MEER KOOPKRACHT DOOR VERLAGING BELASTINGEN REGERING WIL TEKORT AAN SCHUILPLAATSEN IN 28 JAAR OPHEFFEN amro bank gj SOBERE PRINSJESDAG EEG BIEDT OOSTBLOK HANDELSAKKOORDEN Regeringsbeleid gericht op inflatiebestrijding en vermindering groeiende werkloosheid SComtu straks nog? mm. Meneer Hageman met uw spaarboekje. j^pAG 18 SEPTEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II xxmv. t: m-i -i R m;: r g -ju» (Van onze Hoagse redactie) }{NHAAG Als enig land in West-Europa kan Nederland ondanks de dreigende inter-1 ^tionale economische crisis de bevolkinq een werkelijke inkomensverbetering van 5,5 tot 3,5 procent toestaan. Dit is mede te danken aan het feit dat ons land in staat u gebleken de inflatie van de gulden te beperken tot het laagste niveau in de wes- fjlijlce wereld, en de benauwende consequenties van de wereld-energiecrisis tot een „inimum terug te brengen. Evenwel blijft volgens de miljoenennota en de daarbij be kende begrotingen de grootste zorg voor het kabinet-Den Uyl: het verder beteuge- van de inflatie, het bestrijden van de hardnekkige en groeiende werkloosheid, het handhaven van de rust aan het loonfront en op het gebied van de prijzen, uitgaven bedragen 62,8 miljard, de inkomsten 58,2 miljard. De grotere uitgaven „orden voor een deel gedekt uit hogere opbrengsten van het aardgas, terwijl be- iloten is voor een opwaartse bijstelling van het tekort. j5voornaamste middelen in de strijd tegen inflatie en werkloosheid zijn voor het kabinet. I Vergroting van de koopkracht de bevolking door verlaging de loon- en inkomstenbelasting, voor ieder 150,- door gel ij kb 1 ij le premies voor sociale verzeke- en en vermindering van aow-pre- en de mede daaruit voortvloeien- x .«Ie verbetering van het inkomen -x 3,5 procent, voor de laagst betaal- 31 tót 2,5 procent voor de midden- oepen. De machtigingswet zal tegen het nde van dit jaar vervallen. De rege- üj rekent erop dat zij met werkge- ss en werknemers een centraal ak- jÓird zal kunnen afsluiten. Daarbij >cadt het kabinet vast aan de nivelle er,» van de inkomens. De neiging om te bereiken door afvlakking van te hogere inkomens lijkt plaats te riten voor afroming via de belastin- fxoeneming van de overheidsuitga- ia, zowel door het rijk als de ge ranten, voornamelijk op de binnen- 'andse markt van circa 8 procent. I sen nieuw werfcgelegenheidspro- pamma, waarvoor nog f 600 miljoen teehikbaar is, waardoor 45.000 nieu- n arbeidsplaatsen kunnen worden ge- siapen. Hiervan neemt de overheid s 15.000 tot 20.000 voor zijn rekening, te overige 25.000 zullen voornamelijk n de bouwnijverheid worden ge- wat. I Een strak prijsbeleid zal worden ghandhaafd. I Stek uiteenlopende rendementen a onevenredige winsten in ondeme- Èp krijgen extra aandacht van de Ksaing. Hoewel dit thans nog niet in de 'feeidsvoornemens wordt uitge spit®, denkt het kabinet in de rich- tsi nn gedifferentieerde vennoot- kabinet is zich ervan bewust ill iH fomplex van maatregelen nog jffi de absolute garantie biedt voor fa oplossing van het werkloosheids- irigsruk. Premier Den Uyl geeft toe dl! Jet kabinet nog niet de instru- Mleti in handen heeft om de hard- odSsc tendensen in de harde kern ra de werkloosheid 12C.00 van de liiOOO om te buigen. Eiorgie steeds duurder Het energiebeleid van de regering feit als belangrijkste doel een bezui- uang op het totale energiegebruik. Darmee probeert men de gevolgen tsa de aanzienlijk gestegen kosten timen de perken te houden. Toch .'jllen de aardgasprijzen stijgen met rijf cent per kubieke meter. Dit bete- at voor het rijk een extra op- feagst van circa 1,9 miljard gulden. Het betekent ook dat de kosten van ivensonderhoud daardoor voor iedere Sederlander met één procent zuilen rijgen. Over tien dagen kan de ener- ffeota van minister Lubbers tege- aet wouden gezien. lifastand en landbouw