Souburgse scholen in landelijk experiment integratie k.o.-l.o. Raad Tholen trekt half miljoen meer uit voor zwembad LEVI'S Jongeren ontwikkelingslanden op bezoek bij gemeente Goes Commando landmacht Zeeland wordt per 1 mei overgedragen Statencommissie voor informatie- installatie over veerverbindinoen Illegale boomplanting voor Gentse rechtbank GEMEENTE KRIJGT UITKERING UIT DACW-POT WADDENZEE BELANGRIJKST ALS KINDERKAMER PLATVIS 19,50 JAK0BSEN SGP-FRACTIE STEMT TEGEN Tentoonstelling over kernenergie nu in Vlissingen WOENSDAG 24 APRIL 1974 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT ALS ENIGE SCHOLEN IN ZEELAND VAN DUVVENVOORDE- SCHOOL EN 'DE SPRINGPLANK' (Van onze onderwijsmedewerkster) VLISSINGEN De openbare H. K. van Duyvenvoordeschool voor basison derwijs en de openbare kleuterschool "De Springplank' te Oost-Souburg ko men zeer waarschijnlijk in aanmer king om als enige school in Zeeland deel uit te maken van het expriment integratie van kleuter- en basisonder wijs van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Voordat de defini tieve beslissing wordt genomen, moet worden onderzocht wat de mogelijk heden tot integratie zijn en of aan bepaalde voorwaarden kan worden voldaan. Dit staat te lezen in een schrijven van de zogenaamde Innovatiecommissie aan het gemeentebestuur van Vlissin- gen en het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland te St. Laurens. De Innovatiecommissie houdt zich in op dracht van minister Van Kemenade van onderwijs en wetenschappen be zig met de gang van zaken rond de integratie kleuter- en basisonderwijs in Nederland. over enige weken zal een gesprek plaatsvinden tussen de leden van de Innovatiecommissie enerzijds en de o.uders en de leerkrachten betrokken basis- en kleuterschool, het gemeentebestuur van Vlissingen en het RPCZ anderzijds. In dat gesprek zullen de mogelijkheden tot integratie op de Souburgse school worden nage gaan. In totaal zullen in geheel Neder land enkele tientallen scholen aan het experiment deelnemen. De H. K. van Duyvenvoordeschool maakt tezamen met de kleuterschool "De Springplank' ondergebracht in één gebouw al een aantal jaren deel uit van het kernproject integratie kleuter- en basisonderwijs van het RPCZ onder leiding van de heer A. G- C. Kappenburg. De werkwijze en de vorderingen van deze scholencombina tie staan ook landelijk gezien op een hoog pil, zodat deelnming aan het landelijk experiment wel in de lijn der verwachtingen ligt. De overgang van de kleuterschool naar de basis school verloopt op de Souburgse school erg soepel, van problemen bij die overgang is dan ook nauwelijks meer sprake. Deze soepele overgang is in eerste instantie toegespitst op het leesonder wijs, dat als belangrijkste aspect wordt gezien voor het onderwijs als geheel. - een integraal project, waarbij kleu ter- en basisschool als het ware in hun geheel In elkaar opgaan. Dit onderdeel zal pas over een jaar kunnen worden uitgevoerd. MIDDELBURG De statencommissie voor de financiën is genegen akkoord te gaan met een uitgave van ƒ73.000 om de voorlichting over het al dan niet varen van de Zeeuwse veren te verbeteren. aVn dat bedrag kan bij Korteven een wisselpaneel worden aangebracht, dat vanuit de verkeersto ren van de veerhaven Kruiningen kan worden bediend met een draaggolfln- stallatie om automobilisten bij slecht weer en mist te informeren over de veren. De installatie is volgens gs nodig, omdat de autosnelweg kruisingsvrij wordt en er niemand meer mag fiet sen of lopen: nu warden de informa tieborden bediend door personeel van een nabijgelegen bezinepomp. Er wa ren in de statencommissie wel wat aarzelingen over de hoge kosten, maar men vond de nieuwe installatie toch nodig: er werd in dit verband gewezen op de voordelen van een goede informatie voor het bedrijfsle ven, onder meer door de heer G. de Waal (bp). De heer C. van Water schoot (ppr) liet weten over de zin van de installatie te twijfelen, nu er binnenkort mogelijk een beslissing wordt genomen