Kleine school duurder dan grote school Vlissinger Strenk: „Poolse ambassade bedrijft chantage" ÉL Vrouwenraad bood de gemeentf Goes een wandkleed aan r I In Middelburg staan de mooiste keukens bij elkaar BEZWAREN OMWONENDEN TEGEN FLAT OP HOEK H0BEINSTRAA1 EN PAUL KRUGERSTRAAT GEDEPUTEERDE VAN GEESBERGEN STORT EERSTE BETON VOOR BAD STELLEPLAS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CONCLUSIE VAN WERKGROEP IN RAPPORT: SAMENWERKINGSSCHOOL KAN UITKOMST BIEDEN (Van onze onderwijsmedewerksters) VLISSINGEN Dc kleine scholen in Zeeland :iS procent van alle Zeeuw se kleuter- en basisscholen behoren daartoe hebben gemiddeld hogere kosten dan de grotere scholen. Dit stout te lezen in de pas gereedgekomen interim-nota van de werkgroep kleu ter- en basisonderwijs van de provin ciale onderwijscommissie. Als uitgangs punt wordt genomen het bedrag dat per leerling nodig is. Met name de scholen met minder dan zestig leerlin gen blijken duur te zijn. De werligroep concludeert: „Voor zo ver een analyse mogelijk is geweest, bestaat de indruk dat. de uitgaven voor verlichting, verwarming en schoonhouden zwaar drukkenop de één-, twee- en driemansseholen. de soholen, die de werkgroep als kleine scholen beschouwt. In het; interim-rapport wordt herhaal delijk verwezen naar eerder gedane onderzoekingen elders in het land in het midden van de jaren zestig. De werkgroep vindt. dat. in een aantal gevallen deze uitkomsten ook op Zee- - land kunnen worden, geprojecteerd. Volgens de nota heeft de praktijk uitgewezen, daft gemeenten met veel kleine soholen om motieven van eco nomische en -niet evonomische aard zoeken naar oplossingen om het on derwijs binnen grotere samenwer kingsverbanden uit het isolement, van de kleine school te halen. In dit verband wordt het gemeentebestuur van Bonsele als voorbeeld genoemd. bestuurskracht te bereiken komen vol gens dc werkgroep in aanmerla'ng: een beroep op adviesinstanties, sa menwerking tussen besturen, schaal vergroting on samenwerkingsscholen. In. dit, verband worden uitvoerig de voor- en nadelen van kleine besturen opgesomd, waarbij de nadelen sterker naar voren treden dan de voordelen. Hoewel de werkgroep erkent dat ook aan grote besturen enkele nadelen zijn verbonden ziet zij toch veel meer voordelen. De werkgroep filosofeert: „Het moet mogelijk zijn bij hel; kie zen van een bestuur van de voordelen van grote en kleine bestuurlijke een heden te profiteren. Het is bijvoor beeld denkbaar om door middel van delegatie uit een breed samengesteld bestuur werkgroepen te vormen, die bepaalde zaken verrichten, waarvoor Andere aspecten - Vrij veel aandacht, wordt verder ge schonken aan 'enkele bestuurlijke as pecten van het kleuter- en lager on- - derwijs'. Na te hebben vastgesteld dat van het schoolbestuur op velerlei ter rein grote bekwaamheden mogen wor den verwacht om in de praktijk een essentiële bijdrage te kunnen leveren aan zo goed mogelijk onderwijs, her- innert de werkgroep aan een uit spraak in de nota onderwijsbeleid 1973, waarin wordt betwijfeld of de besturen altijd die bijdrage leveren. De werkgroep van de POC zegt hiero ver: „Bij het onderwijs waar het in dit rapport omgaat, ontbreekt het vaak in het bestuur van de kleine school in de kleine gemeenschap: vol doende administratieve assistentie, voldoende kennis en inzicht en vol doende bestuuvkskracht om het ge- wenste beleid te kunnen voeren". De werkgroep constateert evenwel, dat bedacht nioet worden, dat de bestuurs taak de laatste jaren veel omvatten der en gecompliceerder is geworden. Als oplossingen om de zo gewenste Gestrande auto in brand door 'hulp' van voorbijganger MIDDELBURG Een 14-,jarige jongeman heeft dinsdagavond in Middelburg ongewild voor grote brokken gezorgd. Door een auto mobiliste, tlie baar door benzine- gebrek gestrande auto met een tankje wilde vullen, met een aan