Kabinet wil caissons in de Oosterschelde Voorstanders open Oosterschelde reageren positief „In Zeeland snel een natuur historisch museum oprichten" Overweldigende belangstelling voor Expo Axel Vragen van Zeeuws belang Jan Jongepier, zorgvuldig musicus Romantiek vierde hoogtij bij duo Von Wrochem XAT6RDAG 13 J Uil 1974 PROVINCIALE ZEEÖWSE COÖRANT 7 (Slot van paginal) voortzetting van de huidige Oos- terschelde-werken. Hij liet weten dat de combinatie Dijksbouw Oosterschelde ervan uitgaat, dat de caissondam in 1978 klaar zou kunnen zijn. De Rijks Planologi- RAPPORT DIJKSBOUW „SOLIDE BASIS VOOR STUDIE DEN HAAG Vóór hij op een persconferentie mede delingen deed over het voornemen van het kabinet de Oosterschelde via een caissondam af te sluiten, heeft minister Westerterp van verkeer en waterstaat gereageerd op vragen over deze zaak van de kamerle den Cornelissen, De Bekker en mevrouw Groensmit- Van der Kallen. In zijn reactie noemt hij het rapport van de combi natie Dijksbouw Ooster schelde over de caisson dam aan de Deltadienst 'een eerste studie van de materie'. „Het rapport vormt een solide uitgangs punt voor meerdere stu dies van technische aard, die ook uitsluitsel zuilen moeten geven omtrent kos ten en uitvoeringsduur", zo zegt hij. De minister laat weten, dat via caissons een getijver- schil van 1.80 meter bij Yerseke kan worden verwe zenlijkt, en meldt dat het rapport zich niet uitlaat over het effect van de ver kleining van het getijver- scliil op het milieu en over de te bereiken veiligheids- winst. Hij laat weten dit rapport nog niet aan de kamer te hebben overlegd, omdat het advies over een caissonsluiting van de Del tadienst nog niet is vol tooid. sohe Oommissie heeft aldus drs, Westerterp de indruk, dat de bouw in totaal zes jaar zal vergen. „Dat betekent een vertra ging van de afsluiting tot 1980 r'in wel 1981", zo zei hij. Zoals gezegd: de nieuwe oplossing zou 500 tot 600 miljoen gulden meer kosten dan de voorziene afdam ming. Die kost 800 miljoen gul den. Het totaal van de caisson dam komt derhalve op ongeveer ƒ1,3 miljard. schelde-afsluiting. Hij bracht nog in herinnering, dat de kamer op 27 augustus zal discussiëren over het voornemen van de regering. Daarbij tekende hij ook aan, dat de zaak opnieuw in de kamer aan de orde zal kunnen komen als de regering in oktober haar definitieve standpunt heeft be paald. Minister Westerterp maakte wij- dagavond duidelijk, dat de voor lopige standpuntbepaling van de regering in feite is gebaseerd op het plan van de commissie Klaa- sesz: ,De Oosterschelde wordt in onze conceptie niet geheel afge sloten, maar blijft ook niet, ge heel open. Als het voornemen van de regering gerealiseerd kan wor den, dan kan een juiste afweging van de belangen van veiligheid en het unieke milieu van de Ooster schelde worden toegepast". De re gering denkt echter niet meer aan een water doorlaatbare op lossing in de vorm van een po reuze blokkendam. „In de oplos- sing-Klaasesz moet een storm vloedkering worden opgenomen in verband met het op den duur dichtslibben van de blokkendam", zo verduidelijkte hij. Alternatieven Als in oktober zou blijken, dat de caissondam technisch niet uit voerbaar is, dan heeft de rege ring de keuze uit vier andere alternatieven, zo zei de minister: een volledige afsluiting vol gens het oorspronkelijke plan; de Oosterschelde geheel open laten en de dijken verhogen; een aanvankelijke afsluiting met daarop de bouw van een stormvloedkering en het ope nen van de dam. de Oosterschelde aanvanke lijk geheel open laten en in de open Oosterschelde een storm vloedkering bouwen. De bewindsman wees erop, dat zowel met dijkverhoging