GERARD VAN DE DRIES: DIT VLISSINGEN BRENGT HET VER Ponsteen inzinking, moest afrekenen met een maar kwam ronde verder NAC kwam tegen VCV niet verder een 3-0 zege: Kamperen? Drink je eigen, verkwikkende Pickwick thee als je buiten bent* PATRICK DEWITTE LEVENSGEVAARLIJK Ramondt bijna zeker van overwinning ECl-schaaktoernooi VOLMACHT VOOR GRENSRECHTERS PROFVOETBAL BIJ BUITENSPEL Martin Venix verraste bij amateur stayers: Ko de Kraker beëindigde spelersloopbaan bij RCS 13 wim jansen tekent 3-jarig contract prioriteit voor de sportieve recreatie in nota sportbeleid Gemak Geveld FEYENOORD IN DE SLAG VOOR DE SUPERCUP Ajax gelijk tegen Lausanne p^OfSDAG 15 AUGUSTUS 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADV£RT£NTI£j VLISSINGEN „Vlissingen is een behoorlijke ploeg. Die jcan het nog ver brengen in de competitie. Als ik het verge lijk met Goes waar we vorige week speelden zitten er vele klassen verschil tussen". Gerard van den Dries, de NAC-ver- dediger is zeer beslist in zijn oordeel over de VC Vlissingen. NAC verloeg de amateurs woensdagavond met 3-0, maar de oud-speler van het Souburgse RCS is zeer lovend in zijn uit latingen over het eskadron van Jaap van Maris. Gerard van d? Dries speelde zelf een formidabele wedstrijd. Het was de eerste keer dat hij een volledige wedstrijd met NAC in Zeeland speel de sinds hij in dc beroepssfeer vertoeft. Tot in de vingertoppen geladen begon hij aan de wedstrijd, waarin hij bij de Bredase eredivisieploeg tot de betere spelers behoorde. Verdedigend maakte hij zijn plaats volkomen waar tegen Gillis van de Rafelaar (..die jongen is technisch goed. maar hij moet wat meer lef hebben", aldus Van de Dries) en kwam de voor malig inwoner van Souburg ook steeds goed en gevaarlijk opzetten. die hij keurig afspeelde op Pattrick Dewitte. Die ging grandioos door en '-.wam alleen voor Donkers. De NAC doelman wierp zijn lichaam voor de bal en voorkwam daarmee de 1-0 ach terstand voor de eredivisieploeg van Henk Wullems, Twee minuten later zweette de (zoals gezegd schaarse) Vlissingen-aanhang. Brouwers knale keihard tegen de paal en even later moest Wim Bos ingrij pen om de blanco-stand te handhaven. NAC maakte bepaald geen grootse in druk Het tempo lag hoger dan dat van Vlissingen en de passes waren ge woon veel zuiverder, maar aan de af ronding schortte het. Er werd vaak te lang gecombineerd- De VCV-spelers hielden zich knap aan de opdracht, waarmee ze in het veld waren ge stuurd. Trainer Jaap van Maris: „We hebben bewust het tempo gedrukt. Als je begint te jagen, ga je er met een nulletje of negen in". op Rafel VERDIEND Het was niet zo verwonderlijk dat Van de Dries zo goed speelde in Vlissingen. Hij behoorde immers met Arie Delmot- te, die vanwege een knieholteblessure niet. in het veld kwam. tot de grote pu- bliektrekkers van NAC. Bovendien lig gen de zaken bij de Bredanaars nu eenmaal zo, dat er weinig klassever- schil is tusêen de spelers, die deel uit maken van de selectie. De NAC-spelers grijpen dan ook iedere wedstrijd aan om zich volkomen waar te maken. Ge rard van de Dries slaagde daar fan tastisch in. want na de wedstrijd van gisteravond is het een raadsel waarom hij geen vaste keus van Wullems is. Dat Vlissingen NAC op 3-0 hield zag Van de Dries niet alleen als een ver dienste van de rood-witten. „We heb ben een zwaar programma achter de