„Toerisme een conjunctureel zeer zwakke bedrijfstak" riGENDfo Ia. c. W. VAN DER VET, VOORZITTER VVV-RENESSE: - GAAT U VERHUIZEN? DE FLAKKEE EXPRESSE b»ERDAG 27 DECEMBER 1973 WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHOUWEN provinciale zeeuwse courant Slijterij in Kortgene geopend Chr. 'VOOR- EN NASEIZOEN jjlOET VERLENGD WORDEN* If.ENESSE De heer A. C. W. van faVet, voorzitter van de VVV-Rencs- i. lieeft zich van deze VW verontrust •ttoond over het volgens hem onthre. Jjnde besef bij velen, dat de toeristen industrie een conjuctureel zwakke WlrLifstak is. De heer Van der Vet 81s wegens ziekte afwezig en zijn npcnlngsrede werd voorgelezen door ije heer J. de Jonge. Dat gebeurde in fiotcl 'Het wapen van Zeeland.' De leer Van der Vet had een aantal mogelijke gevolgen van de energieeri- ,is uitgewerkt en kwam tot dc conclu de, dat de situatie voor het toerisme iftr onoverzichtelijk is. Ongeacht de afloop van deze crisis, jchtte de heer Van der Vet het waar- ■chijnlijk, dat er geruime tijd sprake yl zijn van een dalende conjunctuur, in zijn openingsrede haalde de voorzi-t ter van de WV-Renesse woorden aan rén gedeputeerde A L. van Geesber- f=n en van ir. R. M. Th. Adriaansen, directeur van de provinciale planologi- sche dienst. Deze hebben er meerma len hun twijfel over uitgesproken over de wenselijkheid van groei van de toeristische mogelijkheden in de Westhoek van Schouwen. De heer Var! der Vet drong aan op pogingen het voor- en naseizoen te verlengen. Uit iet verslag van de evenementencom- siissie door de heer N. van Broekho ren bleek dat de evenementen op een pa waren geslaagd Alleen de fotowed strijd was een mislukking geworden. 3ij de behandeling van de begroting si de heer De Jonge dat het dagelijks testuur wel graag wat meer middelen jou hebben gehad, maar dat men toch niet met een nieuwe contributieverho- f ADVERTENTIE GOES v. a. Spiegel- en Zuster straat, 08.30-09.30 uur: sociaal cen trum. KAMPERLAND Wijkgebouw, 10- 10.30 uur: sociaal centrum. HULST Den Dullaert, 1915. uur: bridge drive. MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-21.00 uur: uitzending Rawa. Kromme Weele, 19-21 uur: vrijwilli gers hulpcentrum. Volkssterrenwacht Noordbolwerk, 10 uur: openbare lezing Venus. De Schakel, 19.30 uur: bijeenkomst Philatelica. Zeeuws Museum, 14 uur: lezing mevr. Oud-Dinaux over expositie. OUD-VOSSEMEER Saparof, 20 musical de zingende Zeeuwtjes. SINT-ANNALAND Dorpshuis 19.15 jubileumconcert Accelerando. SOUBURG Bachten Poorte, 9.30 uur: bijeenkomst NVvH. VLISSINGEN De Piek. 19.30 uur: film Ludwig en 20 uur: jeugdoprich- tingsavond Shot'68. St. Joseph 20-21.15 uur: uitzending Rawa. Britannia, 14 uur: bijeenkomst NVvH. Spuistraat 20 uur: propaganda Shot'68. YERSEKE Groene Kruisgebouw, 10.30-11 üur: sociaal centrum. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Once upon a time in the West, 14 jr. MIDDELBURG City, 20 uur: Lady sings the blues, 14 jr. GOES Museum 10-12 en 13.30-17 uur: Kastelen zijn de moeite waard. Uitleencentrum 10-12 en 13.30-17 uur: schilderijen wandkleden Jenneke Ram- meloo-Weyland. HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: werken diverse kunste naars. KLOETINGE De Verfmolen. 19-22 werken Jaap Trimpe en Conny Boot. LAMSVFAARDE De Luifel, 19-20 uur: luchtfoto's Hontenisse. Galerie 't Kot, 10-18 uur: pentekening Jos Burcksen. MIDDELBURG Van Benthem Jutting. 9-12 en 14-17 uur: werken Anton Pieck. Zeeuws Museum. 9.30-12 en 14-17 uur: tekeningen J. J. P. Oud. Vleeshal, 14-17 uur: kestexpostitie Zeeuwse kunstkring. Artshop Six en Six 9-12 en 13-18 uur: werken diverse kunstenaars. NISSE De Moaije Staak. 10.30-18 uur: kunstwerken Messemaker. THOLEN Loods Deurloo 10.30-16 uur: jubileum exp. WMZ. