Balletverbod Kuiperspoort vanaf half negen 's avonds Truck met oplegger geschaard op de rijksweg te Kruiningen Rampenplan België-Nederland Felle discussie in raad Hontenisse over 'stand' van burgemeesterswoning tot voorzieningen zijn aangebracht Kromme Weele pas 15 mei afgesloten Aanleg oostelijke stadsverbinding te Goes Brand in schuur bij Brouwershaven 'Groot Valkenisse' krijgt aansluiting op aardgasnet VALKENISSE WIL VOORMALIG GEMEENTEHUIS BIGGEKERKE PUBLIEKELIJK VERKOPEN DONDERDAG 9 ME! 1974 PROVINCIAIE ZEEUWSE COURANT 7 UITSPRAAK IN KORT GEDING VOOR MIDDELBURGSE RECHTBANK MIDDELBURG De president van de Middelburgse rechtbank, mr. P. van Empel, heeft woens dag in het kort geding over de geluidsoverlast van het Kuipers- poortcomplex in Middelburg be paald dat het 'Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming' na half negen 's avonds geen bal j letlessen meer mag geven. De president legde dit gedeeltelijke Terbod dat zaterdag ingaat op totdat de gemeente Middelburg de geluidwerende voorzieningen, waar voor de raad in augustus vorig jaar een krediet van 78.500 gulden uittrok, heeft uitgevoerd. Mr. Van Empel legde het instituut geen dwangsom op bij het niet-nako- men van de uitspraak. Hij achtte dit gezien het 'karakter' van het instituut overbodig. Zoals bekend eisten de naast het Kuiperspoortcomplex wonen de 72-jarige Binkhorst en zijn dochter, die het kort geding hadden aangespan I nen, een dwangsom van 100.000 gui- den per dag. Het instituut werd in ieder geval wel veroordeeld tot betaling van de pro ceskosten. Deze bedroegen 489 gulden en twintig cent. De uitspraak in het TCuiperspoort Brassband 'Apollo' huldigde twee jubilarissen DOMBURG De brassband 'Apollo' heeft de lieren P. Steijn en Jac. Geldof gehuldigd wegens hun 40-,jarig respectievelijk 55-jarig lidmaatschap. Dit gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in het 'Schuttershof'. De heer Steijn heeft vrijwel alle jaren van zijn lidmaatschap de grote trom bespeeld, de heer Geldof is 28 jaar bestuurslid geweest, waarvan 24 jaar penningmeester. Voorzitter Goedbloed feliciteerde de leden met hun jubileum. Burgemees ter F G. Sprenger dankte hen voor alles wat ze voor 'Apollo' hebben venlcht. De heer Jac- Uiterhoeve bood namens de KNF-Zeeland zijn gelukwensen aan. De heer Steijn kreeg de KNF-speld met oorkonde, de heer Geldof een draagmedaille. Oud- voorzitter W. Brand bracht gelukwen sen over namens de ere-leden. Puzzelrit van mac 'De Bevelanden' GOES Zaterdag organiseert MACj De Bevelanden' een puzzelrit. waar-i aan twaalf personeelsverenigingen uit; Goes en omgeving meedoen. De rit veertig kilometer lang. Ook mense die niet bij de personeelsverenigingen zijn aangesloten, kunnen inschrijven. De start is bij de AKF in Goes. PM Westerschouwen vergaderde MIDDELBURG De Kromme Weelc in Middelburg wordt pas volgende I week woensdag 15 mei afgeslo ten voor alle rijverkeer. Eerder deze j week deelde de Middelburgse politic abusievelijk mee dat de Kromme Wcele nu al voor het verkeer wordt afgesloten in verband met reconstruc- j tie van het wegdek. De reconstructie, waarmee deze week I is begonnen omvat, echter enkel -nog maar een verbetering en aanpassing van de stoepen, waarvoor nog geen afsluiting nodig is. De reconstructie van de rijbaan wil de gemeente snel uitvoeren. Men streeft ernaar het werk op 14 juni gereed te hebben, waardoor de afsluiting niet langer dan een maand hoeft te duren. Zolang