ANNEMIEKE BOUMA VIJFDE ATLETE DIE LIMIET VOOR ROME HAALDE Andreiko vrij onverwacht Europees damkampioen Magere resultaten tijdens zwemstrijd in Middelburg GREEN S0X NA ZEGE ALLEEN AAN LEIDING ZEEUWSE DAMMERS ZIJN UITGESCHAKELD Jan Eversdijk evenaart record hoogspringen PETERSON ZEGEVIERT NA PURE NOODGREEP KARIN DE NIJS VERPLETTERT EIGEN RECORD OP 800 METER ATLETEN GAAN OP LIMIETEN- JACHT Sijbrands krijgt prestatieprijs van de dambond Valkenisse hield open parendrive NEDERLAND UIT DAVISSTRIJD Zomeravond- prestatieloop AV'56 Goes MAANOAG 27 MEI 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 (ADVERTENTIE) ARNHEM De Haarlemse atlete Annemieke Bouma is de vijfde Nederlandse atlete die in dit nog prille atletiek- seizoen heeft voldaan aan de limiet voor de Europese kampioenschappen van Ro me. Zondag sprong de 18- jarige Haarlemse atlete 1.80 meter hoog, waarmee ze te vens haar persoonlijke re cord evenaarde. Deze geslaagde limietpoging had plaats op het nationaal sportcentrum Papendal, waar dit weekeinde de nationale meer- kamptitelstrijd voor de jeugd werd afgewerkt. Een titelstrijd waarin voor Annemieke Bouma nog meer succes was weggelegd, want na vijf onderdelen mocht ze zich met een puntentotaal van 374" een persoonlijk record nationaal kampioene bij de mels- jes-A noemen. „Naast het hoogspringen blijf ik doorgaan met vijfkampen", al dus de laatstejaarsjunior, die vooral tevreden was over haar hoogtesprong. ..Met mijn trainer Jan van Heek hebben we de aanloop wat veranderd. Boven dien ben ik zelf. mede door de krachttraining, sterker geworden. Trouwens ook meer constant. Dik wijls haal ik de hoogte nu in één poging, hetgeen nogal wat zenuwenwerk bespaart". Bij de meisjes-A was de tweede en derde plaats respectievelijk voor Els Stok (3698 punten) en haar Sagitta-clubgenote Lenie Ponstein (3681). Deze groep jeugdige vijfkamp sters weet zich sinds dit weekein de uitgebreid met een nog jonger talent, De pas 15-jarige IJmuiden- se Olga Commandeur greep na melijk de titel bij de B-meisjes. Dit via voortreffelijke prestaties als de 12,6 sec. op de 100 meter, de 12 sec. op de 80 meter horden, de hoogtesprong van 1.65 meter en de 12.04 meter met de kogel, goed voor een prachtig vierkamp totaal van 3153 punten. Bij de jongens ook talenten, van wie in de eerste plaats de 18- jarige Brabantse atheneum-leer ling Harry Schulting van PH Vught genoemd moet worden. Hij kwam uit op een voortreffe lijk en winnend puntentotaal van 6689, waarmee hij Cees van der Ven van Des Eerssel ao'n 400 punten voorbleef. De meeste in druk maakte Harry Schulting op de 400 meter, die hij al na 48,8 sec. beëindigde. Een tijd die hem bij de senioren ook al bij de nationale top brengt. Voor knappe jeugdprestaties zorgden ook Cees van der Ven met 6.88 meter ver. Wim Roo&en van AV Holland met 1.96 meter hoog. de 15.7 sec. die Harry Schulting voor de 110 meter hor den nodig had en de polshoog sprong van 4.20 meter van de Thor-atleet Olaf Constandse. Bij de B-jongens ging de titel naar Arjan Woltcrs van het Amster damse AV'23, die de achtkamp won met 5293 punten. I Ga