NEDERLAND BEREIKT KWARTFINALE EUROPESE HOCKEYBEKER DOOR OVERWINNING OP STERKE POLEN Zebra-ploegen behaalden grote overwinning in Goes STANDENLIJSTEN ZONDAGVOETBAL KNECHT JAN LENFERING SPURTTE IN OVERUSSEL NAAR DE ZEGE Scheldemond Vlissingei won basketbaltoernooi VERKAART (MZ) WINT TAFELTENNIS 8-KAMP Londense zondagskrant: Ajax vraagt Ramsey.... Overmacht KRO FILMDE ARNEMUIDEN OPNIEUW WINST ZEEUWSE HONK WIM DE WAAL 9E IN GRAVE Godefroot ivon Zurich in 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MEI |jj, Jf MADRID „We zi.in in onze groep, met twee rMr sterke tegenstanders, ongeslagen gebleven. Ik vlml liet een enorme verdienste van deze ploeg dat ze dat heeft kunnen opbrengen", was de met voldoening uitgesproken tekst van bondscoach C'ces Tan ia na «ie 4-2 overwinning van liet Nederlandse hoc keyteam op Polen. Ken begrijpelijke uitlating, want de reputatie die Neder land in het internationale hockeygr- beuren hoeft mag er dan een van allure zijn. voor Tania voor het eerst de verantwoordelijke man op een tlteltnernooi was het tocli maar de vraag of de na de strijd om de wereldbeker in Amstelveen vrij drastisch gewijzigde ploeg de voor een toernooi vereiste Instelling zou kunnen opbrengen. Een vermoeiende trip door Austra lië en Nieuw-Zeeland bad Tania daar omtrent. weliswaar optimistisch ge stemd, maar. zo stelde hij terecht, in Madrid staat er pas echt iets op het spel. Dan moet. het gebeuren. Met; het als groepswinnaar bereiken van de kwartfinales de consequen tie van de winst, op Polen is Nederland natuurlijk nog lang niet, aan het doel waarnaar ook in Madrid wordt gestreefd ten minste een plaats bij de laatste vier maar een doeltreffende aanloop kan alleen maar stimulerend werken. Een opti male motivatie is gedurende de rest van het toernooi ook dringend nodig, want, woensdag, wanneer de kwartfi nales op het. spel staan, begint het toernooi om de Europese beker eigen lijk pas echt. De vermoedelijke tegen stander ran Nederland is Schotland. waarvan aangenomen moet worden dat het in groep A op de tweede plaats zal eindigen. Een eerste plaats is nog haalbaar voor de Schotten, maar dan moeten zij vandaag wél van titelverdediger West-Duitsland winnen en de Westduitsers zullen er stellig alles aan doen om een vroegtijdige confrontatie met Nederland en die komt er als zij in hun groep tweede worden en dasrmee een te vroege finale te ontlopen. West-Duitsland. Nederland en ook het voor eigen publick gevaarlijke Spanje worden momenteel, en dat is zeker geen verrassing, als de belang rijkste ootentiële kandidaten voor de eindstrijd aangemerkt. Zoals dat de laatste jaren hij herha ling het geval is geweest, ontpopte Polen zich als een voor Nederland uiterst moeilijk te bespelen tegenstan der. Dal Nederland zijn ongeslagen status tegen de al jarenlang tegen de Europese top aanleunende Polen kon bandhaven, is in de tweede lielfl een kwartier lang een nogal twijfelachtige zaak geweest. Een vijf minuten na de hervatting toegekende strafcorner stelde de Oostcuropenncn door toe doen van de zeer trefzekere verdedi ger Otulakowski namelijk in staat een uitzichtloos lijkende 3-1 achterstand te verkleinen. Dat gal' Polen zoveel spi rit, dat het kans zag dc Nederlandse defensie een tijd lang onder zware druk te zetten. Bij een aantal gevaar lijke uitvallen over dc vleugels (voor al de snelle Kazmierczak was een voortdurend gevaar) en met name bij nóg twee strafcorners hing dc gelijk maker in de lucht. Eu wanneer die gevallen zou zijn, had het er voor Nederland vermoedelijk donker uitge zien. De vooruitzichten leken voor Neder land aanvankelijk uiterst zonnig. Na elf minuten al hud Ties Kruize door het. benutten van twee strafcorners beide malen sloeg hij de bal onhoud baar in de linker hoek voor een 2 0 voorsprong gezorgd. Een dergelijke florissante stari tegen de terecht ge vreesde Polen betekende 'net sein voor een periode van uitstekend hockey van Nederlandse kant. Aanvallend bracht de aanwezigheid van de van een lichte blessure herstelde Wouter Leefers (hij verving de tot dusver