de Kromme Weele is afgeslo ten voor alle verkeer wordt de Vlas- markt opengesteld voor verkeer in beide richtingen. Om dit mogelijk te maken wordt in de Vlasmarkt dan aan beide zijden een parkeerverbod van kracht. De bussen die vanaf Plein 40 de stad uit moeten worden tijdens de afsluiting van de Kromme Weele omgelegd via de Gortstraat. Hoog straat, Stationsstraat, Blauwedijk en Groenewoud. geding betekent m feite een compro-, mis tussen de belangen van hel insti tuut voor kunstzinnige vorming en de I belangen vervat m hun eis van vader en dochter Binkhorst. Deze had den zoals eerder gemeld een algehele stopzetting van de balletlessen geëist In zijn overwegingen tot de uitspraak, kwam de rechtbankpresident namelijk- lot de conclusie dat de eis van dej familie Binkhorst slechts gedeeltelijk; kon worden toegewezen met het oog op de belangen van de leerlingen van i de balletlessen. Hij stelde daarvoor dat de leerlingen de balletlessen „nu eenmaal slechts na de gewone schold-; dagen" kunnen volgen. Hinderlijk Overigens stelde mr. Van Empel in zijn overwegingen nadrukkelijk vast dat er voor tie familie Binkhorst op dit moment sprake is van een ernsti ge geluidshinder, die voor hen niet te dulden is. Hij concludeerde dat het geprononceerde ritme dat nodig is voor de begeleiding van de balletoefe ningen door het voortdurende door-1 dringende karakter hinderlijk is voor de familie Binkhorst. Uil de overge legde resultaten van tie metingen naar de geluidssterkte van de balletlessen met de bijbehorende muziek consta teerde de president van de rechtbank dal deze in de avonduren boven de grens van liet toelaatbare zit. Bij het bepalen van deze grens richtte mr. Aan Empel zich voor dit speciale geval op de normen die het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne in een brochure over geluidshinder uit 1973 hanteert. Overigens geeft mr. Van Empel in zijn overwegingen toe dal het moeilijk is een objectieve maatstaf voor het heroordrlen van de klachten van de familie Binkhorst te hanteren omdat op dit terrein nog geen wettelijke bepalingen bestaan. Kleding en eten gestolen in Hoek en bij Temeuzen TERNEUZEN Uit een vakantiewo ning bij het buurtschap "De Val' onder Temeuzen zijn de afgelopen week gro te hoeveelheden kleding en etenswa ren gestolen. Het huis aan de Schen- keldijk is eigendom van de Belg M. J. C. uit Berchem. Uit een opslagplaats van caféhouder Van T. aan de Lange- straat in Hoek verdwenen dinsdag nacht 21 pakken hotelkoffie. 48 flesjes GOES B en w van Goes vinden het noodzakelijk dat op korte termijn wordt begonnen met de aanleg van de oostelijke stadsverbinding. Dat ter verbetering van de verkeerssituatie in dat stadsdeel van Goes. Het project wordt in fasen verwezen lijkt, In de eerste fase valt het tracé I Ringbaan-Oost, Kievitlaan en Beatrix-; laan en in de tweede fase het tracé; Voorstad, Van der Spiegelstraat door, het plan Honderdgemeten. Voor de realisering van de eerste fase kanj men beschikken over ƒ250.000 uit het fonds stadsontwikkeling. Het tracé I door Honderdgemeten, met aanpas sing van de Van der Spiegelstraat en! de reconstructie van het kruispunt Ockenburg (eventueel met verkeers lichten) zou ƒ613.000 gaan kosten. Over de dekking van een deel van dit bedrag moeten b. en w. zich nog beramen. B. en w. melden de raad dat op dit moment, voor wat betreft de projecten, die binnen 5 tot 10 jaar moeten worden gerealiseerd, nog geen harde prion teitenschema's kunnen, Op de toto: de geschoorde truck met oplegger bij de afslag naar de veerhaven op de mk'u.eg Kruinmg REMSPOOR VAN 90 METER PERSONENAUTO LICHT BESCHADIGD een fikse voorraadworden opgesteld. Men houdt zich nu bij een opsomming. de veerhaven op de rijksweg te Krui ningen In de berm terecht gekomen en geschaard. De truck met oplegger reed ln vDTTrv.