voor occasions liever I naardeVW-dealer. y*garontie - ANWB-keuring- @-ïervkep<Mpoort 1RMIKM Het aUetlektalent Karin de Mis uit Ternruwn heeft tijdens urdsl rijden op Papendal het begin deze maand door haar gevestigde Zeeuw* record op de 800 meter met 3.1 verbeterd en gebracht op 2.12.3. Op die 800 meter is Karin de Ntjs, ongelooflijk sterk. In Tcrneuzen Jiepj z;j 20 april een nieuw adspirantenre-1 cord in een tijd var. 2.18.1, maar; enkele dagen later verpletterde ze het uit 1958 daterende damesrecord op j deze afstand van Pol&sonler (2.16.8J met 1.4 seconde. Daarmee heeft het B-meisje van Scheldesport binnen nauwelijks een1 maand zo'n zes seconde van haar tijd afgeknabbeld wat de verwachting1 rechtvaardig', dat de mogelijkheid; aanwezig is dit Jaar nog 2.10 te lo pen. Arco Europee VLISSINGEN Na een hoopvolle start in de rayonwedstrijden dammen hebben de Zeeuwse kandidaten in de slotronde slechts een enkel punt we ten te veroveren, terwijl in de finale zaterdag in Tilburg zowel Kammeraat als Wiskerke verloor. Ben v. d. Meerendonk uit Den Bosc|h werd gewestelijk damkampioen met 12 punten met als nummer 2 v. Til- borg uit Tilburg. Beide spelers hebben zich dus geplaatst in de voorwedstrij- ARNHEM Veel Nederlandse atleten gaan de komende weken in het bui tenland op jacht naar limietprestatics die recht geven op deelname aan de Europese atletiekkampioenschappen die in september in Rome worden gehouden. Donderdag en zaterdag a.s. nemen Haico Scharn (CIKO '66). Jos Her mens (Quick) en Anneke de Lange (Sparta) in het Tsjechische Bratislava en Ostrava deel aan internationale wedstrijden. Jos Hermens zal ook op 4 juni in Stockholm van start gaan. Op 12 en 13 juni komen in Oost- Berlijn Trudy Wunderink (GAC), Wil- ma van Gooi (AVR). Mieke van Wis sen (Atmodes) en Jos Hermens in actie. Op zaterdag 8 juni zijn er internationale wedstrijden in het Bul gaarse Sofia. Van Nederlandse zijde nemen deel Marian Burggraaf (AVR), Anneke de Lange (Sparta). Elly van Beusekom (AV Castricum), Rijn van den Heuvel (AVR), Koos van der Heul (Schoonhoven) en Ruud Wielart (Haarlem). ARCO DE RIVA Het zesde Europe se damkampioenschap is vrij onver wacht gewonnen door oud-wereldkam pioen Andris Andreiko. Gantwarg, de grote favoriet, verspeelde eerst in de voorlaatste ronde een punt tegen Ver- poest, die in de langste partij van UTRECHT (ANP) Tijdens de zater- <h? in Utrecht gehouden jaarvergade ring van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) is voor de derde «er de prestatieprijs uitgereikt aan Ton Sijbrands naar aanleiding van rijn wereldtitel. De prijs voor junio ren ging naar Robert Clerc, die jeugd wereldkampioen is geworden. De pro- pagandaprijs was voor de NOS-radio, die veel aandacht aan de damsport heeft geschonken en in het bijzonder aan het toernooi om wereldkampioen schap in 1973. De enige prestatieprijs, die niet werd uitgereikt was die voor de ledenwinst, omdat er van groei nauwelijks sprake is geweest. Tijdens de bestuursverkiezing werd H. c. van de Vreugde uit Goes herkozen fis voorzitter en bleef drs. P. Roozen- coördinator voor