„Militaire oorlogsslachtoffers recht op aandacht overheid" 'De Ruyter' soepel te water Tweede ploeg Koewacht werd EHBO-kampioen yan Zeeland Vrouwen bevreesd voor centralisatie van ziekenhuizen ALMANAK 'DE RUYTER' BEGINT NU AAN DE EERSTE FASE VAN AFBOUW PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 MAAtf |i MR. J. VAN AARTSEN: ,£EN ZWAAR STUK GESCHUT" „OUD-STRIJDERS WILLEN GEEN OORLOG MEER" VLISSINGEN ..Blijf als afdeling Zcolaiul van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtofeers één gro te familie. Dat is van liet grootste belang. Ik heb de indruk, dat met de Jaren het aantal leden van uw groep minder, maar de problemen groter worden. Daarom is liet zaak als orga nisatie bijeen te blijven". Deze raad gal' de commissaris van de koningin mr. J. van Aartsen aan de jaarverga dering van de Zeeuwse afdeling van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers, zaterdag bijeen In de marine-kazerne te Vlissingen. Do commissaris, die sprak in zijn kwaliteit van Ere-voorzitter van de afdeling Zeeland van de bond: „U heeft er niet alleen recht op bij elkaar te blijven, u heeft er ook recht op. dat de overheid rekening met u houdt" Hij richtte zich tot een Belgi sche delegatie, afkomstig uit Zelzate: „Ik ben bijzonder verheugd met de goede contacten met onze Belgische vrienden, maar laten we maar niet verder over Zelzate spreken. Als pro vinciaal bestuur hebben we daar ook wel eens iets mee van doen. als u begrijpt wat ik bedoel zei de com missaris onder gelach van de aanwezi gen. Hij wees er op dat een vaste oeververbinding over de Westerschel- de niet alleen Zeeuwseh-Vlaanderen. maar ook België nader tot Zeeland zal brengen. „Uw voorzitter heeft in zijn openings woord geconstateerd, dat we allemaal een dagje ouder zijn geworden", merkte de heer Van Aartsen op. „Daar ben ik eigenlijk wel een beetje blij mee. Omdat, ik 1 oktober mijn ambt neer moet leggen, had ik het gevoel, dat ik alleen maar ouder was geworden, maar dat is dus niet zo De commissaris wierp een terugblik op de verschillende vergaderingen van de BNMO, die hij had bijgewoond, en stelde vast, dat dit wel de laatste zou zijn tijdens zijn commissaris-schap: „Ik wens u alleen daarom zowel als organisatie, als persoonlijk het beste toe". „Als wij later nog eens een beroep op doen. beschouwen wij u als een zv stuk geschut, dat wij In stelling mo gen brengen", zei afdelingsvoorzitter P. Paree in zijn dankwoord tot de commissaris. De vergadering was geopend door de commandant maritieme middelen Schelde, de commandant van de mari ne-kazerne te Vlissingen. de kapitein ter zee A. H. M. Hagdoorn, die de gasten welkom heette bij de marine. Afdelingsvoorzitter Paree verheugde zich in zijn openingstoespraak op de grote belangstelling, die de bond in Zeeland mag hebben van de autoritei ten. hetgeen niet alleen bleek uit de aanwezigheid van de commissaris, maar ook uit de Zeeuwse garnizoens commandant, de commandant van de Hond steekt over: auto over de kop TERNEUZEN De Terneuzenaar M. D. is zondagmiddag ter hoogte van het Noorderdok bij zijn woonplaats met zijn auto over de kop geslagen. De man raakte de macht over het stuur kwijt toen hij moest uitwijken voor hond. De auto werd flink beschadigd. Er de den zich geen persoonlijke ongevallen voor. Man liep kaak- fractuur op na ongeval met auto ZTERIKZEE C. van de *.V. uit Rid derkerk liep zaterdagavond een kaak- fracluur op toen een personenauto, waarin liij meereed, te Zierikzee een bocht uitvloog en achtereenvolgens een boom en een lichtmast kraakte. Na behandeling in bet ziekenhuis kon W- huiswaarts keren. Het ongeval gebeurde omstreeks half acht toen de wagen, bestuurd door F. J. C. uit Zierikzee. in de laan van St.