«rrv j i richtiD« Goes. Bij het naderen van de KRUININGEN - Woensdagmiddag stoplichten bij de afslag naar de veer-' omstreeks kwart voor vijf Is eenhaven reed de vrachtauto op de lin- kerrijbaan. Een personenauto voor de' deden zich n;.-- v r". De truck truck stopte voor het oranjelicht. De zwaar beschadigd, de personenaut chauffeur van de truck. H. K. uit van H. P. V. uit Hor.ter.;-se. Wolphaartsdijk, werd hierdoor naar lichte schade truck met oplegger bij de afslag naar aarschUnhjkheid v gon te remmen, «ie wai remspoor van 90 mete belandde in de berm Hierbij raakte de truck sonenauto, die op de strook stond Persoonlijke c De afdeling schouwen van de PvdA hield een ver gadering. die gericht was op de cam pagne voor de gemeenteraadsverkie zingen op 29 mei. Hierbij was het bestuur van de pas opgerichte afde ling van de PvdA Middenschouwen aanwezig De beide voorzitters spraken de hoop uit, dat er een vruchtbare samenwer king zou volgen. In de vergadering werden de plannen besproken die voor de verkiezingscampagne ter tafel kwamen. De voorzitter, de heer C. Verton, con cludeerde uit het feit, dat de laatste vergaderingen zo druk bezocht waren, enthousiasme voor het komende werkbij de verkiezingsstrijd. Verkiezingsbijeenkomst PvdA Amemuiden De afdeling Amemuiden van de Par tij van de Arbeid, belegt vrijdag 10 mei een verkiezingsbijeenkomst in het verenigingsgebouw "De Ame'. Sprekers op deze avond zijn de heren M. J. van Poelje, lid van Provinciale Staten en J. van Belzen, wethouder van Ame muiden en lijsttrekker van de Partij van de Arbeid in Amemuiden. D« bijeenkomst begint om half acht (Slot van pag. 1 binnenlandse zaken, buitenlandse za ken, justitei en defensie moeten bij het ontwerpakkoord met België wor den betrokken- Rijkspolitie, marechaussee, douane, gemeentepolitie en andere instanties moeten straks officieel op de hoogte zijn van de bevoegdheden, die Belgi sche ambulances, helicopters en ande re hulpdiensten verlenende lichamen hierop. Nederlands gebied hebben. Op het ogenblik is het al .zo,, .dat op grond van de officieuze regeling deze Belgische hulpdiensten in geval van .Dokter Amerlinck dacht ook aan sa menwerking op het gebied van de volksgezondheid niet alieen bij ram pen, maar ook bij het verlenen van andere hulp en de uitwisseling van gegevens, aan het onderling zonodig verstrekken van sera, vacca, en euro transplantatie. De Belgische directeur- generaal verzocht een concept-regeling uit te werken, en zond later een concept-overeenkomst met een naburi ge staat als voorbeeld voor een bilate rale rampenregeling." Na verdere be sprekingen tussen de Belgische direc teur-generaal ende" Zeeuwse inspec teur voor de volksgezondheid dokter nood hier natuurlijk van de eerder I vergezeld was van zijn erenopmrip instanties ?ppn pnkele hp- tweede man hoofdamotenaar H. B. medische dringende hulpverlening' ■braintrus'' achter de 'Hulpdienst nummer 900', Den Haag' heeft toege K (ADVERTENTIE) genoemde instanties geen enkele be-, lemering zullen ondervinden, net zo min als de Nederlandse hulpdiensten in België bij het verlenen van bijstand belemmering zouden ervaren. 