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 9-18 uur: keramische kunstwerken. Noord- en Midden-Zeeland te tel. 01100-4444. Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen. te lefoon 01150-4444. Tholen en Sint-Philipsland, tel. 0011. ging had willen komen. Er zijn brie-i ven uitgegaan naar mensen met het! verzoek lid te worden van de VVV.' Vervolgens kregen de aanwezigen de gelegenheid over de begroting te dis-I cussiëren. Een belangrijk onderwerp van gesprek was De Vraagbaak. Er werd onder meer opgemerkt dat het misschien verstandig zou zijn de in-| formatie wat meer eilandelijk te zien. De heer De Jonge antwoordde hierop dat er duidelijk gestreefd wordt naar één Vraagbaak voor Burgh-Haamstede en Renesse, maar dat er nog niet van gekomen was omdat Renesse a la minute een nieuwe Vraagbaak nodig had. Het bestuur voelt wel degelijk voor samenwerking, maar men kon niet langer wachten met het drukken van een nieuwe vraagbaak. De heer Lustig zei dat hij dat niet direct bedoelde met zijn voorgaande opmer king, maar dat hij veel meer bedoelde dat men er in de Vraagbaak op moet wijzen welke aantrekkelijke tochten men vanuit Renesse op het eiland kan maken. De slotconclusie was dat het misschien eilandelijk in de toekomst mogelijk zal blijken, maar voor Re nesse alleen zal het zeker geen haalba re kaart zijn. Aan het slot van de bespreking van de begroting werd nog opgemerkt dat, ondanks het drukke werken van de penningmeester nog A. C. W. VAN DER VET noord-zeeland BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand BROUWERSHAVEN Geboren: Maris P. z. v. J. M. Francke en L. Janse; Maatje W., d. v. L. Bol kenbaas en J. W. Fondse; Christiaan J. C„ z. v. T. van der Bijl en A. J. van IJsseldijk. Anthonia P., d. v. A. Dale bout en J. Boot; Elisabeth W., d. v. S, P. Sijnstra en F, Urban. Getrouwd: C. Meerman en L. van Ast. Overleden: W. K. Vis, 78 j. e. v. S. W. Heijboer, N. Verschuur, 65 j., W. v. A. S. de Rijke; K. Stoel, 77 j., e. v. J. Viergever; J. W. van den Hamer, 81 j., w. v. J. van Sluis; J. vdn der Doe. 82 j., w. v. N. Hoogerhuis; W. Duin houwer, 69 j-, e. v. J. v. d. Berge; A. P. J. Verhulst, 88 j., w. v. J. Constandse. Uhée,j..v.. tholen Kerstviering Tholense bejaardensoos Vrijdag vierden 75 bejaarden te Tho- len het kerstfeest in de bejaarden soos. Na de kerstmaaltijd werd aan de dames van de Thoolse vrouwen bond een attentie aangeboden als dank voor het vele werk dat zij voor de bejaarden doen. Hierna werd een samenzang gehouden, afgewisseld met een optreden van het dameskoor Pi us X. onder leiding van pastoor Rijslo. Mevrouw A. Duyzer-Kwist declameer de een gedicht. sint-philipsland Uitslagen schaken en dammen De uitslagen van de competitie partij en van DSVF te Sint-Philipsland lui den: Poule A dammen: R. v. d. Velde - M. Fonteijne 1-1) A. v. d. Velde - J. Joppe af gel.; Poule B: J Quist - J. Suurland 2-0. Junioren dammen: T. v. d. Ree - T. Nugens 2-0; J. Bosman - C. Mol 0-2. Adspiranten dammen: A. Noorthoek W. Beurkens 0-2; J. Krijger - A. Ver wijs 0-2; A. Fonteijne - W. Kempe- fteers 2-0. De DSVF-schakers duelleerden met die van Oud-Vossemeer en Sint-Anna- land, de uitslag hiervan zal in de schaakrubriek komen te staan. De B-poule dammers zullen op 3 janu ari een vriendschappelijk duel uitvech ten tegen Sint-Annaland. bruinisse interkerkelijke avond De oud-gereformeerde gemeente te Bruinisse houdt vrijdag 28 december een kerkdienst. Voorganger is ds. Ge braad. De dienst begint om 7 uur. ouwerkerk Kerstbij eenkomst voor bejaarden De bejaardensoos Ouwerkerk hield haar jaarlijkse kerstfeest onder lei ding van mevrouw Zoeter. Na het gezamenlijk zingen van 'Er is een kindeke geboren' las ds Koppert. een kerstverhaal voor, waarna werd gezongen 'Geen wieg voor een