Digna Blaauw uit Terneuzen doet koffie bij de kunst Huis van Sasse wanbetaler is maandagmiddag ontruimd Open bejaardenwerk in de onde secretarie van Hoek Arme Vivaldi KRITIEK OP DE AANBEVELING GEZWORENEN AXELER AMBACHT Kom vrij nieuwe mode kijken Boekenweek in Hulst en Kloosterzande 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 DINSDAG 8 OKT06E* |f HUURSCHULD VAN RUIIH EEN JAAR: f 3.300,- ADVERTENTIE FAMILIE AL VERHUISD NAAR ROTTERDAM SAS VAN GENT De woningbouw vereniging Sas van Gent Vooruit heeft maandagmiddag het huis van een wanbetaler in de Van Puyvcldestraat in Sas van Gent ontruimd. De bewo ners de familie D. waren niet thuis toen men rond half twee de inventaris op straat zette. De familie heeft het niet op een uitzetting laten aankomen en is inmiddels al verhuisd naar Rotterdam. D. stond bij de wo ningbouwvereniging voor 3300 gulden de huur van ruim een jaar in de schuld. Op de vele ambtelijke stukken die hij in de loop van dat jaar kreeg toege stuurd heeft hij niet een keer gerea geerd. De woningbouwvereniging is niet van plan om beslag te laten leggen op de inventaris. Men vreest dat de opbrengst daarvan nauwelijks de kosten van de gerechtelijke proce dure zal dekken. De spullen van de familie D. hoefden Op de foto- de inventaris van de wan betaler komt op straat te staan. maandag overigens niet in de regen te blijven staan. Ze konden worden op geslagen m een gebouwtje1 van de gemeente Sas van Gent. Het was maandag de eerste keer dat de woningbouwvereniging één van haar huizen moest onruimen wegens wanbetaling. Volgens secretaris R. Slock is een herhaling van een derge lijke maatregel niet snel te verwach ten: „We houden het zo scherp moge lijk onder controle en de huurschul den, die we natuurlijk wel hebben, zijn meestal dan ook niet al te groot." GOES. BAROKENSEMBLE EINDHOVENSE MUZIEKSCHOOL Muziekleraar Antonio Vivaldi, werk zaam aan de muziekschool van het Os- pitale della Piëta, een meisjeswees huis in Venetië, componeerde voor zijn lieftallige leerlingonorkest veel mu ziek. De jonge bewoonsters van het Ospitale moeten ontzettend veel ple zier gekend hebben in het bespelen van viool, altviool en cello als we een blik werpen op het omvangrijk aantal con cert! grossi dat Vivadi voor hen ge schreven heeft. Ook moeten deze jon ge dames bijzonder bedreven zijn ge weest in het bespelen van hun instru menten, want het echt goed uitvoeren van de composities van hun leraar vereist een onvoorwaardelijke beheer sing van de strijktechniek. Het Barokensemble van de Eindhoven- se Muziekschool. één dame, vijf jonge schonen en vier jongemannen dat gisteravond in het raam van de Koorschoolfestiviteiten een optreden in de r-k Maria Magdalenakerk ver zorgde, had gelukkig niet Vivaldi als muziekschoolleraar voor zich staan. De heetgebakerde man zou wellicht een hartinfarct niet gespaard gebleven zijn door opwinding en ergernis over de aan een openbaar optreden vooraf gaande onvoldoende partijen- en ensemblespelstudies .van zijn leerlin gen. Die nu tot gevolg hadden dat zijn muziek van alle bruisend élan. van alle koesterende charme beroofd is geworden. In Goes wreekte zich de lichtvaardig heid waarmede musicerende jongriui, in het onderhavig geval een ad hoe uit vier amateurs en vier conservato riumstudenten gevormde groep (met dame) het concertpodium opgaan- Technisch onvoldoende voorbereid, in de afwerking van het samenspel door te geringe kritische notities van mu ziekschoolleraar Francois Olivier op de vingers getikt, resteerde van Vivaldi's muziek