'Goodwill' „Maar deze officieuze regeling van wederzijdse bijstand bij rampen in vredestijd berust eigenlijk slechts op de goodwill en de persoonlijke relatie tussen autoriteiten op het gebied van de volksgezondheid en andere diensten in de beide Belgische Vlaanderen, Antwerpen en Zeeland", zegt de Zeeuwse geneeskundige inspecteur dokter Lelie. Met alle waardering die hij heeft voor de Belgische welwil lendheid ziet dokter Lelie een dergelij ke regeling toch maar het liefst be krachtigd door een bilateraal verdrag. De oorsprong van deze gezamenlijke Belgisch-Zeeuwse regeling andere Nederlandse provincies is men nog niet zo ver ligt in 1969. De commissarissen van de koningin provincies kregen een brief van de toenmalige minister van binnenlandse zaken over de bundeling van krachten bij hulpverlening aan de burger in nood. Ook Zeeland's commissaris kreeg een dergelijke brief die tot volg had de instelling van twee c missies één in Zeeuwsch-Vlaanderen en één in Midden- en Noord-Zeeland, die leidden tot een centraal alarme ringssysteem voor die gebieden, reikbaar onder het telefoonummer 4444. Subcommissies gingen zich voorts bezighouden met de regionali satie van het ambulance-vervoer, de regionalisatie van de brandweer, de bestrijding van rampen in vredestijd en de district s-geneeskundige- en ge zondheidsdiensten. Begin 1970 trad het meldingscentrum voor de burger in nood 'oij het nieu we politiebureau in Temeuzen in wer king. Later volgde ook dat in Noord en Midden-Zeeland, beiden onder de nummers 4444 in Noord- en Midden- Zeeland, beiden onder de nummers 4444 in Terneuzen (01150) of Goes (01100). Deze meldingscentra kunnen nu dus hulpdiensten als ambulances, doktoren en brandweerverzoeken (niet 'opdra gen') him diensten te verlenen ten behoeve van de burger in nood. „Dat was aardig, zo dachten wij in mei 1970, maar waar blijf je in Zeeuwsch-Vlaanderen. als er zich eens een ramp van grotere omvang zou voordoen, en je beschikking hebt over slechts vier ziekenhuizen en acht am bulances? We ijn toen wat van nature gebruikelijk is in Zeeuwsch- Vlaanderen over de grens gaan kijken, want in het noorden is im mers de Westerschelde de barrière", vertelt dokter Lelie. Men legde eerst contacten met de ziekenhuizen over, de grens: Het academisch ziekenhuis in Gent," het Sint Jans Hospitaal m| Brugge, de Algemene ziekenhuizen Stuivenberg en Middelheim in Antwer pen. Men kwam via deze ziekenhuizen I ook in contact met het Belgisch hulp-; centrum nummer 900, dat over het dat dokter lelie adviserend lid van dat bestuur is geworden. „Via dat bestuur bereikt ons een massa infor-j matie, die ons op andere wijze veel moeizamer zou hebben bereikt", zegtl dokter Lelie. Zoals gezegd is hij tot nu toe tevre den met het bereikte resultaat, maar hij zal pas voldaan zijn als alles in wettelijke kannen en kruiken is. BROUWERSHAVEN Woensdagmid dag is brand uitgebroken in een oude kapschuur aan de Schouwsedijk tus sen Den Osse en Brouwershaven. De schuur, die oude rommel bevatte, zo als enkele afgedankte ledikanten en itroe is eigendom van de BV 'Afgunst' Bos en dokter J. E. Vogelenzang, deskundig op het gebied van de ram penbestrijding en le hoofdgeneeskundi- ge bij de arbeidsinspectie in Rotter dam kreeg de 'Zeeuwse delegatie' de' gelegenheid kennis te nemen van de kwaliteit en de capaciteit van Belgi sche ziekenhuizen, die bereid bleken in geval van ramp