„Permanent regeringsoverleg in grensgebied Nederland-België" Canisvliet, een grensgeval Plan 'meerhoofdige leiding' rpa past in beleid kabinet Mogelijkheden voor uitbreiding Zeeuwse beroepsonderwijs DOUANEFORMALITEITEN AAN GRENS BFLGIË-NEDERLAND WORDEN VEREENVOUDIGD „Klandestien ieneverstoken is klao in schatkist" B. en w. Goes blijven tegen bovengrondse 150 kV-verbinding Goes-Zierikzee !Nvp -\\n i ACHTERSTAND VOORSCHOT NOTA'S KLEINVERBRUIKERS PZEM Flinke schade hij botsing nabij Hulst [tfERDAG 15 JUNI 197* PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 0ELUXPARLEMENT WIL BEHARTIGING 'VITALE BELANGEN' fOORSTEL VOOR [MISSIE VAN [ESKUNDIGEN i\'an één onzer redacteuren) «BUSSEL In liet Beneluxparlement öjn vrijdag pogingen ondernomen je Belgische cn de Nederlandse r ring zover te krijgen dat zij een umenlijke permanente overlegcommls- ft samenstellen met deskundigen van h departementen, die betrokken zijn KJ kwesties in het gehele grensgebied nar vitale belangen in het geding zijn. Vj een bezoek van Beneluxparlementa- jjjrs aan het Luikse industriegebied «rige maand, zijn ingegeven door It raffinaderijplannen voor Ternaaien al vragen in deze richting gesteld or het PvdA-eerstc kamerlid drs. M. Verburg. Hij heeft dezelfde vragen ithriftelijk ingediend als lid van het Btneluxparlement en gistermiddag lerd er in het debat nog eens extra de suggestie getrokken. Vooral op het interdepartementale ka rakter dat zo'n commissie van overleg »u moeten krijgen werd de nadruk plegd. Het Nederlandse tweede kamer- 2d mevrouw A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen (kvp): „En als het dan gaat orer industrievestiging dan moeten er a deze commissie ook milieudeskun digen. Bovendien moet het niet een crerlegcommissie worden voor zo maar incidentele zaak. Nee, een perma- ;e overlegstructuur voor het gehele grensgebied. He moeten af van al die commissies, die met eigen deskundigen proberen de zaken in hun eigen straatje te rege len. Er zijn bij kwesties in de grens gebieden allerlei belangen in het ge ding: van ruimtelijke ordening, van pensoverschri j dende milieuverontrei niging, van werkgelegenheid enzovoorts De Benelux moet zich met deze vormen ran overleg sterk maken in het grote Europese geheel." In het debat over de samenwerking cp het gebied van het leefmilieu kwam de rapporteur van de speciale parle mentscommissie, de Belg J. Winkin tot ce sombere conclusie: ,,Er is nog bijna aets gebeurd. We kampen met een ge trek aan uniformiteit in wetgeving en ja behandeling van de vraagstukken, ïijk nu bijvoorbeeld eens naar kwes- als die van het chemisch afval. Hoeveel departementen zijn daarbij eet betrokken en hoe loopt dat pa troon aan weerskanten van de grens met uiteen? We hebben meetstations roor zwaveldioxyde geïnstalleerd en sn studiecommissie voor de geluids hinder in het leven geroepen. Daar is bet wel ongeveer mee gezegd." Mieupolitiek I* nieuwe Belgische staatssecretaris nor het leefmilieu, J. Poma, gaf in sja antwoord namens de regeringen te dat we 'inderdaad nog nergens faan met de daadwerkelijke samen werking." Hij zette even vlot uiteen 'rat er in de komende jaren op dit fenein eigenlijk allemaal van de grond »u moeten komen. „We moeten eerst rn vooral inhoud geven aan een ge- emenlijk milieupolitiek. We moeten fikaar duidelijk maken wat we er on-i der verstaan en wat zer er in onder Billen brengen. We moeten een inven-1 tsris maken van de wetten en uitvoe ringsbesluiten, die we hebben. We moe ten nagaan hoe ze toegepast