rug", aldus Gerard van de Dries. „Dat voel je natuurlijk wel". Vlissingen legde een bijzonder goede partij voetbal op de grasmat. Het eni ge teleurstellende was gisteravond de povere publieke belangstelling voor de ploeg van Jaap van Maris, die zaterdag tegen de PC Dordrecht toch ook al im poneerde. Vlissingen kwam tegen NAC weliswaar snelheid tekort, maar de ver dediging wankelde -slechts enkele mo menten. Niet alleen de routiniers als Wim de Waal en Jan van de Kapelle Ruitten de stormlopen (vooral via de vleugels) van NAC bekwaam, maar ook Eugène Fagg maakte grote indruk. DE FLITSENDE Tn dc spits maakte vooral Pattrick Dewitte, de aanwinst van Vlissingen, die in het komende seizoen weieens een beslissende rol kan gaan spelen, een goede indruk. Vooral wanneer de ex- Walcherenaam aller in het centrum ge lanceerd wordt is hij grandioos. Wat dat betreft zijn met name de combina ties. die opgezet worden met de door zijn wat trage indruk meest onder schatte Vlissingen vleugelspeler Gillis van de Rafelaar, gevaarlijk. Op dergelijke momenten is hij de flit sende aanvaller, die Vlissingen vorig seizoen miste. Het feit dat Dewitte tweemaal voor doelman Gerard Don kers zijn ploeg niet aan het verdiende doelpunt kon helpen was meer een ver dienste van de doelman dan falen van hemzelf. Dewitte na afloop: „Het gaat lekker, maar ze moeten niet verwach ten dat ik topscorer zal worden. Het maakt me niet uit wie de doelpunten maakt, als ze maar gemaakt worden", aldus Dewitte. De Brabanders begonnen de eerste mi nuten met onstuimig aanvalsspel. Vlis singen was wel in gevaar, maar de koelbloedige verdedigers en Wim Bos een klassekeeper, die niet zomaar te passeren is wisten doelpunten te voorkomen. In de 17e minuut van de eerste speelhelft onderschepte Ad Siereveld op het middenveld een bal. In de 27ste minuut kwam NAC ver diend op voorsprong. Ton Smits kwam op links goed opzetten cn trok ver door. Hij zette dc bal voor de voeten van Henk van Rooy, die toen alleen moest inschieten: 0-1. Van Rooy had tien minuten later weer een belangrijk aandeel in het tweede NACdoelpunl toen hij met een afstandschot Bos pas seerde. De bal kwam vla de paal teruE in het veld, waar Martin Vreijsen het afrondende werk deed: 0-2. In de tweede helft wisselde NAC Theo Dierickx voor Felis Muller, die geen grootse indruk maakte. Van Maris haalde René Brasz uit het veld en in diens plaats kwam Hendrikse op het middenveld. Later in de tweede helft kwam Brasz weer terug, toen hij de plaats van de uiterst vermoeide Frans van Overgaauw innam. Tien minuten r.adat scheidsrechter Piet Koster (hij fioot een goede wedstrijd en nam ge decideerde beslissingen) de bal weer op de middenstip had gelegd, stelde Smits de lat van het doel van Bos op de proef. Vlissingen leek halverwege de tweede speelhelft iets van de achter stand goed te maken toen René Brasz na knap uitverdedigen van Vlissingen Martin Vreysen flinks) scoort voor NAC het tweede doelpunt. Vlissingen- verdediger Wim de Waal kijkt grimmig toe. Tussen deze twee in is zichtbaar de nieuwe aanwinst van de VCV op het middenveld, Frans van Overgaauw. (Foto PZC). SAS VAN GENT Jaap Ramondt uit Sluiskü is zo goed als zeker van de overwinning in de B-groep van het ECl-schaaktoernooi te Sas van Genn. De Zeeuwsvlaming speelde woensdag namelijk remise tegen Johnny van de Wiel, Nederlands