niet meer dan een schim. Ver weg waren het weldadig evenwicht tussen de één- en meerstemmige passages (larghetto van het concerto grosso in a kleine terts), de rijkdom aan melodische versieringen (ver stoord door onzuivere intonaties), het evenwicht tussen donker en licht in de klankkleuren van de striikersgroepen. De wedijver tussen ensemble en solis te, bijvoorbeeld in Vivaldi's vioolcon cert in g kleine terts, dat door Josien Scherphuis nogal stiifies over het voet licht werd gebracht, ontbrak geheel. Bovendien maakte Francois Olivier van de adagiobeweging een adaspsslmo di molto. een stilstaand temno d°t de soliste als een wurgvreeo om'-lemd heeft. Het spelen van Berokm"z:ek is geen sinecure. Dat eeldt zeker voor een gezelschap muzikanten dat elkaar nau welijks kent. Het is door het publiek gisteravond op zijn pijnlijkst ervaren in Geminiani's orkestbewerking van Corelli's beroemde 'La Follia'-variaties Alles wat in de uitvoering van dit con certo grosso is gebeurd, zal hoogst waarschijnlijk niet naar de laatste wil van Corelli en zijn confrater Geminiani geweest zijn. G. W. B. D. J. Oggel: „Prestigekwestie ten koste van het algemeen belang en bedoeling g.s." „Gestreefd naar landbouwers in het dagelijks bestuur van hel waterschap" AXEL De lieer D. J. Oggel, hoofdin geland van het waterschap Axeler Am bacht, is niet te spreken over het verloop van het opmaken van een aanbeveling voor leden van het dage lijks bestuur van dat waterschap, vo rige week in 'De Halle" in Axel. Na afloop van de vergadering vertelde hij dat er volgens hem afspraken waren gemaakt en nageleefd, die de demo cratie en het algemeen belang niet dienden. Met name sprak hij zijn verwondering uit over dé voordracht van F. Verhelst uit Westdorpe en M. L. M. IJsebaert uit Axel als vertegen woordigers voor de waterkwaliteit huishoudelijk. Volgens de heer Oggel is het onredelijk, dat de heren Ver- helst, van beroep agrariër en daar door industrieel vervuiler en IJse baert. wethouder van Axel en hoofdin geland gebouwd, voor die afdeling op de aanbeveling uit de bus zijn geko men. De heer Oggel had liever gezien, dat er al een band was gelegd tussen het dagelijks bestuur van het waterschap (de gezworenen) en het dagelijks be stuur van de Afvalwaterleiding kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL). Hij had de heren P. J. Huijbrecht uit Temeuzen en A. C. de Beleir uit Westdorpe voorgedragen, die er bij de verkiezing niet aan te pas kwamen. De heer Oggel verweet dijkgraaf P. van Hoeve partijdigheid, door de heer Oggel maar weinig gelegenheid te gun nen om zijn voordrachten toe te lich ten: „En dat, terwijl een anderen een veelvoud van die tijd tot htm beschik king kregen." Dijkgraaf P. van Hoeve deelde later die dag desgevraagd mee, dat de heer Oggel zeker het recht had om die mening er op na te houden, maar dat de verkiezingen zijns inziens een eerlijk een bevredigend verloop hadden gehad. De heer Van Hoeve zag het in zijn reactie van vorige week niet als bezwaar, dat voor waterkwali teit huishoudelijk een agrariër en een wethouder op de aanbeveling terecht waren gekomen: „Iedereen heeft toch een huishouden", aldus de dijkgraaf. De heer Oggel was het roerend eens met de stelling in de brief van de PvdA-statenleden W. Don, A. Rekveld en M. J. van Poelje aan gedeputeerde staten. De statenleden schrijven, dat er duidelijk is gestreefd naar het herkiezen van het oude bestuur ten koste van andere groeperingen en naar het zoveel mogelijk in handen van landbouwers houden van het da