Oosterschelde voor de zaak van zelfbehoud" „Open visserij Cultuurnota Goes positief ontvangen Zeeuwse prijs voor mevrouw Van den Broecke-de Man GWK geeft ustééds hogere spaarrente (ïïill CHU stelt belang in poreuze dam door Oosterschelde gemeentelijke culturele raad GEMEENSCHAPPELIJK BELANG" GAA7 66 WONINGEN BOUWEN Insignes voor jubilerende ambtenaren te Vlissingen Zevibel wijst poreuze dam in Oosterschelde af ZATERDAG 12 JANUARI 1974 lWi P ROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ADVIES AAN B. EN W. PAS I MAART KLAAR GOES De Goese discussienota 'cul- Inrele zaken' is vrij positief ontv; jtn door de culturele raad. De leden van de culturele raad van Goes zijn achter nog lang niet toe aan een defi nitief advies aan hel college van b. en w, Tot een concreet oordeel is hel niet gekomen. De werkgroepen uit de culturele raad gaan nu aan het werk met de vele opmerkingen en kantteke ningen. die vrijdagavond in hotel 'De Korenbeurs' werden gemaakt. De raad gaat er dan op 1 en 22 Tebruari op nieuw over praten. In maart moet hel ïmwse koks wonnen landelijke prijzen VLISSINGEN Tijdens de jaarlijkse landelijke kookwedstrijden in de RAI te Amsterdam op donderdag 10 janua ri ls ook een aantal Zeeuwse koks 'in de prijzen gevallen'. Chefkok Th. Weg man. de scheidende 'maitre' van Crandhotel Britannia te Vlissingen rist in de toeristenklasse de 2e prijs te behalen. Zi.jn collega Pièrre Schmetz van Strandhotel Vlissingen kon met de 2e prijs in de senioren- klasse naar huis gaan. In die zelfde klasse kreeg chefkok P. Haak van "De Fijne Keuken' te Vlis singen ten eervolle vermelding voor het bezetten van de vierde plaats in het totaal van de klasse. Een 2e prijs ging ook naar chefkok M. Rinkhoud van het streekziekenhuis ■Bergzicht' te Goes, in de klasse 'In- Twee Zeeuwen onderscheidden zich verder in de juniorenklasse: Het wa ren de leerlingkoks J. van Veen van hotel De Post' in" Terneuzen, die in de klasse een 3e prijs kreeg en A. Rie- ir.ens van "De Fijne Keuken' te Vlis- smgen. die een eervolle vermelding kreeg voor de vijfde plaats in het totaal van de klasse. college van b. cn w. van Goes dan een afgeronde visie op tafel hebben liggen. Oorspronkelijk was het de bedoeling, om daar al in februari mee te komen Maar tijdens de vergadering bleek, dat dit een onmogelijke zaak is. De leden van de culturele raad hebben zich vrijdagavond hoofdzakelijk be paald tot detailpunten. De enige "har de kritiek' kwam van de heren G. Men ken en directeur G. W. Bergman van de stichting Zeeuwse muziekschool. Zoals gemeld, is de toekomstige taak stelling van de muziekschool, zoals die in de nota staal omschreven, in ver keerde aarde gevallen bij de heren Bergman en P. C. van Belzen (regio directeur van de Zeeuwse muziekschool voor de Bevelanden. Zij zijn het vol strekt oneens met de opvatting in de nota, dat 'de doelstellingen van het muziekonderwijs de laatste jaren sterk in discussie zijn gekomen. Met name het opleiden tot het individueel repro duceren van muziek wordt betwistbaar geacht. De vraag wordt gesteld of het onderwijs zich niet meer moet richten op het creatief omgaan met klanken. Een vergaande technische opleiding is daarvoor niet noodzakelijk. De heer Bergman handhaafde zijn kritiek: „Er spreekt een groot stuk ondeskundig heid uit", zei hij onder meer. .De doel stelling is nimmer binnen de kring mi ziekdeskundigen ter discussie gesteld. Mr. H. Y. Kramer, hoofd van de af deling culturele zaken, meende dat de heren Bergman en Van Belzen de om streden visie in de nota niet helemaal juist opvatten. „Het is echt niet de be doeling, om het muziekonderwijs, zoals dat