koning' Daarna sprak ds. Koppert over "Vrede op aarde' en vertelde mevrouw Den Bleyker over Wouter van Gemert, de eenzame'. Tussen de verschillende pro gramma-onderdelen door zongen vijf dames enkele kerstliederen. Mevrouw Koppert verzorgde de orgelbegelei ding. Volkskerstzang te Ouwerkerk De Nederlandse hervormde gemeente te Ouwerkek hield een volkskerstzang. Hieraan werd medewerking verleend door ds. Koppert en pastoor Loonen. Burgemeester De Kam las het kerste vangelie. Aan het eind van de dienst herdacht ds. Koppert de heer Van de Weijde, de dirigent van de muziekver eniging die onlangs overleed. (ADVERTENTIE) Wie Spanje kentkent Osborne sherry 0SB0RM Sherry Calidad Superior Kerstfeest bejaardensoos De bejaardensoos te Oosterland vier de het kerstfeest in het nh vereni gingsgebouw onder leiding van me vrouw A. Hoekman-Jumelet. Ds. M. C. van der Meer las het kerstevangelie. De dames Nikerk-Van der Have en Kloote-Van 't Hoff droegen gedichten voor. Ds. Van der Meer hield een meditatie. Mevrouw Hoekman las een kerstverhaal voor. Tussendoor werd gezongen en werd er chocolademelk met gebak geserveerd. De dames De Graaf, Boogert en Boot declameerden. Nadat ds. Van der Meer het dankge bed had uitgesproken werd de kerst viering besloten met het Ere zij God.' Jaarvergadering culturele vereniging OUWERKERK De culturele vereni ging te Ouwerkerk hield een algemene jaarvergadering. Op deze vergadering werd besloten het komende seizoen twee avonden te houden. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 25 januari, dan treedt, de toneelvereniging 'Op Drift' uit Renesse op. De tweede bij eenkomst is op maandag 4 maart, de cineast Simon de Waard geeft aan een film-en diavoorstelling. oud-vossemeer Rederijkers voor uitverkochte zaal De Oud-Vossemeerse toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht heeft in een uitverkocht Hof van Holland in Oud-Vossemeer de première gebracht van het toneelstuk 'Ruwe stormen' van de schrijfster P. L. van Prooijen- Bogaerds. De regie was in handen van Hettie Heijboer. De inhoud van 'Ruwe stormen' is gebaseerd op de februari- ramp van twintig jaar geleden. Het geeft de omstahdigheden weer van een kleine landbouwer en zijn gezin in de periode na de ramp. Het toneelspel werd beloond met een ovationeel ap plaus. Na afloop reikte voorzitter A. van Engelen bloemen uit aan de da mes Nel de Bruin. WiLma van Enge len, Adrie Burgers. Marjan van Gorsel en regisseuse Hettie Heijboer en aan de heren Rien Geluk. Arie van der Stoel. Rien Quist, Bram Douw, Gerard Gakeer, Jan Egbert en soufleur Jaap van de Houeen kregen eveneens een aandenken. De avond werd besloten met een bal. Begin januari zal Eendracht het to neelstuk nog in verschillende andere plaatsen opvoeren. Heenetrechtschool hield kerstfeest De Oud-Vossemeerse openbare "Die Heenetrechtschool' hield in de ge meenschapsruimte van het scholen complex aan de burgemeester Ver- sluijsstraat haar jaarlijkse kerstmid dag. Er waren kosten nog moeite gespaard om een en ander stemmig te versieren. Het programma omvatte samenzang, declamatie en blokfluit- spel van Michiel de Looze. De meer bekende liedjes werden door de laag ste klassen ten gehore gebracht, ter wijl de leerlingen van klas drie en vier een kerstspel hadden ingestu deerd onder leiding van meester G. Bril. Tijdens de pauze werden de kinderen op chocolademelk en kerst krans getrakteerd. Aan het slot van de middag, die muzikaal werd begeleid door de heer A. Ridderhof. sprak het hoofd van de school, de heer J. D. Vroege een dankwoord. Houder postkantoor gaat met pensioen De houder van het Oud-Vossemeerse postkantoor, de heer A. van der Zan- de gaat 1 januari met pensioen. De heer Van der Zande blijft in de bij het kantoor horende