„IK WIL NIET LANGER ADA KOK DE ZWEMSTER ZIJN" Hulshoff ZUIDSLAVISCHE TAFELTENNISTOP- CLUB IN GRAAUW fe. SCHAATSGEWEST ZEELAND FUSEERT IN PRINCIPE MET ZUID-HOLLAND trimmen is belangrijk voor mensen die weinig lichaamsbeweging hebben korfbalstanden „Dopinggebruik bij memmen minimaal" 'Aan tweede episode van mijn leven bezig' Haringman en Pius X in sporthal Goes Rentree van DORTMUND VEERTIENDE PARTIJ REMISE ONDERSCHEIDINGl VOOR EDSTRÖM Tekening in ranglijsten badmintoncompetiiie „WAG 19 "«OBER 1974 PROVINCIALE ZEEUV/SE COURANT 25 ZAANDAM - Zaterdag 2 november lost Ada Kok liet startschot voor de PZC-cross Goes, „In 1866 ben ik al «na in Zeeland geweest voor bet fruitcorso in Goes. Dat was een geweldige tijd. We „aren met zijn vieren. In de trein terug hebben we toen zoveel plezier gemaakt dat we er bijna uitgezet werden. Ik heb erg goeie herinnerin gen aan Zeeland". „Trimmen", zegt Ada, „is belang rijk voor mensen die weinig lichaamsbeweging hebben. Ik ben bijvoorbeeld voor het zwem men voor 65-plussers. In Afrika heb ik eens een cursus voor vol wassenen gedaan. Iedereen vond het gek en ze dachten dat er nie mand zou komen. Maar er kwa men er steeds meer. Iedereen leer de zwemmen op één vrouw na. Die had zulke grote borsten dat ze steeds op haar rug uitkwam", vertelt de ex-zwemster uit Zaan dam. op welke manier ook. Of het nu lopen, fietsen of zwemmen is. Daarom twijfelde ze niet toen haar gevraagd werd het startschot te lossen voor het grootste Zeeuw se trimfestijn, de PZC-cross. In het kader daarvan hadden we een gesprek met Ada Kok. die zich na een glorierijke carrière als topzwemster, nu een weg baant op het maatschappelijke vlak. ZAANDAM Niets in het Interieur van de op de dertiende verdieping gelegen, riante flatwoning van Ada Kok aan de Oostdorsch te Zaandam verraadt dat er een ex-topsportster «•oont. Geen Olympische medailles, blinkende bekers of in drukwekkende oorkondes. Heeft ze het roemrijke verleden uit haar leven gebannen? „De meeste journalisten", zegt Ada een beetje kribbig, „pro- beren je in de mond te leggen dat het zonde voor mijn jeugd geweest is. Dat is niet waar. Ik heb een leuke, interessante tijd gehad. Maar ik ben aan de tweede episode van mijn le ven bezig. ïk wil niet langer Ada Kok de zwemster zijn, ik wil gewoon Ada Kok zijn. Nu wil ik maatschappelijk vooruit komen". De hoogblonde Ada serveert een voortreffelijk kopje koffie, gaat ritten op de bruine ribfluwelen bank, steekt een filtersigaret op en verduidelijkt zonder dat we er na de stekelige opmerking nog om durven beginnen dat zij erg fijne jeugdherinneringen 'redt. Ze ergert zich er aan dat het bedrijven van topsport door kinderen zo Ier discussie staat. .Die kinderen reageren zich af. Je moet. het niet. zien als afknij pen, Het zijn de ouders die fana tiek a'jn. Mijn oudere vonden het 'löJeke.I..!./ I teoed; I zei altijd: „Als jij er mee op houdt hang ik de vlag uit en mag je een groot feest geven". Of als ik doodmoe thuiskwam en 's-mor- gens weer vroeg moest gaan trai nen: „blijf maar lekker liggen morgen". Dan zorgde je dat je zelf wakker werd. Het vormde je karakter, Ze dwongen me niet". BETROKKEN Hoewel Ada bijna niet mee zwemt („ik