onopvallende Hans Kruize) beduidend meer raffinement, op het middenveld maakte Pierik andermaal duidelijk dat hij een zéér waardevol internatio nal aan het. worden is en in de verdediging was zekerheid troef. Toch kwam Polen op 2-1 en de manier waarop dat gebeurde demora liseerde Nederland enigszins. Uit een door Otulakowski genomen strafcor- ner sprong de bal via de paal tegen de voet van laatste verdediger Tamini- au. Voor de Franse scheidsrechter Gillet (hij en zijn Engelse collega Nash tekenden voor een bedenkelijk matige arbitrage) bleek dat voldoende reden een strafbal te geven. Die kans liet Otulakowski niet onbenut. Tamini- au: ..Belachelijk, dat die vent daar voor een strafbal geeft. Er was totaal geen sprake van opzet. Hij zou hoog uit een strafcorner hebben kunnen geven, maar zelfs dat, zou al zwaar geweest zijn". Omdat Nederland nog vóór rust de marge van twee doelpunten herstelde een briljante rush van Leefers op links resulteerde in een pass naar Tics Kruize, die schitterend scoorde leek de waarborg voor een gecon troleerd gespeelde tweede helft een feit. maar de tweede rake knal van Otulakowski verhinderde dat al snel. Tania later: ..Toen het .'i-2 was gewor den kon je zien hoe gevaarlijk die Polen kunnen zijn. Ze blijven knok ken. zijn verschrikkelijk stickvast en als het bij die jongens eenmaal draait, zijn ze erg moeilijk af te stoppen". Het feit dat Nederland daar toch kans toe zag. zij liet soms met moeite, en bovendien de eigen produk- tie nog eens opvoerde, was voor Ta nia het grote winstpunt van de wed strijd. Veertien minuten voor liet ein de sloeg Lifjens uit dc vijfde en laatste strafcorner die Nederland kreeg de bal ziedend hard langs de Poolse doelman Wegnerski, die kort nadat Polen op 3-2 was gekomen zijn ploeg een extra stimulans had gege ven door een door Ties Kruize inge schoten strafbal te stoppen. Die. voor Nederland ideale mogelijkheid om al eerder voor de derde keer op twee oelpunten verschil te komen ontstond toen Wegneski de vrij voor hem op duikende Kruize (knap gelanceerd door Leefers) zijn stick voor de voeten had geworpen. Ties Kruize kwam daardoor (nog) niet aan zijn tiende toemooidoelpunt, maar zijn trefzekersheid is tot: dusver van dien aard. dat dat slechte een kwestie van tijd lijkt. Behalve Kruize, die ook als spelmaker in de voorhoe de op een steeds hoger niveau komt, zijn vooral Pierik. Kooreman en Ta- miniau de meest opvallende spelers in de Nederlandse ploeg in dit eerste toernooistadium geweest. Oranje tegen West-Duitsland of Schotland West-Duitsland en Schotland heb ben zich in groep A geplaatst voor dc kwartfinales van hel toernooi om dc Europese hockeyhekrr. Eén van heide landen is woensdag de tegenstander van Nederland. Welke is pas dinsdag bekend na de ont moeting van West-Duitsland tegen Schotland. Dc Duitsers ondervon den zondag totaal geen tegenstand van Tsjechoslowakijc (li-li) en Schotland wees het zwakke Zwit serland terug: 3-0. Behalve West-Duitsland. Schot land en Nederland plaatsten ook Frankrijk en Engeland (groep Cl. alsmede Spanje en Wales B i zich voor de kwartfinales. Het achtste en laatste land wordt Ierland of Portugal. De beide ex-tegenstanders van Nederland betwisten elkaar maandag in een rechtstreekse con frontatie het uitzicht op een hoge klassering. Ierland versloeg zondag Portugal met 3-0. (ADVERTENTIE) Ach, had ikm'n occasion maar bij de VW-deaïer gekocht. GOES De keiirlurnwedstrijtl tussen de meisjes- en jongensgrocpcn van de Zeeuws Brabantse Turnkring en de Dordtse Turnkring, zaterdag in de sporthal de Bevelandcn te Goes, is in een grote overwinning voor de Zeeuws Brabantse Turnkring geëin digd. Zowel bij de meisjes- als bij de jongensgrocpcn kwam dc Zebra als de hoogst geklasseerde uit de bus. Dit hield echter niet in dat de Dordtse ploegen niet voldoende kwaliteit beza ten. Zij trorten deze middag Zehra- ploegen tegenover zich die in een blakende vorm staken en daardoor moeilijk te evenaren waren. Bij de meisjes turnde vooral Cora Hoogstrate van Delta Sport Zierikzee een fantastische wedstrijd. De