Bewoner van 'Scheldeoord' Terneuzen werd 100 jaar Jachthavens 'Eendracht' éêI iSÉftsfek Dolfirodam opent seizoen nst in zeeland Johannes-Passion 'Tot oefening en uitspanning' Afwisselende prestaties bij Matthaus-Passion Politie maakt einde aan serie vosfeldiefstallen in Terneuzen Plaats uw FAMILIE BERICHTEN in de PZC 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 APRIL 1974 HEIPALEN OP WEG: VROUW ZWAAR GEWOND AAN ARM MIDDELBURG De Middelburgse politie speurt naar degenen die vrij dagavond twee lange, dunne heipalen dwars over de westelijke rijbaan van de Buitenbovenlaan hebben gelegd. Een bestuurster van een bromfiets, de Middelburgse mevrouw D. G. K.W., is daar vrijdagavond laat tegenop gere den en heeft aan de val een ernstige armfractuur opgelopen daardoor zij zeker 6 a S weken in het ziekenhuis zal moeten verblijven. Doordat het ter plaatse tamelijk don ker is, waren de obstakels op enkele nieters afstand nog nauwelijks zicht baar. De politie vermoedt dat deze daad het werk is geweest van "balda dige' jongelui. De heipalen zijn van een nabijgelegen bouwterrein weggesleept. Volgens de politie is dit al meer ge beurd, zonder dat daarbij ongevallen ontstonden. De politie verzoekt dege nen die hierover inlichtingen zouden kunnen verschaffen, zich in verbinding met het bureau te stellen. Diefstal uit auto in Hoek i HOEK Zaterdag zijn uit de in de Lovenpolder bij Hoek geparkeerd staande auto van D. uit Ertvelde (B) twaalf muziekcassettes, een leren jas en 700 francs gestolen. De tot nu toe onbekende dader had een raampje in de auto geforceerd. TERNEUZEN In het bejaardente huis 'Scheldenoord' in Terneuzen heejt. de heer F. G. de Bokx zondag zijn hon derdste verjaardag gevierd. De jarige werd uitvoerig in de bloemetjes gezet door familie en kennissen, terwijl 's middags burgemeester J. C. Aschofj van Terneuzen gelukwensen kwam aanbieden. Hij deed dat in gezelschap van zijn dochtertje dat de heer De Bokx bloemen aanbood. De heer De Bokx kwam honderd jaar geleden ter wereld in Zaamslag, na zijn huwelijk werd hij veehandelaar in Reu- zenhoek. Via een boerderij in Goes en een veehouderij in Sluiskil kwam hij terecht in Terneuzen. waar hij in 1944 intrek nam in 'Scheldeoord' samen zijn vrouw die in 1967 op 92-jarige leeftijd is overleden. Het echtpaa: heeft nog het 65-jarig huwelijksfeest gevierd. In de eerste jaren van zijn verblijf in 'Scheldeoord' heeft de heer De Bokx erg veel gedaan voor de be jaarden en hun tehuis. De bewoners van Scheldeoord zullen vandaag (maandag) de verjaardag van de heer De Bolcx meren. M: Filmhuis J en Zweedse film over onderwijs MIDDELBURG Het Filmhuis van Jeugd en Muziek vertoont deze week (donderdagavond in 'De Veste' te Goes en vrijdagavond in het 'Kuiperspoort- theater' in Middelburg) de film 'Ole Dole Doff van de Zweedse regisseur Jan Troell. 'Ole Dole Doff' is een film over een onderwijzer die aan zijn klas en aan zichzelf ten gronde gaat. De onderwijzer wordt gespeeld door Per Oscarsen; de klas is een echte klas. Het was namelijk de klas waaraan Troell jarenlang zelf les gaf, zodat de film een zeer authentieke indruk maakt. De onderwijzer heeft geen enkele kans bij zijn leerlingen. Door zijn eigen frustraties is hij niet tot een moderne, aanvaardbare vorm van communicatie in staat. Hij begint bij het minste of geringste te schreeuwen, deelt klap pen uit en pogingen om sympathie bij zijn leerlingen te verwerven, worden dan ook gevoelig afgestraft. De onder wijzer staat buiten spel: hij is af. de leerlingen zijn de baas. 