Sylvia la Forte (17) is de rondemiss Midden-Zeeland - STOPPERs ZOETEMELK RUKT OP NAAR TWEEDE PLAATS NA SANTY Eerste duel voor promotie van Oemoemenoe OLYMPUS-EMM VOOR ABN-CUP Recordpogingen in Middelburg Van de Bogaart start met een zege GEEN TWEEDE SJ0UKJE TROUWEN MET FRED MOOIE TIJDEN MEER MACHT Merckx start weer in de Amstel Gold Race JATJSDAG 16 MAART 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 21 Merckx zakt op ]e plaats terug TOULON/DRAGUIGNAN joop Zoetemelk is gisteren in de «ielerwegwedstrijd Parijs-Nice, de eerste belangrijke etappewed strijd van dit seizoen, opgerukt naar de tweede plaats. •j het eerste deel van de zesde etap pe een korte maar zware rit over de KÓnt-Faront. eiste Nederlands sterk st wielrenner van het moment de plaats op en passeerde daar- ate Eddy Merckx. In het tweede deel na de etappe, een rit van 112 kilome- ■jtr -.an Toulon naar Draguignon, nam 4» Fransman Alain Santy een zodani- p voorsprong met een vluchtgroepje. mGUlGNAN Joop Zoetemelk meert als eerste op de top van de terg Taron en wint. het. eerste gedeelte iot de 6e etappe van de wegwedstrijd Parijs - Nice. loop Zoetemelk, die echter de tweede phsts opeiste op 20 seconden vóór )!ex.di. De halve etappe werd gewon nen door de Westduitser Gaida. vóór Sas r/. Twee andere jonge Nederlandse prof- rraners blijven het in deze klassieker uitstekend, een van hen de Zeeuwse woprof Kees Bal. In het eerste deel ran de zese etappe werd Bal tiende met een minuut achterstand op Joop Zoetemelk en in het tweede deel van tie etappe bezette de opvallend soepel en fris rijdende Zeeuwse renner vierde, plaats. In de eindsprint vat troep achter Gaida en Santy werd Bal tweede achter de Fransman Bes- nard. voor de Belgen Wezemael en Van Linden en de Fransman Esdas- an. in het algemeen klassement bezet Kees Bal de 29e plaats met achterstand van 7.13 op Santy. Kenny Kuiper, die in de etappehelften beslag legde op een negende en een pilotonsplaats handhaafde zich op een toece positie in het algemeen klasse ment: hij is zesde. Gerben Karstens is "7 klassement 40e met een achter band van 12.10. Eddy Merckx had gister keelpijn. De almachtige Belg had het vooral moei- lij't in de bergklim van negen kilome ter in de morgenuren. MIDDELBURG De Eerste Zeeuwse Rugby Club Oemoemenoe speelt zon- Mf de eerste van twee promotiewed strijden om een plaats in de hoogste «deling van de Nederlandse rugby- «mpetitie- Op neutraal terrein in Etten-Leur - wordt gespeeld tegen de Utrechtse rugbyclub Dit team heeft afgelopen zondag met 15-0 van de rugbyclub Eindhoven gewonnen. Verlies voor Oemoemenoe betekent dat de kansen meteen verkeken zijn, omdat Utrecht dan niet meer in te halen is. Er moet dus gewonnen worden. Naar net zich laat aanzien zullen de Zeeu wen met een compleet team kunnen santreden, met dien verstande, dat Ad BuijS nog steeds niet van de partij kan a;in. Oemoemenoe heeft nog nimmer •&1) URC gespeeld, zodat een voor- spelling niet te geven is. Handbalsters Zld. Spert spelen voor promotie 2e klas VLISSINGEN Het dameshandbal- team van Zeeland Sport uit Vlissingen "'nat zondag met Tornado de strijd jan voor een plaats in de 2e klas van de landelijke competitie. Deze wed strijd wordt gespeeld in de sporthal van Bergen op Zoom, waar om circa ia uur begonnen wordt. De Fransman Cyrille Guimard. die donderdag zijn hand blesseerde, start te vrijdag niet om zich te sparen voor .Milaan-San Rcmo. De uitslag van het eerste etappcdeel luidt: 1 Zoetemelk (Ned) 21 km., In 39 min., 20 sec., met bonificatie 39.15, 2 The- venet (Fra) 39.48, met bonif. 39.45, 3 Poulidor (Fra) 39.50, met. bonif, 3949, 4 Martinez (Sp) 29.50, 5 Agostinho (Por) 39.54, 6 Merckx (Bell 39.54) 7 Delisle (Fra) 39.54, 8 Alain Santy (Fra) 39.54. 