Tsjechische topploeg Zora zondag in Vlissingen tegen Walcheren Russen beslissen Suikerdamtoernooi 13 E ALLE ZEEUWEN UITGESCHAKELD IN JEUGD IND00RTENNIST0ERN00I Spanje niet tegen Oranje Stastny naar Oranje? C0RA HOFMAN ERELID VAN SCHELDESP0RT Pinter behaalde ook nu weer het volle punt Wilno greep jeugdtitel ORGANISATOREN VERWACHTEN EEN WAAR HANDBALSPEKTAKEL: Laat hekend Jan Hordijk en Marijke Schaar bovenaan ranglijst Axel-Temeuzen en Vogelwaarde- AZW vriendschappelijk SUCCESSEN VERHULST EN VAN DE KREEKE Ook Henny Gijsel nu bij café restaurant Storm ZATERDAG 29 DECEMBER 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN De sport vereniging Walcheren te Vlissingen hoopt zondagmid dag op een goed bezette sporthal. Het eerste dames team speelt dan namelijk een zaalhandbalwedstrijd, aanvang 14.15 uur, tegen de Tsjechische vereniging Zora. De 'toernooiman' van Wal cheren, Ad Tax, is er van overtuigd dat het een wed strijd zal worden, die een echte propaganda zal zijn voor de zaalhandbalsport. Zora Immers is één van de gerc- nommeerdste teams van Tsje- choslowakije. De formatie speelt bijna een kwart eeuw onafgebro ken in de hoogste nationale hand balklas, was in 1967 landskampi oen en herbergt maar liefst zes internationals, waarvan er begin deze maand vier uitkwamen op de wereldkampioenschappen in Joegoslavië- Daar komt nog bij dat de Wal- cheren-dames momenteel bijzon der goed draaien in de eerste landelijke klasse. Ongeslagen (men speelde dit seizoen nog maar twee wedstrijden gelijk i prijkt de formatie van de Rotter damse trainster/coach Riet de Reus aan de kop van het klasse ment en het is nu al duidelijk dat het wel heel vreemd moet lopen wil men de promotie naar de hoofdklas ontgaan. Het belooft dus een waar hand balspektakel te worden zondag in de Vlissingse sporthal. Want ook al is Walcheren kwalitatief min der dan Zora, de Vlissingse zaal- handbalsters staan er om bekend op sterke internationale toernooi en en tegen 'zware Ooslblok-ploe- gen' bijzonder goed voor de dag te komen. In 1969 trok Walche ren 1100 man publiek naar de Vlissingse sporthal voor een wed strijd tegen Beograd. In januari dit jaar ging de formatie naar een toernooi in Polen, waar de Oostblok-ploegen moesten toege ven een dergelijke tegenstand van een westerse ploeg niet gewend te zijn. Bij Walcheren werd pas laat be kend dat Zura een dag open had om een wedstrijd in Vlissingen te spelen. Woensdag 19' december kwam het eerste telefoontje van het handbalverbond. Direct na dat contact werden alle organisa torische krachten van de Vlis singse sportvereniging gemobili seerd. Zaalhandbalcompetitielei- der Karei van Leuven toonde zich onmiddellijk bereid twee competitiewedstrijden te laten vervallen. Zora is afkomstig uit Olomouc, een stad van 80.000 inwoners in het. noorden van Tsjechoslowakije. Volgens Ad Tax zijn het staats- amateurs. dei ministens vijf maal per week trainen. Vier van hen speelden begin deze maand in Joegoslavië in de nationale selectie om het wereldkampioen schap. Dat waren doelverdedig- ster Vera Macharackova, reserve- keepster Petra Spilkova. Jana Fi- scherova en Jaroslava Mourkova. Op het internationaal