boom: booxe rigend fa Schietingen Oostburg heeft basketbalclub Aan de verbruikers in Uzendijke en omgeving yjuWOAG MEI I97A Wissel Zeeuw,is Vlaanderen PROVINCIAlf ZEEUWSE COURANT 5 ££K5r£ ZWEMMERS IN BAD 'DE VESTE', BRESKENS ADVERTENTIE, □PETÜHÜÏ5Ï 10 en 11 mei gaat het gebeuren öon dag, vrijdag en zaterdag 3 dagen voor u van belang »/n OPEMLAAKDIIV KORENDIJK RO MIDDELBUR' KI.IKIVS telefoon (011801 14951 BRESKENS Het nog niet officieel nopende zwembad 'De Veste' te Bres- keus is tijdens de eerste openïngsda- j,n - zaterdag en zondag niet door iecl zwemmers en zwemsters bezocht. De weersomstandigheden waren daar jeker schuldig aan. Zaterdag waren er in totaal een veer- rigtal zwemmers en 20 kijkers. Zondag èapten lf) zwemmers in het bad. ter- zijl er in totaal tien mensen een kijkje kwamen nemen. De temperatuur van het water zon- (tïemiddag wezen de thermometers 19 enden Celsius aan werd als 'lauw' ervaren. Na het bad bleek de tempe ratuur van de buitenlucht allesbehalve mee te vallen. Met als gevolg een 'run' naar de kleedhokjes. VY ZAAMSLAG HIELD KAMPIOENSRECEPTIE ZAAMSLAG De voetbalvereniging Zaamsla? heeft zaterdagavond in een geheel gevuld verenigingsgebouw 'De Rank' de kampioensreceptie gehouden. Bestuur en spelers namen vele bloe men. cadeaus en felicitaties in vangst. Onder de aanwezigen waren de heer i. W. Bakker, voorzitter van de KNVB- afdeling Zeeland, competitieleider Bie- rens. afgevaardigden van de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaande ren en lal van bestuursleden van buiige clubs. Competiiieleider Bierens overhandigde aanvoerder Piet Babijn de beker voor de afdelingskampioen zaterdagvoetbal. Hij deed dit echter pas nadat de be ker gevuld was met pils. Bierens nam zelf de eerste slok. gevolgd door Zaam- slagvoorzitter C. Dees. Voorzitter Stolk van de supportersvere niging feliciteerde bestuur en spelers en overhandigde de aanvoerder een fraaie standaard. Tot slot sprak Rinus Zegers namens de spelers. Hij beloofde de heer Bie rens dat Zaamslag in de wedstrijden van het kampioenschap van Nederland als afgevaardigde van de afdeling Zee land zijn beste beentje voor zal zei len, ook op sportief gebied. De Aardenburgse Boldersclub ABC speelde tegen de 'Grensbolders' uit Eede. ABC won met 62-44. Na de wedstrijd werd nog een prijsbolling gehouden. De uitslag luidt: 1 F. Rijc- kaert - E. Rijckaert - C. Bauwens; 2 R. Martens - A. Minnaert - K. Goe- ihals; 3 C. Staelens - P. Laridaen R. Coene. De uitslag van de 4e clubboling van ABC luidt:: 1 R. van Rie - P. de Geeter C. Bauwens; 2 W. Veldkamp - R. de Geeter - O. D'Hoore; 3 J. Focke R. ae Geeter - E. Rijckaert. Op Koninginnedag speelden vierenvijftig bolders om de 'Grote Prijs van Hob- oyhuis Daansen'. De uitslag daarvan is: 1 R. Coene - P. Laridaen - G. Baute; 2 C. Rijckaert - A. van Pame- len - R. de Geeter; 3 E. Rijckaert - E. Van Rie - G. de Geeter. In lokaal A. de Block te Zuiddorpe werd een bollingwedstrijd gehouden. De uitslag luidt: 1 C. Audenaerde; A. de Block, beiden uit Zuiddorpe en mevrouw Oosting uit Axel; 2 A. van Da mme en G. F. van Magroot, beiden ui; Zuiddorpe en P. Oosting uit Axel; 3 G. Taalboom, W. Boeye en J. Lahei ne, allen uit Zuiddorpe. GOES Slot Ostende, 17-19 uur: sociaal café. .MIDDELBURG Gasthuis. 19.45-21 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN Bethesda, 19.45-21 uur; uitzending Rawa. Hoofdbureau politie; 19.30-21.30 uur: spreekuur. GOES Grand, 20 uur: Jesus Christ Super Star, alle leeftijden. MIDDELBURG Citv, 20 uur: Sum- mertime-Killer. