KINDEREN TEKENEN EN SCHRIJVEN OVER HUN EIGEN 'KERN' HET DORP KLOETINGE 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN EEN KIJKJE IN KATTENDIJKE GEBEURTENISSEN IN WILHELMINADORP ONS DORPJE WOLPHAARTSDIJK WAT IK VAN GOES-ZUID VIND ïïl Helemaal teureden zijn ze niet, de schooljeugd uit de gemeente Goes, over de voorzieningen in hun dorp of wijk. Er zouden veel meer speeltui nen, parken en hooibergen moeten komen om in te spelen, zo vinden ze over het algemeen. Dat kan het gemeentebestuur in zijn zak steken. Op deze pagina vertellen enkele schoolkinderen uit de verschillende kernen over hun woonplaats en hun school. Ook de fraaie tekeningen zijn van hun hand. Jacco van Haveren, Belle/leur Marian Koeman. 10 jaar, Ichtus- school, Wolphaartsdijk Linda Visser, 11 jaar. Kloetingse- school, Kloetinge Robert de Bouryruaf. li jaar, Slamperiusschool. Wilhelminador.p Kloetinge is een heel fijn dorp om in te wonen, Ik zou niet graag ergens anders wonen, zeker niet in Amsterdam of een andere grote stad. Als je hier een eindje gaat felsen, kom je na een stukje fietsen i in de polder terecht, maar als je dtiden in Amsterdam woont, kun je üe' tussen al dat drukke verkeer iaën. Ik vind het veel fijner om issn de weilanden te rijden. rind Kloetinge zelf ook een mooi dorp. We hebben een hele mooie kerk, die al erg oud is, want in het jsr 1400 is hij al gebouwd. De kerk is pas gerestaureerd. Dat heeft onge- teer vijf jaar geduurd. Ook hebben we een gymzaal, een tennisbaan en nog een paar grote sportvelden. We hebben geen zwembad, dat vind ik erg jammer. Als je nu wilt gaan roeramen moet je weer naar Goes fietsen. Maar ja, dat is ook maar eai klein stukje. Kloetinge heeft een erg fijne school. Gelukkig woon ik maar één straat verder dan de school staat, dus hoef ik niet zo ver ie lopen. Aan het einde van onze stradt is een vijver met eenden. Ook zitten er hele mooie grote goudvissen in, maar er zijn van die jongens die daar gaan vissen. Sommigen gooien ze wel terug, maar anderen nemen re mee. Dat vind ik wel gemeen, hoor! De kanten van de vijver heb ben ze pas beplant met allerlei wil de bloemen. Dat vind ik erg mooi. Aan de rand van Kloetinge staat een mooie witte molen, die dateert uit het jaar 1704. Ik weet niet of ze hem nu nog gebruiken, maar ik geloof het niet. Ook hebben we een soort clubhuis, waar soms wel eens spelmdddagen worden gehouden en dergelijke. Het clubhuis heet 'Amiti- a'. Een heleboel oudere vrouwen lopen Heieen de Regt (12)', Ella Cor- sïanje (12) en André Nieuwenhuijse (12), christelijke basisschool 's-Heer Hendrikskinderen. Wij vinden 's-Heer Hendrikskinderen een leuk dorp, maar er zouden wel enkele veranderingen aangebracht moeten worden. Bijvoorbeeld een speelruimte voor kleinere kinderen, een beter voetbalveld voor de jon gens en meer clubs. K. Beeke zou moeten uitbreiden tot een super markt. De omgeving is mooi. Alleen zouden in de Poel al die telefoonmasten weg moeten. Een fabriek of flats mogen er niet komen. In ons dorp is een korfbalvereniging Tjoba. Er is ook een dameskapsalon en de meis- ïesclub 'Nog in knop'. Ook is er een school, de christelijke basisschool, (n de vijfde en zesde klas is het wel leuk. want je hoeft et niet doodstil te zijn. Gymnastiek krijgen we in het Heer Hendrikhuis of op het Tjobaveld. Dit is onze mening over 's-Heer Hendrikskinderen. Kattendijke is een klein gezellig dorpje met- 300 inwoners. In Kattendijke is ook een mooi haven •je. De buitenlanders vissen daar erg veel. Ook kun je er 'duikers' vinden Aan de Kattandijksedijk kun je heer hjk zwemmen. Zolang hij niet ver mild wordt!!! In Kattendijkehebben we ook een kerkje. Het kerkje heeft een mooi spits torentje. Als we een eindje verder de dijk op gaan zie je eer nooi watergebied: 'De Dee'. Je ziet er mooi" watervogels, zoais de wulp verschillende soorten eenden en «voorts. Het is voor de natuurlief lebber een mooi gebied voor eer i'eatje te maken. 