'Ole Dole Doff' zou in het Nederlands vertaald kunnen worden met.: lene miene mutte (Jij bent uit!). Troell, die in Nederland nog geen, maar in Zweden grote bekendheid ge niet. heeft na zijn loopbaan al meer onderwijsfilms gemaakt. Met het creëren van de uitzichtloze situatie waarin een gefrustreerde volwassene zich bevindt, heeft hij zijn steentje bij gedragen aan de alom bloelende dis cussie over onderwijsvernieuwing en democratisering. De voorstellingen beginnen om half negen. Gezien de stijgende belangstelling voor de films in het Kuiperspoorttheater in Middelburg, heeft Jeugd en Muziek be sloten om vanaf zaterdag 13 april te beginnen met een wekelijkse tweede voorstelling in dit theater. Deze komt feitelijk in de plaats voor de inmiddels vervallen voorstellingen in 'Het Zui derbaken' in Middelburg-Zuid, waar de belangstelling onvoldoende was. SCHARENDIJKE Dolf, Marleen, Baby en Juul, de vier dolfijnen van Doll'irodam in Scharendijke hebben weer een druk seizoen voor de boeg. Zaterdag lieten de dieren voor het eerst dit jaar hun kunsten zien tijdens een open dag. Deze vormde de ope ning van het nieuwe seizoen, dat tot en met 27 oktober zal voortduren. „We houden die open dag", zo vertel de de heer N. P. M. den Broeder van Dolfirodam, „om de plaatselijke bevol king en het bedrijfsleven in Zeeland, dat vaak mensen op Dolfirodam at tendeert, kennis met ons te laten maken. Daarvoor was vorig Jaar geen gelegenheid, omdat we toen midden in het seizoen vanuit Rotterdam naar Scharendijke kwamen. We vonden een open dag daarom een goed begin van hét. nieuwe seizoen." Ongeveer 850 belangstellenden kwa men zaterdag de verrichtingen van de vier dolfijnen bekijken. De dieren worden geleid door Dolf de Wit en mejuffrouw Jos Mooy. Dolfirodam geeft tot en met 27 oktober dagelijks zes voorstellingen (om tien uur, half twaalf, een uur, half drie, vier uur en vijf uur). Op zondag vervalt de voor stelling van tien uur. Op de woensda gen 3. 10, 17 en 24 juli en 7 augustus worden bovendien avondshows gege ven. In de maanden september en oktober vervallen de shows van tien en vijf uur. Onder directie van Jo Ivens gaf de Ko ninklijke zangvereniging Tot Oefening en Uitspanning' uit Middelburg, zater dagavond te Vlissingen in de Sint-Ja- cobslcerk haar jaarlijkse uitvoering van Bach's 'Johannes Passion'. Nu Hulst (waar dezelfde vereniging de laatste jaren deze Passiemuziek ook liet horen en waar het eerst tot een traditie scheen uit te groeien) om financiële redenen moest afvallen, is het te ho pen dat de 'Johannes Pass ion' voar wat Walcheren betreft een langer leven be schoren is. ook a! zullen er wat de fi nanciën betreft enige offers gebracht moeten worden. Nu de concert- en gehoorzaal te Mid delburg dan naar verluidt in septem ber met een feestelijk concert zal wor den heropend en de uitvoeringen van de Middelburgse vereniging dan wel weer in die zaal zullen worden gehou den is het misschien toch wel zinvol om te overdenken (en ik denk dan aan de zitplaatsruimte die in Vlissingen minstens tweemaal zo groot is) of deze uitvoering niet beter in Vlissingen kan blijven- In het tekstboekje met- een uitvoerige beschrijving van de 'Johannes Passion' en zijn componist, werd zoals te doen gebruikelijk ook uitvoerig de 'twee strijd' Johannes-Matthaus Passion be sproken. Eén zinsnede daar uit. „De Johannes Passion is niet minder, maar anders: hii is soberder, maar daardoor door zichtiger. Persoonlijk vind ik dat laat ste woord wat aanvechtbaar. De Mat thaus Passion mag dan een dubbelkoor en dito orkest bebben. maar dat schept verder niet zoveel problemen als men zou denken, maar om bij de Johannes Passion terug te komen, het koorwerk 