ARGENTIJNSE COACH: ORANJE KAN ZONDER MEER DE FINALE HALEN Haiti geen partij voor AZ Alkmaar ELINKWIJK VERDIENDE DE AMATEUR-LANDSTITEL Knobel nieuwe KNVB-bondscoach ke spelen in de na-competitie De 22 van Brazilië Nederland- Argentinië De 22 van Schotland DE 22 VAN BULGARIJE PELE MIST EERBEWIJS Verlies Zaïre Sporttoto KREMERS NIET BIJ 22 VAN W.-DUITSLAND Twee Utrechtse kampioenen KRAPPE WINST BRAZILIË ALS OPVOLGER VAN FADRHONC SUAREZ COACH VAN INTER DUITSE LOTTO to TR OVI NCI Al E ZEEUWSE COU RA NT MAANDAG 27 MEI 1JJ< AMSTERDAM Ladislao Cap probeerde weliswaar manmoedig de Argentijnse nederlaag tegen Nederland luchthartig te benade ren. maar de coach van de Zuid- amcrilcoansc formatie kon toch niet helemaal verbergen dat de tik die het Oranje-team in het Olympisch Stadion uitdeelde, hard was aangekomen. Cap: „De ze nederlaag is, dacht ik, niet helemaal in overeenstemming met de werkelijke krachtsverhou dingen tussen beide landen. Maar wat ik nu van Nederland heb gezien, heeft me alleen maar ge sterkt in de verwachting die ik van het voetbal in dat land had: deze Nederlandse ploeg heeft het zonder meer in zich om de finale te halen". Voor de Argentijnen, die tij dens de Europese trip die zij momenteel ter voorbereiding op de eindronde in West,-Duitsland maken, al van Frankrijk hadden gewonnen (1-0) en afgelopen woensdag op Wembley met 2-2 gelijk speelden tegen Engeland, moet de forse nederlaag tegen Nederland toch wel stevig zijn aangekomen. Cap: ..De Nederland se voetballers verstaan als weinig anderen de kunst het spel van hun tegenstander totaal te ontre gelen Ze kunnen versnellen wan neer dat nodig is. benutten de vrije ruimte uitstekend en zijn fysiek erg sterk. Het Ajax in zijn grote dagen was de enige club die een topelftal als dat van Bayèrn Muenchen finaal weg kon spelen. Dat, kan dit Nederlands elftal, als het goed draait, even eens". Als excuses voerde Cap aan dat Argentinië niet kon beschikken over zijn vedette Miquel Brindisi, die onlangs bij de verkiezing voor de Latijns-Amerikaanse voetballer van het jaar achter Pele op de tweede, plaats eindig de, en het vroege uitvallen van de topschutter van dit moment, Mario Kempes. Kempes, die te gen Frankrijk en Engeland alleen verantwoordelijk was voor de to tale Argentijnse doelpuntenpro- duktie, kreeg kort voor de rust een Nederlandse elleboog tegen het oog, aan welke onzachte bot sing hij een wenkbrauwblessure overhield die hem tot uitvallen noopte. Behalve Kempes haalde nog een erkende doelpuntenproducent het einde van de wedstrijd niet: Hector Yazalde, die in de Portu gese competitie voor lkampioens- ploeg Sporting Lissabon in 30 wedstrijden niet mmder dan 46 doelpunten scoorde. Hij begon licht, geblesseerd aan de wed strijd tegen Nederland zijn interlanddebuut en kreeg geen schijn van kans om zijn geduchte reputatie waar te maken. Dat deed overigens de gehele Argentijnse aanval, waarin toch ook nog een speler van klasse als een Ayala rondliep, gedurende de gehele wedstrijd niet. De tegen treffer van de ploeg die in West- Duitsland aan Italië en Polen de handen ongetwijfeld meer dan vol zal krijgen, ontstond dan ook niet uit een oogstrelende aanvals- actie. Een door verdediger Wolf genomen vrije schop deed de bal. doordat Johan Neeskens die van richting veranderde, tien minuten voor rust onverwacht in het Ne derlandse doel caramboleren. Cap: „Door dat doelpunt kwa men wij