als een stormvloedkering bouwen in een open Oosterschelde veel tijd hij noemde voor beide ongeveer vijftien jaar gemoeid is. „Pas dan zou er optimale veiligheid zijn", zo zei hij. Daarbij wees hij erop dat dan ook het financiële element een belangrijke factor bij een keuze zal zijn. Premier J. den Uyl onderstreepte vrijdagavond op de persconferen tie de opmerking uit de rege ringsverklaring, dat het kabinet de bereidheid heeft uitgesproken de voortgang van de werken te toetsen aan de nieuwe inzichten over het behoud van natuur en milieu. „Dat gold zowel voor de Dollard als voor de Oosterschel de", zo zei hij. „Er is over beide zaken bijzonder veel overleg ge weest". Hij betoogde, dat er met name ten aanzien van de Ooster schelde het afgelopen jaar sprake is geweest 'van niet geringe acti viteit'. WEMELDINGE-DAM ONAANVAARDBAAR DR. W. J. WOLFF; „FINANCIEEL EEN ABSOLUTE TOPPER" VLISSINGEN Van de zijde van degenen, die de laatste jaren heb ben geijverd voor een open Ooster schelde, waren de commentaren op het regeringsbesluit positief. De Actiegroep Oosterschelde Open toonde zich 'bijzonder gelukkig' met het kabinetsbesluit. Bestuurs lid Johan Kole zei namens de ac tiegroep, dat er nu niet meer ver der mag worden geknabbeld aan 1,80 meter bij Yerseke gehanteerd als minimum om de schelpdieren cultures te handhaven. Het regeringsbesluit zag de heer Verwijs niet alleen als een gevolg op de activiteiten vanuit Zeeland: „Ook andere groepen hebben daar toe bijgedragen: de regering, die de Oosterschelde-commissie instel de, de Oosterschelde-commissie, die met het plan voor een po reuze dam kwam en tenslotte ook de Deltadienst van rijkswaterstaat, die de NV Dijksbouw opdracht gaf de intenties van dat plan na der uit te werken." De minister deelde mee, dat de tweede kamer maandag in een brief op de hoogte zal worden gebracht van het regeringsvoor nemen ten aanzien van de Ooster- VERVOLG KANTLIJN worden. De commissie-Klaasesz ging er van uit dat handhaving mogelijk was, maar inmiddels zijn er tegenovergestelde menin gen naar voren gekomen. Er zou namelijk in het Oosterscheldebek- ken sedimentatie kunnen optre den, bezinksel, dat ongunstig zou zijn voor de schaaldieren. Ook dit element wordt nu nader bestu deerd en zal tevens worden afge wogen tegen nadelen, die een ge volg zijn van een eventueel ande re ligging van met name de se cundaire dam tussen Beveland en Tholen. Uiteraard spelen de be langen van de scheepvaart (een extra sluis of niet) mede een rol. In ieder, geval is het op dit ogen blik zo goed als zeker dat de Oosterschelde met een 'geperfo reerde dam' zal worden afgeslo ten, een soort open Haringvliet- dam maar dan met caissons in plaats van met sluizen. In augus tus zal de tweede kamer in prin cipe haar goedkeuring aan deze plannen moeten hechten: eind augustus zal zij daarover vergade ren. Vermoedelijk zal zij uitvoe rig ingaan op allerlei technische aspecten alsook op de veiligheid. Ook de financiën komen onge twijfeld aan de orde. De thans gekozen oplossing is niet goed koop, maar gaat zo'n vijf tot zes honderd miljoen gulden meer kosten. Vergeleken bij een derge lijk bedrag is de totale bezuini ging van de defensienota maar ta melijk pover. Vanuit Zeeland be keken zijn echter twee punten van kardinaal belang: in de eerste plaats of deze caisson-oplossing technisch zo kan worden afge werkt dat ze niet tot calamiteiten zal leiden, er zal daarover vol strekte zekerheid dienen te be staan, want met de veiligheid experimenteert men niet. En in de tweede plaats behoort men hier te weten in hoeverre het bij deze oplossing ingebouwde uit stel circa drie jaar verant woord is. In