trainingen en opleidingen. A. F. Schotanus volgde - laser op als secretaris. De heer schotanus was jeugdleider, een taak, me nu zal worden overgenomen door P-C. Levels. De nationale hoofdklasse zal in het volgende seizoen worden uitgebreid 16 tot 20 verenigingen. Dit houdt een versterkte promotie in vanuit de regionale hoofdklasse, verder werd besloten, dat de wereld- ---n voor de finalegroep van het 'Oemooi om het Nederlands kampi- niet direct zal worden ge- P«®st, maar dat ook hij voorwed- «njaen zal moeten spelen. Hij zal moeten beginnen in de halve finales, 'et algemene stemmen werd aange- r°.mIen'dat voor spelers die door «talende clubs worden aangetrokken, awi de oude vereniging een vergoe- 35 yan duizend gulden moet worden ueraaid. Verenigingen, die gesponsord orden moeten de bond 15 procent wwÜL Het testuur heeft eveneens .«sioten maatregelen te nemen tegen ZJ™** ledenbestand. Door bij de os controle uit te oefenen hoopt j vele verenigingen alsnog ^hrdven. n a,S officieel 134611 hl' deze zitting, een puntendeling af dwong. Bij de overgang van het mid den- naar het eindspel zag het er niet naar uit dat het remise zou worden. Gantwarg had 'n overwicht en de Belg moest om erger te voorkomen een stuk prijsgeven. Het toen resterende gedeelte is voor de Rus tegengevallen. Hij bereikte weliswaar een eindspel met een dam en drie stukken tegen Verpoest een dam en een stuk maar door zeer knap spel van de Belg moest Gantwarg na uren spelen er kennen dat de positie niet te winnen bleek. Verpoest bewees opnieuw voor de sterkste spelers een lastige oppo nent te zijn. De zondag gespeelde laatste ronde zou een verrassend slot krijgen. Met elk twintig punten begonnen Andreiko en Gantwarg aan hun partijen en verwacht mocht worden dat beiden tot winst zouden komen. In dat geval zou Gantwarg door het toepassen van het Sonnenborn Berger punten waar deringssysteem de titel worden toege wezen. Andreiko was al snel klaar met de Fransman Verse, die een een voudige combinatie over het hoofd zag. Gantwarg zou het echter anders vergaan. Gesteund door een talrijk publiek demonstreerde de Italiaan Ne- vio zo zijn beste spel en hield de posities goed in evenwicht. Meer dan een licht overwicht kon Gantwarg niet bereiken. En wat hij zocht in een zes om zes eindspel, de winstvariant bleek er niet in te zitten. De Rus probeerde nog wel wat maar in een vier om vier positie bood hij remise aan. Andreiko wan zij het nog onverwacht Europees kampioen. Frank Drost be reikte de fraaie derde plaats en kan op een goed toernooi terugzien. De Fries had echter een of twee punten meer kunnen behalen. Bergsma bleef vierde maar had geluk toen hij zater dag tegen Gregorie door het oog van de naald kroop. De Belg overzag bij de 19e zet een winnende combinatie. Volgend jaar zal in Arco in mei het Europees ploegenkampioenschap worden gehouden. Tijdens de dan te houden algemene vergadering van de internationale dambond zal voorzitter Ricci uit Verona aftreden. Drost - Tschudin 2-0; Marek - Gregoi- re 0-2: Verpoest - Badiali 2-0; Zom - Gantwarg 1-1; Andreiko - Erse 2-0; Melinon - Bottero 0-2; Bergsma was vrij. De eindstand van het toernooi is; 1 Andreiko (Rus) 22 pnt; 2 Gantwarg (Rus) 21 pnt; 3 Drost (Ned) 19 pnt: 4 Bergsma 15 pnt: 5 Verpoest (Belg) 13; 6 Verse (Fra) 12; 7/10 25Tn Melinon (Fa.), Bottero (Mon) en Gre- goire (Belg) allen 10; 11 Badiali (Ita) 9; 12 Tschudin 3; 13 Marek (Tsj-Sl) den voor de halve finale kampioen schap van Nederland 1975. Kamme raat en Wiskerke beiden met zeven punten bezetten respectievelijk de 6e en 7e plaats in deze rayonstrijd waar van de uitslagen als volgt v, Passchier - Heunen 1-1; Derby - Meerendonk 0-2; Berkers - v. Tilborg 1-1; Kammeraat - Lewkowitcz 1-1; v. Tilborg - Kammeraat 1-1; v. d. Mee rendonk - Berkers 1-1: Heunen - Der by 1-1, Wiskerke - Passchier 1-1; Der by - Wiskerke 2-0; Berkers - Heunen 2- 0; Kammeraat - v. d. Meerendonk 0-2; Lewkowitcz - v. Tilborg 1-1. volgt V. D. Meerendonk v. Tilorg Berkers Derby Heunen Kammeraat Wiskerke Lewkowitcz Passchier 8 5 2 1 12 8 3 4 I 10 8 17 0 8 2 4 2 8 2 4 2 115 2 8 1 2 7 MIDDELBURG De MBSC The Green Sox I behaalde In een moeilij ke thuiswedstrijd de zege op het nog ongeslagen Marathon uit Vlissingen. Door de 11-9 zege na 7 innings staan de Middelburgers alleen aan kop in de honkbalcompetitie van het rayon West-Brabant - Zeeland van de tweede klas Het emotionele honkbaltreffen stond onder uitmuntende leiding van arbiter Brand uit Breskens, die zeer kordaat optrad. The Green Sox 1 heeft zijn zege te danken aan werper Han Pan huis. die de Vlissingse slagploeg gro tendeels uitschakelde met zijn niet te j raken curve- en fastballs. Hij maakte voor de Middelburgers de wedstrijd. In tegenstelling tot het zeer goede veldwerk van Marathon, blunderden de Middelburgers verdedigend in het binnenveld. Marathon opende de score in hun eerste slagbeurt. David Lindenbergh door een vangfout op 1 gekomen, scoorde op een tweehonkslag van kor te stop Russel v. d. Linden. Door een aangooi naar 1, een vang en de derde nul door 3 slag, wisselden de teams van veldpositie, waarop de Middel burgse slagploeg kansloos was aoor goed veldwerk van Marathon. Het werd voor de Vlissingers een slechte verdedigende tweede inning. The Green Sox 1 nam de leiding met 4- 1, nadat Han Panhuis Marathon op 1 punt hield. De door een veldfout op de honken gekomen Wil Beeldsnijder kwam thuis op een dreun in het verre veld van Marathons beste slagman Franklin; Martina die de stand voor zijn team op 3 punten bracht door zelf te scoren op een gemiste aangooi op 3. The Green Sox - liep in de gelijk- makende inning iets uit door gaaf knuppel werk van Andreas Wouters en 1 Eduard Varenkamp. De spanning kwam in de vierde In-1 ning terug. Nadat. Richard Keesels op een foutieve aangooi naar 3 thuis i kwam. scoorde Willem de Korte Ma-1 rathons vijfde punt op een goed ge plaatste tik van Eric Colijn. Marathon slaagde in zijn vijfde slagbeurt er niet van in te scoren. Han Panhuis' zoetende Bern ballen waren niet te raken. In zijn gelijkmakende inning nam The Green Sox 1 een beslissende voorsprong Met twee honken bezet dreunde An dreas Wouters de paardeharen ba! t over de sloot en