train Neureus en dan zwem ik wel eens even mee om wal voor te doen") is en voelt zc zich nog wel betrokken bij de sport. Over doping en hormoon preparaten, een onderwerp dat na de Europese zwemkampioen- scliappen in Belgrado, waar eens met nadruk in de publiciteit is gekomen merkt ze op: „Het do pinggebruik in het zwemmen is minimaal. Op de korte afstanden moet het verschrikkelijk goed gepland worden. Door twee valse starts kan dat al geen enkel ef- «,«cn. Het heeft dus En de hormoonpreparaten, die met name de Oost-Duitsers zou den gebruiken? "Jk Oostduitsers ken ik vrij goea Medisch zijn ze ons ver voouit. Zo kunnen ze aan de nana van de handwortelbeentjes bijvoorbeeld zien of een kind Kroot wordt, Er wordt dan al geselecteerd. Het gezin moet ver- Mzen en pa krijgt een betere "dan. Als je dat hier zou doen, zou het een beetje maf zijn. Je kunt de situatie niet. vergelijken. Maar aan de medische begelei ding van hen kunnen wij nog een puntje zuigen". Ada Kok zegt dat zowel de me dische als maatschappelijke bege leiding van de zwemsters enorm is toegenomen. „Rie Mastenbroek at bijvoorbeeld in haar tijd, ge loof ik. spek met bruine bonen voor een wedstrijd, omdat je daar sterk van werd. „Toen ik nog zwom bad ik al lang dokter Rolinlï, Je kan niet zomaar gaan trainen als een idioot". Maatschappelijk -is het ook 'nodig clat de jonge sport.efs worden opgevangen. „Het klinkt mis schien arrogant", zegt Ada, „maar je krijgt het beste van het beste als je met de Nederlandse ploeg weg bent. Je zit in dure hotels en hoeft maar zó (knipt met de vingers) te doen. of je wordt op je wenken bediend. Je wordt ge woon verwend. Als de afstand tussen thuis en zo'n uitstapje erg groot is, moet er begeleid wor den". Ook aan de afbouw van een car rière werd volgens liaar tot nu toe te weinig aandacht geschon ken. „Daar gaan ze nu ook wat aan doen", aldus de voormalige vlinderslag specialiste. „Ik zit zelf in de commissie begeleiding na de topsport van de NSF. Ze wil den daar ooi; iemand in hebben die het al had meegemaakt". Ada heeft het allemaal zelf moe ten doen. „Ik heb het echt wel moeilijk gehad", geeft- ze toe. Toch is het haar bijzonder goed gelukt. „Het is makkelijk om te zeggen: wat heb ik er eigenlijk aan gehad", aldus Ada Kok, die zelf haar weg heeft uitgestippeld. Ze raakt in. vervoering ais er over de Ada Kok na de grandioze zwemcarrière wordt gesproken. En hoewel ze het standpunt heeft dat ze niet mag teren op haar roem blijkt al snel dat het on danks het feit dat het afscheid a.l enkele jaren acher de mg is haar naam nog een begrip is, zoals bijvoorbeeld Sjoukje Dijk stra dat is voor de schaatssport. „Het zal wel snel slijten", zegt ze, maar hei. klinkt niet- geloofwaar dig. Na een jaai als zwemiiistruc trice gewerkt te hebben in Val kenburg kreeg Ada het verzoek van twee jongens om naar Zuid- Afrika te komen. De knapen had den er een groot huis gekocht met een zwembad, dat er onbe nut bij lag. Of Ada Kok mis schien wist wat ze daar mee konden doen. Ideeën had ze ge noeg en aanvankelijk zou ze er een half jaar heen gaan om de zaak op poten te zetten. Ze bleef er echter twee jaar. Na terugkeer werd ze bestookt met vragen over