Zierikzee wil vaart zetten achter plan voor Havenkwartier Man beschoot ex-echtgenote Staatssecretaris Schaefer sprak g s Kritiek in raad Kapelle over spaarbekken drinkwater Enorme belangstelling voor optocht te Kloosterzande Raadsleden willen peuterspeelveld in dorp Rilland Total maakt gebruik van nieuwe terminal ALMANAK ZES SCHOTEN IN KATTENDIJKE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 FEBRUAW 1974 B. EN W. DOEN BEROEP OP STAATSSECRETARIS SCHAEFER VERONTRUSTING OVER INTREKKEN TOEZEGGINGEN MONUMENTENZORG ZIERIKZEE Het college van b. en w. van Zierkizee heeft de hulp ingeroe pen van staatssecretaris J. L. N. Schae fer van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening, oin wat meer vaart te kunnen zetten achter de vernieuwings plannen met het Havenkwartier. Dins dagmiddag uitten b. en w. tijdens onderhoud met de onderminister hun verontrusting, over het intrekken van bepaalde teoezeggingen, die monumen tenzorg enige tijd geleden aan het ge meentebestuur heeft gedaan. B. en w. zetten uiteen, dat er destijds op hoog ambtelijk niveau zeer uitvoerig overleg is geweest, over het ontwerp-bestem- mingsplan voor het Havenkwartier. Monumentenzorg verklaarde zich daar mee akkoord. Een paar weken terug kreeg het gemeentebestuur een brief, waarin die toezeggingen weer onge daan werden gemaakt. Volgens het college is dat te wijten aan een 'wisse ling van de wacht bij monumenten zorg en door inmiddels veranderde op vattingen'. B. en w. vrezen, dat de uit voering van het plan daardoor onno dig op de lange baan wordt geschoven. Staatssecretaris Schaerer beloofde b. en w. de zaak te laten onderzoeken. Daarbij wordt ook gedeputeerde mr. J. P. Bocrsma ingeschakeld. Er zal op korte termijn een bespreking met de betrokken partijen worden gehouden. Het gesprek in Zierikzee vormde de start van een werkbezoek, dat staats secretaris Schaefer (pvda) aan Zee land brengt;. Dinsdag liet de in spijker pak gestoken onderminister zich voor lichten over de facetten van de binnen stadsproblemen. waarmee het Zierik- zeese college van b. en w, worstelt. De heer Schaefer van zijn kant stelde bur gemeester Th. H. de Meester en de wethouders H. Asma en C. Bij de Vaa- te op de hoogte van de richtlijnen van het ministerie. Daarbij sprak de staats secretaris zich nog eens nadrukkelijk uit voor een 'rehabilitatie' van woon wijken. Zo adviseerde hij b. en w. een rehabilitatieplan voor het Havenkwar-I tier te maken. Daarmee komt het ge meentebestuur in aanmerking voor! een uiterst gunstige subsidieregeling, j 'Spijkers' Zaken als stadsvernieuwing en wijk- verbetering stonden tijdens het lang durige onderhoud de geplande wan deling door het centrum van Zierik zee moest in verband met tijdgebrek van het programma worden geschrapt centraal. Vooral de plannen voor het Havenkwartier en de oude binnen stad maakten een belangrijk deel uit van de bespreking. De heer Schaefer heeft het college van b. en w. geen concrete toezeggingen kunnen doen. Maar beide partijen waren het er wel over eens, dat er snel 'spijkers met koppen geslagen moeten worden'. Na afloop van de bijeenkomst die on der meer werd bijgewoond door PvdA- gedeputeerde mr. J. P. Boersma en directeur ir. R. M. Th. Adriaansens van de provinciale planologische dienst, meenden zowel burgemeester De Meester als de heer Schaefer, dat het. bezoek aan Zierikzee "bijzonder verhelderend' heeft gewerkt. .eeuwse Gift Vandaag in dil iioelcje eert bijdra ge uit het Zeeuwsch-Vlaam.se: Een wat zuinig aangelegde