KONINGIN JULIANA DEED EEN DAGJE ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bezoek aan Schoondijke, Terneuzen en Sas van Gent SINGER 7 De geur van de steppe. Voor je vader yWJOAG 14 JUNI 1974 RROVINCIAlf ZEEUWSE COURANT 'PPPwii Ij After-shav'T!® y Pre-s^ave/ V ewemterstmnm»w schuimbad, zeep, scheerschuim, scheercreme, bodylotion, deodorant, hair-tonic, haar-creme, eau de cologne. Uitsluitend verkrijgbaar bij drogisterijen parfumerieën en kappers. Ontvangst van 1200 zieken op Zonnebloemfeest SCHOONDIJKE/SAS VAN GENT Koningin Juliana heeft donderdag haar tweedaagse reis door Zeeland afgesloten met een bezoek aan Zecuwscli-Viaanderen. In Schoondijke na- ze een kijkje in de landbouw- praktijkschool Prins Willem, waarna In de huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen de lunch werd gebruikt, 's Middags was de koningin te gast bij ongeveer 1200 zieken, die in de Vlaan derenhal in Sas van Gent werden onthaald op een feest bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zonne bloem. Vla het veer Vlissingen-Breskens be reikte de koningin donderdagmorgen kwart over tien de Zeeuws-Vlaamse todem. De auto's reden regelrecht paar de landbouwpraktijkschool In Schoondijke, waar tientallen school kinderen en talrijke belangstellenden tetuige waren van de begroeting door burgemeester A. Schipper van Oost burg en de ontvangst door het school bestuur op het voorplein. Hier kreeg de koningin ook bloemen aangeboden, en wel door de 83-jarige mevrouw M. Moggrë-Leenhouts uit Schoondijke die in Cadzandse dracht was gekleed. Nar dat de wethouders van Oostburg en enkele vertegenwoordigers van de school aan haar waren voorgesteld, werd in de ontspanningsruimte koffie gedronken. De voorzitter van het be stuur van de landbouwpraktijkschool. de heer A. de Feyter, hield een korte toespraak waarin hij de koningin uit leg gaf van het onderwijs en de functie van de school. „Wij leren de mensen denken met hun handen, om op deze manier hun toekomst en die van anderen handen en voeten te geven," aldus de heer De Feyter, die ook wees op de groeiende belangstel ling voor het landbouwpraktijkonder- wijs in Schoondijke. In de vijftien jaar dat de school nu bestaat is het aantal leerlingweken toegenomen van 158 tot 2400. Ook roerde de voorzitter de verbondenheid van het vorstenhuis met de Zeeuws-Vlaamse bevolking aan in verband met de naam van de school. De polder waar de school staat is in 1650 op de zee heroverd en werd genoemd naar de toenmalige stadhouder Willem II. „Voor de stich ters van de school was het geen vraag hoe de haam zou zijn." aldus de heer De Feyter. Tot slot maakte de koningin een rondgang door de gebou wen en langs de oefenterreinen, waar leerlingen druk in de weer waren met landbouwtrekkers en -machines. Een van de schoolbestuurders plukte voor haar wat karwijzaad uit een naast de grote machinehal gelegen veld. een gebaar dat de koningin nogal op prijs t ADVERTENTIE) TERNEUZEN Van patiënten uit het verpleeghuis Ter Schorre in Ter- muzen kreeg de koningin een zelfgemaakte speelgoedbeer. stelde, getuige haar dankbare reactie. De 74-jairige K. Buyze uit Schoondijke gaf buiten onder grote belangstelling nog een demonstratie mfet. een antiek landbouwwerktuig: de zaaiviool. waar mee hij wikke in een akkertje strooi de. Buyze. gekleed in dracht en ge tooid met zijn bronzen eremedaille, vertelde de koningin nog iets over de zaaiviool. Uit handen van de voorzit ter De Feyt er kreeg ze een aandenken aan Zeeuwsch-Vlaanderen mee: het deel van de lijvige historische serie 'afsluitdammen en deltadijken' van ing. Wilde rom dat aan Zeeuwsch- Vlaanderen is gewijd. Lunch Hierna ging de stoet over de provinci ale weg langs IJzendijke. Biervliet en Hoek naar Terneuzen. Om twaalf uur alles verliep donderdag volgens het draaiboek kwam het gezelschap aan bij de huishoudschool De Leeuw tjes in Terneuzen. Na de begroe ting door burgemeester .1. C. Aschoff en het aanbieden van bloemen door een van de leerlingen, .EllenWester- weel, ging men naar binnenom de lunch te gebruiken, voorbereid en op gediend door leerlingen van de school. Bij dit deel ven "net koninklijk bezoek publiciteitsvertegenwoordigers wer den hier niet toegelaten