apartheid. Ada: „In 1963 ben ik er eens met de Nederlandse ploeg geweest. Ik was toen vijftien en we hadden zo'n druk programma dat we niets konden zien. Ik wilde er graag nog een keer heen om er een goed oordeel over te kunnen geven". Ada vindt de situatie hl Zuid- Afrika verkeerd. „Maar het is een moeilijk land. Het is niet eenvou dig om de situatie weer gezond te maken. Als ik dat vertelde zei iedereen: zo zo, ook doorgespeeld daar. Maar als de UNO er al jaren over zit te praten en er geen oplossing voor weet, hoe kunnen wij dat dan weten? Ze gaan die fout uit liet verleden begrijpen. Dat het niet rechtvaar dig is om met een zo'n kleine groep het grootste deel van de bevolking te besturen. De zelf standigheid komt wel. Ze hebben er een teachers fund, waar neger kinderen een basisopleiding krij gen. Als ze willen dat die kinde ren dom blijven zouden ze dat nooit doen", meent Ada. Momenteel verzorgt; ze de public relations voor Speedo badpakken. In die functie gaat ze alle Euro pese hoofdsteden af. We merken op dat de functie niet los te denken is van haar vroegere suc cessen en ze dus kennelijk voor velen nog Ada Kok de zwemster is. Ada beaamt dat. „Voor het eerst sinds vele jaren ben ik naar de Europese kampioenschappen in Belgrado geweest. Een hoop mensen kwamen naar me toe, wagen hoe het met, me was en zo. Geweldig. Van Speedo hebben ze dat natuurlijk ook gezien. Toen ze het aan mij vroegen zei ik: ik weet verdomd goed dat jullie mijn naam kopen en niet mij". Maar het is een eerlijk en gezellig stelletje. We gieren en brullen wat af. Ik hou ontzettend veel van lachen". Ada Kok nu. Een gezellige, mo derne vrouw. Proberen los te ko men van het labeltje dat ze heeft. Het gaat moeizaam en dat kan ook niet anders, want er zijn er niet veel die op één middag drie wereldrecords aan flarden zwom men. Haar naam is een begrip geworden. En daar kom je van de ene op de andere dag niet vanaf. PETER DE JONGE P2c-cport>pzc*sporl*pzc pzc - sport - pzc - sport - pxc GOES llaringman krijgt op de ecr-| ste compèlltiedag van de landelijke zaalliandbalcompetïedag al gelijk een i bijzonder interessante bezoeker. Pius X uit Eindhoven, evenalsde formatie van trainer/coach Piet Verryzer een debutant in de eerste klas B. treedt om 14.15 uur tegen Haringman aan. Het belooft een bijzonder aantrekke- j lijke wedstrijd te worden. Tijdens de, promotiewedstrijden 10 maart in Eind-| hoven troffen ze elkaar reeds. Toen won Pius met gering verschil: 18-15. Gevaarlijkste man van de lichtstad- ploeg is Jan Eding. Overigens kampt - Pius met problemen, want een aantal spelers is vertrokken naar Simplex i Toys Meteoor (het vroegere Stratum) j en PSV. Haringman beschikt nog! steeds over Sam Traas, die in Eind-i j hoven op halve kracht speelde. I i EMM-heren moet uit naar Rotterdam,' waar Ancora de tegenstander is. Dei dames van Walcheren gaan op bezoek bij SW/HMS en zullen in Utrecht moe ten bewijzen wat ze waard zijn na het vertrek van Marjan de Jong. AMSTERDAM (ANP) Barry Huls hoff maakt zondag aanstaande tegen Roda JC zijn competitierentree in de hoofdmacht van A.jax. De baardige voorstopper heeft de proer in het duel tegen de Wassenaarse amateurclub