worden en hoe de controle is geregeld. We moe ten aan elkaar ontwerpverordeningen roorleggen. En dan zijn er nog reek sen actuele kwesties die we met elkaar moeten bespreken: de grondwaterwin ning, de kwaliteit van het water in het kanaal Gent-Terneuzen, de transport leidingen van afvalwater naar ae Schel-1 de, de verontreiniging van de Maas. We moeten zorgen dat we als Benelux naar buiten ook een blok kunnen vor men. Tegenover de Fransen bijvoor beeld waar het gaat om kwesties als de verontreiniging van de Schelde en die van het kustwater. Een eensgezin de houding is van het grootste belang in de milieusector." Toen het overigens op een concrete reactie aankwam op het voorstel voor die interdepartemen tale commissie voor de grensgebieden (het voorstel-Verburg) wilde staatsse cretaris Poma toch nog wel drie maan den bedenktijd. „Dat is een explosieve materie, die we eerst nog eens heel grondig moeten bekijken", stelde hij vast. Zoals gebruikelijk in de zittingen van het Beneluxparlement werd ook dit maal weer een dikke streep gezet on der een reeks problemen, waarover het overleg tussen de drie regeringen best wat zou kunnen worden verbeterd: Industriepolitiek. Drs. Verburg be pleitte een gezamenlijke selectieve in dustriepolitiek, „vooral nu gebleken is dat van een echte crisis na de olie moeilijkheden geen sprake is. We moe ten beginnen met een opgave van de structuur van de bedrijfstakken die in onze landen aanwezig zijn en van daar uit nagaan waar ingekrompen en uit gebreid kan worden," Dr. J. Ternouw hamerde op overleg over vestigings voorwaarden. vooral met het oog op milieusituaties over de grens heen. Mi nister van buitenlandse zaken Van Elslande antwoordde dat de eerste stappen voor coördinatie in de indus triepolitiek zijn gezet en dat er binnen kort een ontmoeting van de bewinds lieden van economische zaken komt, Verkiezing eerste kamer op 3 juli VL1SSINGEN —Tijdens de woens dag juli te houden vergadering zul len provinciale staten van Zeeland leden van de eerste kamer kiezen. Dat gebeurt tijdens een vergadering, die om 10 uur 's ochtends begint. Tijdens deze vergad ring komt een verzoek aan de orde van de Stichting Zeeuws Coördi.iatie- orgaan voor Natuur-, Landschaps- en milieubescherming, die voor 1975 van 10.000 gulden vraagt. De toegekende subsidie voor 1973 en voor 1974 be draagt 5000 gulden, De stichting biedt provinciale staten de begroting 1975 aan. waaruit een tekort van ƒ10.500 gulden blijkt. Gs stellen voor het subsidieverzoek in hun handen te stel len om advies. Toezegging regeringen aan het Beneluxparlement: Verkeer op de 'Ongelukkenweg' kan worden verminderd (Van één onzer verslaggevers) BRUSSEL Binnenkort zal een nieuwe regeling voor de vereenvoudi ging van douaneformaliteiten van kracht worden aan de grens tussen België en Nederland, waardoor zal worden bereikt dat het vrachtverkeer op de „ongelukkenweg" tussen Wuust- wezel en Wernhout (ten zuiden van Breda) aanzienlijk kan worden ver minderd en afgeleid in de richting van de nieuwe E-10 tussen Antwerpen en Breda. Ondanks deze toezegging, namens de beide regeringen vrijdagmiddag in de zomerzitting van het Benelux-parle- ment in Brussel, werd met algemene stemmen een aanbeveling aanvaard waarin maatregelen worden gevraagd om een eind te maken aan de omstan digheden die aanleiding zijn voor veel en vrij ernstige ongelukken op deze oude grensroute. Het Nederlandse kamerlid De Beer (WD), die de aanbeveling had inge diend, noemde het een „groteske para dox" dat