Ruilverkaveling op gang onder 's-Heer Abtskerke Tuinfeest Missions to Seamen leverde 6000 gulden op Concert in Deal van Caecillia, 'De Volksstem' en 'Con Amore' zeeland VLISSINGSE SPORTERS BLEKEN VEEL TE STERK VOOR DEAL Neem gewoon Durex- beter voor beiden. ONWILLIGE SCHIPPER DIE SLUISM0ND BLOKKEERDE KRIJGT MAXIMUM BOETE 27 ma DEAL Na vier dagen is de uitwisse ling te De3l zondagavond voor de Ylis- singers geëindigd. De zo beruchte En gelse regen heeft tijdens het uitstapje af laten weten. Volgend jaar ontvangt Missingen weer een afvaardiging van Deal. Burgemees ter drs. Th. J. Westerhout heeft het 'mooi-weer-recept' aan Town-Mayor Stuart Spears gevraagd. Mooi weer dus in Vlissingen volgend jaar als Deal op bezoek komt. Naast de sport was er zaterdag ook nog een concert van Nederlandse en Engelse muziekgezelschappen in de Royal Marine Concert Hall. De brass band Caecilia opende het concert en oogstte veel bijval van, het talrijke aanwezige, publiek. Een van de leden van het orkest introduceerde de num mers in het Engels bij het publiek, wat hem iedere keer een open doekje op leverde. Na het, optreden van de Hollanders zong de Deal Music Society en ook zij oogstten veel bijval. Hierna was er een uitvoering door het Walmer Wives Choir. Na de pauze was het de beurt aan het Vlissingse koor "De Valksstem' en de Deal Handelian Society. De man dolineband 'Con Amore' trad als laat ste op voor de grote finale. Deze finale bracht 'Caecilia' en T)e Volksstem' tegelijk op het podium. Zij brachten gezamenlijk "Brittania Rule the Waves' en het Engelse volkslied 'God save the Queen'. De Handelinians. zij zaten achter in de zaal. zongen met. de Vlissingers mee. Hierna reikte Stu art Spears, de Town-Mayor van Deal, stropdassen aan de dirigenten van de Nederlandse groepen uit en sprak een dankwoord. Ook burgemeester drs. Th. J. Westerhout dankte de leden van de koren, de brassband en het mandoline band. Het. gezelschap begaf zich hierna naar het Astro theater, waar de sportgroep hun 'sociai-evèning' hielden. Om streeks half elf reikte Stuart. Spears de Jack Hinkins Trophy uit aan burge meester Westerhout. „Onze bezoekers hebben ons verslagen, de bezoekers zijn blij en wij bedroefd", zei burge meester Spears schertsend, in zijn toe spraak tot de heer Westerhout. Burgemeester Westerhout sprak een dankwoord en liet vervolgens de, met bier gevulde, bokaal de zaal rond gaan. Wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage won zaterdagavond de eerste prijs in de loterij: een fles champagne. De wisselbeker werd opnieuw gevuld en ging weer langs enige tafels. Zon dagmorgen was er een receptie in de Town Hall. De burgemeesters van Deal en Vlissingen wisselden geschenken uit. Burgemeester Westerhout kreeg een mijnlampje aangeboden. Hij was vrijdag rondgeleid op Betteshanger, een mijn in de omgeving van Deal. De heer Westerhout schonk zijn ambts collega een bord, met daarin het wa pen van Vlissingen. Hiema was er een koffiemaaltijd voor genodigden in het Queens Hotel. ZONDAGMIDDAG Bij het Astortheater namen velen af scheid van de pleegouders en vrien den uit Deal. Hier en daar werd een traan weggepikt. De reis naar de fer ryboot te Dover werd wederom met dubbeldekkers gemaakt. Na de romp slomp bij de Engelse douane scheep ten de 250 Vlissingers in op de Free Enterprise V. Net als op de heenreis was de zee ook nu kalm. Na vier en Op de foto: Van links naar rechts Chr- Albert Cavellvoorzitter van het Dover District Ciuncil, mevrouw Cavell, Mayor Stuart Spears, burgemeester Westerhout, mevrouw Spears en me vrouw Westerhout op het bordes van hét Queens Hotel te Deal, een half uur varen arriveerde men te Zeebrugge, waar de bussen voor Vlis singen al gereed stonden. Omstreeks tien over elf arriveerde men op de veerhaven te Breskens en ging over met de boot van 23.35 uur. Op het stadhuisplein te Vlissingen wachtten ouders en bekenden de rei zigers op. Twee bussen reden nog door naar Souburg om daar mensen af te zetten. Verrassende overwinning van 'Kiai' Boogschieters gaven Engelsen wip cadeau Vlissinger ontsnapt uit gevangenis te Scheveningen SCHEVENI NOEN Omstreeks ne gen uur