terug tot 2-1 en toen zag ik zeker nog mogelijkheden voor de tweede helft. Doordat wij een paar keer de buitenspelval niet goed toepasten, kreeg Nederland evenwel nog de kans twee doel punten te maken. Daarentegen konden wij de mogelijkheden die we kregen niet benutten". Waar mee Cap duidelijk doelde op de slotfase, toen de optimale concen tratie bij Nederland was weg geëbd en bijvoorbeeld Ayala twee keer (zonder succes overigens) alleen voor Jongbloed kon opdui ken. Cap: „Maar de grootste fou ten zijn aan de andere karrt, in onze defensie dus. gemaakt. Als je vier tegendoelpunten incas seert, kun je niet anders dan van een falende verdediging spre ken". Elinkwijk zondagvoetbal amateur kam pioen door een gelijkspel tegen Lïmburgia. Enthousiaste supporters nemen aanvoerder van Tamelen samen met bloemen en andere ploeggenoten op de schouders nadat het kampioenscha binnen is ALKMAAR AZ '67 - Haiti 3-1 (2-0) 11 Hoogesteger 1-0; 18 Hoogesteger 2- 0; 72 Antoine 2-1; 80 Frank 3-1. Scheidsrechter Keizer, toeschouwers 10.000. AZ '67 heeft geen enkele moeite gehad om Haiti-deelnemer aan het wereld kampioenschap voetbal te verslaan. De Alkmaarse ploeg ging voor 10.000 toeschouwers zo snel van start, dat het de vertegenwoordiger van Midden- Amerika duizelde. Haiti had totaal geen vat op het spel van de Alkmaar- se ploeg, zodat van enig dekken of afstoppen geen sprake was. De Haitia- nen bleken van modern voetbal niet zoveel verstand te hebben cn zij kon den het beweeglijke spel van AZ '67 dat voor zoveel eigen publiek best een goed seizoenslot wilde maken, lang niet volgde. Binnen twintig minuten was het 2-0 voor AZ '67 door doelpun ten van Hoogesteger, waarbij de twee de een afschuwelijke misser was van doelman Piquant, die finaal over een crosspass heendook. Hoogesteger had toen geen moeite meer om de bal in het doel te schuiven. Het eerste doel punt werd veroorzaakt door verkeerd uitverdedigen. Toen AZ na rust wat laconieker ging spelen en Haiti bovendien uit de de fensie naar voren schoof, kwam er wat aanvaarder voetbal van Haiti. Een mislukte buitenspelval bij AZ '67 leidde tot een doelpunt van Antoine Even later moest ausputzer Meijer Sanon hard aan het shirtje trekken om een doorbraak en de mogelijke gelijkmaker te voorkomen. Via Wolf gang Frank tenslotte werd het 3-1 voor AZ '67. Van de wedstrijd werden video-opna men gemaakt, die zaterdagavond nog per vliegtuig naar Haiti gingen. Het. thuisfront zal geschokt zijn door de beelden. Voorafgaand aan de wed strijd werd scheidsrechter Jan Keizer (Volendam) gehuldigd voor zijn be noeming tot FIF A-scheidsrechter. FRANFORT (SID) De Westduitse bondscoach Helmuth Schön heeft dinsdag de 22 spelers bekendgemaakt, die deel uitmaken van de selectie voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Een verrassing is. dat de linksbuiten van Schalke '04. Erwin Kremers niet uitverkoren js. De selectie ziet er als volgt uit: Doel: Sepp Maier (Bayern Miinchen). Wolff gang Kleff (Borussia Mönchen- Gladbach) en Norbert Nigbur (Schalke '04). Achter: Franz Beckenbauer (Bayern München). Rainer Bonhof (Borussia Mönchengladbach), Paul Breitner (Bayern Miinchen), Horst-Dietei Hoettges (Werder Bremen), Helmuth Kremers (Schalke '04). Georg Schwarzenbeck (Bayern München), Bertie Vogts Borussia Mönchenglad bach) en Bernd Cullman (FC Köln), Midden en voor: Heinz Flohe (FC Köln), Bernd Hoelzenbein (Eintrachtl Frankfort), Uli Hoeness (Bayern1 München), Herbert Wimmer (Borus sia Mönchengladbach), Wolfgang Overath (FC Köln), Jürgen Grataowski (Eintracht Frankfort), Dieter Herzog (Fortuna Düsseldorp), Jupp Heynckes (Borussia Mönchengladbach). Gerei Müller (Bayern München), Jupp Ka- pelmann (Bayern München) en, r Netzer (Real Madrid). 