over een vaste oever verbinding en de jaarlijkse lasten van deze installatie vrij groot zijn. De heer I. Filius (ar) wees er op, dat het dan nog acht jaar duurt voor die verbinding gereed komt. Gedeputeerde J. Stenvert liet nog weten, dat het rijk met de installatie akkoord gaat. Zonder veel discussie adviseerde men positief over een bijdrage van 150.000 voor het zwembad Heinkens- zand, waarbij de heer W. Don (pvda) gs vroeg soepel te zijn als zich kos tenstijgingen bij de bouw van het project voordoen. De heer R. Hol drong er nog op aan, dat de provincie bij de tracering van de rijksweg 61 ongelijfevloerse kruisin gen bepleit: er zijn nu tussen Temeu- I zen-Axelse Sassing gelljkvoerse krul- Het landelijke experiment integratiesingen geprojecteerd. Hij vond dat kleuter- en basisonderwijs bestaat uitj met name onjuist voor St. Anna drie onderdelen: Axel6e Sassing. een aantal deelprojecten, die vol gend jaar wellicht kunnen worden gerealiseerd. een uitwerking van de vernieu wingsideeën binnen het onderwijs, die binnen de bestaande onderwijs wet vorm hebben gekregen. Hier mee zou al het komende cursus jaar een begin kunnen worden ge maakt. Het laatste onderdeel zal de opgave zijn voor de H. K. van Duyvenvoorde school en de Springplank. Voordat evenwel een definitieve GENT De heer L. Laureys uit Zei. zate. bestuurslid van het actiecomité Leefmilieu, heeft zich dinsdag In be roep voor de rechtbank in Gent moe ten verantwoorden voor het illegaal planten van 600 bomen op een bouw werf waar het Belgische ministerie van openbare werken een insteekhaven en ioskade wilde aanleggen. In de nacht van 12 op 13 oktober 1973 had hij dat 'bos' daar met leden van de actiegroep geplant om de overheid van de insteek haven te doen afzien. Op 100 meter afstand ran het terrein ligt de psychiatrische inrichting St.- Jan Baptist in Zelzate, die daar veel hinder van zou ondervinden, zo zei de slissing zal vallen, moeten een aantal; raadsman van de heer Laureys. De voorwaarden en mogelijkheden nader 1 1 1 ~-v-J worden bekeken. Het gaat daarbij om vraagpunten als: in hoeverre is extra mankracht nodig? Hoe moet het gehe le project financieel worden geregeld? En hoe zal de rechtspositie van de begeleiders zijn? De Innovatiecommissie zal voorwaar den stellen voor de inhoudelijke kant van het onderwijs. De begeleiding van het integratie-experiment zal in han den zijn van het Regionaal gisch Centrum Zeeland. boomplanting heeft tot effect dat de havenwerken werden De rechter merkte op da', de heer Laureys 'waarschijnlijk een jeugdzon. de had willen goedmaken' Enkele ja ren geleden liep hij een veroordeling op wegens het omkappen van bomen. Het openbaar ministerie vroeg bevesti ging van de ai eerder door de politie rechter in Zelzate uitgesproken straf van 750 frank (50 gulden) boete of een week hechtenis De uitspraak is be- paald op 14 mei. Zeeuwse wateren hebben bescheiden aandeel Kustzone in de herfst van belang VLISSINGEN Onderzoekingen In voor- en najaar in de periode 196!)- 1973 hebben uitgewezen, dat het Wad dengebied in het voorjaar het groot ste gedeelte bevat van de populaties jonge tong, schol en garnaal, dat het kustgebied in het najaar het grootste gedeelte van de populatie jonge tong en schol herbergt en dat het Zeeuwse estuarium zowel in het voor- als het najaar een bescheiden gedeelte van deze populaties bevat. Het Waddengebied bevat in het v jaar 48.3 procent van de populatie jonge tong en in het najaar 30,5 procent, in het voorjaar 75,9 procent jonge schol en in het najaar 44,3 procent en in het voorjaar 51,3 pro cent jonge garnaal en in het najaar 48,8 procent. Voor Zeeland zijn deze percentages: voorjaar: tong 18,3 pro cent, schol 4,1 procent, garnalen 5,2 procent, najaar: tong 3.3 procent, schol 3,1 procent, garnalen 9,7 pro cent. De percentages voor het kustge bied luiden: voorjaar: tong 33,5 pro cent, schol 20,5 procent, garnaal 43.4 procent, najaar: tong 66,2 procent, schol 52,6 procent, garnalen 41,5 pro cent. De percentages