de volgende fase van het debat komt dan nog weer de compartimentering in het geding: wel of geen oestercultuur bij Yer seke. Als op al die vragen van Zeeuws belang een bevredigend antwoord kan worden gegeven, dan zal het Oosterscheldedebat dan toch nog in rust kunnen wor den afgesloten. het plan van de Oosterschelde- commissie. De aanleg van een compartimenterïngsdam ter hoog te van Wemeldinge acht de actie groep onaanvaardbaar. Volgens de Actiegroep Ooster schelde Open blijft, ophogen van dè Oosterscheldedijken de ideale oplossing. Volgens de actiegroep zal bij aanleg van een caissondam de veiligheid in 1978 al veel groter zijn dan thans, omdat de aanleg van de caissondam dan al een eind is gevorderd. Zevibel-voorzitter A. L. S. Locke- feer, zei verheugd te zijn, dat de regering het plan-Klaassesz volgt: „Maar als visserman moet ik me nog op de vlakte houden, want er is nog niets bekend over de plaats van de secundaire dammen. Ik ben wel erg blij om het hanteren van de synthese tussen veiligheid en milieu. Ik heb alle reden om op timistisch te zijn." Dijkgraven Tholen en Schouwen: TELEURSTELLING OVER UITSTEL VEILIGHEID VLISSINGEN De dijkgraven van de waterschappen Schouwen- Duiveland en Tholen vinden het teleurstellend, dat als de plannen van de regering doorgaan, voor de gebieden rond de Oosterschel de niet in 1978 de maximale veiligheid zal zijn bereikt. De heer H. vain Gorsel, dijkgraaf van het waterschap Tholen, zei in een commentaar op het voorne men van de regering, dat voor hem het enige positieve was, dat 'de Oosterschelde nu m ieder ge val wordt afgesloten?' De heer A. M. Geluk, dijkgraaf van het waterschap Schouwen- Duiveland, zei gegronde twijfels te hebben aan de uitvoerbaarheid van het plan, zoals dat vrijdag werd gepresenteerd. Waarop hij deze twijfels grondde zei de heer Geluk niet mee te kunnen delen. De heer Geluk stelde, dat met de voorlopige beslissing van de rege ring nog meer zekerheid is verkre gen over de afsluiting van de Oosterschelde: „Eerst ging de dis cussie over open of dicht. Daarna is het pian-Klaasesz gekomen met een blokkendam en nu zijn we in de derde fase met nog meer zekerheid. In feite dus weer een stap dichterbij afsluiting". De heren Geluk en Van Gorsel uitten hun teleurstelling over het feit, dat in 1978 niet de maximale Leuk plan Burgemeester mr, C. Pijl Hoge- weg van Reimerswaal zei in een commentaar: „Op het eerste ge zicht lijkt me het een leuk plan. Er blijven natuurlijk nog wel veel vraagpunten. Bijvoorbeeld de aan leg van de Wemeldingedam. Als dat door mocht gaan, dan hoeft het hele plan voor mij als bur gemeester van Reimerswaal niet, want daar zouden de mosselban- ken juist achter komen." Ook de heer Pijl Hogeweg wees op de zijns inziens bestaande noodzaak zwakke dijkvakken tussentijds te versterken. Dr. W. J. Wolff, vice-voorzitter van het Zeeuws Coördinatie-or gaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming, zei naar aan leiding van het Oosterschelde-be- sluit: „Ik beoordeel het op het eerste gezicht erg positief. Ik ge loof niet dat er eerder een beslis sing tot behoud van het milieu is genomen, die zoveel geld kost. Financieel is het een absolute top per." De heer Wolff toonde zich verder tamelijk gereserveerd: „Er blijft natuurlijk nog zeer veel in het vage. Maar het begin is in ieder geval goed." Mossel- en oesterlcweker P. K. M. Verwijs uit Yerseke vertelde, dat het in 'onze kring aardig is over gekomen'. Volgens de heer Ver wijs heeft de regering nu de mo gelijkheid geopend om een ge- li.jdeverschil van 2,50 meter bij Yerseke na te streven. In het rap port van de Oosterschelde-com missie was een