t Van Hanegem bij Feyenoord nu de laatste man AJAX MIST RAFFINEMENT TEGEN EXCELSIOR: 2-0 NAC capituleert in Doetinchem H v> BESTUUR ARNEMUIDEN TREEDT AF NA CONFLICT MET TRAINER OVER OPSTELLING 1e ELFTAL FC Den Haag en Sparta bedwongen elkaar: 0-0 trainer wiel cöri/er wil een persoonlijkheid in defensie ongelooflijke tijd van wies van houte FC ötrecht-FC Twente RODA VERLOOR MET 4-0 Wageningen nederlaag mm 1BEJ J maandag 2 SEPTEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 'MS detr )RIJf ROTTERDAM Niet door de len slotte nog forse 4-0-zege op liet strijdlustige Koda JC, maar wel door een opvallende rolbe- Ktting in de verdediging, trok Fevcnoord zondagmiddag in „de Rotterdamse kuip de meeste aandacht van de ruim 36.000 toe schouwers. In de weinig serieus genomen oefenwedstrijd tegen De Graafschap in Doetinchem was Feyenoord al komen opdra ven met Willem van Hanegem els ausputzer, maar toen was dat nog beschouwd als een licht-: zinnige spielerei van trainer I Wiel Coerver. In het verleden zelfs onder het regime van Ernst Happel was de Krom me ook bij tijd en wijle wel een,s als centrale verdediger opgetre den, maar als het werkelijk ernst werd, stond hij bij Fey enoord toch altijd het verkeer te regelen op het middenveld. Ditmaal echter is het opereren van Willem van Hanegem als laatste man in de Rotterdamse defense wis en waarachtig geen grapje geweest. Wiel Coerver wil hem deze rol dit seizoen permanent laten spelen. De Rotter damse trainev daarover. „In het mo. derne voetbal hehhen alle grote ploe gen een persoonlijkheid als ausputzer. En die persoonlijkheid heeft Feye noord in zijn verdediging ook nodig. Joop van Daele mist momenteel die persoonlijkheid. Naar hem werd in de i ploeg helemaal niet meer geluisterd in de afgelopen weken". Coerver wilde de reden daarvan ook wel kwijt: „Van Daele nam de 'iatste tijd veel te veel risico's binnen let strafschopgebied. Hij liep onnodig te jongleren met de bal, met als gevolg dat hij in moeilijkheden kwam en in de toernooien die wij in Bilbao en Huelva speelden, volkomen overbo dig in het 16-metergebied overtredin gen ging maken en zelfs penalty's weggaf, Daarom moet Joop voorlopig muhr eens van de reservebank kijken hoe het wel moet". Van Daele: „Ja, ik heb inderdaad nng niet de vorm van vorig seizoen. Maar natuurlijk kom ik terug. Let op mijn woorden". Toch lijkt het uiterst twijfelachtig of het experiment met Van Hanegem ids laatste man wel aal slagen. De Kromme opereerde zondagmiddag ui terst onzeker en blunderde zelfs twee j maal ernstig door de bal simpel te verspelen aan de 1.91 meter lange ROda-spits Nanninga (van Veendarv- overgekomen). Als deze Nanninga wat meer snelheid had kunnen ontwikke- ■3i, zou Roda door fouten van Van Hanegem zelfs verrassend de leiding oebBen kunnen nemen. Bovendien moest Van Hanegem enkele malen uiterst grove overtredingen toepassen om de stormlmie van de Limburgers 1 is!zwijgen op te leggen, en het was mazend dat hij na een zware tackle fêpn Nanninga niet de gele kaart teg van dé zwakke arbiter Bart Ham. Niettemin is het best mogelijk dat va Hanegem op de voor hem nog wsmöe plaats op den duur wel even rs: brengend zal spelen als op het EKtenveld. Maar dan nog blijft de «sarde van het experiment aanvecht bar, want niemand kan ontkennen het grote rendement door Van J ™®gem op het middenveld wordt faeverd als dirigent achter de aan val. Toch ziet Willem het zelf wel zitten met