Nel Ririhena wint alle badmintontitels in Goes Verrassende zege Baljon op Donner kÜE ZAAMSLAG VERDEDIGDE TITELKANS IN NIEUWD0RP UITSTEKEND: 0-0 Strijd om Nederlandse damtitel Juul Bruessing wint Omloop van de Baronie Seven-up «10QvJIQ4 Biljarter Tas gewestelijk hoofdklassekampioen LUD0 DIELIS 28 WINNAARS VAN DE BUNDER WON IN BELGIË H0CKEYSTERS Platjouw vrijwel zeker naar ere- klas titelstrijd MARTIN HOFF, CORA HOOGSTRA TE, WERNER HELMICH EN MATTY CORSTANJE WINNEN TURNTITELS TRAINER VOOR SCH00NDIJKE Voor hoofdklas al 22 teams bekend Karim Ressang evenaart record NAC weer actief op Zeeuwse velden RUGSLAGRECORD ENITH BRIGITTA Van der Sluis winnaar eerste kampioenscross PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 APRIL 1974 GOES Voor «Ir derde keer in suc cessie heeft hiulminlonster Nel Riri hena in alle duidelijkheid aangetoond momenteel Zrelands sterkste speelster te zijn. Tijdens dc zondag in de sport hal de Bevelanden in Goes gehouden Zeeuwse kampioenschappen behaalde zij weer de maximale drie titels hij dc senioren, evenals in de twee vorige jaren. En dat terwijl ze nog maar voor het eerste jaar hij de senioren speelt. Doordat ook «Ie junioren mee mogen doen aan de kampioenschappen APELDOORN (ANP) De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde van het toernooi om het. Nederlands damkampioenschap, dat in Apeldoorn wordt gespeeld, zijn: drs, D. de Jong (Groningen) - C. Varkevisser (Kat wijk) 0-2. F Hermellnk (Nijmegen) - J de Ruiter (Deventer) 1-1, J. Goudt (Amstelveen) - H. van Westerloo (Am sterdam) 2-0. W. van der Sluis (Am sterdam) - drs. E. Bronstring (Lei den) 1-1. S. Visser iDamwoude) - P. Bergsma «Terwispel) 1-1F. Drost (Langweer) - H. Wiersma (Drachten) 0-2. Uit de tweede ronde werd vooruitga- speeld: Drost - Visser 2-0. De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde van het toernooi om het Nederlands damkampioenschap zijn: Hermelink - De Jong 1-1. De Ruiter - Varkevisser 1-1, Van de Sluis - Goudt 1-1, Bronstring - Van Wester loo 1-1, Drost - Visser 2-0, Wiersma - Bergsma 1-1. De stand na de tweede ronde is: 1 Wiersma, Varkevisser en Goudt 3 pun ten; 4 BKERGSMA. Drost, Hermelink. De Ruiter en Van de Sluis 2 punten, 9 Bronstring, De Jong. Visser en Van Westerloo 1 punt. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde van het toernooi om het Nederlands jeugdkampioenschap dam men zijn: Jansen (Emmen) - Van Harten (Lunteren) 2-0; Van der Wal (Tjalleberd) - Koster (Vinkeveen) 1-1: Hofstee (Stadskanaal) - Van de Borst (Hoensbroek) 1-1; Isebouth (Lisse) - Van der Stap (De Lier) 1-1; Van Leeuwen (Aalsmeer) - Clerc (Amster dam) 1-1; Brouwers (Roosendaal) - Van Aalten (Huissen) 2-0. Bij de heren slaagde Coen Valckcnier er eveneens in om alle drie de linales te halen. Dat deed ook Dannv Mol. Danny Mol hield aan deze drie finales wee titels over, Coen Valckenier moest met een titel genoegen nemen. In het herenenkel won hij van Danny Mol met 13-11 en 15-7. Danny Mol kreeg door zijn inspanningen in de vorige partijen in de tweede game tegen Valckenier last van kramp zodat Valckenier erin slaagde om de partij na een prachtige eerste game in winst om te zetten. Coen Valckenier haalde de finale door een gemakkelijke zege op Jan Willem Visser. Mol versloeg in de andere halve finale zijn clubgenoot Toby. Lammers met 15-8 en 15-7. In het dames-enkel vochten Nel Riri hena en Ria Elliot zoals verwacht, de finale uit. Nel Ririhena won vrij ge makkelijk met. 113 en 11-4. De dames waren dooi' eenvoudige zeges op respec tievelijk mevrouw Lammers en me vrouw Ploegaert in de eindstrijd geko men. Valckenier en Ad Proos schakel den in de halve finale van het heren- dubbel de combinatie Visser-Van Som- melen uit in drie games (13-15. 