Zeeuwse slachtof fers op te nemen. Hoogste kwaliteit „Wij in Nederland hebben de mening dat alles bij ons het beste ter wereld is. Maar ik wil wel zonder meer stellen dat in deze Belgische zieken huizen medisch werk van de aller hoogste kwaliteit wordt geleverd, dat iedere denkbare toets der kritiek kan! doorstaan", zegt dokter Lelie. „Het Sint Jans Hospitaal te Brugge mag dan zijn oorsprong vinden in een klooster uit, de elfde eeuw. de genees kundige outillage en apparatuur die ik daar heb gezien was van het allermo dernste peil. En ik was toch wel geïmponeerd door de voortreffelijke 'intensive care'-afdeling bijvoorbeeld, waarmee ik in het academisch zieken huis te Gent kennismaakte De zie kenhuizen in de aan Zeeland grenzen de Belgische provincies zijn zodanig uitgerust dat zij patiënten uit Zeeland, die als 'gevolg van calamiteiten lijden aan ademhalingsstoomissen, hevige brandwonden en gepenetreerde ernsti ge borstverwondingen, kunnen opvan gen en behandelen. De besprekingen zetten zich voort. Er werd zelfs een helicopterlandings-proef in Zeeuwsch- Vlaanderen geënceneerd. Eind 1973 was het zover dat het Nederlands ministe rie van Volksgezondheid de besprekin gen van de 'Zeeuwen' met de Belgen als 'zeer belangrijk', kwalificeerde. Dokter Lelie en de zijnen konden de onderhandelingen met goedvinden van het ministerie verder gaan voeren op basis van het reciprociteits- of weder kerigheidsbeginsel. De zaak ontwikkel de zich en kwam op ministerieel-niveau: 11 maart van dit jaar stelde de Neder landse secretaris-generaal van het mi nisterie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne aan zijn Belgische collega van volksgezondheid, gezin en leefmi lieu voor een gezamenlijke werkgroep in te stellen, die een bilaterale overeen komst voor een rampenplan in vre destijd kan opstellen. Al op 26 maart lieten de Belgen weten dat zij ak koord gingen. Namens België zit in J die werkgroep dokter Amerlinck, di-| recteur-generaal volksgezondheid enj hoofd 'hulpdienst 900', en namens Ne-j derland de Zeeuwse inspecteur volks gezondheid dokter Lelie en de Rotter damse rampendeskundigë dokter Vo gelenzang. „Ik zet boven die alles een motto het motto van de 'afgunst', want er; bestaat in België een zeer effectieve! organisatie op het gebied van hulpver lening aan de burgers in nood. die uitstekend functioneert. Als men be denkt dat deze organisatie al bijna tien jaar geleden daar in werking is, getreden, dan kan men alleen maar met een zekere afgunst blikken naar, onze zuiderburen en daaibij de wens, uitspreken, dat een dergelijke organi satie in ons land op tal van punten spoedig navolging mag vinden." Hij wijst er dan nog eens op dat het Belgische hulpcentrum 900 over het gehele land onder dat nummer telefo nisch te bereiken is. over dirigerende bevoegdheden beschikt, en onder meer over uitstekende communica tiemiddelen tussen ambulances, zie kenhuizen. brandweer- en politiekorp sen, die daardoor 'a la minute' van calamiteiten op de hoogte kunnen worden gehouden. De brand in de vrijstaande schuur is vermoedelijk aangestoken door me:1 vuur spelende kinderen. Het grootste deel van de schuur kon behouden blijven. De schade wordt geraamd op' ongeveer 6000 gulden. De brandweer van Brouwershaven had het vuur spoedig onder controle en kon na ongeveer t.wee uur inrukken. De even eens gealarmeerde brandweer van Dreischor behoefdeniet in actie te komen. Voorbereidingsbesluit Westerscheldemond