Hoechst PiPrijsprimeui* Paviljoencross werd natte zaak Niemand hoeft zijn kopje koffie te missen. Hoechst helpt... MAC De Zeeuwen houdt Flessetrekkersrally MLumws$& de !OTne Plaats uw familie berichten in de PZC Zwemploeg naar Duitse Rostock L»AG !4 OKTOBER ^974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 aanv, hoofdfilm ca, 8.15 uur einde voorstelling ca. 11.45 uur, Nieuwe Dwaze Avonturen van de Beroemde Gendarmes van St.Tropez! ciTr MIDDELBURG PRESENTEERT: zondag t/m dinsdag 8 uur HET LEGER GAF HENWArcNS en toestemming om te doden 'tSlft,. (LE GENDARME EN SALADE) .Dankzij ®Sicarol kan nog iedereen van zijn kopje koffie genieten. Midden vorige eeuw werd de koffie cultuur op Ceylon binnen vijf jaartotaal vernietigd door een niette stuiten schimmelinfectie (koffieroest). Diezelfde ziekte bedreigt nu de plantages van Brazilië, de grootste koffie-leverancier ter wereld. Moet Brazïlië's koffie-cultuur hetzelfde lot ondergaan als die van Ceylon? Gelukkig niet! Onderzoekers van Hoechst vonden de remedie tegen koffie-roest. In de laboratoria van Hoechst werd de stof pyracarbolid ontwikkeld, het uiterst werkzame bestanddeel van het fungicide ®Sicarol. Als zieke planten hiermee worden behandeld, dan dringt het snel in de weefsels, doodt de ziektekiemen en voorkomt nieuwe aantasting. Sicarol is een organisch middel dat geheel wordt afgebroken en daardoor 'milieu-vriendelijk' is. Ook bescherming van andere gewassen. Sicarol werkt niet alleen tegen koffie roest, maér kan ook andere gewassen bescherming bieden tegen ernstige schimmelziekten, bijvoorbeeld stuif- brand en roest-soorten in granen. Sicarol geeft in veel gevallen uitkomst. Samenspel in onderzoek. Zo werkt Hoechst aan de oplossing van actuele problemen. Sicarol is het resultaat van gebundelde kennis en systematisch teamwork van chemici, biologen, landbouwkundigen, farmacologen en toxicologen. Dit voorbeeld toont aan, hoe samen werking van experts op uiteenlopende vakgebieden kan leiden tot de oplossing van actuele problemen. Hoechst research, een investering in de toekomst. In de research-laboratoria van Hoechst werken 10.300 mensen. Met hun arbeid is jaarlijks een bedrag gemoeid van meer dan 500 miljoen gulden. Een antwoord op de uitdaging die de toekomst stelt Hoechst in Nederland. Hoechst Holland N.V. is een onafhanke lijke onderneming binnen de internationale Hoechst-groep en biedt een enorm stukwerkgelegenheid: meer dan 2900 medewerkers. Amsterdam is de hoofdzetel. Van de vier fabrieken staan er twee in Breda, waar kunststoffen (Hostyren) en lakken worden gemaakt. De andere twee staan in Weert (Kalle foliën en Trespa kunst stofplaten) en in Vlissingen (fosfaten en grondstoffen voor Trevira). Hoechst Holland N.V., Verkoop, gevestigd in Amsterdam, is - de naam zegt het al - het verkoopkantoor. Altijd klaar met alert advies en service als onderdeel van de levering van Hoechst- produkten, zoals kleurstoffen, kunst stoffen, chemicaliën, synthetische vezels (Trevira en Dolan), gewasbeschermings middelen, cosmetica (o.a. Jade), genees middelen en foliën. In Nederland bepalen Nederlanders het gezicht van de onderneming. Zij kennen hun eigen land en weten waar de know how van Hoechst (meer dan een eeuw ervaring!) doelmatig kan worden ingezet. Vandaag en in de toekomst. In het belang van relaties en afnemers. Hoechst Holland NV Sara Burgerhartstraat 25 Amsterdam Telefoon 020-180321 toestel 314 Deze klant van u' gemiddeld drie kwartier in de krant, biykt uit het Nationaal Be ztet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo Intensief gelezen, als dl krant Logisch want die kunt u i niet missen, geen dag. suil wam AXEL Ongeveer 60 ruiters hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan de 'paviljoencross' van de ruitersport- vereniging AxeL Dit evenment op het •Paviljoen' van de familie Scheele in Zaamslag, geldt als generale repetitie voor het eigenlijke cross.seizoen. De cross had dit keer nogal te lijden van slecht weer: de bodem was door weekt. Enkele ruiters liepen een nat pak op. Uitslag zware cross: 1 Anne- mieke Picavet met Eminent; 2 Trees Picavet met Killy; 3 Mon Picavet met Zeelanda; 4 Erich de Bruijn met Shir ley Brown; 5 Jeanine Esselbrugge met Victory; 6 André van Kroonwijk met Ploris van Rozemond; 7 Plemroie Wie mes met Paules en 8 Roland Murre met