15-5. 15-1). In de finale moesten zij met. 15- 10 en 15-12 hun meerdere erkennen in Lammers en Proos Deze schakelden in de halve finale de heren Couwenho- ven en Hellemons uit met sprekende 15-1 en 15-2 standen. In het damesdubbel waren Nel Riri hena en Ria Elliott duidelijk te sterk voor mevrouw Ploegaert en mevrouw: Lammers Met 15-5 en 15-1 werd de partij beslist. In het gemengd dubbel waren er drie games 4-15. 15-11. 15-5) nodig om Nel Ririhena en Toby Lammers aan de ze ge te helpen. De combinatie Elliot- Valckemer Ria Elliot had ook last van kramp was het slachtoffer van de scoringsdrift van de eerste binatie. Wethouder J. Roose van Goes reikte na afloop het was inmiddels laat in de avond geworden de prijzen uit. Hij vestigde er nog eens de aandacht op dat, er veel aandacht aan de bege leiding van de jeugd besteed moet. worden. De kampioenschappen waren 's morgens geopend door de heer Val ckenier sr. die er op wees dat de bad mintonners de sportiviteit hoog in hun vBandel moeten houden. LEEUWARDEN (ANP) In de laat ste ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland zijn toch nog een aantal verrassingen voorgekomen ondanks het feit dat de strijd om «Ie eerste plaats was beslist. De grootste verrassing was de Neder laag van grootmeester Donner tegen DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 38 van het afgelopen week einde zijn- Deelnemers: 426.058: Bruto inleg: 983.015.Prijzenbedrag 415.815,35 le. 2e. 3e prijs en de pre mie elk 103.953.83. le prijs: 28 win naars. dié elk bruto ƒ3.712.60 ontvan gen. 2e prijs. 766 winnaars, die elk per kolom 135.70 ontvangen; 3e prijs: 7.758 winnaars, die elk per kolom 13.30 ontvangen. BREDA (ANP) Juul Bruessing heeft zondag dc vijftiende Omloop van de Baronie gewonnen in een mas saspurt voor Theo Smit en zijn ploeg genoot Fons van Katwijk. Het zag er overigens lang naar uit dat deze klas sieker, waarin weinig gebeurde (oor zaak het te mooie weer, er stond bijna geen wind), niet in een sprint van een compact peloton zou eindi gen. Een vluchtgroep van dertien man (Ton van Steen, de initiatiefnemer van de ontspanning. Tim van Hasselt. Theo Smit. Juul Bruessing. Fons van Katwijk, Aad van den Hoek. Frits Pirard, Ad Dekkers. Jan Bakker. Wil van Helvoirt. Peter van den Kruys en Ad Gevers), die ongeveer halverwege de wedstrijd, in Roosendaal, was ont staan. hield namelijk tot twee kilome ter voor het einde van de 165 km lange koers stand. Toen echter moes ten de rijders capituleren voor een jachtgroep van 21 man. die aange- .voerd werd door vijf Ketting-renners, die allen baat hadden bij de aanslui ting, omdat zij maar een man (Van den Hoek) bij de koplopers hadden. Voor de massasprint hadden ex-prof Juul Bruessing en Fons van Katwijk zich in een goede positie gemanoeu vreerd. Bij het uitkomen van de laat ste bocht namen zij de eerste twee plaatsen in en dat was uitermate gunstig voor de aankomst, die veel te smal zich in feite niet leende voor een massaspurt. De uitslagen zijn: 1 Juul Bruessing (Amstelveen): 2 Theo Smit. (Half weg); 3 Fons van Katwijk (Oploo); 4 Wil van Helvoirt- (Tilburg); 5 Aad van den Hoek (Dirksland): 6 Kees van Bragt (Lage Zwaluwe): 7 