In Terneuzen gebouwde kotter naar Katwijk In 5 jaar kant a ruim 50% rijker worden. Werk in Brussel bracht nieuwe voorzitter KvK in Zeeland Krabbendijkse was 100.000 ste bezoekster huishoudbeurs Weg Hoek-Sluiskil brug heeft alleen maar nadelen Ontmoetingsdag WOENSDAG 24 APRIL 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 TERNEUZEN Machinefabriek Lindenberg in Terneuzen heeft dins dag een nieuwe kotter voor de Kat- wijkse vissersvloot afgeleverd. Het is de KW 24, gebouwd in opdracht van reder C. Haasnood. De kotter, 'Pieter Jacob' gedoopt, zal vandaag, woens dag, voor de technische proefvaart de Westerschelde en de Noordzee op gaan. 500,- gestolen uit supermarkt TERNEUZEN Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag een bedrag van 500 gulden en een slof zware Van Nelle shag gestolen uit de supermarkt in Driewegen bij Terneu zen. De tot nu toe onbekende daders hadden kans gezien om via de achter deur binnen te komen. HBV HIELD DRIEDAAGSE STUDIECONFERENTIE GOES De bij het CNV aangesloten bond HBV hield een driedaagse stu dieconferentie in Doorn die verzorgd was door het Slotemaker de Bruine Instituut. Leider hiervan was de heer C. H. Ruitehbeek. Aan deze studiecon ferentie werd deelgenomen door afge vaardigden van de bij de HBV aange sloten bedrijfsgroepen: geld- en effec ten handel: commerciële verzekerin gen; sociale verzekeringen; en veilin gen. In commissie's en plenaire zittingen werd gesproken over het verder uit werken van de nieuwe opbouw van de HBV. Het hoofdbestuur heeft zeven tien kringen gevormd, die in de plaats komen voor de tientallen afdelingen van voorheen. Plaatselijk woden per bedrijfstakkring bednjfsraden ge vormd die met de landelijke groeps raad van de bedrijfstak samenwerken. Als zaken die prioriteit in behandeling verdienen om uitgewerkt te worden, werden genoemd: het voldoende greep krijgen in de bedrijven; inkomensver houdingen en ontwikkelingshulp; pen sioenvoorzieningen; vorming, scholing en vaktechnisch arbeidsrecht; ontwik keling van het werk van de onderne mingsraden; bescherming oudere Zaterdag wordt het schip officieel aan de opdrachtgever overgedragen. De Pieter Jacob meet 608 brt en is 34 meter lang, 7.60 breed en 4.10 diep. Voor de voortstuwing zorgt een 1200 pk motor. De kotter is verder uitge rust met de modernste navigatie- en opsporingsapparatuur. De Pieter Ja cob is het tweede schip dat machine fabriek J. Lindenberg in Terneuzen heeft gebouwd in een serie van vier viskotters. De eerste was bestemd voor België. Nummer drie is van Drs. Noordergraaf spreekt in de Ontmoetingskerk MIDDELBURG Donderdagavond 25 april spreekt drs. A. Noorder graaf uit Utrecht in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Oosterschel- destraat te Middelburg over het on derwerp: De opstanding'. De bijeen komst begint om acht uur. kleiner formaat en gaat naar Scheven- ingen, nummer vier is weer bestemd voor Katwijk. De bouwtijd is onge veer vijf maanden. GOES Ruim 750 dames hebben dinsdag deelgenomen aan de jaarlijk se ontmoetingsdag van de hervormde vrouwengroepen in Zeeland. De bij eenkomst vond plaats in de Prins van Oranje en het Grand theater in Goes. Na de openingsliturgie door mevrouw H. de Wit-Kuipers, presidente van de provinciale commissie, hield ds. J. Poort een inleiding met als titel 'Christelijk gezinsleven vandaag de dag'. Ds. Poort, legerpredikant