Protest tegen nieuwe Goese taxitarieven Ernstig gewonde bij ongeval te Ossenisse Duizenden vierden zaterdag bruisend feest in Arnemuiden Laat uw haar niet verhongeren! Pastoors Groede en Oostburg vierden 40-jarig jubileum Meer omzet veiling Krabbendijke in '73 2 DRIE TAXIBEDRIJVEN WEIGEREN HOGERE PRIJZEN IN REKENING TE BRENGEN ALMANAK pétrole hahn Bescheiden plaats voor eigentijdse muziek ingeruimd KOPPELING AANHANGWAGEN BRAK IJZEREN BALK BOORDE ZICH DOOR AUTO MET DRUKBEZOCHTE RECEPTIES WAARDERING VOOR TROUW EN SAMEN WERKING HISTORISCHE OPTOCHT WAS HOOGTEPUNT CIJFERS JAARVERSLAG Kapellenaar (84) ernstig gewond PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 27 MEI 1974 TARIEF VOOR STADSRIT OP 4,50 GEBRACHT GOES Een aantal Goesc taxi-onder nemers is weinig gelukkig niet de nieu we tarieven, die begin mei van kracht zijn geworden. B. en w. van Goes heb ben onder meer vastgesteld, dat voor een stads- of dorpsrlt 4,50 betaald moet worden. Dat betekent een verho ging van 1,-. Vier van de zes taxl- oiulernemers in Goes vinden de nieuwe prijs nogal aan de gepeperde kant. Er zijn er zelfs drie, die nog steeds de oude tarieven voor een stads- of dorps- rit in rekening brengen. Daarmee ris keren zij een proces-verbaal. De drie taxi-ondernemingen nemen dat maar voor lief. Zij vrezen, dat wanneer ze zich aan de nu geldende tarieven hou den het aantal ritten aanmerkelijk zal teruglopen. B. en w. van Goes hebben ook bepaald, dal de kilometerprijs voor een 'vracht je' binnen de gemeentegrenzen van 52 op 60 cent gebracht moet worden. Het wachtgeld bedraagt 12,50 per uur. Hoewel de taxi-ondernemers daar vol ledig mee akkoord gaan. vinden enke len het onjuist, dat de gemeente zich met hun zaken bemoeit. B. en w. heb ben op grond van de wet autovervoer personen de bevoegdheid, om taxi ta rieven vast te stellen. Volgens de rijks verkeersinspectie te Middelburg is Goes de enige Zeeuwse gemeente, waar van dat recht gebruik gemaakt wordt. "Lan delijk is het echter een heel normale zaak", vertelde een woordvoerder van de verkeersinspectie. „Kijk maar eens naar de grotere steden." Wethouder J. P. Lindenbergh van eco nomische zaken verklaarde, dat b. en w. aan de taxitarieven zijn gaan sleutelen, nadat één van de Goese taxibedrijven daarom gevraagd had. ,J)e voormalige gemeente Goes heeft in 1969 tarieven vastgesteld. De laatste vijf Jaar is daar niets meer aan gebeurd. In verband met kostenstijgingen en zo, is het wel logisch dat er wat aan gedaan wordt", zei de heer Lindenbergh. In april is de wethouder met de zes taxi-ondernemers in de gemeente Goes rond de tafel gaan zitten om de kwestie eens door te pra ten. Vooral de tarieven voor een stads- rit. vormden een struikelblok. Volgens de wethouder hebben uiteindelijk alle taxi-ondernemers 'ja' tegen de nieuwe prijzen gezegd. .Daarom valt het me nu zo tegen, dat er een paar zijn die ze toch niet rekenen", aldus wethouder Lindenbergh. Eén van de tegenstanders is taxi-onder- nemer J. van Sabben uit Goes. Hij ver telt: „We hebben nauwelijks gelegen heid gehad om op die vergadering wat te zeggen". Nu heeft hij in een brief aan b. en w. en aan de raadsfracties een krachtig protest laten horen. Van Sabben vindt het tarief van f 3,50 „al leszins verantwoord, gezien vanuit een economisch verantwoordè bedrijfsvoe ring in een gemeente als Goes." Het taxibedrijf laat b. en w. en de raad weten, dat het absoluut niet noodza kelijk is de tarieven voor een stadsrit op te schroeven. Weinig elegant De brief: „Niet alleen wordt onze kern gezonde onderneming gedupeerd door het ingrijpen (cliënten zullen selectie ver gebruik maken van de taxi, of