toernooi in Utrecht vielen de dames van Zo ra 'een chocoladefabriek! iets te gen. Men verloor van Idem/Hel las en speelde gelijk tegen HMS. Ad Tax weet dat de trainer en de door de staat aangewezen bege leider na zwakke prestaties flink van leer kunnen trekken en de ploeg daarna verplicht is betere prestaties te leveren. Vanuit dat oogpunt bekeken wordt de wedstrijd in Vlissingen een goede demonstratiepartij. Ad Tax: „Ik hoop alleen maar dat de sporthal weer eens goed bezet is. Hopelijk blijven door die autoloze zondag niet veel mensen van buitenaf weg, want de bus vanaf het station stopt bij de sporthal. Bovendien kunnen de mensen, die Walcheren al een hele tijd niet hebben gezien, een hernieuwde ploeg zien met veel nieuwe speelsters". De Walcheren-dames draaien nu echt. niet meer om de speelsters uit de glorietijd. Als bewijs daar van wijst Tax op het toernooi, waaraan de dames onlangs heb ben deelgenomen in Rotterdam. Ondanks het. ontbreken van Mar jan de Jong won men het toer nooi glansrijk. De organiserende vereniging ver zorgt voor het publiek een extra service, die uniek mag heten in de hand hal wereld. Op de achter kant van het speciaal voor deze gelegenheid gedrukte toegangsbe wijs staan de opstellingen van de teams met de rugnummers, zodat het publiek de wedstrijd gemak kelijk kan volgen. bewijs van toegang WALCHEREN VL.ssinoen ZORA OLOMOUC «TSJECH.I to do sporthal Ie «llmatngvn 30 december. 14.!?! uur I*aan do achterkant vino» u d« opslsU.o.j ran de I OPSTELLING VAN DE TEAMS Walcheren zora oio*»uc Het entreekaartje zoals de hand\ balvereniging Walcheren dat zon dag bij de wedstrijd tegen het Tsjechische Zora Olomouc zal uit reiken aan de bezoekers. Het bij zondere zit hem in het feit dat op de achterkant de opstellingen van beide ploegen slaan afgedrukt. VLISSINGEN Op de tweede speel dag van het indoor-jcugdtcnnistoer- nooi te Vlissingen zijn alle Zeeuwse deelnemers uitgeschakeld. Slechts twee Zeeuwse tennissers kwamen door de voorronden. In de groep jongens tot en met 14 jaar was dat Hans Smolders uit Temeuzen. In de kwartfinales moest hij aantreden te gen Jan van Dam: de Ie set bracht Hans Smolders op zijn naam (6-7). In de 2c set kreeg Jan van Dam echter meer vat op het spel van zijn Terneu- zense tegenstander en won dc set met 6-3. In de derde en beslissende set profiteerde Hans Smolders niet van de kansen die hem geboden werden, hij had de zwakke backhand van zijn tegenstander meer moeten uitbuiten. Jan van Dam won de 3e set. eveneens met 6-3. In de groep jongens tot en met 16 jaar speelde Ernst' Wondergem uit Vlissingen m de kwartfinales tegen René Gorter uit Amsterdam. René Gorter won met 6-3, 6-3. Een enigszins teleurstellende uitslag, het was duide lijk dat Ernst Wondergem ver bene den zijn kunnen speelde. Vooral de dubbelhandige-backhand van René Gorter, die hiermee vanuit de moei lijkste hoeken scoorde, speelde de Vlissingen parten. In de 2e set verloor Ernst Wondergem van de vijf maal dat hij serveerde zijn opslag drie keer. een slimme speler als René Gorter profiteerde daar direct van. Uitslagen van de vrijdag gespeelde wedstrijden. Meisjes tot en met 16 jaar: A. van de Mey - J. Donkers 6-1; A, van de Mey - P. Geerste 6-0; E. Bakker - J. Donkers 6-7; E. Bakker - P. Geerste 6-3; M. Pakker - M- Hen driks 3-6; M. Pakker - F. Rive 7-6; M. Hendriks - E. Bral 6-2; M. Hendriks - F. Rive 8-3. Meisjes tot en met 14 jaar; I. Korsten - M. Nieuwenhuyzen 6-0; I. Korsten - J. Wabeke 6-1; M. Nieuwenhuyzen - E. Hofman 2-6: E. Hofman - J. Wabeke 6-1; M- Hendriks - M. Albers 6-2; M. Hendriks - R. van Dam 3-6; M. Alberts - S. Wolterbeek. 