in Ois- terwijk heeft verschillende boekjes over die materie geschreven. Het tweede deel van het programma ver meldde de vertoning van de kleuren film 'Song of Norway' waarin het leven van de componist Edward Grieg wordt belicht. Er werd tijdens de ontmoetingsdag gecollecteerd voor het christelijk instituut Zuid-Afrika en het zendingshuis in Oegstgeest. De I opbrengst was 800. DR. H. A. A. ZIJLMANS OPVOLGER C. A. KAMMERAAÜ AANBESTEDING WEGEN NAAR VEEL WERKZAAMHEDEN IN EEG-VERBAND MIDDELBURG Vrijdagmiddag 26 april wordt zoals reeds gemeld afscheid genomen van de heer C. A. Kammeraad als voorzitter van de Ka- mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden, en Noord-Zeeland. Aan een officiële bijeenkomst, die om drie uur In de statenzaal begint, gaat een vergadering van de kamer vooraf In de commissiekamer op de bovenver dieping van het statenzaalcomplex. Na de officiële bijeenkomst begint 16.45 uur een receptie, waarop scheid kan worden genomen van de heer Kammeraad en men tevens kan kennismaken met zijn opvolger, dr. H. A. A. Zijlmans. De nieuwe voorzitter woont sinds 1964 in Krabbendijke. Sinds Juli 1973 treedt hij op als economisch adviseur voor verschillende industriële groepe ringen binnen de EEG. Hij vervult ■aadgevende functies ini belast met de afdeling "Uitrustte* van RIJKSWEG 58 de technische bijstand de landbouw' en me*, de directie van «'viwiiow isrs'anden. het "Europee* oriëntatie- en garantie MIDDELBURG Het a tevens enkele raadgevende functie het kader van de techni aan ontwikkelingslanden. fonds voor de landbouw In deze van ern tweetal zandophoringen ti Van 1959 tot 1973 is de heer Zijlmans j functie* had dr. Zijlmans naast de het maken van enigr l«etonwerken. verbonden geweest aan de Europese Economische Gemeenschappen te Brussel, waar hij onder meer was EL A. de Looff uit Zierikzee kreeg koninklijke onderscheiding ZIERIKZEE Uit handen van burge meester Th. H. de Meester van Zierik- zee heeft de heer E. A. de Looff, dirigent van "Kunst en Eer' te Zierik zee, maandagavond de zilveren me daille behorende bij de orde van Oranje-Nassau ontvangen. De heer De Loof is vijftien jaar muzikant. De uitreiking van de medaille vond tot grote verrassing van de.heer De Looff plaats na afloop van het concert, dat "Kunst en Eer' verzorgde tijdens de personeelsavond van 'ZeelandJa' in de concertzaal te Zierikzee. De heer De Loof werd in 1924 muzi kant bij 'Apollo' in Wissenkerke op Noord-Beveland. Van 1932 tot 1938 speelde bij het 'Stedelijk Muziekge zelschap' in Middelburg. In 1938 kwam hij naar Zierikzee en speelde sindsdien bij "Kunst en Eer'. Op 52- jarige leeftijd behaalde hij het diri gentendiploma en toen hij de dirigeer- staf bij "Kunst en Eer' hanteren. Bo vendien was hij van 1966 tot 1971 dirigent van 'Con Amore' uit Brou wershaven. Behalve de koninklijke onderscheiding kreeg de heer De Looff van de heer J. Uitterhoeve namens de KNF de oor konde en de eremedaille voor zijn vijftigjarig muzikantschap. Ook van "Kunst en Eer' kreeg de heer De Looff een draagmedaille. De heer F. van der Pol, die 25 jaar lid is van "Kunst en Eer' kreeg van de heer Uitterhoeve de zilveren draagspeld van de KNF. KAMER VAN KOOPHANDEL BEHAALDE IN 1973 EEN VOORDELIG SALDO MIDDELBURG - De kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland heeft over 1973 een voordelig saldo van 53.085. geboekt. Dit