Prinses Margriet opent 24 september vernieuwd streekziekenhuis Vlissingen Huismoeders doen jeugdwerk in 's-Heer Arendskerke laatsysteem voor geautomatiseerde bedrijfsvoering Tafeltennissers uit Vlissingen in Deventer IEDERE WOENSDAG IN HEER ARENDSHUIS ECONOMISCHE KRONIEK JULI-AUGUSTUS Industriële beweging in gebied rond Terneuzen uidata Unidata Nederland unidata GEMEENTELIJKE GARANTIE VAN 6,5 MILJOEN VOOR BOUW BEJAARDENHUIS DAUWENDAELE Nederlands Koffiehuis Middelburg 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 SEPTEMBER HERBOUW THANS GEHEEL VOLTOOID ZIEKENHUIS SOBER, MAAR EFFICIENT VAN OPZET VLISSINGEN Dinsdag 24 september zal prinses Margriet het nieuwe herbouwde Vlissing- se streekziekenhuis, gegroeid uit de fusie van 'Bethesda' en 'St.- Joseph', officieel openen. Ze zal een gevelsteen onthullen, die de samenwerking tussen de beide Vlissingse ziekenhuizen symbo liseert. Prinses Margriet zal on geveer half vier 's middags aan komen bij de hoofdingang van het vernieuwde ziekenhuiscom plex aan de Koudekerkse weg. De prinses zal daar arriveren in gezel schap van onder meer de com missaris van de koningin in Zeeland, mr. .1. van Aartsen en diens echtgeno te, Prinses Margriet zal namelijk vooraf de, lunch gebruiken ten liuize van het echtpaar Van Aartsen in Kloe- tinge. De plechtigheden, verbonden aan de officiële opening, beginnen al om half twee in de Johanneskerk aan de Bone- dijkestraat, daar wordt een samen komst gehouden, tijdens welke veel officiële persoonlijkheden onder wie burgemeester drs. T, Westerhout van Vlissingen het woord zullen voeren. Vóór drie uur moeten alle tot deze bijeenkomst genodigden aanwe zig zijn op het parkeerterrein voor het ziekenhuis aan de Koudekerkse- weg. Daar is niet alleen voor officiële genodigden een plaats ingeruimd. Er wordt daar ook ruimte vrijgehouden voor belangstellenden, die ook wel voor kwart over drie daar aanwezig moeten zijn. Even na half vier zal de prinses het embleem aan de voorgevel onthullen. Zij gaat daarna het ziekenhuis in, waar zij met haar gevolg zal worden rondgeleid door de opleiding en be stuur van het ziekenhuis. Tegelijker tijd worden de andere gasten even eens daartoe ingedeeld in acht groepen rondgeleid om met het interieur van, het vernieuwd 'Bethesda- St-Joseph' kennis te maken. Na de rondleiding verblijft het prinselijk ge zelschap zich nog even in de grote wachthal en neemt daarna weer af scheid. Hierna volgt een receptie in de Meine ONTWERP-VERORDENING ONROEREND GOEDBELASTING IN RAAD KORTGENE KORTGENE De gemeenteraad van Kortgene krijgt vrijdagmiddag een voorstel te behandelen om de verorde ning voor de invoering van de onroe rend goedbelasting goed te keuren. B. en w. willen de nieuwe belasting met ingang van 1 januari 1976 invoeren. Ook vraagt het college van de raad een krediet van vijftigduizend gulden voor de taxaties van de onroerende goederen. Eerder besloot de gemeen teraad van Kortgene al om de waarde van een onroerend goed in het econo misch verkeer als grondslag voor de belasting te kiezen. De raad zal vrijdagmiddag (de verga dering begint om hailf drie) ook de nieuwe leden voor commissies en ver tegenwoordigers van de gemeente in diverse instellingen benoemen. B. en w. stellen de raad verder voor akkoord te gaan met de raamverorde- ning rampenbestrijding en met de nieuwe kampeerverordening. DEVENTER Het door de tafelten nisvereniging 'Accent-Swift' te Deven ter georganiseerde tafeltermistoernooi heeft in de E-klas een fraaie tweede plaats opgeleverd voor de "Wilno'-spe- ler Thom Slager. Ook