VLISSINGEN In de aankondiging van de commissievergadering voor de ruimtelijke ordening, in de PZC van woensdag, die vanavond, donderdag, wordt gehouden is een fout geslopen. Omtrent het voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan Wester scheldemond staat in het bericht da: b. en w. het niet eens zijn met het raadslid B. Kossen (PvdA), die vragen, heeft gesteld over het watergebied van de gemeente Vlissingen (dat zich. uitstrekt van de Belgische grens tot nabij Domburg, aan de zeezijde be-| op de plaats van het voormalige ge grensd door de 3-mijis-zone en in de meentehuis met bijbehorende erven Westerschelde doorlopend tot Borsse-eventueel woningen, winkels, horeca- le). De heer Kossen stelt dat dit bedrijven, verzorgende bedrijven en gebied vanwege zijn waarde als na-; gebouwen voor bijzondere doeleinden tuurgebied beschermd dient te wor- mogen worden gebouwd. De gemeen-, den. Daarover zijn b. en w. het echter teraad van Valkenisse behandelt, hetl wél eens met de heer Kossen. voorstel tijdens de vergadering die Voorstel tot bouw 12 woningwetwoningen in Zoutelande KOUDEKERKE B. en w. van Val- kenisse hebben de gemeenteraad voor gesteld het voormalige gemeentehuis In Biggekerke in het publiek te verko pen. Het college vindt het gewenst, hel gebouw, dat geen enkele openbare bestemming meer heeft en dat in een zo'n onderhoudsloestand verkeert, dat maatregelen noodzakelijk zijn. te ver kopen. Het gemeentehuis staat op de monumentenlijst, waardoor de toe komstige eigenaar in zijn eventuele verbouwingsplannen sterk zal worden beperkt. Uitwendig zal er aan het' gebouw weinig of niets mogen wor den veranderd. B. en w. hebben de minister van erm daarom verzocht, het gebouw- van de monumentenlijst af te voeren. Het college wijst de raad er op. dati RAADSLID BARON COLLOT D'ESCURY: OPMERKINGEN 'ONVERKWIKKELIJK' „GEEN 17 MILLE OVER VOOR STAND AMBTSWONING" 'niientarisatie Vandaag, donderdag, gaat dus het Ne derlandse deel van de gezamenlijke werkgroep in Leidschendam bij het directoraat van de volksgezondheid een inventarisatie opstellen voor de gehele'i'an'cl "de hulpdiensten bij grote-straks gezamenlijke Belgiseh-Neder- en kleinere ongevallen en rampen' coördineert en dirigeert. Men kwam ook uitiendelijk terecht bij de Belgi sche directeur van de volksgezondheid in Brussel, dokter Amerlinck, tevens directeur van het nationale hulpcen trum 900. „Deze stelde zich vanaf het begin al positief op ten aanzien van samenwer king bij rampen in vredestijd, maar wilde zelfs nog verder gaan", vertelt dokter Lelie. landse besprekingen. Het ligt ook in de bedoeling om het ontwerp-akkoord voor een Belgisch-Nederlandse samen werking bij rampen in vredestijd geboren uit een Zeeuws initiatief j aan de orcle te stellen op de eerstvol gende Benelux-regeringsconferentie. Dokter Lelie is er tevreden mee, maar nog niet voldaan. Hij heeft reden tot I tevredenheid, ook al omdat de Belgen hem hebben verzocht zitting te nemen. in het bestuur van "het instituut voori genwoordig de mond vol over groen-' KLOOSTERZANDE De gemeente raad van Hontenisse heeft zich woens dagavond nog even beziggehouden! met de ambtswonning van de burge-i meester. Zoals bekend is die ambts woning in het verleden aanleiding ge weest tot een felle discussie Raadslid P. Mangnus (gemeentebelang) roerde dit onderwerp aan bij de behandeling; van liet voorstel om plantsoenen aan te leggen aan de Rozenstraat en het i Ericaplein