jaarresultaat steekt zeer gunstig af tegenover de aanvankelijke begroting waarin rekening was gehou den met een nadelig resultaat van 5.700,-. Het positieve verschil is onder meer veroorzaakt doordat de jaarlijkse bij dragen en nieuwe inschrijvingen meer inkomsten (totaal ruim 720 mille; hebben opgeleverd dan aanvankelijk was geraamd. Een en ander blijkt uit de rekening en verantwoording over 1973, die, met de balans per 31 december 1973, vrij dag wordt voorgelegd aan de leden vergadering. Een vergadering die om half twee begint, zal grotendeels in het teken staan van het afscheid van de voorzit ter van de kamer, de heer C. A. Kammeraad. Deze zal het voorzitter schap officieel overgedragen aan zijn opvolger, dr. H. Zijlmans. politieke en parlementaire relaties ve le en intensieve contacten me*, indus trie en handel, in het bijzonder binnen het gebied van de Europese Gemeen schap. De werkzaamheden van dr Zijlmans ln Brussel brachten mee. dat in 1964 Krabbendijke voor een deel van zijn vrije tijd als woonplaats ie koos Dit jaar heeft hij zijn vestiging steed. wegverhardingen en bijkomende wn ken ten behoeve van de aanleg van dr weg Middelburg rijksweg 58 en van de weg rijksweg 58 Zuidaloe vormde het bestek dat dinsdagmorgen namens gedeputeerde «talen van Zee land op het kantoor van de provincia le waterstaat te Middelburg is aanbe- hier permanent gemaakt De geboorteplaats van de thans 56- jarige heer Zijlmans was Udenhout Na het lyceum te Den Bosch studeer de hij aan de economische hogeschool te Rotterdam af als bedrijfseconoom. Van 1938 tot 1940 en van 1944 tot 1947 was dr. Zijlmans in militaire dienst. Tot 1959 was hij directeur bij de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven en met name be last met de leiding van het Arnhemse districtskantoor. Van 1961 tot 1964 was docent aan het Institute for Social Studies' ln Den Haag. Voorts was hij van 1955 tot 1960 adviseur te Parijs adviseur voor de 'Organisatie voor Europese Samenwerking en 'Ont wikkeling'. In zijn Arnhemse periode was de heer Zijlmans actief op het gebied van het maatschappelijk werk. Hij was er voorzitter van het Sociaal Caritatief Centrum. Voorts was hij in Arnhem lid van de gemeenteraad. De heer Zijlmans is diverse malen onderschei den. Hij is drager van de "Medal of Freedom', ridder In de orde van 'meri te Agrioole' van Frankrijk en com mandeur in de 'Orde van Verdienste van de Italiaanse republiek'. Als liefhebberij beoefent de heer Zijl mans de watereport; hij is voorzitter van de watersportvereniging "Reimers- waal'. De achttien inschrijvingen kwamen van: bv aannemingsmij voorhoen J Prins van Wijngaarden te Hattcra f 3.516.000; bv v/h firma J. Ooms Zn. te Avenhorn 3 452.000; aanneming^ mij Biesbosch bv te Nieuwendijk 3.065.000; aannemingsmij Zeeuws- Vlaanderen bv te Biervliet in oom bi- nat ie met aannemingsmij v/h B. M. v. Noordenne bv te Hardinxveld/Giessra- dam 2.875.000; f:rma C. en J. J- Geluk aannemingsbedrijf te GotXj- chem 2.789.000; bv aannemingsbe drijf v/h H. Troost te Rotterdam- Pernis 2.714.000; Andriaan Volker baggermij bv te Rotterdam ƒ2.701.000; c.v. gebrs. Van 't Verlaat aannemings- en handelsbedrijf te Har- dinxveld/Glessendam 2.694 000; Am- sterdamse ballast, bagger en grond bv te Amstelveen 2 679.000; aannemings bedrijf Schouwen-Duiveland bv te Zie rikzee 2.679.000; aannemingsbedrijf