woning wonen zodat de PTT in overleg met de gemeente Tholen naar een ander lo kaal moet uitzien. Waarnemend kan toorhouder is de heer J. Bevelan der. Kerst voor bejaarden De bejaarden van Oud-Vossemeer hiel den in hun sociëteit een kerstbijeen komst, v/aarvan het programma werd verzorgd door de federatie van vrij willige vrouwelijke hulpverlening on der leiding van mevrouw M. J. T. Versluijs-Sybrandi. Pastoor A. Ver meulen las het kerstevangelie voor. terwijl ds. G. J. Voortman een kerst rede hield. De dames Versluis en Vogel lazen enkele kerstverhalen voor, terwijl een koortje onder leiding van wijkverpleegster zuster Krijger enkele liederen ten gehore bracht. Na het ontspanningsgedeelte volgde een geza menlijke koffiemaaltijd. vrouwenvereniging hield kerstviering OOSTERLAND De christelijke vrou I wenverenising "Martha" te Oosterland hield haar kerstviering in het Neder-1 landse Hervormde verenigingsgebouw aan de Slni-Joosidijk. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente van de vereniging, me vrouw J. StoutJesdijk-Borst. Het gebed en de dankzegging werden door de presidente verzorgd Na de pauze las mejuffrouw A. E. Boot de declamatie,' de vice-presidente. mevrouw J. van 't Hof, las een kerstverhaal. Hierna droeg mevrouw Capelle-van den Berg enige kerstgedichten voor. Kerstviering o.l. school De openbare basisschool te Oosterland vierde het kerstfeest in het schoolge bouw aan de Dokter Schutterstraat. De kinderen zongen kerstliederen en meester Uil las een kerstverhaal -zoor. Het schoolhoofd, de heer Bolkenbaas, dankte allen die aan deze middag had den meegewerkt en wenste iedereen een prettige sint-annaland Bejaarden vierden kerst De bejaarden van Sint-Annaland hiel den in het Dorpshuis hun jaarlijkse kerstfeest. Het programma werd ver zorgd door de afdeling Sint-Annaland van de plattelandsvrouwen. De presi dente. mevrouw Hage-Hoek, sprak een kort openingswoord. Ds. J Codée die: met zijn echtgenote ook aanwezig was, hield een kerstoverdenking. De dames Hage en Kóoijman-Mol vertel den een kerstverhaal. Mejuffrouw R. Slager droeg een gedicht voor. Ke: plattelandsvrouwenkoortje onder lei ding van pastoor Rijsloo uit Tholen bracht enkele liederen ten gehore. De vorige presidente, mevrouw M. Boog- aard-Bolier. sprak een slotwoord. De- gezamenlijke broodmaaltijd stond on der leiding van oud-burgemeester W. Baas. Arts J. Kügel tijdelijk in Sint-Annaland De Poortvlietse arts, dokter A. A. Kugel. heeft tijdelijk een woning be trokken in de burgemeester Smith- straat te Sint-Annaiand. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie te Sint-Annaland zijri inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een zwarte damesfiets, merk Gazelle en een ovalen damespolshorloge. bevelandert -Ata' Zeehengelwedstrijd colijnsplaai Kerstviering i chr. kleuterschool Collecte De in de Nederlandse hervormde kerk van St-Annaianö gehouden collecte ten bate van de gereformeerde sociale academie te Ermelo heelt 726,85 op gebracht. Voor het schuladelgings- fonds kwamen twee vrije giften bin nen een gift van ƒ100 en een van 25. Vergadering dorpsgemeenschap SINT-ANNALAND In het Dorpshuis te Sint-Annaland vergaderde de dorps gemeenschap onder leiding van de heer Abr. J. Boogaard, Elf verenigingen wa ren vertegenwoordigd. Uit het. jaarver slag van secretaris Iz. Vroegop bleek, dat. bij verschillende activiteiten, het optreden van de dorpsgemeenschap zijn nut heeft. Met name is een ver tegenwoordigend optreden namens de aangesloten verenigingen voor bestuur ders 'energiebesparend'. Bovendien wordt gezorgd voor de regeling van het gebruik van de gymnastiekzaal. Daar om werd het tot dusver drie leden tellende bestuur uitgebreid met de heren J. C. Kooijman namens de ZLM- afdeling