FC Amsterdam deed tegen Feijenoord opnieuw aan klantenbinding: 1-1 Israël: valt mee Twente had tegen veel kansen nodig de Eagles weer voor een goal Rus sneller dan Schenk op de mijl i m DEN HAAG-TRAINER: CONSEQUENTE VERJONGING TOCH WEL SUCCES Graafschap conditioneel zeer sterk Groningen machteloos tegen AZ'67 STANDEN BETAALD VOETBAL Leeds niet te houden VOOR 37.000 TOESCHOUWERS IN HET OLYMPISCH STADION fM TOPSCORERS 1E DIVISIE Fraaie zege Olypitz in Dordrecht SERCU-GILM0RE 1E IN GENT 'Melkhuisje' is nu B-toernooi 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAO 17 DECEMBER 1973 AMSTERDAM Terecht stelde trainer Pim van der Meent van FC Amsterdam na liet duel tegen Feye- noord (uitslag 1*1) dat van zijn elftal niet mag worden verlangd dal liet binnen een half seizoen het stadium van volwassenheid kan hereiken. Van der Meent: ..Na de goede resultaten van de laatste weken zijn de mensen misschien gaan denken dat we Feye- noord thuis wel even zouden pakken en dat Haarlem komende zondag al geen partij meer is voor ons. Zo ligt het natuurlijk niet. FC Amsterdam groeit, maar het gaat geleidelijk. Je kunt wel alles in één keer willen, maar dat gaat echt niet". Toch was ook Van der Meent de mening toegedaan dat zijn formatie tegen Feyenoord meer had kunnen bereiken dan de op zich stellig ver dienstelijke puntendeling die uiteinde lijk werd bewerkstelligd. „We hadden die 1-0-voorsprong kunnen vasthouden (Nico Jansen had tien minuten na rust voor die voor Amsterdam voor delige stand gezorgd), maar ook het handhaven van een voorsprong moet geleerd worden. Het lukte nu een kwartier, de volgende keer is dat bij wijze van spreken 25 minuten. Hoe je het ook bekijkt, bij ons lopen er uiteindelijk maar een stuk of vier, vijf spelers rond met een redelijke dosis ervaring". Van der Meent vond het trouwens al een winstpunt dat zij na die 1-0 niet als gekken zijn gaan jagen naar méér. „Dat hebben ze dan toch van die wedstrijd tegen FC Twente Amsterdam werkte toen in de slotfase een 0-2-achterstand geheel weg, verloor uiteindelijk toch, omdat het te gretig trachtte de volle winst alsnog te pakken goed geleerd". Een al te gretige instelling is tegen een ervaren club als Feyenoord inder daad meer dan eens fataal gebleken. Vandaar dat de Amsterdammers zich in de eerste helft niet lieten provoce ren door de behoudende tactiek van de Rotterdammers (Van der Meent: „Wat heeft het middenveld van Feye noord nu laten zien, en waarom kwa men Van Daele en Rijsbergen zelfs niet uit toen het 1-0 stond voor ons?"), die zich hoogst zelden in de aanval waagden en er zich toe beperk ten liet aanvalsritme van hun oppo nent te ontregelen. Dat lukte vrij simpel, omdat de anders zo lastige spits Nico Jansen zich merkwaardig genoeg minder dy namisch dan gewoonlijk manifesteer de. en Amsterdams andere grote aan- valstroef, Gerard van der Lem. door Wim Jansen voorbeeldig werd be dwongen. Van der Meent over het gedeeltelijk falen van juist die twee spelers, die voor een groot deel het brutale gezicht van FC Amsterdam in dit seizoen bepalen: „Jansen heeft Van Daele en Rijsbergen (na vier minuten invaller voor de geblesseerde Israël; Van Daele werd nu weer aus- putzer) te weinig beziggehouden. Ik liet Theo Husers al warmlopen om Jansen te prikkelen, maar juist op dat moment maakte hij dat doelpunt. Wat Van der Lem betreft: het is een jongen die in twee of drie grandioze momenten een wedstrijd kan beslis sen. Ook hij moet groeien, en daar moet je hem de gelegenheid toe ge ven. Hij moet ook van zijn fouten leren". Het doelpunt waarmee Nico Jansen de 37.000 toeschouwers in het