6- 1; R. van Dam - S. Wolterbeek 6-4; H. Raaynjakers - C. Nachenius 6-0; E. van Zalinge - C. Nachenius 4-6; H. Teimissen - A. van Dijk 6-4: A. van Dijk - J. van Erven; D. Wind - A- Balelemans 6-1; J. Bral - A. Baelemans 0-6. Jongens tot en met 16 jaar: J. Garos - Pietro Anastasi. die in 1968 voor een kleine drie miljoen gulden over ging van het-laaggeplaatste Varese naar Ju- ventus en sindsdien te boek staat als de duurste speler van Italië, zal ten minste één wedstrijd verstek moeten laten gaan In de wedstrijd tegen Ca- güari liep hij een blessure aar. de rib ben op, die hem het ademhalen be moeilijkt. E. Wondergem 6-1; J. Garos - E. van Bommel 6-1; E. Wondergem - H. Pak- kèr 6-1; E. van Bommel - H. Pakker 3- 6; R. Gorter - A. van de Akker 6-4; R. Gorter - D. Kuypers 6-2; T. van Aalst - A. van de Akker 4-6; T. van Aalst - D. Kuypers 6-1; P. Bootsman - M. Hem- mink 6-4; P. Bootsman - J. van Ber gen 6-1; M. Hemmink - F. van de Loo 6-1; M. Hemmink - J. van Bergen 6-0; P. van Geurs - E. van de Hout 6-1; P. van Geurs - G. van de Boogaard 6-1; P. Meester - E- van de Hout 7-5; P. Meester - G. van de Boogaard 6-1. Jongens tot en met 14 jaar: P. Ranty - E. J. Greven 6-1: P. Ranty - D. van Kuyen 6-2; P. Ranty - H. Smolders 6- 0; E. J. Greven - D. van Kuyen 1-6; E. J. Greven - H. Smolders 6-3; R. Ie Paire - D. Wiersma 3-6; R. Ie Paire - H. van de Loo 7-5; R. Ie Paire - J. van Dam 2-6: D. Wiersma - J. van Dam 4- 6: D. Wiersma - P. Tazelaar 6-2; R. Groen - M. Tazelaar 6-1; R Groen - T. Luykx 6-1; R. Groen - V. Salari 6-1; P. Kok - M. Tazelaar 4-6; PI Kok - T. Luykx 6-1; P Kok - V. Salari 6-1; T Luykx - V. Salari 7-6. Kwartfinales meisjes tot en met 14 jaar: A. van Dijk - E. Hofman 6-3 6-3. Kwartfinales jongens tor. en met 14 jaar: D- Wiersma - P. Kok 8-7, 1-6; J. van Dam - H. Smolders 6-7, 6-3. 6-3. Jongens tot en me: 16 jaar. J. Garos - M. Hemmink 6-1. 6-0; R. Gorter - E. Wondergem 6-3, 6-3. ADVERTENTIE elke week het f TT! n dikste voetbalblad en i 1 Vil 1 nog steeds f 1.25. DEZE WEEK; win een reis naar de WK '74 in de Kick-Kerst-Kwis Overal verkrijgbaar Kick. postbus 400. Amsterdam MIDDELBURG Wielrenner en metselaar Toine van den Bunder uit IJzendijke is gisteren f vrijdag) in Middelburg in het huwelijk ge treden met de charmante Carta Lootens uit Middelburg. Het echt paar gaat zich vestigen in IJzen- diike ivaar Toine van den Bunder zelf een huis heeft gebouwd. Op dc foto Toine en Carla omringd door jeugdige leden van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. (Foto PZC) DEN HAAG (ANP) Tom Okker en Betty Stöve zijn zonder twijfel dc sterkste Nederlandse tennissers 1973 geweest, ook in de ogen van koninklijke Nederlandse lawntennis- bond. Maar op