CAS HUBREGTSE JEUGD TRAINER VAN FEYENOORD Handbaltoernooi sv Walcheren kan niet meer groter opgezet worden PRINSES BEATRIX VERRICHTTE IN ZIERIKZEE OPENING DELTA-WEEK ■.ii.li M Vierde oriëntatierit om SPORT Zeeuws kampioenschap SEOLTO NAAR TITELSTRIJD Ronnie Peterson uit ziekenhuis Schout onttroont Vonck op 5 km TERNEUZENSE SCHAKERS VAN START VOOR WERELDRECORD Schakersin finale? ELKE VIERKANTE CENTIMETER GRAS ZONDAG IN GEBRUIK Vlissingen weer tegen een sterke Duitse ploeg Enthousiaste ontvangst van prinselijk paar ZATERDAG !5 JUÏSM 1974 PKOVINCIAtl ZEEUWSE COURANT 13 VLISSINGEN De /.«unw korfbalkamplocn Seoito uit Viihsinicrn neemt als kampicn van het district zuid-west deel aan liet Nederlands kampioenschap. dat vandaag (zater-1 dag) in Hengelo afgewerkt wordt Tegenstanders van Seoito zijn negen andere afdehngskampiocnen: AKC Ale- melo, Biko Bilthoven, Korulos Scheemda. Rohda Amsterdam. Storm vogels Uitgeest. Aio Den Haag. Ede. SDO Veldhoven en Udiros uit Nieuwe- horne. De laatste v.er ploegen zitten met de Zeeuwse kampioen in een poule. Seoito komt voor zijn eerste wedstrijd om half één in actie De finale is om kwart voor zes. SAS VAN GENT De -ie oriëntatie- rit van de PCC-eompetltle provinci aal kampioenschap die zondag georga niseerd wordt door de West Zeeuw s- laamse Automobielclub (HZA) wordt gesvponsord door de N'.V. Centrale Sui ker Maatschappij te Sas van Gent. Aan dit kampioenschap wordt deel ge nomen door 9 teams van S equipes uit geheel Zeeland. Het team van MAC IN- Zeeuwen uit Vlissingen -staat gevolgd door MAC De Bevelander uit Goes en W.Z.A. uit Oostburg. Favoriet voor deze nt is het team J. van Hijfte WZA uit IJzendiJke i, die ah.w. een thuiswedstrijd 'speelt' met als grote concurrent de huidige leider in het provinciaal kampioenschap i persoonlijk team i P. Poelman uit Middelburg. De rit is zodanig uitgezet dat naast d e PCC-deelnemers iedere autosportliefhebber de rit kan vol. tooien en zo een actieve autosport middag kan beieven. De inschrijving van de rit is in de kantine van de N'.V. Centrale Suiker Mij., te Sas van Gent. De eerste deelnemer vertrekt om M.Olu. voor oer rit die ongeveer 40 km lang ;s en gereden moet ■wor den met een genv-ddelde snelhetd vm 24 km per uur R. Marlqulm»-. woord voerder van d C.S.M. Gezien het feit dat voor liet eerv. cei rit om bet provinciaal kampi'x-nviuvp vanuit Sa» gemeenschap .r. het verleden blijk voor de rallysport hebben wi» ge meend deze ril daadwerkelijk en ft nanciee! te steunen Wij zullen o.a. de deelnemers graag in onze kantine ont vangen en «m kop koffie aanbieden. „Het :s heden ten dage praktisch onmogelijk om de deelnemers aan een oriëntatierit tegen een acceptabel inschrijfgeld een prachtige prijzwrt&fel aan te bieden. Het bestuur van de W.ZA. is daarom de Centrale Suiker Mij. zeer erkentelijk voor 'We vorm van sponsoring, mode omdat het hier een rit betreft om het provinciaal kampioenschap." aldus H. DtrverMdJnc, voorzitter W.Z.A. TERNEUZEN Voor Cas Hu- bregtse, jarenlang trainer van De Meeuwen uit Zoutelande en de laatste jaren ook van Ter- neuzen, gaat per 1 juli 1974 een lang gekoesterde wens in ver vulling: met ingang van deze da tum volgt hij Arie Stehouwer, toevallig ook al een ex-trainer van Terneuzen en die trainer wordt van de eerste divisieclub Veendam, op als jeugdtrainer bij landskampioen Feyenoord uit Rotterdam. Woensdagavond kreeg de Vlissingse oefenmeester te horen dat het vrij wel zeker was dat hij zou worden be noemd. waarna hij contact opnam met zijn huidige werkgever Terneuzen. Bij deze zondag-tweedeklasser had Hu- bregtse onlangs een nieuwe verbinte nis voor een jaar ondertekend, waar door hij in feite gebonden was aan Terneuzen. In een spoedvergadering heeft het bestuur van