zijn opdracht: „Ik zie mezelf nog pn Beckenbauer worden, maar ik to) in ieder geval wel harder. En dat uem Feyenoord in zijn verdediging ros nodig. Vanmiddag moesten we °0K bikkelhard zijn. want Roda speel- ue veel te agressief en wij waren «fst veel te lief". getwijfeld beinvloed door hun mile trainer Bert Jacobs waren de ~nburgers zonder een greintje ont zag voor de Rotterdammers het veld op gekomen. Feyenoord liet zich dan wk aanvankelijk overbluffen. Het ver loor de meeste persoonlijke duels. £DS ,on na aflo°P vaststellen: r® uur, 'ans hebben wij ons volledig örnuen handhaven.. We kregen zelfs «fe Kansen op een openingsdoelpunt. aaar toen Feyenoord na de rust een- draaien, was het gebeurd, yarsta je steeds tegenover een nu- nnneke overmacht, omdat de Rotter- wmmers door hun routine precies wanneer ze met verdedigers en maaenveWers in de aanval kunnen fepnMrd 'S geflatteerd voor h,ÜLfle ffi.sde nünuut hadden de Lim- riWae- leidinS kunnen nemen, ■o® hanninga alleen door mocht tm m!1 de Feyenoordverdediging -ïi bleef staan voor buiten- ~i„,,,„aar h'j schoot naast. In de 14e allow Passeerde hij Jansen, kwam' ™een voor Treytel, maar zag hoe V(w„n de bal toch nog van de| l-r«t o Pas de 17e minuut ^Feyenoord zijn eerste werkelij- rawr irr Hanegem joeg de bal ufi eua- die op links sprintte en de \Ii "sJoorzet Kristensen inkogel- reüd am Gsilman redde schitte- in^r-' f0l:tuinli.ih nam Feyeuoord knal van _n1lnUj,t (le ,eidinff' Na ecn le vpnSrt- n Jo"s schoot centi-a- 0 nt rger„Pf('iffer in c'5en doel: 1- lunL n haadc minuut na rust kapitu- Krisionton3 in feite definitief toen nat "l„ w'ecn voorzet van Ressel was lioi Twee minuten later Ut epn i' Jansen bereikte "W Theo de Jons, die ALKMAAR: AZ'(>7 Wageningen 1-0 (1- 0). 20. Kist 1-0. Scheidsrechter Berrc- voets. Toeschouwers: 12.000. Het debuut van Wageningen in de eredivisie is uitgelopen op een mini male nederlaag bij AZ'67, dat welis waar erg goed begon, maar in de tweede helft terugviel naar een beden kelijk niveau. Alle lijn was toen uit het AZ-spel verdwenen en Wageningen kon veel offensieven gaan spelen dan het voor de pauze had gedaan. On danks dat defensieve spel in de eerste helft had de ploeg van trainer Kor- bach een treffer moeten incasseren, AMERSFOORT Wies van Houte van de atletiekvereni ging TtKHAV uit Hulst heeft zaterdagmiddag in Amersfoort een ongelooflijke prestatie ge leverd tijdens de Keistadloop. De Zeeuws-Vlaming verbeterde namelijk Ëèt Zeeuws record op de 20 kilometer met drie mi nuten. Van Houte, die tweede werd in de Keistadloop achter Ge rard Mentening van de Apel- doornse vereniging Daventria, liep de twintig kilometer in 1.02.46. Mentink was twee se conden sneller dan Wies van Houte. Het tweetal bouwde snel een voorsprong op en om dat zij ononderbroken van elk aar probeerden weg te komen konden zijde grandioze presta tie leveren. Wies van Houte nestelde zich door deze fabuleuze prestatie bij de- vier beste lopers op de ze afstand in Nederland. Want behalve Mentink liepen dit jaar alleen Henk Kalf en Geert Jansen snellêr. Het oude Zeeuwse record stond op naam van Piet Vonck, eveneens van RKHAV. Tonnie Strijdonk van Schelde Sport leverde een goede pres tatie door als 14e te eindigen in een voor zijn doen mooie tijd van 1.08.20. Daarbij be hoort hij nu bij de zeven beste atleten op die afstand in Zes- land. eerste tegen de doelman schoot, maar daarna de opspringende bal in het doel