Gemeente alleen kan financiën Zeebad Breskens niet nagaan Opa Jan Dingemanse (81) Middelburg op z'n eentje een maand naar Amerika Schutting om 328 nieuwe flats in Terneuzen Plannen voor oprichting vrij- willigerscentrale voor de Bevelanden B. en w. Oostburg willen jeugdwerk 7500,- geven Giften Hoorzitting in Wemeldinge EXAMENS MACHINESCHRIJVEN Vernielingen aangericht in zomerhuisje te Scharendiike ANTWOORD OP VRAGEN UIT DE RAAD GEEN GEGADIGDEN TE VINDEN Jongen (15) gewond bij ongeval Renesse GOESE AANLOOPHAVEN 13 JULI OFFICIEEL OPEN TOEKOMST VOOR DE VLEESKEURINGSDIENST BLEEF IN '73 ONZEKER MIDDELBURG Dp nnrckfrf lor. komst van de vlrcskeuringsjilensten bleef onk voor «Ie 'VleeskeuringMiienst i kring Zeeland benoorden «Ie Wester- schelde' in 1973 ondanks het feit «lat nien vorig Jaar gord functioneer de bestaan. Dit blijkt uil het jaarverslag over 1073 van de dienst- De onzekere toekomst wordt, veroor zaakt door de mogelijkheid dat de wettelijke bepaling, die regelt dat vlees bij transport- van het ene keu- ringsgebied naar het andere opnieuw gekeurd moet worden komt. te verval len, Die nadere keuring betekent nu voor de vleeskeuringsdienst een belang, rijke inkomstenbron. Uit het jaarverslag blijkt dat. dit werk de dienst op een inkomstentot.aal van ruim negen ton maar liefst ruim 364.000 gulden opleverde. Vooral door deze Inkomsten kon men de financiën vorig jaar afsluiten met een voordelig saldo van bijna 35.000 gul den. Tn het jaarverslag worden ook nog enkele passages gewijd aan de misluk te fusie-besprekingen tussen Middel burg en Vlissingen voor een gezamen lijk slachthuis. ..Ondanks het feit dat van alle kanten men het er over eens was dat samengaan der slachthuizen ten zeerste gewenst was. kon niet worden besloten welk slachthuis óf Vlissingen óf Middelburg moest over blijven", wordt, nog eens vastgesteld, Uit het jaarverslag blijkt, verder dat de vleeskeuringsdienst het, slachthuis in Middelburg, dat na de mislukte fusïebesprekingen werd verkocht de eerstkomende tien jaar nog kan ge bruiken. Ook de noodslaeht,plaats blijft de eerst* tien jaar nog beschik baar De cLifers in het jaarverslag wijzen uil dat binnen het gebied van de keuringsdienst (geheel Zeeland met. uitzondering van Zeeuwsch-Vlaande- rnl in het vorig jaar in totaal 4.358.255 kilo vlees werd ingevoerd. In 1972 bedroeg dit. 4.087.886 kilo. Bezinningsdienst VLISSINGEN In de Johanneskerk t,e Vlissingen wordt morgen zondag 's avonds om zeven uur een dienst gehouden, gewüd aan de betekenis van Israel; volk. land en staat. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door mevrouw M. W. Eberlë- Gotlib. voorzitster van de vereniging van christen-joden in Nederland. De dienst staat in het kader van de bezinning, waartoe de hervormde sy node heeft, opgeroepen in haar gelijk namige 'Handreiking' over dit vraag stuk Na de denst is er tot negen uut gelegenheid tol. gedachtenwisseling met, mevrouw Eberlé in het wijkcen trum 't Anker, naast de Johanneskerk. MIDDELBURGSE RAAD WEER OP DE FIETS MIDDELBURG De leden van de Middelburgse gemeenteraad zullen op vrijdag 23 juni tijdens hun jaarlijkse excursie langs ob jecten in de gemeente weer van de fiets gebruik maken. Voor waarde is dat het niet