Terneuzen don derdagavond beslist om Cas Hubregt- i alle medewerking te verlenen bij zijn overgang naar Feyenoord. Secre taris Izaak Vergouwe: „Wij zijn er vanuit gegaan dat wij als amateurver eniging hem van zijn contractuele ver plichtingen ten opzichte van ons moe ten ontslaan. Voor Cas Hubregtse be tekent zijn benoeming een enorme po sitieverbetering". Voor het bestuur van de voetbalver eniging Terneuzen kwam de benoe ming van Cas Hubregtse als een don derslag bij heldere hemel. Men was helemaal niet van deze ontwikkeling op de hoogte. „Woensdagavond heeft Cas me gebeld en me verteld hoe de zaken ervoor stonden. Het was toen nog niet definitief of hij benoemd zou worden. Hij had het ook nog maar via een omweg gehoord. Donderdag avond zijn we gaan praten en uitein delijk heb ik Guus Brokx gebeld en die heeft me verteld dat Cas Hubregt se benoemd zou worden." PROBLEMEN Het vertrek van Cas Hubregtse stelt het bestuur van Terneuzen momenteel voor grote problemen. In allerijl, vrij wel alle trainers hebben een nieuwe verbintenis getekend, moet nu naar een opvolger worden gezocht. Iets was niet zo eenvoudig is omdat het aanbod in Zeeuwsch-Vlaanderen en Zeeland 'oepaald niet groot is. Al eerder heeft Terneuzen geprobeerd om kandidaten voor het trainershap te vinden. Pogin gen die toen vrijwel zijn mislukt om dat de trainers die solliciteerden diep uit Brabant kwamen. ..We moeten nu opnieuw beginnen. Het zal bijzonder moeilijk worden en ik hoop dat de spelers begrip op kunnen brengen voor de oplossing die even tueel uit de bus zal komen. Want een oplossing komt er. daar ben ik van overtuigd. Als amateurvereniging moet dit met goede wil en begrip van ieder een op te lossen zijn. Alleen is het de tijd die ons tegenwerkt", aldus Ver gouwe. Het spoor dat Cas Hubregtse in Zee land achterlaat is overal hetzelfde: welke vereniging hij onder zijn lioede heeft gehad, overal is men laaiend enthousiast om zijn trainingsmethode. Maar bepaald niet tevreden over z-ijn begeleiding van de elftallen op wedstrijddagen. Terneuzen-aanvoeröer Eugene Lauret ziet het vertrek van Cas Hubregtse als volgt: „Het is jam mer voor ons dat hij vertrekt. Ik wil niet zeggen dat hij ons in het hemd heeft laten staan, maar ik vind wel dat hij het verkeerd heeft gespeeld. Hij had niet eerst bij Temeuzen moe ten tekenen en dan bij Feyenoord solliciteren. Hij had eerst moeten sol liciteren en dan pas tekenen". „Ik geloof dat we qua training nooit geen betere meer zullen krijgen. Daar tegenover staat zï.jn zwakke benade ring van spelers. Zondags is hij be paald niet sterk, maar ik geloof dat Cas voor het jeugdwerk de geknipte persoon is. Zijn offenstof is formida bel en vrijwel alle ploegen die hij ge traind heeft spelen technisch toch be hoorlijk voetbal. Ik geloof dat hij nu op zijn stek zit". Aan Eugene Lauret vroegen wij ook wat voor type trainer hij nu het liefst zou hebben. Zijn antwoord: „Ik geef de voorkeur aan een trainer die van ons een eenheid kan maken. Zijn trai ning op dinsdag en donderdag mag gerust wat minder zijn, als hij maar wat sfeer kan brengen in de ploeg. Door het optreden van Cas Hubregtse zijn er binnen de groep tevel wrijvin gen gekomen waardoor er bepaalde groepjes zijn ontstaan. We zijn geen eenheid, er moet meer gezelligheid binnen de ploeg komen. Dat'vind ik het belangrijkste wat een nieuw te benoemen trainer moet kunnen ver wezenlijken". Vooralsnog heeft Terneuzen geen kan didaten op het oog, al heeft secreta ris Vergouwe daar wel al zijn ideeën over. „Ik zeg op dit moment nog niks. natuurlijk heb ik een bepaalde voor keur. Ik ben benieuwd wat er tevoor schijn komt, dan zien wc wel weer verder". Een van de kandidaten is wellicht Han van der Hooft. De robuuste voorstop per