Blauw Zwart (dinsdag) goed door staan en de medische staf van Ajax heeft hem vrijdag, na een grondig onderzoek, volkomen genezen klaard Hulshoff raakte op 11 februari van dit. jaar in het duel tegen NAC gebles seerd en is in totaal acht maanden buitenspel geweest, afgezien van een uiterst kortstondig heroptreden in een benefietweastrijd. Hij neemt in het eerste elftal van Ajax zondag zijn vaste plaats in de achterhoede in, waardoor John Dusbaba naar de re servebank is verwezen. DORTMUND (DPA) Cees Stam, de wereldkampioen der profstayers, is vrijdagmiddag in de zesdaagse van Dortmund geneutraliseerd. De Neder lander die rijdt met de Belg Deloof, heeft last van zadelpijn. De wedstrijdleiding heft de Spanjaar den Hortelano en Trillo, die kans zagen in korte tijd een achterstand van zestien renden op te lopen, uit de koers genomen. Vrijdagavond was de stand: 1 Renz-Thurau (Wdli 41 punten: 2 Hempel-Haritz (Wdl) 15 punten; 3 Tsehan-Fritz (Wdl) 16 pnt; 4 Bugdahl- Schulze (Wdl) 12 pnt.; 5 Deloof-Stam (Bel-Ned) 7 pnt (Stam geneutrali seerd); op 1 ronde: 8 Sercu-Pijnen (Bel-Ned) 15 pnt; 9 Peffgen-Karstens (Wdl-Ned) 8 pnt. MOSKOU (TASS) De veertiende partij van de tweekamp Karpov- Kortsjnoj. waarin Karpov de witte stukken hanteerde, is vrijdag na 30 zetten in remise geëindigd. Karpov heeft in de tweekamp de leiding mei 2-0. Elf partijen eindigden in remise- De dertiende partij, waarin 96 zetten zijn gedaan, is nog steeds niet uitgi speeld. STOCKHOLM Ralf Edström, uitko mend voor PSV -is vrijdag uitgeroe pen als voetbalspeler van het jaar van Zweden. Unaniem werd hem de 'gou den bal' toegekend. GRAAUW Voor de tweede maal binnen een jaar haalt de kleine Graauwse tafeltennisvere niging St-Aloysius Europese klas se naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de door St-Aloysius uitstekend ge organiseerde lafeltennisin Ierland tussen Nederland en TsJeehO-Slo- wakijkc in februari van dit Jaar is hel maandagavond de beurt aan de Zuldslavischc topclub Ma- rïpor om een demonstratie te komen geven. Deze club verloor in de voorbije week met 4-4 van Nederlands kampioen Delta Lloyd In de strijd voor de Euro pa cup. Morgen (zondag) nemen de Zuidslaven deel aan een zeven- landen toernooi in Den Haag en maandag besluiten zij hun ver- blijf in Nederland met een wed strijd tegen St-Aloysius. Opnieuw een knap staaltje van organisatievermogen en durf van Remy Man gnus en zijn vrouw, alsmede Toine Mens, die te zamen het dagelijks bestuur van deze vereniging vormen, want er zijn ongetwijfeld genoeg tafeltennis clubs die de Zuidslaven graag een keer als tegenstander hadden ge had. De Graauwse vereniging dankt de wedstrijd dan ook voornamenlijk aan de uitstekende contacten die zij heeft met bondscoach Dusan Tigsrman. Mevrouw Mangnus: „We hebben al eens gevraagd om een trainingskamp hier te krij gen. Vorige week belde Tigerman op of v/ij een wedstrijd tegen Maribor wilden spelen. Het ant woord was gauw gevonden, we •-vilden maar al te graag". Remy Mangnus, zich ondertussen klaar makend voor een competitiewed strijd, vult zijn vrouw aan: „Ik geloof, dat we dit ook wel te danken hebben aan de wijze waarop we de interland hebben georganiseerd. Daar