dame in het Zeeuwsch-Vlaamse kreeg dezer dagen een doos chocolade ten geschenke. Ze bedankte de mil de geefster vriendelijk en borg de doos weg, omdat ze zo'n liefheb ster is van dit soort snoepgoed. De doos bleef enige tijd in de kast, totdat, er een verjaardag van haar vriendin aanbrak. Deze kreeg de doos ten geschen ke en dankte op haar beurt voor de attentie. Die dank werd een paar uur later nog eens telefonisch herhaald: in de doos bleek een bankbiljet van 25.te zitten ..Dat had je nou niet moeten doen sprak de vrien din enthousiast. De zuinige geefster was het er van harte mee eens. Woensdag vandaag zet de heer Schaefer zijn werkbezoek aan Zeeland voort. Woensdagmorgen praat hij met het college van b. en w. van Middel burg. Woensdagmiddag is hij de gast van het gemeentebestuur van Vlissin- gen. In beide steden zal de staatssecre- Op de foto: van links naar rechts: staatssecretaris Schaefer, burgemees ter De Meester en gedeputeerde mr, J. P. Boersma. Foto P IN PROVINCIEHUIS TE MIDDELBURG VAiVDAAC BEZOEK AAN IHIDDELBURG-VLISSINGEN MIDDELBURG De staatssecretaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, de lieer J- L.N. Schaefer, die een werkbezoek aan Zeeland brengt, beeft dinsdagavond in liet pro vinciehuis te Middelburg een bespre king gehad met het voltallig college van gedeputeerde staten van Zeeland, geleid door de commissaris van de koningin, mr. J. van Aartscn. Onderwerp van gesprek vormden on der meer de verschillende aspecten van de vernieuwing van binnensteden en dorpskernen. Aandacht werd daar bij besteed aan de problematiek op zowel planologisch, stedebouwkundig als sociologisch terrein- De staatssecretaris werd tijdens de bespreking vergezeld door een aantal functionarissen van het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, onder wie mr. F. J. Beunke, plaatsvervangend secre taris-generaal. ir. A. J. Bedaux. hoofd van de afdeling stadsreconstructie van de rijksplanologische dienst, ir. C. de Cler, directeur stedebouw en sanering van het ministerie en de heer W. Dam, hoofd van de afdeling voorlich ting van het ministerie. Voorts namen aan de gedachtenwisseling deel ir. L. D. Huisman, hoofdinspecteur-directeur volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland, drs. J. L. P. Post, inspecteur ruimtelijke ordening Zuid-Holland en Zeeland, drs. A. P. X. van Roosmalen, adjunct-inspecteur van deze dienst, de directeur van de provinciale planologi sche dienst in Zeeland, ir. R. M. Th. Adriaansens, de heer M. F. de Jonge, chef van de 4e afdeling van de provin ciale griffie, drs. B. Vries, medewer ker van deze afdeling en belast met woningbouwzaken, en de heer J. Te- vel, provinciaal voorlichtingsambte naar. De heer Schaefer brengt, vandaag, woensdag, een bezoek aan Middelburg en Vlissingen. Hij zal in beide steden een rondgang maken. In Middelburg gebeurt dat in de ochtenduren te voet, terwijl Vlissingen 's middags in hoofd zaak per bus wordt bezichtigd. Het werkbezoek wordt door de staatsse cretaris afgesloten met een gesprek met de pers in het Vlissingse stad huis. Bij dit gesprek zullen naast de staatssecretaris en zijn medewerkers aanwezig zijn vertegenwoordigers van het. provinciaal bestuur en de colleges van b. en w. van Middelburg Vlissingen. RAAD IS NIMMER IN PLANNEN GEKEND BURGEMEESTER MEENT: „GEVAAR KERNCENTRALE STERK OVERTROKKEN" KAPELLE De plannen van de wa- termaalscliappij 'Zeeland' om bij Ka pelle een groot spaarbekken voor drinkwater aan te leggen, zijn bij en kele raadsleden