'k sluit dit briefje met de vriendelij groeten uit Kattendijke. Annet Timmerman, 11 jaar, open tte lagere school Kattendijke. iVilhelminadorp ligt zo'n drie kilo- neter van Goes. Met zo'n 500 inwo- ïers is het een gezellig dorpje. Er is vel veel te beleven in het dorp. Sr is één winkel, de Végé, een melkboer, twee café's, een proeftuin, het Wilhelminahuis en een Polder. Dat laatgte is wel het leukste. Het hoofdbestuur is gevestigd in Rotter dam,-Dè directeur heet Minderhóud. Bij de oogst ga ik vaak kijken met mijn vriendjes. Vroeger kon je nog fijn op de hooibergen spelen, maar nu niet meer. Er is een nieuwe machine gekomen en die stapelt ze allemaal op. Dan staan ze zo wanke- lig. Verder is er eon werkplaats in de Meestoofweg. Daarbij behoren nog drie hangars en een aardappel gebouw. Verder is er een muziekvereniging 'De Echo' en een korfbalvereniging 'Olimpia'. De voorzitter van 'De Echo' is de heer Schout en de voorzitter van 'Olimpia' is de heer Hoogerland. In de Polder komen in het najaar de jagers. Wij jongens, tenminste een paar, gaan dan wel mee. Enkele schutters zijn: van Dam zijn zoon en Engelsen, Een deel van het wild is voor de 'Boutavond'. Dat is de laatste avond van het Er is ook een sportveld. In het bos kun je hutten bouwen. We hebben er Ik ga het hebben over Wolphaarts dijk. Ik vind dat Wolphaartsdijk een leuk gezellig dorpje is, maar toch is er iets te weinig. En dat is speel ruimte. De kinderen hebben veel te weinig speelruimte. En dat komt doordat, de huizen veel te veel op en naast elkaar staan. Ze kunnen best tussen door een mooie en goede speelplaats aanleggen. En als ik het voor het zeggen had, nou dan wist ik het wel. Ik zou een reusachtige speeltuin aanleggen, waar de kinderen een beetje fatsoenlijk kunnen spelen. En weet je wat de mensen ook nog eens moeten aanleggen? Een park voor de oude bejaarden. Je kunt wel denken 'een park', waar is dat nou weer voor nodig? Het is nodig voor die mensen. Dan kunnen ze een beetje vrij rondlopen. En als ze het op straat doen dan kan er wel eens narigheid van komen. En in het park niet, want daar rijden geen brommers, auto's en fietsen. Nee, daar is het rustig. Je kunt er lekker onder de bomen zitten en een bab beltje maken. Zoiets bedoel ik nou. Sandra Sandee, 12 jaar, IchtU6- school Wolphaartsdijk. Ik woon in Goes-Zuid. Daar staan veel scholen. Op één zo'n school zit ik. Die school heet T>e Bellefleur'. Ik zit in de vijfde klas. Ik heet Sandra Maat en ben tien jaar. Ik vind dit een leuke school. In Goes-Zuid vind ik het erg gezellig. Je kan overal fijn spelen, En als je boodschappen moet halen kun je naar De Bussel. Dat is dichtbij. Want als je een-heel eind moet fietsen voordat je bij de stad bent, ben je bekaf. Er is ook een leuk hertenkamp. Daar kun je lekker wandelen. Er is ook een voet balveld. Daar kun je fijn spelen, 's- Winters maken ze van het grasveld een grote sloot en dan laten ze het bevriezen als die winter veel vriest. En dan kun je schaatsen. Dicht bij het hertenkamp is een manege. Daar kim je paard rijden. Er zijn ook een heleboel eenheden en zwanen. Die lus ten af en toe wel een stukje brood. En er is ook nog een bos, waar indianententjes staan en zandbakken en zo. Er is ook een trimbaan. Het is er gezellig hoor. Maar één ding vind ik niet zo leuk. En dat is dat het zwembad zo ver is: Het ligt helemaal in het. noorden en dat is een heel eind rijden. Maar voor de rest vind ik het erg leuk. Sandra Maat, 10 jaar, 'De Belle fleur', Goes. nog in klederdracht. Ook is er nog een heel oude meneer, die nog in klederdracht loopt. Hij is geloof ik wel de enigste. De gewone boeren vinden dit veel te veel werk en het zou ook wel lastig zijn. Op Kloetin ge zijn er ook nog een paar winkels. Een ervan is een groentewinkeltje, dat gewoon in een oude boeren schuur is ingericht. Ook is er nog een hele leuke winkel, die in de voorkamer van een huis is ingericht, maar er is wel van alles te koop hoor. Als je iets nodig hebt, dat je nergens kunt krijgen, moet je eerst daar maar eens gaan kijken, want dan vind je het vast. Ook is er nog een handwerkwinkel, een slager en twee levensmiddelenwinkels. Een poosje geleden hebben ze van de oude kleuterschool een bej'aarden- soos gemaald. Kloetinge heeft ongeveer 2500 inwo ners. Ronnie Verrijzer, 11 jaar, Stam- periusschool, Wilhelminadorp. veel gebouwd. De zeedijk is ook iets leuks. Je kunt er van alles vinden van speelgoed tot kleren toe. Ik heb al eens gestookt met twee grote jongens. We hadden een klein vuur tje gemaakt. We waren maar heel eventjes weggeweest. Toen we terug kwamen stond er een heel eind in de fik. We gingen het blussen. Eén viel in de sloot. Maar gelukkig kon den we het nog blussen. r~ i£ m&r'K?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 49