9 Kuiper (Ncd) 40.13, 10 Bal (Ned) 40 19. De stand in het algemeen klassement as na het eerste etappedeel. 1 Zoete melk 17 uur, 3 min. en 29 sec 2 Merckx op 20 sec.. 3 Poulidor op 34 sec., 4 Alain Santy op 35 sec.. 5 Thevenet op 39 seconden. 6 Kuiper op 1 min. 10 sec.. De uitslag van het tweede gedeelte is: 1 Gaida (WD1) 3.01.16 (met bon. 301.11), 2 Santy (Fra) z.t. 'met bon. 301.13;. 2 Besnard (Fra) 3 02.09 (met bon. 3.02.08). 4 Bal (Ned) z.t., 5 Wezemael Belz.t., 6 van Linden (Bel) z.t.. 7 Esclassan (Fra) z.t Szurkowski (Pol) z.t.. 9 Karstens (Ned) z,t„ 10 Merckx (Bel) z.t., 11 Het peloton (waarin Kuiper (Ned) in de zelfde tijd als Merckx, 116 Van Kat- ijk (Ned) 3.04.11. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1 Alain Santy (Fra) 30.05.30, 2 Zoetemelk (Ned) op 18 sec., 3 Merckx (Bel) op 38 sec., 4 Poulidor (Fra) op 52 sec., 5 Thevenet (Fra) op 57 sec., 6 Kuiper (Ned) op 128, 7 Van Linden (Bel) op 133. 8 Mortensen (Den' op 1.47. 9 Martine: (Fra) op 1.48, 10 Van Springel (Bel op 2.07. 29 Bal (Ned) op 7.13, 40 Karstens (Ned) op 12.10. De Nederlander Van Katwijk behoorde tot de 32 renners die vrijdagavond uit de strijd werden genomen, omdat zij 's morgens te laat waren binnengeko men in de bergklim. Wel reden zij nog het tweede gedeelte van de zesde etap pe. Onder de geëlimineerden zijn ver der de Spanjaarden Lopez Carril en Pesarrodona, de Fransman Geneste, Moneyron en Delepine, de Italianen Guerra en Basso en de Belg Planck- jtert. GOES In de Vlissïngse sporthal begint zaterdagavond het tweede deel van de handbalwedstrijden om de zo genaamde ABN'-cup. Naast de Vlis- singso vereniging Olympus neemt hier aan deel het damesteam van EMM uit Middelburg. Het wordt op deze eerste avond al ccn krachtmeeting van gehal te tussen de dames van Olympus en EMM. De Middelburgse dames die in de eerste periode niet zo gelukkig hebben gespeeld zullen er alles aan doen om deze tweede helft tot een goed succes te brengen. Olympus, dat in de zaal competitie van de EMM-dames veel tegenstand ondervonden, zal dan ook alle zeilen moeten bijzetten om de; ongeslagen positie te behouden. Aan vang van de ctkmes 21.30 uur. Dei heren van Olympus zullen voor de wedstrijd tegen Groene Ster hun sterkste formatie binnen de lijnenj brengen, „want", zegt trainer Cees de Ridder, „we willen dolgraag deze be ker in onze kast en Groene Ster; beschikt over een sterke wilskrachtige j ploeg zodat we echt zullen moeten knokken voor de overwinning. r rechts: Sjanneke Cooman uil Ka pelle (17/, Syl Lia Geertse (2D en Sjanneke Cooman (17) ook rondemiss GOES De 17-jarige Sylvia La Forte uit Wcstdorpe wordt rondemiss voor de op zaterdag zes april te verrijden Internationale Omloop van Midden- Zeeland voor beroepsrenners, die zo als bekend door de PZC wordt ge sponsord. Op een bijeenkomst vrijdag in bar 't Con-ma-net in Goes, werd zij samen met de Vlissingse Lia Geertse (21) en de 17-jarige Sjanneke Cooman uit Ka pelle gekozen als de represents- tïefste en welbespraaktste van de 14 meisjes die zich hadden aangemeld. Sylvian La Forte wordt rondemiss voor de grote wedstrijd voor professi onals, en de beide andere meisjes krijgen wedstrijden in dat kader toe gewezen. De Jury kwam niet zonder moeite tot deze beslissing. Jurylid Dies Kosten, van het modehuis Dies Kosten in Kapelle, dat zorg draagt voor de gar derobe van Sylvia La Forte, de firma Van der Reepe verzorgt het schoeisel van de Rondemiss, vertelde na afloop- „Het was echt niet gemakkelijk. We hebben drie kwartier vergaderd, en toen zijn we pas tot deze beslissing gekomen. Het was wel zo dat het uitsluitend over deze meisjes ging. We wisten