„EEG ligt eigenlijk half en half in puin" ïw „Bestrijding aardappelmoeheid ook een economisch belang" IfNOX SOEP LEVERWORST KROKETTER fiQ SINAASAPPELEN 249 98 week: Eerste havenlicht bij Hoek van Holland Bestemmingsplan Smitschorre op losse schroeven RECONSTRUCTIE VAN HET BET JE WOLFFPLEIN CH. J. GILLISSEN VERSCHAGE WERD LIJSTAANVOERDER PVDA-PPR 4 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT WOENSDAG Ï7 FWRUAJï m, LANDELIJK SECRETARIS CBTB DRS. P. BUKMAN IN MIDDELBURG ADVERTENTIE ANGST VOOR ITALIAANS NATIONALISME EN LABOUR IN ENGELAND MIDDELBURG ,,ï)c Europese Go- meenschap ligt eigenlijk half en half In puin. Als in Engeland Labour aan di regering komt, weet Ik niet wat er nog gaat gebeuren, hoewel er In de EEG eigenlijk niet veel meer kan gebeuren. Daarnaast steekt in Italië het nationalisme een tendens tegen de EEG In sterk de kop op. Tot dezo sombere uitspraken over de Europese samenwerking kwam dins dagmiddag in Middelburg landelijk se cretaris drs, P. Bukman van de CBTB ln een toespraak over de recente ontwikkelingen ln de wereld en in Europa en hun gevolgen voor de land bouw. De heer Bukman deed deze uitspraken op de jaarvergadering van de kring Walcheren van zijn organisa tie. Drs. Bukman toonde zich overigens zij het gematigd optimistisch over het resultaat van de EEG-prijsvaststel- lingen, waarover de gezamenlijke landbouwministers van de EEG-lidsta- ten zich op 11 maart gaan beraden. Zoals bekend stuitten de aanvankelij ke voorstellen van de Europese Com missie op sterke bezwaren bij de landbouw. Voor de zogenaamde vaste producten kwam de Europese Commissie met een gemiddelde prijsstijging van zo'n 7 procent, terwijl de landbouworgani saties zich opstelden voor een verho ging van rond de 12 procent. Volgens CBTB-secretaris Bukman is er goede kans dat de uiteindelijke prijsvaststel lingen uitkomen op verhogingen van zo'n negen procent. In zijn toespraak belichtte de heer Bukman ook de rol van de Europese Gemeenschap in de wereldverhoudin gen. Hij zag voor de EEG een belang rijke taak in het verbeteren van de wereldvoedselsituatie door het stimu leren van ontwikkelingen elders en dan met name in de derde wereld. Drs. Bukman bepleitte dat onder meer tegen de achtergrond dat de ontwikkelingslanden hun voedselpro ductie vaak sterk hebben verwaar loosd, aangezien deze zich noodge dwongen toeleggen op producten vaak grondstoffen die beter op de wereldmarkt liggen. Volgens de CBTB-secretaris heeft de EEG tot nu toe nog te veel gehandeld volgens de methode dat alleen de aanwezigheid van eigen voedsel overschotten een mooie gelegenheid was om iets aan wereldvoedselproductie te doen. Beetje griezelig Naar dc mening van drs. Bukman ls de wereldvoedselsituatie met minimale graanvoorraden momenteel een beetje griezelig. „Als de oogst van dit jaar niet bijzonder goed Is, gaan we hele rare dingen beleven", voorspelde hij de ongeveer veertig aanwezige Wal- chcrse landbouwers op de kringverga dering. De CBTB-secretaris noemde het overi gens veelbetekenend dat het ondanks alle technisch/economische ontwikke lingen nog steeds moeilijk blijkt te zijn om de hele wereld van voedsel te voorzien. „Dat zegt iets van de beteke nis van en de gigantische taak voor de landbouw", betoogde hij. Bij zijn bespreking van dë specifieke problemen van de Nederlandse land bouw bracht de lieer Bukman naar voren dat de huidige onzekere om standigheden de noodzaak van een inflatiebestrljding nog eens extra on derstrepen. Hij kwam daarbij tot de uitspraak dat een effectieve inflatiebe- strijding in Nederland zij het "he laas' niet meer mogelijk is zonder een zwaar ingrijpende overheid. .Dat is een nederlaag. Als de gang van zaken in ons sociaal-economische be stel niet meer kan worden opgelost in goed overleg dan is dat een neder laag", stelde hij. Drs. Bukman constateerde verder op dit punt dat de in Nederland na de