en M. C. Polderman na mens WIK. Verder werden het 500- jarig bestaan van Sint-Annaland in 1975 en de suggestie van het gemeentebe stuur om alle dorpshuizen te laten exploiteren door particuliere stich tingen besproken. ZENDINGSPREDIKANT M. D. GEUZE DEED TE ST. ANNALAND INTREDE SINT-ANNALAND Woensdagmid dag vond in de hervormde kerk te St- Annaland de bevestiging en intrede plaats van kandidaat M. D. Geuze als zendingspredibant. Ds. Geuze zal zijn werkzaamheden gaan verrichten aan de Ei.jbelschool te Kenia. De beresti- gïngsdienst werd geleid door ds. A. de Reuver uit Tholen, die een predikatie hield over Mattheüs I vers 23 midden gedeelte. Aan de handoplegging namen de vol gende personen deel: ds. A. de Reuver uit Tholen, ouderling G. J. Breas uit St-Annaland. dr. I. H. Enkelaar van het.- Hendrik-Kraemerinstituut te Oegstgeest. dr. D. Bakker, eveneens van het Hendrik-Kraemerinstituut, ós. W. L. Tukker uit Groot-Amers. ds. D. J. van Dijk, emeritus-predikant te Woudenberg, ds. G. J. Voortman uit Oud-Vossemeer. ds. C. J. P. Lam uit Putten, voorheen te Poortvliet, ds. J. Codée uit St-Annalana. ds. H. A. Sam son ui: Stavenisse en as- H. Harkema uit St-Philipsland. Hiema deed ds. Geuze zijn intrede met een predikatie naar aanleiding van Mattheüs 28 vers 20. Na de intrede-predikatie vond de uitzending plaats door ós. Lam, die een toespraak hield over 2 Timotheüs 2 vers 1 en 2. Hij sprak namens het hoofdbestuur van de gereformeerde zendingsbond in de hervormde kerk. Na de uitzending werd ds. Geuze nog toegesproken door ds. Voortman, na mens het breed moderamen van de generale synode en namens de ring Tholen en St-Philïpsland van de her vormde kerk. De laatste spreker was ds. Codée, die namens de ongeveer duizend aanwezigen de nieuwe zen- dïngspredikant feliciteerde. Na het dankwoord van as. Geuze was er gelegenheid tot gelukwensen. Voor de Bijbelschool te Kenia is tot nu toe ruim 6900 bijeengebracht. Daar komt nog bij de collecte te Scherpenis- se en de collecte van woensdagmiddag- Het echtpaar Geuze vertrekt 10 janua ri naar Kenia. Nederlandse hervormde kerk. Dc bij vrouw Mosselman'. De eindstand van de competitie van de kaartclub DVV uit Zaamslag is als, volgt. 1 Dré de Zeeuw (die daardoor in het bezit komt van de PZC-bcker en de clubtrofee, 511 pnt). 2 Jaap de Koeycr (489). 3 Jac. van Doorn (479). •1 Jaap van Doorn (469). 5 Ex-aequo F van den Bergc-n en Joh. de Feyter (4B8), 7 Jan de Feyter (456). 8 M. Al- laert (448). 9 J. Stolk (434). 10 Davld Bareman (425). Kerstzangavond te Kortgene In de Nederlands hervormde kerk te Kortgene werd de jaarlijkse kerst zangavond gehouden. Medewerking verleenden de Koninklijke muziekver eniging EMM, het hervormd Jeugdkoor beiden onder leiding van F. Smit, kornet en J. Boon, elektronisch orgel- Het geheel stond onder leiding van F. Smit. kapelle Koekactie te Kapelie De koekactie te Kapelie. die gehouden I werd door het combo "Nova Melodica' j is een groot succes geworden. De' Friese kruidenkceken werden over de kernen Kapelie. Biezelinge en Schore aan de man gebracht. De opbrengst •van de actie komt ten goede aan de| instrumentenkas. Gezinsdienst op eerste kerstdag Op eerste kerstdag wordt in de gere formeerde kerk te Kapelie een gezins dienst gehouden. Leden van de jeugd club zullen een spel opvoeren. Na afloop van de diens», is er nog gele genheid tot een nabespreking. De dienst begint om 36.00 uur. 1209 punten: 2. M 3 J. Korstanjc 57 pnt; P. v. 1 waarde; De heer A. Ricdiji uit. Zaterdagavc OOLIJNSPIAAT I>r (luioflljkr klrulTvlionl lr ColIJnaphuU hield rrn kerstviering met de kleuter*, de cm- kamperland Kerstfeest hervormde vrouwengroep en NCVB In het jhr. mr. De Casembroothuïs te Kamnerland vierden de verschillende