passeerde het vierde honk op een gemiste aangooi op 3.1 Eduard Varenkamp met een niet. te verwerken bal op 1 gekomen bracht de stand voor zijn team op 10 op een opofferingsstoot van Andv Croes. Ma rathons werper Rudy Wolst werd door een enkelblessure vervangen door reliëfwerper Richard Kesseis, waarop korte stop Ad van Hof ten heerlijk kon rammen en zodanig ook op de honken kwam. Ad bracht de eindstand voor zijn club op elf pun- geholpen door een opofferlngs- KOUDE KERKE Tt rrlntrnhrtd van het i'-énjirfg beslaan hield de BC ValkenlMe een «pen parendrive Veer tig paren hadden Ingeschreven. De A en B lijn speelden volgens het How*® 10 en de C lijn volgen» het MlcheO 9 systeem. Door deze schema's toe te passen was het mogelijk '>m *He speler* In totaal 27 «pellen te laten spelen. Het :s eer. z«er prettige wedstrijd geworden De Middelburgse Jeugdbrid gers Van Ovwhagen-Tavenler waren ook van de pari; Zij "nebben het er bijzonder goed afgebracht door op de tweede plaats in hun lijn te eindigen. De beschikbare prijzen vielen bijzon der in de smaak Het ligt in de bedoeling van deze drive Jaarlijks terugkerend evenement te maken. Uitslag A lijn: 1 Easing-De Vlieger 133: 2 mevr. Mast Mast Jr. 126; echtp Wfv'vtrate 125; 4 dms Boogaard-Merk 123; 5 mevr- WullemsMoerman 114; 6 mevr De Bliek Stahlie 111; 7 dms. Bennis-Brouwer 98: 8 mevr Vrijlandt- Binnendijk 95; 9 mett Hoynck-Te Roller 89; 10 De Bocr-Prwiks ®8 ptn. B lijn: 1 dms- Braak Dronkers 146; 2 Orerhagen-Tavenier 135; 3 dms Am- sens-De Meijer 129, 4 dms. Van de Heuvel Meijer 122; 5 dms. Frmks- Heijman 109; 6 Den Hartog Maalde- rink 106; 7 echtp. Wisse 87: 8 othtp. Van der Heijden 85; 9 De Jonh-Sinka 84: 10 echtp. Huijsse 77 ptn. C lijn N-Z: 1 echtp. De Rijcke 245; 3 Biatter-Dekker 240; 3 Koning»-Merit 231; 4 echtp. Berghuijs 230; 5 echtp. Van de E:Jk 224; 6 mevr. Roose- revoets 210; 7 Ekkebus-Loefcemel- jer 207: 3 dms. Goossens-Wiebenpa 186: 9 Flipse-Schuman 163 ptn. O-W 1 dms. Kort weg-Vlasblom 277; 2 echtp. Crena-Uiterwljk 221; 3 echtp. De Vos 220; 4 dms. Brouwer-De Graaf 215: 5 dms. Van de Berge-Brouweg 212: 6 dms. Van de Berg-Suurbier 208; 6 dms. DingemanseVan de Laan 206. 8 echtp. Corstanje 201; 9 echtp. Klei- nepier 192 ptn. BAASTAD (REUTER) Zweden stoot van catcher Ron Geerman. heeft zich geplaatst voor de hal' VLISSINGEN Tot in de vingertop pen geconcentreerd stond Jan Evers- dijk van AV'56 gereed. De lat voor het hoogspringen lag op 185 meter. Een recordhoogte in Zeeland. Al 37 jaar. Na een ferme aanloop en een krachtige aanzet veerde de Goese at leet over de lat en maakte daarmee duidelijk dat het oeroude record van Piet van Driel dit jaar naar alle waarschijnlijkheid zal sneuvelen. Het schaarse publiek op het sport park Baskenbuig te Vlissingen dat de wedstrijden van Marathon volgde ap- plaudiseerde. De prestatie van Evers- dijk mocht er zijn. Er werd zondagmiddag meer gepres teerd. Veel atleten verbeterden per soonlijke en clubrecord, een bewijs dat de ba _n na de verbetering snel is geworden. Bij de 400 meter heren liep G. Ver hulst van Zeeland Sport een snelle tijd: 50,8. Tweede