vrijdagavond zijn uit de Sclie- veningse strafgevangenis aan de Pompslationsweg twee gedetineerden ontsnapt. Het zijn de 29-jarige H. de R. uit Vlissingen en de 33-jarïge J. K. uit Rotterdam. De R. zat een straf uit van vier jaar wegens diefstal mei geweld en K. was tot vijf jaar cel veroordeeld wegens diefstal door middel van inbraak. Del gedetineerden zijn ontsnapt via een steiger. d:e op de binnenplaats stond. Er worden daar op het ogenblik werkzaamheden aan de muur verricht. Eenmaal op de buitenmuur beland was het voor het tweetal een koud kunstje om de sprong naar de vrij-1 heid te wagen. De ontsnapping werd kort na het gebeuren ontdekt, maar zaterdagoch- rend had de politie nog geen enkel spoor van de gedetineerde kunnen vinden. DEAL Vlissingen heeft de wisselbe ker voor de sportwedstrijden tegen Deal met succes verdedigd. De Vlissin gers versloegen hun Engelse gasthe ren zaterdag met 8-4. Er werd in zes sporten om de wisselbeker gestreden; judo, boogschieten, zwemmen, voet bal, badminton en tafeltennis. Vlissin gen won vier ontmoetingen. Deal won er twee. De grootste verrassing tijdens de sportontmoctïng zaterdag, was de gro te overwinning van de Vlissingse ju- doërs op hun sportvrienden uit Deal. 'Kiai' won 91 tegen 13 punten. De drie mooiste partijen waren die van De Waart tegen Ingles, van Haperen te gen Dooyen en Holswilder tegen Willi ams. De Nederlanders wonnen alle drie partijen op ipon. Bij het boogschieten leden de Vlissin gers een nederlaag, niet te verwonde ren. want het was de eerste keer dat ze op doelen schoten, op een afstand meer dan de 25 meter. Koningsschut- ter was Tom Ransom, hij verzamelde 502 punten. De beste Nederlander was L. de Koeyer, met 405 punten. Deal won het schieten met 2951 tegen 2325 punten. Een prestatie is nog vermel denswaard. Mejuffrouw M. Herzijger schoot vrijdag voor het eerst van haar leven met pijl en boog, zij scoorde zaterdag er moest één dame meeschieten 117 punten. Zondag gaven dê Zeeuwse schutters een demonstratie op de liggende wip. Als de Engelsen volgend jaar naar Vlissingen komen, ze moeten dan op de liggende wip schieten, zullen ze getraind aan de start komen. De Vlis singers hebben namelijk de wip aan hun Engelse sportvrienden cadeau ge daan. Het zwemmen was een duidelijke overwinning voor de Nederlanders. In het zwembad van Dover zwommen de Vlissingers sneller dan de Engelsen. Ze wonnen met 95 tegen 44'/: wed- strijdpunten. Ook het tafeltennis werd een Vlissingse overwinning. Drie teams speelden tegen elkaar. De wed strijd tussen de beide eerste teams werd een overwinning voor de tafel-1 tennissers uit Deal (7-3) en de tweede! teams speelden gelijk (5-5). De jonge: Vlissingers hadden geen tegenstandj van hun Engelse tegenstanders (10-0)J Geen wonder want de tafeltennissers uit Deal moesten het opnemen tegen onder anderen Frank Bilius en Willi- am du Fossé. Donderdag zijn ze in J Culemborg Nederlands kampioen in hun leeftijdsklasse geworden. Tijdens de feestavond zaterdagavond zijn de twee jeugdige Vlissingers voor dit feit nog door burgemeester Westerhout gehuldigd. Het badminton leverde Deal weer twee pluspunten nin de totaalstand op. Alleen de gemengddubbels telden voor de puntenlijst, iets waar de Vlis singers pas na afloop van de wedstrij den van de op de hoogte werden gesteld. Deal won 7 games, Vlissingen 5 en er waren 3 gelijke spelen. De andere badminton wedstrijden werden bijna alle door de Vlissingers gewon nen. De voetballers uit Vlissingen, jeugdige spelers van de verenigingen Walche ren en Vlissingen, speelden twee wed strijden. Zaterdagmiddag om 5 uur ontmoetten ze Deal United. De Vlis singers wonnen, verdiend, met 2-1. De rust, ging in met een 1-0 voorsprong voor de Zeeuwen. Na de rust bouw den ze hun voorsprong uit tot 2-0. De Engelsen scoorden toen ze een vrije trap Op de rand van het strafschopge bied mochten nemen. De Vlissingse verdediging liet een Engelsman vrij staan en hij wist wel raad met de gegeven kans. Een van de Engelsen liep tijdens de wedstrijd een hoofdwond op. Hij moest de nacht van zaterdag op zon dag in het ziekenhuis ter observatie blijven. Zondagmorgen speelden