging GPC. Dat gebeurde na moeilijkheden binnen Walcheren. ..Dan krijg je wel een opdonder. Die kleintjes waren namelijk zo prima- Als GPC-bestuur had ik dat nooit gewild. Je moet. elkaar geen vliegen afvangen. Maar we hebben het gaw terug opge bouwd. In een jaar hadden we er honderd terug". Het bestuur van de afdeling voet bal beloonde die speciale voor liefde ren de algemeen voorzitter met liet. Pa van Hijfte pupillen- toernooi. „Ik heb gezegd: doe hel nu maar. want als ik dood ben heb ik er niets meer aan". pzc-sporl-pzc-sport-pzc (ADVERTENTIE) „Met Sint Nikolaas doen de kinderen altijd erg geheimzinnig. „Niet binnenkomen" op hun kamer deur; allerlei dingen verdwijnen spoorloos. Die komen dan weer terug als surprise. Plus een flesje Boidoot, want ze weten dat ik dat lekker vind", aldus Olgav.d.M. Flakons van 8.70 voor 7.75 en van 11.50 voor 9.95. Spray van 7.75 voor 6.95. Wie de bestrijding van kanker, zoals ik. levenslang heeft gevolgd, krijgt wel eens het gevoel dat men tracht om een onoplosbare internationale puzzel op te los sen. De artsen en onderzoekers, waarvan velen in die taak him levenswerk zien. kennen dat ge voel maar al te goed. Toch zijn ze altijd weer doorgegaan omdai er té veel op het spel stond en staat. Want als zij ooit hun grote puzzel definitief opgelost hebben, sullen over de hele wereld de klokken luiden van vreugde en dankbaarheid. Er is al zoveel ge leden (daar kan ik helaas over meepraten), maar er is ook al zo reel bereikt (en daar kan ik sinds kort gelukkig ook over meepraten). Fatalisme in kanker bestrijding is sinds een aantal iaren omgezet in verantwoorde ioop op beterschap. De bewijzen worden steeds talrijker, ondanks iet feit dat die grote puzzel nog steeds niet definitief is opgelost. Als u meedoet om met uw kleine aan de oplossing van deze krantenpuzzel, een grote mo rele steun te geven aan de men sen. die in de schaduw dagelijks hun talent, wetenschap en tijd geven om de leefbaarheid van ons allen te vergroten, dan is deze aanmoediging niet. voor niets geweest. Er moet dit jubi leumjaar veel gebeuren om de kanker, met alle middelen letter lijk en figuurlijk te lijf te gaan. Dat gaat gebeuren! Graag met uw instemming en medewerking. Net als u zal ik deze actie met alles wat ik kan, van ganser harte steunen. JAN VAN HILLO televisieproducer M Het tweede miljoen is binnen. Met de tiende puzzel op brengst f 204.123,13 werd dit bereikt en is de stand voor het Zilveren Koningin Wilhelm in a Fonds in de Nationale Puzzelac tie „Geven voor Leven": f 2.000.219,78. Geweldig, puzzelaars en puzzc- Iaarstcrs! Dc tiende trekking »verd nicgt alleen een heuglijke voor het KWF. maar ook een blijde dag voor 38 inzenders van puzzel 10. Notaris J. H. Birkhoff had namelijk deze trekking in zijn proces-verbaal vastgelegd waarop de extra prijzenpot van dat moment en die was f38.534.93 uitgeloot moest worden. 38 puzzelaars(sters) ontvangen hierdoor komende week een che que van f 1000 (schoon in hel handje). Dc notaris heeft nog een aantal data vastgelegd (die alleen hij en twee politiefunctionarissen we ten) waarop hij wederom de ex tra prijzenpot van dal moment gaat uitkeren. Van de oude prijzenpot bleef dus f534.93 staan, maar hij werd meteen weer „gespekt" met f 7.096.63. zodat er nu al weer T 7.631,56 in deze prijzenpot zit. Oplossing puzzel nr. 10: VELE GULDENS VOORKOMEN VELE TRANEN. Weekhoofiprijzen Een Peugeot-auto: J- Dam steeg. Middachtenweg 222, Den Haag. Een Philips-kleurentelevisie: mevr. J. van Ooijen. Oude Amers- foortseweg 103, Hilversum. 