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Vrolijke ontucht in Tirol, 18 jaar- TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De «zeren mist, 14 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: De langste dag. WDDELBüRg Rijksarchief, 9-12.30 n 13.30-17 uur: hugenoten in Zeeland. snop Six en Six, 9-12 en 13-18 uur: jeningen schilderijen Gera Dauvil- jogeveenbuis, 9-17 uur: schilderijen reningen stonfontwerpen J. van Im merzeel. ^ENT Uilenspiegel, 9-12 en 13.3018 uur: tekeningen Inge van oerKooij. TERNEUZEN Stadhuishal, 8.15- mr -uur: E'gen beeld Nederlandse Noord- en Midde -Zeeland te Goes, tel. 01100-4444. Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01150-4444. looien en St-Philipsland, tel. 0011. KPJ en PJZ hielden ontmoetingsweekeinde .AARDENBURG De PJZ-afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de KPJ- kring Hulst hebben zaterdag en zon dag een ontmoetingsweekend gehou den in het Van Eeghenhuis te Aarden burg. Vrijdagavond begon het weekend met het spelen van enkele kennisma- kingsspelen. De kennismaking werd zaterdagmorgen verstevigd door het spelen van een partij voetbal en een rugbywedstrijd. De zaterdagmiddag werd er gediscus sieerd over de doelstellingen van. de samenwerking tussen en de problemen rond de beide organisaties. De zater dagavond werd gevuld met film en kampvuur. Zondagmorgen nam iedereen vroeg deel aan een 'dauwtrapwandeling'. Hierna werd er aan creativiteit gedaan. De werkstukken werden 's middags beoor deeld. Tot slot was er een gezellig sa menzijn. B. EN W. AARDENBURG WILLEN TARIEVEN VOOR ZWEMBAD EN SPEELTUIN VERHOGEN AARDENBURG B. en w. van Aar denburg willen met ingang van dit zo merseizoen de tarieven van het zwem bad en de speeltuin verhogen. De ge meenteraad behandelt dinsdag 7 mei een voorstel daartoe. Een gezinsabonnement voor het zwem bad, geldig voor het hele seizoen, k van 30,- op 40,-, een seizoenkaart voor zwemmers van 16 jaar en ouder gaat in plaats van 15,-. 20.- kosten, een seizoenkaart voor zwemmers on der de 16 komt van 10.- op 15,-, een seizoenkaart voor elk tweede gezins lid van 6,- op 15-, voor het derde en de daaropvolgende gezinsleden van 4,- op 10.-, een leskaart voor per sonen van 16 jaar en ouder gaat plaats van f 15.-, 20.- bedragen. leskaart voor zwemmers onder de 16 komt van 10,- op 15,-. Voor de bei de laatste categorieën is een abonne ment verplicht gesteld. Een 10-badenkaart. voor 16 jaar en ou der komt van 8,50 op 12,50, een 10-badenkaart voor beneden 16-jarigen van 7,50 op 10,- en losse baden kos ten in plaats van 1,25. 1,50. Een gezinskaart voor het speeltuinsei zoen gaat straks in plaats van 12.50, ƒ15,- kosten, een dagkaart komt van ƒ1,25 op ƒ1,50. B. en w. willen voorts dat de Aarden burgse tennisclub SJEF 200,- per jaar meer gaat betalen voor het huren van de tennisbanen op het sportpark. SJEF betaalt nu ƒ400,-, het college wil dat het ƒ600,- wordt. Ook over dit voor stel moet de raad aanstaande dinsdag beslissen. Eric van de Gucht sportman van 1974 bij HVV'24 te Hulst HULST Zaterdag hield de jeugd commissie van HW'24 te Hulst de jaarlijkse tienkamp als sluitstuk van de competitie voor de sportman van 1974. De 15 jeugdelftallen met ruim 200 jongens hebben hieraan meege daan. Als elftalwinnaars kwamen uit de bus: Al-junioren: F. Joziassen; A2: A. Lam mens: A3: W. Esseling. Bij de B-junio- ren: BI: F. van de Gucht; B2: P. Se- ghers; B3: H. van de Klooster; B4; L. van Dam en B5 L. van de Voorde. Bij de pupillen in Cl werd L. Leenknegt eerste, bij C2 werd dat