VVD'er A. de Jager oppert havenschapsbelasting Borsele 3 kiene vragen over winstdeling B CONCORDIA binnenhoffelijk Maand cel voor poging tot verkrachting AUTOMOBILIST, IN SLOOT DOOR TE HARD RIJDEN, KRIJGT BOETE VAN 150 NIEUW BAROKENSEMBLE GEEFT VANAVOND EERSTE CONCERT G. J. A. Adan voor CD A-bijeenkomst: 'VERKEERSN0TA VLISSINGEN NOG STEEDS NOODZAKELIJK' AUTOWRAK ZONDER EIGENAAR ALS KWALIJK MONUMENT IN KWADENDAMME GEMEENTE TERNEUZEN 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 1974 TIJDENS VERKIEZINGSBIJEENKOMST IN NIEUWDORP: „TEKORTEN VOOR GEMEENTE WORDEN DAN DUIDELIJK" NIEUWDORP ..Eigenlijk zon er in Borsele een havenschapslio lasting in gesteld moeten worden, uit de op- hrengsl waarvan de voor de last van de gemeente komende tekorten van het havenschap Vlissingen worden be taald- Dan kan «Ie burger zien welke lasten de gemeente heeft door het havenschap." Dit idee opperde de heer A. de Jager vrijdagavond tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de VVD in Nieuwdorp. De heer De Jager staat op de laatste plaats op de VVD-lijst voor de komen de raadsverkiezingen. Hij vertrekt melijk per 1 september nit, dc ge meente Borsele. Hij vond dal. de te korten van hel, havenschap voor reke ning van de rijksoverheid moeten ko men. „Er zijn nn al drie jaar tekor ten. De bijdrage van de gemeente is nu nog zestigduizend gulden. Maar dat zal over een paar jaar wel meer zijn, Wie weet groeit hel. uit. tot een hulT miljoen. En dal, is voor een gemeent als Borsele mot zijn moeilijke finan- oiële positie en zijn bijzondere struc tuur niet op te brengen." De vestiging van industrieën moet volgens de heer De Jager geleidelijk en niet geforceerd geschieden. „We zien nu al dal de thans gevestigde industrie niet al lo gemakkelijk aan arbeidskrachten kan komen Dat. is dan ook de reden, waarom die indus trieen ook niet. zo veel voelen voor een tweede industriegebied ten oosten, van Borssele" De schade aan vee en landbouwgewas sen ten gevolge van de fluor-uitstoot door industrieën vond de heer De Jager een signaal dat er nog steeds iets niet. goed is De schaderegelingen vond hij een tijdelijke oplossing. ,X>e mensen voelen zich klein tegenover de commissie die de schade beoordeelt," zei de heer De Jager. „Het vertrou wen is een beetje geschokt, doordat in een aantal gevallen waarin twijfel bestond niet uitbetaald werd. Ik vraag me af of in die gevallen ook niet betaald had kunnen worden. Voor de industrie maakt die paar duizend gul den toch niets meer uit." „Ik zou willen pleiten voor het be houd van minstens één school in iedere kern. Een school vervult nu eenmaal een sociale functie. Een dorp zonder school is een dood dorp. Er zal in de toekomst gestreefd moeten worden naar vormen van samenwer king. mede gezien in het licht, van de integratiev an hel kleuter- en basis onderwijs", aldus de heer De Jager die met. name in de toekomst hier wel mogelijkheden voor zag. „Er ko men jongere gezinnen, ouders die een andere kijk op de zaak hebben. Daar om is bet. belangrijk om er steeds weer over te gaan praten. De kracht zit ook wat dit betreft, in de herha ling." Ook zag de heer De Jager mogelijkhe den in de vorming van streekscholen voor de leerlingen van de hogere klassen van de lagere scholen van twee of drie dorpen. De kosten Van het onderwijs in Borsele zouden vol gens hem voor de volle honderd pro cent door de rijksoverheid gedragen moeten worden. De heer De Jager