getijdeverschil van veiligheid zal zijn bereikt. De heer Van Gorsel stelde, dat pro- centsgewijze de kans op dijk doorbraken groter wordt. De heer Geluk zei, dat degeen, die de beslissing neemt om de periode van onveiligheid te verlengen, de consequenties hiervan moet dra gen. Die consequenties bestaan volgens hem onder meer uit het tijdig versterken van thans zwak ke dijkvakken. Tenslotte vroeg de heer Geluk zich af of de thans voorgestane oplossing nog aller minst zeker, dan de schelpdieren cultures kunnen worden behou den en dat het milieu inderdaad blijft wat het nu is. VLISSINGEN. SINT JACOBKKKRK Gisteravond concerteerde in Vlissingen op het. Flent.rop-orgel van de Sint-Ja-1 cobskerk de organist .Jan Jongepier uit Purmerend. Men zou hem als driemalig winnaar van de improvisatiewedstrij den te Haarlem en als veel gehoord Uit de opkomst van het publiek, da' j slechts een fractie was van dal van verleden week zou men moeien opma-! ken dat Jongepier in Zeeland nog niet zo bekend is. Hij heeft zich gisteravond doen kennen j als een zeer zorgvuldig musicus, die alles wat hij speelt tol. in de puntjesj verzorgt. Wat. zijn programmakeuzej aangaat, moet gezegd, dat hij zich voor-] al hield hij vriendelijke, makkelijk in' het. gehoor liggende werken. Dat geeft natuurlijk op het Vlissingse orgel de speler enige veiligheid, maar het doet de aandacht wel zo nu en dan ver slappen. Na de Ciacona in e van Buxtehude, mathematisch zuiver gerealiseerd, voer de Jan Jongepier een van de Concer-i to's van Bach uit. en wel dat in al naar Vivaldi. Wederom zeer nauwkeu-j rig, liefelijk, maar zonder het vuur dat Bach in de Italiaan geboeid moet] hebben. Bijzonder goed werd het koraal 'Christ unser Herr zum Jordan kam' uit Cla- vierübung II gespeeld. In een sterk] tempo, met treffende accentuering ge speeld trof ons dit koraal zeer aange naam. Ook 'Wir glauben all' an einen Gott' uit dezelfde bundel was prima. Een Voluntary 'op. 5 no. 8) van de Engelsman John Stanley was weer vol tederheid en liefelijkheid en zelfs hef preludium van 'Preludium en fuga in F' van Max Reger was éën en al vrien delijkheid; de fuga werd tot een groot slot opgebouwd en getuigde van de inspiratie die de organist aan het werk kon ontlenen, nu het aantal van zijn gehoor die niet zozeer leverde. Wij hebben reeds meerdere malen op gemerkt dat het Vlissingse orgel zich voor de modernere Franse muziek goed leent. Ook thans bleek dit weer. Resignation (uit: Pièces de Fantasie) van Louis Vierne klonk gelet op de titel (onderwerping) volmaakt. Voor de Pastorale uit de Tweede Symfonie van Widor koos Jongepier zeer mooie re gisters en in de Final van dezelfde symfonie toonde hij grote virtuositeit in een overweldigend musiceren. Een wijze van musiceren die we in de loop van het programma vaker ontmoet zouden willen hebben. Toch was het een avond van verfijnd kunstgenot, dat rijkelijk gewaardeerd werd. Op vrijdag 19 juli speelt Rodney Bald win uit Pershorc, Engeland. v. M. Altviolist Ulrich von Wrochem en zijn broer, de pianist Johann G. von Wro chem hebben vrijdagavond voor een sfeervol concert in de kapel van Sint- Maarten te Hoogelande gezorgd. Het was niet alleen een sfeervol concert gezien de omgeving, ook in de mu ziek vierde de romantiek hoogtij. De gebroeders Von Wrochem, begonnen het programma met, Bac'n's tweede sonate in D-groot. De volle, fraaie klank van de altv-iool viel al direot op in het eerste deel, het Adagio, dat een beheerste voordracht kreeg. Het hier na volgende deel, het Allegro, verbaas de ons wat, gezien zijn nogal kantige opvatting, met nogal erg forse forti. Bezonkener klonk weer het derde deel, het Andante, terwijl