door haar behaalde cijfers (vrije oefening 8.7 p, brug ongelijk 8,55 p, evenwichts- balk 8,5 p en paardsprong 8,4 punt) gaven duidelijk aan dat zij zeer constant op een zeer hoog peil heeft geturnd. Haar clubgenote Sjouke Kos ter. mede door een zeer goede paard sprong (8,4 punt), eindigde in het individuele klassement op de tweede plaats. Marlies Goedemondt van Vol harding uit Goes schitterde op het moeilijke toestel evenwichtsbalk (8,25 punt) en bezette daardoor met een voorsprong van slechte 0.05 punt op Ivonne de Boer van de Dordtse turn kring de derde plaats in het individuele klassement. De totaaluitslag bij de meisjes was: 1 Zebra 182.25 punt. 2 Dordtse Turnkring 171.25 punt. Het individueel klassement was als volgt: 1 Cora Hoogstrate (Deltasport Zierik zee) 34.15 p2 Sjoukje Koster (Del tasport) 31.8 p 3 Marlies Goede mondt (Volharding Goes) 31,3 p., 4 Yvonne de Boer (Dordtse) 31.25 p., 5 Ans v. d. Assem (Dordtse) 30.05 p., 6 Marjolein Zondag (Dordtse) 29.15 p., 7 Wendy Moens (Volharding) 27,9 p., 8 Anita Does (Deltasport) 27,75 p.. 9; Ankle Weststrate (Volharding) 27,6 p... 10 Petra de Leeuw ((Volharding) 27,35 p., en 14 Petra Kas (VTV gis singen) 25,2 p. Bij de jongens was de overmacht nog groter, hun voorsprong In liet. ploe- genklassement liep op tot niet minder dan 31,7 punt, terwijl in het individue le klassement de eerste vijf plaatsen voor de Zebra waren. De puntenvergaarders waren hier vooral Martin Hoff. Jolian Drogers. Ronny de Waal en Aric Boer, allen van ATV Vlissïngcn. Martin Hoff behaalde voor het onder deel ringen 8,95 puntde hoogste jurywaardering van de hele wedstrijd. Ook bij hel onderdeel vrije oefening was hij met 8.45 punt de beste bij de jongens. Piet Kodde leverde de beste prestatie bij brugturnen met 8.6 punt en bij het paardvoltigeren met 8,3 punt. Ook Johan Drogers nam twee wedstrijdonderdelen voor zijn reke ning: paardspringen met 8.65 punt en (evenals Ronny de Waal) rek 8,4 punt. Met wat tegenvallende prestaties tij dens de brugoefening (beide 7 pun ten) verspeelden Johan Droger en Rönny de Waal hun kans op een nog iets hogere klassering in het individu ele klassement. De totaaluitslag bij de jongens was: 1 Zebra 283.6 punt. 21 Dordtse Turnkring 251.9 punt. Hel i individuele klassement was als volgt:! 1 Martin Hoff 49,5 punt, 2 Johan Droger 48,9 p., 3 Ronny de Waal 47.751 p.. 4 Piet Kodde 47,1 p., 5 Arie Boer, 46.4 p-, (allen VTV Vlissingen), 6; Johan van Dam (Dordtse) 43,25 p., 7 Arie Versluis (Dordtse) 42.7 p., 8 Robby Teirlinck (VTV) 42,65 p.. 9| Marco Schrier (Astrow Souburg) 42,3: p., 10 Johan de Waal (Dordtse) 41,951 p., en 11 Niek Lagendijk (VTV) 41,0 P. De einduitslag was: 1 Zebra 465,85 punt, 2 Dordtse Turnkring 423,15 p. Zowel bij de meisjes als bij de jon- gensgroepen behaalde de Zebra op al de wedstrijdonderdelen de hoogste ju rywaardering. ^garantie - ANWB-keuring- ^-servicepaspoort ARNEMUIDEN Het promotiefeest van Arnemuiden zal in heel Nederland bekendheid krijgen. Een filmploeg van de KRO-telcvïsie is op dit moment druk bezig een portret te maken van de Arnemuidensc vereniging. Nadat eerst enkele oriënterende besprekin gen zijn gevoerd, begon men vorige week met de opnamen tijdens de wedstrijd tegen ASWH. KRO-regisseur Kees Boonkes heeft al gesprekken gevoerd met spelers, vrou wen van spelers, trainer Gerard Olij- hoek, burgemeester A. Hack van Arne muiden' en bestuursleden van de vere niging. De filmploeg was zaterdagmid dag weer aanwezig en viel toen met de neus in de boter. De Zwaluwen-voorzitter vroeg voor de wedstrijd aan regisseur Boonkes, waarom juist een programma over Arnemuiden. waarop Boonkes laco niek antwoordde: ..Omdat Arnemuiden vanmiddag eersteklasser wordt!" Het kwam inderdaad uit. maar de werke lijke opzet is. dat men een program ma wil maken over een amateursvere niging. die nu eens niet uit de rand stad komt. Het kon allemaal niet beter. De opnamen voor, tijdens en na de wedstrijd tegen Zwaluwen konden worden afgerond met. een onverwacht, maar groots feestgedruis van spelers, bestuur en supporters. Het