kampioen ouder de 16 jaar en leidt nu met 5 Va punt. Aan remise heeft Ramondt vandaag genoeg. Theoretisch kan er weliswaar nog wel wat veranderen, maar de verwachting b dat de Sluiskilse schaker sterk ge noeg is om zijn eerste plaats te be houden. to de A-groep staat vandaag de partij tossen de Joegoslaaf Zoran Ilic tegen de Brit David Goodman op het pro gramma. Beiden staan met 4'.': punt san de leiding, zodat verwacht mag worden dat die partij de ontknoping ral brengen, Joan Baart, en de Zweed Curt Johansson kunnen nog een be- ROTTERDAM Wim Jansen zal zijn handtekening zetten onder een nieuw 6-jarig contract bij Feyenoord. Na rijn voortreffelijke prestaties met het Nederlands elftal in West-Duitsland wilde Jansen een beter contract bij feyenoord, kreeg dat aanvankelijk met en nam daarna voetbalmakelaar Cor Coster in de arm. Nu zijn Jansen en Feyenoord echter tot volledige overeenstemming geko- raen en Wim Jansen vertelde: „De oiub is volledig tegemoet gekomen «n mijn financiële eisen. Ik ben nu- Tlren tevreden speler bij Feye noord, Het contract dat een looptijd vaJ drie jaar, gaat in met "rugwerkende kracht van 1 juli 1974.: dreiging vormen voor de eerste plaats. Vandaag maken de schakers eerst een rondrit over Walcheren met een bus die beschikbaar is gesteld door garage Cito uit Axel- Overigens recreëren deelnemers aan het ECI-toernooi wel meer. Ze hebben ondermeer gratis toe gang tot het bowlingcentrum, de ten nisbaan en het zwembad. De uitslagen van de zesde ronde lui den: A-GROEP: Ilic (Joeg! - Daehr (W.-Dld) 1-0; Jo hansson (Zwe) - Baart (Ned) vi-'/a; Goodman (Eng! - Buchanan (Sc'notl.) 1-0; Julve (Fra.) - Ghijsels (Belg.) '/a-Va; Christensen (Den.) - Kuil (USA) 1-0: Bafort. (Belg.) - Semakoff (Noor.) '/a-Va; Cardon (Ned.) - Janssens (Belg.) 0-1; Oosterhout (Ned.) - Karrer (Zwi.) Va-Va. De stand in de A-groep is: 1 en 2 Goodman en Ilic 4' 3 en 4 Baart en Johansson 4; 5 en 6 Cristen- sen en Daehr 3"a; 7 t.m. 10 Buchanan. Ghijsels. Julve en Semakoff 3; 11 en 12 Bafort en Kuil 2' 13 en 14 Jans sens en Oosterhout 2; 15 en 16 Car don en Karrer 1":. B-GROEP: Ramondt (Ned.) - Van de Wiel (Ned.) '/a-Va; Cardon (Ned.) - De Zwart- (Ned.) 0-1: W. Riemens (Ned.) - Groffen (Ned.) 0-1; Debouverie (Fra.) Wil- lems (Belg.) 1-0; Wille (Belg.) - Ver- helst. (Belg.) 1-0; Gaelens (Belg.) - J. Maes (Ned.) Va-Va; H. Riemens (Ned.) - Colemont (Belg.) Va-Va; Snijders (Ned.) - Mortier (Belg.) Va-Va; C. V (Ned.) - De Vogelaere (Belg.) Va-Va. De stand in groep B is: 1 Ramondt 5Va; 2 en 3 Van de Wiel en De Zwart 4Va; 4 en 5 De bouverie en Groffen 4; 6 en 7 Cardon en Wille 3Va; 8 Willems 3; 9 t.m. 14 Colemont Gaelens, C. Maas. J. Maes, W. Riemens en Verhelst 2V3; 15 en 16 H. Riemens en De Vogelaere 2; 17 Snijders lVa; 18 Mortier 1. DEN HAAG „Er moeten veel meer mensen bij de actieve sportont wikkeling betrokken worden. Dat is een zaak van volksgezondheid en van levensgeluk". Aldus woensdag in pers centrum Nieuwspoort minister Harry van Doom (CRM) over zijn dezer dagen aan de Tweede Kamer aangebo den Nota Sportbeleid, waarin een dui delijke prioriteit wordt gegeven aan de bevordering van zg. sportieve re creatie, waarvoor het komende begro tingsjaar een bedrag van 1,4 miljoen gidden wordt uitgetrokken (dit jaar nog 8 ton). De bewindsman is van oordeel dat de sport zich als vorm van vrijetijds besteding