Tini van Hasselt. (Roosendaal): 8 Ad Dekkers (Udenhout); 9 Ad Prinsen (Raams- donkveer); 10 Albert Scheffer (Zei- hem). IJZENDIJKE Toine v. d. Bunder is duidelijk herstellende van zijn knie blessure. Zaterdag zegevierde hij in het Belgische Visseghem; hij was de snelste in een spurt van 35 man. Hier waren maar liefst 103 vertrekkers. Zondag eindigde hij als zevende in Knokke. In Knokke werd het even eens een sprint van een grote groep. Winnaar werd de Belg Ivan van Steene. winnaar van de Omloop het Volk. Vooral zondag heeft Toine v. d. Bunder nog last van zijn knie ondervonden. „Ik vermoed dat ik het zaterdag iets geforceerd heb. maar ik kan nu weer enkele dagen rusten. Het is me erg meegevallen", vertelde hij zondagavond. ROME Doelman Felice Pulici van Lazio moet met schilden door de poli tie beschermd worden bij het verlaten van het veld. Lazio versloeg rivaal Ro ma met. 2-1 en dat pruimden de sup porters van Roma niet. De spelers van Lazio werden bekogeld met flessen, fruit en paraplu's. De woedende voet balfans wilden bovendien het veld en de kleedkamers bestormen, waarop de politic traangas moest gsbruik.cn. Zes mensen werden gewond. Baljon. die op de laatste plaats eindig de. Verrassend was voorts de overwin ning van Vogel op de Friese vertegen woordiger Scholl. een surprise die de Amsterdammer de vierde plaats ople verde. Tenslotte was de'winst van Enklaar op Hartoch eveneens onverwacht om dat Enklaar tot dusver beneden zijn werkelijke kracht heeft gespeeld.... De partij Baljon - Donner was het pronkstuk van de laatste ronden. De jonge Groninger speelde scherp op aanval en beheerste in het middenspel de complicaties met verbluffend ge mak. Hij maakte te midden van de verwikkelingen de kwaliteit buit. en zette toen de slotaanval in die hij werkelijk briljant doorvoerdp- De uitslagen van de partijen uit de laatste ronde: Ligterink - Timman Langeweg - Van Dop te-1 En klaar - Hartoch 1-0; Vogel - Scholl 1-0; Baljon - Donner 1-0; Ree - Sosonko elf ronden is: 1 en kampioen van Nederland Timman 8' pnt; 2 Ree en Sosonko 6 te pnt: 4 Vogel 6 pnt; 5 Donner, Van Dop en Scholl 5' .- pnt; 8 Enklaar. Hartoch en Ligterink 5 pnt; 11 Langeweg 4 pnt en 12 Baljon 3 pnt. De beste doelkans voor dc Vlissingse hockeyers in de eerste heljt tijdens de wedstrijd legen kampioen Cadetten: de Bredase doelman is gepasseerd, maar voor de Vlissingse speler (zvjart shirt i zal de bal weggeslagen worden. Foto PZCJ BREDA (ANP) Het. Nederlandse da- meshockey-elftal, dat onlangs in Man- delieu (Fra) voor de tweede achtereen volgende keer wereldkampioen werd. heeft zaterdagmiddag in Breda tegen België gelijk gespeeld met 0-0. Bij de B-teams wonnen de Nederlandse da mes van de Belgische met 2-1. OSS Biljarter Theo Platjouw uit Axel heeft, zich in de voorwedstrijden ereklasse libre, die dit weekeinde in Oss zijn gespeeld, vrijwel zeker ge plaatst voor de nationale finale. Plat jouw won slechts twee van de zes partijen maar zijn gemiddelde van 63.65 is waarschijnlijk voldoende om geplaatst te worden. Afgewacht moet alleen nog worden hoe de uitslagen van de andere poules zijn. Platjouw begon zaterdagmiddag for midabel: zijn eerste partij van 500 punten maakte hij in 2 beurten uit. Uitblinker in dit toernooi was onge twijfeld Klinkert. die met een moyen ne van 81.08 eindigde. Van Ham en Lucas, de beide andere deelnemers, zijn gedegradeerd. GOES Cora Hoogstrate van Delta Sport bij de meisjes. Matty Corstanje van