van de verschillende gebieden worden voor een deel na tuurlijk ook bepaald door de opper vlakte van het gebied: de kustzone heeft een oppervlakte van 6866 km2, het Waddengebied een oppervlakte van 1437 km2 en het Zeeuwse estuari um een oppervlakte van 520 km2. De cijfers komen naar voren in een artikel in het maart-april-nummer van het blad "Visserij" van de Directie van de Visserijen van het ministerie v_~ landbouw en visserij. Het artikel van de hand van drs. H. B. Becker en drs. K. H. Postuma van het Rijksinsti tuut voor Vissenjonderzoek te IJmui- den. Men gaat ook nog in op de gemiddelde aantallen kleine tong, schol en garnaal per 1000 m2. Hieruit blijkt, onder meer. dat in het Wadden gebied zowel in het voorjaar als in het najaar de grootste dichtheden jon ge schol en garnaal optreden, terwijl (ADVERTENTIE) Ribfluwelenbroeken voor de leeftijd 14, 15. 16 en 17 jaar van 42,50 (alleen bij ons) herenmode free-timeshop Kanaalstraat 55, Oost-Souburg in dit gebied de jonge tong alleer het voorjaar het talrijkste is- Het Zeeuwse estuarium komt in het voorjaar wat betreft de gemiddelde dichtheid van jonge tong, schol en garnaal op een tweede plaats en in de kustzone vertoont alleen in de herfst de jonge tong de grootste dichtheid per 1000 m2 vergeleken met de ande- •or jonge Dl speelt, relatief Hieruit maakt men op, dat het Wad dengebied als kinderkamer voor platvis een zeer belangrijke rol welke rol in het voorjaar belangrijker is dan in het najaar. In de herfst wordt de kustzone, met na me door de grote opperlakte. van belang. Een ander gegeven dat men heeft gevonden is, dat schol naarmate deze ouder wordt niet terugkeert naar Waddengebied of Zeeland, maar kustzone blijft. In de toekomst wil men het onder zoek ook gaan richten op de ondiepe plaatsen, met name de strandzone de bij eb droogvallende platen Waddenzee en Zeeland Tot nu toe liet de diepgang van de gebruikte schepen dit onderzoek niet toe. THOLEN De Thoolse gemeenteraad heef maandagavond een extra krediet van een half miljoen gulden beschik baar gesteld voor de aanleg van het openluchtbad In Tholen. In 1972 wer den de kosten op 1,3 miljoen gulden geraamd. Een nieuwe begroting heeft geleerd, dat daar nog eens vijf ton bij moet. Voor Tholen heeft dit echter ïsequentü goed als subsidie van een half miljoen uit de werkgelegenheidspot voor Zeeland krijgt. De raad schaarde zich tevens achter het voorstel van b. en w. een krediet van acht mille uit te trekken, om een plan te kunnen laten maken voor een overkapping van het zwembad in Sint- Maartensdijk. Alleen de SGP-fractie stemde tegen de beide voorstellen. Niet alleen op principiële gronden de zwembaden zijn 's zondags open zo legde SGP-woordvoerder J. I. Hol- lebrands uit. .Dergelijke voorzienin gen zullen in de toekomst een belas tingverzwaring tot gevolg hebben", voorspelde hij. Het KVP-raadslid me vrouw J. M. Deurloo van Broekhoven informeerde bij het college of het niet praktischer zou zijn om het Thoolse had te overdekken, in plaats van het zwembad in St-Maartensdijk. In Tho len moet immers nog gestart worden met de bouw van het bad. Burge- STERRENWACHT BEKIJKT URANUS EN NEPTUNES MIDDELBURG De volkssterren wacht PMUppus Lansbergen houdt vandaag (woensdag) in het gebouw op het Noordbolwerk in Middelburg een lezing- en waarneemavond over de planeten Uranus en Neptunus. De bijeenkomst begint om acht uur. Bij goed weer zullen beide planeten bekeken worden met behulp van enke le telescopen. Uranus en Neptunus zijn twee van de buitenste planeten van het zonnestelsel. Ze behoren sa men met de planeet Pluto tot de groep die niet met het blote oog zichtbaar is. meester J. E. van Boeijen zette uit een: „Een overdekking van het bad in St-Maartensdijk is een financieel haalbare kaart. Voor een groter over dekt bad, daar heeft Tholen het draagvlak niet voor." CHU-raadslid J. D. de Korte vroeg zich af, welke financiële consequenties de overkap ping "van het had in Sint-Maartensdijk heeft. Hij vreesde, dat dit ten koste