oorlog tot stand gekomen maatschap pij van overleg bezig is ons uit de handen te glippen. „I)e beer is bezig hier los te komen, liet stukje solidari teit dat even opbloeide onder de olie crisis Is verdwenen als sneeuw voor de zon", hield hij de vergadering voor. Op de kringvergadering kwam ver schillende malen de stellingname van de bekende predikant ds Hans Bou- ma tegen de zogenaamde blo-industrie aan de orde. Volgens kring-secretaris L, Wattel getuigt het standpunt van Bouma van een eenzijdige kijk op de veredelingsindustrie. Ook drs. Bukman stond enigszinsge reserveerd tegenover de opvattingen van de predikant. Hij onthulde de aanwezigen echter dat Bouman reeds bij de CBTB is 'binnengehaald' in een commissie, die de ethische aspecten van de blo-industrie gaat bekijken De stellingname van Bouma komt er globaal op neer dat deze de verede lingsindustrie uit ethische overwegin gen hoe gaan we als mens om met mede-schepselen afwijst. Dr.s. Buk- ma stelde daar in Middelburg tegeno ver dat de bio-industrie een 'kwestie is van de maatschappelijke ontwikke lingen en de wens van de consument voor betaalbare prijzen'. Het stand punt van Bouma dat de consument dan maar meer moet betalen zag hij als een theorie en geen praktijk oplossing. In de discussie met de aanwezige landbouwers werd ook de stand zaken rondom de landinrichtingswet ln voorbereiding gesproken. Naar dc mening van drs Bukman verkeert de landbouw tot nu toe bij alle zaken rondom landinrichting in grote onze kerheid. .Als boeren hebben we be hoefte aan een wet die ons een kader geeft voor een belangenafweging. De landinrichtingswet, moet er dan ook snel komen", beklemtoonde de CBTB- secretaris. Kringvoorzitter A. Lorier sprak 's morgens in zijn openingswoord de vrees uit voor een 'melkexplosie' bij een verdere snelle uitbreiding van de verschillende loopstallen bij de Neder landse veehouders. Hoewel de heer Lorier in principe geen bezwaar had tegen deze bedrijfsvoering voorzag hij wel de nodige zorgen. Ook de kringvoorzitter ging nog in op de prijsvoorstellen zoals die door de gezamenlijke landbouworganisaties in de EEG bij de Europese Commissie op tafel zijn gelegd. „Wij willen zoda nige prijzen dat de arbeidsbeloning voor de ondernemer en zijn medewer ker in de pas blijft met de inkomens van andere beroepsgroepen", betoogde' kringvoorzitter Lorier Hij voegde daar onmiddellijk aan toe: „Wij als boer en tuinder wensen niet meer maar echter ook niet minder dan andere beroepsgroepen". Hij pleitte daarom bij een voortdurende inflatie voor een reële lastenverdeling en wees er nog op dat juist de landbouw niet inflatie-bevorderend is Wie Spanje kentkent Osborne sherry 0SBORM Sherry :;ïj ii VERVAARDIGD BIJ 'COMBINATIE OOSTERSCHELDE' HOEK VAN HOLLAND In Hoek van Holland is dinsdag hel eerste van twee stuks a vijf miljoen gulden havenlicht naar de kop van de Zuiderdam gevaren, waar het gevaar te op een vooraf onder water gereed gemaakte fundering zal worden afge zonken. Zoals eerder gemeld, zijn de ze gigantische lichten vervaardigd op hel werkterrein \an de 'Combinatie Oostcrschrlde bij Kats. Het gaat om twee constructies voorge-1 spannen beton van rond de veertig meter hoog. die elk bestaan uit cais sons, een schacht en de machineka mer met als dak een platform, waar op helikopters kunnen landen. De ei genlijke havenlichten hangen onder aan het platform Ze vormen een onderdeel van totale vernieuwing van de toegang tot de Maasvlakte bij Hoek van Holland. Voor raadsverkiezingen Vlissingen Gezamenlijk program van actie PvdA in vier Sloe-gemeenten VLISSINGEN De heer Ch. J. Gil lissen Verschage zal voor de gemeen teraadsverkiezingen in Vlissingen op treden als lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid. De afdelingsvergadering van de PvdA-Vlissingen heeft hiertoe besloten tijdens een in het 'Open Hof' gehouden ledenvergadering. Zoals