Volharding bij de dames. Martin Hoff van VTV bij de jongens en Werner Helmich van VTV bij dc he ren, hebben zaterdag op de open turn- kampioenschappen van Volharding Goes de titels gegrepen. Cora Hoogstrate was in de Goese sporthal op alle vier de onderdelen superieur, zelfs bij de dames werd niet. zo hoog gescoord. Alleen met de paardsprong bleef de Zierikzeese turn ster onder de negen punten: 8.55. Voor haar brugoefening kreeg zij 9.35, voor de vrije oefening 9.20 en voor de balk 9.05 een totaal van 36.15. Voor Cora Hoogstrate komt het tur nen momenteel op het tweede plan. Twee maanden geleden stapte ze uit de nationale A-selectie, om zich volle dig aan haar studie in de vierde klas van havo te kunnen wijden. Vader Hoogstrate daarover: „Het was geen gemakkelijke beslissing. Ze was in de gelegenheid om ooit nog eens mee te doen aan de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen. Daar komt nu natuurlijk niets meer van. Top sport. gaat niet zonder problemen blijkbaar". Het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond heeft vastomlijnde plan nen om bij Papendal in Arnhem een internaat voor turnsters in te richten, waar de getalenteerden zich dan volle dig aan de sport kunnen geven zonder dat daar de studie bij inschiet. Vader Hoogstrate: „We hebben dat ook wel overwogen, maar zoiets betekent wel, dat. je haar de hele week kwijt bent. Dat vinden wij als ouders niet leuk. maar zelf wil ze het ook niet". Op de tweede plaats bij de meisjes eindigde eveneens een Delta-Sporttum- ster, Anja Lagrauw, en de derde plaats was verrassend voor Marlies Goedemont. van Volharding. Bij de dames was er een spannende strijd tussen Matty Corstanje en Ria Dekker, beiden van Volharding. Ria Dekker had lang de leiding in het pun tenklassement. maar in de vrije oefe ningen viel de beslissing: Ria Dekker daarvoor 8.00 en Matety Corstanje scoorde 8.35. Op de derde plaats eindigde bij de dames Anke Hoogstrate van Delta Sport. JÓNGENS Bij de heren waren de krachtverscbil- lende veel geringer dan bij de meisjes en dames. W'erner Helmich kwam bij de heren tot een totaal van 45.80. al snel gevolgd door nummer twee Hans BommeLjé van VTV (43.10). Behalve aan de ringen daar moest hij Hans Bommeljé en jeugdturner Martin Hoff voor laten gaan was Helmich zaterdag wel op alle onderdelen de beste. Met zijn brugoefening kwam hij zelfs tot eën waardering van 8.00. Bij de heren was er de verrassing dat Hans Mesu (Volharding) verslagen werd door Hans Dupon van VTV. Vorige week, in de landelijke finale wedstrijdsport, moest Dupon Mesu voor laten gaan. De Vlissinger werd nu derde en de Goese turner legde uiteindelijk beslag op de vijfde plaats. Bij de jongens was er wel'sprake van grote verschillen. Vlissinger Martin Hoff werd kampioen met 42.00, Johan Droogers van VTV werd tweede met 40.55, Piet Kodde van VTV kwam met 39.60 op de derde plaats, maar num mer vier Marcp Schrier van Astrow zat daar acht punten onder: 31.45. (ADVERTENTIE) Gratis mèm. lucifersmapje bij aankoop \an voor Xv/^ voor-^Tr DEN BOSCH Biljarter Theo Tas uit Sluis is zaterdag en zondag in Den Bosch gewestelijk kampioen hoofd klasse libre geworden. In de finale zondagmiddag versloeg hij Hezacker uit Gemert in 11 beurten. Het is voor Theo Tas trouwens toch een prachtig kampioenschap gewor den. -Niet alleen de titel was voor ZAND VOORT (ANP) Overtuigend., maar minder briljant dan men van hem gewend is, heeft de 29-jarige Belg Ludo Dielis in