program ma zal ongeveer 30 a 40 minuten gaan duren en draagt de titel 'Het wel en wee van een amateurvereni ging'. De uitzending zal echter nog wel een tijdje op zich laten Vachten en waarschijnlijk pas eind juni of begin juli, tijdens de wereldkampioen schappen voetbal worden vertoond. MIDDELBURG Op acht wedstrijd tafels werden afgelopen zaterdag in de sportaceommodaiie 'De Wimpel' de afdelingsachtkampcn om de PZC-be- kers gehouden voor «ie sterkste Zeeuwse jeugd in de vier competitie- klassen- Zoals verwacht ging de strijd om de eerste plaats in de le klas tussen de als nummer een geplaatste Peter Brakman Laurens en Eddy Ver- kaart (MZ). Tot de laatste ronde bleven deze spelers dan ook Ongesla gen al had Verkaart in de voorgaande ronden driemaal een derde game no dig om op winst te blijven. In liet laaste duel tussen heide spelers klopte Eddy Verkaart in de beslissende game zijn tegenstander met 21-14, waardoor de eerste plaats en de wisselbeker in zijn bezit kwamen. Hans van Unen (Laurens) werd goede 3e. Wim Weg man, met driemaal winst werd vierde, zijn teamgenoot Johnny Gabriëlsc werd vijfde, terwijl Wiin Duininck (Laurens), Peter Franckc en Bas. Din- gemanse (Zand) de ri,j sloten. In de 2e klas deelden Vivian Blanck- aert en Ed. van Laere van St. Aloysi- us de lankens uit. Blanckaert begon met verlies tegen van Laere in drie games maar in de overige wedstrijden liet hij geen steek meer vallen, terwijl Van Laere zowel van Kasteleijn als van Beun (ONA) verloor, hetgeen hem de eindzege kostte. Vivian Blanck aert greep de zege vóór van Laere, R. Beun werd derde en Henk Kaste leijn (MZ) plaatste zich als vierde. M. Jacobsen, Jenny Gruist (MZ). Andre Holtslag (ONA) en J. Corbijn (B. Smash) bezetten de resterende plaat sen. Jan Meys (Wilno) bleek oppermachtig in de 3e klas en ongeslagen legde hij beslag op de wisselbeker. Zijn clubge noten Jan van de Abeele en Frank Bilius legden met vijf overwinningen beslag op de 2e plaats terwijl Wim du Fossé vierde werd. John Kools en Marco Hofman (MZ) werden vijf en zes terwijl de Zand-vertegenwoordi- gers Jan Goossen en André Verdonk de overige plaatsen bezetten. Bijzonder spannend was de strijd om; de eerste plaats in de 4e klas tussen A Lockefeer (Wilno). M. de Paauw; i ONA) en R. de Moor (St. Aloy). De Moor won van Lockefeer en de Paauw werd in de voorlaatste ronde op zijn beurt weer geklopt door Loc kefeer. Door een betere game-gemid- delde kwam nu R. de Moor in het bezit van de fraaie PZC-beker. De Oostburgse de Paauw werd tweede en de Vlissinger kwam op de derde plaats. Laurens-troef J- Wisse, die driemaal won. werd nu vierde en R. Simonse van Big Smash bereikte de vijfde plaats. In de volgorde M. Won- dergem (Oostkapelle), W. Jakobse (i- dem) en R. Bruikman (Wilno) werd ook deze achtkamp afgesloten waarna MZ-voorzitter de PZC-wisselbekers aan de winnaars uitreikte. Voor de overige deelnemers waren er nog her inneringsvaantjes die waren beschik- baargesteld door de afdeling Zeeland. NICE (REUTER) Tijdens ongere geldheden na de voetbalwedstrijd Mo naco - Bastia is zaterdagavond in Ni ce een toeschouwer doodgeschoten. Na afloop van de ontmoeting, die door Monaco met 2-0 was gewonnen, open de een tot dusver niet geïndentificeer- de man het vuur op een groepje sup porters van Bastia. een club van het eiland Corsica- Een man werd do delijk getroffen, twee anderen werden gewond. Karstens vierde in 12e etappe Ronde van Spanje LEON Roger Swerts heeft zondag de twaalfde etappe van de Ronde Spanje gewonnen. Swerts versloeg in de eindsprint een peloton van ruim vijftig renners. Gerben Karstens ein digde als vierde. Jose Manuel Fuente bleef eerste in het algemeen klasse ment. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1 Swerts (Belg.). 203 kilometer van Valladolid naar León in 5 uur 48 mi nuten en 55 seconden (met tijdsvergoe- ding 5.48.35). 