was men toch erg over te spreken. Maar je ziet v/el dat we iets durven aanpakken. We hebben er bepaald geen schrik van om iets groots te doen". Voor het dagelijks bestuur betekent de wedstrijd tegen deze zeer sterke ploeg een krachtproef op organisatorisch gebied. Pas donderdagmiddag kreeg men ze kerheid over het al of niet door gaan van de wedstrijd. In vier dagen moet dan ook alles gere geld zijn. Het klinkt bijna onge looflijk maar het is toch waar: vrijdagavond was alles geregeld tot het. vertrek dinsdagmorgen vroeg toe. ,Dat is niet zo'n pro bleem als je een beetje medewer king krijgt van iedereen. Het is nu zo dat we organisatorisch na genoeg rond zijn, We gaan zon dagmiddag naar Den Haag en komen terug met de ploeg. Die nemen we mes naar Kloosterzar.- de. daar blijven ze slapen in hotel De Linde, de andere dag komen ze naar Graauw. Maar dinsdagmorgen is het vroeg dag. om acht uur moeten ze op Schip hol staan. Mijn vrouw brengt ze om vijf uur terug", zegt Mang- Dat. Maripor tot heel wat in staat moet zijn is wel gebleken tijdens het. Europacupduel tegen Delta Lloyd. De Zuidslaven verloren weliswaar met 5-4 maar het was een zeer spectaculaire wedstrijd. Uitblinker was donderdagavond Klinger d:e al zijn partijen, ook ik- tegen Nederlands kampioen Bvrt van der Helm. won. Naast. Klinger spelen maandagavond ook de Europese Jeugdkampioen van 1972, Savnik en Cajnkar. IX- pioeg van St-Aloysius heeft maan dagavond een gastspeler in de gelederen: behalve Wilfried Du- mez en Paul Matt-hijsson comple teert normaal de Tilburg?.' Rene van Dijk de ploeg. Maandagavond is de zesvoudige Belgische kampi oen Norbert van der Walle de derde man in de ploeg van St- Aloysius De 33-jarige Belgische kampioen is geen onbekende voor do Graauwse ploeg: min stens éénmaal per week traint de in Kieldrecht wonende Belg in het tafeitenniscentrum te Graauw. Dat het organiseren van een der gelijk evenement financieel een zware last Is' voor verenigingen, zeker voor kleine als St-Aloy, is bekend. Maar Remy Mangnus geeft het antwoord op deze vraag hoe dit financieel mogelijk Is on omwonden: ..Dat weten we. zelf nog niet. We vinden dat ook niet belangrijk, het belangrijkste Is dat ze naar hier komen om te spelen. De rest 'den we na maan dag we) weer". Frappant is dat St-Aloysius het nog altijd, ondanks vele pogin gen. zonder sponsor moeten doen. iets wat ook al bijna onmo gelijk is voor een vereniging, die op een dergelijk niveau speelt en die zoveel organisatievermogen aan de dag legt. „Ik weet ook niet hoe dat komt. ik heb er geen verklaring voor", zegt mevrouw Mangnus. Het enige waar ik hoop is, dat we maandagavond in ieder geval wat publiek hebben. Dat is voor alle tafeltennisliefhebbers een unieke kans". „Waarom een dergelijk evene ment niet in Den Dtdlaert in Hulst", vragen we Mangnus. Zijn vrouw geeft het antwoord: „De sporthal in Hulst is veel te groot en van het cultureel centrum is de vloer totaal ongeschikt voor tafeltennis van dit niveau. Die vloer is veel te glad en daar zouden ongelukken van komen. Voor de rest zouden we graag in het cultureel centrum hebben ge speeld, dat is als het ware ge maakt voor tafeltennis. De vloer oppervlakte