werd K. Sijp van AV'56 met 52,4 en derde in 53,6 de RKHAV-er P. Lossie. E. de Kort van AV'56 liep bij de 1500 meter jongens B de goede tijd 4.16.9. Paul Sturm liep bij de jongens C de 800 meter bijna alleen. Al vanaf het begin liep hij makkelijk weg van zajn tegenstan ders. Hij won in 2.03.5. Bij de meisjes C leverde L. Gillissen een goede prestatie bij het versprin gen. Zij sprong 5.23 meter, wat ook landelijk veel betekent. Ook haar 10 rond op de 80 meter is van hoog gehalte. Op de uitslagen komen wij nater terug. Geholpen door de zwakke Middelburg se verdediging scoorden de Vlissin gers in hun laatste slagbeurt liefst viermaal. Huib Sleypen sloeg een kei harde line-drive, Hierop scoorde Ri chard Kessels Marathons laatste punt. De Middelburgers hoefden niet meer aan slag daar de twee uur speeltijd reeds verstreken waren: 11-9. De Franse scheidsrechter Robert Wurtz heeft een contract getekend bij de Braziliaanse voetbalbond om een half jaar op te treden als profscheids rechter. Hij zal daarvoor drieduizend dollar (ongeveer 7800 gulden) per maand voor ontvangen. Hij kreeg het aanbod naar aanleiding van enkele oefenwedstrijden van het Braziliaanse team die hij daar arbitreerde. finales van de Europese zone groep Ai van het toernooi om de Daviscup door zaterdag via een overwinning in het dubbelspel, op Nederland. Bjoem Borg en Ove Bengtason ver sloegen Roif Thung en Fred Hemmee met 6 2 7-9 6-1 6-1. Zweden had zaterdag ir. hei tweede enkelspel, dat vrijdag wegens invallen de duisternis moes', worden afgebro ken. een 2-0 voorsprong genomen Leif Johansson versloeg in vijf sets Jan Hordijk. De Nederlandse kampioen, die vrijdag de eerste twee sets won met 7-5 6-4. verloor de volgende drie met 1-6 0-6 2-6. Vrijdag won Borg van Thung. Zweden won de wedstrijd met 4-1. In het laatste enkelspel zorgde Rolf Thung voor het enige Nederlandse punt door in vijf sets te winnen van Leif Johansson- MONTE CARLO Het was een pure noodgreep van Colin Chapman: de nieuwe Lotus-renwagen voldeed bij volle niet aan de verwachtingen die hij had gesteld en ten einde raad liet de Brit toen Ronnie Peterson maar starten met een vier jaar oude Lotus, die hij uit zijn privé-museum haalde. Die bolide, waarmee de Braziliaan Emerson Fittipaldi twee jaar geleden wereldkampioen werd, bracht het Britse merk de eerste zege van dit seizoen in een race tellend voor de wereldtitel. De Zweed, wiens rauwe rijstijl al vele malen onderwerp van discussies is geweest, heeft daardoor zijn laatste kans op het behalen van een eventue le wereldtitel gegrepen. Hij steeg van de dertiende naar de zesde plaats in de strijd om het kampioenschap der coureurs. Zijn achterstand op de Bra ziliaan Emerson Fittipaldi, leider van de ranglijst bedraagt echter nog veer tien punten. Gezien de betrekkelijk geringe verschillen aan de kop van dat klassement zal de Zweed in de nog resterende wedstrijden steeds een hoge klassering mopten opeisen. Het motto van Peterson is echter: alles of niets. Het heeft er aanvankelijk allerminst naar uitgezien dat de zege naar de blonde Zweed zou gaan. De Ferrari