dat de rondemiss uit dat drie tal tevoorschijn moest komen" In de jury, onder voorzitterschap van Jan Moerdijk, veel bekenden uit de( Zeeuwse en nationale wielersport. De grote attractie was natuurlijk ex-Toer- de Prance-winnaar Jan Janssen. enj verder waren daar de ex-wielrenners; Wim Dubois uit Oirschot, Plet Rent meester en Jo de Roo uit Goes, Bert| Tolhoek van het Omloopcomité. Diesi Kosten en L. Leynse van bistro Moby Dick uit Bergen op Zoom, een spon sor van de Omloop van Midden-Zee land en bareigenaar P. van der Linden Last but not least was daar speaker Chris Delbressine uit Roosendaal die de meisjes nadat ze eerst door Els van der Linden van de zenuwen af waren geholpen, presenteerde. Deze beroeps militair die ondermeer de zesdaagse in Rotterdam versloeg, schrikte overi gens met zijn vragen de meisjes nogal af. Lia Geertse. een van de drie die uiteindelijk werden gekozen, zei het als volgt: „Ik was eigenlijk alleen bang dat hij vervelende vragen ging stellen. Hij had dat bij die andere meisjes ook al gedaan, en dat had Ik toch echt niet leuk gevonden. Bij mij heeft hij het gelukkig niet gedaan". Voor de wielersport is rondemiss Syl via La Forte uit Westdorpe geen on bekende. Vorig jaar had ze dezelfde functie in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Daar kreeg ze de smaak te pakken. Sylvia La Forte nu bloemenverknnpster in Sas van Gent ambieert een representatieve func tie. Na de Omloop van Zeouwsch- Vlaanderen werd ze van verschillende zijden benaderd met de vraag of ze misschien geïnteresseerd was in een loopbaan als mannequin. Dat is ze en daarom volgt ze momenteel een cur sus, waarvoor ze in mei of juni f examen moet doen. Sylvia La Forte .ik interesseer me pas sinds de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen voor de wielersport. ik| ben Wim de Waal-supporter is overigens op een vreemde manier in de wielersport terechtgekomen. Haar zusje Lucia werd ooit gekozen als rondemiss voor het criterium m Kioosterzande en voor de missverki»-. j zing voor de Ronde van Zeeuwsch Vlaanderen gaf ze meteen haar zusje Sylvia op. Lia Geertse belandde op de missverkiezing omdat haar vriendin er naar toe gi.ig. en toen de Vliv singse secretaresse vernam dat de deelname wat schraaltjes was, besloot ze om zich op te geven. De 17-jang-- Sjanneke Cooman was gewoon wel geïnteresseerd en had zich opgegeven I in 't Con-ma-net. De verschillende juryleden reikten d<- prijzen een bos bloemen een ijs taart van Camptna uit zodat ook de meisjes die de boot hadden gemist toch nog wat aan de bijeenkomst overhielden. Voetbaljunioren van Temeuzev. sorm- den een erehaag toen gisteren eerste- elftalspeler en jeugdleider Han van der Hooft in de huwelijksboot stapte met EUy Bijl. El pzc-sport-pzc-sport-pzc SNELSCHAKEN IN ZIERIKZEE VLISSINGEN Maandag 18 maart, op de clubavond van de Schaakclub Zierikzee, zal deze vereniging het jaar lijkse open snclschaakkampioenschap van Zierikzee houden. Men rekent dar bij op een flinke deelname van de zustervereniging TOG uit Bruinisse, terwijl zoals te-doen gebruikelijk bij een open kampioenschap ook niet- leden kunnen deelnemen. De deelname aan dit. Zierikzeese kampioenschap is gratis. Er wordt gespeeld in de boven zaal van het Huis van Nassau aan de! Lange Nobelstraat. Opgaven bij het secretariaat. De wedstrijden beginnen: om 20 uur en er is voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar ge steld. MIDDELBURG In het Middelburg- se overdekte zwembad I'oelendacle worden maandagavond om kwart voor negen twee aanvallen op Zeeuw se zwemrecords bij de heren gedaan Luctorzwemmer Hans van de Guchte zal proberen het record op de 100 meter vlinderslag van zijn clubgenoot