steker bij te lichten. De auto vloog in brand. Zowel de eigenaresse van de auto, mejuffrouw A. H. T. R. uit Mid delburg, als de jongeman bleven ongedeerd doordat het vlamvatten van de benzine niet gepaard ging met een ontploffing. De brandweer wist te voorkomen dat de auto geheel uitbrandde. Het voorval gebeurde aan de Se- geerssingel, waar mejuffrouw R. haar auto dinsdagavond door ben zinegebrek moest laten staan. Een passant de 14-jarige jongeman bood zijn hulp aan, waarna ze gezamenlijk om een tankje ben zine bij een nabijgelegen station gingen. Weer terug bij de auto dacht de jongeman de eigenaresse van de auto bij het vullen van de tank r,e helpen door met, zijn aansteker hij te lichten. B. en w. Reimerswaal verdelen de taken K RUINING EN B. en w. van Rei merswaal hebben voor de komende zittingsperiode van de gemeenteraad de portefeuilles verdeeld. De verdeling is als volgt: burgemees ter mr. C, Pijl Hogeweg behartigt: politie, brandweer, verkeer, financiën, personeel en organisatie, voorlichting en ontwikkelingszaken. Wethouder C. Slab'oekoorn, die ook loco-burgemees ter is, krijgt; onderwijs, bouw- en woningtoezicht, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Wethouder H. Co-melisse krijgt: sociale zaken, maat schappelijk werk, waaronder bejaar denzorg, publieke werken en visserij. Wethouder J. A. Nieuwenhuijse krijgt: recreatie, waaronder zwembaden, cul tuur. jeugdzaken, sport en midden stand met uitzondering van visserij. juist een klein best-uur bijzonder ge schikt is. Men kan ook als er verschil lende soorten scholen zijn per school type aan kleine bestuurlijke eenheden een afgeleide verantwoordelijk geven of per regionale kern een eenheid formeren. Een duidelijke taakom schrijving is wel vereist bij deze constrcuties". De werkgroep wijst er op, dat deze bestuurlijke aspecten met name betrekking hebben op de besl,uursstructuur van het bijzonder onderwijs, Samenwerkingsschool Volgens de werkgroep kleuter- en geronderwijs van de POC zou de samenwerkingsschool ook uitkomst kunnen bieden voor het behoud van een school op een dorp, waar twee of meer kleine scholen van verschillende richting met opheffing worden be dreigd. „Ofschoon sommigen de samenwer kingsschool als de 'gulden middenweg' tussen openbaar en bijzonder onder wijs zien, mag niet uit het oog wor den verloren dat de huidige onder- wijswetgeving geen mogelijkheid voor deze tussenvorm kent", aldus de inte rim-nota. En verder wordt geconstateerd: „De samenwerkingsschool is in het alge meen niet het meest voor de hand liggende middel om gemis atn be stuurskracht te compenseren". Tot de gemeentebesturen in Zeeland zegt de werkgroep, dat het van groot belang is, dat zij geregeld contact hebben met de besturen van de bij zondere scholen en dat zij niet alleen de rol van "betaalmeester' spelen. Een beter wederzijds begrip kan er vol gens de werkgroep ook toe leiden, dat de gemeente niet in de eerste plaats kijkt naar de financiële 'ruimte', bij het bepalen van de uitgaven voor het onderwijs. „Visumaanvrageals wapen tegenanti-propagandisten' (Van één onzer redacteuren). VLISSINGEN De Vlissinger Billy Strenk, redacteur-uitgever van het blad 'De Poolse oudstrijder', beschuldigt de leden van de Poolse ambassade in Den Haag van discriminatie van Nederlan ders van Poolse afkomst bij het verstrekken van visa voor bezoe- ken aan Polen. De Poolse ambassade heeft deae, wat ze noemt 'aantijging' van de hand gewezen. Volgens de lieer Strenk dienen Neder landers die Polen willen bezoeken 7 dollar per persoon per dag uit te geven (te betalen bij de visumaa.n- vraag), maar Nederlanders van Pool se afkomst slechts 2,30 dollar per dag. De Poolse consul in Den Haag, Wa- claw Myszynski, zou leden van de Vereniging van Poolse Oudstrijders en van de Poolse Volks vereniging in Ne derland te verstaan hebben gegeven, dat