van Terneuzen heeft in het voor bije seizoen al eerder te kennen ge geven wel iets voor een trainersfunc tie te voelen, temeer omdat hij de grote man achter het succes van de Terneuzense jeugd fde a-junioren werden onder zijn leiding dit jaar vrij verrassend kampioen) is. Toen wij hem om een reactie op het vertrek van Cas Hubregtse vroegen, vertelde hij het volgende: „Misschien ga ik wel solliciteren. Ik ga het in ieder geval serieus overwegen. Maar eerst wil ik dan weten wie er zoal gesolliciteerd heeft en wat de rest ei-van denkt. Stel dat ik het zou doen, dan moet ik wel de zekerheid hebben dat iedereen er voor de volle honderd procent ach ter staat. Anders hoef ik er op mijn leeftijd nog niet aan te beginnen. Voor Cas is het formidabel dat hij deze kans krijgt. Voor ons is het jammer dat hij weggaat. Zijn trainingen waren fantastisch", aldus de 24-jarige Han van der Hooft die in het voorbije sei- HAARLEM (ANP) Ronnie Peter son. de Zweedse grandprix coureur, heeft vrijdag het Elizabeth-ziekenhuis in Haarlem verlaten. De Zweed was daar dinsdagmiddag na een ongeluk tijdens een training op het circuit van Zandvoort. in bewusteloze toestand opgenomen. Peterson, die een hersen schudding had. is naar Londen gereisd om zich daar onder behandeling van zijn privé-arts te stellen. zoen uitgroeide tot één van de beste spelers van Terneuzen en in feite bin nen de lijnen slecht gemist kan wor den. Ook al omdat de come-back van Marien Meijer uiterst langzaam ver loopt en Rinus Polderman definitief voor Willem II heeft getekend. ARNHEM Op het sportcentrum Papendal heeft Jo Schout zoals gemeld woensdagavond Piet Vonck onttroond als Zeeuws recordhouder op de 5000 meter: de in Eindhoven studerende Heikantse atleet kwam op het tartan van Papendal tot een ver rassend snelle ttijd van 14.01. een sec- sneller dan de record tijd van Piet Vonck. De onttroning van Piet Vonck is daar door veel eerder gekomen dan velen- hadden verwacht. Deze ontwikkeling was wel te voorzien maar vrijwel iedereen dacht, pas in de loop van volgend jaar of het jaar daarop. Het wachten is nu op het moment dat Jo Schout of Piet Vonck de voor Zeeuw- st begrippen magische veertien minu- tengrens gaat doorbreken. In dezelfde race. waarin Jo Schout als tweede eindigde na de Belg Janssen en zijn recordtijd aan een formidabele laatste ronde dankte waarin hij van de zesde plaats oprukte naar de tweede, verwe zenlijkte Jan van Laarhoven een zeer knappe tijd. Met 14.47 werd hij na Hein Cujë, Piet Vonck en Jo Schout de vierde Zeeuw binnen de vijftien minuten. Arnold Schout bleef met 15.01 net boven deze grens. Een trotse, Lex van Rie: ,.Dit is wel het bestej bewijs dat. de beste lange afstandio- pers nog steeds in Hulst zitten. Vori ge week hadden we in Middelburg ook drie man voorin zitten en nu dit er nog eens bovenop. Ik had niet verwacht dat Jo dit nu al zou kunnen. Hij was wei sneller dan Piet op de 1500 meter, maar op de langere af standen had ik hem nog niet zo sterk verwacht. Roland de Bisschop uit Sint-Jan- steen werd zevende in de 75 km wegwedstrijd voor junioren te Sinaai. Winnaar P. Joos legde de afstand af in 1.55 uur. Er kwamen 22 renners aan de start. Eversdijk 55,9 op 400 m horden GOES Jan Eversdijk van de Goese atletiekvereniging AV'56 heeft tijdens specialistenwedslrijden op Papendal op de 400 mettr horden de 2e beste tijd van Zeeland gerealiseerd. Eversdijk liep de afstand in de serie in 55.9. In de finale werd hij met 57.2 tweede. N'iek Flips'- liep onder slechte1 omstandigheden de 800 meter in 1.54.6. In de totaalraneschikkine werd j hij 5e. Zoals gemeld liep Guust Bours op de 5000 meter 14.10. hetgeen een nieuw Zeeuws record betekende. Wethouder Barbé verricht ae openings- eet voor de uerclduurschaak