Kattendijkenaren pleiten voor een stukje bos bij het dorp Paul Metz mag in Sluis geen films vertonen Verhuizing van 'De Sterre' van Sluiskil naar Clinge Mep op rolletjes Bunker trotseert het slopersgeweW Werknemers laken ontslagprocedure van 'De Roeck' ARP-voorzitter drs. R. Zijlstra wil functie neerleggen ALMANAK Raadslid Goes wil meer weten over voordracht Raad van Bestuur PZEM Drie ontslagen bij Oosterbaan en Le Cointre in Goes WOENSDAG 18 SEPTEMBER IN KADER LANDSCHAPSPLAN RUILVERKAVELING: UITEENZETTING OVER VERORDENING TWEEDE WONINGEN KATTENDIJKE „Op dit moment wordt gewerkt aan de herziening Van bet landschapsplan voor de ruilverka veling Kapelle-Wemeldinge. Het gaat om die veertig hectare bos, die aan vankelijk oostelijk van Kapelle zou worden aangelegd, maar waarvan men uiteindelijk is terug gekomen. Momenteel wordt bekeken hoe die veertig hectare over het gebied kun nen worden verdeeld, maar wij vin den dat Goes aan de bel moet gaan hangen om er voor te zorgen dat ook op Goes' grondgebied wat van dat bos wordt aangeplant". Dit merkte één van de inwoners van Kattendijke, de heer H. Ceelen, dins dagavond op tijdens de jaarlijkse hoorzitting van h. en w. van Goes in Tiet Blokhuis' in Kattendijke. De heer Ceelen vertelde da>t staatsbosbeheer en de cultuur technische dienst nu bekijken hoe de veertig hectare ver deeld moet worden. „Maar op een kaart., die ik heb gezien, werd die veertig hectare alleen verdeeld op het. grondgebied van de gemeente Kapelle. Dat zouden wij toch wel zeer onlo gisch vinden, te meer daar toch ook de mensen in Kattendijke en omge ving ja hebben gezegd tegen de ruil verkaveling, hoewel men daarmee ook ja zei tegen een landschapsplan dat er helemaal niet was", aldus de heer Ceelen. MIDDELBURG Drs. R. Zijlsira wil zijn voorzitterschap van de provincia le organisatie van de ARP neerleggen. Hij zei dit tijdens een bijeenkomst van het moderamon van de provincia le organisatie van de ARP én de statenfractie. De heer Zijlstra heeft zijn besluit genomen in verband met zijn drukke werkzaamheden. Tijdens de vergadering hebben de Zeeuwse ARP-ers zich beziggehouden met de ontwikkeling met betrekking tot de samenwerking in het CDA. „Wij stellen ons op het standpunt dat de samenwerking die thans tussen de partijen en de fracties tot stand is gebracht dient te worden uitge bouwd", aldus de ARP-Zeeland in een communiqué. ,Dït zal er toe. moeten leiden dat er bij de eerstkomende vej-ldezingen met een gemeenschappe- Ejke CDA-lijst wordt iiitgekdmeti". Het modenamen en de statenfractie dringen voorts nog aan op een hechte re samenwerking van de drie CDA- fracties in de tweede kamer. De ARP betreurt het vertrek van de heer Huson uit. provinciale staten. De heer G. J. de Jager uit Sint-Annaland zal de heer Huson opvolgen. Interview met mr. Huber in de braderiekrant GOES In het vandaag verschenen braderienummer zijn door een tech nisch verzuim enkele woorden in het interview met burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes (,In de kernen kennen ze me nauwelijks) weggeval len. Daardoor komen enkele uitspra ken van mr. Huber niet volledig tot htm recht. In de vierde alinea van de tweede kolom (.Ben ik persoonlijk niet voor') heeft burgemeester Huber het over de instelling van dorpsraden. In de derde alinea van de derde kolom (,Je moet er blij mee zijn') geeft mr. Huber zijn oordeel over actiegroepen. leeuwse Vissen De Vlissingse