vond dat de voor malige gemeente 's-Heer-Arendskerke voor de kern Nieuwdorp in het verle den, een fout woningbouwbeleid heeft gevoerd. „Er was op een gegeven moment een plan voor negenhonderd woningen," zo zei hij. „En er is niets van terecht gekomen. Wel hebben al- MIDDELBURG De 32-jarige Turk V K. uil Wesldnrpe is door de recht bank in Middelburg wegens poging tot verkrachting een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een maand opge legd. De officier van justitie liad drie maanden geëist, waarvan een voor waardelijk. Slachtoffer van zi.in vergrijp was een| 21-jarig Axels meisje, dat op 8 oktober j vorig jaar 's nachts met een vriendin bij Zelzate in België wegens diefstaf' van hun auto had gelift om t.huis te; komen, waarbij ze door een auto, be stuurd door K. en met. als mede-inzit tenden diens broer en een derde Turk, werden meegenomen. Nadat K.'s broer in Sas van Gent was uitgestapt en de auto al vlakbij Axel was. probeerde K. zich in een polderweg, na de $ut,o tot stilstand Ie hebben gebracht, aan' het hevig verzet biedende meisje te vergrijpen. Haar vriendin zag kans om te ontvluchten, maar werd achtervolgd- door de andere Turk. De meisjes za gen samen kans zich los te rukken, waarna ze in ontredderde toestand later een lift; van een andere automo bilist kregen. lei-lel middenstanders uit, Nieuwdorp vooruitlopend op de .situatie, die door de grote woningbouwimpuls zou onl- staan, grote Invosleringen gedaan. En dat na uiteindelijk bleek voor niets. Er zijn wel woningen afgebroken, maar er kwamen geen nieuwe voor in de plaats. Tot zijn tevredenheid constateerde de heer De Jager dat het midden- en kleinbedrijf in dc gemeente Borsele langzamerhand een graantje begint mee Ie pikken van de industriële ontwikkeling van het Sloegebied. „Er kan nu wat geleverd worden aan de industrieën. En waarom ook niet. Waarom zou de toelevering moeten geschieden door bedrijven uit de randstad. Ik hoop dat de tendens, die nu begint te ontstaan, in de toekomst nog versterkt kan worden." De heer De Jager deed de suggestie, dat bij de op- en afritten van de nieuwe Sloeweg nabij Nieuwdorp een terrein voor kleine industrie wordt ingericht, dat daardoor van de infrastructurele voorzieningen vam het Sloegebied kan profiteren. De VVD-bijeenkomst in Nieuwdorp was in twoo delen gescheiden. Na de pauze hield de heer De Jager zijn toespraak. Voor de pauze was er een niet-politiek gedeelte. Tijdens dat ge deelte hield ir. G. Renooy van Pechi ney een inleiding over het bedrijf. Hij vond dat de industrie zich als taak moet stellen om ervoor te zorgen dat de mensen die er werken geestelijk en lichamelijk gezond blijven en dat geen blijvende schade aan de omgeving wordt aangericht. De bperkte schade mogelijkheid moet daarbij zodanig ge garandeerd vergoed worden, dat ze aanvaardbaar blijf' - De heer Renooy vertelde dat. de in de hinderwetvergunning vastgelegde nor men voor de uitstoot van fluor door Pechiney tot. de strengste ter wereld behoren. Ook sprak hij over de com missie, die dc schadegevallen beoor deelt. Hij wees erop dat deze commis sie hel. als een belangrijke taak ziet om ook preventief en adviserend ^verken door bijvoorbeeld de gladio- lenteelt te begeleiden en adviezen geeft over hoe lang het bietenloof, dat, als veevoeder dient, op het land kan blijven liggen. Kantongerecht Middelburg Bestuurder kreeg een shock, auio toiaal vernield MIDDELBURG „U hebt op die