Olym pisch Stadion een reële hoop op een verrassende Amsterdamse zege ver schafte. was karakteristiek voor de manier waarop de bonkig uitgevallen spits pleegt te scoren. Uit een vrije schop van Leen van der Merkt (Van Daele had linker spits Meyer geblok keerd) kopte hij. omringd door drie Feyenoorders, de bal langs Treytel, die voor rust ook al een keer door Jansen was gepasseerd. Dat doelpunt vond echter geen genade m de ogen van scheidsrechter Boosten. Diens re pliek op de felle kritiek op zijn „nee" tegen de Amsterdamse treffer: .Jan sen stond buitenspel en bovendien werd een speler van Feyenoord weg geduwd. Twee redenen dus om dal. doelpunt af te keuren". Feyenoord had. nadat het werd ge confronteerd met de achterstand, nog ALMA ATA (TASS) De Russische schaatsenrijder Joeri Kondakov heeft woensdag op de medeo-baan van Al ma Ata het wereldrecord op de 3.000 meter verbeterd. Kondakov reed de afstand in 4 minuten 03.G7 seconden. Het oude reoord stond op naam van Ard Schenk met een tijd van 4.08.3. Kondakovs landgenoot Aleksander Tsygankov was al eens sneller ge weest dan Schenk (4.08.2), maar zijn tijd is tot dusver niet als wereldre cord erkend. Bij de dames reed Ljoebov Saasjiko- va de 500 meter in 42.5 seconden, een nieuw Russisch record. Het oude stond op naam van Vera Krasnova met 42.6. In Inzeil kwam de Canadese Cathy Priestner over 500 meter tot 43.82 seconden. Sylvia Burka won de 1500 meter in 2.22.78 en bij de heren zegevierde de Westduitser Helmut Kraus op de 500 meter (40.99) en de Australiër Coates op de 5.000 meter (7.43.85). In de kleine vierkamp kwam Konda kov tot een totaal van 166.402 punten, eveneens een Russisch record. Het oude stond op naam van Tsygankov met 167.420 punten. De tijden van Joeri Kondakov op de verschillende afstanden waren: 500 meter: 40.2; 1500 meter: 2.01.39; 3.000 meter. 4.03.67 (wereldrecord) en 5.000 meter: 7.30.97. De tweede plaats in het algemeen klassement was voor Aleksander Vla- dimirov (168.020), de dèrde voor Tsy gankov (168.763). AMSTERDAM: De Amsterdammer Ni co Jansen scoort 1-0, Treytel is gesla gen en de Amsterdammers springen juichend op. AMSTERDAM: Feyenoordspeler Israël moest al na een paar minuten het veld ruimen. Links verzorger G. Meijer, rechst clubarts Abarbanel. AMSTERDAM De wedstrijd FC Amsterdain-Feyenoord was welgeteld vier minuten oud, toen Rinus Israel krimpend van pijn ineenstortte nadat hij met een forse trap de bal uit liet Rotter damse strafschopgebied had ge werkt. Weinige seconden later werd Feyenoords libero van het veld gedragen, maar de vrees dat er een nieuw knie-drama was ge boren, bleek ongegrond. Feyenoord-clubarts Abarbanel: „Ik schrok me rot toen ik Rinus m elkaar zag zakken, hoewel ik diréct meende te kunnen consta teren dat er geen sprake was van sen knieblessure. Rinus heeft een spiertje verrekt in zijn rechter dijbeen, althans dat is op dit moment mijn diagnose. Een scheurtje in het spierstelsel kan het, dacht ik, niet zijn, want dan zou hij niet kunnen lopen. Don derdag weten we echter meer". Israel zelf: „Voor de wedstrijd voelde ik al dat er iets niet helemaal goed zat met dat been. I Bij de eerste keer dat ik mijn I dijbeenspieren werkelijk moest I spannen, ging het meteen mis. Ik I geloof dat het allemaal nogal I meevalt". geruime tijd nodig om over te schake len naar een doeltreffende methode die het naderende onheil ongedaan moest maken, Toen het eenmaal zo ver was, kreeg FC Amsterdam het erg benauwd. Eerst schoot de weer als rechtervleugelverdediger opererende Ramljac vooral aanvallend nuttig van grote afstand tegen de lat. en vervolgens