het vierde deel weer een Allegro zij het in mindere mate toch dezelfde nogal for se attaque toonde als het eerste alle gro. Dat Ulrich von Wrochem leerling van Helmut Heller hij speelt in de beroemde Bamberger Symfoniker een vertolker is van het meer roman tische genre, bewees hij al onmiddel lijk in het. tweede werk. de sonate in A-groot van de Engels-Franse compo nist Georges Onslow. Hierin kon hij zich toch beter uitleven dan in Bach. Vooral in het tweede deel. het Adagio toonde, hij een groot inlevensvermo- gen en deed hij de aanduiding van de componist 'molto espressivo' alle eer Dezelfde toch wel romantische instel ling openbaarde zich in Zoltan Kodaly 's Adagio, van klank zeer fraai in. de weergave, maar in de opvatting soms dermate sterk romantisch bewogen, dat even het woord 'sentimenteel' zich aan ons opdrong. Het hoogtepunt voor ons kwam na de pauze in Schumann's Marchenbilder opus 113'. Ook hier was de romantiek volop aanwezig. Dit werk werd met een enorme overtuiging zeer uitdruk kingsvol gebracht. Prachtige, diepe toonvorming in de langzame delen. De accenten in de snellere delen waren nu minder fors; een hoogst muzikale interpretatie. Ook het laatste werk- Johann Nepomuk Hummel's sonate voor piano en altviool in Es-groot beleefde een expressieve, levendig vertolking, maar kwam nog net niet aan die hoogte van Schumann. Johann von Wrochem toonde zich een kundig, vaardig begeleider; een klein misverstand je in het begin mag men niet meerekenen. Zijn begeleiding was verder exact, al hadden wij haar soms graag een ietsje bescheidener gehoord. Johann studeerde muziek in Berlijn, en componeert ook zelf. Het duo zal te zijner tijd ook via de KRO- radio te horen zijn. Aan het einde van het concert kregen zj een ovatie van het helaas niet gehele kapel vullende maar wel enthousiaste publiek. Dat leidde tot een toegift: een Adagio van Brahms, dat er qua voordracht klankkleur ook zijn mocht. De gebroeders Von Wrochem konden terecht hun bescheiden bloemenhulde in ontvangst nemen. Zij hebben onder auspiciën van de stichting Kapel van Sint-Maarten een avond kamermuziek van hoog niveau geboden. G. v. L. PREPARATEURS TONEN HUN COLLECTIE OPGEZETTE DIEREN IN NOORDGOUWE: w t BAX EN PHAFF WILLEN BEHOEFTE AANTONEN Bax NOÓRDGOIIWE (43)uit Noordgouwe jarige Wim Phaff uil Yerseke vinden, dat er in Zeeland zo snel mogelijk een natuurhistorisch museum moet komen. De beide preparateurs dat zijn mensen, die dieren opzetten voelen het als een enorm gemis, dat Zeeland (als enige provincie in Neder land) zo'n museum nog steeds niet kent. Volgens Bax en Phal'f bestaat er ook in Zeeland behoef te aan een natuur-historisch mu- Om dat aan te tonen, houden Henk Bax en Wim Phal'f op za terdag 27 en zondag 28 juli in 'net mr. De Rooshuis in Noordgouwe een expositie van hun collectie opgezette dieren. Tijdens die ten- toonstelingsdagen willen ze door middel van een diorama laten zien, wat er allemaal aan vogels en zoogdieren in de omgeving van Noordgouwe te vinden is. Als de belangstelling voor de ex positie groot is, vinden Herik Bax en Wim Phaff dat een onomstote lijk bewijs, dat Zeeland aan een wr natuur-historisch museum toe is. Ze zullen dan gemeenten en par ticuliere instellingen benaderen om te proberen dit initiatief ver der uit te werken. De twee amateur-prepaadrteurs ziin ervan overtuigd, dat het alle maal niet zoveel geid hoeft te kosten. In de eerste plaats zijn er tal van particulieren die hun collectie opgezete dieren graag voor een museum beschikbaar willen stellen. Genoeg om er een museum mee in te richten", weet Wim Phaff. Ik vind het erg leuk om voor mezelf een collectie te 