0 Een Olga-springboxcombina- Me: mej. zr. A. Jacobs. Bejaarden tehuis De Kimmer, Beenis ter stra at 546, Amsterdam. Een Bauknecht-vaabwasauto- rnaal: J. Hocque, Robijn Reijn- tjesstr. 3, Den Helder. Een waardebon van 1000 van Witteveen: J. G. Tijhof. Fle- voplantsoen 21, Almelo. 0 Een Sunflower polyester zeilboot: A. R. den Beer. Molen straat 45. Groede. 0 Een Petri-fotocamera plus tas: J. H. Amolaussen. Meyhorst 2933, Nijmegen 0 Een Singer Starlet-naaima- chine: G. J. G. Overtoom, Hof- wijckplein 12-2-et, Den Haag. 9 Een home-trainer fiets Car- nielli: J. Smit. Henri Dunanntlaan 20. Groningen. 4 4 Conti TS-autobanclen: H. P. van de Ven, Tongelresestraat 290. Eindhoven. Zeeuwse p ijzen De Zeeuwse puzzelaars sloegen een goede slag. Niet alleeen ging één van de hoofdprijzen (zeil boot) naar een PZC-abonnee in Groede. daarnaast werden twee PZC-abonnees verrast met dui zend gulden: L. Gabriëlse, Pape straat 9, Westkapelle en M. C.' Lamper, Korte Achterweg 1. 's- Heer-Arendskerke. Weekprijzen gingen naar: een inventum elektrische onder deken: D. Meeuwse. Oude Polder straat 34. Hulst een Pinguinvoetbal M. de Rooij, K. v. d. Copellostraat 3, Vlissin gen. f 30.- levensmiddelen van VIVO: P. de Bakker, Zandbergsestraat 38, Graauw. C. M. Clement. Veer- weg 130. Kamperland en S. Dui-' ne-Brander. Molenweg 8. Oud-Vos- Carla en Hans zijn broer en zus. „Wij hebben de eau-dc-cologne van mama wel's siiekum gebruikt toen we vadertje en moedertje speelden. Het rook zo lekker. Maar we geven d'r met Sinterklaas wel een nieuw flesje Boidoot hoor". Flakons van 8.70 voor 7.75 en van 11.50 voor 9.95. Spray van 7.75 voor 6.95. 'teders "'-hrijvef! De Zeeuwse bevolking heeft steeds veel moeten bijdragen aan tol- veer- of pontgelden. Protested hiertegen hebben weinig effect opgeleverd. Ken nelijk zijn de Zeeuwen en hun be stuurders gezwicht, voor het feit dat de landelijke overheid steeds te krap bij kas zat. Ook is er landelijk te weinig gemeenschapsbesef om deze lasten gezamenlijk te dragen. Nu het slecht gaat met onze economie en voor het afsluiten van de Oosterschel- de miljarden geen rol meer spelen, wordt het m.i. hoog tijd dat de Zeeu wen met harde eisen op tafel komen; er op neerkomend dat de' tol- veer- en of pontgelden zo spoedig mogelijk worden afgeschaft. Geld blijkt er vol doende te zijn en vooral in deze tijd mogen de Zeeuwen een beroep doen op de gemeenschapszin. T. Tuitman Zierikzee Sara Bakkers uit St-Maartensdijk schreef in "Lezers Schrijven' 23-11-74 hoe zij als christin dacht over de afsluiting van de Oosterschelde en bracht hiermede haar groot Gods ver trouwen tot uitdrukking, waar ook wij achter mogen staan. Doch zij beriep zich er op dat ook God de vissen schiep en deze zegende. Dat: er vele vissen zijn, is voor de mensheid een grote zegen. Zij brengen minder gevaar op dan de mens zelf. Docht wij moeten niet gaan veronder stellen dat de Oosterschelde open moet blijven om de vissen te redden en ook met om de genoegens van vissers te behouden en hen zelfs fi nancieel te behouden? Jezus heeft eens tot zijn discipelen gezegd: Laat ons visser van men en worden. Dat wilde zeggen, laten wij hen voor de ondergang behoeden tegen alles wat hen lean bedreigen of bedrie gen. Dit was niet bedoeld om zieltjes te winnen