In Zaamslag blijft het nog steeds rennen voor je leven... België laat kanaal Gent-Terneuzen in 1974 uitbaggeren Auto uit de bocht: dode en 4 gewonden 'Schuttevaer' wil liever tunnel dan brug over het kanaal bij Vlissingen Ouders sturen hun kinderen toch naar de nieuwe blo-school in Vlissingen DREMPELS DOOR AFVAL VAN PAPIERFABRIEK ALMANAK Oost-Vlamingen betalen voortaan milieubelasting LEDENVERGADERING AFDELING MIDDELBURG m GOES PLANNEN VOOR EEN SAMENWERKINGSSCHOOL BLO 'Grote kans dat ziekenhuis in Zierikzee kan worden uitgebreid' Uitgifte bonnen extra benzine start 2 januari 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IATERDAO 29 DECEMBER Ifyj DOODGEV AARLIJKE VERKEERSWEG DAGELIJKS SCHRIK EN ERGERNIS VOOR DE DRIEDUIZEND INWONERS STROOM OVERTREDERS VOOR DE RECHTER ZAAMSLAG Zaamslag zal waarschijnlijk ook in 197-1 blijven tobben met de traverse. Geen probleem waarvoor de veilig heidsraad In spoedvergadering bijeen zal komen, wel een dage lijkse ergernis voor de ongeveer het feit dat het wordt doorsne den door een van de drukste wegen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Begin '73 klinken uit de dorpsge meenschap de eerste georgani seerde protesten op. Bewoners van Terneuzenscstraat, Veerstraat en Plein leveren bij het gemeen tebestuur van Tcrneuzen tiental len handtekeningen in. Ze willlen dat de 'traverse' door hun dorp van beter plaveisel wordt voor zien (langsdenderend vrachtver keer zorgt voor scheurtjes in om liggende huizen, bewoners wor den op ongerieflijke uren uit bed 'getrild') en dat de gemeente de levensgevaarlijke oversteek plaatsen beter beveligt. Een gealarmeerde gemeente stuurt wethouder van openbare werken A. Ramondt naar de kriti sche kem. Uit zijn mond horen de verontruste centrumbewoners onder meer dat de gemeente wei nig kan doen aan het verbeteren van de straat, dat er moet wor den gewacht op de aanleg van een rondweg langs Zaamslag (waardoor het dorp het door gaande verkeer kwijtraakt), maar dat er over het beveiligen van de zebra's gepraat kan worden. Die beveiliging kwam er inmid dels: de oversteekplaatsen wer den op de wettelijk voorgeschre ven breedte gebracht, er kwamen waarsohuwingslichten en Terneu- zen zorgde dat ze werden gemar keerd door lichtbakken' boven de straat. Daarmee blijken de pro blemen echter nauwelijks opge lost: nog steeds klagen bewoners van huizen aan de 'traverse' over langsrazend verkeer, nog steeds is het kruisen van de straat 'slootje springen' met gevaar voor lijf en leden. Voorzitter J. Dees van de 35 leden tellende winkeliersvereni ging "ZAVO' droeg enkele weken geleden, in vergadering van de Temeuzense commissie voor het midden- en kleinbedrijf, de zo veelste suggestie aan ter verlich ting van de verkeersproblemen: „Zet verkeersbrigadiertjes bij de oversteekplaatsen". Burgemeester J. C. Aschoff beloofde het idee te zullen bespreken met de politie en het uit de inwoners van Zaamslag geformeerde contactor gaan. Nu Dees' opmerkingen wat zijn verklonken, twijfelt het dorp of verkeersbrigadiertjes wel het 'ei van Columbus' zijn: kinderen blootstellen aan langsrazend ver keer kan letterlijk dodelij ke risico's met zich brengen. Noodmaatregelen Dees, voorzitter P. de Leeuw van het contactorgaan en voorzitter G. Mol van de Zaamslagse afde ling van 'veilig verkeer* (201) le den) beseffen dat wat ze aan suggesties kunnen doen niet meer dan noodmaatregelen zijn, zolang de lang beloofde rondweg uit blijft. Toch zou de dorpsgemeen schap graag een aantal verbete ringen zien: het plaatsen van ver keerslichten bij dc zebrapaden (zodat het verkeer verplicht wordt te stoppen voor overste kende voetgangers), het opstellen van een 'mobiel verkeerslicht' tij dens de middagspits tussen half vijf en half 6, het aanbrengen van 'geleidskettingen', op de trot toirs hij de zebrapaden en uiteindelijk een opknapbeurt van het plaveisel. Schoolkinderen, volwassen inwo ners en klanten van de Zaamslag se middenstand hebben allemaal met de traverse te maken. De Leeuw