is precies goed voor één centrc-court en het publiek kan goed dichtbij de tafel zitten. Jammer van die vloer, want we hadden er graag gespeeld. Als er niks aan gedaan wordt zal er daar zeker geen topta fel tennis worden gespeeld". Ondanks de organisatie van een interland en deze wedstrijd zijn de plannen van het stuur nog niet c nog heel wat op ons programma staan. Een sponsor vinden lukt niet. maar we blijven doorgaan maar dergelijke stunts. Dit moet gewoon een stimulans zijn voor het tafeltennis in Zeeland, daar om verwacht ik alle tafeltennis sers maandagavond in Graauw. Dorpstraat 30". t dagelijks be- „We hebben MIDDELBURG De standen veldkorfbalcompetitie luiden: Westelijke eerste klas C: OWO 4 3 10 Tjoba 1 3 2 10 Excelsior 4 2 11 HKC 3 13 0 Dalto 5 2 0 3 GKV 4 112 Swift 1 5 113 VES 4 0 13 District Zuid-West UB: Achilles 4 4 0 0 ADO 4 4 0 0 OSCR 5 3 0 2 Olympïaan 4 12 1 Crescendo 4 2 0 2 Gymnasiasten 5 2 0 3 ODO 5 12 2 Animo 1 5 0 2 3 De Zwervers 4 0 0 4 UIA: Vitesse 5 4 0 1 Fiks 5 4 0 1 7 29-20 5 17-12 5 21-19 4 20-12 4 27-24 3 25-33 3 30 44 1 19-24 8 39-20 8 33-20 6 33-34 4 14-17 4 21-30 4 36-32 4 30-33 2 21-31 0 13-23 OOSTBimr, v„ ur.-„_ S?bijna alle clubs in Terneuzen III BH!'Ct district Marathon III litre ndtiriy öauiruntonboud meer- Avanti IV tint er a| b?bbe.n' bc" De Sjuttel I men in dc ^i-H tc,ienu's lc ko" Zierikzee I Was zijn er vic^ llirlp'n i ?e. ecvste Pluumpje n fit "Jdencle clubs met 5 J11"110"' tcrw«> <le andere Nwede kL I ?u"tl00s ZI'jn. In de zoed- J(lüct Terneuzen III liet j de f voert de ranglijst aan. hf'i ke'tkesluiter in deze R"*» klas staat Wings V Mk tJÊFTSjP! !W 3 6 23-1 2 4 11-5 2 3 11-5 3 2 Asoriden I Terneuzen IV Derde klas A: Rillanclia II - Pluumpje IV 2-6, Wings V - Pluumpje IV 5-3 Stand' Wings V Pluumpje IV De Sjuttel II Smash I Rillandia II Derde klas B: Terneuzen V 9- 7 9- 7 4- 4 0- 0 - 2- 6 Wings IV 1 1 Bpeiü'k Itnninüo„ Z|jn vespec- Derde klas B: Terneuzen V - Wings IV 'kierdeklis r en he,dtesluiter in 4-4, Pluumpje V - Smash II 8-0, Wings L, IV - Smash II8-0. la?en en standen: BMarathon II nftf1",' Rillandia Slanrt. WmgS 11 PlUUmpj Wings li i x rtVi - Pluumpje I 8-0. ti III ipje I dia I fi !lla.s: .Zierikzee I ESt t Astr°ïden Terneuzen iv Stand: Wines I Astroïden II 2 T Avan- Wings IV 2 Pluumpje V 2 Terneuzen V 2 I 4 15. 2 Terneuzen VII 2 4 14-2 Smash II 2 u-xu 14 15. 9 Derde klas C: DOK I - Pluumpje III I 4 13.11 4-4, Marathon IV - Terneuzen VI 4-4 10 3-5 Jong Ambon 1 - Wings III 5-3. 12- 4 12- 4 9- 7 8- 8 7- 9 10 1.7 2 0 3-13 Marathon neuzen Avanti iv 3-5. Stand: Pluumpje III Marathon IV Jong Ambon I DOK I Terneuzen VI Wings III 2 3 10-6 MIDDELBURG Na een wat moeizame vergadering met soms verwarrende discussie beeft de algemene ledenvergadering van het gewest Zeeland van de KNSB (schaatsenrijdersbond) gisteravond tijdens een vergadering in De Huif kar te Middelburg in principe besloten om een fusie aan te gaan niet het ge west Zuid-Holland. Het gewestelijk bestuur van Zeeland bad in samenwerking met KNSB-directeur Wim Cornell0 deze oplossing gezocht nadat op landelijk niveau twijfel was ontstaan aan het zinvol voortbestaan van het gewest, dat organisatorisch en vooral