Dick Jeras en Cees Dert (beiden Wilno-Vlissingen) kwamen tot goede resultaten, door in de B- en D-klas de halve finale te bereiken. In de A-klas leek Jeras voor een verrassing te gaan zorgen de Yoegoslavische B. K. speler Ustovic, die hem echter net de baas bleef. Samen met Cees Dert speelde Dick Jeras een uitstekend dubbel tegen de latere winnaars Hopman en Van Slob be (Tempo-Team) De A-klas werd winst voor Bert v. d. Helm winnaar over Nico van Slobbe. Ellen Klatt (Tempo-Teain) bewees bij de dames haar klasse door finale-winst op Son- ja Hetszel (Delta-Lloyd). Samen met Marj an v. d. Vliet was ook de dubbel titel voor Klatt. KVG in Vlissingen opende seizoen VLISSINGEN Met een bijeenkomst in het 'Open Hof' opende het Katho liek Vrouwen Gilde in Vlissingen het nieuwe seizoen. De vergadering was georganiseerd in samenwerking met het Gezinseontact Zeevarenden en er waren zo'n 115 dames aanwezig. Na het openingswoord van de presi dente demonstreerden de heren Weg man en Looze het gebruik van krui den, In de pauze werden de huishou delijke punten afgewerkt, Daarbij deed de presidente nog een beroep op de leden zich aan te melden voor de Zeeuwse collecte, die van 30 septem ber tot 6 oktober wordt gehouden. Dertig leden van het vrouwengilde maken een 2-daagse reisje "naar Parijs. In oktober houdt de heer F. Jilleba uit Middelburg een causerie over riek. Collectes De collecte voor de kankerbestrijding heeft in Kapelle-Biezelinge 4.097,01 opgebracht. wachtzaal, waar iedereen bestuur en directie van het ziekenhuis kan geluk wensen. Tot de genodigden behoort onder meer de heer P. J. van Meurs. oud-wethouder van Dordrecht, die in 1969 de commissie van goede diensten inzake de fusieproblematiek als voor zitter leidde. De conclusie van deze commissie (waarvan ook dr. Coe- bergh en drs. Van Rijn deel uitmaak ten) was indertijd "Fusie van de beide Vlissingse ziekenhuizen als voorloper op een totale Walcherse ziekenhuisfu sie'. Historie Voorzitter J. M. Prins Sr. van het 'nieuwe' gezamenlijke ziekenhuisbe stuur gaf dinsdagmiddag tijdens de persconferentie nog eens een histo risch overzicht van de feiten, die geleid hebben tot de nu voltooide 'HOSANNA'-GOES GEEFT MANHUISTUINCONCERT GOES Het Manhuistuinconcert van zondag wordt gegeven door de Goese brassband 'Hosanna' onder leiding van Foort Smit. De KNF-kampioen brassband 1974. 'Excelsior', 's-Heer Arendskerke, dirigent Daan Burger, speelt zondag 29 september in de Manhuistuin. Beide concerten begin nen om half twaalf. herbouw van het Vlissingse streekzie kenhuis. Omstreeks 1958 overwoog het bestuur van het rooms-katholiek streekzieken huis 'St-Joseph' om te komen tot. de bouw van een geheel nieuw zieken huis. Hét protestants streekziekenhuis 'Bethesda' begon in 1960 met een plan voor nieuwbouw en sanering op eigen terrein. Terwijl afzonderlijk voortgewerkt aan deze plannen, groeide in de jaren 1.960-1969. gestimuleerd door overheid en specialisten, het besef dat moderne ziekenhuisverpleging beter tot haar recht zou komen als Vlissingen niet twee. maar ëën goed geoutilleerd zie kenhuis zou hebben. In december 1969 werd dus op advies van de 'fusiecom missie', besloten tot samenvoeging en fusie van "Bethesda' en 'St-Joseph, als voorloper van een totale Walcherse fusie. De reeds begonnen bouw van Bethes da' werd toen omgebogen van oor spronkelijke nieuwbouw en sanering van het 'oude huis' tot dienstruimten naar nieuwbouw en tot het bouwen van een extra bouwlaag en sanering van het 'oude huis' tot verplegings- ruimten. Voltooid Inmiddels is liet bouwplan