vrachtwagens zich hier nog steeds door allerlei bochten moeten wringen, terwijl vlakbij een gloednieu we weg loopt die al enkele jaren geleden met officieel vertoon door twee staatshoofden is geopend. Hij weet de ongelukken aan onvol doende fiscale faciliteiten voor het vrachtverkeer bij de nieuwe grenspost en aan het ontbreken van chauffeurs cafés langs de weg. Waartoe dat leidt illustreerde de heer De Beer met een overzichtje van vier ernstige ongeluk ken bij Wernhout en Rijsbergen in een periode van twee maanden. De KVP'er Van Arnelsvoort pleitte voor een betere uitwerking van de vereenvoudiging van douaneformalitei ten. „Op het ogenblik komen op de nieuwe weg nog te veel chauffeurs in douaneproblemen, en dan moeten ze weer naar de oude grenspost. Logisch dat ze dan de volgende keer meteen de oude weg van Antwerpen naar Breda nemen". Namens beide regeringen kondigde de Belgische staatssecretaris Poma een regeling aan die ertoe zal bijdra gen dat straks 65 procent van alle vrachtverkeer over de nieuwe weg kan worden geleid. De reslt (35 pro cent), voornamelijk vervoer van niet- Benelux-goederen, moet dan nog de douaneformaliteiten bij de oude gren spost vervullen. Op het ogenblik lig gen die percentages juist omge keerd. De staatssecretarissen van onderwijs dr. G. Klein (tweede van links) en dr. A. Veerman (tweede van rechts) brach ten gisteren vergezeld van enkele amb tenaren een bezoek aan ZeelandGe heel links op de foto onderwijsgedepu- teerde mr. J. P. Boersma. STAATSSECRETARISSEN TEGEN DELEGATIE: (0EMING VAN EEN DIRECTEUR WORDT UITGESTELD MIDDELBURG Het plan van de le raren van de rijks pedagogische aca demie te Middelburg voor een 'meer- hoofdige leiding' aan de school past In het kabinetsbeleid. Dit hebben de staatssecretarissen van onderwijs, dr. G. Klein en dr. A. Veerman gistermid dag een drie man sterke delegatie van de rpa-leraren meegedeeld. De thans in gang gezette benoemings procedure voor een directeur in de Plaats van de heer M. A. Hage, die Kr 1 augustus as. met pensioen gaat zal worden vertraagd- De delegatie öseft de toezegging gekregen, dat de Knoeming tot een nader tijdstip wordt uitgesteld; aldus deelde één van de delegatieleden, de heer L. A. van Colmjon, na afloop mee. De staatssecretarissen hebben de p.a- delegatie nadrukkelijk gewezen op de juridische consequenties als een 'meer hoofdige leiding' de wens van het- gehele lerarenkorps aan het roer van de rpa komt te staan. Over de ju ridische consequenties zal overleg op ambtelijk niveau volgen. Het ligt in de bedoeling daarmee nog vóór de zomervakanties te starten. Als de zaak ambtelijk rond is, volgt- opnieuw overleg op beleidsniveau. De verwach ting is evenwel, dat het ambtelijk ge sprek en met name het bepalen van de rechtspositie van een 'meerhoofdi ge leiding' enkele maanden in beslag zal nemen. De staatssecretarissen hebben de rpa- delegatie er op gewezen, dat een mo gelijke oplossing gezocht dient te worden binnen de huidige experimen- teerwet in het onderwijs. Dat kan in elk geval de procedure aanmerkelijk verkorten. Volgens de heer Colmjon is in het ge sprek vrijdagmiddag tussen de staats secretarissen Veerman en Klein ener zijds en de rpa-delegatie anderzijds duidelijk de positieve benadering van het ministerie gebleken op de Middel burgse plannen. Landelijk is momen teel overleg gaande over nieuwe be stuursstructuren aan scholen voor voortgezet onderwijs. De wensen en plannen van het Middelburgse rpa-le- rarenkorps hebben, zo menen staatssecretarissen