van Kapelle niet In beste aarde gevallen. Dit bleek tijdens de dinsdagavond gehouden raadsverga dering toen de lieer .1. .1. Ganseman (eigen lijst) zei, als raad nimmer in de plannen te zijn gekend, terwijl de watermautschapplj in een mededeling aan de aandeelhouders zegt dat bet gemeentebestuur volledig is ingelicht. De lieer Ganseman laakte ook de me dedelingen van mr. .1 F. G. Sehllnge- mann over deze zaak tijdens een on langs in Kapelle gehouden politieke bij eenkomst. ..De grondgebruikers weten nog van niets, terwijl de ruilverkaveling 'De Poel - Helnkenszand' al is uitgevoerd. Er zijn enkele grondgebruikers met plannen om hun percelen opnieuw in te planten. Het gaat toch warempel niet om een klein perceel. Er is twin tig hectare mee gemoeid en dan nog eens de groengordel die er omheen komtAls mr. Schlingemann dan zegt: „We wisten het al lang, want er is reeds bij de vorige ruilverkaveling rekening mee gehouden", dan vind ik dit een uitlating die een gs-lid niet past". De heer Ganseman: „Er wordt een groot gedeelte van ons grondge-: bied aan dit spaarbekken opgeofferd j Het ergste vind ik dat de betrokken grondgebruikers in het ongewisse wor den gelaten. We hebben met alle be langen van onze ingezetenen rekening te houden." Burgemeester H. G. van Suijlekom wees erop. dat de zaak door de water- maatschappij bij de ruilverkavelings commissie aanhangig is gemaakt. De plaatselijke commissie heeft, het goed gevonden dat het spaarbekken in hoek "De Groe' komt. Hierover is ook overleg geweest met de plano logische dienst. De plaats waar men het spaarbekken denkt aan te leggen ligt voor Kapelle in het bestemmings plan "buitengebied' Er is wel gevraagd of de gemeente er bezwaar tegen had. B. en w. vonden het wel de meest gunstige plek- De burgemeester zei het overigens groot belang te vinden, dat er voor Zeeland een buffervoorraad aan drink water komt. Nochtans zei Kapelles ste burger dat het bij.hem ook wat vreemd was overgekomen dat deze op een plaats komt waar de ruilverkave ling al heeft plaatsgevonden: „Onge twijfeld zal dat weer extra kosten met zich meebrengen, maar hoe dikwijls zien we dat ook op andere terreinen niet?" Hierop reageerde de heer Gan seman: „Het blijkt dus dat u er wel wat van wist. Dan was het toch uw taak geweest ons over de plannen in te lichten". De heer Ganseman: „Voor mij staat het vast dat het al vroegtij dig bekend was. want er zijn al gerui me tijd geleden grondboringen ver richt". BP-raadslid J. Kole: „Er moet bebossing komen, men wil een spaar bekken aanleggen en men blijkt be hoefte te hebben aan nieuwe wegen. Blijft er nog wel grond over", aldus dit raadslid. Alarmeringssysteem Een zaak die ook nogal in de belang stelling stond was het waarschuwings- en alarmeringssysteem met betrekking tot de kerncentrale Borssele. Raads lid J. J. van Stel (onafh vroeg welke maatregelen de gemeente denkt te gaan nemen. De heer Van Stel zei in de krant gelezei» te hebben dat de ge meente Borssele een boekwerk hier voor aan de inwoners aanbiedt voor de prijs van 60,-. Gaat de gemeente Burgemeester Van Suijlekom zei dal het gemeentebestuur ook bezig ts met een 'draaiboek' wat er bij een calami teit moet gebeuren teneinde dc hulp verlening zo snel mogelijk en doeltref I fend op gang te brengen Daarin zal I mede in overleg met de BB. datgenei worden ingepast wat ook andere ge meenten op dit stuk van zaken doen" Van belang is daarbij, dat er zoveel mogelijk regionaal wordt, gewerkt" al dus de burgemeester. Overigens