2 Manzaneque (Spa.) 5.48.55 (5.48.45): 3 Elorriaga (Spa.i 5.48.56 (5.48.52); 4 Karstens (Ned.) 5.48.56; 5 Perurena (Spa 6 Sibille (Fra.) zelfde tijd als Karstens. De top van het algemeen klassement bestata uit: 1 Fuente (Spa.) 58.11.25; 2 Lasa (Spa.) 58.11.49; 3 Delisle (Fra.) .58.11.53; 4 Perurenna (Spa.) 58.11.54: 5 Ocana (Spa.) 58.12.29; 6 Agostinho (Por.) 58.12.40. Karstens is 60e in 58.52.04. TILBURG Het Zeeuwse I-lonk uit Terneuzen heeft ook zijn derde wed strijd in de honkbalconipetitic in winst omgezet. Dc Terncuzenaren moesten naar Tilburg voor de wed strijd tegen Tilburg 2, een altijd lusti ge tegenstander, vooral op eigen veld. Door de twee grote overwinningen op eigen veld, tegen JEKA 3 en op konin ginnedag tegen Stags 2 was het zelf vertrouwen van de Terneuzense ploeg erg groot. Dat. was maar goed ook. want vooral in het begin van de wedstrijd moest er stevig voor geknokt worden. Tor- neuzen kwam in de eerste inning niet tot scoren, iets waarin ook de Tilbur- gers niet in zouden slagen. Een rang bal en twee perfecte aangooien op het eerste honk van korte stop Bram Doorns maakten aan hun illusies een einde. De tweede inmng zou meer succes opleveren vooral voor de Til- burgers. Weliswaar opende Jan van Kolk de score voor het Zeeuwse Honk maar in de gelijkmakende slag- beurt scoorden de Tilburgers maar liefst 3 maal. Het herstel van het. j Zeeuwse Honk liet niet lang op zich I wachten. In de derde inning leverden j zeven honkslagen maar liefst tien pun-1 .en op zodat de stand 11-3 werd in het voordeel van Terneuzen. Een aan- geslagen Tilburgse ploeg probeerde j nog wel iets terug te doen. maar kwam niet meer in het. stuk voor. Vooral verdedigend maakte het i Zeeuwse Honk de dienst uit. door het. goede veldwerk van Bram Doorns, en goed heuvelwerk van pitcher Ko Doorns. Aan slag scoorde het. Zeeuwse Honk nog eens driemaal waardoor de eindstand werd bepaald op 41-3 in het voordeel van het- Zeeuwse Honk. Zon dag speelt het Zeeuwse Honk thuis tegen TSC 2. De wedstrijd begint om half drie op het Zuidersportpark op het. veld tussen het hockeyveld en de grote vijver. OOSTBURG Zowel bij de dames als bij de heren blijken de scholieren van Scheldemond uit Vlissingen de beste basketbalspelers te hebben. Het damesteam behaalde zaterdag in dc sporthal "De Veerhoek' te Oostburg de Zeeuwse schoïierentitel door een 30-10 overwinning op het team van St. Eloy uit Oostburg. De Scheldemondlieren een team kwam uit onder de naam Scheldemond en een tweede onder de naam Scheldeoord versloegen in de finale de heren van KWL uit Oostburg met de duidelijke 14-46 cijfers. Een jammerlijke zaak was het volgens dc heer J. de Haan uit Souburg, basket balbestuurslid in Zeeland, wel dat naar zijn mening het team van Schel deoord zoals dat zaterdag bij de he ren de titel haalde, niet de ploeg was die in de Walcherse scholierencompetitie zo'n beste indruk maakte. Spelers die normaal niet in het schoolteam speel den waren er zaterdag aldus de Haan wel in opgesteld, hoewel duidelijk gesteld was dat de school teams in het strijperk moesten t reden De Vlissingers kregen het hierdoor nooit moeilijk, omdat er. jnkele goede Matador-spelers in meededen. „Een minder sportief optreden." noemde De Haan het. maar hij wilde geen maat regelen nemen. Een grote tegenvaller voor de organisatie was dat de ploeg uit Goes zonder afmelden niet op kwam dagen. Daardoor moest n. poule wat minder gespeeld Het toernooi zeil verliep v,6?- verrassing was bij de dames net. team van St Eloy -at rvïïi* dal ter elfder ure inviel om «k?5 te completeren. De s; Kier/'''' schopten het tot in de flnajï T? meer door een nipte overwmuT6 .slechts twee punten verschil _7? ploeg van KWL. In de afgetopt petitie te Oostburg eindigde s? voor St. Eloy. Adrie de Oostburg reikte de prijzen uit en taarten, deze laatste endtr voor de scheidsrechters. D- Haan sprak aan bet eind t toernooi een dankwoord aan de jJ, scheidsrechters en begeleiders teams die Siun vrije tijd opof£- Het gemeentebestuur van Ctej-vi kreeg een bedankje voor het baar stellen van de sporthal r* gen: Dames: KWL-ZOF 24-}. mond-SSGM stedelijke scvïel meenschap Middelburg) 14-2. Eloy 22-24, Scheldemond-Srk&uS 33-13, ZOF i Zeeuws opleidingsiasgw voor Fysiotherapeuten)-St. SSGM-Scheldeoord 