op de muziekschool wordt gegeven, af te kraken." De heer Kramer somde verschillende bronnen op, waaronder de ZCR, waarop hij de stelling had ge baseerd. Bronnen, die volgens de heer Bergman niet helemaal deskundig noemd kunnen worden. De werkgroep instrumentale en vocale muziek gaat zich de komende week verder over dit 'twistpunt' beramen. Vrijdagavond zou ook het commen taar van de werkgroep 'wooncultuur en cultuurconservering' op het intentie plan binnenstad worden behandeld. Doordat de vergadering nogal uitliep, wordt dit uitgesteld tot vrijdag 1 fe bruari. (ADVERTENTIE) In bestemmingsplan Bonedijke Eénklassige kleuterschool in Beatrixlaan VLISSINGEN De woningbouwvere niging 'Gemeenschappelijk Belang' te Vlissingen heeft een plan ingediend voor de bouw van (16 etagewoningen in het bestemmingsplan Bonedijke. Deze huizen komen in de plaats van 48 woningen die in verband met ern stige gebreken gesloopt werden. De voorlopige huurprijs van de nieuwe woningen, waarvan -12 met twee ver- biijfseenheden cn 24 met 2,5 verblijf- seenheden, is geraamd op 219,50 per maand. B. en w. van Vlissingen stellen met het oog op dit plan voor de woning bouwvereniging de volgende leningen te verstrekken: 409.118,voor het inbrengen van bouwterrein. ƒ2.883.649,— voor de bouw van de 66 woningen en 138.533.voor het aan brengen van bijzondere voorzieningen aan deze woningen. Dit voorstel wordt maandagavond behandeld in de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de open bare werken en de vollshuisvesting en dinsdagavond in de vergadering van de vaste commissie voor de financiën. De aanvullingsagenda voor de vaste commissie voor de financiën vermeldt voorts een voorstel van b. en w. om een krediet beschikbaar te stellen van 327,350,- voor de stichting van een één-klassige kleuterschool aan de Bea trixlaan en tevens om aan de school vereniging op Reformatorische Grondslag voor de bouw van deze school een perceel grond ter opper vlakte van 1000 m2 over te dragen. Het Vlissingse college wil het regle ment van de gemeentelijke krediet bank in die zin wijzigen., dat men voortaan een krediet kan krijgen tot een bedrag van ƒ1.500,in plaats van tot 1.000,—. Voorts vermeldt de agenda het vaststellen van bedragen voor het onderwijs. De subsidie voor de Stichting Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid wil men voor het jaar 1972 nader bepalen op VLISSINGEN B en w. van Vlissin gen willen aan 25-jarige en 40-jarige ambtsjubilea bij de gemeente meer in houd geven. „Wij zijn van mening dat het instellen van een insigne (een draagspeldjemet een afbeelding van het gemeentewapen een tastbare en blijvende herinnering voor de jubilaris Ran zijn. Het geeft bovendien door het dragen een zekere verbondenheid aan van de drager en zijn werkkring", al dus b. en w. in het voorstel, dat dins dagavond behandeld zal worden in de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de finan ciën. Het college wil een zilveren insig ne instellen voor een ambtsjubileum van 25 jaar en een gouden insigne bij een ambtsjubileum van 40 jaar. De in signes zullen een afbeelding dragen van het gemeentewapen van Vlissingen en voorzien zijn van het onderschrift 25 of 40. Op dit moment komen reeds 94 ambtenaren te Vlissingen in aanmer king voor een zilveren insigne en drie voor een gouden. In de jaren 1974 tot en met 1976 verwachten b. en w. nog -1 zilveren en zeven gouden insignes nodig te zullen hebben. De raad -wordt daarom gevraagd om voor de aanschaf van 115 zilveren en 10 gouden insignes een bedrag uit te trekken van 3000,—, ivaarm een éénmalig bedrag van f 800, begrepen voor het vervaardigen