meneerdie met vrouw en zoontje van vier een tochtje door 'het Walcherse' maakte, genoot zichtbaar met volle teugen van het platteland in deze tijd van het jaar heeft te bieden. Op een stil plekje, ergens bij een rustiek vijvertje, streek het gezin neer om een half uurtje de benen te strekken. Zoonlief van vier bleek zeer geïmponeerd door de traag zwemmende vissen in de vijver Pa, onder de indruk van het jeugdige enthousiasme, besliste dat er wel eeen paar visjes kon den. worden meegenomen, vooral omdat hij in de koffer van zijn auto een emmertje had liggen dat geschapen leek voor dit mooie doel. De vissen in, dé vijver bleken graag bereid hun medewerking te geven in een mum van tijd had den twee kleurige goudvissen de vijver verruild voor de emmer. De gehele operatie was nauwlet tend gevolg door een 'autochtoon' joch van zo'n vijf, zes jaar, die de stadse meneer met veel raad en daad bijstond. Het was dan ook een tevreden gezinnetje, dat 's avonds ver moeid in de Vlissingse flat terug keerde. De goede stemming werd even wel grondig bedorven, toen eeen uurtje later de dorpspolitie van het vijvertjebelde met de barse mededeling of meneer zo vriende lijk wilde zijn de clandestien ge vangen vis per omgaande terug te bezorgen. Na enige uitleg over en weer werd beide partijen veel duidelijk. Toch wilde, de Vlis singse meneer graag weten hoe de politieman aan zijn adres was gekomen. Dat was niet zo moei lijk". was het antwoord. „Een jochie van zes vertelde me, dat een meneer vissen had gestolen. Hij overhandigde me een mooi briefje met uw autonummer..." Hij vroeg b. en w. van Goes over deze zaak contact op te nemen met staatsbosbeheer en de cultuur techni sche dienst om te bewerkstelligen dat ei1 in elk geval ook ten oosten van Kattendijke bebossing worden aange bracht. Dinsdagavond werd door verschillende Kattendijkenaren ook het idee gelan ceerd om in combinatie met die be bossing ook speelgelegenheid voor de jeugd en een sportveld aan te leggen. Met name van de kant van een verte genwoordiger van de sportvereniging in oprichting (er zijn nu honderdvijf tig leden) werd op een kleine sportac commodatie aangedrongen. Tweede woningen Wethouder L. H. de Leeuw ging op nieuw in op de problematiek van de tweede woningen. Zoals bekend be staat er op dit moment in de gemeen te Goes een verordening op het ge bruik van tweede woningen. Wethou der De Leeuw noemde een aantal cijfers met betrekking tot het tweede woningenbestand. In de bebouwde kom van Kattendijke bevinden zich 309 woningen, waarvan er 16 als tweede woning kunnen wor den bestempeld. Buiten de bebouwde kom staan 50 woningen, waarvan er 18 als tweede woning kunnen worden aangemerkt, een percentage van 36. Wethouder De Leeuw, die duidelijk maakte, dat gewerkt wordt volgens normen, die vooraf zijn vastgesteld en bekend zijn bij onder andere de ge meenteraadsleden, stelde met nadruk: „Natuurlijk, de leefbaarheid van een dorpskern is alleen gewaarborgd bij zoveel mogelijk permanente bewo ners, We behoeven geen zorg te heb ben over de vergrijzing, maar wel baart ons de terugloop in het totale inwoneraantal zorgen. Wat dat betreft mogen we best spreken van een alarmbel". Ook vertelde wethouder De Leeuw terloops dat de bewoners van buiten de bebouwde kom middels de VROUW ZWAAR GEWOND BIJ AANRIJDING IN RENESSE RENESSE Bij een aanrijding tus sen twee personenauto's, dinsdag op de Hogeboomlaau in Renessc is me