was hij van mening, dat het gevaar dat een kerncentrale meebrengt, zwaar wordt overtrokken. De controle is wel zo be veiligd dat er praktisch niets kan ge beuren. „Onze gedachten zijn dan ook meer uitgegaan naar een calamiteit bij abnormaal hoge waterstanden", aldus de burgemeester. Raadslid J. J. Ganseman was van me ning, dat het waarschuwingssysteem niet op amateuristische leest moet zijn geschoeid, maar dat dit op natdo naai niveau moet worden geregeld. „Ik ben het met het gemeentebestuur van Borsele eens dat er wat gedaan moet worden. Ook onze gemeente, ja de ge hele provincie is er bij betrokken. Ik ben het dan ook helemaal met de com missie ad hoe eens. Veiligheid voor de burger moet niet amateuristisch ge regeld worden". De raadsleden J J. van Stel en J Kole konden hun stem niet geven aan ver hoging van de wethouders wedden. De heer Van Stel: „laat de wethouders ne? zo sportief zijn als de raadsleden". Raadslid J. Kole zei op de verdediging van de burgemeester „Ik geloof met dat de wethouders onderbetaald wor den'' Burgemeester Van Suijlekom. „Je kunt het zo niet stellen Wanneer we de wedde om gaan rekenen is het zeker nog aan de matige kant". Raads lid Kole: ..Daarom willen ze zeker zo graag wethouder worden en we heb ben er nog drie ook". Raadslid J. J. Ganseman vond, dat de classificatie te snel omhoog gaat en zei er in princi pe niet. zo veel voor te voelen om tus sentijds tot wijziging over te gaan. Restauratie van korenmolen OUD-VOSSEMEER Het metwfagt aan de restauratie van de Oid-.r^ meerse korenmolen De Jager in Hikkepolder begint zijn volteo-J* naderen Het buitenwerk :.x tfegg heel klaar en vrijdag zijn de stijgers reeds verwijderd. Het binnenwerk ix thans in «rr»-, klaar dal de nieuw opgemetselde',» deelten nog moeten worden afgevcm terwijl het geheel nog tweemaal v l witkalk zal worden behandeld door ook dit gedeelte dan zal t. voltooid. Het wachten is nu op dn aanne», 1 die het timmerwerk moet verzon* I en een geheel nlouwe bovenkap rr.o» maken en plaatsen. Wanneer dit gs beslag zal krijgen is nog niet beker/ Volgens molenaar P Vogel u s werk reeds aanbesteed. NA EEN HEFTIGE WOORDENWISSELING KATTENDIJKE, GOES Een 39-jarige gescheiden vrouw is dinsdagochtend in haar woning te Kattendijke tot zes maal toe beschoten door haar vroegere 1 echtgenoot. De vrouw raakte ge wond, maar kon na een dokters behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. BOERENBRUILOFT IN HULST STOET VAN 28 WAGENS KLOOSTERZANDE De bevolking van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kan moe, maar uiterst tevreden terugkij ken op het carnaval. Twee uitschie ters vielen er tijdens dc laatste dag xan het feestelijk gebeuren te noteren. In Kloosterzande werd de traditionele optocht gehouden met deelname van wagens uit de gehele streek en in Hulst waren honderden mensen op de been om een complete boerenbruiloft met paarden en wagens en tn kleder dracht gestoken genodigden te aan schouwen. De optocht in Kloosterzande trok weer duizenden bezoekers. Dit keer deden er 28 wagens mee waarvan negen uit de kern Kloosterzande. Het geheel werd opgefleurd met de aanwe zigheid van acht muziekkorpsen uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Biervliet, Hoek, Terneuzen, Nieuw-Namen, Graauw, Lamswaarde, Zuiddorpe en Kloosterzande en een majoretten- peloton. Omstreeks vijf uur werden de prijzen bekendgemaakt in hotel Van Leuven. De uitslag van de wagens uil Kloos terzande: 1 De Monkeybar, 222 pun ten, 2 De Plakkers van Groenendijk, 3 De Onzinlijn van het Nieuw-Centrum, 4 Beatrixstraat en 5 De Totempaal van de familie Van Kruijssen. De uitslag van de wagens van buiten de kern Kloosterzande: 1 de Voorbeel dige Pa uit St-Jansteen. 