van een modelé en stempel. f 0.37 per inwoner, voor 1973 op 0.16 per inwoner en voor 1974 op 0.12 per inwoner. B. en w. stellen voor om rente en aflossing te garanderen van een geldlening, groot ƒ255.000,—. aan gegaan door het Bejaardencentrum Ter Reede' te Vlissingen. Voor ver nieuwing in uitbreiding van het in strumentarium willen b. en w. de muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' te Souburg een lening verstrekken van 15.000.Gs. hebben hun goed keuring onthouden aan een besluit van de raad Vlissingen om rente en aflossing te garanderen van een le ning, groot 270.000,—. door de Stich ting Dierenasyl Zeeland-Zuid voor de bouw van een nieuw dierenasyl aan de Lange Leenweg te Vlissingen. De goedkeuring werd onthouden in ver band met het bereiken van het vastge stelde garantiequotum voor 1973. B. en w. stellen daarom nu wederom voor om rente en aflossing van de lening. inmiddels opgelopen tot ƒ327.000,—. te garanderen en tevens om een jaarlijkse subsidie te verlenen in het exploitatietekort van 14.000, De vergadering van de vaste commis sie van advies en bijstand voor de financiën begint om 19.30 uur. „VOOR VELE EN VEELZIJDIGE ACTIVITEITEN EN GROTE VERDIENSTEN VOOR HET CULTURELE LEVEN" „PRACHTIGE AFRONDING VAN WERK" Jazeker, u kunt bij GWK ook sparen. En hoe! Op spaarboek jes en spaarrekeningen met een extra hoge rente van 5Va% tot 9%. En met 9% rentespaarbrieven aan toonder. U weet toch dat de meer dan 60 GWK-kantoren ook 's-avonds en in het weekend geopend zijn? Op de stations en aan de grenzen. Handig, die GWK. DE GRENSWISSELKANTOREN NV. SAN* (samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson VLISSINGEN 'Voor haar vele en veelzijdige activiteiten en grote ver diensten voor het culturele teven in Zeeland ln de ruimste zin' hebben gedeputeerde stalen de Zeeuwse prijs voor kunsten en wetenschappen toege kend aan mevrouw E. J. van den Broecke-De Man te Vlissingen. De prijs, die bestaat uit een gouden draagpenning met oorkonde en een geld bedrag van 1000 zal op een nog nader te- bepalen datum aan mevrouw Van den Broecke worden uitgereikt. De Zeeuwse prijs voor kunsten en wetenschappen werd sinds de instel ling ln 1957 zeven maal toege kend Vanaf de oprichting behoorde me vrouw Van den Broecke tot tie actief ste leden van de Zeeuwse Culturele Adviesraad, nu de Zeeuwse Culturele Raad. waarvan zij voorzfster is ge- wees*. en thans nog altijd ondanks haar hoge leeftijd '75) vice-voorzit- ster, m welke functie zij nog altijd betrokken is bij de voorbereidingen van het werk van deze raad. Haar vitahteit staat het toe ook nog voor- zister te zijn van de sectie theater en letteren van deze raad, een terrein dat mevrouw Van den Broecke zij kreeg bekendheid als voordrachtskun stenares vertrouwd is. Mevrouw Van den Broecke is ook nauw betrok ken geweest bij de herstructurering van deze raad en de samenstelling van het cultuurplan 1972. Mevrouw Van den Broecke heeft een groot deel van haar leven in Aarden burg gewoond, waar zij actief was op politiek gebied en in het maatschappe lijke en culturele leven. Veertig jaar had zij zitting in de gemeenteraad van Aardenburg; mevrouw Van den Broecke was tevens de eerste vrouwe lijke wethouder in ons land. Toen mevrouw Van den Broecke in de Aardenburgse raad kwam, mocht zij zelf nog niet kiezen. Dat was in 1923 en de kiesgerechtigde leeftijd was toen nog 25 jaar. Maar men kon wel gekozen worden; daarvoor was de leeftijdsgrens op 23 jaar gesteld. La ter in 1946 werd mevrouw Van den Broecke het eerste vrouwelijke lid van provinciale staten van Zee land. Twintig jaar had zij, voor de Partij van de