voltooid. Vlissingen beschikt nu over één mo dern ziekenhuis, inclusief reuma-afde ling dat wordt geëxploiteerd door één bestuur, voortkomend uit de oor spronkelijke oprichters. INITIATIEF VAN VIER DAMES 's-HEER ARENDSKERKE Zes tien huismoeders uit 's-Heer Arendskerke gaan zich vanaf van daag, woensdag, wekelijks inzet ten voor het jeugdwerk in hun kern. Het is een initiatief van vier dames en het vloeit voort uit het jeugdvakantiewerk dat ook in hun dorp werd uitgevoerd. De Goese Stichting Sociaal Cultu reel Werk zorgt voor de begelei ding van het initiatief. Petra Maris, Mieke Radema, Ida Holkman en Nel de Jong waren de initiatiefnemers voor het jeugdwerk in 's-Heer Arendsker ke. Iedere woensdagmiddag, wan neer de scholen gesloten zijn, kunnen de kinderen terecht in het Heer Arendhuis, van twee tot vier uur. De vier dames krijgen, bij toerbeurt, steun van de zes tien vrijwilligsters, die zich al voor het werk hebben aangemeld. Tijs Jan Duym van de Stichting Sociaal Cutlrueel Werk: „Het gaat allemaal gebeuren onder het motto "heel gezellig met elkaar bezig zijn'. De jeugdwerkactivitei ten in Arendskerke zijn vooral gericht op de jongens en meisjes van zes tot en met twaalf jaar. Eigenlijk zijn de belangrijkste stappen genomen naar aanleiding van een onderzoek, waaruit bleek dat er een duidelijke behoefte 1 dit soort activiteiten In april is begonnen met de voor bereidingen voor het jeugdwerk. Vandaag begint het allemaal met een speurtocht door het dorp. De 1 anderen zullen zich daarvoor verkleden. De kleintjes blijven, als de groteren op speurtocht zijn, in het Heer Arendhuis. Om streeks half vier komt wethouder J. H. Roose een kijkje nemen. Hij wordt ontvangen door Heer Arend. Door samenvoeging is de opzet daar van een uitgebreider en beter ver strekkingenpakket voor de patiënten bereikt. Nieuwe extra mogelijkheden, die ten dienste van de patiënten staan zijn thans: een nieuw groot laborato rium, een nieuw gebouwd operatie complex. een recovery-afdeling, een hartbewakingsafdeling, een isotopenla- boratorium, en een gemoderniseerde rön tgenafdeling. De bouw werd, in overeenstemming met de wensen van de overheid, op medisch-lechnisch en financieel gebied zonder luxe uitgevoerd. „De fusie was een 'ernstige ingreep'. Na beginmoei- lijkheden is een voortreffelijke samen werking tussen de besturen gegroeid", aldus de heer Prins. Bedden De oorspronkelijke opzet voor nieuwe gecombineerde ziekenhuis gebaseerd op een beddenbestand 356. De ontwikkelingen in de opvattin gen over de gemiddelde ziekenhuisbe zetting hebben inmiddels geleid tot een beddenbestand van 310. Het 'oude' Bethesda beschikte officieel over 188 bedden en het 'oude' Sint-Joseph over 165 bedden. Mede dankzij de fusie is het mogelijk geworden tegemoet te komen aan het streven van staatssecretaris Hendriks de verpleegkosten te drukken. „Wij benaderen met onze beddenbezetting het landelijk gemiddelde", zei direc teur-geneesheer dr. W. K, Schuling. Het aantal opnamen in de nu gecom bineerde Vlissingse ziekenhuizen is in de loop der jaren gestegen, maar de patiënten blijven er korter. In 1967 waren er 5592 opnamen met een ge middeld aantal verpleegdagen van 23. In 1970 waren dit 5849 opnamen met 19 gemiddelde verpleegdagen en in 1973 6251 opnamen met 16 gemiddel de verpleegdagen. Doordat men in Vlissingen niet tot totale nieuwbouw behoefde over te gaan (men beschikte al over grond en gebouw) is de bouwprijs per bed nu uitgekomen op 108.000. „Dat is lager dan de bouwprijs per bed elders, die wel ƒ160.000 tot ƒ170.000 bedraagt", aldus