10-21. Firjv Eloy-Scheldc-mond 10-30. Heren' w demond-SSGM 14-33. KWLZeiièt 18-11. Scheldemond-Scheldeoord C SSGM-Scheldeoord 9-46. Finale Kr Scheldeoord 14-46. MIDDELBURG De uitslagen en stan den van het zondagafdelingsvoetbal luiden: Res. le bias: Domburg 2 - Axel 3 2-2. Middelburg 3 20 15 4 1 34 60-16 Breskens 3 20 15 3 2 33 80-24 Zierikzee 2 19 10 4 5 24 66-36 Vogelwaarde 2 20 8 7 5 23 33-28 Hontenisse 2 19 9 4 6 22 49-36 Noormannen 2 20 6 6 8 18 33-28 Domburg 2 19 6 5 8 17 39-47 Axel 3 19 6 4 9 16 33-48 RCS 3 20 7 2 11 16 40-45 Zeel. Sport 3 20 2 5 13 9 22-72 Terneuzen 4 20 1 2 17 4 23-88 2e klas A: Oostburg 1 - Biervliet 2 2-1. Oostburg 2 - SDO 1 2-5. Graauw I 22 18 2 2 38 71-25 SDO 1 22 17 2 3 36 60 17 Corn Boys 2 22 12 5 5 29 57 32 Clinge 2 22 11 4 7 26 49-27 Oostburg 1 21 11 2 8 24 57-37 Aardenburg 2 - 21 9 2 10 20 35-39 Biervliet II 22 8 4 10 20 35-39 Groede 1 22 9 2 11 20 43-61 Hontenisse 3 22 8 1 13 17 32-45 Philippine 2 22 7 2 13 16 26-51 Ooslburg 2 22 3 2 17 8 27-69 Hoofdplaat 2 22 3 2 17 8 22-70 2e klas B: Volharding 1 - Dreisehor 2 1-1. Dreisehor 1 22 18 3 1 39 96- 19 Robur 1 22 14 7 1 35 71- 29 Walcheren 2 21 11 5 5 27 56- 31 Volharding 1 22 11 5 6 27 63- 34 22 10 5 7 25 76- 48 Jong Ambon 2 22 9 5 8 23 57-tl Lustor 2 22 9 4 9 22 ft v Robur 2 22 6 5 1117i$« Patrijzen 2 22 5 6 11 16 31 j; DFS 2 22 3 6 13 12 25 u Dreisehor 2 21 4 3 14 11 2?- Zonnemuire 1 22 3 2 17 g Promotie-competitie (om twee platje in de 2e klas). Missingen Votó waarde 3 6-1. Vlissingen 5 1 1 0 0 2 HVV 4 0 0 0 0 M Vogelwaarde 3 1 0 0 1 o j,; 3e klas A: Graauw Boys 3 - HVV 3 2-0. Vogelwaarde 3 Terhole I Graauw 2 Corn Boys 3 HVV 3 Sluiskil 2 SDO 2 Axel 4 Clinge 3 Hulsterloo 2 Steen 3 Hontenisse 4 2 - Axel 4 8-0, Con 22 17 4 1 38 513 22 14 5 3 33 541; !2 13 5 4 32 6521 20 13 4 3 30 22 12 6 4 30 4317 22 9 3 10 21 404! 22 9 2 11 29 4441 22 5 6 11 16 2445 21 6 3 12 15 3!.=! 22 5 3 13 13 35:! 22 4 1 17 S 258 22 1 2 19 4 22-71 LONDEN Volgens de Londen se zondagskrant Sunday People heeft Ajax de ontslagen manager van het Engelse team, sir Air Ram sey, gevraagd de technische leiding van Ajax op zich te nemen. Vol gens liet blad zou de Amsterdamse club Ramsey met een salaris van 30.000 pond (ongeveer 200.000 gul den) naar Nederland willen lokken. Ramsey, die zich nog steeds schuil houdt voor de pers. heeft nog niet gereageerd op de aanbieding. Ajax- voorzitter Van Praag ontkent dat zijn club Ramsey heeft bena derd. Zou hij inderdaad naar Amster dam komen, dan staan Ajax rigou reuze veranderingen te wachten. De stugge oud-intemational en ex- back van Southampton en Totten- ham staat erom bekend dat hij geen enkele tegenspraak duldt. Niet van het bestuur, met van de spelers en zeker niet van de pers, met xvie hij in Engeland op den duur op gespannen voet leefde. Sir Alf begon zijn carrière als manager bij Ipswich Town. dat. liij in één ruk van de derde divisie naar de hoogste afdeling leidde, waar direct in het eerste jaar het kampioenschap werd binnenge haald. In 1963 stapte Ramsey over naar de Engelse voetbalbond. Drie jaar later bereikte hij het absolute hoogtepunt, toen hij met de Engel se ploeg de wereldtitel behaal de. Ondanks zijn strenge optreden is Ramsey bij de Engelse internatio nals nog altijd populair. Martin Peters, aanvoerder van het Engelse elftal, vertelde naar aanleiding ran Ramseys ontslag: „Ik heb contact gehad met veel andere internatio nals. Ze zijn bijna allemaal van mening dat Sir Alf had moeten blijven. Hij wist wat goed voor ons was". Waarom kreeg hij dan geen sleuntje in de rug van de spelers? Peters: „Dat is in Enge land nutteloos. Eer wij het wisten, was de zaak al beklonken. De profs hebben in Engeland geen en kele medezeggenschap. Wij zijn er echter wel zeker van dat het niet Sir Alfs schuld is geweest dat Engeland zich niet heeft geplaatst voor het wereldkampioen schap". GRAVE (ANP) Tino Tabak heeft zaterdag een profwedstrijd in Grave gewonnen. Halverwege de koers dub belde hij in bijzijn van Theo van der Loo. die tweede werd, het peloton. Van der Loo moest daarna afhaken en finishte op een ronde. Klaas Balk. die de sprint van een groep van zeven won. werd derde. De uitslag is: 1 Tino Tabak (Egmond aan Zee) 100 km in 2 uur, 23 min. en 36 seconden, 2 Theo van der Loo (Weert) op 1 ron de, 3 Klaas Balk (Nieuw Vennep). 