F. Faas; C3: F. Weemaes; C4: B. van Eerdenburg. In de leeftijdsgroep van 8 tot 10 jaar werd Maarten Zwegers winnaar; D2: C. van de Veeken en D3: R. de Bruyn. Uit deze winnaars werd door de jeugd commissie met algemene stemmen Eric van der Gucht gekozen tot sportman 1974 van HVV'24. F. Joziassen kwam op de tweede plaats en derde werd A. Lammens. SAS VAN GENT Demonstratie van Thor te Zelzate SAS VAN GENT In het kader bet 85-jarig bestaan van de gyr stiekvereniging Thor uit Sas van Gent gaf de vereniging Eurohal te Zelzate (B.) een demonstratie, waaraan ruim 400 leden deelnamen. De Sasse harmo nie 'De verenigde vrienden' luisterde het gebeuren muzikaal op. Vijf a zes. honderd toeschouwers woonden de de monstratie bij, onder wie burgemees ter W. R. V. Dusarduijn. wethouder W. H- M. Colsen en welzijnsambtenaar R. Kattou. Op 8 juni houdt Thor een groot kring evenement voor de KNGV in de Braak man. Alle Zeeuwse en Brabantse tum- krijgen nemen hieraan deel. Op september wordt een feest, gehouden voor de viering van het jubileum. Het bestuur van Thor is op het ogenblik druk doende om een feestprogramma samen te stellen. Expositie Inge van der Kooij in Sasse galerie 'Uilenspiegel' SAS VAN GENT In galerie Uilen spiegel -te Sas van Gent is zaterdag middag om vier uur een nieuwe expo sitie geopend, waarop ditmaal werken van de kunstenares Inge van der Kooij te zien zijn. De expositie van tekenin gen duurt tot 31 mei. De openingstij den van galerie Uilenspiegel zijn van maandag tot en met zaterdag van ne gen tot twaalf uur en 's middags van half twee tot zes uur. Op vrijdagavon den kan de expositie bezocht worden tot negen uur. Zondagmiddag is de ga lerie geopend van twee tot zes. Op woensdagmiddag is galerie Uilenspie gel gesloten. KOEWACHT EMM te Koewacht verzorgde muziek in eucharistieviering KOEWACHT De muziekvereniging EMM uit Koewacht heeft zondagmor gen in de dienst van tien uur voor het eerste medewerking verleend aan een eucharistieviering. Pastoor Van Wezel, die de hoogmis celebreerde, had hier toe besloten ter gelegenheid van kermis te Koewacht. De kerk stampvol. EMM zorgde voor de bege leiding bij de gezangen. Tot besluit werd nog ter gelegenheid van de ver jaardag van de koningin het Wilhel mus gespeeld. GRAAUW Eucharistieviering GRAAUW Zaterdag 4 en zondag 5 mei was er een bijzondere eucharis tieviering in Graauw. Pastoor A. Mi- chielsen uit Graauw leidde de dienst. De gezangen werden verzorgd door dé familie Verguit uit Waasmunster (B.), die met acht leden ook met elektro nisch orgel, violen en fluiten de ge zangen begeleidden. Kaartwedstrijden Aan de kaartwedstrijd in het gemeen schapshuis te Graauw namen 40 leden van de bond van bejaarden en gepen sioneerden uit Graauw deel. De uit slag luidt: 1 P. d'Haens; 2 R. Bauwens: 3 C. van Heese; 4 R. Verhaegen; 5 P. Tottë. Aan de kaartwedstrijd bij E. de Roeck te Graauw namen 35 personen deel. De uitslag luidt; 1 K. Dumez-J. Heyens; 2 J. Kanon-W. Tottë; 3 A. van Eerdenburg-P. Mahu. Aan de schieting bij H Dallinga te Aan de schieting bi; A Stallaen te Sluiskil namen 43 schutters deel. De Boschkapelle namen 37 schutters deel.j uitslag luidt: hoge vogel J. van de, De uitslag luidt: hoge vogel; E. Lam- Velde. Bouchaute (Bi; eerste zij vogel i bert. Boschkapelle; eerste zijvogel: W. A. de Bakker. Hengstdijk, tv.'eede zij- van Dijk. Boschkapelle; tweede zijvo- vogel C. Bleyenbergh. Sluiskil: groot- ge".: A Schelfaut. Stoppeldijk: groot-1 ste aantal f3); P. Hamelinck. Sluiskil, ste aantal '4 stuks.': A. Wentzler. Aan de