Ondanks herhaalde toezeggingen dat middenstand .verbaasd zullen staan it die aan hun proble- ,ïn wordt besteed" komt deze om- Bgrijke bevolkingsgroep er magsrt- S af in Troonrede en Miljoenennota, feast een aantal struotuurverbeteren- i maatregelen voor het midden- en sabedrijf kondigt de regering nog vrijstelling van vermogensbelasting tot maximaal f 50.000 van bedrijfsver mogen. Een verdere verruiming voor de reservering oudedagsvoorziening. De volksverzekering tegen arbeid songeschiktheid (vao) treedt op 1 juli 1976 in werking. De SER moet gaan onderzoeken of er een werkloosheidsvoorziening voor zelfstandigen kan komen Voor het overige wordt verwezen naar regelingen die in Europees ver band zullen moeten worden geno- Spreiding macht en kennis Een aantal voornemens die het ka binet-Den Uyl een jaar geleden presen teerde, zijn vertraagd door onder meer de energiecrisis. Opnieuw pro beert het kabinet thans aan de uitvoe ring van haar programma vaart te geven. Spoedig zullen wetsontwerpen worden ingediend over: de openheid en openbaarheid van bestuur. Een beroepsrecht van de onderne mingsraad tegen bepaalde besluiten van de ondernemer. De instelling van een nationale om budsman. Tegen misleidende reclame. Er zullen voorts gelden worden uit getrokken voor de vormingsactivitei ten van politieke partijen. De wettelij ke bescherming van de consument zal worden verbeterd door meer steun aan consumentenvoorlichting, regels voor hoeveelheids- en prijsaanduidin gen, en een nieuwe regeling voor het cadeaustelsel. Bij de Sociaal-Economi sche Raad wordt aangedrongen op spoed met het gevraagde advies over taak, samenstelling en bevoegdheden van de ondernemingsraad. Druk aan PPR De Politieke Partij Radicalen heeft de regering in dit opzicht al onder druk gezet met de dreiging de PPR- ministers terug te trekken wanneer wettelijke uitbreiding van de bevoegd heden van de ondernemingsraden uit blijft. De regering zegt nu ernaar te streven nog in 1975 tot nieuwe rege lingen op dit gebied te komen. Er zal een Nationale Adviescommis sie Emancipatie worden opgericht, die ten doel heeft de verwezenlijking van de gelijkwaardige positie van de vrouw op alle terreinen van de sa menleving te ondersteunen. De rege ring hoopt dat de wet die gelijke beloning voor vrouwen verplicht stelt, op 1 januari 1975 in werking zal treden. Naast de afschaffing van het verplichte schoolgeld voor het kleu'er- onderwijs wil de regering f 12 mil joen extra ter beschikking stellen inöeren. voor het onderwijs aa die door allerlei maats standigheden worden belemmerd in hun ontwikkeling, zoals kinderwi van gastarbeiders. Er zullen 390 extra leerkrachten worden aangetrokken voor het onderwijs aan deze kinde ren. De West Over de maatregelen, die de Neder landse regering moet nemen om de sterk toenemende vloed Surinameis naar ons land in te dammen, wordt weinig concreets gezegd in Troonrede en Miljoenennota. Koningin Juliana zei slechts, dat deze migratie „ernsti ge problemen' schept voor opvang, huisvesting en werkgelegenheid". Voorts stelt het kabinet-Den Uyl GEEN VOORBEDE IN TROONREDE 'Van onze Haagse redactie) DE HAAG In de troonrede, van middag door koningin Juliana uitge sproken, ontbrak opnieuw de bede.i Toch was er een miniemverschil tussen de laatste zin van de rede, zoals die vorig jaar werd uitgespro- ken, en zoals die dinsdagmiddag werd orgelezen. „Met het uitspreken van dé hoop, dat wij daartoe de kracht zullen ont vangen, verklaar ik deze zitting van i de Staten-Generaal voor geopend", zeil de koningin aan het slot. Vorig jaar ontbrak het lidwoord „de" voor het woord „kracht". Van wie die kracht dan wel moet komen, liet premier' Den Uyl desgevraagd in het midden De leden van zijn kabinet beoordelen dat naar hun eigen overtuiging. Voor de CHU was het weglaten van liif jflilLföjfï'". de