kopte. Lex Schoenmaker, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kristensen, zou ten slotte met een kopbal uit een voorzet van Ressel voor 4-0 zorgen. Al in de beginfase van de wedstrijd moest bij Roda Theo Offerman per brancard het veld verlaten na een botsing met Olsen. Een diepe vlees wond bij zijn linker knie moest late.' gehecht worden. Meuser kwam voor hem in het veld. Bij Feyenoord kwant in de loop van de tweede helft Joop van Daele nog binnen de lijnen voor de geblesseerde Wim Jansen. Rijsber gen speelde bij Feyenoord nog niet mee. Op rechts speelde nu Dick Schneider in de verdediging. JOOP VAN DEN BERG Feijenoord-Roda JC. Hoogstaand voel bal tussen Theo de Jong en Jejj Blutter pzc-sporl-pzc-sporl-pzc pzc-sporl-pzc-sport-pzc UTRECHT: FC Utrecht - FC Twente 0- 0. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toe schouwers: 18.000. FC Utrecht en FC Twente hebben van de eerste competitiewedstrijd nu niet direct een spektakelstuk gemaakt. Aan beide zijden werd erg behoudend ge speeld, soms zelfs traag, zodat de toeschouwers ondanks het gelijke spel van de thuisclub toch onbevredigd naar huis gingen. Vooral het eei-ste half uur wasvan zeer matig gehalte. FC Twente had hierin wel het beste van het spel maar erg effectief was het niet. Wel kwamen de gasten tot een doelpunt toen Thijssens hard in de henedenhoek schoot, maar op ad vies van scheidsrechter Winter werd de treffer door scheidsrechter Van der Kroft afgekeurd. In het laatste kwartier van ae eerste helft kwam FC Utrecht eindelijk tot aanvallen en toen kreeg FC Twente het erg moei lijk. Kopballen van Wery, Van Veen en Cote werden op miraculeuze wijze door doelman Ardesch gestopt. Wat de thuisclub vlak voor rust pres teerde deed FC Twente direct na de hervatting. Binnen de minuut was het' doel van FC Utrecht tot drie keer toe aan een doorboring ontsnapt, Eerst kwam Jeuring alleen voor Henriksen, daarna moet Oostrum een bal van de lijn wegwerken en de derde maal miste Pahlplatz een reële kans. Hoe wel het spel in de tweede helft wel wat beter werd kwamen er toch geen doelpunten. Eenmaal was Leo van Veen er erg dichtbij, maar van twee meter afstand schoot de Utrechter over. Johnnie Rep scoort 1-0 voor Ajox. doel man Eddy van der Roer en verdediger Tabbernee zijn al verslagen. In het mid den Jan Mulder In prestige aangetast... AKNEMUIDEN Het con flict rond Joost de Ridder, spitsspeler van Arnemuiden, heelt er tenslotte toe geleid, dat het dagelijks bestuur van deze zaterdagvoetbal- vercnïging is afgetreden. Voorzitter Piet Boone, se cretaris Piet Koppejan en penningmeester Rob Schroe- vers achtten zich zozeer in hun prestige aangetast, dat zi j opstapten. Het gebeurde in een overigens zeer rustig verlopen jaarvergade ring. die vrijdagavond werd ge houden in het clubgebouw van Arnemuiden. Het was geen bij zondere algemene vergadering, maar een jaarvergadering, die reeds vier weken geleden was uitgeschreven, toen er nog geen sprake was van een conflict tus sen enkele bestuursleden ener zijds en trainer Gerard Olijhoek anderzijds rond het al dan niet. meespelen van Joost de Ridder in het eerste elftal. Zoals bekend ontstond het con flict in de afgelopen week vrij plotseling, toen trainer Olijhoek bekend maakte, dat hij Joost de Ridder niet voldoende in vorm en conditie achtte voor het eerste elftal. Daarom stelde hij Klaas van Belzen op als spitsspeler voor de eerste competitiewed strijd. zaterdag