te Kloosterzande. De kos-; ten hiervan worden geraamd op 12 mille. De heer Mangnus had bezwaar tegen groenvoorziening op het perceel grond, achter de ambtswoning in de Rozen straat. Het ging bij hem over een| strook grond van 400 vierkante meter. Die grond wilde hij bestemmen voor particuliere woningbouw. Hij becijfer de dat die verandering de gemeente', Hontenisse ƒ17.000 opleverde tkosten; aanleg van het plantsoen en grond prijs) „We hebben geen 17 mille meer over voor de stand van de i ambtswoning", motiveerde het raads lid. Ook de heer A. Roctus zag dat stuk' grond liever gevuld met woningen aan met groen. Raadslid J. A. Baron Col- i lot d'Escury vond de opmerkingen1 van zijn collega-raadslid bijzonder, 'onverkwikkelijk'. Hij zag de relatie j niet tussen groenvoorziening en de burgemeesterswoning. „We hebben te-! voorziening. Ik zie de relatie niet. De i woning staat er gewoon. In de Rozen-j straat genieten straks veel mensen van groen. Mag de burgemeester dat dan niet? Er worden op een gezochte manier koppelingen gemaakt", aldus het raadslid. De heer Mangnus hierop: .De heer Collot is niet op de commissieverga-, dering geweest en hoeft dus ook geen j aantijgingen te maken." Collot d'Escury: „Ik heb wel het ver-| slag gelezen. Ik noteer laat ik me voorzichtig uitdrukken dat er een relatie wordt gelegd tussen groen en de burgemeesterswoning. Bijkbaar hebt u een aversie tegen groen want: ik zie geen verschil tussen groen in de buurt van de burgervader of bij ande re mensen in de Rozenstraat." Vervol gens beschuldigde de heer Mangnus burgemeester mr. M. Somers van het vertellen van 'complete leugens'. Waarna burgemeester Somers de dis-", cussie sloot met de opmerking: „Ik: vind het. onelegant om zo tegen de' voorzitter te spreken. Ik beticht u toch ook niet van leugens." De raad ging tenslotte met het voorstel ak koord met de stemmen van P. Mang» nus en Roctus tegen. onderhoud van de gebouwen op het dagrecreatieterrein. Naar de mening van de heer Mangnus werd de ge meente van die transactie niets wij zer. „We worden er niet beter en niet slechter van. Het tekort op het dagre creatieterrein blijft 80.000. De huur overeenkomst raakt kan: noch wal. Voor die prijs kun je het aan ieder een kwijt." Hij vond het tevens niet; correct dat het voorstel niet in de commissie midden- en kleinbedrijf en financiële commissie was behandeld- Burgemeester Somers: .Het Is een experiment. We moeten maar zien hoe het loopt. Er is zowel voor ons als voor de exploitant een risico aan verbonden." Wethouder W. D. Lam- maandag om half acht in het gemeen tehuis le K«?udekerke wordt gehou den. Op de agenda staan verder het voor stel om medewerking te verlenen aan de bouw van twaalf woningwetwonin gen te Zoutelande in het bestemming plan Zoutelande-Noord en het voor stel het beroep van de heer P. Bras ser. Groeneweg 2 te Koudekerke, te gen het besluit van b. en w. tot weigering van toestemming voor de bouw van een tweede bedrijfswoning bij zijn agrarisch bedrijf, ongegrond te verklaren. De voorschriften van het bestemmings plan "Buitengebied', waarin he: be- arijfscomplex van de heer Brasser ligt. laten bij elk agrar.sch bedrijf maar één bedrijfswoning toe. B. cn w. kunnen ontheffing verlenen als een juiste bedrijfsvoering die noodzakelijk maakt. In dit geval het college daar echter niet van overtuigd, ook niet door een verklaring van de ZLM dat de bouw van een tweede bedrijfswo ning noodzakelijk