de Vlissin gers een wedstrijd tegen Walmer Ro vers. De wedstrijd, die niet meer meetelde voor de strijd om de wissel- beker, eindigde in een gelijkspel 2- 2. GESLAAGD CONCERT IN KAPEL VAN MOGELANDE HOOGELANDE Het concert, dat ze ven leerlingen van de Middelburgse Muziekschool niet meewerking van de leraren M. Hillebrand en H. Beekman zaterdagavond in de Kape van St-Maar- ten in Hoogelanrie gaven, is bijzonder succesvol verlopen. Begonnen werd metl drie soli: de Partita in D-Mol van Joh.l Seb. Bach, dal werd uitgevoerd door| Aruiemarijke Uyterlinde. Jex interdït van Cisco Yepers, gespeeld door Hen- rïette Gorthuis en de Solosonate op. 42 xan Max- Reger. dat werd gebracht door de heer Beekman, onder wiens leiding de groep optrad. Dat het gebodene in de smaak viel bij j het. talrijke publiek alle plaatsen in| de Kapel waren bezet bleek uit de; aandachtige wijze waarop geluisterd I werd en aan het hartelijke applaus, waarmee de solisten werden beloond. Toewerkend naar een hoogtepunt werd vervolgens de Triosonate van J. Fux: uitgevoerd door Cara Boerwinkel, An-j nemarijke Uyterlinde en Angela Gué-1 pin, Gïsella Bergman en H. Beekman vertolkte het duo voo viool en altviool van W. A. Mozart. Hoogtepunt was het vioolhobo concert, deel I, van Joh. Seb. Bach, waaraan Frank de Bruine al hoboïst en ook, naast de reeds genoemden, Liesbeth Hupkens en de heer Hillebrand mede werkten. Dit. werd bracht de handen van het publiek langdurig op elkaar. Mevrouw Guepin, lid van het bestuur van de Stichting Kapel van St-Maarten overhandigde de opt.redenen na afloop bloemen. Terugreis goed verlopen Appeloogst 1974 waarschijnlijk middelmatig GOES De mogelijkheid mag niet uitgesloten worden, dal 1974 een zeer middelmatige appeloogst te zien zal geven in Zeeland. Dit ondanks het feit, dat vrijwel alle appelbomen vol op in bloei hebben gestaan. De bloei tijd van vier tot vijf weken ging. volgens veel fruittelers, echter te lang duren. Deze te lange bloeitijd was het gevolg van het aanhoudende schrale weer. Dit begint, nu in veel boomgaar den zichtbaar te worden. Voorbeelden van redelijk tot goed l>ezette appelras sen zijn Yellow Transparant, James Grieve èn Benoni. Daarentegen ver toont Schone van Boskoop (goudrei- nettc1 overwegend een matige tot slechte zetting. De rode mutanen hiervan vertonen een zelfde beeld. In veel boomgaarden is de zetting van Cox's Orange Pippin matig tot onvol doende. Ook het hoofdras Golden De licious valt in veel aanplantingen te gen. Bij dit ras wordt nog gelet op wat de bloemen op de éénjarige scheuten zullen doen. een druk bezoek kregen te verwet»; Voorts werd een voetbalwedstrijd» speéld tussen Vlissingse loodsen e een ploeg van het Oostduitse cfc- 'Kormoran'. De loodsen wormen mé 3-0. Op de foto: mevrouw Price ttjdmd> opening van het tuinfeest. Brandje in jong hout waterwin gebied 'Oranjezon' VROUWENPOLDER Zaterdag c half drie ontstond brand in het wsie wïngebied 'Oranjezon' te Vrouwe.-.^ der. Jong hout over een oppervlis, van 300 vierkante meter en een faia: tennest gingen in vlammen op. Dx: het kordate optreden van enkele co pingbewoners hoefde de branches- van Oostkapelle, die snel ter p!as:« was, alleen maar na te blussen. K-~ was de derde keer in korte tijd du e brand uitbrak. Werken op weg Bergen op Zoom DEN HAAG Van maandag 27meld zal het verkeer op de weg Bergen cc Zoom-Miadelburg tussen Bergen cc Zoom en Korteven rekening moete houden met vertraging, In vertaf. met werkzaamheden wordt één rij baan van de randweg-oost afgesloten Op de openblijvende rijbaan krijgt hit verkeer in beide richtingen twee vei. smalde rijstroken ter beschikking. E is een inhaal verbod voor vrachtauto) en een snelheidsbeperking van vlifï kilometer per uur ingesteld, De wert zaamheden zullen ongeveer een kü jaar duren. VLISSINGEN Het zaterdagmiddag gehouden tuinfeest van "The Missions to Seamen' in Vlissingen-Oost heeft ongeveer zesduizend gulden opgele verd voor deze organisatie. Mevrouw Prioe, de echtgenote van de Britse consul-generaal in Rotterdam, opende dit zevende tuinfeest van The Missi ons to Seamen' in Vlissingen. De heer N. M. Bollen, voorzitter van het Port