regent. Om twee uur zullen de raadsle den en bun echtgenotes Oh) zich voor -het, stadhuis verzamelen. Eerst zal koers gezetworden naar de Bellinkstraat, waar de restauratievorderingen bekeken zullen worden. De molen De Hoop' is het. tweede object. In die molen op het Vlissingse Bol werk zijn de leden van het. trom petterkorps Juliana druk doende om een repetitieruimte te maken. Verder staan bezoeken op het programma aan het Geeregebied, het politiebureau en het sport park Nadorst-Nassaulaan. waar ter afsluiting iets gegeten zal worden. Behalve de leden van de raad (nog in oude -samenstelling) zul len ook enkele hoofden van dienst aan de excursie deelne men. NU VOOR DE ZEVENDE KEER MIDDELBURG Opa Jan Dingemanse uit Middelburg is éénentachtig en gaat eind volgende week weer naar Amerika. Voor de zevende keer. En op z'n eentje. Hij brengt er een maand door bij zijn zoon in Rochester in de staat New York. en stapt voor dat doel op Schiphol in en op het vlieg veld van Toronto uit het vliegtuig. Een 81-jarige. die In zijn eentje een maand Amerika, «loet mag men rustig sieren met de kwali ficatie 'ccn zeer krasse haas'. Voor Jan Dingemanse ts zo'n reis naar Amerika niet een zaak om vooraf veel ophef over tr maken. Hij gaat gewoon en regelt alle be slommeringen vooraf er ook wel zelf bij. Is die voorbereiding niet ingewik keld' ..Welnee", zegt Jan Dinge manse. „Ik ben lid van het NVV en die regelt, die chartervluchten eigenlijk voor me. Daar schrijf ik even naar. Wanneer ik weg wil en waarheen en zo, En dan komt. het in orde. Dat regel ik allemaal zelf, daar heb ik geen niens voor no dig. Meestal blijf ik een maand, of iets er door. Eerst een paar dagen bij m'n dochter in Bergambacht, en die brengen me dan naar Schiphol. Daar zwaaien ze dan met z'n allen en dan vind ik het. wel. Als je door de passencon- trole bent. ben je al een heel eind. Dan kun je niet meer terug. Je gaat. de winkel op Schiphol nog eens binnen en dan maar wachten t.ot. het. vliegtuig vertrekt. Nou dan stap Je in en hoef je maar te zitten". Legt, uit, dat. hij niet. het, vliegtuig naar New York neemt, maar naar Toronto, omdat, dat aanzienlijk dichterbij Rochester ligt,; ..Als ze me in New York zouden moeten komen ophalen, zijn ze negen uur onderweg. En dan nog negen uur terug. Dat. gaat niet. in één da2 Van Toronto is hef drieëneenhalf uur rijden en dat is goed te doen". Zoals gezegd; het is volgende week de zevende keer. dat Jan Dingemanse voor een maandje naar Rochester vertrekt, op fami liebezoek. Zijn zoon vertelt hij woont er nu veertien jaar en als het mogelijk is. gaat hij er elk Koeien aan de wandel op rijksweg 2-58 's-HEER ARENDSKERKE Twee loslopende koeien hebben vrijdaga vond omstreeks negen uur voor enige opschudding gezorgd op rijksweg 258 bij 's-Heer Arendskerke. De koeien waren uit een weiland 'ontsnapt' en wandelden rustig over de rijksweg. Ze leverden gevaar op voor het verkeer. Agenten van de Goese gemeentepolitie hebben de koeien in een weiland ge loosd. Ongelukken deden zich niet voor jaar een poosje heen. In het, ver leden deed hij het soms samen met zijn vier jaa.r geleden over leden vrouw, maar ook toen al vloog hij wel alleen naar Amerika. Dingemanse: „Vorig jaar ben ik