vrouwenverenigingen van Kamperland gezamenlijk het kerstfeest onder lei ding van mevrouw Becht-Van der Zee. De liturgie werd door enkele dames verzorgd. Een koortje zong enkele liederen uit het nieuwe kerkelijk lied boek. waarna de verschillende liede ren door aile aanwezigen werden ge zongen. Het koortje werd geleid door mevrouw G Balkenende-De Mol. Me vrouw E. Verburg-Reinhoud* las het kerstverhaal voor. c.oes Goese beiaarden vierden kerstfeest GOES De afdeling Goes van de algemene bond van bejaarden heeft in "De Veste' het kerstfeest gevierd. Er werd gezongen door het bejaarden koor. Ook het kerstverhaal ontbrak niet. Aan het eind van de middag dankte voorzitter De Graaf iedereen, die aan het kerstfeest medewerking bgri rleend. Interkerkelijke kerstnachtdienst GOES Dinsdag 15 januari wordt in de Oosterkerk te Goes de derde inter kerkelijke avond gehouden. Pater Dijkstra uit India zal er een inleiding houden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. oosterland Kerstfeest kleuterschool De leerlingen van de chr. kleuter school "Raada Bamen' re Oosterland vierden kerstfeest in de lokalen van de school aan de Sint Joostdijk. De hoofdleidster, mevrouw M, K. Beije, opende met gebied, waarna kerstliede ren gezongen werden door leerlingen van mevrouw Beije, die op de piano begeleidde. Hierna volgde eentrakta tie. waarna de hoofdleidster een kerst verhaal vertelde. Een vrij verhaal bracht de leidster, mevrouw S. Dale bout-van Dijke. In de twee lokalen van de voormalige lagere school aan de Groene Poort te Oosterland, waarin de school :s ge huisvest. had donderdagavond 20 de cember een afscheidsavond plaats in verband met het vertrek van de hoofdleidster van de openbare kleuter school, mevrouw A. van Gees'oergen- Roos. De 34 leerlingen en vele ouders waren aanwezig op deze avond, die door de voorzitter, de heer Lukas Boogert Johz werd geopend. Deze sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen. speciaal tot de burgemeester van Duiveland, de heer De Kam, „U was een Juf met een streep eronder", aldus de voorzitter, die haar hartelijk dankte, namens alle ouders, voor alles wat ze in het belang van de kleuters en de school had verricht, en dat vaak onder moeilijke omstandigheden. Hiema voerden er.ige kinderen een spelletje uit. De heer P. T. Bolkenbaas, hoofd van de openbare basisschool te Ooster land, dankte de scheidende hoofdleid- ster voor de prettige samenwerking. Zowel van de heer Bolkenbaas als van het gemeentebestuur waren er bloemen. Mevrouw Geelhoed-Quist me moreerde op rijm, de verschillende wederwaardigheden van het eerste uur van de kleuterschool en het ver dere verloop in Oosterland van de scheidende hoofdleidster. Op een daar toe vervaardigde, met bloemen ver sierde berrie, droegen de kinderen vervolgens verschillende geschenken aan voor hun scheidende juffrouw, die zij in dank aanvaardde. Na nog een traktatie volgde een letterspel. en werd deze avond door de voorzatter besloten met een dankwoord. Kerstbi j eenkomsten NI HUW DORP De bejaarden te Nieuwdorp vierden, samen rnet de Nederlandse hervormde vrouwen veie niging te Nieuwdorp, het kerstfeest. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevrouw Van de Dries-van Strlen. Enkele leden ver zorgden dc kerst liturgie, hierna deed ds Haas de mediluttc en las hij een kerstverhaal. Voorts zaten de aanwezi gen aan een maaltijd san. De volgen de bijeenkomst is op 2 januari. BEJAARDENSOOS WAARDE BESTAAT 10 JAAR De bejaardensoos te Waarde herdacht haar 10-jarig bestaan tijdens de kerst viering. De leiding van de bijeenkomst was ln handen van mevrouw Water man- Oudesluis die het 1 O-Jarig be staan herdacht. Dc firma Houte-Boe land bood ter gelegenheid van het Jubileum een koffiezetapparaat aan. Hierna