ziekenhuiseconoom Springfeld, die nog eens wees op de sobere, maar efficiënte opzet en inrichting van het herbouwde streekziekenhuis. AMNESTY INTERNATIONAL MET INFORMATIESTAND OP GOESE MARKT GOES Amnesty International Goes gaat de aandacht op zich vestigen. Aanleiding daartoe is de vredesweek van 23 tot 29 september, waaraan Amnesty International actief zal deel nemen. In verband daarmee heeft men een vouwblad uitgegeven, waarin uitvoerig wordt verteld wat de doel stellingen en activiteiten van Amnesty Interiiational zijn. In Goes zijn een werkgroep en een Sidopriegroep van Amnesty Internatio nal actief. De werkgroep houdt regel matig lezingen en richt van tijd tot tijd een informatiestand in op de Grote Markt. De adopriegroep heeft politieke gevangepen geadopteerd in Rusland, Indonesië en Brazilië. Zater dag 28 september geeft Amnesty In ternational informatie over zichelf in de informatiestand op de Markt in Goes. Dow Chemical in Temeuzen wil meer dan 400 miljoen investeren in de uitbreiding van de produktie. De nieuwe fabrieken moeten in 1976 en 1977 gereed zijn. Het personeelsbe stand zal toenemen van 1700 tot 2000. Ten zuiden van de Zevenaarhaven in dezelfde ge meente wil Eurobrom de produktie beginnen van broomverbindingen die worden gebruikt in de landbouw, de farmaceutische, verf-, textiel- en chemische industrie. Er wordt 5 ha gekocht en 4 ha in optie genomen. Er is plaats voor 50 a 70 werknemers. Ook zijn er ter plaatse plannen om de opslag- en haven faciliteiten aan de Zevenaarhaven en de binnenkort gereedkomende diepe massagoedhaven uit te breiden. Er komt een tweede roll on-roll off haven met opslag loodsen en een bulkterminal- en distributiehaven voor schepen tot 50.000 ton. Intussen zijn de onderhandelin gen tussen België en Nederland over het Baalhoek- kanaal in een vergevorderd stadium gekomen. De ge sprekken kunnen nog dit jaar worden afgerond. In Vlissingen-Oost heeft Hoechst besloten een nieuwe fabriek te bouwen met een invèstering van 20 miljoen en 20 arbeidsplaatsen. De Zeeland Lloyd die een twee daagse lijndienst VlissingenLonden onderhield is we gens gebrek aan passagiers opgeheven. rijk ongeveer in het jaar 2000 zou de tol op het veer VlissingenBreskens kunnen worden gehalveerd. Door de stagnatie over de -Zeelandbrug passeerden er in juni en juli 28.500 auto's minder. Binnenkort wordt over gegaan tot de aanleg van de tweede fase van de Schroe- weg in Middelburg-Zuid, naar het Sloe. De kosten be dragen 5,6 miljoen, waarvan de gemeente acht ton draagt. Het ziet er naar uit dat; een eventuele lucht haven niet bij Dinteloord, maar in de Markerwaard zal komen. Er moet echter nog een algemene studie door het Centraal Planbureau worden gemaakt. In Goes in de aanloophaven voor de pleziervaart ge opend met een capaciteit van 34 boxen. Het recreatie gebied Den Inkel in Kruiningen krijgt een verwarmd 50-meterbad. Het NW en de recreatieraad van de Nederlandse hervormde kerk gaan een sociaal recreatie project opzetten op de Schotsman-Ruiterp'aat in het Veerse Meer. De investering beloopt 2,5 miljoen; het gaat om 25 ha. De regering wil de Oosterschelde doen afsluiten met permanente waterdoorlatende caissons. In oktober moet de definitieve beslissing vallen. ,Er is nog geen uitspraak gedaan over een eventuele stormvloedkering en over de wijze van compartimentering. In het water loopkundig laboratorium De Voorst wordt bestudeerd of zo'n stormvloedkering mogelijk is in een open eais- sondam GEEREPLAN 'DE SCHELDE' De Kon. Mij. 