deed zich in het Amster damse strafschopgebied een duidelijk handsgeval (Koopman) voor. Aan de verwarrende situatie na dat handsge val werd door scheidsrechter Boosten een eind gemaakt met het noteren van de naam van Willem van Hane- gem, die „met woord en gebaar mis baar maakte over de leiding". De gelijkmaker van Feyenoord kwam toch. Schoenmaker haalde ge nadeloos uit, toen hij na een combina tie Kristensen-Van Hanegem in ideale positie was gemanoeuvreerd. Een kop bal van Schoenmaker, die de kruising van paal en lat schampte, maakte een einde aan de kortstondige opleving van de Rotterdammers, die zich ken nelijk tevreden toonden met een ge lijkspel. FC Amsterdam deed dat ook, al stelde Van der Lem doelman Trey tel nog een keer op de proef met een knap afstandsschot. Scheidsrechter Boosten had het bij Feijenoords trainer Wiel Coerver ver korven. „Hij heeft ons een strafschop onthouden', zei hij over de scheids rechter. Coerver: „Mijn achterhoede heb ik niets te verwijten, al was het doelpunt een foutje. Maar over het algemeen is er te voorzichtig ge speeld. Middenveld en aanval hebben te lang in de overtuiging geleefd dat Amsterdam veel onstuimiger zou ko men". Enkele Amsterdamse spelers juichten na het laatste signaal van Boosten. DEN HAAG (ANP) De gerenom meerde schutters uit de eerste divisie hebben het er tweede kerstdag ge ducht bij laten zitten. Van de eerste zestien op de ranglijst scoorden er welgeteld drie: Heskamp (PEC), die loider Veenendaal tot op één punt benaderde. Haan (Heerenveen) en De Blaauw (SC Cambuur). 1 Veenendaal (Vitesse) 11; 2 Hes kamp (PEC) 10; 3 t/m 5 Boluien (FSC), Nanninga (Veendam) en Haan (Heerenveen) allen 8; 6 t/m 10 Rog geveen (Excelsior), Reijgersberg (For tune Vit, Hoogendoorn (PEC), Kar sten (Volendam). allen 7 en De Blaauw (SC Cambuur allen 7; 11 t/m 16 Gerrie den Butter (Excelsior), Graul (FC Den Bosch), Bleycnberg 'SC Cambuur). Kreekels (Helmond Sport), Van der Putten (Helmond Sport) en Posthuma (Eindhoven), al len 6. m NEW YORK - BOKSEN Jerry Quarry heeft het gevecht tegen Ernie Shavers gewonnen na 2 minuten en 21 seconden in de eerste ronde. Beide zwaargewichten denken een kans te maken om een gevecht om de wereld titel. Quarry dacht na afloop dat hij een pols gebroken had, maar dit bleek niet het geval. .Een gemis aan ervaring", noemde trainer Pim van der Meent dat. „Die jongens hebben nog teveel ontzag te gen een ploeg, die zij vanmiddag aan konden. Wij immers hebben voortdu rend aangevallen. Van der Merkt speelt in wezen in de spits, omdat Feijenoord er niet uit durfde te ko men". „Toch ben ik niet ontevreden. Wij hebben weer wat aan klantenbinding gedaan. Wij zijn niet weggespeeld en het publiek heeft geen eenzijdige wed strijd gezien, maar een duel tussen ploegen, die tenminste gelijkwaardig waren. En dan zeg ik dat er in een half jaar toch heel wat is veranderd. Als de voorhoede en voorai Meyer afleert om tegen grote namen op te zien, verandert er nog meer. Dan hoef ik Husers en Van der Ban zich niet meer langs de lijn te laten inlopen om anderen te prikkelen". DORDRECHT De Vlissingse bokser Karl Oiyptiz van DOS heeft tweede kerstdag tijdens een boksgala In Dordrecht voor de wedstri&l van de avond gezorg door van de Vlaardinger Henk Nooteboom te winnen. Weliswaar werd de Zuidhollander in de derde ronde door de jury gedis kwalificeerd omdat hij zich schuldig maakte aan grof boksen, maar toen had de Vllssinger al een straatlengte voorsprong veroverd. Olypitz bokste hijzonder gevarieerd en plaatste verschillende goede series. Secretaris-penningmeester Henk Nieuwpoort van DOS: ..Karl