vrouw V. uit Klundert zwaar gewond geraakt. Met verwondingen aan haar hoofd en andere lichaamsdelen is zij per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis 'De Bevelanden in Goes. De auto waarin zij met, haar echtge noot zat werd omstreeks 12 uur 's- middags op de Hogeboomlaan aange reden door een Duitse personenauto. Deze kwam vanaf een uitrit van het bungalowpark "De Wildhoek' de weg opgereden en verleende geen voorrang aan de van links naderende persone- auto. De Duitse automobilist was de 60-jarige H. D. uit Ratingen. Mevrouw V. sloeg met haar hoofd door de voorruit van de auto. Haar echtgenoot liep een hoofdwond op. Hij werd ter plaatse behandeld. Beide auto's werden bij de botsing zwaar beschadigd. verordening iets minder belemmerin gen tegenkomen dan de bewoners bin nen de bebouwde kom. Er werd uit voerig gesproken over allerlei facetten van de verordening. Busverbinding B. EN W. WEIGEREN 'SEXKONING' BIOSCOOPVERGUNNING: SLUIS De Zeeuwsvlaamse 'sexkoning' Paul Metz mag in Sluis geen bioscoop beginnen. Het college van b. en w. van Sluis heeft dinsdag besloten om Metz niet de bioscoopvergunning te geven waarom hij begin juli had gevraagd. B. en w. gronden hun beslissing op de vrees dat Paul Metz zich niet zal houden aan de voorschriften uit de bioscoopwet. „Het zou bijvoorbeeld best eens kun nen dat hij ongekeurde films gaat vertonen en dat risico mogen we niet lopen' zegt burgemeester mr. H. P. L. van den Beid van Sluis. ..Met deze beslissing doen. we bovendien precies wat de raad in de speciale iterg'kderifigifi"juhi heeftyfeVzocHl:. .zeker geen uitbreiding, mogelijk zelfs be- l5i.T^^^®-t%gè:{-handel",'a]dij.S,dë heer Van den Beid, Paul Metz "zelfzegt aan die bijzondere raadsvergadering 'geen boodschap te hebben' en hij is dan ook meteen in het geweer gekomen tegen de beslissing van b. en w. Hij is van plan een advocaat in te schakelen 'om deze zaak tot het uiterste uit te vechten met alle gevolgen van dien'. „Ik ga het enorm op blazen. Die motivatie is onzinnig'. Ze kunnen mij die vergunning toch niet ont houden omdat ze denken dat is me niet aan de voorschriften zal houden. Ik begrijp het wel: ze moesten natuurlijk per se een stok vinden, maar dat viel niet mee, want technisch was alles prima in orde". De Sluisse sex-shopeigenaar beticht het gemeentebestuur ervan z'n zaaltjes 'op hijzonder ondemocratische wijze af te handelen'. In Hulst en in Sas van Gent heeft hij nooit problemen gehad: „Ih Hulst wordt de vergunning ieder jaar verlengd en in Sas van Gent is ie pas verleend. Ik voldoe in die plaatsen evengoed aan de voorschriften als in Sluis. Maar daar zullen ze nog van me horen, ze hebben erom gevraagd' Op vragen van aanwezigen maakten b. on w. duidelijk dat het nog steeds een erg moeilijke zaak is om Kattendijke een goede busverbinding te geven. In het overleg dat vertegenwoordigers van Goes hebben met AMZ, RTM en Streekvervoer Walcheren over ee-n verbinding tussen Goes het Sloegebied zal echter ook aandacht besteed wor den aan deze kwestie. Burgemeester Huber vertelde wel dat de gemeente niet zulke fijne ervaringen heeft met de verwezenlijking van De Sloelijn'. Die plannen roepen veel weerstand op. De Sloelijn' zou zeker 125.000,- gaan kosten. Verder lanceerden de Kattendijkena ren de gebruikelijke vragen, die keer op keer opnieuw aan b. en w. worden voorgelegd. Hoe staat het met de telefooncel? Wanneer krijgen we ons biljart? Kan