'de Schelde' heeft opdracht gekregen voor de bouw van de eerste serie van vier standaardfre gatten voor de marine. Het eerste fregat moet in 1973 gereed zijn. Het gaat in totaal om een bedrag van 832 miljoen. Billiton in Den Haag neemt het Middel burgse Metaalbedrijf M. L. Polak over, die een omzet heeft van 250 miljoen per jaar. B. en w. van Reimers- waal hebben voor Hansweert een 'industrieplan' op gesteld als compensatie van de activiteit die wegvalt op het. Kanaal van Zuid-Beveland door de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal. Op de Zeeuwse arbeidsmarkt is intussen een opvallende daling opgetreden van de vraag naar jonge arbeids krachten. De Vitrite in Middelburgdaarentegen kampt met een tekort aan personeel, waardoor zelfs produktie- machines stilstaan. De Zeeuwse Raad voor de Arbeids markt beveelt voor Zeeuwsch-Vlaanderen een matige immigratiepolitiek aan. Wat onderwijs en scholing betreft begint de laborato- riumschool Zeeland in Goes dit jaar met 150 leerlingen. In het nieuw te stichten gebouw is plaats voor 260 leerlingen. De Zeeuwse Stichting voor middelbaar so ciaal-pedagogisch onderwijs start met een part-time cursus vormingswerk op middelbaar niveau. Men streeft naar een dagschool in 1976, waarvan de vesti gingsplaats nog niet bekend is. In Wemeldinge komt een tweede internaat voor schipperskinderen en een basisschool. OEVERVERBINDING In Middelburg is een stichting voor de ontwikkeling van het Geereplan opgericht. Grote gegadigden zijn V. en D„ C A, Hema en Albert Heijn. Het plan ligt tussen de binnenstad en het Trefcenter van De Gruyter. Mo menteel wordt bekeken of de haven van Tholen ge schikt te maken is voor de opvang van de parlevinkers- vloot uit Wemeldinge en Hansweert. Ondanks de nieuwe plannen heeft een werkgroep zich natuurlijk zo nodig uitgesproken voor een kunst matige mosselopslag en -verwaterplaats bij de Rogge- plaat achter de Oosterscheldedam, in plaats van bij Texel. De oesterkwekers hebben sinds 1966 een bedrag van 32 miljoen aan uitkering gekregen ingevolge de schadewet. De mosselkwekers ontvingen 7,5 miljoen. De Zeeuwse vissers vinden de voorstellen van de Noord- atlantische visserijconferentie om de ■longvangst met bijna de helft te beperken onaanvaardbaar. Men ver langt een overbruggingsregeling. In Breskens is de uit breiding van de vismijn gestart. De kosten belopen 1 miljoen. De natuurlijke bevolkingsaanwas in Zeeland ligt volgens een P.D.-nota lager dan tot nu toe geraamd. Zeeland zal door deze impuls in 2000 niet op 383,000 maar slechts 358.000 inwoners komen. Daarbij komt dan nog de immigratie, Het Zeeuwse Opbouworgaan heeft gerap porteerd over de migratie-motieven. Voor de trek naar Zeeland zijn belangrijk: de woningsituatie, de woon- en leefomgeving en de werksituatie. Factoren om Zee land te verlaten zijn: meer zekerheid en verdiensten, gunstige werkomstandigheden en gemakkelijker hereik- baarheid van familie en kennissen. Intussen waren er in Zeeland op 1 april 4059 huizen onbewoond, vooral in Terneuzen en Middelburg. Half augustus is een begin gemaakt met. het opspuiten van de dijk achter de Vlissingse boulevard tussen Nolle- dijk en Coosje Buskenstraat. Het karwei kost ruim 3 miljoen. Goes heeft besloten tot de bouw van een eve nementenhal en de aankoop van de Prins van Oranje. (ADVERTENTIE) Sfcmd 126 Efficiency Beurs Een Philips Office Computer uit de P350 serie is veelal de kern van een kompleet geïntegreerd systeem. De P350 Office Computer heeft door de grote range randapparatuur ongekende uitbreidingsmogelijkheden. De kombinaties van basismachines in