- Hilaire te Zierikzee in een bocht recht door reed. De boom en de lichtmast knapten af als luciferhoutjes. Bestuur der C. kwam er zonder enig letsel van af. De auto was aan de voorzijde zwaar beschadigd. (ADVERTENTIE) Heusals u wat nieuws nodig heeft op het gebied van kleding, wordt het stilaan tijd. Jersey jacks en jasjes zijn in vele kleu ren en maten voorradig, maar ook nieu we modellen in pantalons (w.o. zwart) hebben we nu tot in de grootste maten en overhemden en spencers en dassen en sokken en Coosjc Buskenstraat 162, Vlissingen leeuwse Goede wil De man in Terneuzen had het goe de voor met zijn dochter. Zij wa-s die avond bij de plaatse lijke korfbalvereniging geweest maar kwam enigszins teleurgesteld thuis. ..Er zijn daar helemaal geen be kenden. Ik geloof niet dat ik lid ivord', sprak ze. De vader, die best ook nog eens wat aan sport wilde doen ant woordde spontaan: „En als ik dan ook eens mee ging doen. Als kee per zal ik best nog m'n partijtje meeblazen". Een man van goede wil. Dat wél COAK, en de officier sociale dienst. Ook de heer Paree verheugde zich in dc aanwezigheid van een Belgische delegatie, voor het eerst aanwezig op de jaarvergadering van de Zeeuwse afdeling. Na de toespraak van de heer Paree werd staande een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de hel afgelopen jaar overleden bondsleden. 'ledele ven Afdellngssecretarls M. W. Rooze deel de bij de behandeling van zijn jaar verslag mee, dat de Zeeuwse bondsaf- deling thans bestaat uit 156 oorlogsin validen, 52 oorlogsweduwen en 38 do nateurs. In tegenstelling tot elders in natcurs. In tegenstelling tot elders in Inbraak in vakantiewoning HULST In een vakantiewoning aan de Langedamsedljk tussen Hulst en Zandberg is vorige week ingebroken. Uit liet huis werden onder andere gor dijnen, kussens, serviesgoed en een olielamp meegenomen. De bewoners van het huis, afkomstig uit Antwerpen, ontdekten zaterdagmid dag de diefstal. De politie stelt een on derzoek in. Twee auto's zwaar beschadigd bij aanrijding BROUWERSHAVEN Bij een aanrij ding op de kruising Delingsdijk- Schouwsedijk m Brouwershaven zijn vrijdagavond I wee personenauto's zwaar beschadigd. Twee auto's van sportvissers reden achter elkaar en bij het naderen van de kruising remde de bestuurder van de eerste auto, A. A. J. van D. uit Dordrecht, die ter plaatse niet bekend was. plotseling. De bestuurder van de tweede wagen, de heer J. L. A. uit Roosendaal, botste te gen de andere auto op, die aan de ach terzijde zwaar werd beschadigd. Ook de auto van A. liep aan de voorzijde schade op. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. liet land bestaat er in Zeeland nog steeds belangstelling en medeleven voor de militaire oorlogsslachtoffers. Een probleem, waarmee de boncl te kampen krijgt is de vergrijzing van de leden. De heer Van der Kroef. die namens het hoofdbestuur van de bond sprak, sneed eveneens dit vergrijzingspro bleem aan. De bond probeert tegen deze vergrijzing en vereenzaming iets te ondernemen, onder meer door mid del van het woonhuis en het moeder huis te Doom. Het woonhuis is eigen lijk al te klein. Er wordt gestreefd naar een groter tehuis, waaraan be hoefte is, zoals ook uit een enfuète van het ministerie van defensie is gebleken. De heer Kroef wees in dit verband ook op de werkzaamheden van de commissie Den Toom, die de 'opvang' van de militaire oorlogsslach toffers heeft bekeken. Om psychologi sche redenen moeten de oorlogsinvali den niet in een al te kleine gemees- chappen in een te klein woonoord worden opgevangen. Een 75 pet van de leden van de bond is ouder dan 40 jaar, 30 pet. zijn geampnteerden. „Er is een verschil