zij ook voortaan 7 dollar per dag moeten betalen. Indien de verschij ning van 'De Poolse Oudstrijder' niet zou worden gestaakt, zouden volgend jaar in het geheel geen visa voor familiebezoek aan Polen worden ver strekt, en zouden familieleden In Po len geen kans krijgen om hun naaste verwanten in Nederland 1' ken. Van de zijde van de Poolse de werd opgemerkt, dat het tarief van een uitgave van 7 dollar per dag algemene regel is. Slechts zij die gaan kamperen behoeven slechte 3,50 uit te geven. Op grond van een binnenlandse Pool se bepaling echter kan voor degenen die zich bijzonder verdienstelijk ma ken bij het verspreiden van de Poolse cultuur in het buitenland (in het alge meen slechte personen van Poolse origine) een uitzondering worden ge maakt, in de zin dat de min-imumuit- gave per dag slechte 2,30 dollar is. Op de ambassade meent men dat Neder landers van Poolse afkomst die anti- Poolse propaganda bedrijven, be- ADVERTENTIE de problemen van het modekopen Niet alleen u ervaart het modekopen als een moeilijke zaak, waarbij de ruime keuze, de vele kleuren, dessins, en materialen allemaal hun deel van uw aandacht vragen. Ook wij hebben daar zo onze problemen. Want mode is niet zo maar mode. Mode moet eerst en vooral draagbaar zijn. En betaalbaar. Daarom maken wij gebruik van een inkoopvereniging. De inkopers, die dus mede voor ons werken, zijn allen mode-experts. En reizen alle modecentra in Europa af. Wat zij kopen is typerend voor de mode van nu. Geselekteerd naar draagbaarheid. En prijs. Daarom kunnen wij rustig stellen: Met de hand op 't hart: ons modenieuws is üw moeite waard. c»j\Ie\tri'W;ial$ irjode Mid d elbu rg-Vlissin gen zwaartijk kunnen verwachten te kun nen profiteren van een bijzondere, in dit geval gunstiger, regeling. Ontkend De reactie van Strenk op deze verkla ring is: „Ik had niets anders ver wacht. De mededelingen van ambassa de-zijde zijn in alle gevallen monde ling gedaan aan individuele aanvra gers van een visum en ook in eerder in de publiciteit gekomen gevallen naderhand steeds officieel door de ambassade ontkend". Strenk verwijt de Poolse consul die momenteel met vakantie in Polen is 'intimidatie en inbreuk op de persvrijheid in Nederland', omdat de twee verenigingen 'en dientengevolge De Poolse Oudstrijder' op de bres i voor een vrij Polen". Afzetten In Vlissingen wonende Polen dan niet lid van de vereniging Poolse oudstrijders zouden van üc consul te horen hebben gekregen dat' Strenk moet worden afgezet „en dat de vereniging voortaan dient te 'colla boreren' met de communistische machthebbers in Polen". Volgens Strenk heeft de ambassade instructies gekregen 'om de Poolse onafhankelijkheidsorganisaties en met name de vrije Poolse pers te liquide ren". De leden van de ambassade 'gaan ver buiten him boekje indien zij menen een aanslag te mogen plegen op de persvrijheid in Nederland", al dus Strenk. die voorts spreekt over 'ontoelaatbare inmenging in de activi teiten van de vrije Poolse verenigin gen in dit land' en 'een aanslag op de rechten van de mens'. Campagne Volgens Strenk hebben de huidige Poolse machthebbers ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het com munistische regime in Polen besloten een propa gandaroffensief te beginnen 'gericht op het vrije westen', om de image van Polen te verbeteren". D toe behoort ook een campagne economische, en politieke druk op Polen in het vrije westen om hun, in communistische ogen verkeerde, me ning over het huidige Poolse regime te wijzigen". De pogingen om het verschijnen va.n "De Poolse oudstrijder' te verhinderen het blad bedrijft anti-oomnumisti- sohe propaganda zijn een direct uitvloeisel van de jongste Poolse pro paganda meent hij. 