Arbeid, zitting in dit college. uit erkentelijkheid Herstelwerk Bromfietser brak been bij botsing ZIERIKZEE Vrijdagmiddag rond één uur verzuimde de bromfietser L. J. W. uit Zierikzee op de provinciale weg ter hoogte van het benzinestation voorrang te verlenen aan de automobi list F. A. S. uit Hendrik Ido Ambacht. W. werd met een gebroken been naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis ge bracht, maar kon later toch huiswaarts keren. Dokter W. Bontkes verleende eerste hulp. Songfestival in Clinge CLINGE Zaterdag 26 januari houdt de soos 'Andromedea' uit. Clinge een songfestival in het gemeenschapscen trum 'Malpertuus' te Clinge voor de verkiezing van het Clingse carnavals lied 1974. Het is de bedoeling dat de kandidaat 'of duo) een tekst maakt op een bestaande carnavalsmelodie en die zaterdag 26 januari ten gehore brengt in Malpertuus. De jury is sa mengesteld uit de Clingse raad van elf. De winnende tekst komt in de camavalskrant en samen met de me lodie wordt alt het 'Clingse carnavals lied 1974.' Er zijn waardevolle prijzen aan verbonden. In de tweede wereldoorlog werd Aar denburg zwaar getroffen. Na afloop van de oorlog trok mevrouw Van den Broecke het gehele land door om lezingen te houden en steun te vragen voor het herstel van Zeeland samen me: de toenmalige burgemeester van Aardenburg. de heer J. M. A. C. van Dongen, organiseerde zij een grote actie voor de wederopbouw van de streek. Maar ook de in vooroorlogse jaren genoot mevrouw Van den Broecke landelijke bekendheid door haar voor drachtenseries voor volksuniversitei ten, nutsdepartementen en andere in stellingen en het jureren bij voor drachten- en de declamatiewedstrij den. Mevrouw Van den Broecke stond bij ai deze activiteiten vooral de kunstzinnige opvoeding voor. Al heel vroeg ijverde zij hiervoor in haar woonplaats Aardenburg. door het or ganiseren van clubwerk, cursussen, lees- en praatavonden. In feite bete kende het begin van het vormings werk in westelijk Zeeuwsch-Maande- Voorts schreef zij kinderoperettes en zangspelen en een openluchtspel ter gelegenheid van de viering van de 'Berenning van Aardenburg' in 1947- In Aardenburg benoemde men haar ereburge res. Nog altijd hoewel zij haar landelij ke functies vrijwel alle heeft opgege ven is mevrouw Van den Broecke actief in het Nationaal Overleg voor de Gewestelijke Cultuur, in welk or gaan de provinciale culturele raden samenwerken. Mevrouw Van den Broecke heef: grote reizen gemaak' als vice-presiaente van het comité kunsten en letteren van de Internatio nal Council of Women bezocht zij Rome, Bangkok. Teheran en Washing ton. Ook vertegenwoordigde zij ons land in 1959 op htt congres van deze organisatie in Istanbul. Lange tijd was mevrouw Van den Broecke pres: dente van de Zeeuwse Vrouwenraad en hoofdbestuurslid van de Nationale Vrouwenraad Voorts was zij actief voor de Vereniging tot steun voor ongehuwde moeder en voor ae vereni gingen Tesselschade en Pro Juventute. Bij zoveel activiteiten op cultureel en maatschappelijk terrein werd bij de motivering voor de toekenning van de Zeeuwse prijs voor kunsten er. weten schappen gekozen voor de formule ring 'voor haar vele en veelzijdige activiteiten en grote verdiensten voor het culturele leven in Zeeland in de ruimste z Onverwacht Voor mevrouw Van den Broecke kwam de toekenning geheel onver wacht. „Op zoiets had ik helemaal niet gerekend." was vrijdag haar eerste reactie, „men heeft het mooi stilge houden. hoewel er toch heel wat men sen waren d:e het w-.sten." Dat bleek gisteren al direct uit de vele felicita ties in de vorm van bloemen en telefoontjes, die bij mevrouw Van