in mentaliteit met bijvoorbeeld verkeersslachtoffers. Zelfs de mentaliteit van de kinderen van militaire oorlogsslachtoffers is anders, ik zou zeggen: meer sociaal bewogen", aldus de lieer Van der Kroef. die besloot: „Wij oud-strijders hebben nog een taak. Wij hebben een oorlog meegemaakt. Wij weten wat het is. Wij willen geen oorlog meer. Deze vredesgedachte willen wij over dragen aan de volgende generatie, ook door ons werk in de WVF. de Wereld Veteranen Federatie'. lof voor Nederlandse fabrieksdirecties in de Zeeuwsch-Vluunise kanaalzone voor hun welwillendheid bij liet ver schaffen van werkgelegenheid aan Bel gische oorlogsslachtoffers. Hij gaf een uiteenzetting over organisatie en opzet van het werk van de Belgische bond van militaire oor logsslachtoffers. De Belgische gasten kregen, evenals een aantal andere ere gasten van voorzitter Paree het boek 'De Gehavenden' aangeboden. Commissaris Van Aartsen, voorzitter Paree en de heer Van der Kroef reikten tijdens de vergadering bonds-' onderscheidingen uit voor 10 jarig en 25 jarig lidmaatschap van de bond aan een ongeveer 00 Zeeuwse bondsle den. Na de 'marine-nassi-lunch' keurde de vergadering de jaarverslagen van pen ningmeester C. W. Adnaanse en van het weduwencontact en de reiscom missie goed. In het bestuur werden herkozen secretaris M. W. Rooze. me vrouw L M. Pleite-Koolwijk en de heer M. de Dreu. Samenwerking De voorzitter van het gewest Zelzate van Het Belgisch Nationaal verbond van militaire oorlogsinvaliden, de heer N. E. Verschure was blij dat hij de jaarvergadering van de Nederlandse bond in Vlissingen kon bijwonen 'om daar met het akkoord van de Walen en Vlissingen in de nationale raad van onze organisatie onze gezamelijke problemen met de Nederlanders te bespreken". De heer Verschure be toogde dat een verdere samenwerking tussen de Belgische en Nederlandse bonden nodig is om de belangen van; de oorlogsslachtoffers aan beide kan-i ten van de grens te behartigen. De Belgische delegatievoorzitter had VLISSINGEN Het gelcidewa- penfregat 'De Ruyter' is het twee de van een opdacht van twee stuks. De Tromp' nu voor af houw aan de kade van De Schel de afgemeerd is het eerste schip, Ir. J. Bout voorzitter van dc Schelde-directie maak te na de tewaterlating duidelijk, dat liet fregat nu naar het bouw- dok gaat, waar de Tromp vorige weck is uitgedreven. „Aan de kade wordt de Tromp afgebouwd, de Ruyter begint nu aan de eerste fase van de afbouw". De marine heeft ter\ gelegenheid van de tewaterlating van "De Ruy ter' een brochure samengesteld, waarin men informatie vindt over het embleem van het schip, over de naamgever. Nederlands be kendste zeeheld, over het nieuwe fregat en over zijn acht voorgan gers. Hr. ms. De Ruyter zal de kern vormen van een Nederland se onderzeebootbestrijdingsgroep en moet voor deze groep de lucht- verdediging op middelbare af stand en de commandovoering verzorgen: het is het vlaggeschip van de eskadercommandant. De proeftochten zijn begin 1976 te verwachten, het schip zal medio 1976 de vloot versterken. schip is bijna 15 meter breed en heeft een diepgang van 4,6 meter. De waterverplaatsing is 4300 ton] de voortstuwingsinstallatie be sbaat uit twee hoofdvaarbturbines van 40.000 pk, 2 kruisvaartturbi nes van 8000 pk, de snelheid is 28 knopen, de bemanning bestaat uit 306 koppen en de bewapening: 2 kanonnen van 12 cm in een dub beltoren, een Tartarwapensy- steem, een Surface-surface geleid wapensysteem, Nati Sea Sparrow torpedo's en een hefschroefvlieg- tuig. De acht voorgangers: een linieschip van 68 stukken, in Amsterdam gebouwd (1778- 1799); een linieschip, 80 stukken. Am sterdam (1808-1818): een linieschip. 