de officiële ranglijst, die de bond dezer dagen publiceerde staan Jan Hordijk en Marijke Schaar bovenaan. Dit komt omdat Okker en Stöve te weinig in eigen land zijn op getreden. Ondanks de toepassing van een nieuw waarderingsschema wijkt de ranglijst van 1973 bij de heren niet veel af van die van 1972. De volgorde van de eerste drie: landskampioen Hordijk, Nick Fleury en Marian Lau- din is ongewijzigd. Bij de dames zijn achter landskampioene Marijke Schaar Tine Zwaan en Elly Appel opgeklom men van resp. de zevende en vijfde plaats. De ranglijst van 1973 luidt: Heren: 1 Jan Hordijk; 2 Nick Fleury: 3 Marian Laudin: 4 Fred Hemmes: 5 Louk Sanders; 6 Rolf Thung; 7 Klaas Visscher; 8 Piet Veentjer. Dames: 1 Marijke Schaar; 2 Tine Zwaan: 3 Elly Appel: 4 Trudy Walhof: 5 Nora Lauteslager: 6 Judith Salome; 7 Anneloes Schothorst; 8 Anja Ybema. pxc-*po ri-pxc-«port-pxc AJ{EL - De voetbalclub Axel 'KNVB derde klas) speelt zondag thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen de KNVB tweede klasser Temeuzen. In de afgelopen zomer ontmoetten de béide Zeeuws-Vlaamse clubs elkaar in het' kader van het oefenprogramma Temeuzen won toen thuis met 1-0. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Van I daag zaterdag ontvangt Vogel waarde thuis AZVV. Voor die wed strijd wordt om 14.45 uur het start-j sein gegeven. ZALV0ETBALT0ERN00I JUNIOREN ARNEMUIDEN MIDDELBURG De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Amemuiden houdt vandaag 'zaterdag) in de Mid delburgse sporthal een zaalvoetbal- toernooi voor Ai en B-junioren. Er zijn vier A-juniorenteams en zeven B- juniorenploegen. De wedstrijden be ginnen om 8.00 uur. De prijsuitreiking is om 14.00 uur. DEN HAAG (ANP) De vriendschap- j pelijke voetbalwedstrijd Spanje - Ne- j derland. die voor 30 januari op het programma stond, gaat niet door. Aangezien de Spanjaarden nog een beslissingswedstrijd moeten spelen i voor een plaats in de eindronden van 1 het wereldkampioenschap tegen Zuic- slavië is het voor hen zeer moeilijk geworden eind januari tegen Neder land uit te komen. De Spaanse bond heeft de KNVB gevraagd de ontmoc-; ting te annuleren. De Nederlandse voetbalbond is óp dit verzoek inge gaan. Er worden pogingen onderno men een andere oefenwedstrijd voori het Nederlands elftal, vermoedelijk op een andere datum, vast te stellen. uit i fijt! noo i Zuid Hoor a t een afgekeurd l rm stoppersptl uit dc ti)d dat e Wat ik mc het best herin debuteerde als m'n geheugen speler van het bescheiden DCVis dat $ms TEBLOOCO deze Belgische mxdvoor. Even terzijde een mtdtoor f voor heette en geen 'iu'.en voetbal tussen hot tegen de paal en naar Htnus Terlouw. ntovoort.. :r Krtmpenaar (hij de steek laat. als altijd voorop liep bij de trainingen van het Nederlands Elftal op het Haagse WC- veld. iets ouderen herinneren zich nog de befaamde 'toondertent' aldaar Waar is de tijd gebleven dat w spraken rm eer. 