de ICattendijkse Dijk niet verbeterd worden? En nog veel meer vragen. Aan de telefooncel wordt ge werkt en het biljart komt er (com pleet met zes keuen", wist wethouder J. P. Lindenbergh te melden), tenmin ste wanneer de gemeenteraad er mee akkoord gaat. Van de raad hangt het ook af of de gemeente 100,- beschik baar stelt voor de opbouw van een jeugdsoos, die een plaatsje moet krij gen in het gebouw van de voormalige kleuterschool. De gemeente zal nog eens contact opnemen met het water schap om te beidjken wat gedaan kan worden aan de verbetering van rijbaan van de Kattendijke dijk. GOES Het Goesc CGG-raadslid J. van Ooijen heeft het college van b. en w. schriftelijke vragen gesteld over de benoeming van vertegenwoordigers van de gemeenten in de raad van bestuur van de PZEM. De heer Van Ooijep vraagt het college, op welke manier de voordrachten, waaruit de algemene vergadering van aandeelhou ders de vertegenwoordigers van ge meentenaandeelhouders in de raad van bestuur benoemd, worden samen gesteld. Verder wil hij weten welke maatsta ven worden aangehouden bij de sa menstelling van de voordrachten. Tenslotte informeert het raadslid of het hekend is of de manier waarop aan de samenstelling van een voor dracht is meegewerkt, een binding inhoudt voor het uitbrengen van de stem door de gemeentelijke vertegen woordiger in de algemene vergadering van aandeelhouders. DAGELIJKSE GANG VAN ZAKEN ZO MIN MOGELIJK ONDERBROKEN OFFICIËLE OPENING ROND APRIL VAN HET VOLGEND JAAR CLINGE Het was drukte van belang bij 'De Sterre' in Clinge. Waren het de afgelopen maan den vooral bouwvakkers en andere technici, die de oprijlaan naar het uitgestrekte complex aan de rand van de grensplaats bereden, dinsdag draai den verhuiswagens, volle autobussen eri ambulances met motorpolitie-ex- corte de toegangsweg tot het splinter nieuwe internaat voor zwakzinnigen in. De hele dag heerste er op het terrein en in de gebouwen een grote bedrijvigheid en in de loop van de middag kon men het tevreden vast stellen: de verhuizing van de oudbouw in Sluiskil maar de nieuwbouw in CHKge'zit ërópv AlIeS iS"W rolletjes gelopen. De verhuizing van patiënten, personeel en meubilair was gedetailleerd vastge legd in een soort draaiboek, waarin was uitgegaan van een zo strikt moge lijke handhaving van de dagelijkse gang van zaken, De pupillen, die de blo-school in Hulst bezoeken, gingen dinsdagmorgen gewoontegetrouw van uit Sluiskil naar Hulst. Na schooltijd werden ze naar hun nieuwe omgeving in Olinge gebracht. Degenen die dage lijks de werkplaats in het internaat in Sluiskil bezoeken, konden dinsdagmor gen meteen in Clinge aan de slag. omdat deze ruimte daags tevoren al in gereedheid was gebracht. In feite was de verhuizing vorige week al begonnen. Toen werd al het materiaal, dat in Sluiskil maar enigs zins kon worden gemist, naar Clinge Boei in Keeten aangevaren ZIERIKZEE Dinsdag is in het Keeten de rode gasboei Keeten num mer 8 door een voorbijvarend schip aangevaren. De boei is door de. aanva ring gedoofd. De rijkspolitie te water weet nog niet welk schip de boei heeft aangevaren, maar stelt een on derzoek in. De boei ligt in het vaarwa ter van Zijpe naar Wemeldinge. vervoerd. Het overbrengen van i- pupillen betekende dinsdag het h:<v tepunt van de verhuizing en m«*e de afsluiting. „Nog niet alles is achter de rug. We kunnen nu hier terecht, we kunnen k goed wonen en werken. Er mceta alleen