zou gaan van de overige kernen. Bur gemeester Van Boeijen vertelde, dat de kosten geschat worden op onge veer 5 tot zes ton. .Maar we weten nog helemaal niet welke subsidie we er voor kunnen krijgen. „We moeten eerst de zaak op pa zien te krijgen. Dan pas kunnen we bekijken, of we het wel of niet zullen doen." Concert Lutherse Kerk op vrijdagavond MIDDELBURG Het laatste in de serie van vier zaterdagavondconcerten in de Lutherse Kerk is een dag ver vroegd en wordt nu gegeven op vrij dagavond 26 april. Medewerkenden zijn organist Bram Beekman, het Mid delburgs Kamerkoor oiv. Bart Leijn- se en de sopraan Ellen Beekman. Het concert, begint om acht uur. VLISSINGEN In de serie PZEM- exposities in Midden-Zeeland over het gebruik van kernenergie is deze week Vlissingen aan de beurt. Het is tevens de laatste plaats, waar de tentoonstel ling 'Energie, de motor van ons be staan' te zien is in deze 'cyclus'. Tot en met zondag 28 april staat de expositie van het Nederlands atoomfo rum opgesteld in de De Ruyterzaal' van 'Britannia', elke dag van twee tot vijf uur 's middags en zeven tot half tien 's avonds. Donderdag 2 mei is er zoals gebruikelijk een voorlich- tings- en forumbijeenkomst. Dat ge beurt 's avonds om half acht, even eens in "Britannia'. OVERSTE H. C. VEL BESLUIT LANGE MILITAIRE LOOPBAAN „INKRIMPING VAN BUDGET IS HET GROOTSTE PROBLEEM" MIDDELBURG Per 1 mei ver laat de luitenant-kolonel H. C. Vel, sinds I december 1965 pro vinciaal militair commandant Zeeland en levens garnizoenscom mandant Middelburg, wegens pen sionering de militaire dienst. Als hoogste gezaghebber van de land macht in Zeeland in feite tevens de officiële vertegenwoor diger van de krijgsmacht in deze provincie sluit overste Vel, die op 30 april 57 jaar wordt, een lange militaire loopbaan af. In zijn kantoor aan de Dam in Middelburg schetst hij desge vraagd, globaal en in snel tempo, deze loopbaan: „In 1937 in dienst gekomen, via de school voor re serve-officieren van de infanterie naar de KMA in Breda. In de oorlog drie jaar krijgsgevangen geweest in Duitsland. Na de oor log een jaar voor opleiding in Engeland." zo begint hij. Tussen 1946 en 1950 toen ingedeeld bij de grenadiers nam hij deel aan de politionele acties in Ne- derlands-Indië onder meer op Ja va, aanvankelijk als commies commandant en in de laatste pe riode als plaatsvervangend betal- jonscommandant. Teruggekomen in Nederland kwam en bleef hij bij het infanterieregiement 'Oran je-Gelderland', het voormalige veertiende regiment infanterie. Volgde, in verband met reorgani saties in het leger, een cursus aan de infanterieschool van het Amerikaanse leger en kwam daama bij de parate troepen in de Harskamp. Werd vervolgens uitgeselecteerd voor een tweejari ge cursus aan de Hogere Krijgs school in Den Haag. daama terug naar de parate troepen. Van 1958 tot 1962 was hij leraar aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda. Overste Vel vervolgt: „Toen ben ik naar Duitsland gegaan met de eenheden die, in verband met de Cuba-crisis, in NAVO-ver band werden uitgestuurd en daar heb ik tot 1965 als bataljonscom mandant gezeten." Nadat hij nog een klein jaar het commando had gevoerd over het derde infante- riedepot in Roermond, werd hij per 1 december 1965 benoemd tot provinciaal militair comman dant in Zeeland en tot garni zoenscommandant Middelburg. Hij werd toen voor de eerste maal in zijn loopbaan verant woordelijk voor een territoriaal commando. centrum voor militaire admini stratie) is gevestigd vormt, met onderdelen in Vlissingen en Temeuzen tevens de gehele beperkte legering van de land macht in Zeeland. Aan de provinciaal militair com mandant is door de bevelhebber der landstrijdkrachten het alge meen militair gezag in de provin cie opgedragen en hij is als zodanig in oorlogstijd verant woordelijk voor de algehele stra tegie in Zeeland, de inzet van de militaire troepen die hem ter be schikking komen en het handha ven van de rust en orde onder de troepen. Zijn verantwoordelijk heid