jongstleden tegen Kozakken Boys in Werkendam. PRESTIGESLAG Het dagelijkse bestuur was het met deze beslissing van de trai ner niet eens. In enkele emotio nele telefoongesprekken eiste voorzitter Piet Boone dinsdag avond reeds van Olijhoek dat hij Joost de Ridder toch zou opstel len. De trainer wenste echter geen inmenging van het bestuur in zijn technische beslissing, hield voet bij stuk en weigerde later ook Joost de RiddeT eventueel alleen maar als reserve mee te nemen naar Werkendam. Voor het dagelijks bestuur werd dit conrilct tenslotte een prestige- ■Utg. Voorzitter Piet Boone ging z'-lfs zover, dal hij de spelers V3n het eerste elftal vroeg te kiezen voor de mening van het bestuur (een elftal met Joost de Ridder) of voor de mening van de trainer (een elftal voorlopig zonder Joost ile Ridder). Vanzelfspre kend waagden enkele spelers zich niet aan een keuze, terwij) ande. re sj>elers stelden dat de .samen stelling van het eerste elftal een zaak Is van de trainer en niet van het bestuur. Enkele leden van het dagelijks bestuur meenden daaruit te moe ten opmaken dat de spelers van het eerste elftal Joost de Ridder niet meer wilden. Gerard Olij hoek stelde echter nadrukkelijk dat er binnen het eerste eiftal - beslist geen stemming is tegen Joost de Ridder: ..Integendeel, maar iedereen begrijpt, dat Joost eerst weer conditie moet krijgen voor hij in het eerste kan spelen. Niemand is tegen Joost". WIM SCHUIT Voor het dagelijks bestuur was deze zaak echter aanleiding om op te stappen. Vrijdagavond be dankten voor hun functie voorzit ter Piet Boone, secretaris Piet Koppejan. penningmeester Rob Schroevers en commissaris W. van Belzen. Enkele jaren geleden stapte de heer Boone ook reeds op als voorzitter en werd toen opgevolgd door oud-speler Wim Schuit. Toen echter keerde Piet Boone vrij snel terug op de stoel van voorzitter. Opnieuw werd vrijdagavond Wim Schuit (35) gekozen als nieuwe voorzitter. Ko de Ridder (28) werd benoemd tot secretaris en Kees van Belzen (28) werd de nieuwe penningmeester. Hel be stuur bestaat nu verder uit Klaas Poortvliet. A. Kusse. P. Slabber. W. van Belzen Rzn, Jaap Koppe jan en Chris Blok. Klaas Poort vliet (39) is het oudste bestuurs lid. waarmee aangetoond is dat Arnemuiden nu een uiterst jeug dig bestuur heeft. Overigens moesten er wel offers voor gebracht worden, zoals de nieuwe voorzitter Wim Schuit het formuleerde, want de nieuwe se cretaris Ko de Ridder zal nu zijn werkzaamheden voor de jeugd van Arnemuiden moeten staken, Hij was een zeer actief jeugdse- cretaris en leider van het A I- elftal. De A I-elftal eerde Ko de Ridder zaterdagmiddag door met Dat de bestuursverkiezing vrijdag avond geen gemakkelijke zaak was. mag ook blijkt® uit het Ie it dat penningmeester Kees van Bel«ci tenslotte met slechts twee men gekozen werd, terwijl er 53 leden aanwezig waren. De kandidaten die meer stemmen kregen bedankten echter voor do functie. Secretaris Ko de Ritter: .Jk zie dat toch als positief, want het getuigde van moed om Je voor Arnemuiden in te zetten, terwijl er slechts twee aanwezigen op Je hebben gestemd". Het nieuw bwttuur van Arnemui den wil nu radicaal een Btreep -'•en under deze affaire en met ren nieuwe lel beginnen', '.oals voorzitter Wim Schuit ze I. De nieuwe voorzitter steldr ook nog mei klr-m dat <!r afgetreden be. stuurlieden. die Jarenlang zitting hebben geluid In bet bestuur (Piet Koppejan bijvoorbeeld 15 jaar) grote