'Kreuzige' en het. daarbij aansluitende "Wir haben ein Gesetz' o.a. liegen er niet om. Er waren zaterdagavond weer veel vertrouwde gezichten. In de eerste plaats de solisten Ank Reinders, so praan; Gemma Visser, alt: Willy van Hese. tenor; Ruud van der Meer en John Bröcheler, bas en Tijn van Evk. orgel. De instrumentale begeleiding was zoals van ouds in handen van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Om daar mee te starten: Zij hebben zich constant op hoog niveau door de ze moeilijke muzikale materie heenge- speeld, waarbij de fluitiste en de conti- nuospelers zich met kwaliteit aanslo ten, Ti.in van Eyk op portatief heb ik in de afgelopen jaren al genoeg gepre zen en die prijzenswaardige woorden zijn ook dit jaar weer bindend. Van Evk zou men (als men een vergelij king op het voetbalveld zou willen trekken) een soort ausputzer kunnen noemen, een laatste man, die altijd ad rem eventuele kleine vergissingen, die als regel wel voorkomen, kan her stellen. Een onmisbare kracht. Het koor van Tot Oefening en Uit spanning' zingt globaal hekeken goed tot, vaak zeer goed. De koralen zijn hierbij wel het sterkste deel, waar Ivens zijn koorleden een hoge mate van expressie meegeeft, waarbii de le den zijn intenties voor'de volle 100 pro cent volgden. Met de koorwerken is het vaak zo dat wat regelmatig wat minder gaat. op een uitvoering juist- er goed uitkomt en ook andersom. Ik herinner mij nog een glorieus gezon gen openingskoor van verleden jaar en juist deze keer was de start iets min der van kwaliteit, hoewel de eerste aanhef van 'Herr, unser Herrscher' tot de doorwerking er goed uit kwam Juist in 'Zeig'uns doch deine Passion' werd het. geheel wat rommelig en bij de reprise zette zich dit ten dele voort. Iets dergelijks deed zich voor bij het koorgedeelté "Wir haben ein Gesetz', waar de ritmiek in het middendeel wei eens tekort schoot, waardoor orkest en koor niet synchroon liepen. Daarnaast was er ook veel te genieten in deze Johannes Passion. waarbij het koor goed aan zijn trekken komt. Ik denk daarbij o.a. aan het met overtui ging gezongen 'Lasset du diesen los' en het beheerst gezongen 'Mein t.euer Hei land'. waarbij de bas-solist zich door deze melodie heenvlecht. ■Ruilt wohl' en het staande aangehoor de slotkoraal 'Ach Herr, lass dein lieb' Engelein', allebei staaltjes van prachtig samenspel tussen koor en orkest, waarbij veel te genieten viel. De stilte daarna moge voor Ivens en de zijnen het 'applaus' van de aanwezigen ge weest zijn. John Bröcheler. die de Ohristuspartij vertolkte deed dat op een beheerste wijze. Zijn prachtig stemgeluid is uiter mate geschikt voor deze rol. Het. is te hopen, dat deze bas voor Zeeland nog eens te strikken valt. In de basaria's en de kleine partijen excelleerde Ruud van der Meer, ook al geen onbekende in de Zeeuwse gelede ren, die op beheerste en geroutineerde wijzè zijn aandeel succesvol op avond vertolkte. Willy van Hese was de verteller en nam tevens twee aria's en wat kleine par tijen voor zijn rekening. Hij deed dat, zoals gewoonlijk deels voortreffelijk, maar aan de andere kant toch met helemaal zoals men dat zou wensen. Vooral in de prachtige aria 'Ach mein Sinn' waren er wat ritmische tekort komingen en sloeg zijn stem. door te geforceerd zingen, een paar maal over. Daarnaast valt er weer een heleboel te genieten en zijn vertelkunst is dermate boeiend, dat men er steeds gefasci. neerd naar kan luisteren. Ank Reinders (goed voor twee lastige aria's) deed haar werk geroutineerd af, zonder dat het zonnige 'Ich folee dir gleichfalls mit freudigen Schriften' er nu glanzend