smalle weg veel te hard gereden. Als daar ook een andere auto had gere den waren de gevolgen verschrikkelijk geweest," zei de officier van justitie mr. J. Kolkman woensdagmorgen tij dens de. zitting van de Middelburgse kantonrechter tegen G. .1. van I). uit Vlissingen. Hij is onder Meliskerke met zijn auto in een bocht 1 rechts in een slip geraakt en daarna links van de weg in een sloot terecht gekomen. Hij liep zelf een shock op en de auto, die naar zeggen 70(1(1 waard was, werd onherstelbaar be schadigd. Van D. meende dat, de oorzaak van de slip Jcan worden geweten aan slijk op de weg. Volgens bet proces-verbaal schat, de politie echler dal hij toen daar met een snelheid van meer dan honderd km heeft gereden. De officier eiste voor de rijfout een boete van f 200 en voor het feit dat het kente ken niet, op zijn naam stond een boete van 50. De kantonrechter mr. A. Veenhoven stelde de boeten op 150 en 50. Een boete van f200 waarvan de helft voorwaardelijk met. een proeftijd van een jkai. levSte tie 'rrffknèf tégen F: i\V- uit Den Haag omdat hij in de afgelo pen winter tee®orsele aanvijf- po ny's onvoldoende had verzorgd. Blijkens het onderzoek van inspecteur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, was er geen gras in het. wei land en ontbraken voldoende hooi en water. Er werd ook een veulentje geboren waarover omwonenden zich hebben ontfermd. W. vertelde dat hij elke week naar zijn dieren kwam kijken. Nu bezit hij geen pony's meer. De officier zei dat. de dieren in een afschuwelijke staat zijn aangetroffen en noemde de ver waarlozing zeer ernstig. Hij vond één bezoek per week onvoldoende, De kantonrechter sloot zich bij de uit.- Gestrande scholieren zien tv-voetbal bij Politie VLISSINGEN Achttien 'gestrande' scholieren uit Oosterhout hebben vrij dagavond op het politicbureau te Vlis singen naar de voetbalwedstrijd tus sen Baycrn Münclien en Alletico Ma drid op de televisie gekekn. Aanlei ding lot dit bezoek vormde een onge lukje op rijksweg 58. De achttien jongens waren na een excursie per bus van Vlissingen op de terugweg naar Oosterhout. toen op de rijksweg plotseling de voorruit van de bus knapte. De chauffeur. J. H. uit Dongen, liep hierdoor verwondingen in het gezicht op en moest voor behandeling per ambulance naar het ziekenhuis te Vlissingen worden ver voerd. De Vlissingse politie reed bus en scho lieren naar hel. politiebureau, waar de jongens in afwachting van de terug keer va.n de chauffeur naar de voet balwedstrijd op de tv konden kijken Later op de avond hervatten de scho lieren met. bus en chauffeur de terug reis naar Oosterhout. spraak aan bij de eis maar zei dat alleen te doen omdat de dieren nu verkocht, zijn. Nadat de wachtmeester 1 klas J Casteleiin uit Yerseke en een getuige waren aangetroffen en noemde de ver ter de zaak tegen P. L. M. uit die plaats aan te houden om eerst ter plaatse de situatie te bekijken. M. stond terecht omdat hij de oorzaak zou zijn van een botsing tussen twee auto's op de oprit van de Molendijk. De weg versmalt zich daar en W. zou geen voldoende ruimte hebben gelaten voor zijn tegenligger. De officier vor derde voor deze fout een boete van 50- Geweer De Belg R,. W. M, werd bekeurd op de Zeedijk Ie Ka.ls omdat hij daar werd aangetroffen met een jachtgeweer en er niet. gerechtigd was om te jagen. Hi.i was daar voor de eerste keer en in gezelschap van een vriend die wel in de omgeving maar niet op de diik zijn jachtveld had. Die vriend meende pc.hter dat de dijk wel bij zijn jacht terrein behoorde. W. heeft inmiddels hel. in beslag genomen jachtgeweer terug ontvangen Omdat hier kenne lijk enige vergissingen in het spel waren eiste de officier twee boetes van f 50.