74 stukken, rijkswerf Vlissingen 1853- 1874); een schroefstoomschip eerste klasse (1880-1899), in Amster dam op de rijkswerf gebouwd: het pantserschip "De Ruyter' (1901-1924), Feyenoord; torpedobootjager 'De Ruyter'. (1926-1934), op "De Schelde' ge bouwd; kruiser "De Ruyter' (1935-1942), Wilton-Feyenoord; kruiser "De zeven provincleen, later in "De Ruyter' herdoopt, gebouwd bij Wilton-Feyenoord. Schipper gewond bij vechtpartij in Hansweert HANSYVEERT In de naelit van vrij dag op zaterdag heeft zich in Hans- weert een vechtpartij voorgedaan tus sen twee Duitse opvarenden van een Nederlands, in Hansweert gelegen bin nenschip, de 'Koonus 4'. waarbij de schipper naar het ziekenhuis St-Joanna te Goes moest worden overgerbacht. De Duitse stuurman K. N. en de even eens Duitse schipper A. T. kregen vrij dagavond ruzie na cafébezoek te Hans weert. Dat leidde aan boord tot een vechtpartij, waarbij de scliipper een hersenschudding en een hoofdwond op liep. De rijkspolitie te water heeft de zaak in onderzoek. De officier van ju stitie te Middelburg heeft de stuur man toestemming gegeven om verder te varen. 't Zandt vraagt staten steun voor nieuw wijkgebouw MIDDELBURG Bij de ingezonden stukken dïe^ dc provinciale staten in behandeling" nemen op hun vergade ring van 15 maart is een brief van de wijkvereniging 't Zand te Middelburg, waarin deze om een bijdrage verzoekt in de kosten .van inrichting van een nieuw wijkgebouw. De eerste stappen om tot de bouw van een nieuw wijk gebouw dat het oude in de Baars- jesstraat te Middelburg moet vervan gen zijn inmiddels gezet. De wujkvereniging kan een bijdrage van dei gemeente meegerekend be schikken over ongeveer f 75.000,-. Hiervan kunnen de bouwmaterialen worden aangeschaft. Voor de inrich ting zal 16.000,- beschikbaar moeten komen en de wijkvereniging hoopr. dat bedrag bijeen te krijgen door het voeren van acties. Gs stellen voor dit stuk 'in hun handen te stellen ter af doening'. Foto: De EHBO-districtswedstrijden in IJzendijke. Zeeuwsvlaamse Lotusmensen speelden voor gewonden. De p» blieke belangstelling was bijzonder groot. (Foto P2Q DISTRICTSWEDSTRIJDEN IJZENDIJKE KOEWACHT EN GOES OP ZATERDAG 9 JUNI IN LANDELIJKE STRIJD IJZENDIJKE Van de achttien deel nemende afdelingen is de tweede groep van Koewacht zaterdagmiddag tijdens de jaarlijkse Zeeuwse EHBO- wedstrjden in IJzendijke als de nieu we districtskampioen uit de bus geko men. De jury bestaande uit artsen, kende deze groep de meeste punten (23) toe. Met slechts een half puntje verschil eindigde de Goese ploeg op een tweede plaats. Koewacht en Goes zullen zaterdag juni namens Zeeland worden afge vaardigd naar de EHBO-wedstrijden in Utrecht, vertelde districtsvoorzitter R. Pollet. Indien de afdeling Koe wacht er mee instemt, met het oog op organisatie en accommodatie, zul len de Zeeuwse districtswedstrijden volgend jaar in Koewacht worden gehouden. Zoals gewoonlijk was ook een commandantenprijs aan deze EHBO-wedstrijden verbonden. Me vrouw L. Robijn, commandante van de eerste groep van IJzendijke, be haalde 85 van de maximum honderd te verdienen punten en sleepte hier mee de beker in de wacht. Ruiten sexshops Hulst ingegooid HULST In de nacht van zaterdag op zondag zijn ruiten van de sexshops Metz en Miranda te Hulst ingegooid. Van de daders ontbreekt ieder spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. (ADVERTENTIE) dat verzekeren wij U algemeene zeeuwsche verzekering maatschappij n.v. middelburg tel. 01180-8000 Slot van pagina 1 Schelde' dank voor de inzet bij de bouw van T)e Ruyter' en de Tromp'. Ook hij onderstreepte, dat de voorbe reidingen voor de vier standaardfregat ten in volle gang zijn. „Het ontwerp is praktisch gereed, de