Zandvoort voor de vierde keer in successie de Europe se troon van de bandstoters bestegen. Ongeslagen, met een hoogste serie van 130 en met veruit het hoogste gemiddelde van 11.94 besloot de in Dcurnc (bij Antwerpen) wonende Vla ming zondag het toernooi in de bad plaats, dal door het falen van Vultink en Van der Smissen zaterdag wat Nederland betreft zijn aantrekkelijk heid had verloren, Dielis, die de beide Nederlanders met duidelijke cijfers had teruggewezen (134-200 tegen Van der Smissen en zelfs met 89-200 tegen Vultink) moest her. tenslotte opnemen tegen de Parij- zenaar Francis Connesson. Deze had zaterdag ook al de Nederlanders niet tot de helft laten komen: 200-76 tegen Vultink en 83-200 tegen Van der Smis sen. Maar in de finale was Connesson op zijn beurt weer nergens. Deze ontmoeting, door Dielis in 18 beurten gemakkelijk gewonnen (200- 142) miste spanning en klasse en vormde dus in elk opzicht een anticli max van dit kampioenschap. Dielis. gezien zijn hoogrode konen kennelijk zeer nerveus, kon de ballen te weinig onder controle krijgen en houden om de talrijke toeschouwers, wier aanwe zigheid de temperatuur in de veel te kleine zaal van Bouwes tot zomerse hoogten deed stijgen, te blijven boei en. Alleen in series van 29, 28 en 35 kwam de Belg enigszins in normale vorm. Connesson stelde daartegenover slechts een reeks van enige importan tie, een veel te laat komende serie 32. hem belangrijk maar vooral het moy enne. Na zaterdag stond Tas met een gemiddelde van 28.45. Uitzending naar de nationale finale was toen dus al een onmogelijkheid. Het hoofdklasse moyenne gaat van 7.00 tot 11.00 er grens voor het kampioenschap van Nederland ligt bij 13.66. Theo Tas zou dus in zijn laatste partijen nooit meer zo veel kunnen zakken in moyenne. Het was nu alleen nog belangrijk voor hem om kampioen te worden De eindstand is: 1 en Europees kampioen: Ludo Dielis (Bel) 14 punten, hoogste serie 130, algemeen gemiddelde 11.94; 2 Francis Connesson (Fra) 12 57 7.89; 3 Hans Vultink (Ned) 8 60 8.89; 4 Chrtst der Smissen (Ned) 8 54 6.77; 5 Günt-her Siebert (WD1) 6 36 5.98: 6 Heinrich Weingartner (Oost) 6 33 5.00; 7 Alejandro Munoz Spa) 2 29 4.05; 8 Mario Machado (Port) 0 241 §g|j 4.54. het formidabele gemiddelde te hand haven. Zondagmiddag in zijn voorlaatste par tij verloor hij in 11 beurten van v. d. Griend. Het moyenne zakte hierdoor naar 25,40 en de laatste partij was beslissend voor de titel. Tas ging vrij kalm van start. In 10 beurten totali seerde hij slechts 48 caramboles, maar in de 11e beurt kreeg hij de ballen in serie americaine bij elkaar en met een fantastische serie van 202 de hoogste serie van het toernooi speelde hij zich naar het kampioen schap. MIDDELBURG Zaamslag is dicht bi.i «1e titel in de eerste klas van dc Zeeuwse zaterdagcompetitie. De Zeeuws Vlamingen verdedigden hun kansen met een 0-0 in Nieuwdorp. De twee degradatieplaatsen blijven voorlopig nog een duistere zaak. De strijd wordt steeds spannender, want Heinkenszand won met 2-1 van VCK. Apollo kwam tot 2-2 bij Arnemuiden 2 en Sluis won met 1-0 van WIK. Veere bleef thuis puntloos tegen Brouwers haven (0-1) en Colijnsplaatse Boys won knap met 2-3 in Wemeldinge. Zaamsl. I 21 14 4 3 32 34-14 Nieuwd. I 19 10 5 4 25 25-14 Col. Boys I 18 8 5 5 21 31-24 Brouwersh. I 19 7 7 5 21 19-17 Wemeld. I Arnem. 