- geheel voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De kanton rechter nam die eis over maar stelde de boetes elk op 25,-- Mr. F W. Adriaanse kwam als ge machtigde van de Belg K. A. W. die op de rijksweg onder Reimerswaal een autobotsing zou hebben veroor zaakt. In deze aangehouden zaak is enige tijd geleden reeds de chauffeur van de andere auto gehoord die toen vertelde dat W. weifelde en hem had gesneden. „De ander twijfelde of hij rechtdoor zou rijden of rechtsaf gaan. Ik heb zelf een schade van ƒ1400,-", Mr. Adriaanse bestreed de dagvaar ding en meende dat de botsing is veroorzaakt doordat, zijn cliënt op de rem is 'gaan staan'. De officier eiste een boete van 75.- er van uitgaande dat de Belg de ander in moeilijkheden heeft gebracht. Ook de kantonrechter was die mening toegedaan en vonniste conform. Sexshophouder uit Sluis krijgt f SM boete RECHTBANK: „SEXCABINES ZI JN OOK BIOSCOPEN" MIDDELBURG Dc rechtbank in Middelburg is van mening dal dc sexshophouder P. M. uil Sluis dc bioscoopwet heeft overtreden door liet exploiteren van zoge naamde ecnmanscabines. voor zien van een scxfllmaulomaal. M. had vorig jaar zes van dergelijke cabines, die eigendom waren van en geëxploiteerd werden door Ci- netex BV in Amsterdam, in zijn sexshnp aan de Paardenmarkt In Sluis. Door hel deponeren van een gul den in dc automaat kon men een projector in werking stellen voor hel. bekijken van een sexfilmpje. De projectoren werden op 8 juni vorig jaar door de politie in beslag genomen. De rechtbank heeft zich in hoger beroep moe ten bezighouden met de vraag of het hier ging om openbare bio scoopvoorstellingen zonder ver gunning, om openbare vermake lijkheden waarvoor een gemeen telijke vergunning is vereist of om geen van beide. De kant-onrechter in Oostburg bad de apparatuur verbeurd verklaard en oordeelde dat de cabines moeten worden gezien als openbare vermakelijkheden. De rechtbank heeft echter dit vonnis vernietigd en Uitgesproken dat. zelfs de bioscoopwet is over treden De rechtbank heeft M. hiervoor een boete van 500 op gelegd. met. teruggave van de in beslag genomen projectoren aan Cinetex. MIDDELBURG. Vanavond (zater dag) is in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg liet eerste officiële concert te beluisteren van een nieuw ensemble van beroepsmusi ci dat zich toelegt op barokmu ziek. A. Loner: 'Leefbaarheid staat voorop' VLISSINGEN „We hebben nog steeds behoefte aan een verkeersnota voor Vlissingen." Dal was dc conclu sie van het betoog, dat het raadslid ir G. J. A. Adan donderdagavond hield over de verkeersproblemen in de Vlis- singe binnenstad. De heer Adan hield zi.in inleiding tijdens een verkiezing*, bijeenkomst van hel Christen Demo- eratsch Apel in "Open Hof'. „De verkeersproblemen zullen in Vlis singen als maar groter worden als gevolg van de toename van het ver keer". betoogde de spreke*. De werken aan de Boulevard, de Spuikom. de inmiddels voltooide Walstraat. en straks wellicht- ook de halfhoge brug oefenen hun invloed uit op het ver keer en doen dat wijzigen, met als gevolg een totale overbezetting op de toevoerwegen. Hiertegen moet iets worden gedaan. De Vlissingers