verschillende uitvoeringen met uitbreidbare geheugenkapaciteit, magneetrekeningkaarten en magneetbandc'assettezijn praktisch ongelimiteerd. Uitbreiding gewaarborgd door medulariteil Binnen de systeemconceptie kunnen cassette' geheugens, sneldrukkers, magneetschijf- eenheden, stapellezers, kaart- of bandlezers en ponsers de mogelijkheden voor integrale gegevensverwerking zodanig opvoeren, dat in veel gevallen de faciliteiten van een groter computersysteem tegen lagere kosten kunnen worden benaderd. Alle modellen uit de P350-serie kunnen bovendien worden geleverd als intelligente terminal en via een telefoonlijn worden verbonden met een centraal opgesteld groot computersysteem of andere office computers. De toepassingsmogelijkheden zijn legio - we hebben er al meer dan 50.000 in praktijk gebracht De overweldigende voorkeur voor Philips Office Computers is gebaseerd op beproefde kwaliteit, flexibiliteit, modulaire systeem- en software opbouw en snelle serviceverlening. Philips P350 Office Computers. Groeisystemen p in Automatisering Bordewijkstraat 4, Rijswijk (2.H.) tel. 070 - 90 67 20 Unidata is de naam voor het samenwerkingsverband van C.I.I., Philips en Siemens op het gebied van de elektronische informatieverwerking. De Unidata produkten worden in Zwitserland onder de namen en merken van C.I.I., Philips of Siemens verkocht. 'Willem Alexander' met 60 passagiers in Zierikzee ZIERIKZEE Dinsdagmiddag meer de het motorscliip 'Prins Willem Alexander' af aan de Niemve Haven te Zierikzee. Aan boord van het schip van de 'Stichting varende recreatie voor zieken en verpleegden' zijn zestig bewoners van 'De Wilbert' uit Katwijk aan de Rijn. De heer J. K. Joppe van de afdeling Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierik zee begroette de opvarenden. Burge meester Th. H. de Meester van Zierik zee sprak namens de inwoners van Zierikzee een welkomstwoord, waarna dames van de welfare-afdeling de 60 meevarenden vervolgens een prent briefkaart van Zierikzee aanboden. Tijdens het feestprogramma 's avonds verzorgde het poppentheater Kar to en uit Middelburg een voorstelling. Van de afdeling Brouwershaven van het Rode Kruis kregen de 60 bewoners van De Wilbert' een fruitmandje en gedroogde bloemen aangeboden. Tot slot speelde een muziekgroep van de lts uit Zierikzee, onder leiding van de heer P. G. Rotte. Mevrouw M. E. Engbert dankte na afloop van de feestavond alle mede werkers. Vandaag, woensdag, vaart de "Prins Willem Alexander' naar Middel burg. ECHTPAAR KOOMAN HOOGSTE SCORE IN OPENINGSDRIVE BRIDGE Het. bridgeseizoen van het district Zeeland van de NBB is van start gegaan met de openingsdrive in de Middelburgse Schouwburg. Spijtig was dat. negen paren door bijzondere omstandigheden op het laatste mo ment moesten afzeggen. Toch bleven er nog 28 paren over. wat geschikt was voor twee groepen Mitchell 7 7. Het is een zeer spannende en toch een gezellige wedstrijd geworden. Zeer bizarre spellen kwamen op tafel. Nadat de voorzitter van het district, de heer J. de Rie, een welkomstwoord had gesproken kon met bridgen wor den begonnen. Uitslag A-lijn N-Z: 1 Bruinink-de Rie 203; 2 v. Iren-Wijnen 192; 3 Konings- Merk 188; 4 echtp. Puis 180; 5 dms Ballintijn-IJssel 172; 6 dms De Vries- Meijers 146; 7 Sedee-Bastdaanse 95. O-W: 1 echtp. Kooman 232: 2 echtp. Aerssens 171; 3 dms De Bliek-Meer man 165; 4 echtp. De Bert 162; 5 echtp. Moermond 157; 6 echp. Minet 153; 7 dms Eekman-Woltering 136. B lijn N-Z: echtp. De Rijcke 192; 2 mevr. Rooze-Kooman jr. 187; 3 mevr. Kroeders-Versüraten 177; 4 echtp. Pa- rent 