financieel niet meer te runnen bleek. Wanneer tijdens een tweede vergade ring, die binnen een maand moet wor den gehouden, de definitieve beslissing valt over de fusie tussen beide gewes ten zal het Zeeuwse gewest (indien de beslissing positief uitvalt) in het nieu we seizoen nog een eigen ploeg naar wedstrijden kunnen uitzenden (o.a. de IJsselcup), het jaar daarna zal een ploeg uit het dubbelgewest Zuid-Hol land/Zeeland gevormd worden. De financiële problemen zijn voor het' gewest ontstaan omdat het grootste deel van de zeventien verenigingen, die Zeeland in KNSB-verband rijk is. ge durende twee of zelfs drie jaar geen afdracht aan het gewest naar Zeeuws penningmeester De Regt wensten over te maken, waardoor onder meer, zo kwam tijdens de vergadering aan het licht, Zeeuws t,./schaatser Arjaan van de Kreeke moest bedanken voor een vererende uitnodiging deel te nemen aan de regio-training van West. Overigens hadden de verenigingen vaak grote moeite om de centen naar het gewest over te maken omdat veel le den bedankten nadat er sinds 1963 geen mogelijkheid was om op natuurijs te schaatsen. Het verwarrende in de discussies ont stond toen meerdere clubafgevaardig den van mening waren, dat juist door deze onmogelijkheid om te schaatsen op natuurijs slechts dan een vereni ging in stand gehouden zou kunnen worden (met de eis aan de leden tot contributiebetaling) als er een jaar met natuurijs zou aanbreken! Maar op. deze wijze zou, zo zette gewestelijk voorzitter L. van der Hiele uiteen, geen gewest in stand gehouden kunnen worden, noch een fusie met Zuid-Hol land tot stand kunnen komen. In zijn openingswoord had de heer Van der Hiele er voorts nog op gewezen, dat het gewest zijn kleine maar fana tieke hardrijdersgroep niet kon steu nen, dat er voor de schoonrijders am per eens een keer medailles afkonden en dat er voor eventuele kunstrijders helemaal niets gedaan kon worden. Ondanks die geringe steun hebben de hardrijders en schoonrijders de Zeeuw se, eer hoog gehouden, verzekerde de heer Van der Hiele. die complimenten had voor hardrijder Arjaan van de Kreeke en schoonrïjder-nationaal kam- nioen Otto Goud. Zierikzee-afgevaardigde Jan Pompei' kreeg liet aan de stok mei de voorzit ter en de penningmeester van het ge west toen hij verklaarde, dat Zierikzee niet wilde betalen als ook de andere nalatige clubs niet de bondsafdracht wensten te voldoen. Pomper verweet penningmeester De Regt zi jn club niet tc hebben gemaand. „Zierikzee niet. omdat die altijd vlot betaalde", rea geerde de heer De Regt, „maar de an dere clubs eens te meer", hetgeen de penningmeester onderstreepte met het tonen van een forse bos zogenaamde herinneringsbrieven om te betalen. De heer Pomper: „Als alle clubs be talen dan wil Zierikzee nog morgen, met zeven procent rente, zijn achter stallige afdracht overmaken". „Zeufs dan", verzekerde voorzitter Van der Hiele. „heeft het gewest- Zeeland met. een luttel aantal clubs geen levensvat baarheid.". Bij de stemming door acht van de ze ventien clubs bleek tenslotte, dat vijf clubafgevaardigden vóór de fusie wa ren (Heinkenszana. 