uitkwam. De alt Gem ma Visser was beslist ver onder de maat- Zij heeft een prachtige stem. maar haar eerste aria (waarbij het. tempo misschien iets te hoog lag), werd ritmisch zo'n misser (matenlang was zij twee tellen achter zonder in te springen), dat al het schoons van aria verloren ging. Ook ïr» haar tweede aria verliep lang niet alles vlekkeloos en werd er met de notenwaarden ge sold, zodat zij waarschijnlijk met een zucht zal hebben gedacht aan de laat ste woorden die zij zong: "Es ist voll- bracht". Er was grote belangstelling voor deze avond. Dat schept misschien verplich tingen. Bestuur en dirigent staan dacht ik zo langzamerhand voor de keus om een Matthaus Passion. Voor de koorie- een enkele keer te doorbreken met deze traditie gewoon voort to zetten of den zou dit misschien ook verfrissend kunnen werken. Grootste probleem vormen de financiën. Wie helpt IJ? A. L. Heikantse Comedie met première van 'Een man van adeF Voor een meer dan uitverkocht huis bracht de Heikantse Comedie zondag avond de première van 'Een man van adel', een Engels blijspel van de be roemde William Somerset Maugham. Aanleiding om dit dure kostuumstuk te nemen was het feit, dat de groep dit seizoen tien jaar bestaat. Liever dan recepties en andere feestelijkhe den, die misschien ook een financiële aderlating zouden hebben betekend, verkoos de Heikantse Comedie het ju bileum te vieren door de jaarlijkse produktie iets grootser dan anders op te zetten. Men had voor een kostuum stuk gekozen en men had gewerkt met. de provinciaal toneeladviseur Ad van Noort. Deze gedachte is niet alleen sympathiek, ze getuigt ook van werke lijkheidszin. Het is een gelegenheid bij uitstek het mes aan twee kanten te laten snijden: aan de ene kant doet de groep een enorme brok ervaring op. aan de andere kant krijgt het publiek iets voorgeschoteld, waar men inder daad iets van die extra inspanning en financiële injectie vanaf kan zien. Door een samenloop van omstandigheden, maar ook door durf en inzicht, streeft men hij een dergelijke gelegenheid bo ven het gebruikelijke gemiddelde uit. 'Een man van adel': zelf te Parijs ge boren, maar later Engelsman in hart en nieren, laat Maugham aan de Fran se een Engelse familie neerstrijken. Twee cultuurpatronen in feite, door- priemd door een derde: het Spaanse. Het voorwendsel is aloud, maar gede gen, het spel der vergissingen. Op dit stramien laat de koele, soms cynische Maugham de figuren door de mand vallen om, al naar gelang ze dat zelf willen, hard of zacht neer te komen. In deze lijn, dacht ik dat ook wel de interpretatie van de groep lag. Een speelse aanpak, zonder het eerste mo tief uit het. oog te verliezen, was de grondslag. Van daaruit was gewerkt en verdienstelijk naar mijn smaak aan de verdere uitbouw. Alle types kwamen goed uit de verf. Men wist wat men te spelen had. Dat lichtvoetige, dat iro nische misschien, dat men in het ge hele stuk door proefde, had men wel wat kunnen versterken door het spe len met licht en omlijst met muziek bijvoorbeeld. Ook een ongelijkmatige toneelvloer had misschien bijgedragen tot, dat effect van afstand nemen. Het waren uiteindelijk poppetjes, die gezet moesten worden in een kader van onwaarschijnlijkheid. Men had er ook de fin de siècle-sfeer bij kunnen halen. Ondanks dit bleef er genoeg genietbaar schouwspel over. En waar we in het begin van 'n 'gebruikelijk gemiddelde' spraken, dat door een samenloop van omstandigheden doorbroken kon wor den, dan is dit bij de Heikantse Come die zeker gebeurd. En wat de niet ge houden recepties en dergelijke betreft, de gasten in het Heikantse verenigings gebouw zijn zeker aan hun trekken gekomen. Vanavond maandag wordt "Een man van adel' voor de tweede keer ten tonele gevoerd. De B. ST.