161; 5 echtp. v. d. Heuvel 159; 6 echtp. Rademaker 153; 7 De Vries- Meijers 147. O-l: 1 Schutte-Sclirij nem a kers 22; 2 mevr Bonthuis-Zweedijk 192; 3 echtp. de Weert 169; 4 echtp. Brunner 164; 5 echtp. Kloosterman 162; 6 dms Meiiri- chy-Ostë 143; 7 dms Meulmeester-v. d. Wal 124 ptn. Voor de nrs 1 tot en met 3 vielen in de prijzen. Middelburgse commissie financiën: Ook krediet voor bouwrijp maken van het terrein MIDDELBURG Ondanks een groot aantal vragen was over de hoogte van de kosten van verzorging die de toe komstige hewonern zuilen moeten gaan betalen gaf de commissie van financiën van de Middelburgse ge meenteraad toch zijn fiat aan de garantielening van 6.500.000,ten behoeve van de stichting Centrum voor bejaardenzorg der hervormde ge meente te Middelburg, die voorne mens is een bejaardentehuis te bou wen in het plan Dauwendaele Ib ter vervanging van het bejaardentehuis 'De Griffioen'. Het nieuw te bouwen bejaardentehuis zal in totaal 80 bedden tellen. Bij dit bejaardentehuis zal tevens een aantal bejaardenflats worden geprojecteerd. De raadscommissie van financiën, die dinsdagmiddag bijeen kwam onder voorzitterschap van wethouder M. A. L. Hubregt.se, stelde tevens een kre diet van ƒ722.500,beschikbaar voor het bouwrijp maken van een terrein voor de bouw van bejaardenwoningen in plan Dauwendaele II. Nadat er nog enkele twijfels waren weggenomen over de noodzakelijkheid van de bouw van defce woningen, stelde de voorzit ter dat het terrein niet eerder bouw rijp zal worden gemaakt voordat de De bestratingsdienst van gemeente werken krijgt een krediet van 18.500,voor de aanschaf vair een (zesde) elektro-carrier. Ook kon de raadscommissie zich akkoord verkla ren met het voorstel om aan de kleuterschool De Springplank' te Nieuw- en Sint Joosland een extra- krediet le verlenen voor inrkttórg van een leidsterskamer en voor de noodzakelijke uitbreiding en aansdk van schoolbehoeften. Ook de voorstel len om een aantal straten in Midtó burg te verbeteren kregen instemmi* van de financiële commisnie, die ox akkoord ging met een aantal wijzteb gen in de gemeentebegroting m 1974. Het was de eerste vergadering van de commissie van financiën in de nieuw namenstelling waarbij de heren W, P. Rentier (sgp) en M. L. Aimekintos (cda) uit de oude commissie temi- kwamen. Nieuwe leden zijn de hoe J. C. E. Crena Uiterwijk (wd) T. F.C. C. Verduin (pvda) en H A Bk® (ppr) De laatste was met kennis» ving afwezig; zijn plaatsvervanger, de heer A. H. Kamermans, moest ooi verstek laten gaan. Hij moest te sei der tijd een andere commissievenak ring Muziekkorpsen geven concert in Wilhelminapolder WILHELMINADORP Vrijdag w zorgt de muziekvereniging Veere's 0? noegen in Wilhelminadorp een cwi eert. De muzikanten uit Veere zulte zowel samen met De Echo' uit Wil- helminadorp als afzonderlijk optrs- den. Als het weer het toelaat ra voorafgaand aan het concert een mu zikale rondwandeling door het dorp worden gemaakt. Het concert wok: gehouden in het Wdlhelminahuis begint om acht uur. Het geheel wont besloten met een optreden van boerenkapel. De avond staat onto leiding van Bram van Overbeeke. (ADVERTENTIE) TAFELRESERVERING (01180) 12160 ONZE CULINAIRE KALENDER Scandinavische tafel Indische rijsttafels 20 SEPTEMBER (vrijdagsavonds) 28 en 29 SEPTEMBER weekendavonden ÏtSÏZ» groots ka"s- en wijnpresentatie met een bijzonder koud buffet dansant' een wijnproeverij (met lint en napje voor de beste kenners van 1974). GAARNE TIJDIGE "RESERVERING VOOR ONZE AVONDEN. DANK F.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 6