zelfs helemaal niet meer), maar het is ook ten opzichte van de taxigebruiker wei nig elegant om een verhoging van rond de dertig procent in te voeren. Zeker als daar geen nadrukkelijke noodzaak voor aanwezig is." De taxi-ondernemer onderstreept, dat de taxi een belang rijke rol speelt binnen het openbaar vervoer. „Dat wordt in Goes benadrukt door het feit, dat goede openbare ver bindingen tussen de woonwijken en sommige dorpskernen ontbreken. Daar om willen wij ook wijzen op enkele sociale aspecten van uw maatregel. De ervaring leeft, dat een groot aantal mensen, dat gebruik maakt van de taxi voor een stadsrit behoort tot de cate gorie 65-plussers en mensen, die slecht ter been zijn. Deze groep kan door ge bruik te maken van de taxi toch deel nemen aan de activiteiten in het stads centrum (zelf winkelen en dergelijke). Ook is de taxi voor deze categorie een mogelijkheid om contact te onderhou den met familieleden en kennissen. Wij vinden, dat ook de taxi-ondememer mo reel verplicht is rekening te houden met de belangen van deze mensen. Dat kan onder andere door het tarief voor de stadsritten zo laag mogelijk te hou den. En als dan een bedrag van 3,50 economisch verantwoord is, waarom ADVERTENTIE ^tttitpritw* [^.g.lterljagc HOUTKAAI MIDDELBURG TEL. (01180) 7639 veilingmeester beëdigd makelaar taxateur Leeuwse Boterham De man zou vóór zichzelf begin nen. Hij was er helemaal vol van. Met vervaarlijke armbewegingen gaf hij 's avonds laat een beschrij ving van zijn nieuwe nering. Het was een keurig pandje, dat hij met duur geleend geld had ver worven. Eigenhandig had hij het ingericht als broodjeszaak. Enkele dagen na de opening zijn we eens poolshoogte gaan nemen. Omdat we niet zo hongerig waren beverkten we ons bij de bestelling tot een boterham met kaas. Daar had onze broodjeswïnkelier niet op gerekend. Hij verkocht geen boterhammen. En toch had hij op die avond verteld, dat in zijn winkeltje een goede boter ham- zat. dan eigenli.ik verhogen?", vraagt Van Sabben zich af. De taxi-ondernemer meent, dat de maatregel van b. en w. 'erg nadelig is voor alle betrokkenen'. Hij doet dan ook een dringend beroep op b. en w. en de raad, om de beslis sing zo snel mogelijk te herzien. Maximumbedrag Tijdens de laatste Goese gemeente raadsvergadering stelde PvdA-fractie- leider P. Duinkerke (wethouder Lin denbergh: 'een verkiezingsstunt') de kwestie aan de orde. Hij bepleitte de vaststelling van een maximumbedrag 5",-). De taxibedrijven zouden dan zelf de vrijheid moeten hebben, om minder te rekenen. Het voorstel van de PvdA-er werd niet in behandeling genomen. B. en w. zullen de zaak nog eens- bekijken, en er later op terugko men. Wethouder Lindenbergh: „We zul len de tarieven vergelijken met die in Vlissingen en Middelburg. In de brief aan b. en w. en de raad schrijft Van Sabben dat hij volledig achter de sug gestie van het PvdA-raadslid staat. Jan van Sabben jr. licht de protest brief aan het gemeentebestuur toe: „Kijk, zoals ze het nu willen, dan -wordt alle concurrentie onmogelijk ge maakt. En dat is toch niet gezond." Verder, vertelt- hij dat. de nieuwe rege ling in de praktijk vreemde situaties met zich mee brengt. „Als wij een ritje maken van bijvoorbeeld vanaf het sta tion naar de Markt, moeten we 4,50 rekenen. Maar als we naar 's-Heer Hen drikskinderen gaan dus buiten de stad kost dat 60 cent per kilometer. Dat komt op ongeveer ƒ4.