schieting bij I. Picavet-Mar- Boschkapelle. tens te Nieuw-Namen namen 23 schut ters deel. De uitslag luidt: hoge vogelAan de schietmg bij A. de Kind 'e van Rooyen; eerste en tweede zij- Koewacht namen 59 personen deel. kunst in zeeland Tweejaarlijkse Concert Nederlands vogel A. Kerckhaert; grootste aantal (5) L. van Stiggelen en G. van Roey en, allen van Nieuw-Namen. Aan de eerste schieting :n Da Linde te Kloosterzande namen 54 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel A. Verhoeven. Kloosterzande: eerste zij- vcgel F. Pieters, Kloosterzande. twee-, de zijvogel E. de Maet, Ossenisse; extra vogel J. de Waal. Kloosterzande.' Aan de tweede schieting namen even-I eens 54 schutters deel De uitslagi zijvogel: P. van Esoroeck. Sluiskil: luidt: hoge vogel R. van Steenbergen, i derde zijvogel- G. Savooy; Sint-Jan- De Klinge fB): eerste zijvogel F.; steen; vierde zijvogel: J. de Beule. Pieters te Kloosterzande. Sint-Jansteen: eerste kal; J. Misseg- hers. Axel; tweede kal: E. Savooy. Aan de eerste schieting bij Cyr. de, Sint-Jansteen; derde kal: M. de Cock, Kind te Kapellebrug namen 60 schut-i Zuiddorpe; vierde kal: A. Roose. ters deel. De uitslag luidt: hogevogel. Axel. J. de Vetter, Kapellebrug; eerste zijvo-' gel: Ermo Schelfhout. Kapellebrug; Aan ae schieting bij A. de Block te fweede zij vogel: G. Dullaert, Tromp; Zuiddorpe namen 43 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel: mevrouw De uitslag is: hogevogel en eerste zijvogel: W. Rombout. Koewacht; tweede zijvogel: F. Herrewegh. Koe wacht; grootste aantal (4 stuks): M Audenaerde. Koewacht. Aan de schieting bij Sim-Sebastiaan te Zuiddorpe namen 55 schutters deel De uitslag luidt: eerste hogevogel: A. Lecluse. Wachtebeke (Bi; tweede ho gevogel: F. Kamoen. Westaorpe; eer ste zij vogel: A. Roose. Axel; tweede Aan de tweede schieting namen even eens 60 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel: P. Vermeulen. Sint- Jansteen; eerste zij vogel: J. De Vetter, Kapellebrug; tweede zijvogel: A. de Laef, Tromp I BI Oosting, Axel: eerste zijvogel; Damme. Zuiddorpe. tweede zijvogel: A. de Ridder. Zuiddorpe: grootste aan tal 6 stuks iJ. de Cock. Zuiddor-1 'Speelspiegel' afgesloten SLUISKIL. GILDE HUIS De jaarlijkse 'Speelspiegel'zit er weer op Na Middelburg en Hulst werd zaterdag in het Gildehuis deze amateurtoneel»)»- nifestatie besloten door respectievelijk De Heikantse Komedie, het Werkthea ter Middelburg en het 'thuisspelende Sempre Avantie. De avend stond nie* alleen in het teken van toneel. Er was ook de dodenherdenking, en wie kan zich een ontroerender moment voor-i stellen als onder het slaan van acht uur tussen 2 soldaten op het podium de claus 'als ik mijn ogen sluit en, zo het waanzinnige van bezetting en onderdrukking nog eens extra wordt onderstreept. Ik citeerde iets uit "Eén, twee in de maat' van Alben Maurits. de door del Heikantse Komedie reeds eerder te Hulst vertoonde éën-akter. waarmee; nu geopend werd. Een ernstig stuk dat door zijn poëtische inslag toch; weer niet te dramatisch wordt en precies dat effect heeft wat het be oogt: er blijft iets hangen, er blijft iets nazinderen. Na de één minuut in acht genomen stilte kreeg de avond een geheel an der karakter- 'Oog om oog' van Peter Shaffer bleek een erg spiritueel blij spei met sprankelende teksten en ver rassende wendingen. Daarbij erg goed. gespeeld ook. De klucht 'Ik heb mooie; Kamerkoor in Sint-P hilipsland SINT-PHILIPSLAND. DE WIMPEL Het "Nederlands Kamerkoor', dat oor spronkelijk een week eerder dan op 4 mei in