'nebben. Maar ik zou het nog veel leuker vinden", aldus andere er ook van kunnen genieten. Henk Bax en Wim Phaff geloven, dat de exploitatie van een natuur historisch museum geen proble men zal opleveren. „Het brengt gegarandeerd z'n geld op", voor spellen zij. „Kijk maar eens naar de andere musea". Het bezoek is erg groot. En dan is het voor de kinderen toch veel leuker een dag door te brengen tussen dieren al zijn ze opgezet. dan t.ussen oude kanonnen en porseleinen serviezen?" Bax en Phaff menen. dat. een natuur-historisch museum "tevens ran groot nut kan zijn voor het onderwijs. Op de scholen zijn Foto: Henk Box en Wim Phaff 'jtian in het Mr. De Rooshuis in Noordgouwe een expositie inrich ten, om te kunnen bewijzen, dat er in Zeeland behoefte bestaal aan een natuur-historisch museum. veel te oude collecties, of ae hebben er helemaal geen, const» reren de twee preparateurs. „En we hebben hier in Zeeland zoveel aan dieren. Maar er is geen af spiegelingen van'. Alles wat er hier aan zeldzaams gevonden wordt, gaat naar Leiden en verdwijnt dan in een of andere la. Dat is toch doodzonde?" Overigens is geruime tijd geieden al eens een paar keer geprobeerd om een natuur-historisch m- seum van de grond te krijgen. Er zijn contacten geweest met de gemeenten Middelburg, Zierikzee, Brouwershaven en Westerschou- wen. Het liep op niets uit. Bax en Phaff wijten dat aan gebrek aan financiën en aan laksheid van die gemeenten. Ze willen het nu v.-eer wat in de publiciteit brengen en hopen dat zij gemeen tebesturen en particulieren warm kunne ranaken voor hun plannen. De tetoostellfng is geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. (ADVERTENTIE) Een hele dag. plezier: op Beekse Bergen, Groot safariparte'Schoon meer. Breed strand. 40 atlrakties. Lékker eten Gehandicapten uit Zeeland naar 'De Valkenberg' VLISSINGEN Van maandag 15 tot en met zaterdag 20 juli gaan ongeveer 30 lichamelijk gehandicapten uit Zee land naar het vakantie-ord 'De Val kenberg' van het Nederlandse Rode I Kruis te De Steeg (gemeente R'ne-| den). Maandagmorgen om acht uur vertrekt de groep met begeleiders uit Middelburg. In Goes. Kruiningen en Bergen op Zoom zullen de overige gehandicapten en hun begeleiders zich bij het gezelschap aansluiten. Tijdens hun verblijf in het vakantie-oord zal de groep nog enkele excursies maken Examens Charles de Wolff gaf orgelconcert AARDENBURG Vrijdagavond gaf de organist Charles de Wolff uit Gro ningen. dirigent van de Nederlandse Bachvereniging, een orgelconcert in de St-Baafskerk te Aardenburg. Hij voerde werken uit van J. P- Swee- linck, D. Buxtehude, J. G. Walther en J. S. Baeli. Voor deze uitvoering be stond een behoorlijke belangstelling. Geen winstaandeel SLUISKIL Het bericht in de PZC van vrijdag, dat de directie van de NSM in Sluiskil werknemers een winstaan deel van 4 procent, zou hebben toege zegd is onjuist. Wel voerde het bedrijf besprekingen met de vakbonden over de mogelijkheid tegen 1 april '75 een NSM-CAO af te sluiten. Dit overleg wordt voortgezet. Over winstaandelen en de positie werknemers boven de 55 jaar die volgens het bericht, niet meer in vol- continudienst zouden w'orden ge plaatst. is niet gesproken, zo deelt een zegsman van de NSM mee. Terneuzen veilde Golden Delicious GOES De veiling Terneuzen is in juni begonnen met het veilen van twee miljoen kilo golden delicious. Daarvoor waren weinig golden delici ous geveild, omdat de prijzen laag De kwaliteit van de in de koelcellen bewaarde appelen is goed te noemen. Deze week is ruim 300.000 kilo golden delicious geveild, de prijzen waren goed en liepen gedurende het- veilen nog op. Voor de grote appels