bede een moeilijk te verwerken teleurstelling. Na de brievenstroom, die volgde op een initiatief van Zwol se CHU-leden, hadden de fracties van deze partij in de Eerste en Tweede Kamer en het partijbestuur nog ge tracht liet kabinet op andere gedach ten te brengen. „We blijven het een verarming vin den, Het is altijd een wezenlijk onder deel geweest van ae troonrede", de leider van de CHU-fractie Tweede Kamer, dr. Kruisinga. Zijn fractie zal zich nu met de leden van de Eerste-Kamerfractie en het partij bestuur beraden op volgende te ne men stappen, de ontwikkelingshulp flink op te voeren, zodat deze begin 1976 al 1,5 proeent van liet nationale inkomen zal bedragen. a In een nationaal plan voor de verkeersveiligheid zal het standpunt van de regering over een eventuele verhoging van de maximumsnelheid worden verwerkt. Het ziet er voorals nog niet naar uit, dat men van de 100 km-grens af wil. DEN HAAG: Opening Staten-Ge neraal Juliana en prins Bernhard (rechts van de gouden koets. NOTA CIVIELE VERDEDIGING AANGEBODEN DEN HAAG (ANP) De regering heeft als beleidslijn aanvaard, dat in een periode van 28 jaren het tekort aan schuilgelegenheden moet zijn opgeheven. De totale kosten van deze voorzieningen wor den geraamd op 12.800.000,- en in de rijksbegroting voor 1975 is hiervoor 210.000,- uitgetrokken. Dit blijkt uit een nota civiele verdedi ging, aangeboden door minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) aan de tweede kamer. Naar de me ning van de regering moeten de civie le verdedigingsvoorbereidingen v\ mogelijk ook zijn afgestemd op nood- en rampsituaties in vredestijd. „Op de relatie tot nood en rampsituaties vredestijd dient nog meer het accent te worden gelegd", aldus minister De Gaay Fortman. Naar zijn mening zal de civiele verde diging zich moeten richten op het treffen van preventieve en repressieve maatregelen om rampen en noodsitua ties als gevolg van natuurrampen, technisch-industriële calamiteiten en oorlogshandelingen zoveel mogelijk het hoofd te kunnen bieden, Drie categorieën In de nota is sprake van meerjaren plannen voor de civiele verdediging en worden projecten opgesomd die in de komende periode voor uitvoering in aanmerking komen. Deze projecten werden verdeeld in drie categorieën, te weten: (ADVERTENTIE) Bij de Amro Bank krijgt u 2% méér op 'tnieuweSpaar-Plus-Boekje.OfweI7y%. 1. Civiele verdedigingsprojecten, die mede van essentieel belang zijn met- het oog op ramp- en noodsituatie vredestijd. Zij belopen in totaal onge veer 649 miljoen gulden. Onder deze categorie vallen waterstaats-, telecom municatievoorzieningen en havenvoor zieningen. de behoeften op het gebied van verband- en geneesmiddelen, (nood-) voedsel- en (nood-) drinkwa tervoorzieningen, de uitrusting van mobiele chirurgische teams, bescher mingsvoorzieningen in academische ziekenhuizen en de maatregelen op het gebied van schuilgelegenheid Waterstaat 2. Civiele verdedigingsprojecten, mede van groot belang zijn met het oog op ramp- of noodsituaties in vredestijd. Zij belopen in totaal onge veer 152 miljoen gulden. Tot deze projecten behoren belangrijke water staatsvoorzieningen, voorzieningen voor de regeling van het vervoer per trein, belangrijke voorzieningen voor het voortzetten van het bestuur en het instandhouden van het sociaal- económisch leven, het aanschaffen van belangrijke grondstoffen, maatre gelen ter bescherming van kunstschat ten en maatregelen voor de hospitali- satie van calamiteitsslachtoffers. 