4 Jos van Beers (Vosselaer-Bel), 5 Jan Serpenti (Axel), 6 Harm Ottenbros (Hoogerheide). 7 Rene Pijnen (Woens- drecht), 8 Ger Harings (Valkenburg), 9 Wim de Waal (Axel), 10 Bill Bills- land (Eng.). RIJSSEN De voldoening straalde van zijn gezicht. Hoewel hij werd beschouwd als de veruit mindere sprinter van de acht vroe ge vluchters in de Ronde van Overijssel, haalde Jan Lenferink za terdagmiddag in Rijssen vernietigend uit. Gelanceerd vanuit het wiel van de per traditie aanzienlijk rappere Fons van Katwijk, spurtte de meesterknecht uit de bijna louter uit vedetten opge bouwde equipe van Ketting naar een even onverwachte als gave overwinning. Met deze klassieke triomf, zijn eerste, kreeg Jan Len ferink tenslotte de ruimschoots verdiende beloning voor de knech tendiensten die hij in de zojuist beëindigde Olympia's Ronde van Nederland had moeten verrichten. Midden in deze negendaagse etappe had deze 23-jarige timmerman uit Geesteren voor eigen kansen mogen rijden. Desondanks bereikte hij in de slotrit van Nïjverdal naar Amsterdam de vijftiende plaats in het algemeen klassement, met een achterstand van slechts iets meer dan tien minuten op oranjetrui-drager Roy Schuiten. Maar eerst voorbij Deventer sloeg ook voor hem het noodlot toe. toen hij door een valpartij ruim dertien minuten verspeelde. Bovendien werd hij nog eens beboet met 12 strafminuten, om dat hij op weg naar Amsterdam had gestayerd achter een auto van de begeleidende politie. Zaterdagmiddag bij de eindstreep in Rijssen was de Twentenaar het voor val al bijna weer vergeten. Ook <te omstandigheid dat hij in deze ronde als een soort vijfde rad aan de wagen had gefungeerd, deerde hem neuwe- lijks. „Ketting had mij naar Olympia's Ronde meegenomen voor de twee tijd ritten. Verder moest ik maar zorgen dat ik de anderen van onze ploeg in de waaier hielp. Vandaag was het eigenlijk de eerste keer dat ik voor mezelf mocht rijden. Voor de start hadden ze al tegen mij gezegd: Jan, jij gaat vandaag winnen, Nou, en dal heb ik dan gedaan". Sinds zijn komst bij Ketting was liet ook eigenlijk de eerste keer, dat Jan Lenferink kon rekenen op de bijna maximale steun van de ploeg. Met ploegmakker Herman Snoeyink maakte hij vanaf het begin deel uit van de kopgroep, waarvoor Van Leeu wen in Enschede (na 41 kilometer) de basis had gelegd. Vanaf dat moment hielden de overige Ketting-rijders zich schuil in het peloton en ondernamen ze geen enkele tegenactie van beteke nis. De coup was immers volledig geslaagd. Als enige was Ketting im mers met twee man vertegenwoor digd in de kopgroep van deze eerste wedstrijd die meetelde voor het mer- kenkampioenschap. Bovendien had de Amstel-ploeg met de rappe spurter Herman Snoeyink de potentiële kandi daat voor de individuele triomf. Van daar ook, dat de aanvankelijk uit dertien renners bestaande kopgroep de voorsprong op het in toeristentem- po voortsukkelende peloton (snelheid van, 25 kilometer) ook gestaag kon uitbouwen tot maximaal ruim drie en een halve minut. Het waren aanvan kelijk vooral Lenferink. Snoeyink, Bakker en Van Katwijk die het tempo aangaven in de voor het overige kwa liteitsarme kopgroep. Toch moesten ook Bakker. Snoey ink en Lenferink buigen voor het machtsgeweld dat de naar eerherstel hunkerende Van Katwijk vlak onder de top van de Holterberg (na 160 kilometer.) ontketende. Binnen de drie kilometer sloeg de jongste van hel Van Katwijk-trio een kloof van 22 seconden, maar vervolgens moest ook hij ervaren dat tegen een Lenferink in deze vorm niet viel te vechten. Want; 'oijna uitsluitend onder zijn impulsen brokkelde de voorsprong van de He- bro-Flandna coureur steeds verder af. Toch wenste hij zich aanvankelijk niet over te geven aan de gebundelde macht van de kopgroep, maar kort voor Markerwaard (na 175 kilometer) zag