- neer. Een langere rit is dan goedkoper, dan een stadsrïtje. Dat knopt toch niet?" Voorstander van de nieuwe tarieven is de heer Zandee van het taxibedrijf Ci- tax. Hij was ook degene, die bij b. en w. van Goes de zaak heeft aangekaart. Hij redeneert: „Ook een taxi-onderne mer heeft recht op een redelijk be staan in een dienstverlenend bedrijf dat 24 uur per dag ter beschikking staat van het publiek, dat de laatste tijd gewend is geraakt aan prijsver hogingen op eik gebied." ABONNEMENTSPRIJS P.Z.C. Na de reeds sterke verhoging van de papierprijzen per 1 januari jl. zijn deze daarna belangrijk ver der gestegen. Deze en andere kos tenstijgingen noodzaken de Neder landse dagbladen hun abonne mentsprijzen per 1 juni a.3. we derom aan te passen. De verho ging is op de voorgeschreven wij ze bij de- minister van economi sche zaken gemeld. Met ingang van 1 juni 1974 zijn onze abonnementsprijzen als volgt vastgesteld: 10,75 per maand 31,70 per kwartaal 'ƒ35,— per kwartaal franco per post Van de abonnees, die een machti ging hebben verstrekt tot auto matische periodieke afschrijving van het abonnementsgeld van him bank- of girorekening, zullen wij gaarna aannemen, dat zij ermede akkoord gaan, dat bij de eerstvol gende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aange houden. (ADVERTENTIE) Help de natuur een handje bij de nodige voeding van uwhaar. Gewoon om te houden wat u hebtl Pétrole Hahn is rijk aan natuurlijke extracten en dringt direkt tot de haarwortel door. Hetstimuleertenreinigtdehootdhuld.Versterktde haarwortels. Pétrole Hahn heeft een frisse geurenfe niet vet. BIJ regelmatig gebruik het beste middel tegen haaruitval en roos. elke morgen 1 minuut Inmasaeren Imp. Roparko - Rotterdam - tel. 010 -119546 MARIA MAGDALENAKERK, GOER Louis Toebosch, directeur van het Bra bants Conservatorium en organist met een respectabele staat van dienst, was zaterdagavond de uitvoerende kunste naar die het orgelconcert in de Maria Magdalenakerk te Goes verzorgde. We kennen Toebosch als een goed interpre tator van zowel oude als moderne mu ziek. vooral juist van de laatste. Het curriculum vitae in het programma ge waagde daar ook van: in 1965 benoemd tot directeur van het Brabants conser vatorium (met veel nadruk op de st.i mulering van de aandacht der st.uden ten voor eigentijdse muziek). De eigen tijdse muziek werd zaterdagavond ech ter slechts een bescheiden plaats inge ruimd. Ruim drie kwartier lang vei toefden we in de 17e en 18e eeuw. Anthoni van Noordt (1610-1675) was de eerste componist van het program ma. Van hem Psalm 50 uit het Tabu latuur-boek', verschillende veranderin gen van de Franse psalmmelodie op vrij schoolse wijze, als opmaat voor een concert niet ongeschikt. Daarna verwacht de aandachtige hoorder dat er dingen gaan gebeuren. Die dingen gebeurden echter niet bij Johann Se bastian Bach. Zijn bekende Praeludium en fuga in G en de Triosonate no. 1 verkregen wel een juiste (overigens niet feilloze) uitvoering, maar het was allemaal wat nadrukkelijk en net niet licht genoeg van toets om er gelukkig mee te zijn. "Preludium en fuga ln Fis' van Krebs, leerling van Bach, maakte de eerste drie kwartier vol. In dit ge val hadden we onzes inziens te lang in de oude tijd vertoefd. Want nu das het licht In een Impromptu van Louis Vierne (1870-1937) begon het te stralen. Prach tige klankkleuren, eigen aan de orkes trale gedachte die Viernes orgelwerken kenmerkt, bracht Toebosch te voor schijn. Alle vereiste virtuositeit en re- gistreerkunst was aanwezig. De keuze van dit werk (Impromptu als een improvisatie) 'as mede zeer juist als inleiding op de geprogrammeerde ech te improvisatie, waarvoor Toebosch de thema's kreeg uit het publiek. Twee thema's, de ene als de melodie van een lied, de andere een zin met kleine in tervallen, beide naar we meenden weinig inspirerend. Toebosch moest ze kennelijk lang bekijken