's-Heer Hendriks- kinderen. Middelburg, Vlissingen en Kamperland dat Zierikzee blanco stemde en dat twee clubs (Sc-hoondij- ke en Oostburg) er tegen waren. De verenigingen-Axel. Coüjnsplaat. Haam stede, Krabbendïjke, Renesse. Rilland- Bath, Sluis en Wissenkerke waren niet vertegenwoordigd, terwijl Borsseie nog geen voldoende gegevens had gehoord om een beslissing te nemen. Zuid-Hollands geweestelljk adviseur en baancoördinator G. H. Boelsma verze kerde, dat het gewest Zuid-Holland de Zeeuwse hardrijdersgroep graag wel-l kom zal heten. „We hebben veel be-l wondering voor deze kleine groep, I want ze komt op uren naar de Haagse; Uithofbaan waarop de Zuidhollandse j rijders nog slap'en De heer Boelsma liet voorts nog we ten, dat er in het nieuwe gewest zo! goed als een districtsindeling wordt j ingevoerd, waardoor voor meerdere 1 Zeeuwse clubs het samenwerkingsver-] band toch gehandhaafd kan blijven. Voorzitter Van der Hiele beklemtoon-! de, dat door een eventueel fusiebesluit j .de nalatige clubs niet van de contri butieafdracht ontheven worden. In de rondvraag brak de Vlissingse afgevaardigde De Vin onder het motto I 'de aanhouder wint' nogmaals een lans! voor een kunstijsbaan in Zeeland. De Zuidhollandse te-voorzitter Ch. van der i Sluis (met Boelsma naar Zeeland ge komen) bracht de Zeeuwse schaatsbe-| sruurders onder neen, dat het wellicht' mogelijk is om een kleinere ijshockey-: hal te laten bouwen. Oranje Nassat 3 3 0 0 6 25-17 Valto 4 2 1 1 5 25-14 Avanti 4 2 0 2 4 27-19 Nieuv/erkerk 4 1 0 3 2 13-29 Seolto 3 0 1 2 1 7-14 Merwsde 3 0 0 3 0 11-17 ODI 3 0 0 3 0 1127 Reserve IIIB: Bolnes 2 5 3 1 1 7 26-22 Tjoba 2 5 3 0 0 6 28-21 Kinderdijk 3 4 3 0 1 6 26-23 KOAG 2 4 2 1 1 5 28-23 Swift 2 4 2 0 2 4 25-24 ADO 2 5 1 2 2 4 25 24 Pernix 3 4 1 1 3 16-13 KVS 3 1 0 3 2 24-33 Jodan Boys 5 0 1 4 1 20-30 Junioren A: Excelsior 5 5 0 0 10 46-11 VEO 3 3 0 0 6 20- 6 Valto 3 0 1 6 21-20 PKC 5 2 0 3 4 30-25 Kinderdijk 3 1 0 2 2 14-13 Swift 4 1 0 3 2 13-29 KOAG 4 0 1 3 1 10-23 Oranje Wit 4 0 1 3 1 8-35 Afdeling Zuid-West. rayon Zeeland: Senioren 1 A: Zuidwesters 1 4 4 0 0 8 27-14 Stormvogels 1 4 4 0 0 3 25-15 Togo 1 4 3 1 0 7 23-15 Animo 2 4 2 0 2 4 27-20 Ondo 1 4 0 2 4 25-25 Swift 3 4 1 1 2 3 18-23 Blauw Wit 1 3 0 0 3 0 15-24 AU Ready 1 3 0 0 3 0 7-16 Volharding 1 4 0 0 4 0 14-27 Senioren 2 A: Olympia 1 4 3 1 0 7 27-16 TOP 1 4 3 1 0 7 21-17 Seolto 2 4 2 1 1 5 24-20 Atlas 1 5 1 2 5 27-24 Zuidwesters 2 2 2 0 0 4 17-10 Animo 3 2 0 2 4 19 21 Luctor 4 0 2 2 2 17-22 Tjoba 3 2 0 0 2 0 11-35 NOAD 1 5 0 0 5 0 13-31 Senioren 3 A: BKC 4 4 0 0 3 42- 7 ONDO 2 5 3 0 .2 6 27-30 Togo 2 2 2 0 0 4 16- 4 Stormvogels 2 3 2 0 1 4 10-10 Atlas 2 4 2 0 2 4 15-20 Zaamslag 2 3 1 0 2 18-20 Zuidwesters 2 5 1 0 4 2 9-25 Animo 4 1 0 2 0 12-13 Swift 4 3 0 0 3 0 3-25 Animo 4 twee punten in mindering. Senioren 3B: Zaamslag 1 3 3 0 0 6 26- 5 Blauw Wit 2 4 3 0 1 6 30- 9 Togo 3 5 2 1 2 5 18-26 Top 2 4 1 I 2 3 13 18 Volharding 2 1 0 1 2 9-12 Swift 5 2 0 1 1 1 4- 6 Seolto 3 3 0 1 2 1 6-17 Olympia 2 3 0 1 2 1 7-20 Junioren IA: Seolto 4 3 0 1 6 37-15 Stormvogels 2 0 0 4 19- 8 Tjoba 2 2 0 0 4 3- 3 Animo 3 2 0 1 4 14- 8 Swift 2 3 2 0 I 4 14-12 Blauw Wit 4 0 4 24-23 Togo 5 0 1 4 1 13-35 Luctor 5 0 1 4 1 7-34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 25