in klas 1 en 2 werd van 57 tót 75 cent per kilo betaald. De twee kleinste sorte ringen in de beide klassen haalden 47 tot 60 cent per kilo. Van het totale aanbod export geschikte appels is 25 procent voor de binnenlandse markt afgenomen. Driekwart gaat_ naar hei buitenland en daarvan 35 procent naar België, en 10 procent naar Frankrijk, West-Duitsland, Engeland en de Canarische Eilanden. Woensdag 17 juli worden nog eens 500.000 en woensdag 24 juli 200.000 kilo in de Terneuzense veiling aange boden. TENTOONSTELLING 'KIJK OP DE ABDIJ' MIDDELBURG Van 15 juli tot met 2 augustus wordt in Abdijgebouw 11 (naast de statenzaal) van de Abdij te Middelburg de tentoonstelling 'Kijk op de Abdij' gehouden. Aan de hand van foto's en afbeeldingen wordt de wordingsgeschiedenis van de Abdij uitgebeeld. Om het uur is er een dia serie met gesproken tekst over de Abdij. Elke donderdag om 14.00 uur is er een excursie door de Abdijgebou wen. De organisatie van de tentoon stelling is in handen van het 'Docu mentatiecentrum Zeeuws-Deltagebied', verbonden aan de Provinciale Biblio theek Zeeland. De tentoonstelling is elke dag, behalve öc zondag, open van s' morgens 10 uur tot 's middags 5 uur. De heer P. Tieleman ui* Walsoorden slaagde met lof voor het kandidaats examen scheikundig technologie aan de technische hogeschool te Eindho ven. De heer J. Gunst uit Sint-Annaland Is geslaagd aan de schol engemeenschap "De Lage Neren' te Bergen op Zoom voor het diploma installatietechniek. In Eindhoven slaagden voor het exa men tekenen l.o. mevrouw C. Eirwa- Poppe, de heer J. van der Hage en mejuffrouw J. van der Hage. alien te Vlissingen en de heer T. van Elsa<3osr te Goes. De heer P. van Sighem, voorbeen te Westkapelle, slaagde aan de rijksuni versiteit te Leiden voor het doctoraal examen medicijnen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het kandidaatsexamen civiel ingenieur de heren H. Crucq uit Nieuw- en St-Joosland, A. Tuinhof uit Vlissingen, A. van der Wekken vit Zierikzee. C. B. van Liere uit Goes en A. J. M. de Schrijver uit Hulst. (ADVERTENTIE) Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs Middelburg Stadhuis Te). 01180-26251 praktijkdiploma Boekhouden - Marketing - Elem. Wiskunde - Bedr -corresp. - Nederl. en moderne talen - M.B.A. - S.P.D. AMUSEMENTSGEDEELTE NU VRIJWEL ROND AXEL De belangstelling voor de zesde 'Expo Axel', een huishoud- en mdu- striebeurs die van 17 tot en met 24 augustus wordt gehouden in een tent op hei Szydlowskiplein, blijkt zo groot, dat de organisatoren moeten select» ren. De grote interesse komt voor de bestuursleden als een volslagen verras sing: nog begin dit jaar toonden de meeste zakenmensen zich uitermate terughoudend in verband met de energiecrisis. Het bestuur van de Axelse 'Expo' verwacht met het aanbod da*, men nu beeft een gevarieerde beurs te kunnen opzetten. Afgelopen week zijn er contracten afgesloten met een aantal artiesten. Het voorlopig amusementsprogramma, dat zal worden afgewikkeld, ziet er als volgt uit: zaterdag 17 augustus "Zan geres zonder naam', begeleid door het "Mixers Trio'. Maandag 19 augustus Nick MacKenzie, begeleid door 'Sunset 5'. Dinsdag 20 augustus: Saskia en Ser ge, eveneens begeleid door 'Sunset 5'. Woensdag 21 augustus: Ben Cramer, met begeleiding van bet Mixers Trio'. Donderdag 22 augustus: Nico Haak en "De Paniekzaaiers'. Vrijdag 23 augustus: Ivan Heylen met 'Sunset 5' (en De Wild» Boemdochtere') en zaterdag 24 augustus het carnavalsduo De Twee Pinten' met begeleiding van het 'Mixers Trio'. Voor ae woensdagmiddag wordt er gedacht aan een speciaal kir.tierprogsoQ*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 7