een centrale plaats heeft verworven in het „vrijetijósgedrag" van de bevolking. Uit een binnenkort te publiceren onderzoek van het Insti tuut voor Toegepaste Sociologie blijkt dat 75 procent, van de Nederlanders tussen 15 en 50 jaar op een of andere manier actief bij sport betrokken is. De wijdverbreide belangstelling voor alles wat met sport te maken heeft, komt ook tot uiting in het. bezoek aan sportwedstrijden en de hoge kijkdicht- heidscijfers van tv-uitzendingen van o.m. voetbalwedstrijden. Maar de be trokkenheid blijkt ook uit het zeer grote aantal vrijwilligers die een groot d°°l van hun vrije tijd beschik baar s' n voor de sport.. De o.ariuiging. aldus de bewinds man. groe neer en meer dat sport en lichaar "eging in het algemeen „een goe. :n gezonde zaak" is. Steeds mee. worden wij er ons van bewust dat er gevaren en risico's verbonden zijn aan een tekort beweging. De rijksoverheid moet naast gemeente en provincie een aan vullende. maar belangrijke rol spelen als het er om gaat om de toenemende bewegingsarmoede af te stoppen. ..Richtinggevend" voor het sportbe leid noemt minister Van Doom ook het streven naar een leefbare samen leving. Juist die groepen die maat schappelijk en cultureel, maar ook lichamelijk in de knel dreigen te ra ken en ook door de sport, nog niet kunnen worden bereikt, moeten tot actieve deelneming aan de sport wor den gebracht. gens Pattrick Dewitte lanceerde. Op- nieuw liep doelman Donkers, die ge blesseerd raakte bij deze actie, goed' uit en kon de Vlissingen-spits niet sco-1 ren. NAC scoorde nog eenmaal. Met, nog minder dan een kwartier te spe len wist Ad Brouwers Bos te passeren na een voorzet van Henk van Rooy. Tot grote daden kwam liet daarna niet! mee, maar in ieder geval wist Vlissin gen de eredivisieploeg op deze stand te houden. Na de 3-1-ncderlaag op de FC Dordrecht en dit toch geringe verlfi», van een indruk makend Vlissingen. zijn de verwachtingen voor het ko mende seizoen hoog gespannen. NAC-verdediger Gerard van de Dries oud. speler van het Souburgse RCS was na afloop positief over de ver-l richtingen van Vlissingen. ROTTERDAM De grensrech ters in het betaalde voetbal krij gen met Ingang van het komende seizoen een vrijwel volledige vol macht bij bet bepalen van buiten spel. In een brief beeft de scheidxrechlerscommis&le de scheidsrechters laten weten om voortaan bij het beoordelrn van huitenspelsituaties af te gaan op liet oordeel van de grensrechters In de oefenwedstrijden die nog voor "net nieuwe seizoen worden gespeeld zal de nieuwe bepaling reeds in de praktijk worden ge bracht. In de wedstrijd tussen Feyenoord en FC Brugge, dinsdag, avond in Roterdam. ging scheidsrechter Leo van der Kroft reeds volledig af op het oordeel van zijn grensrechters bij buiten spelsituaties. Van der Kroft floot ai ieen als de vlag omhoog ging en floot niet air. de grensrechter dc vlag niet op stak. Juist Leo van der Kroft kwam vorig jaar in een omstreden posi tie terecht door niet af te gaan op het oordeel van grensrechter» bij het bepalen van buitenapel. Zo keurde hU In de wedstrijd Feycnoord-AJax een zuiver doel punt van Feyenoord wegens bui tenspel af. hoewel de grensrech ter nadrukkelijk dc stok doodstil achter zijn rug hield. Van de Kroft zet dan ook „De nieuwe regel ts er om communi catiestoornissen. die vorig eet- verhlnderen. We gaan in 'het ver volg bijna volledig af op de grensrechter. Alleen in uitzonde ringsgevallen wanneer dc scheidsrechter er bijvoorbeeld be ter voorstaat dan de grensrechter zal de arbiter zelf beslissen." De scheidsrechter commissie stelt dat de grensrechters door gaans beter kunnen beoordelen of een speler al dan niet buiten spel staat. Joop Martens, lid van de .