voor een of andere groep of kerk. doch enkel voor het heil van de mens zelf. Daarom is de Zee voor Zeeland ook een gevaar dat bedwon gen dient te worden en is de open Oosterschelde een groot gevaar voor de gelovigen en ook ongelovigen. Het i de plicht van welke overheid ook dit niet politiek op te lossen, maar technisch met alle voor de hand hebbende middelen waar zij heden over beschikken. Het Veerse Meer heeft bewezen hoe nu vele mensen er kunnen genieten. Ook zql dit bewezen kunnen worden via de afsluiting van de Oosterschelde- Dat zou een prachtige recreatiegebied kunnen betekenen voor geheel Neder land. Hierdoor komt door de onder houding van Gods schepping het heil voor de mensheid tot stand. De werkloosheid, vooral in de bar* neemt snel toe. Om deze ontmkm tegen te gaan. kunnen de kor», vakkers niet wachten tot- de regain de roep van de bonden en de ÜemM. zenden werklozen zal verstaan, Er a in Zeeland nog genoeg te bouwei zcals scholen, sporthallen, betaalbare arbeiderswoningenclubhuizen, gebou wen voor recreatie enz. Noch de rw- ring, noch provincie of b en w, van de Zeeuwse gemeenten werkt ln deze richting. Het. ziet. er naar uit dg duizenden bouwvakkers in de winte van 1974-1975 uitgetrokken zullen sp van de ww, zodat deze allen bij gemeenten zullen verschijnen rar een uitkering. Zo zal de koopbar verminderen, de middenstand kn# zo een lagere omzet. Het wort! ea sneeuwbaleffect.. Daarom is er eei 'Comité voor werk' opgencht, wsimi binden. Want ook u kunt m volgende maand aan de beurt "som® om het ww-stempel te halen! Toon dus uw solidariteit, er zijn reeds ruim 160.000 werklozen, het geld voor xwï kan er komen, en moet er teem Het comité treedt op voor de vollen de eisen: 1 ww en wvv verhogen tot 90 en 85 pet: 2 ww verlengen tot 1 jaar. wvv onbeperkt; 3 geen bedrijfs- sluitingen; 4 vormen van een workgele- genbeidsfonds uit de superwinsten; 5 extra,-uitkering voor de werklozen voor de feestdagen. Wij roepen werkers en werklozen op, zich bij het initiatief-comité aan te F. J.Ismr L. de Rum C. M. SchflteMM De actie geven voor leven heelt op zichzelf een prachtig doel voor ogec Laten we dat vooropstellen. Maar nu de manier waarop deze actie gevoert wordt. Enkele dagen geleden kreegk een enveloppe in de bus. N'a ce in houd bekeken en gelezen ze hebber, bekroop me toch een bepaald gerot van walging. Er stond onder andere de zin in (wij verwachten dan wi niet. dat u een paar gulden in de enveloppe zult stoppen, maar een wer kelijke gift). Wat is een werkelijke gift? Ik dacht persoonlijk als iemand spontaan en niet onder dwang iets ga! voor een goed doel. Zoals het echter in die (older gesteld wordt zal er volgens mij ea bepaalde categorie mensen zijn die met. angst en beven bijv. een briefje van vijf dn de enveloppe stoppen es zich alsnog afvragen of dit toch wet genoeg zal zijn. Dit is dus dacht ik t'-ocli wel een vorm van dwangpsycho- se die op die mensen toegepast, wordt Ik kan hier natuurlijk wel een nee! verhaal aan toevoegen, maar ik denk dat dit weinig zin zal hebben, DJ bedoeling van mij is als men een bepaalde actie, voert men iedereen er vrij in moet laten niets of iets an zulke acties te geven. W. J. van Ira. Verk. Quakkdaarstr. 156. 'ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Zelfreinigende grills van Moulinex. elke week te winnen in onze puzzelaktie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 24