2 Bossepiele uit Vogelwaarde. 3 het hospitaal uit Lamswaarde. 4 de olieboortoren en 5 de warme bakker. 's Avonds was het voor de laatste maal dit jaar hossen en dansen gebla zen bij een dwellpartij langs alle kroegen van Kloosterzande. De boe- renkapel van Graauw en prins Wan nes en zijn raad van elf gingen mee op stap. Huls terse klederdracht gestoken paar. Overigens vormen Sjarel Mairemiet en Fiene Stramain in werkelijkheid een gelukkig paar en leven ze onder naam Daan cn Ria van der Walle. Voor deze bijzondere keer wilden ze de huwelijksplechtigheid echter best eens een keertje over doen. Het ge volg bestond uit ruim 50 mensen die allen in klederdracht waren gestoken. Het was een bont gezelschap met Axelse, Bevelandse, Huls terse en zelfse Volendamse klederdrachten. De stoet vertrok omstreeks half vier van af de Koning van Engeland voor een rondrit door Hulst voorafgegaan door de majoretten. De belangstelling het paar was geweldig. Langs de weg stonden honderden mensen. Het paar zat in een van de vijf boerenwagens die speciaal voor dit evenement wa ren aangetrokken. Om vier uur werd het huwelijk voltrokken waarbij de boerenkapel De Kalleseien voor wat caranvalsmuziek zorgde. Vervolgens werd er nog een receptie in "De Koning van Engeland' gehou den. In Hulst werden tevens tocht en een limonadebal voor de jeugd gehouden Pleidooien voor meer geld Raad Reimerswaal snel door agenda KRUININGEN B. en w. van Rei merswaal gaan bekijken in hoever zij tegemoet kunnen komen aan de wen sen van enkele raadsleden met betrek king tot een speelterrein in de Molen wijk in Rilland. Met name de raads leden mevrouw N. G. Kamps-Visser (vvd) en C. S. Coremans (kvp) plei ten voor het beschikbaar stellen van een hoger bedrag dan de 13.000, die b. en w. in het hoofd hadden. De KVP-er Coremans had een bedrag 21.000,in gedachten. Mevr Kamps-Visser dacht aan een krediet van f 18.000, B. en w. stelden voor een terrein met een gedraineerde zandlaag aan te leggen aan de Ouwerdingsestraat. Daar bij wilde het college niet volledig te gemoet komen aan de wensen van het actiecomité 'Jeugdspeelplaats Molen wijk'. Dit comité had ook met klem om een rolschaatsbaantje gevraagd. B. en w.: ,Dat vergt aanmerkelijk meer geld. terwijl het rolschaatsen door de jeugd slechts op zodanige geringe schaal plaatsvindt dat aanleg van een vrij dure baan naar onze mening niet verantwoord is." De KVP-er Coremans daarentegen vond het dinsdagavond, tijdens de raadsvergadering in het dorpshuis van Kruiningen van het grootste belang dat de gemeente naast het terreoin met 'n gedraineerde zand laag ook betegeling en een zandbak zou aanbrengen. Hij wees ook op het plan Molenwijk twee. „waar helemaal geen rekening is gehouden met dit soort voorzieningen." Daarom vond de KVP-er dat de gemeente zonder meer 21.000.voor een optimale voorziening op tafel zou moeten leggen. VVD-raadslid mevrouw Kamps-Visser was het daaarmee helemaal eens. „In deze wijk klemt het des te meer daar er in plan twee niks geplant is. Die kinderen moeten van de weg af. ze moeten ongestoord kunnen spelen kunnen rolschaatsen, maar ook fietsen steppen en steltenlopen", vond me vrouw Kamps. Zij wilde niet zover gaan als haar KVP-collega en stelde voor dat b. en w. een bedrag van 18.000,in het achterhoofd