zullen van andere vervoersmiddelen gebruik moeten maken. De heer Adan dacht hierbij aan de fiets en aan het. open baar vervoer. „En dan kom ik ook op mijn stokpaardje: de gescheiden rijba nen voor auto's en fietsers." De spre ker vond Vlissingen wat dat betref 'vrij arm', maar zag toch mogelijkhe den deze gescheiden rijbanen te creë ren. Hij wees daarbij op de Paul Krugerstraat., die straks zal worden doorgetrokken over de gedempte Spuikom. Wijzende op het kruispunt Paul-Krugerstraat. Badhuisstraat zag hij daar moeilijkheden ontstaan. „Ik zie da.n ook meer m het doortrekken van de Koudekerkseweg. Dat. is eerder nódig dan de Paul Krugei'straat." De halfhoge brug zal straks niet nalaten ook haar deel aan dc verkeersintensi teit in de stad le leveren." Dit alles overwegende achtte de spreker een doorgetrokken Koudekerkseweg over de gedempte Spuikom van groter be lang dan een doorgetrokken Paul Kru- gerstraat. „We kunnen dan het. ge scheiden rijwielpad meteen mee door trekken." vond dc heer Adan. die constateerde dat er wel wat gebeurde op verkeersgebied in Vlissingen hij noemde onder meer het structuurplan wegen Lammerenburg en de 'fiets- commissie' maar wilde dit meer gecoördineerd zien gebeuren: „Daar om pleit ik nog eens voor een ver keersnota." Leefbaarheid CDA-Iijsttrekker A Lnrier wpcs in zi.in toespraak op de evangelische uitgangs punten. die deze groepering voor haar politiek kiest: „Wij hebben ons eigen geluid, dat wij richten op de tijdsomstandigheden. Wij streven naar een samenleven vol gens Bijbelse geordendheid, en stellen daarbij in onze praktische politiek de leefbaarheid voorop." De heer Lorier pleitte voor afronding van de basisin dustrieën. meer arbeidsintensieve in dusl.rie, uitbreiding van het woningbe stand, en renovatie van dc oude wij ken. De heer B, Kole stelde de kandi daat-raadsleden van het CDA aan de ongeveer twintig aanwezigen voor. vergadering stond onder leidmg de heer P. Wilderom. PM/PPR-raadslid ontken! eigenaar te zijn KWADENDAMME De dorpskom van Kwadendamme wordt al geruime tijd 'gesierd' met een oude auto. waarop met forse letters geschilderd staat: „Deze auto is van J. A. van Royen". Meesmuilend wordt in Kwadendamme en omgeving over de auto, die schuin voor cafe Doene staat, en de heer Van Royen gesproken. „Dat is nou de man. die in de gemeenteraad steeds pleit voor milieubescherming en voor het aanzien van de dorpskommen. Hij laat liier zomaar een oude auto staan", zo vertelt men. Desgevraagd verklaarde de heer Van Rnyen dat de auto niet van hem is. „Ik kan niet eens autorijden. Mijn zoon heeft de auto gekocht via rijwiel handelaar Menheere", vertelde hij. „Al bij de eerste rit bleek de auto een wrak te zi.in Dat is door een garage houder in Nisse bevestigd. Ik ben toen met mijn zoon teruggegaan naar Men heere en we hebben hem de sleutels en het kentekenbewijs van de auto teruggegeven, omdat de aut.o gewoon niet goed was. We hebben de auto daar gelaten. Het geld hebben we nooit teruggezien- In ieder geval sta ik bui ten de hele zaak." Rijwielhandelaar J. C. Menheere uit Kwadendamme vertelde het volgende over deze zaak. „De auto was helemaal niet van mij. Iemand had mij gevraagd of ik er iemand voor wist. De zoon van Van Royen kwam toen op een ge geven moment bij me. We zijn toen naar de eigenaar van de auto gegaan en die zoon heeft er een proefrit mee gemaakt. Hij wilde toen die auto ko pen. Bij mij hebben ze de auto