1 RIO DE JANEIRO (AFP) De Brazl- liaanse voetbalbond heeft de selectie van 22 spelers bekend gemaakt voor de eindronden van het wereldkampi oenschap voetbal. De gekozenen zijn: Doelverdedigers: Emerson Leao (24 jaar), Lucena Ra- maiho Wendell (26), Luis Renato (24). Verdedigers: Jose Maria Rodrigues .41- ves ('Ze Maria', 24). Manoel Nelinho (26), Luis Edmundo Pereira (24), Ma rio Peinerez Ulibarri ('Marinho I', I 26), Wilson da Silva CPiazza', 30).' Alfredo Mos tarda (27), Marco Anto-, nio Feliciano 'Marco Antonio', 24). Middenvelders: öodoaldo Tavares Santana ('Cloöoalüo'. 24), Ademir dal Guia (31), Paulo Cesar Carpegiani (25), Roberto Rivelino (28). Paulo1 Cesar Lima (25), Francisco das Cha- gas ('Marinho II', 22). Aanvallers: Jair Ventura Filho ('Jair- zinho', 29).,Cesar Augusto de Lemos ('Cesar', CLeivinl raes CDirceu', 21), Eduardo Josuas ('Edu', 25), Valdomiro Vaz ('Valdomiro', 27). BRUSSEL Waregem heeft zon dag in het Heiselstadion van Brussel de Belgische beker veroverd door een overwinning met 4- op de tweede divisieclub Tongeren. In het door 35.000 toeschouwers bijgewoonde duel leidde de ploeg van dé scheidende oefenmeester Hans Croon bij de rust met 2-1. (Slot van pag. 9) visor. De enige zwakke plek in het elftal vormde gistermiddag Pleun Strik. De PSV-speler, die in de tweede helft, toen Van Ierssel op zijn plaats speelde, op het middenveld aanzienlijk meer tot zijn recht kwam, had tegen Kempes te veel overtredingen nodig en toonde zich. in tegenstelling tot de sterk terugkomende Israel (Michels: „Ik heb er bewondering voor hoe Israel de kleine kans om terug komen gegrepen heeft"), nerveus de combinatie. Strik: „En toch wil ik het proberen op deze plaats. Het blijft even wennen, maar ik heb jaren als voorstopper gevoetbald". Een alternatief voor Michels lijkt aisnog om De Vries en Cornelis bij de selectie te halen. Of wisselen met Strik en Van Ierssel. want Neeskens terughalen zou, ook gezien zijn impo nerende partij op het middenveld te gen Argentinië, ten koste van een stuk aanvalskracht gaan. Aan de andere kant kunnen middenvelders als Wim Jansen en Theo de Jong wat zou vooral deze Fe yenoord er met zijn op komen tegen Argentinië voor verras sing hebben kunnen zorgen een welkome versterking voor dit Oranje betekenen. Zaken waar Michels pas na Feyenoord-Tottenham definitief over beslist. Cruijf „Het belangrijkste is echter dat de goede wil aanwezig Is. Ook vanmiddag was men bereid voor el kaar te gaan en te werken. Donderdag speelden we pressievoetbal; dat is moeilijk voor je eigen verdedigers, die dan kwetsbaar worden. Nu speel den we behoudend voetbal en dat is weer moeilijker voor de spitsen. Toch moet men dit van elkaar accepteren, dan komen we er wel". En Michels: „Die eenheid is belangrijk. Dat heeft Ajax in het verleden wel aangetoond. Dat was geen elftal dat voetbalde, maar een machine. Iets van dat biin- delingse moeten we de komende we ken ook zien te vinden. Misschien dat deze wedstrijd ons wat dat betreft weer een stap verder heeft bracht". BRUNSSUM (ANP) Limburgia Elinkwijk 0-0, scheidsrechter