-BAAFSKERK, AARDENBURG De organisatoren van de "Matthaus- Passionuitvoeringen zullen wel met bange harten de weersgesteldheden van de afgelopen dagen hebben gade geslagen, want mist was schering en inslag en diezelfde mist zou proble men kunnen oproepen, wat betreft het bezoekers aantal aan de andere kant van de Westerschelde. Maar gelukkig scheen zondagmiddag de zon was Aardenburg weer, zoals twintig jaren lang, voor één dag "Bacli-stad'. Toch was het gistermiddag net alle maal eventjes anders; een andere diri gent, een ander orkest, (hoewel dit wel vaker in Aardenburg was ge weest), wat andere solisten erbij. En de jaarlijkse regelmatige bezoekers waren natuurlijk benieuwd of er nu waarlijk zoveel verschil in uitvoering zou zijn zoals men gewend was onder dirigent en ereburger van Aardenburg Piet van Egmond. Verschillen waren er zeer zeker en dat was ook niet te verwonderen, want zoveel dirigenten, zoveel verscheidenheid in opvattingen. Het koor van de Nederlandse Bach- vereniging, dat dit najaar naar Fin land gaat om luister bij te zetten bij het staatsbezoek dat het koninklijk paar gaait maken, zorgde voor een bijna vlekkeloze uitvoering. Voor geen der leden levert de partituur van deze Matthaus Passion onoverkomenlijke moeilijkheden op. Er wordt steeds intens gelet op de aanwijzingen die Charles de Wolff geeft en deze diri gent heeft én koor én orkest vast in zijn greep. De solisten worden door hem wel eens te nadrukkelijk aangegeven en dat is (dacht ik) in de eerste plaats voor lang niet iedereen nodig en voor sommigen zelfs wat hinderlijk. Wat die solisten betrof: Nelly Spek (zo werd meegedeeld) liet zich ten dele verontschuldigen wegens een keelaandoening. Er werd bijgezegd dat men geen plaatsvervangster had weten te vinden. (Vraagtekens mijner zijds). Nadat zij de eerste aria's had gezongen (zonder emotie en zonder enige liefde voor het beroep) liet zij zich plotseling door een koorlid ver vangen. Dit bleek te zijn in de moeilij ke aria 'So ist mein Jesus nun gefan- gen', waarbij sopraan en alt een duet zingen en waar het koor tussendoor zingt "Lasst ihn, haltet, bindet nicht'. Voor de alt een onaangename erva ring om met een sorpaan uit het koor een duet op tien meter afstand zingen. Met ere mag daarom het koorlid Renée van Haarlem genoemd wórden, die na de pauze (Nelly van der Spek had haar 'startgeld' ontvangen en was verdwenen) nog een aantal kleine par tijen met. veel enthousiasme en verve voor haar rekening nam. Deze, reeds afgestudeerde sopraan, mag het Aar- denburgs comité misschien wel eens in haar notitieboekje zetten. Zij redde in ieder geval het sopraangedeelte. Max van Egmond, vertolker van de Christus partij was hier wel (als men daarvan mag spreken) de beste van de solisten. Hij bracht zijn aandeel met een voornaamheid die weldadig aandeed. Zijn sonore timbre, zijn dic tie, zijn voordracht bracht de (zoals gewoonlijk geheel gevulde), Sint. kerk -aak in ontroering. De alt Delia Woolford, ook al jaren een vaste ggste in Aardenburg voldeed beter in het tweede deel van deze Passiemuziek, mede waarschijnlijk als gevolg van de kleine incidentjes in het eerste deel. Ruud van der Meer. die een weekend achter de rug heeft gaf een doorleefde vertolking van de kleine partijen en was de beheerste vertol ker van de aria 'Mache dich, mein Herze rein'. Hans Jürgen Waöhsmuth, evangelist was wel een serieus en goed verteller, maar zijn toch niet geringe capacitei ten kwamen vooral in het