houden, inplaats van de 13.000, Halst In Hulst werd in het stadhuis onder overweldigende belangstelling het hu welijk voltrokken tussen Sjarel Main? miet en Fiene Stramain. Prins Toon 1 voltrok het huwelijk tussen het in een rolschaatsbaan. „Dat is een bezigheid die meestentijds door oudere jeugd wordt bedreven en levert alleen maar gevaar op vooi peuters die dan gemakkelijk tegen de vlakte kunnen worden gereden", merk te Reimerswaal's burgemeester op. Verder lichtte hij toe dat b. en w. in de toekomst In ieder plan een aantal kleine voorzieningen voor de jeugd aan te brengen. „Wat dc Molenwijk be treft denken we echt aan een wipje, een schommeltje en eventueel een zand- bakje en misschien een verharding. Maar het is primair voor de peuters, daarmee moeten we rekening houden." B. en w. gaan in elk geval nog eens be kijken op welke manier zij met de 1 sen van de beide raadsleden reking kunnen houden. Dc vergadering had geen enkele moeite met dc-kortc-raadsagenda. Bij de mede delingen meldde mr. Pijl Hogeweg nog dat de bouwplannen voor het nie gemeentehuis in Kruiningen nog 1 zullen worden bekeken. Er moet wat bezuinigd worden en men mag zeker niet hoger gaan dan drie miljoen gul den. wat de zuivere bouwkosten be treft. ..De kosten moeten wat gedrukt worden", aldus Reimerswaal's burge meester. Bij de bespreking van het jaarverslag kwamen er van de SGP-er W. Koster woorden van waardering voor ambtenarenkorps, dat had gezorgd voor een gedegen overzicht van aller hande activiteiten in 1973 in Reimers waal. De VVD-er J. Griep wilde iets weten over bomen. Hij merkte op dat er ln 1973 niet meer dan 60 bomen waren geplant in Reimerswaal en dat vond hij wel wat weinig. Reactie van De man L. J. W. (53) afkomstlj t Rotterdam en verblijvend ln Koadd» ke. vluchtte na het lossen van de tel» ten in de richting Bergen op Zon Daar kon hij 's middags om half u» inrden ingerekend. met enkele kinderen achter. Hertai I de malen heeft, de man geproow. I contact te krijgen met zijn ex-vroci I Hij was echter niet op de hoogte te haar verblijfplaats. Hij probeerde e achter te komen door ondermeer a I haaldelijk contact op te nemen m I de Goese gemeentepolitie. Orisa I vond hij zijn vroegere vrouw ir. Ks I tendijke. Omstreeks half elf dinsc* I ochtend zocht hij haar in haar t-, rung op. Er ontstond een woorderrr* I seling. Plotseling trok W. een jnsawi waarmee hij zes maal op de vraa schoot. Daarna vluchtte hij De gal- meerde gemeentepolitie van Goes os I fermde zich over de vrouw die ent het gehele lichaam verwondingen ia: opgelopen. Enkele uren later om as; I twee rekende de gemeentepolitie ie I Bergen op Zoom W. in. Het wape had hij met bij zich. Het is tot nu w I niet gevonden. W is overgebracht at Goes en in verzekerde bewaring p 1 steld. Oplevering laatste woningen in plan 'Tuindorp' ARNEMUIDEN Vrijdag zullen At laatste woningen in het zogenaamd reconstructieplan Tuindorp te Art muiden worden opgeleverd. Deze gen woningen, gebouwd in opdraci: van de woningbouwvereniging "Wet ningverbetering' te Arnemuiden, zij: de laatste van de in totaal 24 nieuw woningen in het plan. Na de oplet? ring om vier uur zal er een bijeen komst zijn in restaurant 'Oranjepte' aan de jachthaven te Arnemuiden. I wethouder C. Slabbekoorn: „En Al. hebben we nog een aanvraag liggen liggen om er zestig te rooien". Verin I vroeg de VVD-er aadacht voor dt slechte staat van de woningen in ói I Oude Kerkstraat in Hansweert. Dt: I dan met het oog op de sanering. I De raad ging akkoord