gaat hard vooruit, vooral dankzij zijn se rieuze trainingswerk, samen met zijn trainer". Theo Marinussen van het Vlissingse DOS meest met hijzonder gering ver schil (59-58 punten) genoegen nemen met een nederlaag tegen Nico de Rooij van Bouwlust Dordrecht, de Nederlands amateurkampioen in het zwaarweltergewicht- Tenslotte verloor Piet Marijs, een nieuweling in het middengewicht bij DOS, van Dordte- naar Provoost. GENT De Belgisch-Australisch» combinatie Sercu-Gilmore is dlnyl» winnaar geworden van de ploegenonv nium van het traditionele kerstgali la het sportpaleis van (lent. I)(- derde plaats was voor het Nederlandse kop. pel Pijnen-Duyndam. Sercu en Gilmore brachten de puntenwcdstrljd en de 1 kilometer met vliegende start op hun naam. De individuele omnium leverde een overwinning op voor de Belg Freddy Maertens. De Nederlander Tino Tabak werd tweede. De voornaamste uitsla, gen zijn: ploegc-r. omnium: Pun ten wedstrijd: Sercu-Cilmor (Belg-Austr.) 25 pnt. 2' Pijnen-Du ndam (Ned.) 15 pnt, 3; Hal ritz-Hernpel iWDld 9 pnt; achtervol ging: Pijnen-Duyndam winnaar van Sercu-Gilmore 4.46.6-4.47.1; 1 km vlie gende start: 1. Sercu-Gilmore 1.01.1,2. Haritz-Hempel 1 029. 3. Pijnen-Duynl dam 1,02.1. Eindstand: 1. Sercu-Gilmo re 5 pnt. 2. Haritz-Hempel 7 pnt, 3. Pijnen-Duyndam 7 pnt, 4. Van Lancl ker-Mourioux (Fr) 12 pnt. Pijnen e Duyndam zegevierden in een americs ne voor profs- ze legden in een uu 50,499 km af. De tweede plaats was voor Sercu en Gilmore, de overige koppels volgden op één of meer ron den- DEN HAAG FC Den Haag - FC Utrecht 2-0 (1-0). 29 Bres 1-0. 55 Bregman 2-0, scheidsrechter: Beek. toeschouwers: 7.000. Het ogenschijnlijk weinig interessante duel tussen twee middenmoters had toch belangwekkende aspecten. Den Haag kwam door de zege op 17 uit 16. FC Utrecht op 16 uit 17. .Eet jaar is uit. We hebben één punt meer dan was begroot", stelde Evert Teunissen, de trainer van FC Den Haag, tevreden vast. „Het is nu toch wel bewezen dat de consequent doorgevoerde verjon ging een succes is". Teunissen, die in dit verband weigert te spreken van een experiment, kon, naast de over winning nog enkele positieve punten noteren. Daar was allereerst linksbui ten Barend van Hijkoop (Swanenburg had rust), voorts het zelfverzekerde optreden van Kees Bregman, weinig technisch, maar veel storend en zijn rentree vierend met een fraai doel punt, plus de met de week beter draaiende Hans Bres. De rechtsbuiten, die vorig seizoen opzien baarde met krachtige en doeltreffende afstands schoten, vierde een soort rentree als afmaker. Bres (23) verzorgde het eer ste doelpunt- met een verre voetzoe ker, waartegen Suvee geen enkel ver weer had. De jonge Utrechtse doelman, die deze bal niet zag aankomen, was nu eens niet de schuld van de nederlaag van DOETINCHEM De Graafschap - MW 1-1 (0-1). 34 Pot 0-1, 65 Haar 1-1, scheidsrechter; Pijper, toeschouwers: 9.500. De Graafschap had zijn krachten be ter verdeeld dan afgelopen zondag, maar reikte weer niet naar winst. Ditmaal hadden de Doetinchemmers, die na de rust tomeloos aanvielen, bijzonder veel pech met hun schoten. Paal en lat stonden succes verscheide ne malen in de weg. MVV had in de eerste helft het beste van het spel: Brokamp en Dijkstra domineerden op het middenveld en herhaaldelijk werd De Graafschap weggetikt. Toch was er een levensgroot misverstand in de verdediging voor nodig om de Maas trichtenaren aan de openingstreffer te helpen: Zaaier en Koenders liepen elkaar in de weg en daardoor kreeg Pot de geschikte ruimte om doelman Doornebosch met een afstandschot te passeren. De Graafschap dat conditio neel niet