niet geweest, maar het jaar daar voor twee keer. De stewardess vroeg in Toronto of ik niet een wagentje wilde naar de uitgang. U bent zó jong niet meer. zet ze. Ik heb uit een lolletje gezegd: schaam je ie niet dat te vragen? Ik loop nog best". Gezondheid De gezondheid van de 81-jarige DiiT.gcin.uisc nut weinig te wensen over. Hij ts vrijwel dagelijks bezig met het opknappen van oude huis jes in Middelburg: tot zijn pen. sinnering is hij uitvoerder in de bouw geweest. Dingemanse: ..Ik kan me niet herinneren dat ik ooit door ziekte op m'n werk heb gemankeerd. Alleen één keer. voor een maagoperatie. Na m'n vijfenzestigste ben ik nog twee jaar blijven werken, tot juli 1960. En Ik kan nog niet stilzitten. Ik moet wat om handen hebben. Wat knutselwerk. Iets opknappen, een sehutting slaan. wat metselen of schilderen stilzitten lukt niet". Dat lukt ook in Amerika niet: „Daar vind ik meestal nok wel wat te doen. Schilderen, de tuin bijhouden, de heg snoeien. Geluk kig maar". Dingemanse houdt zich bij zijn wat-ie noemt 'knutselwerk' aan uren die de bouwvakken al hebben laten varen: 's morgens rond kwart over zeven beginnen, 's middags rond kwart over vijf stoppen. Dingemanse: ..Ik kan toe met, weinig slaa-p. 's Avonds rond ewart, over elf. half twaalf naar bed. 's Ochtends rond zessen d'r weer uit. Aankleden. Scheren. Wandelingetje maken. Krantje le zen en dan aan het. werk. Met, een stuk of acht. negen sigaren per dag 's Morgens vroeg op de nuch tere maag de eerste Da.'s lekker". Et is een kans zegt Dingeman se dan zi.in zoon in Rochester zal moeten verhuizen, omdat, hij werkzaam bii de kodakfabrie- ken misschien een andere func tie krijgt. ..Maar da's niet zo erg. Ze bakken overal brood En vlieg velden liggen er altijd wel in de buurt.". GOES Er bestaan plannen voor dn oprichting van een vrijwllligerscentra le voor de Bevelanden. Maandag 1 juli wordt In het stadhuis aan de Grol» Markt In Goes een vergadering beleed door de werkgroep vrijwilligerswerk en vertegenwoordigers van organisa ties, die betrokken of geïnteresseerd zijn in bestaande vriJwIlHeersactiviW. ten. Tijdens deze vergadering. <üe om acht uur begint, zal van gedachten gewisseld worden over de mogelijk heid om op de Bevelanden te komen tot de oprichting van een vrijwillt gerscentrale. De werkgroep vrijwilligerswerk is esn voorlopige sectie van de raad voor maatschappelijk welzijn in oprichting voor Goes. In deze werkgroep hebben zitting vertegenwoordigers van het Sociaal Centrum. Protestants Maat schappelijke Dienstverlening, het pro vinciaal bureau van het ministeie van CRM en de gemeente Goes/WelzljM- raad Goes. Doel van het gesprek op 1 juli is een verdergande inven arisatie en opinie peiling om uiteindelijk te komen tot de oprichting. Aanleiding hiervoor is het feit dat in de Goese samenleving velen betrokken zdjn bij een stuk maatschappelijke dienstverlening- .waarbij het, aan coördinatie en af stemming op elkaar dikwijls nntbreekt. OOSTBURG De gemeenteraad van Oostburg za! in zijn vergadering op donderdagavond 20 juni enkele subsi- dievoorstellen van b en w behandelen. Voor de vacantie-activiteiten van d» streek jeugdcentrale West-Zeeuwsch- Vlaanderen staat, een bedrag van 7500 gulden op het