hoge regis ter niet helemaal tot ontplooiing. Juist in het gebied e-a- zitten de moeilijkheden. Het was daarom jam mer dat juist op kardinale punten en ik noem u "Una fing an zu trauem' dit gedeelte de mist in ging. Reinier Schewppe, die de tenoraria's voor zijn rekening nam. deed dit wel geroutineerd maar zijn stemmiddelen zijn van dien aard, dat men toch niet geheel en al met genoegen naar prestaties heeft kunnen luisteren. Het Haags Knapenkoor (ingestudeerd door dirigent Marius Borstlap) bracht op spontane wijze zijn inbreng in het eerste deel: beschaafd en beheerst gezongen zonder een mète van over heersing die knapenkoren vaak eigen zijn. De instrumentale solisten deden hun werk vaak op voortreffelijke wijze. Het geheel overziende: Koor technisch een goede uitvoering, waarbij het. or kest als regel (onder de goede direc tie van Charles de Wolff) uitstekend aansloot; solistische prestaties van al lerlei kunne, waarbij wisselingen in de solisten de Aardenburgse uitvoeringen, die ik niet graag zou willen A.L. (Slot van pagina 1 der in te richten voor verblijfsrecrea- tie. De Krabbenkreek In deze overwegingen betrekt men ook dc nabij gelegen Krabbenkreek. Door zijn beperkte schaal is de Krab benkreek namelijk bij uitstek geschikt voor de watersport. Dc geprojecteer de jachthaven aan de Krabbenkrcck- dam tegenover Sint-Philipsland zou daarbij als thuishaven kunnen funge ren voor de verblijfsrecreanten. Naast de verblijfsrecreatie denkt men er aan elementen ten behoeve van de dagrecreatie aan te brengen tor onder steuning van de verblijfsrecreatie Hoe dit, er allemaal concreet uit gaat zien, is nog moeilijk te zeggen. „Voor een gedetailleerd advies, inzake de be stemming en inrichting van de spuit- terreinen staan nog onvoldoende ba sisgegevens ter beschikking," meent het. bestuur van het kanaalschap. Er zullen nog nadere onderzoeken moe ten worden ingesteld. Maar de specie- Weer volle zaal bij Die Czardasfiirstin GOES De Goese Operette Vereni ging heeft zaterdagavond voor de tweede keer in een tot. de laatste plaats bezette zaal van de Prins van Oranje de operette Die Czardasfiirstin van Emmerich Kalman uitgevoerd. In totaal hebben zo'n 750 mensen de uitvoeringen van het Goese operette- gezelschap bijgewoond. Dit jaar kon de vereniging slechts twee voorstellingen geven in plaats van de gebruikelijke drie. Dit werd veroorzaakt door verschillende organi satorische moeilijkheden, onder meer door ziekte van regisseur Bert van Delden. De algehele muzikale leiding was weer in handen van dirigent Jan Kousemaker. Ook de tweede voorstel ling werd besloten met een groot operettebal. waaraan het dans- en sho workest The Evergreens medewerking verleende. depots bij De Stelle en de Slaakdam (oostzijde) zijn voor inrichting nage noeg gereed. Daarom wil het kanaal- schapbes tuur met de dienst der do meinen overleg plegen betreffende de overdracht van die depots om daarna voorbereidingen te treffen voor de inrichting. Depots De specie-depots, die bij Nieuw-Vosse- meer liggen, zijn in totaal ongeveer 160 ha. groot. Men Ls nu zodanig met de ontzilting en ontwatering gevor derd, dat ongeveer 80 ha. aan de domeinen kunnen worden overgedra gen. Aan de noordzijde van dit laatstge noemde terreingedeelte grenst een de pot van ongeveer 35 ha groot. Dit terrein is door de dienst domeinen tijdelijk in gebruik gegeven als zand- opslagplaats, en komt in 1977 vrij. Daarna wordt het ln een bepaalde, contractueel overeengekomen staat aan het kanaalschap overgedragen. Aangezien een niet onaanzienlijk deel van de specie in de depots aan de Slaakdam uit kleiige