'wondertent''donderspeeches' en 'één hoeraatje voor de tegen partij... Rinus tras dus een 'uitslover' maar dan tn de goede betekenis van het woord, als die tenminste bestaat. Went behalve door zijn voor die tijd (rond 1950) uitbundige haardos, viel deze vierkante figuur voornamelijk op door een enorme werklust een onverzettelijke manier van verdedigen, of dat nu de belangen van DCV. Sparta. De Zwaluwen 'waar zijn die heer. gevlogen?), het Rotterdamsof het Nederlands Elftal waren. Hij poseerde destijds met enige tegenzin, hield niet teel tan publiciteit, wat later nog duidelijker bleek toen hij zich om zeer persoonlijke en zeker te respecteren redenen geheel terugtrok uit de sport. Maar in een verzameling als deze meen ik dat hij niet mag ontbreken, daarom nog één keer: Rinus Terlouw. 'De menselijke Muur'. D&. WENEN (APA) In Oostenrijk se kranten is vrijdag Leopold Stastny, coach van het nationale elftal van dit land, genoemd als opvolger van zijn Nederlandse collega dr. Frantisek Fadrhonc. Stastny, die er met Oostenrijk juist niet in slaagde zich voor Westduitsland te plaatsen (de be slissingswedstrijd tegen Zweden ging verloren met 1-2) had overi gens nog concurrentie te duchten van Ernst Happel en Elek Schwartz- Leopold Stastny heeft toegegeven sen aanbieding van ae KNVB te hebben omvangen. De Oostenrij ker deelde evenwel mede dat hij op verschillende punten meer dui delijkheid wenst. De Italiaanse voetbalbond gaf Na- poli een boete van negen duizend gul den wegens het optreden van het pu bliek in ae wedstrijd van zondag tegen A.C. Milaan. Bij die gelegenheid den 26 personen gewond. AMSTERDAM In tic voorlaatste ronde van het vijfde internationale Suikerdamtoernooi werd definitief he slist dat dit toernooi door een Russi sche deelnemer zal worden gewonnen en vrij zeker ook de twee hoogste plaatsen door Russen zullen worden bezel. Metsjanskl won van Mostovoy, die in het middenspel een voorpost plaatste waarna een ingewikkelde par tij ontstond door de omsingclingstao tiek die de Rus toepaste. Op een bepaald moment groeiden de moeilijk heden boven het hoofd vail de Frans man en werd hij slachtoffer van een combinatie. Gantwarg bereikte tegen de altijd zeer sterk verdedigende Smith een kansrijke 8 om 8-positic maar de Amerikaan balanceerde weer uiterst behoedzaam en de Russische kampioen kon niet meer dan een punt uit de stelling hak Wiersma kwam alleen op de derde plaats. Zijn concurrenten speelden re mise en zelf won hij van Laporta a:e tegen het sterke positiespe: van de Fries niet opgewassen bleek. Baba Sy tegen Hermelink en Goud; tegen Drost waren saaie duels die al vrij vroeg in puntendeimgen eindigden. Ca- zemier had tegen Pershad in de ope ning schijfwinst behaald, maar s:uit;e op zoveel verzet aa: de Surinaamse, kampioen nog de beste kansen kreeg 0 2. Gregoir-Dallinga I I. Teer R<ooz«v burg 1-1. Stand. 1. Bassirou Ba 12 pnt. 2.3 m 4. De Jong, Traore en Teer 10 pnt. Jeugd wereldkampioenschap Negende ronde: Novikov-Jansen 2-0, Korenevskj-Clerc 1-1, Sediaoek-Bergo 1-1. Bhaillal-Lesnes 0-2. SUtnd: 1. Clerc 14 pnt. 2 en X. Korencvski en Novikov 13 pnt. 4. Jansen 1! pnt. Wereldkampioenschap Dames Negende ronde. Brose-Stepanova 0- 2. Mikhailovska:a-Graas 2-0. Van Zet- ten-Barras 1-1. Stand: 1. er. wereldkampioene Mik- hailovskaia 'SU) 15 pn:-. 2. Siepanova 12 pnt. 3. Barras 11 pn'..