2 Veere I Sluis I Apollo I WIK I Heinkenszand I 17 5 20 7 6 7 20 32-2 8 4 18 13-16 3 8 17 23-26 5 8 17 26-31 9 7 17 24-29 6 9 16 27-30 3 10 15 14-27 VCK I 18 4 6 8 14 19-23 NIEUWDORP - ZAAMSLAG De twee topploegen hadden niet meer dan 0-0 verdiend. Er werd veel op het middenveld gespeeld, waar vooral Zaamslag sterk speelde. Nieuwdorp kreeg weinig kansen, hoewel er met veel inzet werd gespeeld. Zaamslag speelde een bekeken wedstrijd en de 0-0 geeft de verhouding goed weer. SLUIS - WIK De Zeeuws-Vlamingen speelden een sterke wedstrijd. Het overwicht is met de 1-0 matig uitgedrukt.. De beste kansen warén voor Sluis, dat na 20 minuten de zege veilig stelde door Karei van Dalen (1-0). ARNEMUIDEN 2 - APOLLO De thuisclub zat na 14 minuten op rozen. Lein Dieleman en Hannes van Belzen hadden toen voor een 2-0 voor sprong gezorgd. Apollo vocht goed terug. Na 25 minuten werd het 2-1 door Jan Pannekoek en nog voor rust was het gelijk. Doelman Peter Paau- we liet de bal los en Louis de Bruijne scoorde 2-2. De tweede helft bleef het aankijken volledig waard. Een goede voetbalmiddag, onder goede leiding van scheidsrechter Arrebout. Het bleef 2-2. HEINKENSZAND - VCK Een wedstrijd met volledige inzet, Heinkenszand speelde net iets feller. Rust 0-0. Tien minuten na rust werd het 1-0 door Jan van der Does en vier minuten later was het al 2-0 door Mark Cappon. De Koudekerkenaren kwamen terug tot 2-1. Uit een scrim mage tikte Lansen in eigen doel. Heinkenszand kwam nog goed weg. want in de laatste minuut schoot Jaap Knuijt tegen de paal. won verdiend. Doelman Botbijl en centrale verdediger Jan Lievense wa ren de grote mannen bij de Schouwse ploeg. Veere had wel een veldover- wicht, maar werd vijf minuten voor tijd verslagen door Peter Bolkenbaas: 0-1. WEMELDINGE - COLIJNSPLAATSE BOYS De Boys speelde een goede wedstrijd en namen voor rust een 0-2 voor sprong. Na 20 minuten werd het 0-1. Doelman Van Stel liet de bal los en Tazelaar strafte dat onmiddellijk af. Tien minuten later werd het 0-2. toen aanvoerder Lou Eikenhout een terug speelbal van Verschuure onderschepte. Tien minuten na rust werd het al 0-3 door Eikenhout. Wemeldinge drukte toen een kwartier goed door. Ad Schouten scoorde uit een strafschop 1-3 en uit een vrije trap van Koole werd het 2-3. De Boys consolideerden daama de strijd en wonnen ver diend- SOHOONDIJKE Eindelijk heeft de zondagafdelings-eersteklasscr Schoon- dljke een trainer. Momenteel moet de eerste klasser het zonder oefenmec.v ter stellen, maar afgelopen weck is men tot overeenstemming gekomen met de Vlissinger C. F. Johann, die tot voor enkele maanden tweede trai ner was bij Walcheren, ook een zon- dagafdelings-eerste klasser. Hij heeft een contract voor een jaar. SchoondiJ- ke had dit seizoen geen trainer, om dat men de financiële consequenties niet kon dragen. VLISSINGEN Er zijn al 22 hoofd klassers bekend. Volgend seizoen wor den in het zondagamateurvoetbal drie hoofdklassen ingesteld en daarom promoveren dit seizoen de nummers één tot, en mei zeven in de zes eerste klassen. Het rijtje ziet er op dit moment als volgt uit: eerste klas A: Elinkwijk. SDW. Spartaan. EDO, AFC; IB: HDVS, KVS; IC: Germanicus, CEC, Emmen; 1D: Ede. Quick N„ Rheden. Enschedese Boys, Achilles 12; IE; RBC, Helmond, TOP; 1F; Limbur- gia. Veritas. SVN, SVM. PRAAG (DPA) Karim Ressang heeft zondag tijdens internationale zwemwedstrijden in Praag het Neder lands record op de 100 meter rugslag heren (50 meterbanen) met een tijd van 60.4 geëenaard- Bob Schoutsen was sinds 9 september 1970 (Barcelo na) met deze tijd recordhouder. Ne