verdiensten hebben gehad voor de vereniging en dal iedereen liever had gezien, dat zij op een waardiger wijze afscheid hadden kunnen nemen. .ScbuJt vertelde: ..Voor 90 procent van de aanwezigen kwam het besluit van hel dagelijks bestuur niet als een verrassing, maar wel cis -en bevrijding omdat daarmee het conflict achfer de rug was". Overigens v.elden Wim Schuit en Ko de Ridder ook dat dc afrei ro den bestuursleden niet hebben meegedeeld welke oorzaak hun aftreden had: „Ook ais er niet een conflict was geweest rond Joost de Ridder zou he'. bestuur waarschijnlijk eerdaags wel zijn opgestapt. Het dagelijks bestuur wilde namelijk al lang dat er een verjonging van het bestuur zou komen". Gerard Olijhoek had de spelers van het eerste eiftal gevraagd de jaarvergadering niet te bezoeken, maar dat had hij ai geruime tijd geleden gedaan toen er nog geen sprake was van een conflict. Olij hoek: „Ik was er op tegen dat er juist op de vrijdagavond voor de start van de competitie een jaar vergadering zou worden gehou den. Dat kon niet goed zijn voor de concentratie". Overigens heb ben de spelers van het eerste zich juist opgetrokken aan de moeilijkheden: Arnemuiden speel de verdienstelijk gelijk legen Ko zakken Boys, Joost de Ridder speelde niet. ook niet voor liet tweede elftal. AMSTERDAM Het is voor Ajax te hopen dat met de nieuwste aan winst Willy Brokamp het raffinement in de ploeg zal terugkeren. Zo niet,' dan ziet het ernaar uit dat de drievou dige Europese kampioen Ajax dit sei zoen gedoemd is een doodgewone rol te spelen als één van de achttien. Het Ajax dat er zondag tegen promoven dus Excelsior slechts twee doelpunten in kon krijgen (2-0), bestaat uit een groep hard werkende voetballers die zich werkelijk van de eerste tot de laatste minuut uitsloven om zo' ver zonderheid. Ook de equipe van Ben Peeters verdiende zondag dat predi kaat. Wat Ajax in het verleden zo bijzon der maakte, waren de geslepenheid de fantasie in het spel die, gepaard aan de werklust,borg stonden voor een unieke zegereeks. Dat raffinement, waarvoor Cruijff, Keizer (uitgescha keld door een blessure aan de achil lespees), Swart, maar ook Neeskens, in het verleden tekenden, was tegen Excelsior ver te zoeken. Al mag hier bij niet onvèrmeld blijven dat Jan Mulder de man die wel voor de sprankeling had kunnen zorgen al na 19 minuten met een bloeduitstor ting in zijn rechter enkel moest uit vallen. Ajax-nianager Hans Kraay erkende na afloop: „Over de inzet heb ik niet te klagen, maar wat we missen, is inderdaad de creativiteit. We hebben het er deze week bijvoorbeeld steeds over gehad dat we tegen het defensie ve Excelsior meer over de vleugels moesten gaan spelen. Toch gebeurde dat in de eerste helft niet". „Pas na rust ging het wat beter. Ik geloof dat we wel de mensen hebben om een creatief spelletje te spelen, maar wat dat betreft reken ik vooral op Brokamp. Verder zal het iets zijn dat in de loop van net seizoen moer groeien". Het technische duo bij Ajax. Haarms-Kraay, had zondag gekozen voor het aanvallende trio Rep. Geels, Mulder en een middenlinie met Haan, Muehren en opnieuw de jeugdige Van Santen. In de achterhoede werd geëx perimenteerd met Ruud Krol op de voorstoppersplaats van de nog immer geblesseerde Barry Hulshoff. Van Dord werd als linksback gepos teerd. Zoals verwacht mocht worden, vormde de aanval van Excelsior meestal belichaamd in Bassant alleen geen enkel gevaar voor de