hij het zinloze van zijn vlucht toch in. De bekentenis van Van Katwijk: „Misschien had ik me beter niet aan deze solo kunnen wagen, maar ik voelde me op dat moment erg sterk". Zijn meestentijds vlammende eind spurt. verloor .door deze krachtenslo- pende solo echter belangrijk aan scherpte. „Ik had misschien wel kun nen wachten op de spurt, maar daar word je ook geen coureur van. In Olympia's Ronde heb ik elke dag zitten knokken om een rit te winnen. Dat. is niet gelukt. Daarom wilde ik vandaag per se winnen". De uitslag van de Ronde van Overijssel luidt: 1 Jan Lenferink (Geesteren)' 190 km. in 4 uur, 16 min. en 59 seconden: 2 Fons van Katwijk (Oploo) z.t: 3 Henk Botterhuis (Sambeek) z.t: 4 Her man Snoeyink (Denekamp) z.t; 5 Jan Bakker (Eemren) z.t; 6 Wiel de Rui ter (Meerloo) z.t; 7 Ad Tak (Oud Gas tel) z.t; 8 Ad van Overveld (Zegge) z.t; 9 op 2.47 Harold Parker (Aus): 10 Op 2.59 Frits Schür (Didam); 11 op 3.05 Jo de Boer (Westergeest); 12 op 3.16 Ad Dekker (Udenlioul13 Aad van den Hoek (Dirksland) z.t; 14 Wil van Helvoirt (Tilburg) z.t; 15 Bert Sohetmeman (Veendam). 3e klas B: IIV Aardenburg 3 HVV 4 Koewacht 2 Aardenburg 3 IJzendijke 2 Ria W 2 Sluiskil 3 Terhole 2 Vogelwaarde 4 Terneuzen 5 Corn Boys 4 Graauw 3 'V 4 - Com Boys 4 44, Terneuzen 5 8-1. 20 18 1 1 37 111.Ü 20 16 2 2 34 110- 2! 20 16 2 2 34 81- 20 14 2 4 30 73-25 20 14 0 6 28 65-2? 20 9 0 11 18 55- 61 20 5 2 13 12 28- 57 19 4 1 14 9 32- 7} 20 4 1 15 9 35-68 20 4 0 16 8 25- 93 19 1 1 17 3 12-118 3c klas C: RCS 4 - Groede 2 6 0, Vlissingen 5 20 20 0 0 40 131- Middelburg 4 20 16 1 3 33 95 Schoondijke 2 20 14 l 5 29 71-: Breskens 4 20 13 2 5 28 94- Walcheren 3 20 12 3 5 27 58- RCS 4 20 8 0 12 16 40-1 Zeel. Sport 4 20 6 2 12 14 51- Oostburg 3 20 5 2 13 12 Hoofdplaat 3 20 4 3 13 11 28- IJzendijke 3 20 2 1 17 5 28-1 Groede 2 20 2 1 17 5 131 3e klas D: Domburg 3 Hanswewt Boys 2 1-1. Middelburg 5 18 13 3 2 29 43 Vlissingen 6 Goes 3 Noormannen 3 Zeel. Sport 5 Hansw. Boys 2 Zeelandia 3 Lewed. Boys 2 Walcheren 4 Domburg 3 3e klas F: Ilansweertse Boys 4 Pi- trijzen 4 2-5. Beslissingswedstrijd; R» nesse 2 - Zierikzee 3 4-0 (Zieribs 3 kampioen). Zierikzee 3 18 15 2 i 32 3723 Renesse 2 18 16 0 2 32 9925 Kwadend. 2 18 12 2 4 24'6543 SVOWK 1 18 9 1 8 19 7957 Volharding 3 18 7 3 8 17 48-53 Zierikzee 4 18 7 2 9 164947 Goes 4 18 5 3 10 13 47-63 Dreisehor 3 18 5 2 11123873 Patrijzen 4 18 4 1 13 923-73 I-Iansw. Boys 4 18 1 2 15 4 2989 twee winstpunten in mindering. 17 8 4 5 20 3451 18 7 4 7 28 3333 18 7 4 7 13 4040 18 6 6 6 18 3537 18 7 4 7 18 3035 18 7 2 9 16 2981 18 4 7 7 15 3541 17 1 3 13 5 1531 ZURICH (SI) Voor de tweede kW binnen vier dageu triomfeerde de Bé gisclie wielrenner Walter Godeirtö Na zijn overwinning in de klassió' 'Rund den Henninger Turm' gin? K zondag in Ziiricli tijdeDS het plasty lïjkc kampioenschap wederom W eerste over de eindstreep. In de sprh'. liet hij renners als Verbeeck. Hniaa Van Roosbroeck en Van Springelsü- ter zich. Godefroot legde de afstand. 254 to. in 6 uur. 54 minuten en 56 secotós. Hennie Kuiper was met een negzö plaats de beste Nederlander, tens Knetemann eindigde op de plaats. De renners hebben de gehele koers de regen, gepaard gaande met ffit® zijwinden moeten rijden. Het tempo kwam hierdoor laag te liggen. He P middelde- was ruim 36 kilometer te uur. Het was voor Godefroot de we de keer. dat hij het kampioenschap w Zürich op zijn naam bracht. In 197=' ging hij eveneens zegevierend over c; finish. Dc uitslag van zondag i? - Godefroot (Belg.) 254 km in 6 uur- minuten en 56 seconden; 2 Van Bote broeck (Belg 3 Verbeek (Belg): Hoban (Eng.); 5 Van Springel (Belg-i: 6 Pfenninger (Zwï.); 7 Dïerickx (Belg I 8 Pint ens (Belg.). 9 Kuiper ONed.R 10 Knetemann (Ned.). (ANP) Starlift Blokkeer bij d) heren en Van Houten VCH bij dames hebben zaterdag de Nederland se volleybalbeker gewonnen. Blokkeer won met 3-2 (10-15. 15-8. 9-15, lo-8. k; 10) van Interlance en VCH versloft Raak SFC met 3-1. De setstanden utt deze wedstrijd waren 15-5, 14-16, lv» en 15-12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 14