nog enkele noodzakelijke te weitjes worden verricht, zoals ba aansluiten van radio's, het ophangen van kapstokjes en dergelijke. Klein; dingen, die de omgeving nog rs. gezelliger moeten maken", zoals een medewerker dinsdagmorgen tijde« een koffiepauze opmerkte. Eeret mi men de pupillen en het peisoKé goed aan hun nieuwe omgeving h!s wennen. Rond april van het volg®) jaar is de officiële opening vooite Vermoedelijk is dan ook 'de ulfó- ding'" al in een zeer vergevoifed stadium. Deze uitbreiding bestaat ei een zwembad en e SPRINGSTOF ALS 'DE BEUL FAALT': VLISS1NGEN Het aannemings bedrijf Van 't Verlaat BV uil Hardinxveld-Giessendam is achter de Boulevard Evertsen in Vlissin- gen op het ogenblik bezig inet een zwaar karwei: het opruimen van enkele 'souvenirs' uit dc be zettingsjaren. In verband met de reconstrcutie van de zeewering moet een aantal Duitse bunkers worden verwijderd en sommige ervan zijn zo'n 30 jaar na de bevrijding nog in zo'n goede staat dat dit erg moeilijk is. De stevige betonconstructie, waardoor ook nog de nodige hoe veelheid staal in zit, wordt aange pakt met een zware bol, die met veel kracht op de uitgegraven bunkers wordt neergelaten. Het aannemingsbedrijf heeft aan de bunker achter 'Britannia.' wel een zeer zware kluif: ondanks het geweld van de hol in vakter men 'de beul' genoemd blijkt de bunker 'ijzersterk'. „Het is inderdaad een hele zwa re", zegt. de heer G. P. Sturm van het Waterschap Walcheren over de bunker. „Tot nu toe hebben we bij het opruimen weinig hin der onderwonden, maar dit gaat wel wat traag, We hebben een proef met de 'beul' genomen maar het valt ons tegen dat hel ding zo sterk is. Met andere bunkers ging het tot nu toe be ter". Mocht 'de beul' niet helpen, dan zal men noodgedwongen moeten overgaan tot het gebruik van springstoffen om het beton nen gevaarte toch weg te krijgen. „Als het niet sneller gaat dan nu dan zaïl het met- springstof moe ten, al proberen we dat te ver- vermijden. Overigens zal dat voor de omgeving maar weinig hinder opleveren", aldus de heer Sturm, die niet verwacht dat er bij ge bruik van springstof ruiten in de buurt van de bunkers zullen sneu velen: De ruiten blijven heel'. Hoelang het verwijderen van de betonnen gevaarten zal duren, is nog een open 'zaak. Bij benade ring zal dat ongeveer een hali jaar zijn. De heer Sturm: „Dat ligt volkomen open". De aarden wal onder de bunker achter "bri- tannia' is overigens niet aange bracht voor het werken met springstoffen: het is gewoon vrij gekomen grond van het uitgraven van de bunker. BIJ BEDRIJF IN SINT JANSTEEN: NIEUW ONTSLAGENEN VALLEN BUITEN DE GUNSTIGE AFVLOEIINGSREGELING SINT JANSTEEN Bij de werkne mers van de caravanfabriek 'De Roeck1 in Sint Jansteen, die met in gang van 1 november worden ontsla gen, bestaat ongenoegen over de gang van zaken in het bedrijf. Twee van hen voelen zich gediscrimineerd om dat zij niet in aanmerking komen voor de gunstige afvloeiingsregeling, die wel van toepassing was op de werknemers die per 1 augustus wer den ontslagen. De regeling houdt in, dat tot een half jaar na dc ontslagda tum honderd procent van het loon wordt uitbetaald. De twee betrokke nen zijn ouder dan veertig jaar. „Als wij dan toch ontslagen moeten wor den, had men ons beter per 1 augus tus kunnen laten gaan", is hun reactie. In de tweede plaats hebben de werk nemers ernstige kritiek opde wijze waarop het bedrijf informatie over de ontslagenen naar buiten brengt. Vol gens een publicatie vorige week in de krant- en samengesteld uit gege vens die NKV-districbsbestuurder Th. 