lijstje- De activiteiten zullen zich dit jaar voor het, eerst de hele regio, dus niet alleen aan kust. uitstrekken. Voor de subsidie ring van de plaatselijke VW's in de gemeente hebben b en w nieuwe nor men opgesteld. De voorgestelde bedra gen zijn: Breskens 5850 gld. Groede 3500 gld. Niuwvliet 3000 gld. Cadrand 10 260 gld. Oostburg 3740 gld. Uzendlj- ke 930 gld. Op de raadsagenda staan verder voorstellen tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 10.500 gulden voor de aanschaf van drie vuilcontainers 1 twee voor Breskens en één voor Waterlandkerkje), 6500 gulden voor het kopen van drie her- gingsboxen van de drie snelvarende reddingsvlotten en 10.000 gulden voor zonwering aan de benedenverdieping van het. gemeentehuis De collecte voor het Nederlandse Po le Kruis heeft te Arnemuidw ƒ3429,50 opgebracht. WEMELDINGE Dinsdagavond houdt. het. gemeentebestuur van Kapel- Ie een hoorzitting in Wemeldinge. Het gemeentebestuur zal voorlichting ge ven over het. "nestemmingsplan 'Kom Wemeldinge' Het, belangrijkste punt op deze voorlichtingsavond betreft, de bestemming van het- plan 'Snoodijk'. Hierover is 21 november 1972 reeds een eerste hoorzitting gehouden. De opmerkingen en resultaten die toen gemaakt werden komen nu aan de orde. Als de tijd het toelaat zullen ook de Ka.naalplannen worden bespro ken. Van 4-7 juni nam de nationale ver* ging van leraren in stenografie machineschrijven het. examen machi neschrijven af. Het diploma kon wor den uitgereikt aan: St.-Willibrordcolle ge. Fruitlaan te Goes: R„ P. M Maat. C. J. G. Motson. B. M. de Wael. W H J Vevmue, B H. Fackler te Heinkenszand; E. S. van Antwerpen 's- Heerenhoek: A J. Rijk Kwadendam me: A. M van het Westeinde Arnemui den: A. G. F. van Steenbergen, A. J. M. Witkam. P. H. van Doorn. B J. .1 van 't Westeinde. M. M M Smit. J G E de Haas, L A. A Kouijzer. R. A. M-de Kort.. M B M de Koster. N L E van Osch, G ,J T H. Janssen. H W. Meulblok te Goes; I. J. Soiners Vlissingen; P M. M Huige Hoede kenskerke; M C. Pieters. A. H. Franse Lewedorp; E. G. A. Blunimaert Oost- Souburg; C P. de Jonge Ovezande; P M. A. DE Koster 's-Heer-Arendskerke Zij ontvingen allen het basis-diploma (Unie-diploma). Het praktijk-diploma, machineschrijven aerd uitgereikt aan: E. M. M. Rijk Ovezande. L A. Cleiren en M J- de Winter Baarland; H F van Meegen. J. J. Boonman en P. J Uitterhoeve Goes: M- C. Dobbelaar Lewedorp. Afgewezen 2 kandida ten Goese lyceum. Bur? Van Dusseldorp straat, te Goes: Uruebasisdiploma; A H. de Fouw Hansweert; M. W. J. van Arent.ha.ls Kats; P. A. Verburg Kortge- ne; W J. Reynhout. J A M .Ha.nne wijk Wolphaartsdijk C. P. Goeman: 's Heer-Abt skerke; L. P. Stroosnijder. T P J. Braam 's-Gravenpolder; J J. Boot 's-Heer-Hendrikskinderen; D R van der Feen. M. H. Goettsch, G. S P de Bruine Goes; J K. A. Dagevos Wemeldinge. Praktijkdiploma: D. S, T. Goettsch. M. Kok. M J de Dreu Goes; P. D Beenhakker 's-Heer Arendskerke. N. K. Polderman Yerse ke: M. Meeuwse Wolphaartsdjk. Afge wezen 1 kandidaat. Chr- nijverheidsschool voor meisjes. Nieuw Ervestraat 2 te Middelburg- Unie-basisdiploma voor de volgende dames: M. P. H. Brouwer St-Laurens? L. I. W. Bax; M- Algra Vlissingen; M Koppejan Zoutelande; A M de Troye Nw- en