•cheidsrechterscommlssie. lichtte toe: „Vlaggen van dc grensrechter betekent fluiten voor de scheidsrechter en niet vlaggen betekent dus ook niet fluiten. Alleen ais de grensrechter duidelijk een black out heeft moet de arbiter op »jn eigen v. aamcmisg af gaan De Nederland M- scheidsrechter», commissie treedt hiermee In de voetsporen van de nrhrldsrecH- terxeommiwur van de UEFA Fo rnix" se voetba!organl»atie) en de FIFA (Internationale xortbalorg*- nlftatie). In de wedstrijden van de l'EFA en de FIFA I bijvoor beeld wedstrijden voor de Euro pacups. de wereldbeker en inter* lanildurls) wordt de scheidsrech ter echter vrijwel altijd geassis teerd door grensrechter*, die zelf nok grof- verdienste als scheids rechter hebben, kortom deskundi gen die de grotere verantwoorde lijkheid kunnen dragen. Marten» daarover: ..Ook de grens rechter» in hei Nederlandse hetaald voet bal worden gecoached en betaald en moeien de grotere verant woordelijkheid du» kunnen dra gen." MONTREAL Aan Herman Pon- steen is op basis van zijn prestaties vorig jaar (tweede achter Knut Knud- sen, welke tegenstander hij kwijtraak te omdat de Noor overging naar de beroepsrenners) een grote favorieten- rol toebedeeld op de achtervolging maar in zijn eerste optreden bij de wereldkampioenschappen in Montreal stelde hij degenen die op hem reke nen zwaar teleur. De N'ijverdalse cou reur kreeg zo n onverwacht grote in zinking dat hij slechts met geluk de laatste 16 bereikte, door welk falen hij de heldenrol binnen de Nederland se ploeg verspeelde aan Peter Nieu- wenhuis, die met 4.59,67 voor de vier na beste tijd zorgde. De diep ontgoochelde baancoach Frans Mahn sprak van „een raadsel" en „mysterieuze zaker. in de sport" bij het overzien van de ineenstorting van Herman Ponsteen. die in de ze vende en achtste ronde z4jn traditio nele inzinking kreeg. Het herstel is voor hem dan meestal geen probleem, maar deze keer wel. ..Ik klapte hele maal dicht", verklaarde hij het opzien barende verlies van steeds meer se conden op de Brit. Ian, Hallam. „Er kwam een windvlaag, waardoor ik me even extra moest inspannen. Ineens ging m'n ademhaling slecht. Ik kreeg zowat geen lucht meer. Hopeloos was het. Ik ben het nu wel eens met degenen die zeggen dat het een zware baan is. Eerst, bij de training, viel het me enorm mee, maar hu ben ik geschrokken. De wind is lastiger dan ik dacht en ook die brandend hete zon maakt het erg moeilijk". Nadat Herman Ponsteen snel gestart, zoals altijd eerst goede vooruitzichten had door dicht bij Hal lam te komen, gleed hij steeds verder weg om te eindigen met de slechtste tijd van degenen 16 man) die zich konden plaatsen: £.05,54. Ter vergelij king: vorig jaar veroverde hij zilver met 4.54.40 en tijdens de nationale kampioenschappen enkele weken gele den reed hij 5.03,15. kan". Nieu wenhuis had het op te ne men tegen de Amerikaan Therrio. die hij vrij snel in de rug keek. Nieuwen Dat hij zich toch wist te plaatsen voor de achtste finales (waarin hij uitkomt tegen