laatste hand wordt aan het bestek gelegd. Binnenkort kun nen we met de bouwmeester gaan on derhandelen." GEMEENTEBORD Burgemeester drs. Th. J. Westerhout voerde tijdens de bijeenkomst in het Scheldekwartier eveneens het woord „Ongebruikelijk", zei hij, maar hij acht te het ditmaal op zij plaats vanwege de nauwe banden tussen Vlissingen, T)e Schelde', de marine en 'De Ruyter'. In het kader van die bijzondere relatie nu liet hij weten, dat het gemeentebestuur van Vlissingen trots is op het vak werk bij "De Schelde', „nog steeds voor Vlissingen en Midden-Zeeland het al lerbelangrijkste bedrijf." Hij bood vice admiraal Van de Vijver het eerste fraai aardewerk uitgevoerde bord aan, ter overdraging aan de toekomstige com mandant. van de 'De Ruyter'. Hij ver duidelijkte in dit verband, dat het ge meentebestuur een serie borden heelt laten vervaardigen om bij bijzondere gelegenheden als deze te kunnen aanbie den. Mevrouw Roest-Stuy sprak een dankwoord en op haar verzoek brach ten de genodigden een toast uit op de behouden vaart van de 'De Ruyter'. Tijdens de bijeenkomst en het koud buffet in het Scheldekwartier was ari miraal De Ruyter aanwezig in de vorm van een kunstwerk-in-vet van chefkok P. Schmetz van het Vlissingse Strand hotel. De tewaterlating werd behalve door de Marinierskapel muzikaal ook opgeluisterd door 'Ons Genoegen' uit Vlissingen. De 'De Ruyter' steekt zijn neus buiter de overdekte Schelde-helling. (Foto PZC; M De wedstrijden werden onder enorm I grote belangstelling gevolgd, het I jeugdgebouw was tot de laatste plaats j bezet. Voor elke, steeds zich wisselen- de enscenering met gewonde mensen kregen de ploegen tien minuten de tijd om de eerste hulp te geven. De gewonde mensen werden op voortref felijke wijze uitgebeeld door Zeeuws- Vlaamse Lotusmensen. De eerste situatie met gewonden speelde zich af in een café, waar twee vrienden met elkaar slaags waren ge raakt. De rake klappen zorgen er voor dat de een in een scherven van! een bierglas tuimelt en de ander krijgt met, een barkruk een klap in zijn leverstreek. De bar juf haalt in een ommezien de hulp van een paar EH-i BO'ers er bij. Zes van dit soort j situaties moesten de ploegen kens drie per ronde naar est inzicht en kennis weten te "oereddet Volgens voorzitter Pollet waren 4 rerende artsen vol lof over in richtingen van de EHBO-ploegea. IJzendijke II (19). 12 Westdoijw De volledige uitslag luidt als Koewacht II i kampioen). 2 G* (22!3 St-Jansteen (22), 4 Itei. ke (211 j), 5 CLinge <21Vj), 6 Weaii- pe II (20' j), 7 Vogelwaarde i'20< Kloosterzande (20), 9 Cling": (19'j). 10 Kloosterzande n (19), IJzendijke II (!9). 12 Westdoné" (19). 13 Sas van Gent II (18), R»; Jansteen (II) 18). 15 Vogelwaard» - (16). 16 Koewacht I 15), 17 Sajrï Gent I (14) en 18 Terhole (H BRIEF AAN MINISTER VORRINK OOSTBURG Dertien vrouwenverenigingen uit West-Zeeuwsch-Vlaandfr ren met in totaal 2132 leden hebben aan de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne, mevrouw I. Vorrink, en aan dc vaste kamercommissie van volksgezondheid een brief geschreven over de eventuele reorganisatie van de volksgezondheid in Zeeuwsch-Vlaanderen. De dames schrijven „verontrust te zijn door de kranteberichten van de laatste tijd". Zij menen dat een dergelijke ingreep gedoeld wordt op de centralisatie van de ziekenhuisvoorzieningen in Zeeuwseh-Vlaanderen gevolgen zou hebben voor grote groepen van de bevolking in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. „Met name de vrouwen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen komen voor een enorm probleem te staan", zo staat in het schrijven. De vrouwen verenigingen zouden gaarne het nieuwe ziekenhuis in Oostburg blijven