J. D. Janse te Middelburg 2.596-000; gebrs. Romers bv te Rozenburg ƒ2.565.000; Boele 6c Paans bv te Krimpen a.d. Lek ƒ2.512 000; bagger mij Breejenhout bv te Overveen 2.489.000; Citaxn Den Bosch' bv te 's Hertogen boscb 2.4794)00; aanne mingsbedrijf Van Oort-Utrecht n-v. te Odijk ƒ2.477.000; baggermij Holland bv te Haröinxveld/Giessendam ƒ2.460.000; aannemingsbedrijf Ooster- wijk bv te Rotterdam 2.453.000. PPR-D'66 IN TERNEUZEN: GELD GEBRUIKEN VOOR RONDWEG OM ZAAMSLAG TERNEUZEN De Terneuzense at delingen van PPR en D'66 vinden datl de visie van de werkgroep. Tijdens «UcvTC-lfVla Ii.^(rar1prlnff ii-prH nnlr in de weg Hoek - Sluiskil brug niet moet worden aangelegd. Uitgaand van een aantal voordelen verkeersdoorstro- ming en veiligheid) en nadelen (milieuaantasting en doorsnijding werknemers: realisering voorzieninglandbouwgrond) van wegenaanleg in medische en sociaal-psychologi-het algemeen is een werkgroep van sche begeleiding van de werknemers in de bedrijven. Cursusleider Ruiten- j beek kon de conferentie sluiten met' de conclusie dat hieruit door de diver se bedrijfstakken onderwerpen geko zen kunnen worden om nader uit te werken, en deze ter behandeling voor te leggen aan de op 16 en 17 oktober te houden algemene ledenvergadering van de HBV. Motorrijders namen deel aan treffen van 'De Uitlaat' VLISSINGEN Ongeveer tweehon derd motor-toerrijders, uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Zwe den en Nederland namen dit weekein de in camping 'de Nolle' te Vlissingen ln competitieverband deel aan het Scheldestroom-treffen, voor het derde achtereenvolgende jaar georganiseerd door de Vlissingse motorsportvereni ging 'De Uitlaat' De motorrijders, van wie de eersten vrijdagmiddag in Vlissingen arriveer den, ontvingen bij inschrijving een herinnneringsmedaille en een stempel met vermelding van het aantal afge legde kilometers in hun toerpas. Het. inschrijvingsbiljet was tevens een lot, waarmede tijdens de feestavond die zaterdagavond in een grote tent op het kampeerterrein werd gehouden, een fiets kon worden gewonnen. Tijdens deze bijeenkomst, waar ook voor een muziekje was gezorgd, wer den acht bekers uitgereikt. Vele mo torrijders hadden tijdens het weekein de hun tentje opgeslagen op het ter rein 'de Nolle'. Anderen trokken weer direct door naar een volgend motor treffen, die in geheel Europa worden gehouden. In verband met de toer- competitie moeten zoveel mogelijk ki lometers worden vergaard. Er werd zaterdagavond ook een beker uitge reikt aan de grootste pechvogel. De rijder; waarvan de naam nog niet bekend was, moest door mankemen ten aan zijn motor op halve kracht huiswaarts keren. De bekers gingen naar: Hubon Daniel (Fr.) de verst- komende 50 cc motor uit het buiten land; Borje Magnussan (Zw.) de verstkomende deelnemer ca 1100 km); E. J. van Daalen uit Heemstede de oudste motor, een Indian uit 1921; Wim den Boer uit Den Haag de oudste deelnemers (62 jr); de MCC Sound uit Engeland de verstko mende club uit het; buitenland; de Martinistad uit Groningen de verst komende Nederlandse club; de heer J. A. te Riele uit Zuphen de verstko mende 50 cc motor uit Nederland. Zondag maakten enkele motor-toerrij ders nog een rondrit- door Walcheren. deze partijen tot de conclusie geko men dat het plan van rijkswaterstaat voor de nieuwe weg alleen maar nade len heeft. Evenmin beeft men goede woorden voor