be kend komen PvdA en PPR in Vlissin gen met een gezamenlijke kandidaten lijst uit. Eerder dit jaar stelden bei de partij-afdelingen een gezamenlijk verkiezingsprogramma vast. Bij de opstelling van de ontwerp-kan- didatenlijst heeft de daartoe ingestel de onafhankelijke commissie zich ge baseerd op dertien verkiesbare plaat sen. Twee daarvan worden door PPR-kan- didaten bezet, namelijk de heren P. van de Ven en J. J. de Meulder. Com missie-voorzitter A. J. de Koene lich te toe, dat bij het opstellen van de ontwerp-lijst rekening was gehouden met de wenselijkheid van een of twee financieel-economisch deskundige raadsleden, met. de noodzakelijk ge achte verjonging van de fractie en met de wens van de ledenvergadering om twee fractieleden speciaal te belasten met het contact met actiegroepen, or ganisaties en de achterban. De ontwerp-lijst werd nagenoeg onver anderd vastgesteld en ziet- er als volgt uit: 1 Ch. J. Gillissen Verschage, 2 E. de Priester, 3 P. G. Smit, 4 P. van de Ven (ppr), 5 C. C. Verheul, 6 J. J. Kempe, 7 B. Kossen, 8 F. K. P. Schets, 9 W. de Wolf, 10 J. J. de Meulder (ppr), 11 D. J. P. Bruinooge, 12 W. Wisse, 13 mevrouw T. Bakx-Post, 14 G. H. van Nijf, 15 Th. Theune (ppr), 16 A. J. But; 17 mevrouw J. van Ooor- schot-de Bruin; 18 D. Zwitser (ppr); 19 A. C. van Dalen. 20 A. A. Wijgman, 21 N. Wever, 22 mevrouw A. Meijer- Brouwer, 23. F. Dobbelaar (ppr), 24 E. W. H. Broekhuis. 25 mevrouw C. C. van Zanten-Leijsen. Mevrouw Van Oorschot-de Bruin gaf na ring te kennen bij nader inzien geen kandidatuur te zullen aanvaarden. Tijdens deze vergadering keurden de PvdA-leden een gezamenlijk actiepro gram voor de gemeenten Vlissingen. Middelburg, Goes en Borsele goed. Di; actieprogram stelt, dat deze vier ge meenten sterk van elkaar afhankelijk zijn en dat wat de PvdA betreft zal worden gepoogd om waar mogelijk zaken gemeenschappelijk aan te pak ken en gemeentelijke plannen op elk aar af te stemmen. In het gezamen lijk actieprogram wordt een regionaal ontwikkelingsplan bepleit, dat onder meer moet zijn gebaseerd op de meest recente bevolkingsprognoses en op een ruimtelijke visie, zoals die onder meer blijkt uit de derde nota ruim telijke ordening. De PvdA-afdelingen Middelburg, Goes en Borsele hebben deze gezamenlijke programmapunten reeds aanvaard. Staten-delegatie van DS'70 gaat de provincie in MIDDELBURG Een delegatie van DS'70-kandidaten voor de Zeeuwse provinciale staten brengt in maart oriëntatie!:,-zoeken aan verschillende Zeeuwse gemeenten. Op het program ma staan bezoeken aan Vlissingen. Zie-1 rlkzee, Westcrschouwen, Reimerswaal,; Sas van Gent. Ternetizen, Axel en Oost burg. De delegatie zal zich ln al deze ge meenten onder leiding van lijsttrekker J. Weber laten informeren over de problemen die in deze gemeenten spe len en die aandacht op provinciaal ni veau vragen. Wanneer diens werkzaam heden in de kamer het toelaten zal ook hei. tweede kamerlid mr. K. A. Keurung de delegatie vergezellen Buiten de eerder genoemde gemeen ten wil de staten-delegatie van DS '70 ook nog bezoeken brengen aan de ge meenten Middelburg en Bruinisse. Met deze gemeenten zijn echter nog geen definitieve afspraken gemaakt. Contactavond van 'Aangepast zwem men voor gehandicapten" in Kruiningen KRUIN 1NGEN Op vrijdag 8 maart is er in het dorpshuis in Kruiningen een contactavond van de Stichting Aangepast Zwemmen voor Gehandi capten Reimerswaal. De stichting, die vooral in de loop van 1973 enorm veel succes had met de zwemactivltei- ten in 'De Kreeft' in Yerseke, is nu al enige jaren actief. Tientallen gehandicapte kinderen wor den wekelijks naar het overdekte zwembadje in Yerseke gebracht om er te zwemmen onder deskundige lei ding en begeleid door vrijwilligsters. Vorig jaar werd er een eerste contact avond gehouden. Het bjeek een groot succes. Vrijdag 8 maart (om acht uur 's-avonds) is er onder meer een praat je