derhalve, niet al leen voor de rpa. maar ook voor het gehele land. De in Middelburg gewen ste 'meerhoofdige leiding" staat in theorie model voor wat zich mogelijk in de toekomst rond de directeursbe- noemingen bij het v.o. zal afspelen. Kernenergie. In hoever is er overleg tussen de regeringen over vestigings plaatsen van kerncentrales, wilde dr.j Terlouw weten. Hoe zit het met eva cuatieplannen en grensoverschrijdende effecten? Drs. Verburg pleitte voor meer research in de soctor van energie besparingsmogelijkheden en alternatie ve energiebronnen. Hij wilde ook graag meer invloed van de regeringen op ex perimentele projecten, zoals de geza menlijke bouw van de snelle kweek reactor in het Duitse Kalkar. Gevaarlijke stoffen. Het Nederland se VVD-tweede kamerlid L. M. de Beer vroeg meer aandacht voor het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg en overleg over speciaal daarvoor uit gezette routes. Het debat over het havenbeleid in de Benelux werd uitgesteld tot oktober. Het verzoek daartoe kwam van de nieuwe Belgische minister van ver keerswezen Chabert. die zich eerst nog in de materie wilde inwerken. Het Be neluxparlement ging met de verdaging van dit onderwerp akkoord. In de tus sentijd zullen nog oriëntatiereizen wor den gemaakt naar Luxemburg en het Antwerpse havengebied 'Invasie' makreel op Oosterschelde BRUINISSE Op de Oosterschelde en voor de kust van Schouwen heef: zich deze wee): een invasie voorge daan van makreel. De sportvisserij vaart daar zeer wel bij, want donder dag waren er vissers die per uur tientallen van deze vissen vingen. De makreel heeft voor de tijd van het jaar een vrij groot formaat. DRS. VERBURG IN BENHUXPARLFMENT BRUSSEL „De klanaestiene je neverstokerij in de grensgebieden kost de schatkist jaarlijks een bedrag van tussen de 50 mil joen en 100 miljoen." Dat re kensommetje maakte het eerste kamerlid drs. M. C. Verburg (pvda) gistermiddag in het Bene luxparlement te Brussel, toen hij een beroep deed op de regeringen om tot overleg over het vrvol- gingsbeleid in deze verboden be zigheid te komen. „Er wordt veel jenever in België gestookt, maar het scheelt nogal waar je voor dit delict wordt gepakt. In België krijg je vijf jaar en in Nederland ben je na zes jaar weer los." GOES B en w van Goes hebben de nv PZEM schriftelijk laten weten, dat zij onverkort hun bezwaren handha ven tegen de bovengrondse 150 kV- verbinding van Goes naar Zierikzce. Aanleiding daartoe is de aan het colle ge toegezonden begroting 1974 van de PZEM. Daaruit blijkt dat op de inves teringsbegroting een aantal posten Is opgenomen voor de aanleg van deze verbinding. Hoewel uit ae omschrijving van deze posten niet blijkt of een en ander betrekking heeft op een onder- of bovengrondse leiding, hebben b en w er toch aanleiding in gezien om hun bezwaren tegen een bovengrondse lei ding bij de PZEM in herinnemg te brengen. Reeds op 29 november 1972 richtte het college zich in een brief tot de PZEM. Men deelde daarin mede zich niet te kunnen verenigen met de aan leg van een bovengrondse 150 kV- verbinding. Daarvoor werden als rede nen opgegeven het op onaanvaardbare wijze doorkruisen va de stedelijke ontwikkeling en de aantasting van het landschap. Bovendien werd erop ge wezen dat de masten een ernstige belemmering zouden vormen voor een goede landbouwkundige bewerking! van met name de percelen grond in de Wilhelminapolder. Op grond van deze bezwaren bepleitte het college ten stekste de aanleg van de lijn ondergronds uit te voeren. In de