waren onder meer aanwezig ZLM-voorzitter en ZLM-secretaris J. B. Becu en ir. D. Luteijn, A. J. G. Doeleman. voorzitter onderwijscommissie ZLM. mejuf frouw A. van der Leeden, consulente huishoudonderwijs ZLM, de directrice mejuffrouw D. P. de Buck, adjunct directeur J. Terburg en enkele lerares- Sas van Gent Het bezoek aan Terneuzen duurde precies een uur. Van Terneuzen ging het naar Sas van Gent. waar de koningin om half twee aankwam bij de Vlaanderenhal. die op dat ogenblik al vrijwel vol was met ongeveer 1200 zieken uit Zeeuwsch-Vlaanderen en België. Veel patiënten lagen op bed of zaten in rolstoelen en er waren onge veer 150 medemerkers en -sters (120 vrijwilligers en 30 verpleegkundigen) aanwezig om voor ben te zorgen. De medische leiding was in handen van dokter F. YV. J. Puylaert uit Sas van Gent. Vanf half twaalf 's morgens waren bij de Vlaanderenhal bussen en auto's af en aangereden om de zieken te bren gen. voor de ontspanningsmiddag ter gelegenheid van het, 25-jarig bestaan van de Zonnebloem. Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent verwelkomde de koningin bij De Vlaanderen, terwijl het majorettenpe- lofon en de drumband van 'the Amo's uit Sas van Gent een demonstratie gaven. Ingrid Dusarduijn, dochter van de burgemeester, bood de vorstin een boeket bloemen aan. Behalve de wet- liouders werden aan haar voorgesteld mr. R. J. J. Lambooy voorzitter van de nationale vereniging de Zonnebloem, de hoofdbestuursleden A P. van Heug- ten en J. van Bavel, het regionale bestuurslid C. Brui]. Zonnebloemdirec teur A. J. Snellen en S. Maat. theijssen van de Belgische zieken zorg. Ook bisschop Ernst van Breda was op het feest aanwezig. In de Vlaanderenhal wachtte de koningin een bijzonder hartelijke ontvangst. Na een kort openingswoord door mr. Lambooy, waarin deze de steun en inzet van duizenden vrijwilligers roemde, begon meteen het feestpro gramma. gepresenteerd door Hans van Willigenburg. De medewerkenden waren liet duo Saskia en Serge (zang). Louis Neefs (zang speciaal voor de Belgische gasten». Tonny Huurdeman (cabaret Conny van den Bos (zangi, Jacco van Ren esse ope rette), Robert. Paul (imitaties» Voor muzikale ondersteuning zorgde het 'kwartet Cas Oosthoek. Tot. kwart over twee bleef de koningin op haar plaats zitten. Daarna maakte ze een rondgang door de hal. wuifde vanaf het podium hetoubliek toe.en maakte,, hier en daar een praafje'mét"efifcele zieken. Er warenin totaal 1562 .zie ken. Enkele patiënten uit. het verpleeg huis Ter Schorre in Terneuzen over handigden de koningin een cadeau: een zelf vervaardigde speelgoedbeer. bestemd voor de komende ba'oy van prinses Irene. Het werkstuk was ver vaardigd onder leiding van bezigheids- therapeute mevrouw J. Huijbregts-Sik- kelerus die ziekgeworden zelf als bedpatiënte in De Vlaanderen aan wezig was. Het. stuk speelgoed werd overhandigd door mevrouw N. van Drongelen uit Ter Schorre. De konin gin toonde zich zeer verrast en bleef eerst zelf enige ogenblikken met de speelgoedbeer rondlopen. Later gaf ze hem over aan haar particulier secreta ris mr- J. van der Hoeven. Om half drie verliet "net gezelschap de Vlaan derenhal. „Ik moet met de boot van half vier mee." legde koningin Juliana de aanwezigen uit. De terugreis ging via Sas van Gent. Westdorpe, Drie- schouwen, Absdale, Hulst., Terhoie naar de veerhaven Perkpolder. '-Om half vier verliet de koningin Zeeuwsch-Vlaanderen en een uur later nam ze op de parkeerplaats langs rijksweg 58 bij Krabbendiike afscheid ran commisaris Van Aart sen en de andere Zeeuwse genodigden. Tot het kruispunt Kort even reed de rijkspoli tie ui» het district Zeeland voorop. SCHOONDIJKE De vorstin ont vangt bij de landbouwpraktijkschool het Zeeuws-Vlaamse deel van 'af sluitdammen en deltadijken Naast haar staan burgemeester A. Schipper van Oostburg en gedeputeerde J. Sten- vert. Tt-RNEUZE\ Aankomst bij de huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen. De koningin wordt verg van burgemeester J. C. Aschoff en haar particulier secretaris mr. J. van der Hoeven. Nieuwe Singer naaimachines zijn alleen verkrijgbaar ,n een echte' Singer winkel en in de Bijenkorf.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 7