van de Oostenrijker Niki Lauda, snel ste in de training, en de wagen van diens stalgenoot Clay Regazzoni be heersten in de eerste helft van de race de wedstrijd over de dalende en stijgende wegen van het prinsdom. Regazzoni viel echter sterk terug toen zijn bolide spinde. Technische proble men waren er oorzaak van dat Lauda een pitstop moest maken. Daarmee was de rol van Ferrari, welk merk al 19 jaar geen zege in Monte Carlo heeft behaald, uiigespeeld Toen lag de weg naar de zege de eerste van Lotus van dit seizoen in een race tellend voor het wereldkampioenschap voor Petterson open. Hij vergroot- W-is voorsprong op de Tyrrell van de Zuidafrikaanse coureur Jody S check- ter, die als tweede werd af gevlagd, tot. bijna een halve minuut. Slechts vier van de 25 gestarte coureurs zagen kans in dezelfde ronde als de winnaar' te eindigen. De uitslag luidt: 1 Ronnie Peterson (Zweden) met Lo tus, 1 uur 58 min 3,7 sec (gem. 129.940 km per uur); 2 Jody Scheck- ter (Z-Afnka) met Tyrrell, 1.58.32.5; 3 Jean-Pierre Jarier (Fr) met Shadow, 1.58.52.6; 4 Clay Regazzoni (Zwits) met Ferrari 1.59.06.9; 5 Emerson Fitti paldi (Braz) met Mc Laren, op één ronde; 6 John Watson (GB) met Brabham, op één ronde; 6 Graham Hill (GB) met Lola, op twee ronden; 8 Edwards (GB) met Lola, op drie ronden. Snelste ronde: Peterson 1 min 27 sec (gem. 134.252 km per uur). De stand voor het wereldkampioen schap na zes races: 1 Emerson Fittipaldi 24 pnt: 2 Clay Regazzoni. 22 pnt; 3 Niki Lauda (Oos tenrijk) 21 pnt; 4 Jody Checkter, 12 pnt; 5 Denis Hulme (Nw-Zeeland) 11 pnt; 6 Jean-Pierre Beltoise (Fr) en Ronnie Peterson, beide 10 pnt. GOES De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt morgen (dinsdag) de eer ste zomcravond-prestatieloop. Om 19.00 wordt er gestart bij het herten kamp in Goes-Zuid. Er is een jeugdprestatieloop van 3 kilometer en een grote prestatieloop van 6 kilometer, die respectievelijk binnen 30 en 50 minuten moeten wor den afgelegd. Elke deelnemer die de afstand binnen de gestelde tijd loopt ontvangt een herinneringsmedaille. 4. S F T 1 1 rrri-y r~rtqjt r vrije slag meisjes onder 12: midden Yt Hoeksema, links Marjan de Regt MIDDELBURG In de nog volgende vijf plaatsingswedstrijden voor de fi nales van de Zeeuwse zomerzwemkam- pioenschappen zullen de prestaties, die zaterdag op de derde wedstrijd in deze reeks in het Middelburgse open Poe- lendaelezivembad geleverd werden, ongetwijfeld overtroffen worden. Want de tijden in Middelburg waren aan de erg magere kant, zelfs als we er bij incalculeren, dat het zomerseizoen nau welijks begonnen is en dat de kou rond het tot 24 graden verwarmde wa ter weinig bevorderlijk was voor de soepele spieren. Daarnaast was evenmin de sfeer aan trekkelijk voor een extra inspanning. We herhalen het nog maar eens: het was een saai gedoe en het duurde alle maal vreselijk lang. We gunnen ieder een een wedstrijd, maar wat doet nu iemand, die tussen de 1 minuut 40 seconden en 1 minuut 50 seconden zwemt op de 100 meter vrije slag voor meisjes onder de 14 jaar op plaatsings wedstrijden voor een kampioenschap. Datzelfde nummer