Rudi Manni te verbeteren. Tijdens de winterzwemkampioenschappen op 26 januari van dit jaar bracht Manni tijd van 67.9 op de klokken. Tijdens de clubkampioenschappen van Luctor, die vorige maand verzwommen wer den. bereikte Hans van de Guchte reeds een tijd van 67.2. Deze record tijd kon echter niet erkend worden, omdat er geen voldoende juryleden aangewezen waren om de tijd te klok ken. John de Lange, eveneens van Luctor. zal op deze avond een aanval doen op! het record op de 200 meter vrije slagi van Terneuzenaar Sjaak van der Hooft. De lange Scheldezwemmer I zwom op 4 mei 1972 in Terneuzen! met 2.15.5 een erg sterke tijd, die nogl steeds overeeind gebleven is. TWEE TURNSTERS NAAR DE S0WJET-UN1E DEN HAAG (ANP) Ans Dekker (Klimop. Heiloo) en Jeanette van Ra- venstem (PSV, Eindhoven) zullen deel nemen aan invitatiewedstrijden in de Sowjet-Unie. Begelied door bonds- trainster Eva Bartha vertrekken de turnsters op 21 maart naar de Sowjet- Unie. Zij komen uit in wedstrijden te Riga en Moskou en zijn op 29 maart weer terug in Nederland. WEDSTRIJDEN LANDELIJKE BASKETBALCOMPETITIE VLISSINGEN Voor de landelijke basketbalcompetitie (2e klas) worden vanavond (zaterdag) om 7 uur enkele wedstrijden gespeeld in de Vlissingse; sporthal. Het zijn bij de dames Mata dor Vlissingen tegen Midland Utrecht. j en Marathon Vlissingen tegen ONO rotterdam en bij de heren Matador Vlissingen tegen Forcial Den Haag OVEZANDE Zeeuws biljarter Adrie van dc Bogaard uit Sas van Gent is gisteravond in café 'Dc Eendracht' te Övezande met een zege begonnen aan de strijd om het gewestelijk kampi oenschap ie klas libre (Brabant en Zeeland). Kees Huiszoon uit Souburg was na de openingsstoot van wethou der van sportzaken C. Verdonck van Borsele niet zo gelukkig: hij verloor de openingspartij van Brahander M. Verhage: 200 om 162 in 22 beurten. De volgende partijen waren: C. Ren- nen-G. Leijten 200-71 in 21 beurten, A. Korsten-J. de Lange 200-96 in 26 beurten. W v. d. Leur-A. v. d. Bo gaard 160-200 in 36 beurten. Uit de tweede ronde volgen nog twee partijen: M. Verhage-G. Leijten 155-200 in 16 beurten, de beste partij van de eerste dag en C. Rennen-J. de Lange 200-186 m 27 beurten. Vandaag (zaterdag) begint dit toer Zeven van de acht deelnemers can he! gewestelijk kampioenschap le kias fi bre. van links naar rechts: K' a Leur, K. Huiszoon. C Rennen. C. Leij ten. A v. d. Bogaard. A. Kor.-,ten en M Verhagen. Deelnemer J. de Lange was niet aanwezig. NIOO SCHEEPMAKER We hebben «eer een Sjoukje Dijkstra, of beter gezegd een Jo«n Haanappel. Zij heet Dlarme de Leeuw, ze werd derde MJ de wereidkam «ioensehappen kunatrijden op de schaata. en kan hoog en laag wordt''hoewel), maar ook af wordt re vijfvoudig wereldkampioene dan wordt ze toch nog geen Sjoukje. Want wereldkampioene kan in principe iedereen worden, maar een Sjoukje Nee' geheugen van al haar bewonderaar* heef', achtergelaten. En die 1», bij V Bovendien zie ik Sjoukje op mijn netvlies ook altijd afgebeeld vamen met de koningin. De koningin en Sjoukje zijn voor mijn gevoel even onverbrekelijk met elkaar verbonden als indertijd de beer Protopopov en zijn vrouw* Bjcloezova bij het paarrijden. De koningin en Sjoukje hoorden bij elkaar, zij waren allebei voor 100 procent Nederlands, zij hadden allebei voor je gevoel de status van een ver maar dierbaar familieltd. zonder dat je tegelijkertijd de onbedwingbare behoeft* voelde ze tot hartvriendinnen te verheffen (voor Je gevoel, bed'*: ik>. 