voor hij be ginnen kon, maar toen bouwde hij er met goed vakmanschap toch een aan trekkelijke improvisatie mee op. Met zijn Postludium I besloot de or ganist zijn concert, een knappe com positie, uitstekend gespeeld, die de wat kille barok uit het begin van het con cert deed vergeten. v. M. OSSENISSE De 27-jarige P. F. de B. uit Kloosterzande is zaterdagmiddag bij een ongeval op de Grintweg tussen Ossenisse en Kloosterzande ernstig ge wond geraakt. Het slachtoffer werd met hoofdwonden en een slagaderlijke bloeding aan de pols naar het St. Li- dulnaziekenhuis te Hulst vervoerd. La ter werd hij overgebracht naar het St. Ignatius ziekenhuis te Breda. Zijn toe stand is redelijk. Het ongeval gebeurde omstreeks half OOSTBURG-GROEDE Twee West- Zeeuws-Vlaamse pastoors zijn zondag uitvoerig gehuldigd in verband met hun veertigjarig jubileum als geeste lijke. In Groede gold de hulde pastoor Fassaert en in Oostburg werden de schijnwerpers gericht op pastoor Die- riek. Beide jubilarissen kunnen terug zien op een bijzonder drukbezochte re ceptie. die na de speciale eucharistie vieringen werd gehouden. Met name in Oostburg traden velen aan om pastoor Dierick tot voor kort ook deken van West-Zeeuwsch- Vlaanderen toe te spreken. Burge meester A. Schipper van Oostburg zei zichzelf als een collega van de jubi laris te beschouwen: „We doen beiden bestuurlijk werk, u op het kerkelijk ik op het gemeentelijk vlak", merkte hij op. Deken Blommerde uit Middelburg vond dat de samenwerking met pas toor Dierikc altijd goed was geweest: „Ik heb er tegenop gezien om de ver schillende dekens 'aan de ka.nfc te zet ten', maar het is allemaal erg meege vallen". Namens de hervormde ge meente maakte ook ds. Brinkman ge wag van een goede samenwerking tus: sen hem en de pastoor, die hij bestem pelde als een ouderwetse Zeeuw, in die zin dat hij goed met mensen kan omgaan'. De heren Claeys uit IJzen- dijke, Lansu uit Aardenburg en Buijck uit Oostburg brachten hun waarde ring over namens de NCB in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan pas toor Segers geestelijk adviseur is. Hij is dat ook van de KVO en namens die groepering sprak mevrouw Rijk uit Schoondijke. Van alle parochianen kreeg de pastoor als jubileumge schenk een fiet-s aangeboden. Ook van de andere receptiegasten een kleine tweehonderd ontvinghij nog heel wat cadeaus. In de r-k school in Groede was de re ceptie voor pastoor Fassaert niet min der druk bezocht. Veel parochianen en vrienden en kennissen uit omliggende gemeenten kwamen de jubilaris de hand drukken. Pastoor Fassaert. die 's morgens langs een ereboog was af gehaald van de pastorie, kreeg van zijn parochianen een cheque, in ieder ge val genoeg om ook een nieuwe fiets te kopen. Namens het kerkbestuur sprak de heer A. L. Cammaert hem toe. Hij herinnerde er aan dat de pastoor Groede waar de pastoors anders maar kort bleven erg lang trouw is gebleven (al vanaf 1961). Als bijzondere verdienste noemde hij dat de jubilaris als handig hobbyist zelf erg veel heeft opgeknapt aan kerk, pastorie en begraafplaats. De Groe- dese pastoor is volgens de heer Cam maert beslist'niet uit op veel geld: toen hij leraar was aan de landbouw school stortte hij z'n salaris in de kerkkas en datzelfde doet hij nu met z'n aow-uitkering. De jubilerende pastoor was perplex van zoveel be langstelling. Hij toonde zich in zijn dankwoord daarover duidelijk ont roerd. AANTAL BEZOEKERS OP MINSTENS 5MO GESCHAT ARNEMUIDEN De tweede dag van de feesten rondom het 400-jarig bestaan als stad is za terdag in Arnemuiden massaal gevierd. De inwoners van het Amestadje deden dat met naar schatting zo'n 5.000 