vo) ge tankt en ze vroegen aan mi.i of ik het geld aan de eigenaar wilde geven Dat heb ik gedaan. Toen ze later terug kwamen omdat de auto .niet beviel, heb ik ze naar de eigenaar verwezen. Daar gingen ze echter niet heen. Ik heb gezegd, dat, ik in feite niets met de hele zaak te maken had, maar toch hebben ze de auto hier gelaten. De sleutels en het kentekenbewijs hebben ze hier neergegooid. Later heb ik de a.uto weggezet;, omdat; ie in de weg stond. Wie er lat,er op heeft geschil derd dat ie van Van Rrtyen is weet. ik niet." In ieder geval blijft, de auto compleet met, opschildering als een monument in Kwadendamme slaan. Niemand wil ADVERTENTIE stel ze vóór u zich verzekert. IIs de levensverzekeringspolis I ook winstgevend voor mij? I \K van mijn levensverzekering een I winstuitkering bijgeschreven? I yfc. 100% winstgevende levensverzekeringen Vraag inlichtingen! Coöperatieve Levensverzekeringmij. "toncordia u.a. Oudenoord 10, Utrecht. Tel.: 030- 33 3433 delburg gevormd kwartet, dat de naam 'Quantz-ensemble' heeft gekre gen. Deze naam is ontleend aan de Duitse hofmusicus en componist Quantz 11607-177.2 voor wie onder meer de fluitslolo's in de Mattheus- passion zijn geschreven. Het ensemble wordt, behalve Dick Boon (traverso en blokfluit) gevormd door zijn colle ga's Ferenc Hutyra (traversol. Mari- nus Hillebrand (cello) en Bram Beek man (clavecimbel Zij hebben elkaar 'gevonden' doordat zij zic-h zeer aangetrokken voelen tot de uitvoeringspraktijk van barokmu ziek. waarop ze zich al twee jaar toeleggen. De musici bespelen kopieën van authentieke instrumenten uit het begin van de achttiende eeuw. Het 'openingsconcert' in de Lutherse kerk begint om acht uur. Foto: Het nieuwe ensemble. Engelse officieren brengen bezoek aan mr. Van Aartsen MIDDELBURG Een gezelschap En gelse officieren brengt vanmorgen (za terdag i een bezoek aan de commissa ris van de koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen. De Engelse militairen ba horen tol de staf van de vierde com mando brigade. Van het gezelschap maken deel uit brigade-generaal Lej. cester, één der commandanten van de troepen die in 1944 Zeeland bevrijd den. en generaal-majoor P. R. Kay. Mr, Van Aartsen ontvangt de Engelse gas ten om half twaalf. (ADVERTENTIE) Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat een gedeelte van de sinds 1 april 1961 gesloten algemene begraafplaats aan de Van Steenbergenlaan geruimd zal moeten worden, zulks ten behoeve van de doortrek king van de Willem de Zwijgerlaan. Het te ruimen gedeelte is gelegen in de westelijke helft van de begraafplaats. Nabestaanden van de in het te ruimen gedeelte begra.venen, kun nen tot 1 juli 1974 een verzoek tot overbrenging naar en herbe graving op de Zuiderbegraafplaats bij fïuri college indienen. Overbrenging en herbegraving is slecht? mogelijk op kosten van de verzoeker(s) Door de gemeentesecretaris van Terneuzen afd. algemene za ken, tel. 01150-7980, toestel 122) worden alle gewenste inlich tingen verstrekt en wordt op verzoek een aanvraagformulier toegezonden. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, J. C. Aschoff, burgemeester, A. J. van Pagee, secretaris. Terneuzen, 18 mei 1974. Op de tweede januari van dit jaar. toen Nederland nog in de greep van de oliebomen ver- keerdevroeg de heer Drees juni or. fractieleider van DS'70 in de Tweede Kamer, aan de ministers van binnenlandse zaken, van jus lit.ie en van economische zaken of zij op de hoogte waren van de bij de bevolking groeiende onrust over de opslag van benzine door hamsteraars in particuliere hui zen en flats. Deze week. ruim vier maanden later, nu haast nie mand de gordijnen meer sluit, heeft minister De Gaan Fortman van binnenlandse zaken meege deeld. dat de ministers inderdaad wisten van die onrust. „Deze vraag kan bevestigend worden beantwoord.", schrijft hij. En verder: „Uil de wijze waarop in verschillende gemeenten werd opgetreden legen het. opslaan van gehamsterde benzine en uit. de publiciteit die hieraan iverd gege ven meent de ondergetekende te kunnen afleiden dat de lokale overheid terzake voldoende dili gent is". Toch een hele geruststel ling. Erg uitzonderlijk is het strope rige tempo, waarin een aantal zaken wordt afgehandeld overi gens niet. Er zijn meer voorbeel den Zo doen allerlei leden van de Tweede Kamer al jaren lang pogingen om het departement, van financiën ervan te overtui gen. dat er iets moet. worden gedaan om het vrachtverkeer van rijksweg 254 in West-Brabant af te krijgen. Er gebeuren daar na melijk erg veel ongelukken. Vol gens die kamerleden moet ervoor gezorgd worden, dat bij de auto snelweg E 10 een goede douane afhandeling komt. waardoor de machtautochauffeurs vanzelf wel voor die snelweg in plaats van ioor rijksweg 254 zullen kie- Begin dit. jaar liet de staatsse- rr.taris van financiën, de heer Van Rooyen. ipeten dat de chauf feurs van vrachtauto's niet van wege de douane-afhandeling vooi rijksweg 254 kiezen, maar om andere redenen. In april bleek uit mededelingen von. minister Dui- senberg van financiën, dat een deel van het vrachtverkeer eigen lijk toch wel vanwege-de douane- faciltteiten de voorkeur geeft aan de oude rijksweg.- En begin deze maand, antwoordde minister Wes terterp van verkeer en waterstaat mede namens de heer Van Rooy en op kamervragen dat. de chauf feurs vooral liever over de rijks weg 254 rijden omdat daar doua- nè-erpeditcurs zijn gevestigd en aan de E 10 niet De KV P-fractie in de Tweede Kamer hoopt. dat. de zaken nu snel zullen worden opgelost. Een prijzenswaardig optimisme. Het- kamerlid. Schollen van de ARP verzette zich van de week tegen het. plan van minister Van Doorn van Cultuur. Recreatie e». Maatschappelijk werk om hel weekblad Haagse Post een paar miljoen steun te geven. In de wandelgangen werd door velen betoogd, dat het met zo handig van de ARP-fractie was om Scholten over de zaak le. laten praten, omdat Schol/en zelf enke le keren door de redactie van het weekblad hard is aangepakt. Ziin optreden zou nu makkelijk war den uitgelegd als dat. van iemand die zijn gram haalt, zo ging de redenering ongeveer. Een aardige opvatting, waar ie dere krant die. denkt, ooit nog eens gemeenschapsgeld nodig te hebben, op kan inspelen. Krante mensen doen er goed aan over elk kamerlid een kwaad stukkie te schrijven. Waarmee op den duur elk parlementair verzet te gen de verstrekking van rijksgeld ip. de kiem gesmoord wordt. De PSP'e.r Van der Lek begon zijn speech over de moeilijkhe den op Dennendal woensdag zo: Het. is mijn fractie een volsla gen raadsel waar dit debat goed voor is". Waarna, hij een rede' van tien kantjes uitgetikte tekst voorlas. Mevrouw Cornelissen. van de KVP kwam. bij het: Dennendalde- bat tot deze vermoeide conclusie „We zijn soms wel een probleem makend instituut, zoals we hier zitten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 6