7/, kan ik mij levendig voorstellen dat Fred O ter. die toch het prototype is ran de gemiddelde Nederlandse vrijgezel. wel tippelde op Joan Haanappel maar niet op Sjoukje Dijkstra Sjoukje wekte vooral vaderlandse en zusterlijke gevoelen* Op. bij Joan daarentegen zag je geen theemuts. pantoffels en de Mountles oprijzen (zoal* bij Sjoukje). maar een blkiru. een sportauto met achterruitverwarming en pop- top. Ik denk dat do grootste handicap van Dianno do leeuw om ooit een Sjoukje te worden haar Internationale uiterlijk la. dat door alle oceanen van do wereld gewassen lijkt te zijn. En ook haar continue afwezigheid Is een handicap. Zij woont in Canada. truJnt In Canada en do enige keren dat zij bij wijze van spreken „lijfelijk" in haar eigen land is. is als zij in Leipzig aan do Europese kampioenschappen en in Dresden aan do wereldkampioenschappen deelneemt, ik noem nu maar even twee willekeurige steden ver van ons vaderland. Dan ia ze even bij ons thuis, op de buis. Maar dat :s natuurlijk onvoldoende voor het oproepen var. todere nationale gevoelens. Daarvoor moet je optreden in „Voor achten' bij Hans van W-.lligenburg en in „Tussen Twaalf en Twee" bij Hans var. Willigenbune. Je moet gehuldigd worden ln het dorp waar Je geboren bent en daarna in het andere dorp waar je mi woont, je moet nieuwe draaideur openen van de V en D ta Zwolle en de eerste bal trappen bij een dames voetbal wedstrijd in Putteraboek. waarbij ook Kees Verkerk aanwezig is. je moet. kortom, optimaal functioneren tn onze leefgemeenschap, met als uiteindelijke ontknoping een ontvangst op Soestdijk door de koningin die zelf de thee inschenkt! Ziet u Diaime de Leeuw in deze roilen voor u? Ik niet. De koningin, die past er v.-el in en ..us Sjoukje" ook. maar „our Diana" nog in de verste verte niet. Zij zal toch minstens met F rod Osier moeten trouwen, voordat we een tulp naar haar n Ach ja. dc mooie tijden van Sjoukje en Joan zijn voorgoed voorbij. Kent u ze nog. roepen de namen nog een tinteling van blije herkenning bij u op: Retina Hfitzer. Nicole Maasier (met haar onvolprezen pirouette"). Marika Kiliu* en llans-J'-rgrn Baumler. Manna '.Valter. Carol Hete en Jana Mrazkova" Toen moesten de juryleden, toch al niet meer zo goed ter beer. sis 50 jaar daarvoor toen zij zelf nog schaatsten, na iedere kur nog in hun boni jassen en hun twee bordjes die zij tot hilariteit van het publiek altijd ondersteboven hielden of verwisselden zodat er ruet 5,6 maar 6.5 kwam te sraan. moeizaam asl pinguïns over het U» schuifelen met mevrouw Benedikt uit Enschede voorop. Tegenwoordig gaat .-.et allemaal elektronisch en foutloos, net als ce enkelvoudige Rittber ger. Een paar dingen zijn gelukkig gebleven De meisjes vallen nog steeds onder luid geweeklaag van het publiek op hun parmantige kontjes als ze net iets te veel van zichzelf eisen, en na afloop staan zij nog altijd hijgend, verbeten naar ae camera lachend en zwaaiend naar oma in dc Heimat, te wachten op de cijfers De jongens, dapper lachend dwars tegen de 5.2 en 5,3-cijfers in. omarmd door hun dolgelukkige trains ter. die meestal hun moeder is. en waarmee ze niet naar bed mogen al blijkt uit alles dat ze dat allebei dolgraag zouden willen. Dat is gelukkig allemaal nog gebleven. De spelers moeten leren ook de fouten van de scheidsrechters te accepteren, was het meest behartigenswaardige dat in Studio Sport door Corver. Vervoort en Geurens werd gezegd. Terecht beeft Fred Racké in de Haagsche Courant zich geërgerd aan die spelers die zelfs de meest geheide free-kick in het strafschopgebied niet meer sprakeloos accepteren, maar er een hele comedia de]'arte omheen bouwen, vol theatraal vertoon van verontwaardiging, rampspoed, onrecht etc. Ter wijl toch nog nooit een scheidsrechter, waar ook ter wereld (behalve vermoedelijk in Italië) vanwege al dit uiterlijk vertoon een strafschop heeft herroepen. Dat kan alleen vla de grensrechter. In