het alternatieve plan zoals het waterschap "De Verenigde Braakman- polders' dat indiende. Nadelen van beide plannen rijn volgens de werk groep: Bij aanleg noordelijke verbinding aan tasting van landelijke omgeving, bij aanleg zuidelijke verbinding aantas ting van waardevol natuurgebied. Landbouwgebied wordt doorsneden en versnipperd met veel moeilijkheden voor de landbouwers daar. Bij intensief verkeer wordt schade toegebracht aan de daar aanwezige natuurgebieden en de landelijke omge ving. Als in een later stadium een tunnel wordt gegraven onder het kanaal Gent-Temeuzen en de oost-west ver binding van de provincie wordt gerea liseerd, is de hele driehoek overdekt met wegen en als waardeloos te be schouwen Voordelen van de nieuwe weg ziet de werkgroep helemaal niet zitten: De doorstroming wordt niet bevor derd omdat de brug bij Sluiskil een obstakel blijft. De uitbreiding van het autobezit neemt slechts matig toe. De toename van de verkeersstroom wordt in de weekeinden vooral veroorzaakt door Belgen, die er zelf al iets aan willen doen. Ombuiging van de huidige verkeers stroom via Terneuzen is een groot vraagteken door het blijvend opont houd bij de Sluiskilse brug- De veiligheid wordt niet verhoogd. De werkgroep vindt het een beter idee om het geld voor de weg Hoek - Sluiskil maar te gebruiken voor aan leg van een rondweg rond Zaamslag om het intensieve verkeer over de 'wrakke weg* door dat dorp om te leiden. PPR en D '66 hebben ook nogal wat bedenkingen tegen het voorgestelde tracé voor de weg Axelse Sassing - St- Anna. Het belangrijkste argument dat men daarvoor aanvoert is dat de verbinding evenals in België vlak ach ter de industrieterreinen moet komen omdat het in feite gaat om een indus trieweg die de havens van Gent en Terneuzen met elkaar moet verbinden. De werkgroep oppert dan ook het idee om de weg aan te leggen via de bestaande Koegorsstraat, temeer om dat: Door het voorgestelde tracé teveel landbouwgrond wordt versnipperd. De kanaalweg onder de kranen van de cokesfabriek in Sluiskil hierdoor kan worden ontlast of zelfs afgesloten voor doorgaand verkeer. De in een later stadium aan te leggen weg via Spui en langs Zaamslag niet hoeft te worden aangelegd, maar via de bestaande weg kan lopen. Een twintigtal leden en aanhangers van PPR en D '66 sloot zich ïdsdgna van PPR en D'66 sloot zich dinsdag tijdens een vergadering in lunchroom Van Assche in Terneuzen volledig aan diezelfde vergadering werd ook in grote lijnen het programma komende raadsverkiezingen steld. De partijen komen zoals bekend met één lijst uit. Programma De belangrijkste punten uit het pro gramma zijn: Het bevorderen van medezeggenschap van wijkraden in zaken die voor de wijk, buurtschap of dorp van wezen lijk belang zijn. (Renovatie van de binnenstad, een permanente commis sie voor de ruimtelijke ordening, zon der raadsleden) Iedere burger ln de gemeente moet dezelfde rechten hebben, (instelling van een commissie voor beroeps- en bezwaarschriften en democratisering van het havenschap) Welzijn mag niet afhankelijk worden1 gesteld van materiële welvaart en eco nomische groei is geen doel op zich (geen basisindustrie bij Baalhoek-Os- senisse, geen tweede kerncentrale en de werkgelegenheid afstemmen op het reële aanbod op de arbeidsmarkt). Vernietiging van het milieu moet krachtig worden bestreden. D '66 en de PPR in