van dokter A. W. Bom uit Veere, revalidatie-arts en voormalig lector aan de rijksuniversiteit in Gronin gen. VLISSINGEN Het Vlissingse Betje Wolf/plein ondergaat een metamorfose. Op deze fotogeno men vanaf een kraan van de maatschappij De Schelde, krijgt men een duidelijk beeld beeld van de eerste fase van de recon structie van het plein, dat aan gepast wordt in verband met de definitieve afsluiting van de Wol straat voor het verkeer, met uit zondering van de voetgangers De verhoging in het midden, die met de klok het Betje Wolffpletn mar keerde. is reeds nagenoeg geheel verdwenen en zal ook nimmer terugkeren. Aan de zijde van de Aagje Dekenstraat zijn reeds dui delijk de contouren zichtbaar van de nieuwe verkeersgeleiding Op de foto onderscheidt men reeds de banen voor het rechtsaf slaan de en het rechtdoorgaande ver keer. De reconstructie van het Betje Wolffplein wordt in fasen uitgevoerd. Als men aan de kant van de Aagje Dekenstraat klaar is, gaat men verder met het rechtdoorgaande verkeer vanuil de Coosje Buskenstraat en tens lotte komt de geleiding van het linksaf slaande verkeer naar de Badhuisstraat aan de orde. Ook is men reeds bezig met het leg gen van de stoeprand, die de afscheiding gaat vormen tussen de loopstraat en de verkeersweg. Burgemeester A. de Kam van Axel: „We zullen het opnieuw moeten bekijken" Gemeentebelang wordt VVD-fractie AXEL Het bestemmingsplan Smit- schorre te Axel zal opnieuw bekeken worden. Zoals bekend was het eerste instantie de bedoeling dat ei dat plan ruim 2000 woningen zouden verrijzen maar het ziet er niet naar uit dat hier veel terecht van zal komen. Burgemeester A. de Kam deel de dinsdagavond tijdens de raadsver gadering mee dat er op korte termijn besprekingen zullen worden gevoerd met de stedebouwkundigen van PPD en de financiële man van de griffie. „We zullen het opnieuw r ten bekijken. Wat er gaat gebeuren is niet te zeggen. Misschien gaat het hele plan voorlopig niet door en mis schien kan het plan gewijzigd wor- POLITIERECHTER MR. P. VAN EMPEL: BOETEN VOOR LANDBOUWERS MIDDELBURG De economische po litierechter in Middelburg, mr. P. van Empel, heeft donderdag aan een twin tigtal landbouwers en enkele niet-land- bouvvers boeten opgelegd voor het overtreden van het besluit bestrijding aardappelmoeheid. De overtreders hadden zich schuldig gemaakt aan het niet handelen volgens de 'één-vier-regeling' waarbij het slechts ls toegestaan om éénmaal per vier jaar op dezelfde grond aardappe len te telen. Bij het opleggen van de boeten wees mr. Van Empel er enkele keren op, dat de regeling is bedoeld om de aardap pel ziektevrij en van goede kwaliteit te houden. „Gelet op bijvoorbeeld onze exportkansen is met de bestrijding van de aardappelmoeheid ook een econo misch belang gediend". Zo zei de economische politierechter. schillende van deze geëiste bedragen te hoog vond. bepaalde het vonnis ten slotte tegen B. en F. op een boete van 500 gulden waarvan 200 gulden waardelijk met een proeftijd van twee jaar terwijl M„ D. en K. werden be boet met respectievelijk 75,50 gulden. Wegens het overtreden van hetzelfde besluit bestrijding aardappelmoeheid werden vervolgens veroordeeld: A. C. uit Hoofdplaat tot een boete van gulden waarvan 300 gulden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar, A. W. uit Vlissingen tot 150 gulden, M. J. uit Vrouwenpolder tot 75 gulden, A. G. uit Ellemeet, die een ontheffing had kunnen krijgen, tot 250 gulden en J. de R. uit 's-Heer-Abtskerke tot 800 gulden, waarvan 400 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eisen tegen dit vijftal luidden respec tievelijk: 800 gulden waarvan 400 gul den voorwaardelijk, 200 gulden, 100 gulden en tweemaal 1000 gulden waar van weer de helft voorwaardelijk. Tegen J. W. uit Ovezande, J. O. uit die naar gelang de oppervlakten grond I Baarland en J. T. uit Kwadendamme, waarop ondanks het verbod