gedeelten bestaat, zal het relatief een lange tijd vergen, voordat deze terreinen begaanbaar TERNEUZEN Met de aanhouding van de 14-jarige C. B. uit Terneuzen heeft de Terneuzense politie in het afgelopen weekeinde een eind ge maakt aan de serie vogeldiefstallen van de laatste weken in Terneuzen. Daarbij verdwenen bijna 30 kanaries en andere zangvogels uit de volieres van Terneuzense vogelliefhebbers. B. die al langer in de gaten werd gehou den en zaterdag werd gearresteerd bekende de diefstallen vlot. zijn. Het depot bij Sint-Philipsland aan de westzijde van het kanaal heeft een grootte van ongeveer 150. ha. en is gedeeltelijk volgestort. In dit ge bied heeft voordien tot op grote diep te zandwinning plaatsgevonden. Dit terrein zal nog lange tijd niet begaan baar zijn. Het is bovendien gereser veerd voor vrijkomende specie bij onderzoekswerken. Men verwacht niet dat dit depot voorhands ter beschik king komt van het kanaal schap De Eendracht- Excelsior uit 's-Heer Arendskerke KNF-kampioen bij brassbands ARNHEM De brassband 'Excelsior' nit 's-Heer Arendskerke is zaterdag kampioen geworden in de categorie brassband op het zestiende nationale topconcours van de Koninklijke Ne derlandse Federatie in Musis Sacrum te Arnhem. Het orkest staat onder lei ding van Daan Burger en behaalde 121,5 punten met de uitvoering van het verplichte werk 'Capricio' van Mar cel Poot in het arrangement van kolo nel Albert Jakewaj Algemeen was de jury van mening dat het niveau in de sectie brassoand bene den het gebruikelijke niveau lag. Twee de bij de brassbands werd 'Concordia* uit Vinkeveen, die tweemaal achter een het. kampioenschap behaalde. De Vinkeveense muzikanten behaalden 119,5 punten. Bij de harmonie orkesten, werd de Koninklijke harmonie "Sophia vereniging' uit Loon op Zand kam pioen. Bij de afdeling fanfare werd 'Na lang streven' uit Klaaswaal kampioen. Excelsior Arendskerke telt 26 muzi kanten. waarvan de helft onder de 21 jaar is en leerling van de Zeeuwse Mu ziekschool. De uitslag was voor hen een grote verrassing: „We waren nog al zenuwachtig, anders fcadden we ze ker nog meer punten kunnen halen", luidde hun commentaar. In plaats van kaarten. Het werd een zusje en wij zijn erg gelukkig. Het werd geboren zondagmiddag om 3 uur. Acht pond en twee ons weegt ze. We noemen haar JOSALINDA Ze heet Josina Aleida de Schipper. Vader: M. D. de Schipper Moeder: A. A. de Schipper- Mol Anjo, Hanjo en Petri. Nieuwdorp, 31 maart 1974. Tijdelijk adres van moeder en kind: kamer 307, ziel huis Bergzacht. Geheel onvérwachts nam God tot Zich, mijn zeer geliefde man, onze zwager en oom HENDRIK LAMBERTUS VAN ALLER emeritus predikant van de geref. kerk van Geersdïjk, in de ouderdom van 67 jaar. Psalm 23. Geersdijk: C. van Aller- Kloosterziel Nieuwerburg a.d. Rijn: J. de Vos M. de Vos- Kloosterael Nieuw Vennep: W. Kloosterziel T. Kloosterziel- Hoekstra Neven en nichten Geersdijk. 30 maart 1974, Middenweg 3. De rouwdienst zal gehoudert worden in de geref. kerk van Geersdijk, op 3 april, om 10.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om plm. 3 uur op de alg. be graafplaats te Waarder (Z.-H.). Gelegenheid tot condoleren na afloop in de aula. Geen toespraken. De kerkeraad van de gereformeerde kerk van Geersdijk, wil bij het overlijden van zijn emeritus predikant, de weleerwaarde heer HENDRIK LAMBERTUS VAN ALLER met dankbaarheid gedenken wat deze gedu rende 20 jaar als predikant voor zijn gemeen te betekend heeft. .Zalig zijn de doden die in de Heere sterven, van nu aan. Ja, zegt de geest, dat zij rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na'. Dat dit de troost zij voor zijn vrouw en fami lie. Namens de kerkeraad, D. de Looff, preases. D. Sandee, scriba. Geersdijk. 