Terneuzen vinden dat het investeringsbeleid van de ge meente moet worden gebaseerd op een weloverwogen meerjarenplan. In het algemeen zou de gemeenteraad meer bij het beleid moeten worden betrokken. Dit geldt in het bijzonder voor de vaststelling van de gemeente begroting. Op een aantal details zal de Terneu zense groepering het programma nog nader uitwerken. AMSTERDAM Voor mejuffrouw C. J. van Doorn uit Krabbendijke heeft het bezoek met de afdeling Krabben dijke van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen aan de Huishoud beurs in de Rai te Amsterdam dins dag een heel bijzonder aspect gekre gen: rij bleek de 100.000ste bezoekster te rijn. Mejuffrouw Van Doom werd gefeliciteerd door de perschef van de huishoudbeurs, de heer J. van Rijs wijk, die haar in eerste instantie een boeket bloemen aanbood en vervol gens vertelde wat zij allemaal mee naar huls mocht nemen. De 100 000ste bezoekster kreeg een hele waslijst deaus aangeboden, zoals een mixer, een stofzuiger, een elektrische wekker, wijn, boterkoek, een tas. een lepelrek. een rit met de stoomtram Hoom-Me- denblik VNKV bijeen De afdeling Vlissingen van het VNKV hield een bijeenkomst. Deze avond stond in het teken van lekker eten. De hoofdschotel was nassi, maar ook konden de aanwezigen een koude schotel proberen. De bijeenkomst sloot met een spelletje bingo en een verloting. AMSTERDAM Als de stroom van belangstellenden door blijft gaan zo- als momenteel het geval is. zal de Huis houdbeurs in de Amsterdamse RAI ook deze keer weer een recordaantal be zoekers trekken. Dinsdagmorgen werd, een halve dag eerder dan vorig jaar. de 100.000ste bezoeker verwelkomd. Het is mejuffrouw C. J. van Doorn uit Krabbendijke, die met applaus beloond wordt door haar vriendinnen van de Bond van Plattelandsvrouwen, nadat zij vele geschenken en een bos bloe men in ontvangst had genomen. En toch staat üw geld niet jarenlang geblokkeerd. HetNMB Premie Spaar Biljet aan toonder U wilt uw geld zien groeien. U wilt de hoogste rente, maar u weet niet vooruit of u uw geld 2,3,4 of 5 jaar kunt missen. Koop dan nu een NMB Premie Spaar Biljet aan toonder. Bovenop de jaarlijkse 6% basis rente (rente-op-rente) komt een progressief oplopende spaarpremie over de hoofdsom. Een spaarpremie die opklimt van 2% na 2 jaar tot 20% na 5 jaar. Hoe langer u spaart, hoe hoger dus de premie. Voor f 1.000.- krijgt u dan na 5 jaar f1.538,23 cash uitbetaald.Dan bent u ruim 50% rijker geworden. Dat betekent hoge spaarwinst met behoud van financiële armslag. Want na de eerste 2 jaar heeft u jaarlijks de mogelijkheid uw Premie Spaar Biljet te laten uitbetalen (zie tabel). Het NMB -Premie Spaar Biljet aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddel lijk aan de balie verkrijgbaar.Vraag folder en inlichtingen. Wj betalen u terug: spaar- termijn hoofdsom 6% basis rente premie u ontvangt 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.123,60 f x. 191,02 f 1.262.48 fl-338>3 2% f 20,- 5%=f 50,- 10% f 100,- 20% f 200,- fx. 143,60 f 1.241,02 f 1.3624S f1.538.i3 Er zijn ook NMB Premie Spaar Biljetten van f 5.000,- Afgerond heeft u zo na 2 jaar een rente van 7%, na 3 jaar 7^/2%, na 4 jaar 8% en na 5 jaar zelfs 9%.Deze rentepercentages worden berekend op basis van rente op rente. NEOERLANOSCHE WVOCNSTANOSeAMC geeft loon naar sparen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 9