'De Schelde' Hij ziet een extra aanleiding voor (le communistische pogingen om een greep te krijgen op de Vlissingse gemeenschap van Polen in de aanwt zigheid In Vlissingen van een marine werf. waarvoor vooral van Russische zijde een sterke belangstelling staat. Ed Castelen exposeert in 'De Vrijbuiter' GOES In De Vrijbuiter' in de Goese Sint-Jacobstraat hangen tot 1 oktober werken van de Goesenaar Ed Castelen. In De Vrijbuiter', die dage lijks is geopend van acht uur 's avonds tot twee uur 's nachts, hangen adht werken van Castelen. Onderwerp van de meeste werken is: eenzaam- Begrafenis architect M.J.J. van Beveren te Veere VEERE Onder grote belangstelling is dinsdagmiddag op de begraafplaats te Veere liet stoffelijk overschot ter aarde besteld van dc heer M. J. .1. van Beveren. 17e heer Van Beveren, die 73 jaar werd, heeft als architect een groot aantal historische bouwwerken, kerken en monumenten in Zeeland gerestaureerd. Zijn geboorteplaats Veere was laatste lijk ook zijn woonplaats. Aansluitend op de teraardebestelling was er in De Campveerse Toren' gelegenheid tot condoleren, waarvan nog eens veel mensen gebruik maakten. Het condo leance-register werd onder meer door een groot aantal mensen uit de bouw wereld getekend en door vertegen woordigers van gemeenten in Zeeland, waar de heer Van Beveren kerken of andere belangrijke cultuurhistorische gebouwen heeft gerestaureerd. Op de begraafplaats stonden verschil lende sprekers stil bij de grote ver diensten, die de heer Van Beveren in dit verband voor Zeeland heeft gehad, Namens de rijksdienst voor monu mentenzorg sprak de heer H. Jansen uit Amsterdam, en burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes —waar de lieer Van Beveren het stadhuis restau reerde vertolkte de gevoelens van de vele gemeenten in Zeeland, waar voor de heer Van Beveren zich met conserverend vakmanschap in dienst had gesteld Ir. P. Dekker sprak namens de jaoht- club Veere en dr. D. Peeraer deed dat namens de Belgische zeilers, die in Veere waar de heer Van Beveren in de Z9ilwereld bestuursfuncties ver vulde een tweede thuishaven von den. Namens de vrijmetselaarsloge 'La Compagnie Durable', waarvan de heer Van Beveren deel uitmaakte, sprak drs. J. R. Glaubitz uit Middel burg. Een zoon van de overleden architect sprak een kort dankwoord. Tot de velen, die in de Campveerse Toren het condoleanceregister teken den, behoorden mevrouw en burge meester A, Hack van Veere. gemeente secretaris L. van der Hiele, burge meester A. de Kam van Axel tot voor kort burgemeester van Veere en burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. Voorts kwamen veel leden van de 'Vrienden van Veere' condoleren en directeuren van bouw kundige diensten van gemeenten in Zeeland, waar de heer Van Beveren restauraties heeft verricht. GEMAAKT DOOR MEVROUW l. DE JONG-TAILLIE TER VERFRAAIING VAN DE RAADSZAAL GOES De afdeling Goes van de Zeeuwse vrouwenraad heeft dinsdag middag aan het gemeentebestuur een wandkleed overhandigd. Het is een wat verlaat geschenk ter gelegen heid van de opening van het gerestau reerde stadhuis. Het wandkleed is vervaardigd door mevrouw I. de Jong-Taillie. Het kleed symboliseert de verhouding tussen het gemeentebestuur en de Goese samen leving. Het kunstwerk heeft een plaatsje gekregen in de raadzaal het stadhuis. Bij de overhandiging waren zo'n zeventig dames aanwezig. Examens Aan de Erasmusuniversiteït te Rotter dam slaagde voor het kandidaatsexa men economie, de heer R. S. H. Wilderom uit Vlissingen. Voor het diploma ziekenverzorgster slaagden a3n het bejaardenverpleegte huis Meerweide in Rotterdam de da mes Naddie Istha en Sjan van Meel uit Oud-Vossemeer. Vlissingse politie: lopen op Spuikom levensgevaarlijk VLISSINGEN Ontlanlcs borden met waarschuwing dat men zich op gevaarlijk terrein begeeft, zijn er vol gens de Vlissingse politie veel kinde ren, en ook volwassenen die over de opgespoten Spuikom achter de boule vard te Vlissingen lopen. Daar het materiaal waarmee de Spui kom is opgespoten zich nog niet heeft gezet, lopen ze dus eigenlijk over drijfzand. De politie meent dat het levensgevaarlijk kon zijn om over de Spuikom te kopen. (ADVERTENTIE) geopend: maandag t/m vrijdag van 8.00-1230 aut en 13.00-26.45 uur, donderdagavond van 19.QQ-2L00 but, zaterdag van 9.00-22m uur. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door de wethouders J. P. Lindenbergh en J. H. Roose. Mevrouw E. Huber-Schneider, presi dente, vertelde één en ander over de symboliek van het grote wandkleed. Verder constateerde zij onder meer, dat vrouwen zich steeds meer betrok ken gaan voelen bij het gemeentelijk gebeuren. Voorts toonde zij zich ver heugd over de medewerking, die de vrouwenraad steeds van liet garas ta tebestuur ondervindt. Wethouder t denbergh sprak een dankwoord Ky blijken bijzonder in zijn nop» k zijn met het geschenk. f" Op de foto: Sinds dinsdagmldi» hangt in de raadszaal van liet Goes stadhuis een fraai wandkleed. Hxj een gesohenik van de afdeling 0% van de Zeeuwse vrouwenraad, Ify. PZC). Bewoners Verkuyl Quakkelaarstraat in brief aan b. en w. Vlissingen: Behoefte aan flatwoningen betwijfeld a1 VLISSINGEN Een aantal bewo ners van de Verkuïjl Quakkelaarstraat in Vlissingen heeft in een brief aa en w. enkele bezwaren uiteengezet tegen het plan, op de hoek Paul Krugerstraat-Hobeinsfcraat op plaats van de voormalige kleuter school een flat te bouwen. De bewo ners menen dat het flatgebouw, dat een hoogte moet krijgen van ruim 14 meter, geen 'harmonisch geheel' zal voremen met de belendende eenge zinswoningen' aan de Verkuijl Quak- kel aarstraat en vragen zich tevens af, of aan de flat, die kantoorruimten; en 40 woningen zou moeten tellen, wël behoefte bestaat. Tegen het plan zijn al eerder bezwa ren gerezen: de aanvankelijk voorge stelde bouwhoogte van 18 meter werd teruggebracht naar ongeveer 15 meter om het ontbreken van harmonisatie met de dubbele woningen aan de Paul Krugerstraat tegen te gaan. De bewo ners stellen in hun brief, dat voor de panden in him straat in feite dezelfde situatie geldt: die zijn nog lager dan de panden in de Paul Krugerstraat, zodat om ook in de Verkuijl Quakkelaarstraat tot een harmonisch geheel te komen volgens hen eigen lijk nog een bouwlaag van de flat af De bewoners vrezen dat door de gro te hoogte van het flatgebouw de ach- Openluchtbad in Heinkenszand rond juni 1975 klaar HEINKENSZAND Gedeputeerde A. L. van Geesbergen stort dinsdag 24 september de eerste bak constructie- beton voor de bouw van liet open luchtzwembad Stelleplas bij Heinkens zand. Deze officiële handeling komt in de plaats van de bij andere bouwwer ken gebruikelijke eerste paal of eerste steen. Op het bouwterrein bij de Stelleplas is al enigszins te zien hoe het zwem bad eruit zal komen te zien- Het- graafwerk voor het diepe bad is al vrijwel gereed. Het diepste punt voor de sDrmgkuü ds al bereikt. Momenteel wordt gewerkt aan het ijzervlecht werk en de bekisting voor de beton-' constructie. Ook is men nu bezig met het leggen van drainagebudzen voor de zonneweide. Het is de bedoeling dat het gras voor deze weide nog dit seizoen wordt ingezaaid, zodat de zon neweide bij de opening van het zwem bad eind mei of begin juni volgend jaar meteen in gebruik kan worden genomen. Er komen drie bassins in het zwem badcomplex: een diep bad, een ondiep bad en een speelbad voor kleine kin deren. Daarnaast zijn er de gebruike lijke gebouwtjes voor de kleedaccom modatie, de kassa, het badmeesters kantoor en het pompgebouw voor het water. In de kelder van dat laatste gebouw zal gedeputeerde Van Gees bergen de. eerste .bak beton storten. Voar het zwembad komt een ruime pariceerplaats. De toegangsweg tot het zwembad is reeds klaar. De zonnewei de wordt omgrensd door een twee meter hoge beplante dijk, die windscherm zal fungeren. De bouw van het zwembad kan i den uitgevoerd