klein te krijgen was gooide er na rust. een flinke schep bovenop. Invaller Haar vond uiteindelijk de juiste opening en bracht de alleszins verdiende gelijkmaker op zijn naam. DEVENTER /Vis geboren Limbur ger had Jan Notermans natuurlijk kunnen .eten dat werkelijke wonde ren zich niet vlak achter elkaar voor doen. En toch moet de kleine trainer van Go Ahead Eagles daaraan gedacht hebben, toen hij op deze grauwe kerstmidclag halverwege de tweede helfEddie Bakker weer als wissel speler liet opdraven. Maar een herha ling van het gebeurde in de wedstrijd tegen Sparta, afgelopen zondag, toen invaller Bakker de Deventer ploeg luttele minuten voor afloop naar een verdiende overwinning schoot, zat er tegen het uiterst gedegen werkende FC Twente toch niet in. Er kwam nog bij dat de Ensche- deërs, de handicap van het ontbreken van Drost. Jeuring en nu ook doelman Schrijvers ten spijt, kort na de rust eindelijk een alleszins gerechtvaardig de voorsprong hadden genomen. De impulsen die de te hulp geroepen Bakker zijn team inderdaad nog be zorgde, hadden dan ook slechts tot gevolg dat de Eagles nóg intensiever en massaler gingen jagen, aldus FC Twente de ruimte verschaffend die de equipe van „Spitz" Kohn kennelijk nodig heeft om doelpunten te kunnen maken. Opnieuw bleef de produktie evenwel beperkt tot één treffer, merkwaardi gerwijs gescoord op vrijwel hetzelfde tijdstip als zaterdag tegen AZ'67 en opnieuw was dat voldoende voor de overwinning. Hoe kostbaar die zege wel was, bleek eerst toen na het eindsignaal in de kleedkamer het pun tenverlies van Feyenoord en PSV bin nen druppelde. Niettemin werd voor de zoveelste keer duidelijk hoeveel kansen FC Twente nodig heeft om afdoende te kunnen toeslaan. Vandaar ook dat Kohn in de tweede helft de fysiek door Strijdveen en Overweg overspeelde Schwemmle naar de kant haalde en de jonge Brinks op de rechtsbuitenplaats zette. Kohn: „Ik had Go Ahead gezien tegen Sparta. Ze blijven gaan tot het einde. Toen wij eenmaal met 1-0 voor stonden, voelde ik dat de beslissing zou kunnen vallen door een snelle voorhoede, die met dieptepasses de gehele verdediging van de Eagles kon oprollen. Daarom heb ik ook niet een extra verdediger ingezet, maar Roel Brinks. En er heeft, dacht ik, niet veel aan gemankeerd of het had succes opgeleverd. Hij kwam er zeker twee maal door, werd één keer nogal fors aan de kant gezet. Een tweede doel punt heeft er toen zeker ingeze ten". Die conclusie was juist, zij het dat de mogelijkheden zich niet alleen aan de kant van Brinks voordeden. Het collectief opkomen van de Deventer formatie en vooral het naar voren dirigeren van de overigens zeer zwak ke Overweg, boden FC Twente zo mogelijk nog fraaiere kansen langs de andere zijde. Na een grandioze rush over zeker CO meter van de goed spelende Pahlplatz kwam Zuidema vijf minuten voor het einde bijvoor beeld alleen voor de uit positie ge speelde doelman Spijkerman. Maar hij mikte ongeconcentreerd naast, zo als hij zich datrna ook nog eens alleen voor Spijkerman een riskante redding van Go Aheads voortreffelijke sluitpost moest laten welgevallen. In feite kreeg aan de andere kant Ardesch, ook al door het aanvankelijk noga) afwachtende optreden van FC Twente, in de beginperiode het meeste te doen. Maar ook ditmaal toonde de bij FC Den Haag zo lang niet aan bod gekomen Ardesch hoe waardevol het is geweest dat de Enschedese Voetbal stichting hem contracteerde. Zijn bes te verrichting dateert van vlak voor het rustsignaal van de voortreffelijk leidende scheidsrechter Derks, toen hij de bal uit een flitsend schot van middenvelder Van Loon over