3. In deze categorie vallen de overige verdedigingsprojecten, die wel noodza kelijk zijn voor buitengewone omstan digheden als oorlogsgevaar en oorlog, maar slechts een zeer beperkte of geen relatie hebben met ramp- of noodsituaties in vredestijd. Deze pro jecten belopen ongeveer 311 miljoen ruiden. Hiertoe worden gerekend voorzieningen voor de zee,scheepvaart en het spoorwegvervoer, de aanmaak van noodgeld en onder meer vooi ningen op het gebied van de m schappelijke zorg. De regering meent dat de eerstkomen de jaren op basis van het prijspeil 1975 jaarlijks ongeveer 41 miljoen beschikbaar moet worden gesteld voor investeringen. Uit het bij de nota gevoegde overzicht van cv-projecten blijkt, dat rekening wordt gehouden met het bijplaatsen van jaarlijks ongeveer honderd sire nes voor de waarschuwing- van de bevolking als gevolg van de uïtbrei ding van de woonkernen. Te verwach ten is, dat over ongeveer vijf jaar een begin moet worden gemaakt met de vervanging van het in de jaren vijftig aangeschafte materieel van de mobie le colonnes; voorts wordt er van uitgegaan dat het oefenrampterrein reddingsdienst mobiele colonnes zal worden herbouwd en het, brandweer- oefenterrein uitbreiding zal onder met voorzieningen voor de telecom municatie en voor de voortzetting van de voorlichting. Deze laatste voorzie ningen betreffen de afronding van de radio-omroepnoodvoorzierüngen om de voorlichting door de overheid onder buitengewone omstandigheden zo lang mogelijk te laten doorgaan. Totale kosten De totale kosten voor al deze voorzie ningen worden geraamd op 1.112.330.000,voor de periode 1975 - 1978 wordt uitgegaan van een be drag van 163.150.000,— en in de rijksbegroting 1975 js voor deze pro jecten bereids uitgetrokken een be drag van 40.785.500,—. êitland VEEL MINDER BEZOEKERS IN DEN HAAG DEN HAAG Het gijzelings drama in de Franse ambassade heeft dinsdag op een alles over heersende manier de traditione le feestketen van het Haagse Prins jesdaggebeuren doorbro ken. Konden vorige jaren tienduizenden mensen nog on gestoord keen en weer slenteren tussen het kermisbolwerk 'de Rekreade' op het Malieveld en 'de' route, dit jaar stond pre cies tussen Malieveld en Binnen hof als een angstaanjagende barrière het betonnen Franse ambassadegebouw. Dit was geen Prinsjesdag. Dit was een gehaas te en geïïmproviseerde opening van de Staten-Generaal, zonder enig feestvertoon. Prinsjesdag kent zijn kring van vas te bezoekers, uit het hele land Zij plegen met de eerste trein naar Den Haag te reizen. Uren voordat de stoet vertrekt, staan zij al op de eerste rij tegen de dranghekken. Maar dinsdag liet zelfs een groot deel van deze groep het afweten. De onzekerheid over het doorgaan was te groot en het stond ais vast dat het gebeuren te drastisch afgeroomd zou zijn. Kenners schatten dan ook dat dit jaar een derde tot een kwart van het -raste bezoekersaantal langs ae gewijzigde route stond. En dat gold dan alleen voor de laatste twee kilometers van de route; daarvóór was het nog dunner geplant. Er viel weinig pracht en praal te bekijken. Twee motoragenten, een poli tieauto. acht motoragenten en dan vijf auto's voor de koninklijke familie en gevolg. In deze volgorde ging het gezwind op en neer van en naar Huis Ten Bosch. De Gouden Koets bleef op stal. het normale vertrekpunt het paleis aan het Voorhout ging ver scholen achter de grimmige tenten van de mariniers. Net als het aantal bezoekers, leken ook de reacties van de toeschouwers minder dan afgelopen jaren. Gejuich was niet te horen. Er werd niet meer dan gezwaaid naar de tamelijk snel rijdende wagens met de gesloten raampjes. Toen de koningin na "net voorlezen van de Troonrede de Rid derzaal verliet steeg er buiten applaus op. Het Binnenhof, een plekje dat door de toeschouwers het felst begeerd wordt, maakte eigenlijk een lege in druk. De enige afgebouwde houten tribune was nog niet eens half vol. Een paar in klederdracht gestoken vrouwen stonden wat verloren voor het Tweede-Kamergebouw. Bij het uitstappen en het betreden van de Ridderzaal moest 'duidelijk geïmproviseerd worden. Zo realiseer de niemand zich dat er geen mens aanwezig was om de portieren van