strekt zich daarbij ook uit tot de in Zeeland geformeerde nationale reservepelotons die hij zelf heeft opgeleid. De inzet van de troepen in oor logstijd moet hij zo efficiënt en economisch mogelijk regelen, re kening houdend met alle plaatse lijke belangen. Daarvoor is over leg vereist met de provinciale coördinatiecommissie -civiele ver dediging, die onder voorzitter schap staat van de commissaris der koningin. Overste Vel: „Ik hoef natuurlijk niet te vertellen dat je als provin ciaal commandant heel veel van de provincie moet weten. Daar om is vooral mijn taak om voortdurend zeer goede contacten te onderhouden met alle provinci ale en plaatselijke autoriteiten. Ook met land-, zee- en luchtmacht is die goede verstandhouding no dig, ook in NAVO-verband. Het is vooral een zaak van coördine ren." Het grootste deel van zijn dagtaak is met het onderhouden van deze vele contacten gemoeid. zijn gebied. De commandant houdt voorts toezicht op de er kende schietverenigingen zeven in Zeeland die van de land macht wapens in leen hebben. Gevraagd naar een mening over de huidige situatie van de land macht, zie overste Vel persoon lijk de Inkrimping van het defen siebudget als een groot probleem dat leidt tot aantasting van het moreel onder de vrijwillige mili tairen: ,JJit betekent dus dat je minder geld kunt uitgeven voor materiaal of voor oefenen- Maar gebrekkiger oefenen met gebrek kiger materiaal, betekent: minder overlevingskansen als het werke lijkheid wordt. En om die overle vingskansen is het ons nu juist te doen. Zo lang je een leger hebt, moet je ook zorgen dat de taken goed kunnen worden uitgevoerd-" Overste Vel neemt vrijdag tijdens een receptie tussen zes uur en half acht in de Generaal-majoor Berghuijskazerne afscheid van de militaire dienst. Tevens bestaat dan. de gelegenheid om kennis te maken met zijn opvolger, de lui tenant-kolonel P. J. van Splunter. Na acht jaar commando in Zee land zegt overste Vel. geboren in Rotterdam: „Ik heb het best naar m'n zin in Zeeland en ik blijf hier dan ook wonen, ln Koude- kerke." Opvolger Huishouden Gezag Het garnizoen Middelburg waar de Generaal-majoor Berg huijskazerne (met het opleidings- Ais garnizoenscommandant ls overste Vel verantwoordelijk ge weest voor alle huishoudelijke za ken van de in Zeeland legerende troepen, „dus alles wat niet di rect heeft te maken met de oplei ding en inzet van de troepen." Daaronder valt onder meer ook de geneeskundige verzorging en controle en de tandheelkundige hulp. Voorts is de garnizoenscom mandant belast met de voorberei dingen van een eventuele mobili satie: „Voor de onderdelen die hier naar toe komen, moet de legering worden voorbereid. Er moeten gebouwen in orde wor den gemaakt enzovoorts. En er zijn regelingen nodig voor het opslaan en vorderen van materi aal. Ook moet gezorgd worden dat de mobilisatie-opkomst van hier naar buiten de provincie on gestoord verloopt." In de uiteenzetting van zijn taken als 'dubbelcommandant' wijst overste Vel er onder meer nog op dat aan de garnizoenscom mandant ook de zorg is toever trouwd tot het aanwijzen van schietbanen en oefenterreinen in Zijn opvolger, overste P. J. van Splunter geboren in Tholen in 1922 kwam na de bevrijding van Zuid-Nederland in maart 1945 in militaire dienst en volgde daarna een officiersopleiding in Engeland. Na terugkeer werd hij benoemd tot reserve tweede lul- :enant en vertrok met de 7-ce- rember-di visie in januari 1947 naar Nederlands-Indie, waar hij op West-Java deelnam aan de eerste politionele acties. In mei 1949 kwam hij in beroepsdienst en raakte een maand lateT bij een gevecht zwaar gewond. Pas in mei 1951 kwam hij weer in actieve dienst. Hij vervulde als luitenant en als ritmeester voor namelijk functies bij de parate tankeenheden. Na zijn bevorde ring tot majoor was hij werk zaam in de instructieve en parate sector, onder meer in Duitsland. Na bevordering tot luitenant-kolo nel in mei 1967 was hij onder meer hoofd van de planningsstaf- van de cavalerie, chef-staf