brief, die b en w nu weer aan de PZEM hebben geschreven, wordt gevraagd in de verdere procedure, die nog gevoerd moet worden, de bezwa ren zwaar te laten wegen. Scholieren verkopen prentbriefkaarten zogenaamd voor kinderboerderij VLISSINGEN In Vlissingen en an dere Zeeuwse gemeenten colporteren sinds enige tijd middelbare scholieren ten bate van naar zij zeggen Maat schappelijk Sociaal Jeugdwerk Kin derboerderij RVJ. Deze scholieren bie den aan de deur mapjes met prent briefkaarten te koop aan. Een mapje kost 2,45. Volgens de Stichting Cen traal Archief te Den Haag, dat zich bezighoudt met inzamelingen en de overheid hierover adviseert, komt van de opbrengst nauwelijks iets ten goe de aan óe Stichting Jeugdboerderij Jordaan. waarvoor de opbrengst ui teindelijk bestemd zou zijn. Een woordvoerder van de recherche te Vlissingen deelde mee, dat de scholie ren per vrkocht mapje ƒ1.45 ontvan gen. De colporterende scholieren zdjn overigens te goeder trouw. Slot van pagina 1 school in Terneuzen is de staatssecre tarissen ook duidelijk geworden: „Wij zouden graag meewerken om die op leiding daar te krijgen, maar dan moet het een alternatieve oplossing zijn, want de aantallen zijn te laag. Wel worden mogelijkheden gezien in een havo-opleiding in de richting van het meao". Ook de combinatie met de mts behoort tot de mogelijkheden. Omdat ook de industrie in en rond Terneu zen zeer geporteerd is voor een meao- opleiding. zal binnenkort een gesprek plaatsvinden tussen vertegenwoordi gers van de scholengemeenschap, de mts, de kamer van koophandel en óe provinciale onderwijscommissie om deze materie nader te onderzoeken. Spanningsveld Wat betreft het hoger beroepsonder wijs stelde dr. G. Klein, dat er een spanningsveld is tussen behoefte en levensvatbaarheid. „Voor een dun be volkt gebied zie ik geen mogelijkhe den voor zelfstandige scholen zoals Zeeland ze graag zou hebben. Vanuit' de bestaande onderwijsvormen moet dan ook de oplossing worden gevon den door 'uitwaaieren' naar verwante gebieden". Dr. Klein ziet een reëele kans voor de hts te Vlissingen als kem voor heao-opleiding. Gezien ae grote be langstelling voor de studie voor vor- mingseider aan de sociale academie,' acht hij het nuttig te onderzoeken of deze opleiding ondergebracht kan wor den bij de pedagogische academies. De stichting van een school voor kunstonderwijs heeft op dit moment de minste kans om gerealiseerd te kunnen worden, mede doordat er wet telijk moeilijkheden bestaan tussen de amateursector en het hbo. Dr. Klein achtte het noodzakelijk dat de provincie hieraan een bijdrage levert om uit de problemen te geraken. Bouwbeleid TYPISCH GRENSPROBLEEM: NIET-ERKENNING VAN BELGISCHE DIPLOMA'S MIDDELBURG Zeeuwsvlaamse on- derwijsvertegenwoordigers hébben gis teren de beide staatssecretarissen Veer man en Klein van onderwijs bepaald bij een typisch grensprobleem: de nieter- kenning van Belgische diploma's in Nederland. België ligt bijzonder gun stig voor hei van vele onderwijsfacili teiten verstoken Zeeuwsch-Vlaanderen, van waaruit vele studenten naar Bel gië trekken. Staatssecretaris Veerman: .Er wordt hard aan deze zaak gewerkt. Het is geen probleem van vandaag of gisteren- Het speelt al een jaar of tien. Het is erg moeilijk om hier uit te ko men". Gedeputeerde Boersma in een wat felle reactie. „Het wordt tijd, dat hier iets aan gedaan wordt. De Bene lux bestaat al tientallen jaren, maar dat diploma-probleem, is nog steeds niet opgelost. Hei is van groot belang met name voor