Van de Veen, toeschouwers 10.000. „Wij haalden negen punten uit vijf wedstrijden en kregen slechts één doelpunt tegen. Verdienen wij het landskampioenschap dan, of niet?" De ze woorden sprak trainer Henk Mau- er van Elinkwijk, dat door een 0-0 gelijkspel tegen het eveneens ongesla gen gebleven Limburgia het landskam- HATTEM/BRUNSSUM (ANP) Zon dag heeft Utrecht er twee landskampi oenen kunnen begroeten: Elinkwijk werd voetbalkampioen bij de amateurs door een gelijkspel van OO tegen Lim burgia en het herenteam van Kampong werd hockeykampioen door een uit- overwinning van 5-1 op Hattem. GLASGOW (AP) Vijf spelers van de huidige Engelse kampioensclub Leeds United zullen worden opgeno men in het Schotse nationale team dat volgende maand zaal deelnemen aan het toernooi om het wereldkampi oenschap in West-Duitsland. Deze spe lers, zijn Billy Bremner, keeper David Harvey, verdediger Gordon McQueen en Joe Jordan en Peter Lorimer. Celtic zal vier spelers leveren, Willie Ormond, de coach van het. Schotse team heeft de volgende 22 spelers geselecteerd: Keepers: David Harvey (Leeds), Thomson Allan (Dun dee) en Jimmy Stewart (Kilmar nock). Verdedigers: Sandy Jardine (Ran gers), Danny McGradn (Celtic), Eric Schaedler (Hibernian), Willie Dona- chie (Manchester City). Jim Holton (Manchester United), Martin Buchan (Manchester United), Gordon McQueen Leeds Middenvelders: Jim Blackley (Hiberni an), David Hay (Celtic), Peter Cor- mack (Liverpool). Billy Bremner (Leeds). S-itsen: Tom Hutchinson (Coventry), Willie Morgan (Manchester United). Kenny Dalglish (Celtic i. Denis Law (Manchester City), Donald Frod (Hearts), Joe Jordan (Leeds), Peter Lo rimer) (Leeds), Jimmy Johnstone SOFIA (SID) De Bulgaarse bonds- coach Christo Mladenov heeft de 22 spelers bekendgemaakt die deel zullen uitmaken van de selectie voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. Liefst twintig van hen spelen in de hoofdstad Sofia, en wel in de clubs CSKA, Levskl- Spartak, Akademica en Lokomotive. Bulgarije, dat in de poule van Neder land is ingedeeld, zal op 1 juni in leiding maar Pirrung bracht de partij-; Sofia een oefenwedstrijd spelen tegen en op gelijke hoogte. Tien minuten na; Engeland. KAISERSL.4UTERN Brazilië heeft zijn enige oefenwedstrijd op Duitse bodem afgesloten met een krappe overwinning met 3-2 op een Duits zuid-west combinatie. Brazilië wilde niet al te veel geven en gebruikte de ontmoeting slechts als opwarmer na de koude dagen die de spelers in de sneeuw hebben moeten doorbrengen. Rivelino, de middenvelder die de gro te ster van Brazilië moet gaan wor den. legde met twee treffers de basis voor de zege. De combinatie, die voor het grootste deel bestond uit spelers i van de bundesligaclub FC Kauserslau- tern, ging tot de rust gelijk op met de Brazilianen. Eerst maakte Diehl in de, zeventiende minuut uit een strafschop de Braziliaanse voorsprong door Dri-1 velino ongedaan, drie minuten later namen de Brazilianen door Valdomiro de rust zette Rivelino de Brazilianen De 22 spelers zijn: op winst. Fuschs moest kort daarop doel: Rumjantseho Goranov, met de vet een geweldig schot van Rivelino van de lijn halen. De 40.000 toeschouwers zagen geen Jairzinho, die wegens een spierverhar- ding langs de kant moest blijven.! Voor hem speelde Franco Valdomiro op de rechtervleugel. De Brazüianen beheersten de wedstrijd wel, maar bezaten toch te weinig stootkracht als compensatie