van de inspectie van dat wapen en com mandant van het 103e verken ningsbataljon in Seeaorf. Na de opheffing van ae inspectie der cavalerie volgde plaatsing bij le dienst 'Opperofficier perso neel' als hoofd bureau cavalerie. Sinds mei vorig jaar is hij reeds ingedeeld als hoofd 'sectie inlich tingen en operatiën' bij de staf van de provinciaal militair com mandant Zeeland en garr commandant Middelburg. GOES Vijf jongeren uit ontwikke lingslanden zijn dinsdag op bezoek geweest bij «le gemeente Goes. Ze maken deel uit van een gezelschap van negentien jonge mensen uit ont wikkelingslanden, die in Zeeland deel nemen aan «ïcn cursus regionale in dustrialisatie. Deze cursus, die speci aal is opgezet voor jongeren uit ont wikkelingslanden, wordt georganiseerd door het researchinstituut voor be drijfswetenschappen in Delft. De groep die Goes bezocht, bestond uit jonge mensen uit Soedan, Nepal. Irak en Thailand. Ze hebben de op dracht om een analyse te maken var, de economische ontwikkeling van Zee land na de tweede wereldoorlog, waarbij ook een aanbeveling voor de toekomst moet worden gedaan. Daar bij bestudeert men onder meer de landbouw, de industrie, de visserij, de recreatie, de voorzieningen en d' sitructuur van de provincie. In Goes had men een gesprek me' loco-burgemeester drs. J. Dijkgraaf wethouder J. P. Lindenbergh, waarne mend-gemeentesecretaris J. A. Host' en gemeentelijk voorlichter J. Kar Gesproken werd onder meer over he industriebeleid in Zeeland^ de afschaf fing van de ïnvesteringspremie, bui tenlandse werknemers, werkeloosheid en het vertrek van jongeren uit Zee In Zeeland drie startplaatsen voor fietsdag ANWB VLISSINGEN De ANWB houdt! zaterdag 18 mei in samenwerking met' de ANVV een Landelijke Pietsdag. met de bedoeling de fiets ais recrea tiemiddel bij zoveel mogelijk Neder landers in ere te herstellen. Verspreid over het hele land hebben de ANWB en de ANVV daarvoor 75 toeristische routes uitgestippeld, die in lengte va riëren van 25 tot 40 km. In Zeeland, zijn drie startplaatsen: bij de VW aan de Kromme Reke te Renesse. bij de VVV aan de Westsingel te Goes en bij de VVV aan de Paul Knigerstraat te Missingen. Bij deze startplaatsen kan men route beschrijvingen krijgen. Aan de tochten is geen wedstrijdelement verbonden, iedereen kan de afstand in zijn eigen tempo afleggen. Onderweg zijn er en-, kele rustpunten waar men de routebe- schrijving kan laten afstempelen. Als men de toch heeft uitgereden, krijgt men een speciaal voor deze dag ont worpen speldje- De vertrekposten rijn -.eopena van 9 tot 13 uur. De Tros- 3dio zal aan dit fietsevenement aan lacht besteden via Hilversum II. In; lke provincie zal zich langs een route een rep.ortagetam opstellen. Ook be-| kende artiesten zullen aan deze dag j medewerking verlenen. VROUWENCONTACT PVDA WAS TWEE DAGEN BEZIG MET SOCIALE WETGEVING ARNEMUIDEN Een twintigtal le den van het vrouwencontact in de Partij van de Arbeid heeft maandag en dinsdag deelgenomen aan de scho- lingsdagen van het gewest Zeeland op het Zilveren Schor bij Arnemuiden. De deelnemers hielden zich twee- da gen bezig met de sociale wetgeving en dan vooral met de positie van de vrouw op dit punt. Het onderwerp werd maandag aller eerst duidelijk gemaakt aan de hand van enkele concrete zaken, die werden uitgebeeld in een rollenspel. Dit werd dan later weer besproken. Naast con crete situaties kwamen daarbij ook meer algemene zaken als pensioenre gelingen aan de orde- Dinsdag kregen de deelnemende PvdA- vrouwen vooral informatie over de mogelijkheden van de sociale wetge ving en de wegen die men hiervoor moet bewandelen. Ook de mentaliteit ten opzichte van de sociale wetgeving kwam aan «Ie orde. Dit alles werd uitgebeeld in enkele collages. De tweedaagse scholing gaf naast een stuk praktische informatie voor de deelnemers vooral ook een aanaet voor een ver«iere behandeling van «le ze zaak in de verschillende groepen van heg vrouwencontact.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 7