gelijks bestuur. Oggel: „Dat is duide lijk tegen de bedoeling die g.s. met het waterschap nieuwe opzet hebben. Volgens mij is het er niet erg eerlijk aan toe gegaan. Ik meen zelfs, dat de dijkgraaf er een prestigekwestie van heeft gemaakt ten koste van het alge meen belang. Het is mij overigens bekend, dat gjs via niet-openbare ka nalen over de gang van zaken bozwa- ren hebben ontvangen." Dijkgraaf Van Hoeve wilde geen commentaar geven op de brief van de PvdA-statenleden: „Voor deze statenleden is het blijk baar eeen gevoelige kwestie en ik wacht liever op het antwoord van g.s. in plaats van nu al op de zaak vooruit te lopen." én profiteren van onze aanbiedingen Breda Roosendaal Goes Tilburg - Bergen op Zoom- Binnenvaartschip zat vast bij Stavenisse Een binnenvaartschip van 767 ton heeft vastgezeten op de zandplaat nabij Sta venisse. Door de kracht van het water werd het schip aan de zijkant ge plooid. De zwaargeladen boot werd door twee sleepboten van Muller uit Terneuzen los getrokken en naar de haven van Sint-Annaland gesleept. Er moest een speciale kraan uit het Sloe- gebied aan te pas komen om de lading keislag te lossen, waarmee men tot 's nachts half drie bezig was. Het schip is eigendom van "De Hoop' uit Temeuzen en was op weg van België naar Winschoten in Groningen. Het schip kon op eigen kracht vertrekken naar de scheepswerf. OZO-competitie HULST In het kader van de OZO- competitie worden zondag op het OZO-terrein te Hulst zeven voetbal wedstrijden gespeeld. FC Niks II uit Hulst tegen FC NOS'65 uit Temeuzen, FC Centrum II uit Hulst tegen FC Trim vereniging II uit Hulst, FC Clitex - Zeegat uit Clinge tegen FC Stoffels uit Temeuzen, FC Niks I uit Hulst tegen FC De Pijl uit De Klinge (B), FC Centrum I uit Hulst tegen FC De Roeck uit Sint-Jansteen, FC Monkey' II uit Kloosterzande tegen FC Trim- vereniging 1 uit Hulst en FC Monkey I uit Kloosterzande tegen FC Lampo uit Hulst. Katholieke vrouwen Westdorpe hielden ledenvergadering WESTDORPE - De katholieke vrou wenorganisatie afdeling Westdorpe hield in het voormalige gemeentehuis te Westdorpe de algemene ledenverga dering, onder voorzitterschap van mevr. Baecke-Kerkaert. Bij de be stuursverkiezing werden mevrouw A. de Beleir-De Rijk en mevr. R. Dael- man-Verstraeten herkozen. Na het af handelen van het huishoudelijke ge deelte, werd het jaarprogramma voor 1975 vastgesteld. Voor de maand okto ber staat er een excursie op het programma. Verder is er een cursus 'Fijne Keuken'. Er zal ook een discus- siefdlm gedraaid worden met als on derwérp: De Homofilie'. De vrouwengroep zal in mei volgend jaar, onder leiding van burge meester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent een excursie onderne men naar de tweede kamer. TAPIJTKUNSTENARES OPENT ARTISTIEKE KOFFIESHOP „GELUKKIG HOEF IK HIER NIET RUK TE WORDEN" TERNEUZEN Tapijtkunstena res Digna Blaauw uit Terneuzen doet vanaf volgende maand kof fie bij haar kunst. In november stort ze zich in een nieuw avon tuur: een koffieshop waar kunst kan worden geëxposeerd en waar ruimte is voor een goed gesprek. 