voor een nog altijd niet, sterke verdediging. Stefan Staikov en Semeon Simeonov. Achter: Knl Ivkov. Dimitar Penev, Kapiwan Zafirov, Stefan Velitschkov, Dobromir Jetschev, Stefan Aladjov en Conoe Vassiliev, Midden: Bojil Kolev, Krassimir Boris- sov, Iwan Stojanov, Asparuch Nikodi- mov, Pvel Panov, en Christo Bonev. Voor: Voin Voinov, Mladen Vassilev, Kiril Milanov, Atanas Michailov, Boji- dar Grigorov en Georgi Denev. pioenschap veroverde. Elinkwijk ver diende de titel Inderdaad. De ploeg was gewoon beter dan Limburgia, dat vooral in de eerste helft veel moeite had de nervositeit te onderdrukken. De beste kansen in de eerste speel- helft waren dan ook voor Elinkwijk en Limburgia dankte het aan doelman Zenden dat het bij rust nog steeds 0-0 was. Zenden voorkwam eerst een doelpunt van de doorgebroken Van Belsen. Vervolgens had hij het geluk dat Blauw via zijn vuisten tegen de lat schoot. Even later scoorde Van Belsen toch. maar scheidsrechter Van der Veen keurde het doelpunt af we gens hands. In de tweede helft zagen de 10.000 toeschouwers een geheel ander Limburgia. De Limburgers za gen eindelijk kans het Utrechtse doel onder druk te zetten en er kwamen ook doelkansen: doelman Heil kreeg handen vol werk, maar hij geen enkele fout. Quick N - RBC 2-2 (1-0) 14 Wjjsmsi 1-0, 58 Van der Boom 1-1, 76 Htüo doorn 1-2, 84 Wijsman 2-2. schtld» rechter Schipper, toeschouwers 300 Het Nijmeegse Quick is er ook a a laatste wedstrijd in het kader vac -j strijd om de amateurlandentitel in geslaagd de volle winst te rafe De Nijmegenaren moesten te?en 'x bezoekende RBC zelfs tot tweeaaa. toe een achterstand goed maken. 3? was een gezapig partijtje: de opteer van de Roosendaal.se aanvallen n echter intelligenter, vooral na de rs. toen Wezel vervangen was door Nx- wens. Eindstand kampioenschap amawj voetbal van Nederland: Elinkwijk Limburgia RBC Germanicus Hermes DVS Quick Nijmegen HILVERSUM George Knobel krijgt een nieuwe kans. De vorige maand door Ajax op staande voet ontslagen oefenmeester is zaterdag benoemd tot bondscoach. Knobel volgt dr. Frantisek Fadrhonc op, die na de wereldtitelstrijd in West-Duits land zijn woelige, vierjarige loopbaan bij de KNVB beëindigt. Het contract tussen Knobel en de voetbalbond geldt voorlopig op verzoek van de trainer voor de dmir van een jaar en gaat op 15 juli in. De benoeming van Knobel is als een volslagen verrassing gekomen. Het moment, midden in de laatste voorbereidingsfase van Oranje op de WK. is ook uiterst ongelukkig] De KNVB wil dan wel het aantrekken van de nieuwe bondscoach los zien van het grote gebeuren in West-Duits land, feit is dat vooral de Ajacieden in de selectie van supervisor Rinus Michels vreemd tegen Knobel als bondscoach aankijken. Met moeite weten die Ajacieden zich in te houden. Zegt Arie Haan: „De sfeer in de selectie is nu erg goed. Het is dan ook niet het. geschikte moment om te praten. Ook niet over de benoeming van Knobel". Knobel zelf wil evenmin ingaan op de te verwachten problemen tussen hem en de straks te selecteren Ajacie den. „Ik wil alleen zeggen, dat ik hoop dat de sportverslaggevers deze zaak willen laten rusten. Er zijn in het verleden fouten gemaakt, maar het zou onjuist zijn daar nu over te gaan discussiëren". Het is een publiek geheim, dat su pervisor Michels weinig gelukkig is met het tijdstip waarop de bond het nieuws heeft prijsgegeven. Hij heeft er echter geen bezwaar