signaleertbijvoorbeeld. dat het dorp zowel ten noorden als ten zuiden van de omstreden straat uitbreidt. Wie wil winkelen moet dat doen ten zuiden van de 'streep', de sportvoorzieningen en de scholen liggen in Zaamslag- Noord. „Het woon- en werkver keer moet de traverse tientallen keren per dag kruisen. Het ver baast me eerlijk gezegd dat het aantal ongelukken tot dusver vrij beperkt is gebleven", zegt hij. Dat de man of vrouw die een maal op de zebra is gestapt met eigen leven speelt, staat volgens Dees, Mol en De Leeuw vast. „De meeste automobilisten trekken zich niets van overstekende voet gangers aan", is de ondervinding van de ZAVO-voorzitter, die het 'bepaald geen uitzondering' noemt als bestuurders met snel heden van 70 of 80 km door het dorp razen. De forse reeks snel heidsovertreders die zich voor het Temeuzense kantongerecht moet verantwoorden spreekt in dit opzicht boekdelen. Over de politiecontrole is Zaam slag niet ontevreden, al kwam het volgens De Leeuw in het verleden wel voor, dat het toezicht tijdens de spitsuren frequenter was dan nu. En ander dienstrooster en gebrek aan politiepersoneel zijn daarvan naar zijn informaties de oorzaak. Zijn winkeliers. Veilig Verkeer en contactorgaan van plan de situa tie opnieuw met klem aan de orde te stellen? De Leeuw: „We hopen dat we binnenkort weer eens met b. en w. over onder meer deze zaak kunnen praten. Ach, het is in feite een kwestie van warm houden. De problemen zijn wel bekend en we willen Terneuzen bepaald niet van onwil beschuldigen. Dit is een ingewik kelde zaak, die in feite pas volle dig kan worden opgelost wanneer de rondweg er ligt. Intertdjd was al beloofd dat die verbinding zou aansluiten op de nieuwe brug bij Sluiskil. Die brug ligt er inmid dels al jaren, over de weg be staat nog steeds onzekerheid- .Wordt het '74, wordt het '75.. Niemand die iets weet". Een woordvoerder van de ge meente Terneuzen zegt, om com mentaar gevraagd, dat de rond weg er naar alle zekerheid in 1975 komt. Voor het project wordt op dit moment al grond aangekocht. Jlet aanbrengen van voorzieningen bij de zebrapaden is vrijwel uitgesloten: een op knapbeurt van de traverse wacht op een ACW-subsidie. DREMPELS WORDEN VERWIJDERD (Van onze verslaggever) GENT Het eerste kwartaal van 1974 zullen in het Kanaal van Gent naar Terneuzen opnieuw baggerwer- ken worden uitgevoerd om onder meer de drempels te verwijderen, die zich gevormd hebben ter hoogte van de papierfabriek van Lange Brugge en ADVERTENTIE leeuwse Kerst (2) In een kleuterschool in Kapelle deed de juf haar best de kleuters bij het kerstverhaal te betrekken. En vandaar, dat ze het vragen derwijs vertelde tijdens de kerst viering met kleuters en ouders. „In een heel klein dorpje, Naza reth, stond een ivit klein huisje", begon ze. „En wie denk je dat daar woonde?" Een heel hoog stemmetje uit de zaal sprak: ..Pinkeltje". En vertel daar maar eens tegen op. Kulhmann. Dit is vrijdag meegedeeld door het ministerie van openbare wer ken van België. Het bestek voor die baggerwerken is al ingediend. Punt van overleg vormt nog het aandeel dat de genoemde firma's in de opera ties zullen moeten betalen. Onderzoekingen hebben uitgewezen dat. de niveauverhoging van de bodem van het kanaal toe te schrijven is aan de lozing van afvalstoffen, waar zich vooral de papierfabriek schuldig aan heeft gemaakt. Aangenomen wordt dat de scheepvaart en vooral het tankerverkeer ernstig bemoeilijkt kan worden door de zogenaamde zandton- gen die zich hebben gevormd. In november is een tanker midden op het kanaal vastgelopen. Wat de Gentse havenautoriteiten en de Gentse direc tie van openbare werken er toe heeft aangezet om de effecten van de lozin gen nauwkeuriger na te gaan. Intus sen zijn da ambtenaren van het minis terie afzonderlijke besprekingen be gonnen met de firma's die op het kanaal lozen. Dat geldt ook voor "Les dérives du titane', die door middel van twee gif schepen ('Falco I en Falco 2)') afval naar een dumping plaats in de Noordzee