was overigens een van de spannendste vertoningen tij dens deze zwemmiddag: Jozien Geers van Luctor en Karin Clemminck van Schelde leverden een felle strijd, die de Middelburgse Luctorzwemster ten slotte met kleine voorsprong won: 1.17.0 tegen 1.17.3* voor Karin Clem minck. Matige tijden leverden de Luctorspe- cialïsten op de 100 meter vlinderslag af: Rudi Manni won in 1.12.0, waarna Hans van de Guchte. de Zeeuwse re cordhouder op de 25 meterbanen, fi nishte in 1.16.8, bijna 10 seconden bo ven het kortebaanrecord. Een van de weinigen, die een fors eind onder haar trainingstijd bleef, was Yt Hoeksema van Luctor, die in het programma genoteerd stond voor 1.28 op de 100 meter vrije slag meis jes onder de 12 jaar, maar deze af stand won in 1.22.8. Een vrij goede tijd leverde ook Mirjam Overdulve van Schelde af op de 400 meter vrije slag (5.41.4) en hetzelfde deed Pieter Pol derman van Scheldestroom Breskens op de 100 meter vlinderslag jongens onder de 12 jaar (1.27.4). Zoals al opgemerkt, in de komende weken zullen de plaatsingstijden wel scherper worden, temeer omdat dan ook de sterke Stormvogelzwemmers en -zwemsters van de partij zullen zijn. Die verbleven nu in het Engelse Deal. De voornaamste uitslagen zijn: 200 meter schoolslag dames- 1 Olga Hoogenboom (Schelde) 3,15.5, 2 Netty Pladaet (Braakman) 3.18.3, 3 Annelies Kerkhof (Luctor) 3.19.0. 100 meter vlinderslag heren: 1 Rudi Manni (Luctor) 1.12.0. 2 Hans van de Guchte (Luctor) 1.16.8, 3 John de Lan ge (Luctor) 1.19.5. 200 meter vrije slag meisjes onder de 10: 1 Margaretha Kuioers fZeelandia) 1.41.9. 100 meter schoolslag jongens onder 14: 2 Koen Dehu2sters (Bruinvis) 1-27.5, 2 Rob Geervliet (Luctor) 1.29.9, 3 Jean Pierre de Vries (Scheldestroom) 1,30.2. 100 meter vrije slag meisjes onder 12: 1 Yt Hoeksema (Luctor) 1.22.8, 2 Mar jan de Regt (Schelde) 1.23.5, 3 Leontl- ne Geen-liet (Luctor) 1.25.4. 40 meter vrije slag dames: 1 Mirjam Overdulve (Schelde) 5.41.4. Els van Ta- tenhove (Braakman) 5.59.2, 3 Karin Clemminck 'Schelde) 6.09.4. 100 meter vlinderslag jongens onder 12: 1 Pieter Polderman (Schelde stroom) 1.27.4, 2 Carl Huis in 't Veld (Luctor) 1.45.0, 3 Huub Stroo (Storm vogel) 1.46.0. 100 meter rugslag jongens onder 16: 1 Ronnie Clemminck (Schelde) 1.16.2, 2 Koen Dehulsters (Bruinvis) 1.17.3. 3 Rob Geervliet (Luctor) 1.195. 100 meter vlinderslag meisjes onder 10: 1 Tjitske Parma (Ganze) 2.06.9. 2 Carolien van Sluis (Stormv.) 2.07,6. 3 Yvonne RSemens (Stormv.) 2.12.7. 100 meter vrije slag meisjes onder 14: 1 Jozien Geers (Luctor) 1.17.0, 2 Karin Clemminck (Schelde) 1.17.3, 3 Paula Buijsse (Braakman) 1.19.3. 100 meter schoolslag jongens onder 12: 1 Carl Huis in 't Veld 1.45.8. 2 Huub Stroo (Stormv.) 1.46.7, 3 Niels van de Neste (Schelde) 2.47.0. 200 meter rugslag heren: 1 John de Lange (Luctor) 2.44.4. 2 Koen Dehul- sters (Bruinvis) 2.48.7. 3 Ronnie Clem minck (Schelde) 2.50.0. 100 meter vlinderslag meisjes onder 16: 1 Els van Ta tenhove '3ruinvist 1.30.1. 2 Olga Hoogenboom (Schelde) 1.31.6, 3 Carla Meijer (Luctor) 1.37.0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 15