TERNEUZEN De Terneuzense wethouder van sportzaken R C. A. Barbe heeft vrijdagmiddag om vier uur de eerste zet gedaan Toor de poging van Cor Provoost en Henk Berrevoets om tijdens de Terneuzense braderie het we reldrecord schaken op hun naam te schrijven. Dat wereldrecord is op dit mo ment nog in Russische handen en staat op 18 uur en 46 minuten. De planning van de twee Terneu zense schakers, beiden zijn lid van de schaakclub Terneuzen en proberen op deze manier wat reclame voor hun club re maken, ligt ver boven deze tijd. Beiden hopen het to: vanmiddag zater dag i 4 uur vol te houden en het wereldrecord daarmee op precies 24 uur te brengen Gisterenavond om half t:en waren de twee scha kers de buitenlucht ontvlucht vanwege de Invallende duisternis In een zaal van het voormal ig'- stadhuis waren ze toen alweer druk aa het schuiven met de stukken- Men wan toen a! tot de 57e partij gevorderd en da', tor- wijl er nog maar vijf en een half uur was gespeeld. Over publieke belangstelling hebben ze op hun eerste dag niet te klagen gehad: de Terneuzense braderie en het mooie weer hadden vele mensen naar de Noordstraat gelokt. hebben de Nederlandse vertegenwoor digers vrijdagmorgen twee afgebroken partijen uitgespeeld- Sosonko kwam in zijn afgebroken partij uit ae zesde ronde tegen de Mexicaan Lara remise overeen waardoor de eindstand van de ontmoeting Nederland-Mexico 3-1 in het voordeel van Nederland werd.- Jan Timman versloeg in de afgebro ken partij uit de zevende ronde de Griek Nakropoulos. Nederland won de wedstrijd tegen Griekenland daardoor met 4-0. Nederland heeft vrijdagavond de wed strijd voor de achtste en voorlaatste ronde van groep acht tegen de Ameri kaanse Maagdeneilanden me: 4-0 ge wonnen. De btlangrijke wedstrijd een voorsprong van ivoor de Argentijnen. De afgebroken parijer, staan gunstig voor Argentinië. Neder land moet vandaag 'zaterdag) in de laatste ronde tegen Argentinië min stens eenzelfde resultaat al.s Oosten rijk (dat is uitgespeeld) bereiken om zich voor de finalegroep van zestien landen te kunnen plaatsen. In dat geval blijft de uitslag van Argentinië- Neaeriand voor de eindgroep van kracht. OOST-SOUBURG „Vorige week zondag kwam er al een scheidsrechter uit Rotterdam op goed geluk naar Vlissingen om te fluiten op ons handbaltoernooi. Ze hebben hem dui delijk gemaakt dat dat pas deze week is en hij heeft toe gezegd dat ie weer zou komen. We hebben ook diverse boze telefoontjes gehad van scheidsrechters uit Rotterdam, waarom wij ze niet voor ons toernooi hadden uitgenodigd. Verder hebben we zo'n 2-0 teams moeten weigeren, omdat we te weinig ruimte hadden". wil ae stichting sportbeiangen de twee hockeyvelden exclusief houden. Voor Walcheren levert dar wel een groot probleem op. De velden liggen nu ver uit elkaar. Men heeft zelfs gebruik moeten maken van groenstro ken vlak achter de afrastering. Nijpend De woorden van toernooileider Ax Tax uit Oost-Souburg maken wel dui delijk dat het internationale zevenhan- bal toernooi van de Vlissingse sport vereniging Walcheren bij arbiteres en verenigingen bijzonder pupilair is. Het jaarlijks terugkerende evenement op het sportpark Bonedijke' heeft in het jubileumjaar van de geel witten een bijzonder grote omvang. ..Het is zo groot." vertelt Tax. „groter kan het niet. We hebben alle velden benut en ook de wedstrijden zijn al ingekort met 3 minuten om alle 3500 handbal Iers de kans tot spelen te geven." Grote handicap bij het gebeuren is het feit dat de stichting sportbeiangen geen toestemming geeft voor het uit leggen van hanóbalvelden op de gras matten. waar de hockeycompetitle op wordt gespeeld. Het gras is namelijk van een aparte structuur, dat bij slecht weer makke lijk beschadigd kan worden. Daarom