met de voorste) len van b. en w. om 125.000,- I beschikbaar te stellen voor complele ring van de openbare verlichting ii Ycseke en een krediet van bijna ander half miljoen gulden 1.400.000,-1 I voor de bouw en inrichting van w nieuwe school in Hansweert, waart beide bestaande basisscholen ondenhi zullen vinden. Verder stelde de mi 10.000,beschikbaar voor aanscbï van materiaal voor de inrichting n: verschillende gymnastieklokalen. rr van* I ie ma; I of de kaasboer, die wekelijks in n: schillende kernen van Reimerswu I zijn kaas in een marktkraam - tegen sterk concurrerende prijzen ve: koopt, mag blijven staan. Mr. Fli Hogeweg lachend: „Zolang hij des kaas verkoopt, mag hij wat ons br treft blijven staan." ALS PIJPLEIDING NAAR ROTTERDAM DOORGAAT VLISSINGEN Total zal de eerste maatschappij zijn die van de nieuwe terminal (opslagplaats) thans aanbouw op de Maasvlakte gebruik gaat maken. De ruwe olie zal vandaar via de pijpleiding naar de raffinaderij in Vlissingen gaan. Of en wanneer de pijpleiding wordt voltooid ligt zoals bekend aan het arrest dat het gerechtshof in Den Haag vrijdag 29 maart zal wijzen in het hoger beroep dat Total heeft aan getekend na het kort geding tegen de gemeente Spijkenisse. Het gemeente bestuur van Spijkenisse wil de pijp leiding niet op zijn grondgebied toe laten uit milieu-hygienische ove; gingen. Dinsdag is in Rotterdam 9,5 procent obligatielening ter grootte van 75 miljoen gulden uitgegeven voor de olie opslagplaats die door verschillen de oliemaatschappijen' zal worden ge bruikt. De eerste fase van de bouw tot mid den 1975 omvat 18 tanks met opslagcapaciteit van ruim 2 miljoen kubieke meter ruwe olie. Na vier jaar moeten er volgens de planning 35 tanks gereed zijn met een opslag capaciteit van 42,6 miljoen ton per jaar. De Terminal krijgt aansluiting op de pijpleiding van Rotterdam naar Ant werpen. Verdere aansluitingen komen in een later stadium aan de orde. In eerste instantie nemen vijf olie maatschappijen, te weten BP. Shell, Esso, Total en Chevron en het op- slagbedrijf Paktank deel in het project, dat de grootste olieterminal ter wereld zal zijn. Dan zullen 100 tanks met een inhoud van 12 miljoen ton een overslagcapaciteit hebben van 240 miljoen ton per jaar. De onderneming blijft open voor deel neming van andere oliemaatschappij^ I Dit is een van de redenen waarom cj vorm van commanditaire vennootscia; is gekozen. De omvang van de deei» ming wordt telkens aangepast aan bü gebruik. Het opslagbedrijf dat wat haar tarie ven betreft werkt op basis van te kostprijs, kan geheel rekenen op steun van de deelnemers, die zelfs eer. 1 minimale winst van 20.000 gulden per I jaar garanderen. De vennootschap overigens niet opgezet met het doei winst te maken. DROOG Droog weer met wolkenvelden nu" ook enkele opklaringen. Meest raatltf wind uit oost tot zuidoost. Maximum temperaturen omstreeks 4 graden. Vooruitzichten voor donderdag vrijdag: Droog en overwegend zonnig. Overw iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gem» deld over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon. 3 tot 8; min. temp omstreeks 0 den; max. temp.: omstreeks 6 grades kans op een droge periode van ra» stens 12 uur: 95 procent; kans op ee geheel droog etmaal: 90 Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 9; min. temp omstreeks 0 graast max. temp: omstreeks 7 graden; kWf op een droge periode van nunstens" uur; 95 procent; kans op een droes etmaal: 90 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 2