Committee van The Missi ons' wees in zijn welkomstwoord op de financiële noodzaak van dit tuin feest. Op het terrein in Vlissingen-oost wa ren tal van attracties opgesteld, die Benzinediefstallen SAS VAN GENT In de nacht van zaterdag op zondag werd uit twee in Sas van Gent geparkeerde auto's ben zine gestolen. In beide gevallen ging het om ruim dertig liter. De benzine werd gestolen uit de tanks van een busje op de Parallelweg-Bolwerk van de heer L. van W. uit Sas van Gent en uit een personenauto in de Canadalaan van T. uit Sas van Gent. gens hem waren er meer schepen bij betrokken en meende S. dat hij de eerste was. Wat de officier bestreed. De kantonrechter stelde, dat de fout al buitengaats is gemaakt door de schipper van de Aurore, „Ieder wil het eerste in de sluis om voor een ander geschut te worden." Hij stelde de boete op 75. In beide gevallen kwam de wenselijk- heir naar voren van een post bij de havenmonding waar de schippers zich moeten vervoegen om een nummer te krijgen dat aangeeft in welke volgor de zij zullen worden geschut. s-HEERABTSKERKE Onder 's- Heer-Abtskerke wordt momenteel bard gewerkt in liet kader van de ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand. Oude sloten worden dichtgegooid, nieuwe worden gegraven en een aan tal drinkputten wordt dichtgeschoven. De kavels worden bovendien vergroot, zodat voor de boeren een efficiëntere bedrijfsvoering mogelijk wordt. Ook wordt ervoor gezorgd dat de kavels maaibaar worden. Alleen de aller grootste hobbels worden eruit ge- klaar zijn. De totale ruilverkavelli* De Poel-Heinkenszand zal in I97b ff reed zijn. Na de uitvoering van werken volgt dan de tweede senstuj» en de definitieve toedeling. (Lucnuw Riemens). Collecte De gecombineerde collecte voor 'Son- nevanck' en 'Zonnegloren' heeft te 's- Gravenpolder 331,53 opgebracht. Kantongerecht Middelburg Schipper wilde niet praten MIDDELBURG Conform de eis legde de Middelburgse kantonrechter mr. A. Veenhoven, woensdagmorgen, bij verstek de maximum boete van honderd gulden op aan de niet ver schenen schipper van het binnenschip 'Banjaard' T.V. uit Delfzijl omdat hij in de havenmonding van Hansweert zich niet heeft gestoord aan de beve len van de havenmeester Als getuige werd gehoord de rijksha venmeester E. B. Zegers die omstan dig vertelde wat er gebeurd is. .Hui ten de haven lagen 14 schepen te wachten maar V. voer naar binnen zonder zich iets van hen aan te trek ken. Aan V. werd toen de toegang van de sluis geweigerd omdat hij op zijn beurt moest wachten. Hij wilde niet van het schip komen om te praten en wilde ook eerst zijn schip niet verha len", aldus de .getuige. „Later is hij naar de andere sluis gevaren en meer de da^r af met de bedoeling daar de eerste te zijn om te worden geschut. Omdat er met V. niet, "te praten was en hij niet van schip wilde komen is de poliitie ontboden die hem heeft bekeurd. V. heeft, de sluismond onge veer 2Va uur geblokkeerd." „En dat kost maatschappeljk ook geld", vulde de officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen aan. Zowel de officier als de kantonrechter zeiden het te betreuren dat er voor dergelijke overtredingen geen hogere boete kan worden opge legd omdat het maximum nooit is veranderd sedert het inwerking treden van de regelementen. Ook tegen de niet verschenen schip per H. S. van het binnenschip 'Aurore' eiste de officier een boete van hon derd gulden. S. werd vertegenwoor digd door C. Veninga, secretaris van een schippersbond. Aan S. was ten laste gelegd dat hij door een verkeer de manoeuvre een aanvaring heeft veroorzaakt bij het binnenvaren van de havenmond in Hansweert. De rijks politie te water had van het gebeur de een tekening gemaakt maar de officier wees er op dat een aanvaring nooit zuiver te tekenen is, Hij stelde, dat er met kruisende koersen gevaren is. Volgens hem hebben er nog enige onhebbelijkheden plaats gevonden. „Het gaat hier om het; niet verlenen van voorrang om het in termen van het land te zeggen." De gemachtigde meende dat er geen sprake was van kruisende koersen maar van een oplopende situatie. Vol-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4