dankzij belangrijke subsidies van rijk en gemeente. Het bad wordt gebouwd in het kader van de aanvullende werkvoorziening. De aanbesteding werd net voor de bouw- vakantie gehouden. Meteen na die va kantie begon het grondwerk. Het bouwkundig bestek wordt uitgevoerd door de firma Molhoek uit Krabben- dijke en de heidemij verzorgt het civieltechnisch bestek. De officiële bijeenkomst op 24 sep tember begint met een bijeenkomst in het gemeentebuis van Borsele om half vier. tertuintjes van de direct aangnKtó percelen voor een groot ged&.te de dag van zon verstoken zulia ven. Zeherinneren b. en w. iaa begeleidingsbrief bij de gemakte groting, waarin wordt gesprola va "het scheppen van een optimal W klimaat als kernprobleem voi tk door b. en w. te voeren totaaje&f en constateren dat het plan to ii flatbouw het leefklimaat voor k fe woners van direct naastgelega in ningen 'geweld aandoet'. Daarnaast stellen ze dat moet rafa betwijfeld of er wel een behoefte bestaat aan de fe 'faq flat, gezien 'de verwachte bevifcp daling en de voorzichtigheid Ssia w. in acht willen nemen bij tafe- ven van bouwvergunningen'. Zn fe behoeftemek'aanwezig hlwïaj'dE stellen ze voor dat op de plaats vai de voormalige Meuteischoolep groenvoorziening komt met laaft- planting naar voorbeeld van het goa op de kruising Bloemenlaan-Paul fta geistraat en dat de zijgevels van ite woningen aan Paul Krugerstraat: a Verkuyl Quakkelaarstraat aan het'ge zacht worden onttrokken door te plantten van populieren. Daarmee worden bereikt een uitók op het stadhuis vanuit de Hof straat, een ruimer uitzicht op de kri sing Hobeinstraat-Paul Krigeretr» voor het verkeer in de richting Bsi hudsstraat en een 'bevordering van te leefklimaat', dat wordt aangebrafc; door het goren. De ondertekenaars van de briei k- zoeken b. en w. tenslotte indien ni mocht worden overgegaan tot 4 bouw van de flat, geen toestemHÉg te verlenen voor heiwerkzaamlwf omdat ze vrezen dat schade zal ra den toegebracht aan de beiendm percelen. Ze gaven de voorkeur sa boorwerkzaaimheden, zoals die ook W het in aanbouw zijnde pand cm dt boek Lange Zelke-Walstraab wop toegepast. B NOG GEEN NIEUWE BESTEMMING OUDE RUSTHUIS 'DE GRIFFIOEN' MIDDELBURG Het is nog bekend, welke bestemming hel otö rusthuis De Griffioen' van de te vormde gemeente aan de Seissingei 1 Middelburg zal krijgen. Zoals beken! gaat de 'Stichting Centrum voor ft jaardenzorg Hervormde Gemeente' li Dauwendaele een nieuw tehuis boe wen. In de dinsdagmiddag gehouden vergt deri-ng van de gemeenteraadscom®: sie voor sociale zaken en volksgeaow heid informeerde de heer D. Boog™ (pvda) naar de bestemming van lie pand 'Zo langzamerhand is er en ge schrik als men al die fraaie pen den ziet leegkomen'. De heer Booger. wierp voorts de vraag op. oi 'markt' van bejaardencentra niet w beetje verzadigd raakt. Commissievoorzitter, wethouder flfc M. Bedemna kon nog geen rueuve bestemming voor De Griffioen P* men, maar, zo voegde hij er aai toe, „er is nog vraag naar dergelijke ft bouwen". Wethouder Beinema K0 voorrs de verzekering geven, dat markt nog niet ©verzadigd is. De capaciteit van tachtig bedden, die het nieuwe rusthuis in' de toekon® zal krijgen, betekent maar een kleme uitbreiding. Wel komen er tejsaraea- woningen bij. maar is veel vrate naar. De stichting wil bü hot nieuw tehuis 27 tweekamerwoningen bouwt® en zes driekamerwoningen. Vredesweek op de Markt MIDDELBURG Donderdap 26«Jk tember wordt op de Markt ju Miauw- burg aandacht besteed aau dc vrea» week. Dat gebeurt door een klus va» de christelijke scholengemeenschap ei de Middelburgse afdeling vaa Amnes ty International. Deze richten samen een irfonnaw- kraam in. Leerlingen van de scnowi> gemeenschap zullen zich bc-'F®;, met het bakken van pannekceKem<®' wijl er ook een zanggroepje W™' den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4