Zeeuwsch-Vlaanderen. dat Belgische diploma's in Nederland worden erkend"- Ten aanzien van het bouwbeleid stelde dr. Veerman, dat er allerlei beroerde, situaties bestaan. .Het bouwbeleid is kwalitatief niet bij te houden. Het aan tal leerlingen bij het voortgezet on derwijs stijgt de laatste jaren met on geveer 50.000 per jaar. Pas over tien jaar zal de toestand enigszins stabiel zijn. De ergste nood moet eerst wor den opgelost", aldus dr. Veerman. „We moeten volgens nieuwe objectieve cri teria een urgentiegetal vaststellen". „Wij hebben dan ook geen toezeggin gen kunnen doen aan de schoolbestu ren". Mr. Boersma haakte hierop in door te wijzen op de plannen die te Zierikzee bestaan voor de bouw van een lts en een nieuwe scholengemen- schap. .Hen coördinatie als die is een goede zaak, maar levert moeilijkheden op omdat men met twee ministerie te i maken krijgt. Het goede moet echter prevaleren boven perfectionisme", al dus mr. Boersma. „Deze zaak mag niet stok lopen op interdepartemen- taal geharrewar". Andere punten die nog aan de orde! kwamen bij het bezoek van de staats-! secretarissen van onderwijs aan Zee-| land waren een gymnastieklokaal voor het samenwerkingsproject werkende jongeren. Dr. Veerman: „Hiervoor is! een gaatje gevonden. Het gesprek zal' binnenkort op gang komen". De reiskostenvergoeding voor de wer kende jongeren: „Gelijktijdig wordt in j overweging genomen". De studiefinanciering. Dr. Klein: ..De' nota samengesteld door de heer W. Nijsse, administrateur hts. zal in de overwegingen worden betrokken". De part-time lerarenopleiding. Mr. Boersma: deze opleiding zal Zeeland wel behouden. Dr. Veerman voegde er desgevraagd aan toe dat over de nieu we opzet van deze opleiding nog geen officiële beslissingen zijn genomen. Fysiotherapeutische opleiding. Klein: „Dit is een landelijke zaak. Be keken wordt deze opleidingen van volksgezondheid naar onderwijs over te hevelen. Dan vallen ze onder het hbo en zijn financieel uit de zorgen. De kosten worden geraamd op 8 a 10 miljoen gulden. Wij verwachten dat deze zaak begin juli zijn beslag zal krijgen". Da later Va urd. i cr begin gemaakt met een reeks nieuwe uitgaven met als eerste resultaat "De Oiympos', een ge dichtencyclus van Hans Warren Binnenkort verschijnt het tweede boekje, Alain Poumier's nagels ten gedichten, die zowel in het Frans als in het Nederlands <t> tel: De Verre Vriendin) worden uitgegeven. Den Boer. één van de eerv aan gewezen adrt-sv.-n voor allerlei vormen van Zeeland!ca. is inm'd- dels ook begonnen met de nieu we "Zeelandreeks'. He: eerste deeltje. 'Cansvllet, een grensgeval' door W. H. van den Dool. verschenen. Op het programma staan voorts "Flora en fauna van Oost-ZeeuwschVlaanderen' van de hand van de Hulster bioloog Sponselee. 'Land van Saeftinge' door dr. Wim Wolff en min of meer in relatie tot het Monumen tenjaar 1975 het nieuwe foto werk van Wim Riemens 'Kastelen en landhuizen', 'Kerken vsn Zee land'. Musea en oudheidskamers' Buiten de reeks verschijnt nog het 'Getijdenboek' va de schrijver er. beeldend kunstenaar Joop Dam- Op de schrijf- en leestafel ligt nu 'Canisvliet, een grensge val' waarin eigenlijk niet meer maar ook niet minder wordt verteld dan het verhaal van een klein en uitermate boeiend na tuurgebied, een van onze laatste kleine vogelparadijzen. Er is over Canisvliet, de kreek en het omlig gend gebied, heel wat te doen geweest met dit resultaat dat de gang naar vernietiging door een vérgaande vorm van vervuiling is onderbroken en stopgezet. Van den Dool