Carmen. Uitslag lichte cross: 1 Resie Koster met Doornhofs Bambi; 2 Leon de Haas met Dorine; 3 Maria Kindt met Silver en 4 Janet Murre met Walcky. Uitslag terreinrit paarden: 1 Annemie- ke Verstraten met Goldfox; 2 Hetwig Bruggeman; 3 Jeanine Scheele met Esterel en 4 Carla Dieleman. Uitslag terreinrit pony's: 1 Mirjam Rozenbrand met Goldscan; 2 Margo Bosch met Govert; 3 Frans de Haas met Mata Hari; 4 Marlou Bosch met Paerl; 5 Anja van der Meijden met Rakkert; 6 Jan Dieleman met Char ming; 7 Annet Hofman met Esther; 8 Mariette Suy met Francies; 9 Corine Paree met Astor; 10 Lilian Kina met Marquerit; 11 Mark Vael; 12 Tina van der Meijden met Arda; 13 Henno Cysouw met Ginger. Uitslag lichte terreinrit pony's: 1 He len Kosters met Isabel; 2 Tom Bosch met Taffy; 3 Finet Keizer; 4 Inge van der Meijden met Polly; 5 Ellen Foul- sen; 6 Laeveke Goossen met Fury; 7 Conny Keizer met Asterix; 8 Maaike den Hertog met Pinky; 9 Sonja Wie mes met Grijshuis; 10 Manita Haak met Brivera; 11 Yolanda Murre 'met Westenschouwen Emigrant; 12 Rico Haak met Brivera. Uitslag cross Shetlandpony's: 1. John den Hamer met Trijke van Brammen; 2 Annelies Wiemes met Lex; 3 Wal- ther Murre met Zandor; 4 Jaqueline Wiemes met Grijshuid; 5 Ingeborg de Feijter met Benny en 6 Nicole Keezen. UTRECHT Zeven Nederlandse zwemmers en zwemsters zullen op 23 en 24 november deelnemen aan inter nationale wedstrijden in de Oostduitse plaats Rostock. De ploeg bestaat uit Annelies Maas (De Rijn), Linda Faber (VZC-Ritmeester), Diane Edelijn (VZC-Vlaardingen), Ilona Tijhuis (De Dinkel), Richard van Klooster (Naar- den), Erik Kamphuis (De Rog) en; strijden nemen voorin ploegen deel i uit Tsjechoslowakije, Polen, Hongarij- e, Roemenië, Bulgarije. Denemarken, Zweden en Oost-Duitsland. ARNHEM De Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft zijn trainers Wil Westphal (voor de heren) en Jaap Noordenbos (dames) aangewezen om de atleten te begelei den die in aanmerking komen om te worden uitgezonden naar de Olympi sche Spelen van 1976 in Montreal. Met deze aanstelling komt de KNAU tegemoet aan het verzoek van het NOC om in een zo vroeg mogelijk stadium te starten met de voorberei dingen op Montreal. MIDDELBURG Zaterdag houdt de motor- en autoclub De Zeeuwen de Flessetrekkersrally, een kaartleesrit die meetelt voor het clubkampioen schap van De Zeeuwen. De rally wordt verreden volgens het systeem ingetekende lijn met blokkeringen, waarbij de te rijden route is ingete kend op een topografische kaart met schaal 1:25.000. De lengte voor de A-klas bedraagt circa 80 km. De nietervaren kaartle zers kunnen inschrijven in een specia le B-klas, waarbij de lengte van het traject 40 km bedraagt.. De route is uitgezet door de heren E. Kupers en C. Stolk uit Vlissingen. De rally zal worden besloten met een klassements proef, die gehouden zal worden op het parkeerterrein van bar Het Kar- rewiel' aan de Galgeweg te Koudeker- ke. De Flessetrekkersrally is de vijfde en laatste rit om het clubkampioenschap van de organiserende vereniging. Za terdag zal dan ook de beslissing val len welk equipe de nieuwe clubkampi oen bij de Zeeuwen wordt. Na vier ritten staat de Middelburgse equipe Poelman-Schuttema met 148 rijders- aan de leiding. Kanshebbers voor dit kampioenschap zijn verder nog de equipes Deegens-Deegens uit Middelburg en Boogaard-Boogaard uit Oost-Souburg. De rally is tevens de laatste rit- in de Provinciale Kaartlees Kompetitie (PKK). Deze competitie werd dit jaar voor het eerst inge voerd door de Zeeuwse autoclubs, die rijden volgens het KNMV-reglemeeit. De drie reeds verreden ritten werden georganiseerd door respectievelijk au toclub De Vossenjders uit Hulst, MAC Scheldegouwen uit Middelburg en MAC De Bevelanaen uit Goes. In de PKK staan na drie riten twee equi pes met 141 punten aan de leiding: Van Berendonk-Bogaard (MAC De Zeeuwen) uit Vlissingen en Van Nieu- wenhuyzen-Van Nieuwenhuyzen (MAC De Zeeuwen) uit Knriningen. Het re sultaat in de Flessetrekkersrally zal dus beslissend worden welke equipe Zeeuws kaartlees kampioen 1974 wordt. Voor deze rally kan vanaf 13.00 uur ingeschreven worden in café-restau rant Hirvers te Kouaekerke of bij inschrijving. Na afloop van de klasse mentsproef zal de prijsuitreiking plaatsvinden in café-restaurant te Kouaekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 11