de Tsjech Dolezal, die 4.54,08 op de klokken bracht) had Herman Ponsteen louter te danken aan geluk. Hij wist zich te handhaven omdat Klasa tot twee keer toe door pech werd getroffen. In zijn eerste serie reed de Tsjech plat en toen hij het over mocht doen. liep vlak voor de laatste kilometer weer een xan zijn banden leeg. Op dat moment had de als laatste deelnemer rijdende Kla sa het \onnis over Herman Ponsteen al zowat geveld, want hij reed zes seconden onder diens tijd. De derde keer dat hij mocht aantre den bleek de Tsjech te veel geleden tel hebben van de onderbroken inspannin gen en de daarmee gegroeide ze nu wen. Hij kwam slechter uit (5.11,03) dan Ponsteen. die daardoor de laatste kwalificatieplaat-s behield- Zo hard als Ponsteen tegenviel, zo sterk kwam Peter Nieuwenhuis voor j de dag. Hij maakte een tijd van 4.59.67. waar hij terecht erg tevreden i over deed. Nieuwenhuis- „Hier had ik nooit op gerekend. Ik was nogal ner veus. omdat ik me hier door het tijdsverschil erg moeilijk kon aanpas sen. Maar het liep ineens geweldig Ik heb het gevoel dat ik nog veel snelier Bij de aangename verrassing waar Nieuwenhuis op de eerste wedstrijd dag voor zorgde, voegde zich een prestatie in de amateurstayerij. De pas enkele maanden op dit onderdeel bezig zijnde Martin Venix reed met verbluffend gemak naar een finale plaats door het hele veld te dubbelen. In het gezelschap dat hij zo op ach terstand zette, bevond zich wereld kampioen Gnas. die als derde na Espinos over de streep kwam. SOUBURG Een betere afscheidswetl- strijd kon de 35-jarige Ko de Kraker van RCS zich niet wensen dan het oefenduel tegen Middelburg, gister avond in Souburg. Volkomen terecht moest de nieuwe eersteklasser een 3-3 gelijkspel toestaan aan de club uit Sou burg. Ko de Kraker had als centrale verdediger een groot aandeel in dit Voor de- wedstrijd werd Ko de Kraker toegsproken door RCS-voorzitter Adrie van de Berge, die stelde dat De Kraker altijd een voorbeeld voor de hele ploeg is geweest: „Nooit kreeg hij een waar schuwing van een scheidsrechter, nooit werd hij uit het veld gestuurd". Overi gens nam Ko de Kraker alleen afscheic als actief speler. Hij blijft act:- de club als trainer van de A-jur de lagere elftallen en mmidd in het bezit van het D-diploma Een strijdlustig RCS trok zich op aai het spel van de Middelburgers, die voor de rust wel wat meer kansen kre gen, maar In de afwerking faalden. Zn schoot Hennie Wijs uit een strafschop tegen de paal. De. penalty was terechl toegekend na een overtreding van Ma: Meerman tegen Hennie Wijs. Niettemir nam Middelburg de leiding door Kee; van de Sluis, maar kort voor rust gin) Dick Schinkel schitterend door op eer. dieptepass. van Kees de Nooijer er wipte de bal over de keeper in het doel 1-1. In de eerste fase van de tweede helft was RCS zelfs meer in de aanval en de gevaarlijke Dick Schinkel toonde zich een resoluut kansenbenutter toen hij de bal ineens op de voet nam: 2-1. Door treffers van Hennie Wijs en Ge rard Rijn (na een schitterende voorzet van Wijs) nam Middelburg weer de leiding: 2-3. Maar met het mooiste doelpunt van de wedstrijd: een strak schot in de bovenhoek van zeker 40 meter afstand zorgde Jo van de Vel de voor de verdiende gelijkmaker: 3-3.1 Voor de wedstrijd presenteerde RCS| zich in de nieuwe trainingspakken, diel verstrekt waren door de