tegen ge maakt. omdat ook hij geen andere mogelijkheid zag nadat het bondsbe- stuur zaterdagmiddag de beslissing had genomen. „We konden niet an ders", meent KNVB-publiciteitsman Hamstra: „Ook al omdat Knobel con tacten had met Portugese clubs, moest zijn sollicitatie nu worden be handeld. En wij maken ons geen enke le illusie dat wij zijn benoeming tot na de wereldkampioenschappen helm zouden kunnen houden". De nieuwe bondscoach zal zich tot 15 juli volledig afzijdig houden van de activiteiten rond de nationale equipe. Uiteraard gaat hij wel naar Wcst- Duitsland, waar hij zijn aandacht vooral op Italië, een van de tegenstan ders in de voorronden van de strijd om de Europese titel, zal richten. Ni afloop van de WK begint voor hen direct de voorbereiding op dat toer nooi, waarvoor Nederland in sepiem ber de eerste wedstrijd uit tegen Finland moet spelen. Het commentaar van Knot el op zijn benoeming als bondscoach is dui delijk minder uitbundig dan vorig jaar op zijn aanstelling bij Ajax, „Na tuurlijk ben ik erg blij. Het is ooi een belangrijke job. Ik krijg de ver antwoordelijkheid over het, team da tot taak heeft Nederland in het bui tenland te vertegenwoordigen. En dat is niet niks. Maar ik zie het mi gewoon als mijn werk, dat ik zo goed mogelijk zal doen. Ik weet nog niet of ik direct vanuit Roosendaal na: Zeist zal verhuizen. Fadrhonc bedt aanbiedingen van AEK Athene en - als trainer voor de jeugd na Feyenoord. Als hij uit Zeist wegga! zal de bond mij wel bij de hste willen hebben. Maar dat is van W. zorg". Jaap van der Leek, secretaris-ge» raai van de Vereniging van Ode- meesters, was de eerste die krihes de gang van zaken bij de benoenng van Knobel liet horen. .BegriiP goed. ik heb niets tegen de pers:* van Knobel. Integendeel, wij volledig achter hem. Het is e=n te- zonder goede trainer. Ik heb hem s- nog opgeleid. Maar de wijze wax? deze zaak is behandeld, doet panss- rig aan. Net als bij de benoemd van Van der Hart en Michels. 2 - weer sprake van een noodpb Vreemd vind ik ook. dat ik niet c» de KNVB voor deze zaak ben te» derd, terwijl ik toch zitting had.,-* commissie-ad hoc. die alle zou behandelen". AMERSFOORT SC, Amersfoort - Vitesse 0-0, scheidsrechter: Vervoort, toeschouwers: 10.000. Sportclub Amersfoort heeft tegen Vi tesse de wedstrijd helemaal gemaakt. De thuisclub verzuimde echter het belangrijkste te doen, doelpunten ma ken. Met het gelijke spel Frans de Munck, de coach van Vitesse, beaam de het mag Vitesse tevreden zijn. Vanaf het. begin zette Amersfoort een 'iirieus offensief in. Vitesse kreeg rc-en moment, de gelegenheid zich aan de druk van de tegenstander te ont trekken. De fraaiste kans kreeg de thuisclub in de 23e minuut toen Van Loon de bal tegen de paal kopte. Kort voor rust ging een omhaal van aan voerder Teunissen van Amersfoort juist naast. Na de hervatting probeerde Vitesse de aanval over te nemen. De tegen stander bleek echter duidelijk supe rieur en won vrijwel alle persoonlijke duesl, toonde een enorme inzet en bleef zonder ophouden het doel van Beukhof bestoken. Wageningen Fortuna S 1-1 (0-0), 83 Bohnen 0-1, 87 Van Vijfeyken 1-1, toeschouwers 9000. Scheidsrechter Van der Kroft. Evenals afgelopen donderdag ont kwam Wageningen tegen Fortuna SC op de valreep aan een dreigende ne derlaag. De Limburgers die zich van de countertactiek bedienden namen zeven minuten voor het einde de lei ding via een