der. Broecke in haar Vlissmgse boulevard - fia: binnenkwamen. ..Ik ben vroeg begonnen er. dan kun je heel wat afwerken m je leven. Ik ben nu 75 en wfl me met graag meer zo binden. Ik vind dit een prachtige afronding van mijn werk De geboorteplaats van mes-rouw Van den Broecke is Yerseke. Te Bergen op Zoom bezocht zij de hbs. werd leerlin ge van de letterkundige Herman Poort te Groningen, deed staatsexa men oude talen en studeerde aan de gemeentelijke hogeschool te Amster dam natuurfilosofie. Na haar huwelijk met de heer C. M. ran den Broecke. die dijkgraaf was van het waterschap "Het Vrije van Sluis' (hij overleed in 1965) werd zij moeder van vier kinde ren De Zeeuwse prijs voor kunsten er. wetenschap werd eerder toegekend aan: mejuffrouw dr. H. C. M. Ghijsen te Domburg (1957); mr. J. C. J. var. Schagen "e Domburg (1961); Eriuarc Flipse te Rotterdam f 19631ar. P. J Meert ens te Amsterdam '1964»; ir. H de Lussanei ae la Saoloniere te 's- Gravenhage '1965); mr. ar. A. J. J. Mes te Middelburg '1966> en Hans Warren te Kloetinge (1971). VOORZITTER A. L. S. LOCKEFEER VAN DE 25-JARIGE ZEVIBEL: RAPPORT KLAASESZ: „OPBEURING OF EEN HARDE KLAP" HULST De voorzitter van dc vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserijbelangen (Zevi- bel), A. L. S. Lockefeer zegt: _De Oosterschelde open of dicht is voor de Zeeuwse visserij een kwestie van to be or not to be'. Met het interim-rapport van de commissie KJaassesz in het voor uitzicht wordt vrijdag 25 januari in liet Scheldekwartier te Missin gen het 25-jarig bestaan van de vereniging gevierd. Een rapport waar met spanning op wordt ge wacht. ..Het kan een opbeurende of een harde klap zijn", meent de oprichter van de Zeeuwse visse rijvereniging. Overigens is de heer Lockefeer uiterst in zijn sas met de instel ling van een onafhankelijke com missie die de voor- en nadelen van het afsluiten van de Ooster schelde tegen elkaar af moet we gen. Hij beklemtoont dat er me de door zijn acties 'een andere wind is gaan waaien'. „Jaren ben ik uitgekreten voor een Don Qui- chotte, een halve gare. een man netje dat beklagenswaardig is. Ze hebben gezegd dat ik beter mijn schone krachten aan iets anders kon geven. Tien jaar lang hebben ze tweedracht proberen te zaaien in de vereniging. Nu is er dan toch maar een commissie Klaas- sesz al moet ik er wel direct aan toevoegen dat we het als vissers nooit gehaald zouden hebben als we geen steun gekregen hadden van gelijkgezinde, weliswaar an ders gemotiveerde, krachten". Indien de Oosterschelde, ondanks alle tegenwerking, toch afgesloten wordt, ziet hij de toekomst voor de Zeeuwse visserij en Zevibel somber in. Vandaar dat dit the ma ook centraal staat tijdens het gesprek. „Ja", zegt de 74-jarige heer Lockefeer, „als de visserij weggaat is er ook geen reden meer om je te verenigen. Als de Oosterschelde dichtgaat gaat de oester- en mosselproduktie verlo ren en verdwijnt er een stuk van de Zeeuwse kustvisserij, omdat de Oosterschelde de kinderkamer is van verschillende vissoorten. In de produktiesector gaan er 1000 tot 1200 arbeidsplaatsen ver- lonen en daar komt de dienstver lenende sector nog bij". De heer Lockefeer is wat Tiitter gestemd' over de houding van de Zeeuwse bestuurders. ,Jn geen enkele provincie is de visserij van een zo grote impor tantie als in Zeeland. Het spijt me werkelijk dat er in de provin cie Zeeland zo weinig aandacht is geschonken aan het behoud van de visserij. Zeeland heeft de vis serij veel te snel afgeschreven. Het. is vervelend dat ik het als oud-gedeputeerde moet zeggen maar ik ben voorzitter van de vissers en met van het establish ment. Die houding