stuurt. Naast die dumping loost het bedrijf nog overtollige afvalprodukten in het ka naal. waar het ministerie van openba re werken graag een einde aan komen. Directrice ad interim, mevrouw Cr Heyndrickx: „Al die bedrijven hebben lozingsvergunningen die twintig tot dertig jaar oud zijn. Wij proberen ze nu aan te passen. We doen dat zoveel mogelijk in samenwerking met het ministerie van volksgezondheid, die ons de normen moet verstrekken voor de nieuwe overeenkomsten". Brandje in bijgebouw W estenschouwens Welvaren' HAAMSTEDE Een van de bijge bouwen van hotel 'Westerschouwens Welvaren' aan de Westenschouwseweg te Westenschouwen is vrijdagmiddag door brand beschadigd. De brand is ontstaan doordat de cen trale verwarming niet voldoende geï soleerd was. De brand werd ontdekt door de heer C. van de Klooster, die met een schuimblusser de brand kon blussen. De brandweer van Haamste de. die intussen ook was gearriveerd, hoefde niet meer in te grijpen. De schade aan het gebouw beperkte zich tot een gat in het dak, de eigenaar, de heer W. G. Hoeneveld, is tegen brand schade GENT Vorige week heeft de provincieraad van Oost-Vlaande- ren voor het eerst in de geschie denis over een milieubelasting ge stemd. Het gaat hier om de in voering van een belasting op de watervervuiling. Elk gezinshoofd uit Oost-Vlaanderen moet jaar lijks 100 francs storten. De be drijven die in openbare wateren lozen, komen er beter af. Onder nemingen die minstens duizend personen te werk stellen worden aangeslagen voor een maximum bedrag van 12.000 francs (onge veer 900 gulden). Die bijdragen ontslaat de indus trieën echter niet van de ver plichting samen met de waterzui veringsmaatschappij van het Scheldebekken te zoeken naar een definitieve oplossing voor zuivering van het afvalwater, vooraleer dat terechtkomt in de Schelde of het Kanaal Terneuzen - Gent. Honden verscheurden schaap bij Borssele BORSSELE De heer F. J. Dekker uit Borssele vond donderdagavond op de oude zeedijk van de Citterspolder tussen Borssele en Vlissingen-Oost een door een of meer honden verscheurd schaap. De heer Dekker, landbouwer van beroep, heeft een vijftigtal scha pen, die op de oude zeedijk verblij- ven. (ADVERTENTIE) Wij wensen u een gelukkig en voorspoedig 197J/. WEG ZOUTELANDE-WESTKAPELLE WESTKAPELLE De 19-jarige K. A. Lievense uit Zoutelande is in de nacht van donderdag op vrijdag bij een auto-ongeluk op de Westkapelseweg tussen Zoutelande en Wcstkapclle om het leven gekomen. De vier andere inzittenden van de auto. die door de lieer Lievense werd bestuurd, raakten gewond en werden per ambulance naar het Vllsslngse ziekenhuis ge bracht. D. H. uit Wcstkapclle brak een bovenbeen, G. R. uit Westkapelle een onderbeen K. K. uil Westkapelle liep enkele lichtere verwondingen op. L. kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Omstreeks kwart over een vloog de auto waarschijnlijk door te hoge snelheid uit de bocht ter hoogte van de Hooischuur en kwam in de sloot langs de weg tot stilstand. De bestuurder werd hierbij vrijwel op slag g edood. Nadat dokter H. Frtma uit Zoutelande eerste hulp had ver leend werd het slachtoffer en de g* wonden per ambulance naar het zi». kenhuis gebracht. De auto werd bil het ongeluk geheel vernield. De techni sche recherche van de rijkspolitie stelt een onderzoek in. Sluiting kantoren PZC De kantoren van de ProvZeeuwse Courant te Middelburg, Vlissin- gen, Goes, Terneuzen en Hulst zul len maandag 31 december ais., des middags na 16.00 uur gesloten zijn. DESNOODS HOGE BRUG OP RIJN VAARTHOOGTE MIDDELBURG „De beroepsscheep vaart geert de voorkeur aan een tun nel of anders aan een hoge brug op Rijnvaarthoogte boven een halfhoge brug over het Kanaal door Walcheren nabij de Pzem-centrale te Vlissingen waarvoor nu plannen bestaan". Tot deze uitspraak kwam men don derdagavond tijdens de ledenvergade ring van de afdeling Middelburg van de Koninklijke Schippersvereniging 'Schuttevaer' in restaurant 'De Een dracht' te Middelburg. .Als ook de bestaande brug