'H. M. Ackermans hij het bedrijf ver zamelde zouden sinds de 18 ontsla gen van augustus nog 36 van de vroegere 54 mensen in het bedrijf werkzaam zijn. De heer F. Blanckaert uit Terho-le, die het bedrijf op 1 november moet verla ten, wijst die cijfers als pertinente onwaarheden van de hand: „Vroeger, laat ons zeggen begin 1974 werkten hier inderdaad 54 mensen. Toen zijn er 18 ontslagen, maar daarna zijn er nog verschillende weggegaan, cq weg gezonden, zodat er uiteindelijk 24 overbleven van wie er nu vier en nog eens twee. (van augustus) weg moe ten. Er zuilen niet meer dan 18 werk nemers overblijven", aldus de heer Blanckaert, die verder zegt, dat e momenteel drie Belgen in het Stens bedrijf werken van wie er één nog maar zeer kortgeleden is aangenomen De heer Blanckaert noemt deze W van zaken "hoogst- verwonderlijk: „Wat er in het bedrijf gaande is, wes ik niet hoor. Er hangt in ieder gevsi geen plezierige sfeer". GOES Bij de Goese drukkerij en uitgeverij Oosterbaan en Le Cointre zuilen in verband met modernisering drie werknemers worden ontslagen. De macMnezetterij wordt opgeheven. De firma Oosterbaan en Le Cointre schakelt over op fotozetten. Een hulp vak-arbeider is daardoor overbodig ge worden. Volgens directeur J, M. Smit is aan twee machinezetters werk aan-, geboden op de fotozetterij. De machi- nezetters voelen daar niets voor. De. grafische bond is over de gang van zaken ingelicht en zal de kwestie verder bekijken. Zoals gemeld, heeft het van om sprong Belgische caravanbedrljf ia gustus 18 mensen ontslagen. De ma» •egel hield direct verband met net importbeperkende Italiaanse rest- •ïngsbesluit, dat 1 mei van kracht is geworden. Dertig tot veertig P™*® van de toercaravanproduktie bij DJ Roeck' was bestemd voor de Italiaan se markt. De nu aangekondigde ontslag® - bedrijfsleider P. Geensen spreekt na drie mensen, de heer F. Blancto® van vier, hij rekent er een baas bil - houden indirect verband met de tena gang in het bedrijf wegens de KW aanse maatregel. De directe ream zou, volgens de bedrijfsleider, te Ke ken zijn in een interne reorganise die overigens niet nodig was geweest als de Italiaanse beslissing niet tres afgekomen. 'De heer Geensen: gaat slecht in de caravanlabncapj- Kijk maar naar de fabriek van Mt die heeft de produktie tot een de® teruggebracht". ZONNIGE PERIODEN Op de meeste plaatsen droog weer me zonnige perioden, ma3r mogelijk m nei oosten en zuidoosten van bet una eerst nog vrij veel bewolking. Overwe gend matige wind uit west tot nooro- west. Maximum temperaturen rona 19 graden. Wisselend weer met voor de tijd van het jaar normale, temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemia- deld over Nederland. i Voor donderdag: aantal uren zon. i tot 8: min. temp: omstreeks iu gr den; max. temp: omstreeks 18 graaoi, leans op een droge periode van mm- stens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1w 8: min. temp- omstreeks 11 Sra®": max, temp: omstreeks 17 graden, kans op een droge periode van mm stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt vom donderdag een marge van graten voor vrijdag een marge van i gra* rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN ""f OP OU) «-SU Maan op 10.53 onder 19-W

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 2