is jammer. De Zeeuwse visserij heeft een natio naal economische waarde van 1 miljard. Dat wordt opgebracht door een paar honderd bedrijven in acht plaatsen. Dat is toch een prachtig stukje welvaart. Zuiver, geen rotzooi, een prachtige na tuurlijke rijkdom". De noodkreten na de december storm om de Oosterschelde zo snel mogelijk af te sluiten heeft de Zevibel-voorzitter rustig over zich heen laten gaan. „Het is net als een barometer. Lieden die de Oosterschelde per se dicht willen hebben, zien na zo'n storm de kans schoon om de vruchten te plukken van de angstpsychose. Dat is naSuurlijk larie. Veiligheid er komen, maar je moet de zaak in een wijd verband zier,. Onze oplossing is simpel, de Oos terschelde blijft open en de dij ken worden op deltahoogte ge bracht tot de lijn Stavenisse op Thoien en Ouwerkerk op Schou- wen-Duiveland waar de zoge naamde ketendam komt. Met een beetje goede wil en een degelijke aanpak is dat plan in een jaar of tien te realiseren. Dat is wat later dan wanneer de Ooster schelde afgesloten wordt. Twintig iaar is er echter niets gedaan en het lijkt me dus ook niet zo erg als daar nog een paar jaar bij komt. Ze doen het werk toch niet voor een paar jaar maar voor den uit zijn jeugd in het voorma lige vissersdorp Nieuw-Namen. verdeelt de 25 jaar van het be staan van Zevibel in drie perio den. „De eerste periode was van 1948 tot 1958 tot de Deltawet is aangenomen. Toen hadden we te maken met de normale opbouw- periode. Dat was niet gemakke lijk. Voordien waren er alleen plaatselijke verenigingen. die vaak niet alleen los van elkaar stonden, maar ook tegen elkaar. Iedere visser is een koninkje op zijn eigen schip. Het is gelukt om daar een eenheid van te maken .Dan krijg je de tijd ran 1958 tot 1963 waarin we geconfronteerd werden met. de Deltawet. De eer ste verwerking van het drie-eilan den plan en de voorbereiding van de acties tegen de afsluiting van de grote zeegaten de Grevelingen en de Oosterschelde. Van 1963 tot 1973 hebben we met alle kracht gevochten tegen de afsluiting van de Oosterschelde en tegen de gevolgen van de Delta-schadewet en hebben we geijverd voor een zo goed moge lijke Deltaschadeweg. De laatste periode is erg zwaar geweest Er drukt een grote last op de vis sers en ons". Terugkijkend op die 25 jaar zeg: hij: „Het is een stukje levens werk. We zijn uitgegroeid tot een vereniging die waarachtig re presentatief is voor Zeeland. Ze vibel is de Zeeuwse Visserij m Nederlandse visserijkringen. Een sterke organisatie is onontbeer lijk. Natuurlijk botst het wel eens. Denk maar eens aan de striid tussen Vlissingen en Bres kens. Maar toch trekken we als het moet. weer gezamenlijk op. Dit zou nooit mogelijk zijn geweest zonder samenwerking met de vis sers in Zeeland Fijne ke- H. EVERSDIJK VOOR STATENKRING VLISSINGEN: „VEILIGHEID STAAT ECHTER PRIMAIR" van milieuhygiëne niet is ingegaan op het verzoek van de burgemeesters van Borsele. Middelburg en Vlissingen om op hei ministerie te spreken over de ongevallenregeling. VLISSINGEN „De CHU heeft zeer' veel belangstelling voor een plan dat de veiligheid waarborgt en toch een zo groot mogelijke bescherming van e«n uniek milieu geeft. De veiligheid staat bij ons echter bovenaan." Dat zei het CH U-statenlid H. Eversdijk vrijdagavond naar aanleiding van het plan voor afsluiting van de Ooster schelde met behulp van een poreuze dam. Het slatenlid meent dat de voor- en nadelen van de 'poreuze dam* nauw keurig moeten worden afgewogen. De heer Eversdijk sprak voor de Chris telijk Historische statenkring Vlissin gen over 'Actuele nationale en regio nale politiek' in Het Anker te