aardappe len waren geteeld en ook naar de per soonlijke omstandigheden van de te lers. onvoorwaardelijke boeten opleg den die varieerden van 50 tot 500 gul den. De landbouwers J. van O. en T. van A beiden uit Kortgene, voerden aan dat zij de regeling niet opzettelijk hadden overtreden. Zij hadden in de mening verkeerd, dat in het kader van de vrij willige herverkaveling op Noord-Beve land door de plaatselijke verkavelings commissie een ontheffing was verkre gen. Bovendien had zich bij de aanpas sing van de kavels 'overlapping' voor gedaan met gronden waarop binnen het te korte tijdbestek al eerder aard appels waren geteeld. Officier mr. W. J. Kolkert wilde in zijn requisitoir met deze factoren in 'verre gaande mate' rekening houden en vor derde tegen beiden een boete van 800 gulden waarvan 400 gulden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Het. vonnis was conform. L. A. V. uit Heinkenszand, die zich tegelijk met Van O. en Van A. voor eenzelfde feit moest verantwoorden kreeg een boete van 200 gulden waarvan 100 gulden voorwaardelijk. Eveneens tegelijk verschenen voor de politierechters de landbouwers F. C. B. uit Vrouwenpolder, L. M. en W. D. uit Meliskerke, A. F. uit St. Laurens ter wijl M. K„ eveneens uit St. Laurens werd vertegenwoordigd door zijn echt genote. M. voerde onder meer aan niet nauwkeurig genoeg te zijn geweest bij het poten terwij, D. veronderstelde dat de loonwerker waarschijnlijk "te wijd' te werk was gegaan. Mr. Kolkert vorderde achtereenvol gens tegen B. een boete van 1000 gul den waarvan 500 gulden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. tegen M. 100 gulden, tegen D. 75 gul den. tegen F weer 1000 gulden waar van de helft voorwaardelijk en tegen die eveneens tegelijk voor de rechter verschenen eiste mr. Kolkert boeten van respectievelijk 300, 350 en 150 gul den. Het vonnis luidde tegen W. een boete van 300 gulden, waarvan 150 gul den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, tegen O. 250 gulden en tegen T. 100 gulden. Bij verstek werden wegens het over treden van het besluit bestrijding aard appelmoeheid veroordeeld: J. van H. uit Sas van Gent tot 60 gulden. S. D. uit St. Annaland tot 400 gulden waar van 150 gulden voorwaardelijk, J. G. uit St. Maartensdijk tot 300 gulden, waarvan 100 gulden voorwaardelijk, J. S. uit Oostdijk tot 600 gulden, waar van 300 gulden voorwaardelijk, J. M. uit Axel tot eveneens 600 gulden waar van 300 gulden voorwaardelijk, J. B. uit. Dreischor tot 300 gulden waarvan 150 gulden voorwaardelijk, J. M. uit Kapelle tot 400 gulden waarvan 200 gulden voorwaardelijk en J. van L. uit Ovezande tot een boete van 100 gulden. Eerder had de landbouwer K. de B. uit Oostkapelle zich voor de politierechter moeten verantwoorden omdat op de slootkant van zijn perceel het op die plaats verboden landbouwvergif ami- trol was aangetroffen. De B. ontken de echter een amitrol-houdend middel te hebben gebruikt, llij achtte het echter niet uitgesloten, dat het vergif was 'overgewaaid'. Mr. Van Empel besloot daarop de zaak aan te houden voor het horen van ambtenaren van de algemene inspec tiedienst. die de aanwezigheid van het vergif hadden geconstateerd. Achter slot Dat besloot de politierechter ook In de zaak tegen G. de S. uit Aardenburg. De S. was ten laste gelegd 24 niet ge reinigde plastic bussen met het land- bouwbestrijdingsmiddel pyramin niet op de voorgeschreven wijze in een aparte afgesloten ruimte te hebben K. 225 gulden. Mr. Van Empel, die ver-opgeborgen. De S. hield echter vol het vergif wel 'achter slot en grendel' te hebben geborgen. Zuivelhandelaar P. P. uit Tholen, die geen behoefte had gehad aan vakantie, had tijdens de hem toebedeelde perio de gewoon doorgewerkt. P. had daar door de verordening voor winkelslui ting in zijn gemeente overtreden. Na dat de officier een onvoorwaardelijke boete van 250 gulden had gevorderd bepaalde mr. Van Empel het vonnis op 250 gulden waarvan echter 150 gul den voorwaardelijk mat een proeftijd van twee jaar. De winkelier A. M. uit Rotterdam was in zijn zaak in Goes overgegaan tot een "verbouwingsopruiming" terwijl hij daarvoor niet in het bezit was van een vergunning. W. werd bij verstek ver oordeeld tot een boete van 200 gulden. De firma L. E. uit Kapelle werd ver oordeeld tot een boete van 150 gulden omdat door dit bedrijf gebruikte D.T.T.