bij Sou burg gehandhaafd blijft wordt dit een kanaal met bruggen en veel opont houd voor de scheepvaart", verzucht te een van de aanwezigen. Voorzitter F. G. Sprenger uit Oostka- pelle, deelde nog mede dat er aan staande zomer meer vaart door dit kanaal is te verwachten in verband met stremmingen in het Kanaal door Zuid-Beveland die veroorzaakt worden door de tunnelbouw. De aanwezigen hadden overigens nog meer wensen in verband meti het kanaal door Walcheren. Zo bepleitte men ook nu meer palen tussen de Schroebrug en de Stationsbnig te Middelburg aan de zuidzijde van het kanaal. De voorzitter noemde dit 'een oud zeer'. Hij vertelde ook nog niets te kunnen zeggen over een ingediend verzoek om een voorziening om' aan land te kunnen komen aan de Vlis- singse zijde van de Schroebrug. De leden wilden voorts graag uitbrei- Auto doorgereden na botsing tegen de vangrail VLISSINGEN In de nacht v: donderdag op vrijdag rond kwart over drie is een automobilist tegen de vangrail bij de spoorwegovergang op rijksweg 58 te Vlissingen opgeknald. De man is na de botsing doorgereden. De vangrail werd zwaar beschadigd, evenals de auto, want onderdelen la gen overal verspreid. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Van onze onderwijsmedewerkster) VLISSINGEN In Goes bestaan serieuze plannen om per 1 augustus 1974 te komen tot een samenwerkingsschool voor buitengewoon lager onderwijs, de vijfde school van dit type in Zeeland. Dit deelde mr. M. A. Boom, onder wijsdeskundige van de St. Jozefstichting te Den Bosch vrijdagavond mede tijdens een voorlichtingsbijeenkomst te Vlissingen, waarop mededelingen werden gedaan over de nieuwe samenwerkingsschool voor blo te Vlissingen. De bestaande blo-scholen in Goes de Koningin Wilhelminaschool en de mr. dr. Messchool zullen in de nieuwe samenwerkingsschool worden ingebracht. Het is de bedoeling, dat een onafhankelijke stichting in het leven zal worden geroepen, waarin liet openbaar, het protestants-christelijk en het rooms-katho- liek onderwijs evenredig vertegenwoordigd zullen zijn. De nieuwe samenwer kingsschool zal bestaan uit twee afdelingen, namelijk één voor moeilijk leren de kinderen en één voor zeer moeilijk lerende kinderen. Een samenwerkings school biedt volgens de initiatiefnemers meer mogelijkheden: grotere groepen, betere differentiatie en meer individueel onderwijs. ding van de geluidsinstallaties bij de sluizen in Veere en Kats en een verbeterd remmingswerk bij de grote sluis te Veere. De seinlichten aan de oostzijde van de sluis te Kats moeten hoger geplaatst worden omdat ze nu soms moeilijk zichtbaar zijn, was een andere wens. Er werd ook gesproken over de situa tie bij de sluizen in Hansweert. Voo~ gesteld werd de schepen tijdig af te roepen zodat de schippers weten wel ke sluis ze moeten binnenvaren. Als voorbeeld werd de sluis in Wemeldin- ge genoemd waar een betere regeling bestaat. Naar aanleiding van deze sug gesties delde de voorzitter mede da.ti tijdens een bespreking met de autori teiten al een betere voorziening is toegezegd maar dat het plan voor een HAAMSTEDE Volgens burgemees ter H. P. Everwijn van Westerschou- wen bestaat er een goede kans, dat het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee kan worden uitgebreid. De heer Ever wijn hij is bestuurslid van het ziekenhuis zei dat vrijdag tijdens de begrotingsbehandeling, nadat enke le raadsleden .naar de toekomstmoge lijkheden van' het ziekenhuis hadden geinformeerd. Het Rode Kruis Zieken huis heeft momenteel een capaciteit van 80 bedden. Als de plannen door gaan krijgt het ziekenhuis in Zierikzee een opnamecapaciteit van 104. Burge meester Everwijn vertelde, dat het ziekenhuis in 1973 bijna constant vol ledig bezet was. Hij noemde dat een argument waarmee men bij het minis terie 'flink voor de dag kan ko men'. MIDDELBURG In de periode 2 tot en met 18 januari a.s. zijn op een aantal postkantoren in Zeeland rant soenbonnen voor motorbrandstof ver- krijgbaar voor de houders van mach tigingen. Het gaat