bezoekers van elders. Samen zorgden zij voor een bruisend feest dat pas tegen middernacht afliep. Dat feest speelde zich de gehele dag op straat af. waar de vele duizenden tegen de achtergrond van de feestelijk versierde huizenrijen voor een sfeer vol en gezellig beeld zorgden. Absoluut hoogtepunt van de feesten vormde de historische optocht, die zowel 's mid dags als 's avonds werd gehouden. Prins Willem van Oranje en zijn schut terij voerden 's middags te paard optocht aan. Op deze wijze kondigden zij het langs de gehele route rijendik opgestelde publiek, de komst van de optocht aan. De optocht voerde meer dan twintig wagens mee, die voorstellingen gaven van allerhande historische zaken, zoals een aantal oude beroepen, vissersbo ten uit vroeger tijden en ook uitbeel dingen van vroeger, zoals de crisistijd van de dertiger jaren.' Vele wagens dwongen bij het duizend koppige publiek grote belangstelling af door de accuratesse en details waar mee de beoogde voorstelling was uit gebeeld. De wagens waren ingericht door allerhande verenigingen, maar ook door particulieren en scholen. Die scholen, en vooral de kleuterscho len. oogstten met him wagens onder meer een uitbeelding van een oude be waarschool en een beeld van het vroe gere overzetveer veel waardering. Voor de nodige hilariteit zorgde een aantal jongeren, die als 'krijgshaftige lieden' een kanon met zich meevoer den en dit van tijd tot tijd door het toevoegen van "buskruit' ook afstaken. Ook zag het publiek de werkwijze van de chirurgijn compleet met 'verdo vingshamei-' en zaag uitgebeeld. Die zelfde wagen voerde ook een crimineel mee, die van tijd tot tijd onder de guillotine werd gestopt. Veel succes oogstte ook de oude brandspuit, die in de tocht werd meegevoerd. Buiten de historische uitbeeldingen wa ren er verschillende wagens met mo derne voorstellingen. Dat was onder meer het geval met het Rode Kruis en de wagen van camping De Witte Raaf' als exponent van het huidige toerisme bij Arnemuiden aan het Veerse Meer. Bier De optocht werd 's middags vanaf het stadhuis gadegeslagen door burgemees ter A. Hack met echtgenote en als spe ciale gasten commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen en zijn vrouw. Zij zagen evenals het andere publiek langs de route hoe enkele jongeren de vergadering van de gemeenteraad had den uitgebeeld in een tafereel, waarin het bier rijkelijk vloeide. Dat bier vloeide in ieder geval de ge hele dag rijkelijk in de twee cafés die Arnemuiden rijk is en in de speciale consumptietent, die op de Noordwal was ingericht. De historische optocht werd 's avonds nog eens herhaald, waarbij de uitge breide verlichting over de hele route voor een feeëriek beeld zorgde. Even als 's middags stond het. publiek 's avonds rijendik om de tocht waar in- beide keren een groot, aantal mu ziekkorpsen deelnam te kunnen zien, 's Middags reden in de tocht ook een vijftiental ringrijders van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging in het vertrouw de oude Walcherse kostuum en de oranje sjerp op hun 'Zeeuwse dikbillen' mee. Na de tocht verzorgden zij op de Zuidwal een demonstratiewedstrijd, waarmee het ringrijden na een afwezig heid van jaren weer terug keerde in Arnemuiden. FoIWore De folklore zat ook 's avonds in het feestprogramma met een optreden van de Middelburgse dansgroep "Medio-bur- gum'. De folklore-groep draaide op de muziektent op de Markt een heel pro gramma van oude Walcherse en Zeeuw se dansen af, dat de nodige belangstel ling en waardering kreeg van het fees tende publiek. De stadsfeesten werden in de late avond afgesloten met een vuurwerk op de kade. Dit lichtende