sponsor, het! schilders-, stuwadoors- en zandstraal- bedrijf Lukro uit Vlissingen. De heer L. de Krou van dit bedrijf was daarbij aanwezig. Op de foto: het team van RCS met sponsor L. de Krou. ROATERDAM Het is nu vrijwel zeker dat Feyenoord en Bayern Mun- chen in het komende voetbalseizoen j strijd zullen leveren om de zogenaam de supercup, die vorig seizoen betwist werd door Ajax en AC Milan en die toen door Ajax met 6-1 werd gewon-1 nen. Om de supercup wordt gestreden! door de winnaar van de Europacup II 'Bayem Munchen) en de winnaar van de Europacup II (FC Magaenburg). De Oostduilse club kreeg echter van de Oostduitse voetbalbond geen toestem ming om voor deze cup uit te komen) en daarom kreeg de Rotterdamse club! het verzoek met Bayern Munchen in de slag te gaan. Manager Guus Brox| van Feyenoord vertelde woensdagmid dag- „In principe zijn we bereid die wedstrijd ie spelen, maar er zijn; enkele grote moeilijkheden, waarvoor] een oplossing gevonden moet worden. We hebben inmiddels contact opgeno men me; Bayem Munchen en wachten nu op antwoord. Het grootste pro-1 bleem is het vinden van de juiste data, die én voor Bayem én voor ons, geschikt zijn." Jaap van de Broek eindigde in achterhoede en zal zich via de herkan sing in de eindstrijd moeten zien te plaatsen. Van dc damesrenner» boekte Mini Nieuwenhuis bet eerste micce*. Ze won op de sprint vlot van de Britse Faith Murray en haalde daar mee de kwartfinales. 1~%t renners, die zich hebben geplaatst oS de laatste zesi:en achtervolgers, zi n: Jaremir Dolezal O.-Dld.) 4.34.08, Hans Lutz 'O.-Dld.) 4.59.2; Thomas Huschke 'O.-Dld. 4.59.34; Nieuwe»- huis (Ned.) 4.59.67; Kurmann 'Zwi.) 5.01.15. Pizzoferrato 'I*..t 51)2.09; Ralph Therrio (VS) 5.02.12; "niurau 'W.-Dld.) 5.02.13; Jankiewicz 'Pol.) 5.02.; Hallam (Eng.) 5.02.42; Osokin (Rus.) 5.02.68; Galeano (Col.) 5.03.69; Masi fit.) (It.) 5.04.0Ï; Merlos (Arg.) 5.04.26; Kaan el 'Zwij 5.04.64; Ponsteen (Ned.) 5.05.54. De uitslag van de eerste serie van het stayerkampioer.vzhap bij de amateurs is: I Martin Venix 'Ned40 kilometer in 34.36.0. 2 Miguel Espicos Spa) op i ronde en 30 meter. 3 Hors-. Gr«as (W-Dld) op 2 ronden en 180 meter. Deze renners plaatsen zich voor de finale De tijd van Minie Nieuwenhuis waa 13.38 seconden. Zij plaatst zich voor de laatste acht met Tamara Pütsikava (Rus>. Linda Steine (VS). Sue Novar ia 'VS). Galina Tsareva 'Rus). Shcria Young 'VS) en Iva Zajickova 'Rus). LAUSANNE .Ajax i» woensdaga vond in Lausanne niet verder geko men dan een gelijkspel van 1-1 tegen de club met die naam. De stand was reeds bij de rust bereikt. Ajax en Lausanne hebben voor 14500 toeschouwers m het olympisch stadi on -.-an Lausanne een matige wed strijd gespeeld. De Zwitsers kwamen in de 21e minuut op een -.•oorsprong door een treffer van Zappella. De defensie van Lausanne werd daarna door de Amsterdammers onder druk gezet en het was Arnold Muehren. die voor de gelijkmaker tekende Eén mi nuut na zijn doelpunt kreeg Arie Haan een officiële waarschuwing van scheidsrechter Racine. Beide teams hebben nog geprobeerd een zege te behalen, maar aan beide kanten was de afwerking slecht verzorgd. De op stelling van Ajax was: Schrijvers. Van Santen. Haan. Dus baba. en Krol. Var- ga. Arnold Muehren en Gerrie Muehr ren Rep. Geels en Keizer (Stetteatm- gen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 13