Nijpend is jaarlijks het probleem van de kleedruimte. Voor de 150 senioren teams (zaterdag spelen de pupillen en adspiranten) zijn er 14 kleedkamers Ook met de afval weet men zich geen raad. „Vuilnisbakken zijn er niet op het sportpark," vertelt Ax Tax, „en containers zijn gewoon te duur." Ke: toernooi is mogelijk dankzij de fïnan ciéle medewerking van de Provinciale Zeeuwse Courar.t, Stichting Sportbei langen. Pechiney Hoechst, KMS erf plaatselijke middenstand. Sportief gezien heeft het Walcheren- toernooi een bezetting die goed hand bal van kwalitatief hoogstaand niveau garandeert. Maar liefst 52 verenigin gen, waaronder de Nederlandse top en 9 Duitse clubs komen naar de Scheldestaó. Met name in de beide Hoofdklasse-poules kan rich een inte ressante strijd ontwikkeien- Bij de dames zijn de belangrijkste verenigingen Sittardia. Velbert. Wal cheren. Athene, Bax-Foreholte en Idem-Hellas. De 28-jarige Russin Irena Szevens- ka heeft donderdag bij het derde internationale sportfeest van de leger- club Vorwaerts Potsdam het werel drecord op de 200 meter verbeterd. Met een rug wind van 1.9 meter per seconde legde zij de afstand af in 22.0 seconden. De olympische kampioene Renaie Stechter (O.Dld) was sinds 21 juli van het vorig jaar 'Dresden) houdster van het wereldrecord met een t.iid van 22.1 seconden. VLISSINGEN Vanavond (zater dag) speelt om zeven uur op het hoofdveld aan de Irislaan weer een sterke Duitse ploeg. Vlissingen 1 is dan gastheer van Rot Blau Billmerich. evenals de FC Hoechst. spelend in de eerste regional!iga. Twee weken geleden wonnen de Duit sers van Hoechst met 2-0 van een versterkt Vlissingen 'met Mouiijn en Swart). Dat moet de prikkel zijn voor - ae jongste aanwinsten van de VCV. Middelburgers immers spelen te-; Voor het eer st speelt er namelijk een Door het ontbreken van Swift Roer mond. die verylichtingen hebben in Duitsland, vormt het Haagse Idem- Hellas de kanshebber. Bij de heren gaat de beker naar alle waarschijnlijkheid ook naar Den Haag. Idem-Hellas zal in de poule weinig moeite hebben met BI au-Gold, Haringman en Internos, terwijl Her mes in de andere hoofdklasse pouie wel de meerdere zal zijn van EHC, EMM en Turnverein 04. Interessant is uiteraard de wedstrijd EMM-Hermes. ex-doelman die nu zal trach ten de goal van Hermes zo schoon mogelijk te houden. „Da: is bepaald geen opzet." vertelt Ad Tax. „wan: de poules rijn ingedeeld toen_ daar nog niets van bekend was." c.r worden zondag 340 wedstrijden gespeeld van 2 x 11,5 min. Vijfenzeventig scheids- Vlissingen. min M meer samengesteld door de nieuwe trainer Jaap van Ma ris. De Vlissingse oefenrr.ees'.e.- kan zelf in verband met WK-bezoek niet aanwezig rijn. maar duidelijk is zijn hand in de Vlissingse ploeg al terug te vinden. Zeker is al. dat in het Vlissingse elftal rechters zullen trachten het geheel in; zullen uitkomen de aanwinsten van de goede banen te leiden. Al met al is het Walcheren-toernooi weer ongekend groots. Een ztven- handbalevenement dat zijn weerga in Zuid-West Nederland niet kent. Zater dag beginnen de wedstrijden voor pu pillen en adspiranten om 12.00 uur. Zondag vangen de eerste wedstrijden om half tien. De belangrijkste finales zijn om 17.00 uur (hoofdklasse da mes) en 17.25 uur (hoofdklasse he ren). Het toernooi wordt met een feesta vond in het clubhuis afgesloten. vereniging Walcheren Patirick Dew it-t en Frans Overgaauw. De van RCS afkomstige Andrë van Ruyten en ook Ronald Aarnoutse krijgt weer zijn kans (speelde vorig seizoen ook al enkele keren in de Vlissingse hoofd macht). Bovendien krijgt doelman Wim Bos concurrentie. Tonnie van Eenermaam zal het doel verdedigen tegen de Duitsers. Zowel voor de Duitsers als voor de Vlissir.gers een uitstekende gelegenheid om