Vlissin gen. Over het Zeeuwse Christen Dcmocra tisch Appel 'CDA): ..Dit appel komt: zeer goed van de grond. De onderlinge samenwerking is goed. De onderhan delingen tussen KVP, CHU en ARP verliepen prima en binnenkort over een dag of tien zal het gezamenlijk provinciaal programma kunnen worden gepresenteerd, een belangrijke stap voorwaarts. Het programma zal de ba- sis worden voor onze verkiezingsstrijd en voor de samenwerking in CDA ver-] band na de verkiezingen", aldus de heer Eversdijk. die aanhaalde dat he: PPR- statenlid C. van Waterschoot deze week de CHU indeelde bij de WD en SGP en de KVP en ARP 'twijfelaars' noem de toen hij in Waarde bekend maakte dat de PPR bereid is tot samenwer king als de programma's overeenko men. 'PZC 11 januari). De heer Evers dijk- „Uit het CDA-programma zal dui delijk blijken dat wij één standpunt hebben. Overigens beginnen ook de ra dicalen al wat slagen om de arm tel nemen, want als ze spreken over dei eventuele realisatie van Sloe II zeggen ze dat dit voorshands moet worden af- j gewezen", aldus het CH-statenlid, die] zich geheel met dat standpunt kon ver enigen. De heer Eversdijk reageerde op eer. PZC-artikel van vrijdag, over het oor deel van actiegroepen ten aanzien van! het rampenplan: .De actiegroepen noe men dit plan je reinste boerenbedrog, ik ken de inhoud van het plan nog niet. maar als we de lange rij mede werkers bek; j ken kan ik toch niet aan-! nemen dat die allemaal bedriegers zou- den zijn.". De heer Eversdijk denkt dat de actie groepen wel gelijk hebben als ze zeg gen dat niet is voorzien in een rege ling ten aanzien van een verrassings- raketaanval met een overslaande brand naar Total. „Ik geloof inderdaad niet dat de burgemeester van Borsele. al' raadpleegt hij nog zoveel deskundigen, daar een oplossing voor kan beden ken". De heer Eversdijk sprak er zijn teleurstelling over uit dat de minister. HULST De voorzitter van de vere niging tot bevordering van de Zeeuw se visserijbelangen f Zevibel). A. L- S. Lockefeer te Hulst, wijst het aanbren gen van een poreuze water-doorlaten de dam in de Oosterschelde af als een mogelijke alternatieve oplossing in de zogenaamde Oosterscheidekwestie. ,Die oplossing is onvoldoende om de visserij in stand te houden. Het getij- verschil en de toevoer van zout water zijn onvoldoende voor de oester- en mosselcultuur Bovendien is het hele maal niet nieuw Vroeger sprak men van een geperforeerde dam en nu hebben ze er een ander woord voor gebruik:. Dit plan beef: in ieder geval met mijn steun." aldus de heer Locke feer. Zevibel viert 25 januari 25-jarig jubileum HULST Vrijdag 25 januari wordt m het Scheldekwartier te Vlissingen het 25-jarig bestaan van de vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visse- rlibelangen (Zevibel) gevierd. Voorzir- ter A. L. S. Lockefeer reken: op ongeveer 500 mensen. Tevens zullen ae jubilerende bestuursleden, voorzit ter Lockefeer en penningmeester J A. Eekhout. die beiden vanaf de oprich ting deel uitmaken van he: bestuur, worden toegesproker.. Het feest be gint me*, een receptie waarbij enkele toespraakjes zullen worden gehouden. Vervolgens is er een koud buffet en daarna treedt de groep van John Woodhouse op voor de vissers en echtgeonten. Het is de bedoeling da- er dan gedanst zal worden. He: feest begint om vier uur en zal. denkt de heer Lockefeer. doorgaan tot in de kleine uurtjes. He: programma is op gesteld door een feestcommissie. Voorzitter Lockefeer is er van over tuigd dat het een uiterst plezierig feest zal worden. .De vissers kunnen wel piezier maken. Reken daar maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 7