derland won een landenwedstrijd met een puntentotaal van 4667. Ts.iechoslo- wakije werd tweede met 4327 punten en Polen derde met 4279. TER NEUZEN De Bredase eredivi sieclub NAC is momenteel erg actief op de Zeeuwse velden. In de voorbije weken speelde eerder al Frank Dey van Hontenisse een proefwedstrijd. Hetzelfde staat binnenkort ook Dick de Pooter van zaterdagafdelingstwee- deklasser Spui te wachten. Dat Jo Jansen ex-trainer van het jeugdplan in Zeeland en momenteel in dienst van NAC hier de hand in heeft is duidelijk. Behalve Dick de Pooter zal zeer waarschijnlijk het bericht kon niet bevestigd worden ook Ronnie van Hecke van Philippine naar Breda gaan voor een proefwedstrijd. MOSKOU (AFP) Enith Brigitha heeft zaterdag te Moskou het Neder lands record op de 100 meter rugslag met ruim twee-tiende seconde verbe terd. De zwemster van het IJ won op dc vijfde en laatste dag van de inter nationale wedstrijden te Moskou de 100 meter rugslag in 1 minuut 5,9 seconden. Sinds 14 juli 1973 (Meppel) was Enith Brigitha recordhoudster met 1.06.12. Des belangrijkste uitslagen van de wedstrijden van zaterdag zijn: dames, 100 meter rugslag: 1 Enith. Brigitha (Ned) 1 minuut 5,9 secon den; 2 Sylvia le Noach (Fra) 1.08.2; 3 Ljoedmilla Komarova (Rus) 1.09.1; 4 Natalia Ertsjova (Rus) 1.09.5: 200 me ter schoolslag: 1 Ljoebov Roesanova (Rus) 2.43.8; 2 Marina Joertsjenia (Rus) 2.45.7; 6 Alie te Riet (Ned) 2.49.3. Heren, 200 meter schoolslag: 1 IIja Starikov (Rus) 2.26.2; 2 Joeri Spasovkovski (Rus) 2.27.5. ARNHEM (ANP) Op het stoffige circuit van Teriet heeft Stef van der Sluis de meeste punten veroverd van de eerste kampioencross in de 250- cc-klas. Van der Sluis won de eerste manche en werd in de volgende twee de achter Peter Willems. Jo Lammers eindigde beide keren direct achter Van der Sluis. In de eerste race vormden Lammers, Willems en Van der Sluis een duidelij ke kopgroep. Willems verspeelde ech ter een voetsteun en toen konden Lam mers en Van der Sluis de buit verde len. Willems nam in de tweede race schitterend revanche. Weer slaagden alleen Lammers en Van der Sluis er in de rijder uit IJsselstein het dichtst te volgen. Op vallend was het debuut van de zestienjarige Gerard Rond bij de senioren. De belangrijkste uitslagen zijn: eerste manche: 1 Stef van der Sluis (Die ren) op Yamaha: 2 Jo Lammers (Schijndel) op Bultaco; 3 Herman van Hoegee (Tienhoven) op Montesa; 4 Bennie Wilken (Nieuw Schoone- beek) op Maico; 5 Jan van Beek (Zelhem) op Husqvama: 6 Jan Woes- sink (Harfsen) op Bultaco; 7 Jan Oosterink (Vorden) op Montesa; 8 Pons Nijhof (Lichtenvoorde) op Mai co. Tweede manche: 1 Peter Willems (IJsselstein) op Yamaha; 2 Van der Sluis; 3 Lammers; 4 Jonnie Vink Amsterdam) op Kawasaki; 5 Gerard Rond (Bennekom) Rond Sachs; 6 Van Beek; 7 Woessink; 8 Wilken. De stand in het klassement na de eerste cross is 1 Van der Sluis 58 pnt; 2 Lammers 54; 3 Van Beek 47; 4 Wilken 46 pnt; 5 Woessink 45 pnt; 6 Vink 40 pnt. RUGBYERS VERLIEZEN VAN SCHOTLAND (9-17) GLASGOW Het Nederlandse rugby- team heeft zaterdagmiddag in Glas gow met 9-17 verloren van een sterke Schotse selectie. De Nederlanders startten verrassend goed en namen na een kwartier spelen door een try van Schroder, die Rietveld concerteerde, de leiding. Vijf minuten later bracht Rietveld met een penalty de stand op 9-0. Daarna hebben de Schotten de wedstrijd echter beheerst. De rust stand was 9-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 14