alvast en kele spelers u:t te proberen -oor het nieuwe seizoen. ZIERIKZEE in het stadhuis te Zierikzee verrichtte prinses Beatrix vrijdagmiddag symbo lisch de opening van Neerlands grootste zeilevenement, de Del ta-week 1974. De kroonprinses trok daartoe een slipsteek los, waardoor de Delta-week spin naker ontrolde. Het prinselijk paar was per legerhell- kopter naar Colijnsplaat gevlogen. Vandaar voeren ze zelf met het ko ninklijke jacht de Groene Draeck. geës corteerd door tientallen jachten en platbodems, naar Zierikzee. Om vier dut meerde het jacht af aan het ponton van hel Luitje in de haven vso Zierikzee. Vrolijk wapperden de vele vlaggen in de wind. De honder den belangstellenden op de dijk ap- plaudiseerden luid en enthousiast. Commissaris der koningin mr. J. van Aartsen, burgemeester Th. H. de Heester, voorzitter van het comité Delta Week, Ir. J. W. Munts en secre taris penningmeester J. P. .1. Ruisward waren ter begroeting aanwezig. Dat alles was een onderstreping van de grootsheid van de Delta-week. Eef- je Molenaar bood de prinses bloemen aan. waarna het gezelschap zich naar het stadhuis begaf. Het uitgelaten pu bliek snelde via de smalle straatjes naar de plaats waar de auto's zouden aankomen. Opnieuw werd prinses Be atrix daar stormachtig toegejuicht. Het werd een hartverwarmende ont vangst. Burgemeester De Meester zei in zijn welkomstwoord dat het feitdat de prinses de opening van het grootse zeilevenement wilde verrichten de im portantie van de Delta-week wel dui delijk maakte. Hij toonde zich bijzon der verheugd met de komst van het prinselijk paar. De burgemeester me moreerde dat de koninklijke hooghe den wel vaker de haven van Zierikzee zijn binnengevaren. .Maar dan ge beurde het in alle stilte en die rust was u van harte gegund. Des te hartverwarmender was het dat we u au met muziek, vlaggen en feestge druis konden begroeten," aldus de heer De Meester. De ontwikkeling In het wedstrijdzei len gaat snel. Bij het zeezeilen gaat het volgens mij te snel." Dat zei de voorzitter van het Eelta-week comité, de heer Muntz in zijn toespraak. Hij zei te menen dat het wedstrijdzeilen te duur wordt. Het ontstaan van de pionklassc noemde hij een teken aan de wand. De enige mogelijkheid om het aantrekkelijker te maken is het instellen van eenheidsklassen, meende lieer Muntz. Prinses Beatrix trok vervolgens de slipsteek los om met de onthulling van de Delta-week spinnaker de sym bolische opening te verrichten. De heer Muntz bood de prinses een af beelding van een hoogaars aan. Na een aperitief vertrok het prinselijk paar per helikopter. Voordat prinses Beatrix het zeil gebeu ren had geopend was de eerste wed strijd reeds van start gegaan. De omstandigheden waren ideaal voor de wedstrijd van Dintelsas naar Zierik zee, georganiseerd door de verenigin gen Alblasserdam en Willemstad. Vandaag (zaterdag) en zondag wor den de Zeelandwedstrijden gehouden. Die starten nabij Zierikzee, waar ook de finish is. Dat geldt ook voor de Onrust Race, die maandag wordt ge houden. De Zeelandbrug Race start dinsdag om 13.00 bij Colijnsplaat. waar ook de finish is. Vrijdag wordt de wedstrijd Zierikzee-Yerseke geva ren. gevolgd door de Oostersche'.de- ZIERIKZEE Na de officiële ope ningshandeling, het oprollen van de Delta-weekspinaker, praatten prinses Beatrix en prins Claus nog even na met irJ. W. Muntz, voorzitter van het comité Delt&week. wedstrijd (zaterdag) van Yerseke naar Bergen op Zoom en zondag zeilen de deelnemers van Bergen op Zoom naar Zierikzee. Vrijdag start om 17.00 uur bij Colijnsplaat de grote Veronica Race voor de klassen IOR I tot en met V. Die race gaat over 160: zeemijlen. De finish is nabij de Noord Steenbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 13