treffer van de enige uitblinker Wim Bohnen. Die voor sprong kon de ploeg van trainer Brom echter niet vasthouden: vier minuten later vond ook Van Vijfeyken Standen na-competitie betaald voet- de weg naar het Limburgse doel en bal: behoedde de Gelderse equipe voor een SC Amersfoort afgang. Een hoog waarderingscijfer Vitesse behaalde dit chaotische en door on- Wageningen macht gekenmerkte duel niet. Aan Fortuna SC weerszijden werd zeer pover gevoet bald en er mislukten bijzonder veel aoties. Fortuna. dat het zonder de geschorste Pfennings moest stellen had weer een beroep gedaan op Blo- tenberg, maar de Sittardse rechter spits maakte zich allerminst waar en liet een aantal vorstelijke kansen on gebruikt. RIO DE JANEIRO (AP) De Bra# aansc voetbalkoning Pele is ïiuwu* getroffen door de koele reactie op zijn aangekondigde heengaan uil sport. „Ik daoht, of liever gezegd, ik had illusie, dat mij na 17 jaar de kleur® van Brazilië verdedigd te hebben,® ge eer zou worden bewezen", zei re' tegen een verslaggever van het schrift Fatos e Fotos. „Ik had op zijn minst gedacht «J jaar als bijzondere gast met de seiec- tie naar Duitsland te kunnen pa», maar ik heb niets gehoord", zei hij. Pele, wiens eigenlijke naam Eds® Arant.es do Nascimento is, speelde io vier Braziliaanse wereldcup-elftal^ en hielp drie van die elftallen aan kampioenschap. „Toen ik de selectie in 1970 verlif; wist ik dat dit te gebeuren stond, u dachten dat ik tegen 1974 te oudi tw zijn en geen vorm meer zou p" y. en daarom stemden zij to met mu vertrek en boden zij me al die fee=l_; aan, maar. ik ben nu 33 en nog grootse vorm. Ik ben niet nutte' en dat hadden zij niet venvacht Pele. Adrie Hoogesteger van AZ 67 brengt eijn ploeg op 1-0 tegen het elftal van Haiti, dat deze wedstrijd speelde in het kader van de voorbereiding op de wereldkampioenschappen voetbal tn Duitsland. ROME (Reuter) Het voetbalelftal van Zaïre, deelnemer aan het eindtoer- nooi om het wereldkampioenschap, heeft zaterdagavond in het Olympisch Stadion van Rome met 0-3 verloren van de Italiaanse eerste divisieclub A.S. Roma. Bij de rust was de stand 1-0 in het voordeel van de Romeinen. De doelpunten werden gemaakt door Domenghini, Rigore en Scaratti. Er waren 15.000 toeschouwers. MILAAN (UPI) Het bestuur van de Italiaanse eerste-divisieclub Internazio- nale uit Milaan heeft de voormalige ster-speler Luis Suarez aangesteld als coach van het eerste elftal. Suarez neemt waar voor de zieke Helenio Her- rera. die gedurende het afgelopen sei zoen geruime tijd in het ziekenhuis lag. Clubpresident Fraizzoli heeft eenj aanbod van Herrera om als technisch adviseur te blijven dienen, afgewezen. Helenio Herrera was in de zestiger ja ren de meest gevreesde en best betaal de coach in het internationale voethal. Zijn opvolger Suarez vierde in deze periode triomfen bij Barcelona en In- ter. met welke club hij twee keer de Europacup won. HAMBURG DPADe winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 10, 11. 28. 29. 35, 48. Reservegetal: 37. Olym- pianummer: 6372. Quick Nijmegen-RBC Limburgi a-Elinkwijk DEN HAAG (ANP) Sporttoto no. 47. Aantal deelnemers 231.936. Inleg ƒ487.509.Prijzenbedrag ƒ206.216, 'Ie. 2e. 3e prijs en premie elk 51.554.—. Er hebben zich zondag avond 17 deelnemers gemeld voor de le prijs. Tennis Bor. Berl.-Augsb. Young Boys-Basel Grashoppers-Lugano

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 10