Amster damse achterhoede. Toch zullen fer vente Ajax-supporters er zaten er ruim 12.000 op de tribune bij sommige onnodig gevaarlijke manoeu vres in de centrale verdediging op een zeer snelle terugkeer van Hulshoff gehoopt hebben. De wedstrijd speelde zich helemaal af op de Rotterdamse helft. Dus op een zeer klein veld, en daarop maakte het snel bewegende Ajax vaak de indruk riïet te weten waarom men constant door elkaar bewoog. Het resultaat was uiteindelijk toch steeds voorspelbaar. Het gevaar moest voornamelijk ko men van liet hoofd van Ruud Geels, maar dat hadden ook de Rotterdam mers gauw door. Met een allerminst foutloze Rinus Israel („Ifa heb van daag gemakkelijk gespeeld") op de laatste plaats en een uitstekende keep er Van der Roer in het doel, hielden de Rotterdammers de schade be perkt. Trainer Wim Peeters: „Ook zonder Cruijff en Neeskens is er nog een groot klasseverschil tussen Ajax en Excelsior. We zijn er daarom van uitgegaan dat het spel zoveel mogelijk in de breedte gestuurd moest worden. Ajax moest zo min mogelijk kans op diepgang krijgen. Dat is ons uitste kend gelukt. Dank zij rustgevende fi guren als Israel. Den Butter en Van der Heide is die opdracht bijzonder gedisciplineerd uitgevoerd". In de wedloop om na de snelle eerste goal van Rep (zevende minuut) en de tweede treffer van Van Dord (een schot van 25 meter net na rust) verder afstand te kunnen nemen, draaide de ambitieuze Van Santen zich bijna over zijn toeren. .Halverwe-] ge de tweede helft moest hij hoog nodig worden vervangen door Arnold Muehren. Kraay: „Hij zat toen helemaal vast. Het elftal heeft hem onverantwoord veel laten werken. Van Santen moest voor en achter storen en bovendien vaak zelf het initiatief nemen. Dat was te veel voor zon jonge speler. Hij heeft nog niet het lef om tegen de anderen te zeggen dat zij htm eigen taken moeten doen". Vijf minuten voor tijd was Arnold Muehren nog het dichtst bij een derde Amsterdams doelpunt. Hij schoot aej bal langs de verslagen Van der Roer,1 maar Wickel was bijtijds ter plaatse om de inzet van de doellijn weg tel kunnen tikken. Het had voor de Rotterdammers overigens niet zoveel verschil ge maakt. Peeters: .Jk geef mijn jongens een pluim voor wat zij hier gedaan! hebben. Meer dan dit was voor ons! niet haalbaar". DEN HAAG FC Den Haag Sparta 0-0. Scheidsrechter: Beek, toeschou wers: 9.200. Tijdens FC Den Haag-Sparta gesel den slagregens aanvankelijk ae gras mat, waarop ae twee ploegen dan ook tevergeefs trachtten een aanvaardbare partij te verzorgen. En hoewel in het tweede bedrijf de lucht opklaarde, bleef de geboden waar van matige kwaliteit. Maar wellicht mag van een eerste uitvoering ook niet meer wor den verwacht. De uitkomst, een gelijk spel van 0-0, mag bevredigend heten, vooral gezien het feit dat FC Den Haag en Sparta het altijd tot vinnige duels brengen, waarbij zowel in het. ene als in het andere kamp een nederlaag als uiterst onaangenaam wordt ervaren. De tijd dat beide te ams goed waren voor een vierde of vijfde plaats lijkt echter nog niet te zijn weergekeerd. Spartaan Nol Heyerman heeft zijn stempel op het Haags-Rotterdamse treffen gedrukt. De ex-rechterspiis, door trainer Steegman op het midden veld geposteerd, legde de Haagse aan winst Perazic (Joeg) volledig aan ban den. De Joegoslaaf had vorige week in de oefenwedstrijd tegen FC Köln (5-1 voor FC Den Haag) nogal furore gemaakt, doch Steegman was bij die gelegenheid