werd een kcrs'.liturgie gehou den mevrouw Van Houte-ter Wijze! verzorgde een MJbeUtezfng en me vrouw Van Leeuwen vertelde een kerst-1 verhaal. De bijeenkomst werd met een koffiemaaltijd besloten. Van onze adverteerders De Koebel heeft er slijterij bij 'S-HERENHOEK De bekende kaas- en wijnboetiek "De Koebel' in 's-Hee- renhoek heeft er sinds donderdag 20 december een volledige slijterij bij- gekregen in het reeds bestaande pand aan de Kuypersdijk 31. De heere J. W. Geys die sinds vorig jaar 'De Koebel' exploiteert, heeft nu een vol ledig assortiment voor 't avondje uit of thuis'. Behalve kaasschotels en wijnsoorten kan de heer Geys nu bin nen- en buitenlands gedistilleerd leve ren. De slijterij van de heer Geys heeft een oppervlakte van 15 vierkante meter en is evenals "De Koebel' in Oud hollandse stijl ingericht, compleet met houten balken tegen het plafond. Er werd voor het publiek een 'open avond' gehouden. Er waren verschil lende aanbiedingen in geschenkver pakking. Oliebollenactie Op oudejaarsdag houdt de carnavals-1 stichting de Koenkelpot te 's-Heeren- hoek een oliebollenactie. Plattelandsvrouwen hielden kerstfeest De Nederlandse bond van plattelands vrouwen, afdeling Wemeldinge. hield in het Dorpshuis een kerstbijeen komst onder leiding van presidente E. G. Eckhardt-Dominicus. Een koortje onder leiding van mevrouw J. J. J. Noussen-Servaas bracht enkele kerst liederen ten gehore, terwijl enkele andere leden de kerstliturgie verzorg den. Mevrouw M. van der Linden- Bergman las het kerstverhaal "De ge boorte van jen sneeuwvlokje' voor en mevrouw A. J. Vermerris-Feytel droeg het gedicht "Maria' van Hei la Haasse voor. De bejaarden van WemeJdingen hiel den hun ..erstbijeenkomst eveneens in "net Dorpshuis. Het kinderkoor van de Nederlands hervormde gemeente I speelden en zongen onder leiding van mevrouw J. M. Bretveld-V'eerhoek dej liturgie. De hervormde vrouwengroep bracht na de pauze een kerspel. Deze bejaardenbijeenkomst, werd verzorgd door de gezamenlijke vrouwengroe pen. In het kerkelijk centrum vierde de NCVB het kerstfeest onder leiding van mevrouw D. Florusse-Blanken- hurg. Ook hier bracht het hervormd kinderkoor de kerstliturgie. Me vrouw j. j. de Neef-Bras las het kerstverhaal 't Pierenverschrikkertje' voor. Toezegging van beroep Ds. J. Poldervaart te Schore heeft een toezegging van beroep ontvangen van de Nederlandse hervormde gemeente uit Den Lier. Ds. Poldervaart is sinds 11 januari 1970 predikant van de Nederlandse hervormde kerk te Scho- e de ker i dc Icldat y&n de kleuterschool hij deed dit vergezeld gaan van bloenwtukje. ..Uw grote liefde on Inzet voor het kleuteronderwijs uit zich weer op deze avond", aldus de heer Zandce. De kleuters mochten een zelfgemaakte lamp en Iruit mee naar huls nemen. krabbendijke Kerstmiddag voor bejaarden In het hervormd centrum T> Ranckr' te Krabbendijke werd dinsdag e<-n kerstmiddag gehouden voor dc bejaar den. uitgaande -.-an de plaatselijke her vormde- en gereformeerde kerk. Ruim honderd bejaarden luisterder. naar een kerstliturgie en een kerstverhaal. Vrouwengroepen vierden kerst De afdeling van de Nederlandse Chrn- ten Vrouwen Bond te Krabbendfike hield woensdagavond haar kerstvie ring in het hervormd centrum "De Rancke' onder leiding van de pre*.:- dente mevrouw Kr.jger-HooBerfteide. Dc avond werd begonnen met een gezamenlijke kof fiebaa! tijd. waarna de kerstliturgie van dc NCVB werd opgevoerd De eerstvolgende vergade ring wordt gehouden op woensdag 28 januari. Ds. Aitena uit Zoutelande spreekt dan over 'Het leven van God fried Bomans'. Turnproeven 'Sparta' KRABBENDIJKE De gymnastiek - vereniging 'Sparta' te Krabbendijke hield turnproeven voor haar leden Ruim 100 leden van de vereniging leg den de proeven