maakt In zijn boekje duidelijk dat het wezen en zijn van Canisvliet nu niet bepaald van enkel deze laatste paar jaren afhankelijk is. Hij schetst de ge schiedenis vrij uitvoerig en trek: daarin de lijnen met een verleden da: behalve dat van Canisvliet ook dat is van een zeer interes sant groter gebied, een oven gangsgebieö in de Vlaanderen^, van zee tot land. met alle sociale en culturele aspecten van d:en. Die geschiedschrijving beslaat het grootste gedeelte van het boekje. De belangrijke rest is voorbehou den aan de vogelstand het afslui tende hoofdstuk 'Houden wat we hebben', waarin de auteur de fei telijkheden die geleid hebben tot Het boekje is aangevuld m een overzicht van de l langrijke avifauna van het bied en geïllustreerd met, web teld. re-s fraaie foto's van W. Rtemens. Voor oen zo fotogeni bijna alle luciditeit was uitgeban nen en tegenover een toch wat grijs tekstblok het ontegenzegge lijk méér geschakeerde patroon van deze fotograaf had mogen staan. Volgende koer dan maar. Inge van der Kooij kleedde het boekje aantrekkelijk aan. Ik hoop dat het de lezer vergaat als mij: ik heb met het boek erb:j de kennismaking met Canisvliet nogmaals hernieuwd, een werkelijk prachtig stukje van een nog steeds mooi en boelend land dat aan alle horizonten de rook u:t vreemde hoge schoorste nen kent. maar dat desondanks blijkt zichzelf te kunnen zijn. Met da: beetje hulp waar Van den Dooi over spreek:. W;e ztet en onderetót. zal zijn pleidooi voor een zo goed mogelijk beheer graag overnemen- (Oenlsr Dool. f MIDDELBURG Bij de PZEM is een achterstand ontstaan met betrekking tot het vervaardigen van de eerste voorschotnota's voor kleinverbruikers., over 1974. De vertraging die vergeleken met het vorige jaar ongeveer twee maan den beloopt is veroorzaakt door dat de PZEM is overgegaan op een| nieuw facturerings- en incassosysteem en een gewijzigde methode van meter opname. Tegelijkertijd heeft de PZEM een nieu-1 we computer in gebruik genomen De overschakeling op deze nieuwe com-l puter heeft meer problemen opgele- j verd d.t: werd verwacht, waardoor de achterstand in de vervaardiging er. verzending van de nota's is ontstaan. 1 Het inlotx daarvan wil het energie-' bedrijf zo doen plaatsvinden dat dej verbruikers zo min mogelijk betalings-j moeilijkheden zullen ondervinden. Daarom zullen de achterstallige nota's niet ineens worden geïnd, maar slechts zeer geleidelijk. Men wil dit bereiken door de nota's roet lets kortere tussen pozen men denkt aan 6 a 7 we ken te verzenden in plaats van per 2 maanden. De eerste nota's volgens het nieuwe factureringssysteem, zijn inmiddels verzonden, aldus de directie van de n.v. PZEM. Alle verbruikers ontvangen tegelijk met deze eerste nota een uit voerige toelichting omtrent de veran deringen in meter opname en factu rering. Lek in waterleiding Dinsdagmiddag is een ienstleiding van de waterleiding in de kern Burgh (tegenover de Supermarkt) gebarsten. He: personeel van de waterleiding Maatschappij was snel ter plaatse en, was vlug kiaar roet het herstel. HULST Twee zwaar beschadigde auto's waren het gevolg van een bot sing op het kruispunt Absdaalseweg- Rijksweg 60 nabij Hulst. De botsing deed zich vrijdagmiddag om 15.45 uur voor, toen de bestuurster mevrouw R.-De W. uit Huist geer. voorrang verleende aan bestuurder D. K. uit Terneuzen, die over de rijksweg reed. Er deden zich geer. persoonlijke onge vallen voor. maar de twee auto's moester, zwaar beschadigd worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 9