Sint-Philipsland zou concerte ren. gaf zaterdagavond ln het dorps huis 'De Wimpel' een programma met liederen, die deels op de vierde met waren afgestemd- Men zou zich kunnen afvragen: ..Wat doet het Nederlands Kamerkoor fcen waarschijnlijk vrij kostbare zaaki ln Sint-Phiiipsland?" Ik heb mc laten vertellen, da: men ln deze plaats drie zangverenigingen heeft en vandaar misschien dat een koor een trekpleis ter Ls. Er waren ;n ;eder geval een flink aantal liefhebber* opgekomen, maar... ik vermoed dat het er nog veel meer hadden kunnen zijn. Men had dan niet alleen kunnen luisteren naar zang op een eenzaam hoog niveau, maar men had ook kun nen horen en zien wat so.mbebcersmg inhoudt bij het alom bekende en door praktisch ieder koor gezongc-n Txxrus iste' van Anton Bruckner. Niet dat de koorleden plotseling volgende week op de repetitie een andere houding aan 222n nemen, want per slot moet ieder bij zijn eigen vak blijven. Bij A. de Schepper te Koewacht vond de koningsschieling plaatsL™ df u, DITO, scMletsmaa.schapp,, Smt-Sebasgaan uit Koewacht. Er namen dertig leaen aan deel. Koning werd de heer R. van Aan de eerste schieting bij P. van Oevelen te Lamswaarde namen 37 j schutters deel. De uitslag luidt: hoge-] vogel: Th. van Goethem. Lamswaarde; eerste zijvogel: H. van Waterschoot,; Gaever van Koewaci Hengstdijk; tweede zijvogel: P. Bo- baert. Wychen; grootste aantal (6 stuks): A.-Hendriks. Lamswaarde. Aan de tweede schieting namen even- schutters deel. De uitslag luidt: hoge- blommo' gespeeld door Sempre Avan-j opende deze avond met tie sloot dan de rij en brengt ons tot mes debateurs". eer*; i: 'Deba comre een zetting eens 37 schutters deel. De uitslag! luidt: hogevogel: R. Herrewegh. Lams waarde: eerste en tweede zijvogel: P. Bogaert, Wychen; grootste aantal f5 stuks): E. van Waterschoot, Lams-! waarde. OOSTBURG OOSTBURG Sinds zaterdagmorgen heeft ook Oostburg een basketball-1 club. Een tiental jongeren kwam in de sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg bijeen onder leiding van de heer De Haan uit Souburg. Het resultaat van een half uur durende bespreking was dat er een voorlopig bestuur, bestaan-1 de uit de heer De Haan (voorzitter),' Herman van Terheijden (secretaris) en José Kole penningmeesteresse) werd gevormd. Op korte termijn wil len de Oostburgers de naam en de clubkleuren moeten nog uitgedokterd worden met de training beginnen. Gedacht werd aan 14 mei. omdat ieder van de aanwezigen bleek op dinsdagavond tijd te hebben voor de training. De training gaat in eerste vogel O. Saman, eerste zijvogel Saman, tweede zijvogel A. van der| Sijpt. Aan de tweede schietmg namen eveneens 101 schuters deel. De uit- slag luidt: hogevogel P. vn der Steen.: eerste zijvogel A. van der Sijpt, twee de zijvogel J. Martens, grootste aantal (5) E. van Damme. allen wacht. Vergadering NVV- W.-Z.-Vlaanderen Het was voor de derde keer dat Speelspiegel werd georganiseerd en zo; scheen het mij althans toe, goed geor-i ganiseerd. De stukken, waarin een grote variatie te zien was. waren over het algemeen van behoorlijk niveau. De technische begeleiding was uitste- kend, kortom, het was wel leuk. Kanl het leuker, beter, zo heb ik me zitten afvragen, of is men tevreden met de] huidige gang van zaken. Ten aanzien van die punten kwamen bij mij eert aantal dingen op, conclusies, sugge-; ■an Koe sties misschien. 