'Artikof' gaat het zaakje, de vroe gere 'Koffiekit' aan de Terneuzen- se Schoolweg, heten. „In die naam zit het eigenlijk al hele maal," vindt Digna. „Koffie en iets artistieks. Ik zie 't helemaal zitten, al zijn er mensen die zeg gen dat ik er niet voor deug omdat ik niet zakelijk genoeg ben. Jij geeft al je kopjes koffie weg, hoor ik dan. Maar gelukkig hoef ik hier niet rijk te worden. Als ik m'n vaste lasten eruit haal ben ik al dolgelukkig." Ze is inmiddels al druk bezig om het zaakje op te knappen: ge knoopte touwgordijnen, touw en wol rond de lampen. Op 2 no ten. Digna Blaauw krijgt aan de ach terkant een werk- en expositie ruimte, waar ze haar kleden en zelfgemaakte kleren kan laten zien. Ze is op voorhand opgeto gen: „Weet je dat ik al tien jaar met een plan zit om iets derge lijks te doen? Ik heb m'n mid denstandsdiploma, dus dat is geen hindernis. Op een gegeven moment zag ik m'n kans schoon, toen dit zaakje leeg kwam. Ik ben er meteen ingesprongen." 'Ouwerwels' Ze wil van 'Arllkof' een lekker ouwerwets praat- en ontmoetings centrum maken. .Daaraan is in Terneuzen beslist behoefte. Je hebt niet zoveel plaatsen waar je rustig met elkaar kunt praten. Ik beschouw dit trouwens ook voor mezelf als een rustpunt in mijn leven. Nu word ik wel gedwon gen om een flink deel van de dag op één bepaalde plaats te zijn. Wanneer er weinig klanten zijn kan ik heerlijk ritten werken." Alcohol wordt er straks niet ge schonken (de vergunning is daar voor niet toereikend en Digna en 1 haar man, wegenbouwer Piet Blaauw zijn principiële geheelont- I houders) maar wel een bijna ver- geten drankje als chocolademelk erf natuurlijk, koffie en limonade, Bezoekers kunnen er kiezen uit eigengemaakte simpele hampjej als een uitsmijter en boeren brood met paté. Het is voorü toegestaan de eigen boterham mee te brengen, een zeldzaam heid in het horecawezen. Digna Blaauw: „Ik wil dat ieder een hier binnen kan komen. Ook mensen die m'n werk eens willen zien. Die kun je niet verplichten om een consumptie te nemen, 1 vind ik. Ik krijg hier een gewei- dig atelier. Als het een beetje loopt wil ik ook anderen een kans geven om te exposeren." 'Artikof' zal zes dagen in de week geopend zijn van half 10 tot hal' 6 en vrijdagsavonds tot 21 of 21 ...koffie bij de kunst... TERNEUZENSE STICHTING KREEG ER AFDELING BIJ (ADVERTENTIE) VIJF DAGEN IN DE WEEK HOEK De Stichting 'Open Bejaar denwerk' uit Terneuzen heeft nu ook een afdeling in Hoek. Sinds vorige week zijn de vroegere gemeentesecre tarie en de gehoorzaal voor het eerst een soosmiddag gehouden. Het open bejaardenwerk wil in de vroegere secretarie vijf dagen per week activiteiten ontplooien. De be jaarden kunnen er ondermeer biljar ten. Prijspiekwedstrijd TERNEUZEN De prijspiekwed strijd van de piekclub De vaste hand' in café Florida te Terneuzen had de volgende uitslag: 1 G. Harte. 2 H. Schulz, 3 H. Meijer, 4 R. Harms. Er waren 17 deelnemers. sinds kort opgenomen in de Stichting 'Open Bejaardenwerk', die al afdelin gen heeft in Temeuzen, Sluiskil en Zaamslag. Het is niet uitgesloten dat de Hoekse bejaarden in de wat verdere toekomst de beschikking krijgen over het voor malige badhuis, de brandweerkazerne en de gehoorzaal. In de voormalige secretarie zou dan een bibliotheekfili aal kunnen komen. Op dit moment staat daarover echter nog niets vast. Het wachten is onder meer op rijks subsidie. Het programma van het open bejaar denwerk m Hoek begint 29 oktober met een optreden van de volksdans groep 'Scaldis' in de gehoorzaal. In januari is er een lezing door beheer der Riemslag van het natuurgebied de Braakman, in maart treden er school kinderen op en in april is er een diavertoning. Het programma in de tussenliggende maanden moet nog worden opgesteld. mÈmë Uitslagen van de HaZaVo-competitie HUIST In de sporthal Den Dul laert* te Hulst werden drie wedstrij den gehouden in het kader van de tweede klasse van de HuZaVo (Hul- sters Zaalvoetbal). Voor de wedstrij den begonnen werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van de speler Wout de Reys, lid van de voetbalvereniging HVV uit Hulst en van Kantine Den Dullaert. begonnen de spelen. FC 't Centrum uit Huist won van FC Bouwbedrijf Goossen uit Kloosterzan de met 4-0. PC Bleyko uit Waalsoor den won met 4-0 van FC Knip uit Hulst en FC Buurtvereniging Den Dul laert uit Hulst won met 2-2 van FC Van Kerckhoven uit Kloosterzan de. Kaartclub te Hulst vergaderde HULST In lokaal R. de Vilder kwamen de leden van de kaartclub 'Sint-Ceoilia' uit Hulst in algemene vergadering bijeen. Na het huishoude lijk gedeelte volgde een bestuursver kiezing wegens het periodiek aftreden van de heer G. Lebbinck en R. de Vilder. Beide heren werden herkozen. Daarna werd het win terprogramma vastgesteld en ging men verder over tot een gezellig samenzijn. Toerclub 'Hulst' reed door België HULST Door het slechte weer namen slechts een paar leden van de toerclub 'Hulst' uit Hulst deel aan de grote toertocht in Brussel, georgani seerd door het Belgische sportblad 'Sport '70'. Zij voltooiden in Brussel de wedstrijd over een tocht van 110 km. Als herinnering aan deze tocht sen sportpetje. Basketbalwedstrijd BV Hulst-V Axel HULST In de sporthal "Den Dul laert' te Hulst vond in het kader van de Zeeuws-Vlaamse competitie een basketbalwedstrijd plaats tussen BV Hulst en Voorwaarts Axel. De rust ging in met een 19-12 stand in het voordeel van BV Hulst. De eindstand luidt 39-22 in het voordeel van BV Hulst. 'De Steltkluut' hield excursie TERNEUZEN Onder leiding w: heer P. Maas uit Terneuzen Weid'. Vogelwacht De Steltkluut' uit (ft lijk Zeeuwsch-Vlaanderen zate morgen een excursie nabij de Hu Terneuzen. De leden vonden te verband met de flora jammer, gemaaid was. Toch troffen zij er: het zeldzame robertskruid, de r& en koraalzwam aan. Wat de dies- ten betreft zagen zij veel wilde» den, wintertaling, blauwe reiger, Us veldleeuwerikken en kopenvik, erg vroeg Is voor de tijd van bet jt Door de hoge waterstand viete weinig waadvogels te observeren. FANFARE 'WELDOEN H VERMAAK' NAAR WIEZ1 De Clingse fanfare "Weldoen door ft maak' nam zondag met 82 ate gezelschappen uit- diverse landen aan de bierfeesten te Wieze (BU de Clingse majorettes won de fate deel aan de jaarlijkse internat!» optocht. HULST De bibliotheek ln Dullaert' in Hulst draagt bij W Zeeuwse Boekenweek met een toonstelling over de geschieden!! Hulst. In de bibliotheek zullen ra tot en met 19 oktober boeken, ate len, foto's en kaarten, die betrekt hebben op Hulst, worden geëxpoJtf Verder is er plaats voor de opp' gen van de heer J. Steyns. Maandagavond 14 oktober venotf heer P. J. Brand een referaat o«! taal, de klederdrachten en de g# ken van het Land van Hulst. C avond begint om 20.00 uur. Vrijdagmiddag 18 oktober is er 'levende' show van Zeeuwse drachten in de bibliotheek in B? Op deze middag wordt informate' strekt over de bibliotheken in Zat (de provinciale, de muziek en de* nische bibliotheek) en over de tC bus. die voor Den Dullaert' geparkeerd. De show begint om uur vrijdagmiddag. Ook voor de bibliotheek in Hu»' de 'amnestie voor zwartlezers kondigd: alle gebruikers, die gelf hoeken langer dan de toegestaM' mijn in hun bezit hebben zul®- dien ze de boeken in de biblid» week terugbrengen, geen boete ter te betalen. Dinsdag 15 oktober is er in de t® theek in Kloosterzande een kcff dia-avond, die wordt verzorgd Johan de Vries. Het onderwerp. Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze komst begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 22