hier om degenen die een extra toewijzing hebben gekre gen en om verstrekking van bonnen voor viertactbrommers. Ook kunnen zij die al eerder hun bonnen hadden moeten afhalen nog terecht op deze kantoren. De bonnen zijn verkrijgbaar op de volgende kantoren: te Middelburg (op het hoofdpostkantoor, Lange Noord straat 48); te Vlissingen (op het hoofdpostkantoor, Stenen Beer 3); te Oost-Souburg (Burg. Stemerdinglaan); te Goes (op het hoofdpostkantoor, Markt); te Kruiningen; Ie Zierikzee; te Bergen op Zoom (op het hoofd postkantoor, Jacob Obrechtlaan 2); te Sint-Annaland; te Hoogerheide; te Breskens; te Terneuzen (op het hoofd postkantoor, Nieuwstraat 62); te Axel; te Hulst; te Sas van Gent. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST BRACHT OPHELDERING OVER VERVOER START IN DE LOOP VAN JANUARI (Van onze onderwijsmedewerkster) VLISSINGEN De samenwerkings school voor buitengewoon lager on derwijs in Vlissingen zal in de loop van januari toch kunnen starten met het voorziene aantal van ruim dertig kinderen. Dit bleek vrijdagavond tij dens een bijeenkomst van ouders in de kantine van het stadhuis te VUssin- gen, waar het bestuur de stichting samenwerkingsschool voor moeilijk lerende kinderen de toezegging kreeg van alle aanwezige ouders onge veer vijfentwintig- in getal hun kinderen naar de nieuw te stichten school in Vlissingen te sturen. Er was de afgelopen week enige onge rustheid ontstaan onder de ouders woonachtig in Vlissingen., Souburg, Koudekerke en Middelburg-Zuid dat met name het vervoer naar de school aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen niet op tijd geregeld zou zijn. Die onrust kwam aan het licht tijdens een ouderavond van de rk dr. mr. Messchool voor buitengewoon la ger onderwijs te Goes, welke school onder meer door een aantal kinderen uit Vlissingen en omstreken wordt bezocht. Ook van de zijde van de ouders van de Middelburgse Prinses Ireneschool voor christelijk blo waren een aantal bedenkingen naar voren gekomen. Dit alles was aanleiding om een 'voorlichtingsbijeenkomst' voor de ouders te beleggen in Vlissingen. Gis teren bleek dat alle aanwezige ouders van kinderen, die de beide scholen Middelburg en Goes bezoeken, u: niem van mening waren, dat school in Vlissingen van start moet gaan. Zij zijn bereid hun kinderen te sturen. Handtekeningen Tevoren had de heer A. W. Harmsen, stichtingssecretaris, die de bijeen komst leidde, er nog eens met klem op gewezen, dat 32 ouders schriftelijk hadden toegezegd hun kinderen naar de op te richten school in Vlissingen te sturen. De lieer Harmsen: handtekeningen zijn voor ons het uit gangspunt geweest. Wij, als stichtings bestuur, komen al onze toezeggingen en verplichtingen na. Als de ouders nu plotseling niet meer willen meewer ken, wat heeft het zetten van een handtekening dan voor zin". Als we nu niet kunnen beginnen met een dergelijke school, is de mogelijk heid voor Vlissingen van de baan om een samenwerkingsschool te krijgen". De stichtingssecretaris verzekerde, dat er geen problemen zijn met het voer. „Die zaak is rond. Alleen moet nog bekeken worden of het vervoer van de St. Jozefstichting te Den Bosch (die de mr. dr. Messchool exploiteert) wordt overgenomen of dat voor eigen vervoer wordt gezorgd", aldus de heer Harmsen. Mr. M. A. Boom van de afdeling onderwijs van de St. Jozefstichting bevestigde, dat de stichting bereid is het vervoer onder te verhuren aan de Vlissingse school. Er behoeft bij de ouders geen twijfel te bestaan over de vervoersregeling, zo zei hij. Op vragen van de kant van de ouders werd opgemerkt, dat de nieuw te stichten Vlissingse school de overgang voor de kinderen zo soepel mogelijk zal laten verlopen. Als eerste aanzet zal het nieuwe hoofd in Vlissingen, de heer J. A. Massink zich uitgebreid op de hoogte stellen van de gang van zaken op de beide 'toeleverende scho len". De kinderen, die in hun laatste jaar zitten zullen speciaal worden be keken. De toelating zal geschieden mede op grond van de adviezen van