slot werd gadegeslagen door het merendeel van de feestgangers, die het uitgebreide vuurwerk fciet een applaus beloonden, vier. Op dat moment brak de koppe ling tussen de tractor, die bestuurd werd door J. M. I. R. uit Ossenisse, en de twee-assige aanhangwagen met een watertank met 600 liter. De aanhang wagen kwam hierdoor aan de andere kant van de weg terecht. Uit tegen overgestelde richting naderde met een snelheid van ongeveer 50 kilometer een personenauto bestuurd door De B. De ijzeren balk boorde zich dwars is? de personenauto en de watensl kwam bovenop de auto terecht, passagier R. B. T. A. uit Kloosteraaï die evenals de bestuurder wilde pj- vissen aan de Westerschelde, slechts licht gewond. Dokter J. Hermans uit Kloosterasi verleende eerste hulp. De persoa- auto is geheel vernield. MILJOEN KILO HARDFRUIT MINDER KRABBENDIJKE Uit het jaarver slag van de veiling KEO blijkt dat de omzet van de veilingsvereniging 'Krabbendijke en omstreken' te Krab bendijke over het kalenderjaar 1973 ten opzichte van de recordomzet van 1972 toch nog een stijging laat zien van ongeveer 5 procent, ondanks een lagere kiloaanvocr dan in 1972. De totale omzet over 1973 bedroeg ƒ6.129.421,71, tegenover ƒ5.833.051.89 in 1972 Een stijging dus van 296.369,82. Doordat in het voorjaar van 1973 de afzet van de hardfruitoogst 1972-'73 tegen zeer bevredigende prijzen ver liep. en de start van de oogst 1973-'74 niet direct ongunstig was, waarbij de prijzen voor de zomer- en heristras- sen eveneens redelijk waren, kon een hogere omzet worden geboekt. Totaal anders was het prijsbeleeld van de golden delicious: reeds vanaf de oogst kwam de prijs enigszins onder druk te staan van de enorme oogsten in Frankrijk en West-Duitsland, om een dieptepunt te bereiken in het afgelo pen voorjaar. Aan hardfruit werd in 1973 in totaal ruim 9 miljoen kg geveild: 7.587-297 kg appels en 1.748.528 kg peren tegen over 7.905.540 kg appels en 2.340.748 kg peren in 1972. Van de aangevoerde appels was 39.3 procent kwaliteitsklas I, 37,3 procent klas 2, 5,7 procent 2 X en 17,7 procent kroet Bij de peren was dit percentage: 48,8 procent klas 1, 38,2 procent klas 2, 11,6 procent klas 2 X en 1,4 procent kroet. Bij de appelrassen nam de golden delicious de voornaamste plaats in met 48,8 procentp gevolgd door de Cox's orange pippin met 26,2 procent 'en de winston met 5 procent. Bij de peren was het voornaamste ras nog steeds de conférence met 56,3 procent van de totale perenaanvoer. Dyonné du cornice, beurre alexander lucas en pré- cose de trévoux volgden met respec tievelijk 12,3, 7,4 en 6,9 procent. De gemiddelde prijs van de appels lag in 1973. 7.5 cent per kg hoger dan in 1972, de peren waren in 1973 ruim 14 cent per kg duurder dan het voor gaande jaar. De gemiddelde prijzen per kg van de voornaamste appelras sen over 1973 waren (tussen de ge middelde prijzen over 1972): cox's orange pippin 45.78 (61.82). golden delicious 55.09 (39.67), goudrenette 58,63 (53,41). James Grieve 55,08 (57.96). winston 89,78 (42,12). Van de voornaamste pererassen waren de ge middelde prijzen b-1. d'avranches 59,72 (33,42). br. hardy 83.26 (48.481, confé rence 69.27 (60.94), d. du cornice 87,52 (73,68) en pr de trévoux 47,41 (39,10). Een totaal ander beeld laten deze prijzen zien berekend over het afgelo pen seizoen. De gemiddelde prijs van appels over het seizoen 1973-'74 lag bijna 15 cent per kg lager dan in het seizoen 1972-'73, de peren, waarbij van verschillende rassen van een misoogst pen seizoen, waren in 1973-'74 ruim 24' cent per kg duurder dan in 1972-'73. KAPELLE Bij een aanrijding op de kruising BiezeUngsestraal J. D. Ve- reeckestraat