met zijn notitieboek aan wezig en gebruikte de afgelopen week om. een passende bestrijding uit te denken. Hij vond het middel in No' Heyerman. die het Spartaanse mid denveld ook aanvallend nog zoveel gezicht gaf. dat hier de slag tegen. Den Haag wel werd ge-wonnen- Doel punten kwamen er evenwel niet. want de als spits zijn come-back makende Hans Venneker (29) had tegen voor- stopper Simon van Vliet niets in te brengen en de vleugelnpelers Skipper (Deen) en Van Staveren tegen Kore- vaar en Kila ook niet. Halverwege de eerste helft liep Spar- ta-doelman Doesburg bij een botsing met Van Leeuwen een vrij ernstige dijbeenblessure op. Vervanger Mom weerde zich overigens verder voor treffelijk. DOETINCHEM: De Graafschap - NAC 1-0 (0-0. 72. Veen 1-0. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: .9000. De Graafschap: Van Oosterhout; Mini- jens. Van Londen. Zaayer en Over- goor: Schoenmaker. (Poulus), Hid- dink en Hoenders; De Jonge, Veen en Nanlohy. NAC: De Jong: Van den Dries, Graau- mans, Bakker en Boon; Bouwmeester, Dierickx (Vermeulen) en Smits; Brou wers, Vreysen en Van Rooy. Pas ver in de tweede helft kon De Graafschap een duidelijke meerder heid teger NAC in een verdiende tref fer omzetten. Het betekende meteen1 de eerste zege want de Bredenaars j die sterk op balbezit speelden konden ook na de achterstand geen vuist maken. NAC dat zich slechts een mi-, niem aantal kansen wist te scheppen! leek een flink eind op weg om in Doetinchem toch een punt te pakken.! De Graafschap oefende weliswaar veel pressie uit doch tot sluitende acties] kwam de thuisclub evenmin. Doelman j Jan de Jong had zich dan ook nog niet voor onoverkomelijke problemen gesteld gezien toen hij in de 72e minuut bij een onverwacht schot van de opgerukte vleugelverdediger Over- goor de bal niet onder controle kreeg.! Aanvalsspits Veen was er rap bij om, van dit buitenkansje doeltreffend tei profiteren. NAC liet daarna zijn verde-1 digende tactiek varen maar in de achterhoede van De Graafschap ston-i den Van Londen en Zaayer om de dreigende acties van Brouwers en Van Rooy te beteugelen, a! ging ait ook meermalen gepaard ie hoekschoppen. Er werd i spannende aan fraaie duel met veel inzet gestreden maar arbiter Weerink behoefde het spel niet overmatig vaak te onderbreken. De Graafschap kon tijdens de competitiestart nog niec beschikken over de ex-Wageninger en topscorer van het- vorig seizoen Gerdo Hazelhekke, die nog met een blessure kampt. Wim Jansen niet mee naar Zweden ROTTERDAM Wim Jansen, de middenvelder van Feyenoord. zal niet met het Nederlands elftal naar Zwe den vertrekken voor het oefenduel van het Oranje-team tegen de Scandl- naviërs. In de wedstrijd tegen Roda JC kreeg Jansen weer zo"n last van zijn dijbeenblessure, dat hij zich in de tweede helft liet vervangen door Joop van Daele en later het besluit nam niet met het Nederlands elftal mee te vliegen Jansen werd reeds enkele weken geplaagd door een spierverrekking in het rechter dijbeen, vlak onder de lies. „Donderdag heb ik pas de trai ning weer hervat. He: ging eeTst wel weer goed. maar in de wedstrijd kreeg ik er toch weer veel last van", aldus Wim Jansen. Niettemin was Jansen een van de uitblinkers bij Feyenoord in be: duel tegen Roda JC. Hij deelde zondagmid dag direct zijn besluit mee aer. Slem Plooïjer, een van de bondscoaehes die in he: Feyenoord-stadion aanwezig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 9