de hoofden van deze scholen. In verband met deze wat langere aanloop bot een daadwerkelijke start van de school in Vlissingen, wordt overwogen niet op 7 januari, maar veertien dagen later in het gebouw aan de Coosje Buskenstraat te begin nen. Inmiddels zijn al alle benodigde leermiddelen in de school te Vlissin gen aanwezig. Zelfs het uur voor de zwemlessen woensdagochtend 10.30 uur staat al vast. De definitieve startdatum van de school zal aan de ouders bekend worden gemaakt aan het eind van de week volgend op 7 januari aanstaande. Zoals bekend bestaan er ook nieuw- bouwplannen. Als alles meezit zal be gin 1975 een gloednieuwe blo-school in de Vlissingse wijk Paauwenburg in gebruik worden genomen. Deze school krijgt als naam De Triangel'. meldingsplaats bij de ingang van <h haven nog steeds niet is gerealiseerd. Enige leden wilden dat de bond zich scherp opstelt tegen plannen om met zes duwbakken te gaan varen. „Er zijn al proeven genomen", vertelde men. Men is echter van oordeel dat duweeniieden die langer zijn dan thans is toegestaan, grote gevaren kunnen opleveren bij de vaart op de grote rivieren, vooral in bochten. „On ze rivieren zijn niet geschikt voor langere eenheden", betoogde men, waarbij ervaringen uit de praktijk werden verteld. Wensen De aanwezigen brachten verder nog een groot aantal voorstellen in het midden om bestaande situaties te ver beteren zowel op de wateren in Zee land als op de grote rivieren. Zo werden onder meer genoemd: een andere wisselplaats voor het omscha kelen van de marifoonkanalen op de Westerschelde, een vast kanaal voor het contact met bruggen en sluizen, veranderingen van de mistlamp bij de ingang van de sloehaven die het lich: van de rode lamp vrijwel onzichtbaar maakt en afscherming van lampen op de wal die hinderlijk kunnen zijn voor de scheepvaart. In zijn openingswoord deelde de voor zitter enige resultaten mede van be sprekingen met autoriteiten. Hij ai dat door het riool bij de vitrite fabrieken in Middelburg nu geen scha delijke stoffen meer worden geloosd. Bij zeilwedstrijden op het Veerss Meer zal het aantal deelnemers wor den beperkt en de deelnemers moeten de beroepsvaart voorrang verlenen, De afdeling heeft bezwaren ingediend tegen een nieuwe havenverordening in Middelburg die bezwaren oplevert voor lange schepen. In zijn slotwoord wees de heer Spren- gers nog op de energiebeperkingen waarvan ook de scheepvaart hinder zal ondervinden. „We hebben in weel de geleefd en we moeten ons met zijn allen bezinnen op de toekomst en die met ernst onder de ogen zien", aldus de voorzitter. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. J. Eiff bij enkele kandidaat stelling herkozen. Gestolen auto in Gent teruggevonden BRESKENS De politie te Gent heeft op een plein in deze stad de personenauto van de heer A. G. uit Breskens teruggevonden. Deze auto werd in de nacht van 19 op 20 november gestolen van voor de wo ning van de heer G. De auto werd onbeschadigd teruggevonden. Vandaag zaterdag kan de heer G. zijn auto komen afhalen. (ADVERTENTIE) RESTO VROUWENPOLDER diners - partijen - koffietafel» a la carte vlees-, vis- en wildspecialitelt. 01189-1900-1965. Het gehele jaar geopend. ZONDAG wegens totale autostop GESLOTEN. VEEL BEWOLKING Zwaar bewolkt met nu en dan mot regen. Matige, aan de kust tot krach tig toenemende zuidwestelijke wind. Maxima omstreeks 7 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon 0 tot 3; min. temp. 2 tot 7 graden boven normaal; max. temp. 2 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent; kans op een geheel droog et maal 30 procent. Voor maandag: aantal uren zon 1 tot 4; min. temp. 1 tot 6 graden boven normaal; max. temp. van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur 80 procent; kans op een geheel droog etmaal 50 procent. ZON EN MAAN 28 december Zon op 08-48 onder 16.35 Maan op 10.30 onder 20.53 ZON EN MAAN 29 december Zon op 08.48 onder 16 36 Maan op 10.47 onder 32.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2