te Kapelle is zaterdagmid dag de 84-jarige Kapellenaar J. de J. zeer ernstig gewond geraakt. Dokter J. Facee-Schaeffer uit Kapelle liet de heer De J. onmiddellijk over brengen naar het ziekenhuis Sint Jo anna te Goes. De J. had een heupfrac tuur, een gebroken borstbeen en een gescheurde milt. Het ongeluk ontstond toen De J. per fiets vanuit de Vereecke- straat kwam en tegen de over de Bie- zelingsestraat rijdende bestelauto, be stuurd door H. P. C. V. uit Schore, botste. De gemiddelde prijzen van de m: naamste appelrassen over het Sim-. 1973-'74 waren (tussen O de geimdü de prijzen van 1972-'73): cox's orur; pippin 45.54 (64,91). golden dehcos 38,92 (55,29). goudrenette 35,): (78,80); james grieve 55,08 (57,96), .winston 71,99 (81,64). Van de too: naamste pererassen geven dé gemir- .delde prijzen het volgende beeld: L d'avranches 59,72 (33,42), br. haüj 83,26 (48,48), conférence 83,57 (67,79). d. du cornice 101,87 (73,89) en pr. ft trévoux 47,41 (39,10). In het jaarverslag wordt een m zicht gegeven van de aanvoeren en a gemiddelde prijzen per 100 kg over s laatste vijf jaren. Aanvoer in kilogrammen over 157! (met tussen haakjes de aanvoere* van respectievelijk '72. 71 en 75): appels 7-785,297 kg (7.90554! 9.438,749 en 7.356.572), peren 1.748551 (2.340.740, 3.302.425 en 3.542.385), wi- men 4.024 (6-525, 34.409 en 43.® aardbeien 22.000 (19429, 21567 -r 27.260); zwarte bessen 6.530 (20>" 22.651 en 27.636): frambozen 15iï (10.740, 9.780 en 9-124): bramen 30E1 (14.222, 6.232 en 5.150): node bes® 12.888 (12.816, 13.204 en 22.495); pr. bonen 89.487 (63.234. 75.511 c 111.476); tomaten 12.468 (27iX 42.852 en...); aardbeien glas 3915 (12.684, 14.800 en 17.741). Aanvoer in geld over 1973: sp?£ f4.208.184 f3.786.696; ƒ3.109.597 E ƒ2.180.794); peren 1.201.411 1.271.268: 1.573.932 en 1.110.409); pruimen f4.442 (ƒ6.829; ƒ36.305 e (28.428); aardbeien 32.399 (31,211. 35.913 en 47.806), zwarte beste 19.810 (44.423; 62.063 en 49.168 es aardbeiden glas 1558 (ƒ47.177; f45.605 en f55.857): tot- bozen f 53,322 (f 29.559; 25.287 en 23.803); bramen 76.837 38,Mi: 13.228 en ƒ11.102); rode besta ƒ18.163 (ƒ16.112 ƒ22,339 a ƒ19.283): pr. bonen ƒ87.114) 88-180; ƒ80.762 en ƒ70,551); tomaten 13.103 (ƒ24.325; ƒ34.505 en diver® f398.820 (ƒ447.974; ƒ416,193 8 ƒ485.595). Gemiddelde prijzen per 100 kg 1972: appels: /"55.46 47,90; (32, en f29.64); peren ƒ68,71 (/K)': f 47.66 en f31,35), pruimen (104.66: 105,51 en 65,11. si beien 147.27 (160.95; 166.52 en 1W zwarte bessen 303.37 (211,74; Pjr en 177,91). frambozen f337,48 (253 258,55 en 260,88), bramen ƒ-" (267.73; 212,25 en 215.57), rode bs® f 140,93 (125,72; 169.18 en 85.721. K- bonen ƒ97.35 (139.45; 106,95 en 632-1. tomaten 105,09 (87.49. 80.52 en aardbeien glas 400.49 (371,94: 306,11 en 314,85). OP DE MEESTE PLAATSEN DROOG In het noordoosten van het land Offf het algemeen veel bewolking, geen regen van betekenis. Elders liu? ke zonnige perioden en droog wdj Meestentijds matige wind uit west to noordwest. Maximumtemperaturen van 13 graof aan zee tot 18 graden in het zuidoosk van het land. Koel weer met tijdelijk regen of ofe le buien maar vooral later ook pen den met zon. Weersvoouirtzichten in cijfers in deld over Nederland: Voor dinsdag: aantal uren zon: 10; min. temp.: omstreeks 10 grac®- max. temp.: omstreeks 15 graden; op een droge periode van uur: 60 procent: kans op een gea» droog etmaal: 30 procent. Voor Woensdag: aantal uren zon: i x 13; in. temp.: omstreeks 7 graden: ma- temp.: omstreeks 15 graden; ksn. een droge periode van minstens 80 procen; kans op een heel aroog maal: 50 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 2