behouden en aangevuld willen zien met een betere behuizing voor de hon derd bejaarden. „We achten het moreel onverant woord dat door het oen traliseren van de gezondheidszorg de vrouwen niet meer in de gelegenheid zouden zijn om hun familieleden op te zoeken in het. ziekenhuis. Voor de jaarden betekent het een isolement als zij niet meer in de streek verpleegd kunnen worden". De dames wijzen op de praktische onmogelijkheid om met. het openbaar vervoer vanuit Sluis en omgeving het ziekenhuis te Sluiskil te bezoeken. De auto is vaak niet beschikbaar voor vrouwen die naar het ziekenhuis willen, omdat de echtgenoot de auto nodig heeft voor zijn werk. menen de vrouwenverenigingen. „Door de lange reistijden zit ten moeders met schoolgaande kinderen met het probleem dat ze zowel tussen de middag als na vier uur de zorg voor de opvang van hun kinde ren hebben, wat betekent, dat ze in de tussenliggende uren geen bezoek kunnen brengen aan familieleden in de kanaalzone". Dezelfde bezwaren gelden ook de eventuele bezoeken aan de polvklinieken. De brief besluit met: „Deze dreigende situatie is voor 2132 vrouwen georganiseerd in de onderstaande verenigingen aanleiding een dringend beroep op u te doen om bij het nemen van een beslissing op het gebied van de volksgezond heid de belangen van de vrouwen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen niet uit het oog te verliezen en naast de financiële aspecten ook de menselijke waarden niet uit het oog te verliezen en op hun juiste waarde te schat zeeland (ADVERTENTIE) MEUBELHUIS RENAISSANCE LI VOOR COMPLETE ACTIE VOOR BEHOUD VAN ZIEKENHUIS TE OOSTBURG OOSTBURG De fracties van dorps belangen en toerisme te Oostburg en van gemeentebelangen te Sluis en Aar denburg hebben besloten een geza menlijke handtekeningenactie te hou den voor het behoud van het zieken huis te Oostburg. wanneer de over- heid besluit het ziekenhuis te sluiten.! „Wij protesteren met klem tegen een I dergelijke eventuele beslissing. Tevens zullen we streven naar vervangende nieuwbouw van het totaal verouderde verpleeghuis, waarin constant 100 be jaarden worden verpleegd. Deejaarden' hebben door hun harde werken ge zorgd voor onze welvaart, wij moeten zorgen voor hun welzijn", aldus luidt, heistandpunt van de drie fracties, j Het initiatief tot de actie werd geno- men op een vergadering van de partij dorpsbelangen en toerisme te Cad- zand. Dit naar aanleiding van geruch-1 ten die de ronde doen dat het zieken- huis zal worden gesloten. Het resul taat van de eventuele handtekerangac- tie die dan in geheel West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal worden gehouden wordt aan het estuur van het Oost- burgse ziekenhuis aangeboden. DROOG Droog weer niet zonnige perioden Mt tige tot krachtige, aan de WaddenhS nu en dan harde oostelijke wind. M» ximumtemperaturen rond acht pwi Vooruizichten voor dinsdag en dag. Aanhoudend droog en schraal weer me zonnige perioden. Weersvooruitzichten in cijfers genu deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 >a 7; mim.temp.: omstreeks 1 graad: ff* ximumtemperatuur: omstreeks 8 gr* den; kans op een droge periode va minstens 12 uur: 95 procent; kans een geheel droog etmaal: 80 pree^ Voor woensdag: aantal uren zon: H» 8; min.temp.; omstreeks 2 graden; m» ximumtemperatuur: omstreeks 9 P den; kans op e' j droge periode v*- minstens 12 uur: 95 procent; kans w een geheel droog etmaal: 80 P™*®" NB: voor de temperaturen geldt vo« dinsdag een marge van 2 graden voor woensdag een marge van 3 P den rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 11 maart ie- Zon op 0705 onder l»j Maan op 2309 ond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 2