-spuitpoeder op een naastlig gend veld met rode bessen was terech! gekomen Door de firma J. Z. uit Yer seke was 48 ton mosselen vervoerd waarbij niet geheel voldaan was aan de daarvoor geldende verordening. De politierechter legde daarvoor de firma twee boeten van elk honderd gulden op. Bij verstek werden H. B. uit Kerkwer- ve en C. de N. uit Oostburg veroor deeld tot boeten van 50 en 75 gulden omdat zij in strijd met de verordening wilde haver niet tijdig van hun perce len hadden verwijderd. Bloembollen kweker J. van D. uit Tholen kreeg bij verstek een boete van 20 gulden omdat hij met een vrachtauto had gereden terwijl het voertuig niet bij de rijks verkeersinspectie was ingeschreven. Ook de vergunning voor ongeregeld vervoer van binnenschipper J. G. uit Dordrecht was niet in orde. De politie rechter legde hem daarvoor bij verstek een boete van 175 gulden op. P. W. uit Axel en J. de M. hadden met meer vrachtauto's gereden dan de hen verleende 'tonnage' door de rijksver- keersinpsectie dekte. W. en De M. kre gen bij verstek boeten van respectie velijk 150 en 250 gulden. Bij een controle in de cafetaria van P. L. in Terneuzen werden in het con sumptieijs te veel colibacteriën aai troffen. L., die niet ter zitting was schenen, kreeg daarvoor een boete 75 gulden. den", aldus burgemeester De Kam ft hiermee antwoordde op een vraat i* het KVP-raadslid R. S. M. Jansse Raadslid P. T. A. M. R. Apers tra zich af of burgemeester De Se reeds contact had gehad met d re Zeeuws-Vlaamse burgemeege over de mogelijke vestiging van olieraffinaderij bij Zeizate. Volps- hem zijn die berichten geen gentós meer omdat „drie ministers het raé hebben bevestigd". Apers: ..De gevolgen voor de kent Koewacht en Zuiddorpe zoudi ernstig kunnen zijn". Burgemeester De Kam gaf de verat- ring dat deze zaak, indien daar aezjg- ding toe is, zo snel mogelijk ge lijk aangepakt zal worden. .Als (nx toe aanleiding was zou ik ee foontje krijgen van de burgemeeat van Sas van Gent. Dat is tot nu to niet gebeurd". Na de mededeling van de heer Apen zegde de heer De Kam toe om <t heer Dusarduijn zelf te bellen. Volgens wethouder D. J. Oggel zijne inderdaad plannen om het gebav van Zegam in Axel te verplaatsen. E, voegde er aan toe dat het gemeero bestuur reeds bepaalde stappen la! ondernomen en dat hij er van org tuigd is dat er in Axel altijd ee dependance zal blijven. De heer Oggel ging hiermee in op ee vraag van KVP-raadslid J. Vink, via geruchten had vernomen dat ce Zegam Zeeuwse Gasmaatschappij' verplaatst zou worden. De raadsagenda werd in een se tempo afgehandeld Onder de h verdween een groot aantal grondt* kopen. Dc heer Apers deelde nog m gemeentebelang met ingang van 3 tember als WD-fractie zitting n in de gemeenteraad Axel. Verkoop in Oostkapelle OOSTKAPELLE Notaris J. A. hr se de Jonge uit Middelburg hst dinsdagmiddag op de hofstede "Ba zicht' te Oostkapelle een inspanvem- ping geleid. Voor de verkoop, ter verzoeke van 1 van de Meule, bestond veel belangsé ling. Dinsdagmiddag veranderden a der andere enige koeien, een klippe een koe en 4 tweejarige vaarzen tr eigenaar. Ook werden de landbos* werktuigen verkocht. De prijzen tfe len over het algemeen gezien nee Aanwezigen schatten het totaal ar~~' bezoekers op 700. (ADVERTENTIE) tomaten/groente 4 bordenblik jaa'l Saksische 200 gram diepvries 4 stuks iy? ILlr vol sap 2 kilo

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4