-. Bruinisse. Daarmee is het aantal ren ners m deze ploeg, die voor het me rendeel onderdak biedt aan coureurs van de voormalige Kaveroforma'.le, die om economische redenen stopte met TERNEUZEN Atlete Cora Hofman uit Terneuzen is vrijdag in het clubge bouw van de afdeling atletiek van Scheldesport, benoemd tot erelid. Uit handen van de heer A. de Bruyn uit Temeuzen algemeen secretaris en trai ner van Scheldesport. ontving zij een oorkonde en een bos bloemen. Cora Hofman werd gehuldigd vanwege haar bijzondere verdiensten voor de vereni ging en vanwege het feit dat zij volgend jaar in verband met haar huwelijk Terneuzen verlaat en zich in 's-Gravenpolder gaat vestigen. De heer De Bruyn noemde in zijn betoog op wat- Cora Hofman in die jaren bij Scheldesport had gepres teerd. Zo vestigde zij als meisje A nationale records op de 200 meter (23.9) en op de vier maal 100 meter estafette (46.2), tijden die steeds als de beste gelden. Op de nationale ranglijsten staat zij als dame voor de 100 meter met 11.6 genoteerd op de tweede plaats, voor de 200 meter met 24.4 op de vierde plaats en op de 400 meter, voor Cora Hofman een gelegenheidsnummer, met 56.1 op de vijfde plaats. Cora Hofman trouwt dit jaar met Louis van de Boog uit 's-Heerenhoek. Op het moment laat het aanstaande echtpaar een huis bouwen in 's-Gra venpolder Cora Hofman heeft inmid dels overschrijving gekregen naar ae; Goese vereniging AV '56. VLISSINGEN Zeeuws schaatser Gerard Verhulst heeft tijdens selectie wedstrijden in Den Haag een goede tijd gerealiseerd op de 1500 meter: 2.24.9. een nieuw persoonlijk record. Ook Ko Goeree en Wim Hirdis kwa men met respectievelijk 2.35.4 en 2.35.5 goed voor de dag- Tijdens een half uur-race op de kunst ijsbaan De Uithof in Den Haag be haalde Arjaan van de Kreeke, de Zeeuwse kampioen, uit een veld van 70 deelnemers een keurige vijfde plaats. Dat gebeurde in de eindsprint tussen 15 rijders. Winnaar werd Rien de Roon uit Rozenburg, voor Ruai Liebrechts uit VI aar dingen. GRONINGEN (ANP) Ook in de derde finaleronde van het Niemever jeugdschaaktoernooi om het Europees juniroenkampioenschap behaalde de Hongaarse schaakmeester Joseph Pin ter het volle punt. waardoor hij zijn 100 procent score handhaafde. Op de veertigste zet dwong hij de Roemeen Aurel Urzica tot opgave. Pinter heeft nu een voile punt voorsprong op de Pool Adam Kuligowski, die remiseer- de met de jarige West-Duitser Peter Mack. Sergei Makarychev bleef ook een punt achter op Pinter. De Rus kwam in de derde ronde tot een regelmatige zege op de Nederlandse finalist Hendrik Koopman, die wat te veel risico's nam en daardoor zwak kwam te staan. Koopman staat nu in de finale- groep op de tiende en laatste plaats. De partij tussen ae Belg Goormach- tigh en Inkiov wérd afgebroken De stelling van de Bulgaar is iets gunsti ger. In de B poule moest de nationale jeugdkampioen Meindert van der Lir.