30 maart 1974. Het bestuur van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Noord-Beveland, geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar oud secretaris DS. H. L. VAN ALLER die gedurende 20 jaar zijn medewerking heeft gegeven. Zijn inzet en persoonlijkheid blijven in onze herinnering voortbestaan. Kortgene, 30 maart 1974. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder KLAZ1NA DE VISSER sinds 26 juni 1942 weduwe van Kornelis Kodde, in de ouderdom van 80 jaar en 9 maanden. P. Dommisse-Kodde A. Klazien en Maarten Leonard Lenie en Wim Kees Zoutelande, 30 maart 1974, Willibrordusplein 10. De teraardebestelling zal DV plaatshebben woensdag 3 april 1974, om 12.00 uur te Zoute lande. Vertrek van "Middendorp' om 11.40 uur. Geen bloemen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze geliefde zuster, behuwdzuster, tante en oudtante WILHELMINA DE JONGF geboren Van Dijke, in de ouderdom van 84 jaar. De Heer is mijn Herder'. Uit aller naam, Familie Van Dijke Familie De Jonge Breskens, 30 maart 1974, Molenwater 19. De teraardebestelling zal DV plaatshebben te Breskens. op donderdag 4 april 1974, om 14.00 uur, vanaf bejaardencentrum "Goeder- tijt'. Van Zuijenstraat 80. De overledene ligt opgebaard in de aula van 'Goedertij t'. De aula is geopend op de dag van de begrafenis tot 13.15 uur. Geen bloemen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, tot onze droefheid, nog onverwachts, onze lie ve nicht, mejuffrouw ADRIAN A CORNELIA WONDERGEM op de leeftijd van 87 jaar. Uit aller naam, W. J. Bouwens Middelburg. 30 maart 1974. Rusthuis De Griffioen', Seissingel 100. Correspondentie-adres: Noordsingel 80. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van huize De Griffioen'. De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 3 april 1974. om plm. 14.45 uur, op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt voor de familie en belangstellenden een rouwdienst plaats in de recreatiezaal van hui ze 'De Griffioen', die aanvangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerw. heer ds. J. C. Delbeek. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren in de condo- iéanceruimte van de aula op de begraafplaats. Heden overleed, na een liefdevolle verzorging in het verpleegtehuis Ter Valcke te Goes, on ze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JACOBA DE GOFFAU weduwe van J. C. Berman, in de ouderdom van 88 jaar. J. C. Berman H. W. Berman-Weststrate B. J. Berman M. Berman-Rijkse Klein- en achter kleinkinderen Krabbendijke, 31 maart 1974. Correspondentie-adres: Zuidweg 4, Krabbendijke. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op woensdag 3 april 1974 te'Krabbendijke, om 14.00 uur, vanuit het gebouw der geref. ge meente. J. W. Frisostraat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Heden overleed, zacht en kalm, onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER BAKKER weduwnaar van Krina de Muncfe, in de ouderdom van bijna 91 jaar. Oost-Souburg, 30 maart 1974, Vlissingsestraat 76. Correspondentie-adres: Vlissingsestraat 54. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Dethesda-St.-Josephziekenhuis' aan de Van Dishoeekstraat. Bezoekuren van 10.30 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 3 april 1974, om 11.00 uur, op de begraaf plaats te Souburg. Tandarts P. S. M. Frantxen Kastanjestraat 307, Goes van 2 tot en met 19 april GEEN PRAKTIJK Collega's nemen waar. LEES DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4