de auto van Beatrix en Claus te sluiten. De wagen reed met twee vervaarlijk zwaaiende deuren van de ingang weg. Pas na zo'n kleine 100 meter schoot Meer coördinatie gezamenlijk energiebeleid (Van onze correspondent) BRUSSEL De Europese Gemeenschap gaat de Oosteuropese lan den aanbieden handelsakkoorden af te sluiten met de EEG. De lid staten hebben een nieuwe strategie aanvaard voor een gemeen schappelijk energiebeleid, dat tot nu toe door de Britten werd tegen gehouden. rijkste olieverbruikende landen in Washington. Daar heeft Frankrijk zichzelf geïsoleerd van een gezamenlij ke coördinatie met o.a. de Verenigde Staten en Japan, in tegenstelling tot de andere daar aanwezige EEG-le- den. Koopvaardij Uit het overzicht blijkt ook, dat een nieuw orgaan, de bewindvoering Ne derlandse koopvaardij, zal worden in gesteld dat bij vordering van de koop vaardijvloot in buitengewone omstan digheden belast zal worden met het beheer en de exploitatie. Ook zijn noodvoorzieningen voorbereid in de vorm van noodankerplaatsen als reke ning zou moeten worden gehouden met capaciteitsverlies bij de aanvoer- havens. Bij de voorziene projecten wordt tenslotte rekening gehouden De ministers van buitenlandse za ken van de EEG-Ianden hebben kort om dinsdagmorgen een opmerkelijk produktieve vergadering gehouden Nederlands staatssecretaris Brink horst na afloop; „Na een jaar van stormen bezinnen wij 011s nu op ons lijfsbehoud in het licht van de bijzon der ernstige economische situa tie". De handelsakkoorden die de EEG met de Oosteuropese staats'nanaellan- den tot stand wil brengen, moeten in de plaats komen van het oude net werk van bilaterale akkoorden. Zulke handelsovereenkomsten mochten na 1 januari 1973 niet meer worden geslo ten en de Gemeenschap heeft tot 1 januari 1975 de tijd om de voordien afgesloten akkoorden te harmonise ren. Intussen kunnen de lidstaten nog wel op eigen gelegenheid samenwer kingsakkoorden met de Oostbloklan den sluiten. Het ministeriele besluit van dinsdag heeft politieke betekenis. Want in plaats van zich voortdurend te ver schuilen achter anderen ter bescher ming va neigen afspraken met het Oostblok, zeggen de lidstaten van de j EEG nu gezamenlijk (in de woorden van Brinkhorst): „Van nu af aan: moeten handelsakkoorden met de EEG worden gesloten en anders ko men er géén akkoorden". wet aanbod van de EEG aan de Oosteuropese landen zal op de volgen de vergadering van ae ministers na der worden geconcretiseerd. een collega van dc chauffeur te hulp. De generale repetitie evengoed ei-n traditie ais Prinsjesdag zelf werd hard gemist. Het enige wat zonder meer vlekkeloos verliep, was het spe len van het volkslied door de Konin klijke Marinierskapel. Nadat de gemotori.-eerdc stoet iaat nauwelijks getemperde vaart weer richting Huis ten Bosch was gereden., mochten de toeschouwer- van de tie de rijbaan op. Over de kleding van de koningin andere jaren vast onderwerp van gesprek werd nau welijks gerept. Ditmaal gmg hot over de gehaaste afwikkeling van de op tocht en de vraag of de thuisblijvers dan misschien toch gelijk hadden ge kregen. INLAS OVER GIJZELING IN TROONREDE (Van onze redactie) DEN HAAG ..Ons land Js opgeschrikt door een daad van terreur. Hel leven van onschuld!- gen wordt bedreigd. Het streven van de regering i'. erop gericht de ongedeerde vrijlating \an alle gegijzelden te bewerkstelligen. Ons volk hoopt en hidt dat dit ons mag gelukken". Met deze woorden begon konin gin Juliana vanmiddag de Troon rede. Zij week daarbij af van de oorspronkelijke tekst. Blijkbaar zien nu ook de Engelsen lat zij door zich afzijdig te houden van een essentieel stuk EEG-beleid veel goodwill verspelen en geen ge loofwaardige positie binnen de EEG kunnen opbouwen. Dinsdag werd dan ook zonder enig-? wijziging van belang een voorstel aanvaard waartegen de Engelsen