St-Joostland; G. M. Hanser; G. E van Nebten: S. A. Ilage; J. A Neufëglise. J I P Zwigtman. E Va der. M. Davidse. S. C. H6iboer. N Besuyen. allen te Middelburg: J. J. Remijnse Gnjpskerke; G- C. Steketee Oost-Souburg: D Wondergem Seroos kerke; M. Meulbroek Oost-Souburg; L. Wisse en J. Provoost. Zoutelande: J. C A Pleijte Amemuiden. Afgewezen 7 kandidaten. Chr. huishoudschool, Torenstraat Oostkapelle Ume-basisliploma rooi de volgende dames; J. Verhage Aa.gte- kerke; J. Boogaard en C. de Visser Meliskerke7 D M. B. Tax en M. A van de Velde Vrouwenpolder; A W. Adam en J. J. Kodde te Serooskerke; W. Lievense en E. Cijsouw Westkapel- le: T, M- Geschiere Serooskerke; M H van de Berg Domburg; J Watt el. P J. Wijkhuis. M. E Rotte Oostkapel le Afgewezen 1 kandidaat Openbare school voor mavo Voorstad Goes; Unie-basisdiploma: J. C. de Bue. T. Mosselman Borssele; J. Huissen. P. M. Melo Oudelande: F. F Bogaert. P J Meeuwse. P Kort, E van 't Westen- de. A. Hagen. J. J- Pijpelink. J W. Verlare. T J. de Dreu. Y Gubbels. J P Vroegop. L G. Nagelkerke. M L. P Reynhout. K. C. Tilro, -J M Dagevos, C Verrijzer, J. Oontdijk, F. J C. van de Velde, allen t.e Goes; J. A A Zoeteweij, J. A. Lindenbergh Kloetin- ge: P. C. Flipse. M A Braam, L C Hoekman, 's-Gravenpolder; H J Bur ger, M C- Zegers. H. Kakebeeke, M .1. Francke. W Sonke. A. Hoogesteger. E. J de Waard Kapelle. J A. de Reiger. M Dekker. J. I Wisse, J. M. Niisse. H J den Ilartog. F van der Linde Heinkenszand A. G van de Dries en G A. van de Dries Driewegen: F H van Neerbos Ovezande; G L Bakker 's-Heer-Arendskerke; A J. I. Houteka mer. C. Hoot, M van Stel Wemeldin ge; A M. Verstelle, M Flipse. J E Kraak, M. .1 Goudswaard Wolphaarts dijk; J J. Baart, P J. G Pla,(schorre. E van der Bliek Ellewoutsdjjk; I. A Dekker en L. de Vos Nieuwdorp Afge wezen 6 kandidaten. Basis-diploma Engels. A J, r. Houtekamer, Wemel dinge en A J. J van Doorn Ellewout-s dijk Tvpe-school Verburg. Goes (Middel- burgsestraat 6): Basis-uniediploma: M Klopmeijer. C. C. Vuijk-Schot. R. C. Aerts-Van Campen, J E Munter. M C Jansen-De Dreu. L A. E Bunscho ten. P Sorong, allen te Goes; M. F. Lokerse 's-Heer-Arendskerke: E. Han- newijk-Maas Oudelande; J P. Dekker. H. J Polderman, F. A F van Domme len Kapelle; R J Zonneveld Kortge- ne; E Sc-hout,-Van Eikenhorst 's-Gra venpolder; E. Houtekamer-Flui.it We meldinge: D Wiegersma. R.illand-Bath; A. W. Sinke Oost,dijk-Kra,bbendijke: H. J. Goud Waarde: J A van de Bosse Kerkwerve. Afgewezen 4 kandidaten. Praktijk-diploma: M A Storm. C M van de Have Goes Praktijk-diploma Engels en Duits: M. J. Westerbeke Goes Basis-diploma Engels: S. E de Ridder. H C de Ridder Goes en M Meeuwse Wolphaartsdijk. Basis-diplo ma Duits: S. E. de Ridder en H C de Ridder Goes Examens hoofd akte onderwijzer Voor het examen hoofdakte onderwij zer aan de rijks pedagogisclie acade mie te Middelburg slaagden; Adri Bauer Kruiningen; T6d de BLieek Vlis singen; Klaas van de Buuse O-Sou burg; Hans de Deckere Zaamslag; Kack Ekkenbus Koewacht; Koos Ja ger Winterswijk; Harm Klerk Venray; Marianne Lievense Nieuwerkerk; Co- by de Pagter Vlissingeng Tiny Scheele Zaamslag; Trijnie Smeenge Rosmalen; Eric Snoeck Terneuzen: Kees van Wel Goes; Irene Ysebaert. Terneuzen; Wil na