in de gymzaal aan dc Nteuwlandsestraat af. Als jury fungeer den mevrouw Minnaard-Bom uit Ver- seke en de "neren A. Dommisse uit Ka pelie, M. Gncp uit Krabbendijke en W. Roorda uit Bergen op Zoom Bij de jeugdtumploegen fungeerden enkele leden van 'Sparta' als Jury. De voorzitter, de heer P. C. van Oos ten, reikte de ereprijzen uit. dankte de juryleden en de leiding wolphaartsdijk Kerstavond De afdeling Wolphaartsdijk van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen hield haar kerstfeest in het dorpshuis. Na de opening door me vrouw N Blok-Van de Weele. las mevrouw Koeman-Blok het kerstevan gelie voor. Hiema vertelde mevrouw Smit-Thorin uit Vlissingen (Zweedse van geboorte, maar al 25 jaar in Nederland woonachtig) over het Zweedse Luclafeest en de kerstgebrui ken ln Zweden. Ook vertelde zij over het land en de bewoners. Tussen de programma-onderdelen door, zongen de aanwezigen kerstliederen. Kinderen van de kleuterschool in witte gewa den. met kaarsjes in de hand er. grote witte puntmutsen op het hoofd vormden het gevolg van Lucia, dse, me: een kaarsenkroon op het hoofd, na het verhaal van mevrouw Smit de zaal binnenkwam onder het zingen van een Zweeds kerstlied. In de pauze presenteerden dc kinderen Zweeds kerstgebak waarvoor mevrouw Sm:t het recept had gegeven. Marktberichten VEILING ROTTERDAM Collectes De collectes in de Nederlandse her vormde kerk te Schore over de maand november zijn: diaconie en kerkvoogdij 477.—. zendingscollecte 409.—. dankdagcollecte 2-200,—. De extra collectes brachten nog eens 330.— op. Zendingsdienst Vrijdagavond 4 januari wordt in het kerkgebouw van de gereformeerde ge-1 meente te 's-Gravenpolder een uitzen- dingsdienst gehouden voor zendings verpleegster mej. Tanny Tramper. Zij gaat werken in Nigeria. De dienst wordt geleid door as. H. Rijksen van Zoetermeer en begint om halft acht. ia 213. boerer-koot 31—30. groeae "uv>\ 3* rode kool IV-.V, Icno'.widcr.': per stuk. winterpeer. S—Swrldwi; 44—p— prj> petencue :t—4?. prei th-h kj. 71—«7. sla Ia 4144. licht Ia 2«. r;» 21 Ze II—15. MxXsIa 62—iO per Xt. tpnKea (tb- rxT.Ur.1 la SOIII. Ha 52—»:. ITS 39—V rad 'A 331. li :07— :47. apr-t^ '«portbtoi,:' A i V. per ÏE. A m. B I K. B «7. C 7>. iSen IS-60. WitjoIa 2J0-SS3. ::a 2:3-34.7. IS 21' Ifb 187—244. ROTTERDAM 24 Oer. Aan-.-oer 1647; alach- trundcren 405; gebrulknvce 103: veilt kalve ren 30; sraskalveren 48: nuchtere kalveren 940; varkens 20: schapen en lammeren !f«4. bokken en cellen 15. Pnjreii la guidem: koelen Ue 2e en 3e k«i 5.25-5,80 4.7J-4.W -4.45-5.SS; vaarzen 'ie en 2e kw( SM-O&i 505-540; ailerer. ie en 2e kx, 6.<S-«A1 6.15-6,25: worstkoelcn 4.35-4.50: nuchter» kalveren 1.25-1.65; varken* 'Ie 2e en ka 342-3.44 3.40-3.42 338-340; slacbtzevsen 230-2JC; zware varkens 317-327; kalf- er. melkkoeien I7CO-2500. tare koelen 7751330; vaarzen 11251225; pinken 1000- 1075: gra*. kalveren 475850: rr.es: kalveren 270-355. schapen 175- 225; lammeren 175-200. Over zicht 'reep aanvoer, handei en prijzen) slachtrunderen kleio-vtot-etabtel; kair- en melkkoeien mlnder-kalm- staande prijzen: rare koelen Kewoonrustigo-nveranderd: vaarzen en pinken kieinfla-uw-inoeilljk prljsh.; graskalveren korterstr-oef nauw prljsh-.: nuchtere kalveren kielner-ede-ijk- hoeje- varkens klein vlotp-IJsh en enkele pimas boven notering; schapen en lamme ren ko-rterl-evendiE-aU vorige week. Dan is de FLAKKEE EXPRESSE voor u het aangewezen adres Wij zijn graag bereid tot het geven van informatie en dat doen we uiteraard ge heel vrijblijvend. Nieuwdorp 2-4, MIDDELHARNIS (Goeree-Overflakkee) Telefoon 01870-2188 Dieet-reformwaren V.N.R., Dr. Vogels preparaten, Lima produkten JOPPE CENTRA Z.B. Adverteren doet verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 21