in juli nog krachtig nee hadden ge zegd. Griekenland Energiebeleid Het aanvaarden van een gemeen schappelijk energiebeleid heeft ook belangrijke consequenties. De Fransen kunnen nu moeilijk veel langer buiten 1 de zgn. groep van 20 blijven. Deze groep is destijds gesticht op de conferentie van de belang- Ter verdere ondersteuning van het Griekse streven naar herstel van de democratie zal in oktober een associa tieraad worden gehouden waar Griek se en EEG-ministers maatregelen zul len bespreken om het associatiever drag dat in 1967 in de ijskast was rozet, definitief verder te ontdooien. Dit wordt een proces in fasen maar Ie 200 miljoen gulden die de EEG had bevroren, komen weer ter be schikking terwijl tevens de verdere harmonisatie van de landbouw weer zal worden aangepakt. Kennelijk bestaan er binnen de EEG bedenkingen tegen het versneld toetreden van Griekenland als vol waardig lid. Het land is economisch zwak en krijgt bij toetreding behalve rechten ook plichten die te zwaar zouden kunnen wegen. Bovendien speelt in ae overwegingen ook de uitwerking mee die de Griekse toetre ding kan hebben op de toch al betrek kelijk breekbare samenhang in de EEG, die zichzelf op dit moment wellicht niet sterk genoeg voelt om met nieuwe en arme leden ook nieu we problematiek binnen te halen. Portugal is eveneens aan de orde geweest. Het land heeft de EEG welis waar nog niet formeel met verzoeken om huip benaderd maar de bilaterale gesprekken hebben ook niet duidelijk gemaakt welke behoeften Portugal op dit moment heeft. Bovendien; in EEG- kring heerst de opvatting dat op dit moment nóch de politieke nóch de economische stabiliteit van Portugal gegarandeerd is. De Europese com missie zal Portugal in de nabije toe komst bij de verdere inventarisatie van zijn verlangens terzijde staan. Van de Europese bijdrage aan het speciale VN-fonds voor ae ontwikke-1 lingslanden die het ergst door de 1 stijgende energieprijzen zijn getroffen, wil Europese commissaris Cneysson alvast 150 miljoen dollar beschikbaar; stellen ter besteding op het Indiase, subcontinent. Terwijl ae Arabische olielanden j meer hebben gedaan dan werd ver wacht (uit die hoek is al 1100 miljoen' dollar beschikbaar gesteld) hebben de VS geen aanwijzingen gegeven dat zij j willen bijdragen. De Er.G heeft voor zijn 500 miljoen doilar als voorwaar-! de gesteld dat ook anderen zouden meedoen. Gehoopt wordt nu dax als de ministers voor ontwikkelingszaken I eind september de EEG-bijdrage zul len goedkeuren de VS op die manier j onder dnk komen te staan. Neder land wil direct he: hele bedrag geven Brinkhorst zei: „Wij hebben onlangs de minister van buitenlandse zaken van Bangia Desh op bezoek gehad en zijn verhaal komt er eigenlijk op neer dat de mensen daar elkaar zitten op! te eten". Rundi'leesimvort De ministers bleken overigens zeer ontevreden over het besluit van hun collega's van landbouw om de rund vleesimport in de EEG te blokkeren: de EEG in niet protectionistisch en de rundvleesmaatregel heeft politieke consequenties elders. Een strengere beleidscoördinatie wordt nagestreefd, ook al heeft de commissie laten we ten dat een beperkte verlenging van het importverbod niet is uitgeslo ten. I (ADVERTENTIE) Er was eens een man die zich wilde verzekeren tegen laffe lekkage. Dus belde hij de AGO. Die man had een meel fabriek en als er in het weekend een lek in de leidingen zou ontstaan, dan was zijn meel binnen een mum van tijd een klont deeg. En omdat hij het onverant woord vond om daarop te wachten, belde hij de AGO. Die hem kon helpen met een O.Z.-polis ofwel een Onge vallenverzekering voor Zaken. Waarmee je verze kerd bent tegen praktisch alle van buiten komend onheil. Elke assurantie-^^^^ adviseur weet dat. De AGO verzekert alles (en nog waf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 11