Zuidhoorn B. op Zoom: Rolf Mast Vlissingen; Ria van Belzen Souburg; Joke Boogert, Zierikzee; Gooziena Bijl Tholen: Ina Carels Goes; Jannie Cop per Veere; Joop Dieleman Terneuzen; Joop Flikweert. Breskens; Daan Hengst. Wesbkapelle; Ko Hoogesteger Oostburg; Anneke Janssen Souburg; Suus Rensma Nieuwla.nd; Annet van de Linde Heinkenszand: Katja van 't Loo 's-Heer-Hendrikskinderen; Trudy Mol 's-Heer-Arendskerke: Eric Panne- koek Bergen op Zoom; Aad Pot Vlis singen; Lejo de Regt Oostburg; Jos Schouten Middelburg; Anneke Sturm Kloetinge; Harry Bongers Middel burg; Ania Bracke LJzendijke; Rian Bruynooge Souburg: Pieter van de Bulck Middelburg; Herman Clement Goes: Wim van Goudswaard Goes; Fons Joosten Goes; Els de Kan Vlis singen. Marga de Kort, Goes; Mlentje Ransijn Goes; Marco Verburg Sou burg. Van de 63 kandidaten werd één afge wezen en kregen vier kandidaten een herexamen. Het examen is beëin digd. SCJ1ARENDIJKE Vrijdag is Inge- broken In een zomerhuisje onder langs de zeedijk te Scharendijke. Er bleek niets te zijn gestolen. In het huisje, eigendom van «le heer P uit Zierikzee, waren wel vele vernielingen aangericht. De politie te Schamdijke vermoedt, dat die zijn aangericht door kinderen- Omtrent, de schade kon gisteravond nog niets worden meegedeeld. De zaak is in onderzoek eenomen. TERNEUZEN In de Terneuzense, woonwijk Katspolder staan 328 gloed nieuwe etagewoningen waarvoor geen huurders zijn te. vinden. De woningen I zijn onlangs door de aannemer opge-1 leverd: dezer dagen heeft de Woning bouwvereniging Terneuzen het hele complex vooreien van een degelijke schutting om de woningen te vrijwa-j ren van diefstal en baldadigheid. De kosten van de schutting zijn ongeveer 25.000. De 328 flats willen voorlopig leeg i blijven staan. Er zijn in Terneuzen I geen gegadigden voor te vinden. Er is wel vraag naar woningen, maar deze richt zich in hoofdzaak op laagbouw en koopwoningen. Vorig jaar heeft de woningbouwvereniging pogingen on dernomen om de woningen in de Katspolder in gebruik te geven voor bejaardenhuïsvesting, maar de voor schriften lieten dit niet toe 6n de provinciale directie van het ministerie van volkshuisvesting gaf geen toes temming. De gemeente Terneuzen is al maandenlang in gesprek met het ministerie om voor de woningleeg stand een oplossing te vinden, een oplossing die in de eerste plaats ligt. op het financiële vlak. Een oplossing is evenwel nog niet in zicht. Met inbegrip van de 328 nieuwe flats in de Katspolder staan nu in Terneuzen on geveer 60(1 woningen leeg. De oor spronkelijk bepaalde huurprijs voor de 328 woningen was ca. 325 gulden per maand De hele gang van zaken noemt men bij de woningbouwvereni ging Terneuzen een 'unieke maar trieste affaire'. JUISTE BOEKHOUDING INKOMSTEN 1972 ONTBRAK GEHEEL BRESKENS De gemeente Oostburg kan als aandeelhouder van de NV Camping Zeebad in Breskens niet eenzijdig een on derzoek laten instellen naar de juistheid van de jaarrekening van het bedrijf. B. en w. van Oostburg delen dit mee in ant, woord op schriftelijke vragen va.n de raadsleden Th. Cambier en G. van Schaick. In de op 27 mei 1974 gehouden bui ten gewone aandeelhoudersvergadering van Camping Zeebad heeft de verte genwoordiger van de Kamer van