1. de publieke belang- stelling is niet bijster groot; het pu-| bliek bestaat voor het merendeel uit' collega-tonelisten; 2- De accommodatie niet overal even optimaal, waar zij I - - -- -- h~. I mes debateurs'. eerst van Claude Gouöimel en daarna van Claude 3e Jeune, componisten uit de zestiende eeuw. He; gegeven is ont leend aan Psalm 35. Het werd een begin van een avond van perfecte koorzang naar later bleek) m een vermoedelijk wat 'zwaar* zingende zaal. OOSTBURG De afdeling West- Zecuwsch-Vlaanderen van het NVV hield vrijdagavond een vergadering in 'De Eenhoorn' te Oostburg. Voorzitter Het programma, dat wat de eeuwen betrof, een sterk switchend geheel vertoonde, liet vervolgens zien het van deze eeuw daterende 'A rose for Liaice' van Alan Rawsthome. Het lied handelt over het dorpje Lidice, dat in de oorlogsjaren door represailles met de grond gelijk werd gemaakt en waarvan de bewoners allen werden doodgeschoten. Op deze plaats is nu een rozentuin aangelegd en daarnaast •el is kunnen, zelfs binnen het1 is het dorpje opnieuw opgebouwd. De kader van het amateurisme, fraaie; componist heeft deze schrijnende effecten worden gehaald. 3. negen l ontwikkelingen bijzonder goed weerge- deelnemende gezelschappen betekent] geven, waaraan het koor een ontroe negen gedeeld door drie :s 3 avonden: evenzovele keren uitrukken, eigenlijk.: wel een opgave. Op grond hiervan was ik tot de conclusie gekomen dati de nu voorbije reeks van drie best aanleg onder leiding van de heer De j Dlaats die het NW gekregen heeft in Hsan Hie He jjgj vormingswerk Jong Volwassenen J. Maas sprak in zijn openingswoordgecomprimeerd had kunnen worden over de energiecrisis, die er mede toe bijdroeg dat het een rustig jaar werd voor de afdeling. Districtsbestuurder Wim Pel sprak daarna over enkele actuele problemen. Met name de toestand in Zeeland en Zuid-West-Nederland en de werkgele genheid kwamen hierbij ter sprake. Ook wijdde de heer Pel enkele woor den aan het NVV-jongerencontact. Voorzitter Jaap Maas lichtte even de Haan. die namens de Nederlandsche Basketbalbona in diverse plaatsen basketballclubs helpt oprichten. De bond zorgt ook voor financiële bege leiding van de eerste opzet. Het feit dat men nog voor de zomervakanties met de training wil beginnen het liefst op 14 mei dus betekent dat er op korte termijn een zaal moet worden gevonden in Oostburg. De contributie van de vereniging is door de kersverse 'leden' zaterdag vastge steld op drie gulden per maand. Van uit het bestuur van de vereniging of vanuit de bond zal nu de gemeente Oostburg worden benaderd met het verzoek om een startsubsidie. De heer De Haan wees er zaterdag nadrukke- trappelen om er een basketballafde- lers in eerste aanleg door de mondre- clame zullen moeten zorgen voor een verdere uitbouw van de club. Bij Herman van Terheijden en José Kole1 kan men zich opgeven als lid van de: nieuwe club, die waarschijnlijk hele maal apart, los van een bestaande andere sportclub in Oostburg gaat. draaien. Van de zijde van enkele vere- nigir.gen is al gebleken, meende Da Haan, dat men daar nu niet staat te trappelen om er een basketball afde ling bij te nemen. ..En dat kan ik goed begrijpen. Andersom zou ik ook mijn twijfels hebben." Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van ons geacht medelid FRANCOIS WESTSTRATE op de leeftijd van 66 jaar. De bijzondere aandacht die hij voor onze har monie aan de dag legde, zal bij ons altijd in gedachten blijven. Plaats uw families berichten in de PZC Wegens werkzaamheden aan de hoofdtransportleiding bij het kruispunt Tivoli, zal in de nacht van DINSDAG 7 op WOENSDAG 8 MEI 1974, van 23.00 uur tot onge veer 06.00 uur, de WATERTOEVOER WORDEN AFGESLOTEN. Dit betekent dat de inwoners van IJzendijke en omge- ving gedurende die periode geen water krijgen. Geadviseerd wordt om uit voorzorg een kleine hoeveel heid water in voorraad te nemen. Als wegens slechte I weersomstandigheden de werkzaamheden niet door kunnen gaan, dan zal het werk in de daaropvolgende i nacht (woensdag op donderdag) plaatsvinden. toe. De afdeling West-Zeeuw-sch-Vlaan deren van het NVV is door de heer Maas ook vertegenwoordigd in dit vormingswerk. Voor net vertrekkende bestuurslid P. Tousseint uit Schoondijke was er na mens de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen een boekenbon „voor het vele werk dat hij vele jaren deed." Door het aftreden van de heer Tous seint onder meer om gezondheids redenen is er in het bestuur een nog niet vervulde vacature ontstaan. DWG houdt een demonstratie-avond OOSTBURG De sportvereniging Door Wilskracht Gesterkt uit Oost burg de enige gehandicaptensport- vereniging in de regio houdt dins dagavond. 1-1 mei. om 8 uur een demon stratie-avond. 2 basketbalteams van de gehandicaptensportvereniging 'St. Jan' uit Brugge spelen dan in de sport hal 'De Veerhoek' te Oostburg. De ploeg is vorig jaar basketbalkam- pioen geworden in de speciale natio-1 nale basketbalcompetitie in Belgi4. I Momenteel heeft het team weer alle kans om de nationale titel te behalen.! De bedoeling van de demonstratie- avond is om zoveel mogelijk bekend heid te geven aan de mogelijkheden i die er zoal voor de gehandicapten zijn. DWG-voorzitter Gerard van Schaick zei zaterdagmorgen tijdens een bijeen komst in de sporthal in Oostburg nog eens nadrukkelijk dat die mogelijkhe den er ook zijn voor de licht-gehandi- capten. Hij meent dat het ledental van DWG. momenteel 16. zeker uitgebreid kan worden. Voor de demonstratie zijn uitgenodigd de colleges van burgemeester en wet houders van Oostburg, Aardenburg en Sluis, artsen, wijkverpleegsters en ver tegenwoordigers van het maatschap pelijk werk. Daarnaast hoopt de orga nisatie op een toeloop van een flink aantal belangstellenden. Tevens wordt tijdens de demonstratie- avond een sport rolstoel aan DWG I overhandigd. tot één dag. middag plus een avond! eventueel in én van de nu eenmaal i professioneel uitgeruste theaters in i Zeeland. Afgezien van de besparing van kosten en tijd zou dat best een' leuke happening kunnen worden. Punt 2. De jaarlijkse toneeluitvoerin- gen worden door bijna alle zusterver-' enigingen gezien. De éën-akters die zij daarnaast voor Speelspiegel spelen, verschillen meestal niet zo erg van hun gebruikelijke repertoire. In nauwe samenwerking met ae ton eel adviseur moet het mogelijk zijn zelfs aan de hand van een thema) in Speelspiegel een element aan te brengen van pure verrassing. En als laatste punt: Er is reeds met de gedachte gespeeld een evenement als Speelspiegel te combineren met een uitvoering van beroepstoneel. Niet zozeer als omlijsting maar als onder deel dat. past in de dag met een ingebouwde mogelijkheid tot discus sie. De data zijn altijd al lang van te voren bekend zodat het van de kant van de amateurgezelschappen moge lijk moet zijn daarop in te spelen. Dit waren zo een paar ideeën, die, Iet wel, zeker niet de bedoeling hebben afbreuk te willen doen aan de huidige vorm. Ze zijn alleen neergeschreven vanuit de gedachte dat bewezen is dat! spelen leuk kan zijn, daarnaast moet men zich regelmatig de spiegel voor' durven houden. W. de B. Aan de bejaardenschieting bij R. van Kruyssen te Kloosterzande namen 43 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel P. van Gassen Kloosterzande; eerste zijvogel Ch. Kindt Nieuw-Na men: tweede zij vogel J. Louwers Ter hole: grootste aantal (5) C. Stallaert Boschkapelle. Aan de sc'nieting bij P. van der Steen; namen 49 schutters deel. De uitslag; luidt: hogevogel P. Mees, Stekene 'B». eerste zijvogel R. Saman. Koewacht, tweede zijvogel E- Herrewegh, Hei kant. Vandaag wordt het koningschap op de staande wip van het jeugdschietem gehouden bij de schutterssociëteit 'Sint-Jan' te Sint-Jansteen. Zaterdag wordt het koningschap gehouden voori de gewone leden. Aan de gaaibolling bij A. Menheere te Noordstraat namen 20 personen deel.' rende vertolking gaf en waar vragend slot (men zou kunnen zeg gen: Wohin?) uiteindelijk toch een majeuroplossing kreeg. In het 'Motet no. 2' van Joh. Seb. Bach (Der Geist hilft unsrer Schwach- heit) hadden ae achttien zangers zich in tweeën gegroepeerd. Ook hier in de wissel-) en samenzangen een een heid, die, mede door de rustige en beheerste leiding van Hans van den Hombergh, die zich in de meeste geval len tot aantippen van de inzetten kon bepalen, weldadig aandeed. De dirigent bleek tevens een goed verteller van de te zingen stukken te zijn en zijn korte, deskundige toelich ting zal er mede toe hebben bijgedra- gen tot deze avond op hoog zangni- veau. In het programmagedeelte voor de pauze was een Messiaen vertegen woordigd met het 'O sacrum convivi- um'. een lofzang op het Avondmaal, waarbij het voornamelijk in piano en pianissimo gezongen werkje falies werd a capella gezongen i dat aan het slot door een iriangelachtig geluid van lepeltjes bij de koffiekopjes neer gelegd. werd overstemd. Maar voor het koffietijd was, kon men intens genieten van Pouienc fVinea mea electa'), met vele dynamische schake ringen: Max Reger (Ostermotte) "Er ist frei'; Sanctus en Benedictus van Edmund Rubbra en het technisch ont zettend moeilijke, maar perfect uitge voerde Victim ae paschal:' van Ber nard Naylor. De laatste drie werken hadden betrekking op de paasgedacb- te. Het slotwerk voor de pauze was van Orlando di Lasso (Christus resurgens Christus is verrezen. Het diende meer als een lichtvoetige 'uitsmyter' voor de koffie. Oeverigens 'smaakvol' gezon gen. In het tweede gedeelte viel vooral op Schönbergs Dreitausend Jahre'. In dit niet in het gehoor liggende werk, kon men naast de vocale prestaties van de koorleden, hier juist hun technische merities op hun waarde schatten. Dat deze niet gering waren, werd hier :n deze korte compositie bevestigd. Naast "Pater Noster' van Kassier, een werk met veel wisselende ritmiek, tweekorig (met dien verstande dat de bezettingsverhouding niet gelijk is) veel dames en weinig heren en omge keerd. kregen de aanwezigen in de slotfase naast het eerder genoemde 'Locus iste' een fraai gezongen 'Chris tus factus est' en een vier- tot zeven stemmig 'Ave Maria* (allebei van An- De uitslag luidt: hogevogel A. de Rijk. ton Bruckner) voorgezei. Walsoorden en M. van Geersdaele. Noordstraat, eerste zijvogel W. de Bakker. Walsoorden, tweede zijvogel] A. de Rijk-van Geersdaele, Walsoor den. grootste aantal (10) T. Neve.l Kloosterzande. Prachtige koorzang, in alle werken goed uitgebalanceerd, waarin dirigent Hans van den Hombergh op eenzelfde wijze zijn inbreng had. A-L. De handboogsocieteit "Willem Teli' uit Zuiddorpe hield bij de heer A. de Block te Zuiddorpe haar jaarlijkse' koningsschieting. Het was de heer F. I Stoffels uit Temeuzen. die de titel ZbCiullU "koning" wist te behalen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 19