dat verband wil ik aan het gerechtvaardigde verlangen dat de spelers leren een fout van de scheidsrechter te accepteren, nog wel dit amendement toevoegen dat ae scheidsrechters moeten leren een fout te accepteren- De meeste fel omstreden doelpunten van de laatste week zouden onbesproken zijn gebleven als de scheidsrechters hun eigen foutieve waarnemingen niet hadden doorgedreven tegen de betere waarnemingen van hun grensrechters ln. Dit houdt wel ln dat de grensrechters grotere .bevoegdheden" moeten krijgen, althans dat de scheidsrechters hen meer au sérieux nemen en hun signalen meer ter harte nemen. Charles Corver heeft zijn beide grensrechters vóór de bekerwedstrijd Ajax-AZ 67 op het hsrt gedrukt. ..Ais jullie tets zien. buitenspel of f ree-kick. en ik ae niet dat jullie vlaggen, blijf dan staan en blijf viaggen. net zo lang tot ik het zie". Dat is natuurlijk de methode. Het zal ertoe mee hebben gewerkt dat deze wedstrijd, ondanks de mist. perfect en zonder enige wanklank geleid werd. Dirk Nijs. good old bad old Ome Dirk. zei in Brandpunt dat hij er altijd van uitgegaan was dat hij niets te maken had roet alles wat er buiten het veld gebeurde. En omdat de grensrechter zich ten slotte ook buiten hei veld bewoog, had hij zich nooit iets van hem aangetrokken. Ome Dirk was prima op dreef in Brandpunt, maar z.jn geheugen begint toch hiaten te vertonen. In het seizoen 1949-1950 Hoot Dirk Nijs de belangrijke ontmoeting Hermes DVS-Blauw Wit. beslissend voor het afdelingskampioenschap van Blauw Wit. Hermes was een stuk sterker, maar door met 2-2 gelijk te spelen wist Blauw Wit zijn voorsprong te handhaven en in de volgende wedstrijd kampioen te worden. Op een gegeven ogenblik doelpuntte Hermes DVS en Dirk Nijs kende het doelpunt toe De Blauw Wit-grensrechter (neutrale grensrechter waren er toen nog niet i bleef echter vlaggen. Nijs ging naar hem toe en hoorde dat het buitenspel was geweest Daarop herriep hij zijn beslissing. Geen doelpunt dus er. Blauw Wit kon gelijkspelen en kampioen worden. I zult u misschien afvragen hoe het komt dat Ik mij dat nog herinner, een kwart eeuw na dato. terwijl ik die wedstrijd toch niet heh bijgewoond" Maar ik heb die grensrechter goed gekend. Hij stond bekend als de beste en eerlijkste clubgrensrechter tan Nederland. Zijn naam was Nico Scheepmaker (op de achtergrond klinkt nu tromgerof fel en bazuingeschal Kees Bal gisteren tiende en vierde AMSTERDAM (ANP) Eddy Merckx. vorig jaar indrukwekkend winnaar van de Amstel Gold Race na een solo zal op paaszaterdag weer vertrekken in Nederlands enige semi- klassieker voor professionals. Merckx. op dit moment aanvoerder van het klassement in Parijs - Nice, komt met negen andere Moltenj-coureurs naar Heerlen. In zijn ploeg rijden vermoe delijk ook Vie van Schil. Roger Ro- siers. Jos Spruyt en Jos Bruyere. de winnaar van de omloop van het volk Hes is. zeker dat ook de Franse Gan- ploeg met onder andere Joop Zoete melk. Kees Bal. Gerard Vianen, Gerrie Knetemann en veteraan Raymond Poulidor '38- zal deelnemen. P- Pijnen en Tino Tabak uit de Rateign- éqrnpe van Peter Post staan ook op de deelnemerslijst, maar het is nog r.:e: zeker dat Fedor den Hertog (Fr. sol) de Gold Race zal aangrijpen voor de eerste confrontatie in Nederland met de internationale wieiertop. De Gold race begint op paaszaterdag 13 april) om 11H0 uur in Heerlen. Op een parkoers van 238 kilometer door het Zuidklimburgse heuvelland zal bet rennersveld vrijwel alle 'plooien' :n het terrein tegenkomen. De aankomst is dit keer in het centrum van Meer sen Julianalaan I en niet zoals voor gaande keren op de Lange Raar berg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 21