Koophandel en fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen voorgesteld een commissie van onderzoek te benoc men. die zowel de boekhouding over 1972 en 1973 als het in die jaren gevoerde beleid nader zou onderzoe ken. Dit voorstel kreeg de steun van de gemeentelijke vertegenwoordiger maar na een discussie bleek dat het niet. voldoende werd gesteund door de overige aandeelhouders om te worden aangenomen. Uit het antwoord van b en w van Oostburg blijkt verder het volgende; Volgens de balans per 31 decern her 1973 bedroeg de post "dubieuze debiteuren' 9745.52. terwijl in de ver lies en winstrekening over 1973 hier voor een bedrag werd opgenomen van f 1303.16. Na het opmaken van dr jaarstukken werd alsnog een bedrag van8594,44 ontvangen. Een en ander zal in het. boekjaar 1974 worden ver werkt. De NV Exploita.tiemaatscha.ppii Zeebad Breskens is een onderneming als alle andere handels- en/of indus triële ondernemingen. Het is gebruike lijk bij het afsluiten van de boeken RENESSE De In-Jarige J. van «ie L. uit Haamstede is vrijdagavond ge wond geraakt toen hij met een brom flets op de kruising Lange Zoom- Kooymansweg te Renesse tegen een personenauto reed. Met een gebroken been en hoofdwonden moest de jon gen worden overgebracht naar het Zweeds Rode-Kruisziekenhuis te Zie- rikzee Het ongeval gebeurde omstreeks half negen. Van de L. wilde juist, op het moment dat hij werd ingehaald door de automobilist, M. de P. uit Dor drecht.. linksaf slaan De jongen kwam op de motorkap va.n de auto terecht en sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit, die werd verbrijzeld. De bromfiets werd zwaar beschadigd- Oplevering op 4 juli GOES De Gnese aanlonphaven is bijna klaar. De aanlegsteigers liggen er al en de ophaalhrug. die de havenkom weer zijn oude aanzien geeft is onlangs op zijn plaats gezet. De bnig Is een kopie van bestaande oude ophaalbruggen. Het werk aan de Inrichting van de aanloophaven zal op 4 juli worden opge leverd. Burgemeester mr. F. G. A, Huber verricht 13 juli de officiële opening. Die opening zal met de nodige feestelijkheden gepaard gaan. Een Amerikaanse showband verleent medewerking en de marine zal saluutschoten lossen. De nieuwe brug zal alleen voor licht verkeer berijdbaar zijn. Zwaar verkeer is aangewezen op de brug. die de verbinding vormt, tussen de Ringbaan West en de toekomstige Ringbaan Oost. Het werk aan de aanloophaven wordt uit gevoerd door de Grontmij. over een bepaald jaar nog schulden en vorderingen bestaan die dan resp worden aangemerkt als crediteuren en debiteuren. De vorderingen waarvan vewacht wordt dat ze om welke reden da ook niet meer kunnen wor den geëffectueerd worden aangemerkt als dubieuze debiteuren. De bewering dat van de inkomsten van de camping geen boekhouding werd bijgehouden komt. b en w onbe kend voor. Er was in 1972 en in beperkte mate ook in 1973 geen slui tende controle mogelijk op de inkom sten. Een juiste boekhouding van de inkomsten die in 1972 moesten wor den ontvangen, ontbrak. Een en ander houdt ook verband met. een noodzake lijke functiescheiding. De aanslag toeristenbelasting over 1973 (totaal 20.910 gulden) is in twee termijnen voldaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4