- de zwichten voor het sterke spel van BRUINISSE Ook wielrenner Hen ny Gijsel uit Axel heeft nu getekend bij de nieuwe wielerformatie voor en de Zwitser met remise tevreden amateurs: café-restaurant Storm uit mocht zijn. In Je laatste ronde speel: o Gantwarg tegen Cazemïer er. Mets- janski tegen Smith. Een gelijke aan komst van beiden is zeer goed moge lijk. In de meestergroep heeft de Senega sponsoring lees Bassirou Ba aan remise tegen brarh. op acht. ploegleiderChris de jonge uit Ren esse hoopt zijn team te completeren met Tonnie Huyzen uit Kloetinge, Jan Damen uit Cl venhout. Sylvester Aerts uit Roosendaal en P;et Francke. die dit weekend zijn beslis sing bekend zal maken. MIDDELBURG De Vlissingse tafel tennisvereniging Wilno heeft een bij zonder succesvol seizoen achter do rug. Na het ongeslagen kampioen schap van de senioren in de le klas waardoor promotie naar de landelijke promotie overgangsklas volgde, en het kampioenschap van Wilno 2 Is het door trainer Piet Boone getrainde eerste team van de junioren óók kam pioen geworden in de afdelingsjeugd- competitie. Het uit Nico Veldhuis. Ronald van Noppen en Jan Meijs bestaande drie tal. dat eerste was geworden in de le klas A, nam het afgelopen week in een extra-duel op togen het als eerste geeindigde Zand I, geformeerd door Bas Dingemanse, Taco Tuinhof 'ex- Wilnoi en Jan de la Hayze: met als inzet de algemene juniorentitel van Zeeland. Wilno I ging via Veldhuis goed van start voor een 2-games zege op Tuinhof. Bas Dingemanse had in de volgende partij niet ai te veel moeite met de jonge Jan Meijs waar door de stand weer in evenwicht kwam. Van Noppen klopte daarna echter de La Hayze en toen ook het dubbelspel werd gewonnen en Dir.ge- manse het tegen Veldhuis moert laten afweten, hadden de VI is singers een riante 1-5 voorsprong veroverd. Zend I. oat overigens goede tegenstand bood. kwam nog even terug toen De Ia Hayze er in slaagde Meijs een tweede nederlaag toe te brenger, maar in ae volgende partij maakte Ronald van Noppen het karwei doeltreffend af door Dingemanse voor een voldon gen f«t te stellen Opnieuw was hier mee de ütes voor Wi'mo I. Jubal genoeg om te zegevieren. Bij ae, jeugd is het nog zeer spannend. Clerc leidt met een punt meer op de beide Russen en in de laatste ronde ont moet hij Novikov. Bij de dames behaalde Mtkhailovskaja reeds de wereldtitel. Grootmeestergroep Tiende ronde: Baba Sy-Hermelink 1- i 1, Wiersma-Laporta 2-0. Mostovoy-1 Metsjanskl 0-2. Smith-Gantwarg 1-1 Cazemier-Pershad 1-1. Goudt-Drost 1- 1 Stand: 1. Metsjanski 16 pnt. 2. Gant-1 warg 15 pnt. 3. Wiersma 13 pnt. 4.5 en 1 6. Smith. Drost en Baba Sy 12' pnt. Mees terg roep: Achtste ronde: Maquet-B&ssirou Ba 0-2, De Jong-Traore 1-1, Jubal-BabiaJi Poule A: Mestel - Bjamason Koopman - Makarychev 0-1: Mack - Kuligowski Inkiov - Goormach- tigh afgebr; Pinter - Urzica 1-0. Stand na derde ronde: 1 Pinter (Hong) 3; 2/3 Makarychev (Rusl) en Kuligowski 'Polen) 2: 4/5 Bjamason (IJsl) en Mack <W.Dld> 1'-:; 6 Goormachtigh 'Belg) 1 3; 7/8 Urzica (Roem) en Mestel (Eng) i: 9 Inkiov (Buig) Vj 1; 30 Koop-' man (Ned) Poule B: Gavrilakis - Spacek Passerotti - Bloch 0-1; Van der Linde - Marjanovic 0-1; Wedberg - Anseimo 1- 0; Fraguela - Kroll Stand na derde ronde: 1/2 Marjanovic 'Joeg) en Wedberg (Zwe) 2' 3 4 Bloch 'Zd. Afri en Spacek (Tsj. SI) 2: 5 Passerotti 'It I; 6/9 Van der Linde 'Ned -, Kroil! 1 Der.en Fraguela Spanje» en Gavri lakis (Griek) 1; 10 Anseimo 'Monaco1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 13