is. De argumentatie die de heer Brasser in zijn beroep schrift gebruikt acht het college even min voldoende en he: stelt de raad an ook voor, dit ongegrond te verklaren. B. en w. stellen de raad verder voor een bijdrage van 13-879.40 te verle nen in de kosten van de aardgasvoor ziening voor het gebied Groo: Valke nisse. De PZEM heeft plannen voor de aansluiting van de duinstreek 'Groot Valkenisse' op het aardgasnet. Tot nu toe hebben de eigenaren van 37 woningen en twee bedrijven laten weten op het net een aansluiting te •wollen krijgen. Van de 37 woningen zijn er 10 permanent bewoond. Het college vindt, dat hoewel het slechts om een gering aantal woningen gaat de gemeente toch medewerking moet verlenen omdat een deel van de inwo ners niet in een ongunstiger positie moet. blijven door de in ai: geval minder gunstige ligging van woningen en bedrijven. Als bijdrage in de door de gemeente gemaakte kosten zal de eigenaren/bewoners binnen he: gebied 1535 in rekening worden gebracht B. en w. willen tenslotte aan eigena ren/bewoners van permanent bewoon de woningen die nog niet op het. net zijn aangesloten een bijdrage in de kosten verlenen tot een maximum van 1600. Het college vraag: de raad voorts een subsidie van 250 per jaar toe te kennen aan de Stichting Radio Wal cheren. B. en w. stellen tenslotte voor de heer P. Francke te Zoutelande met benoem tot 'De Zeeuwen' naar Halsteren GOES De Goes; wandelsport vereni ging "De Zeeuwen' doet zaterdag mee aan de tocht, die de v andeisportvere- niging "Vrederust' uit Halsteren orga- bert: „Door die transactie wordt het niseert. "De Zeeuwen' heeft onlangs nog deelgenomen aan de wandeltoch ten in Borssele. Zowel de junioren als de senioren behaalden daar de groepsprijs. Hospitaalkerkschip 'Henri Dunant' te Kortgene De Vogel De heer P. Mangnus had ook besswa ren tegen "net voorstel om het dagre creatieterrein in het recreatiegebied' 'De Vogel' te Hengstdijk te laten ex ploiteren door de heer G. Aper te Sas van Gent. De heer Aper is van plan; watersportartikelen te verkopen en1 verhuren. Dat levert de gemeente :n totaal 4000,- per jaar op. Hij houd: dan tevens toezicht en verzorgt het; dagrecreatieterrein attractiever, vendien worden we er 4000.- beter van. Ik weet wel dat da: nog ƒ80.0001 verlies is maar dat is toch beter dan i 34.000 verlies." Paardestal Tijdens de rondvraag vroeg de heer' Roctus clementie voor een inwoner van Hontenisse die zonder bouwver gunning een paardestal had neergezet- Bovendien vroeg hij zich af of er in dit I geval niet met twee maten werd geme- ten omdat hij meende dat er in de ge-' schip meerde af aan de oormaiige meen te wel meer stallen en gebouw- steiger, waar burgemeester p J tjes zonder vergunning zijn gebouwd Evers uit Kortgene de" 2.«-wen 'toé-' Wethouder Lambert: .Als u ze weet te sprak en hen een palmgbrood'e aan- vinden, geef het dan door. We zullen bood. Dokter H. Jar. ---, -.v.n.-z "e' er dan wel wat aan doen." Burge- van he: Nederlandse Rode Krats ales meester Somers vertelde dat de stal, ling Noord-Beveiand, bood eer. band- om drie redenen tegen de grond doek aan waarop de Zeeiandbrug moet: .De eigenaar had geen bouwver- staat afgebeeld. Tot slot bracht de gunning, het was in strijd met één Koninklijke muziekvereniging 'Een- stemmingsplan en de stal stond 'foei- dracht Mank- Macht' me: majorettes lelijk". en drumband de gasten eer. serenade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 7