de lat bokste. Het was tevens de beste mo gelijkheid voor de Deventer ploeg, die in de turbulente laatste vijf minuten van de eerste helft ook nog tot twee keer toe hands meende te constateren in het Enschedese strafschopge bied. Ook meteen na de hervatting werd Ardesch even fel bedreigd. Een van de schaarse geslaagde acties van rechts buiten Maiwald, wiens komst Go Ahe ad Eagles vooralsnog nauwelijks ver sterkt lijkt te hebben (het was voor hem dat later Bakker werd ingezet), maakte Ardesch bekwaam onschade lijk. Twee vrije schoppen, de eerste omdat Maiwald door De Vries van de bal was gezet, de tweede voor een nog forsere overtreding van Zuidema jegens De Winkel, leverden de Eagles van korte afstand al evenmin succes op. voldoende kwaliteit. De nog wel eens goed opkomende vleugelverdediger Kolkman, de middenvelders Arntz en in mindere mate Van Loon, alsmede aanvalsleider De Winkel, konden geza menlijk de voetbaltecnnische leemten bij dit eens zo gevreesde Go Ahead niet opvullen. Zoals ook het tekort aan inzicht, wellicht door de geringe ervaring, zich op het beslissende mo ment wreekte. Toen Van der Vall immers tien minuten na de rust een vrije schop razendsnel uitvoerde, ston den de meeste Deventenaren nog om zich heen en naar elkaar te kijken. Spijkerman kon de niet minder vlug door Zuidema ingeschoten bal welis waar nog knap afweren, maar tegen de toen volgende inzet van de attente Thijssen was hij volmaakt kans loos. Notermans later: „We stonden ge woon te pitten. Natuurlijk is het geen schande om van FC Twente te verlie zen. Als je ervan kimt winnen, behoor je zelf tot de topploegen. Ze vinden elkaar blindelings en maakten je com pleet misselijk met hun getik in de achterste linie. Daartegenover hadden wij niemand in de voorhoede die echt kon rtitsen. Er is van alles gepro beerd maar een echte vuist konden we niet maken. Als je dan in 80 minuten niet heb kunnen slagen, dan moet je wel iets doen, dan ga je achter risico's nemen, zoals het naar voren sturen van ausputzer Overweg, teneinde voorin iets te forceren. Maar toen hadden we defensief al te veel kracht verbruikt". zijn ploeg. De achterhoede van de Utrechters, waarin Adriaanse op het laatste moment wegens een achilles peesblessure moest worden vervangen door Overeem (gele kaart van scheidsrechter Beek na het vasthou- GRONINGEN FC Groningen AZ'67 0-2 (0-0). 68 Schaafstra 0-1, 79 Nygaard (strafschop) 0-2. Toeschou wers: 6.500, scheidsrechter Hoppen brouwer. Een aanvallend machteloos FC Gro ningen heeft met 0-2 de winst aan AZ'67 moeten laten. De Alkmaarders speelden wat rustiger en geroutineer- der en vormden als eenheid ook een heel wat gedegener ploeg dan de Gro ningers. Op grond daarvan verdiende AZ'67 de overwinning dan ook terecht. Enkele spelers van FC Groningen dachten met hard en fors spel succes te kunnen bereiken, maar scheidsrech ter Hoppenbrouwer voorkwam vooral na rust door voortdurend ingrijpen dat het tot nare incidenten kon komen. Toch moest hij eenmaal de gele kaart tonen, maar niet aan één van de Groningers, doch aan de Alkmaarder Mol, die zich niet kon verenigen met een scheidsrechterlijke beslissing. pzc-sport-pzc-sporl-p den van de doorbrekende Van Vliet) werkte uiterst slordig. Het uitverdedi gen leek ronduit nergens op, n omdat het middenveld (Cabo, een niet voluit draaiende Oisen en Van Veen) teveel bleef 'hangen'). Spits Van Maurik stond daardoor vnjwe! geïsoleerd en had, als hij al eens aar. de bal kwam, tegen de nog slechts 17- jarige John Dusbaba geen enkele kans. Ook Karei Bonsink, na rust van linies naar rechts, kwam niet in het stuk voor. „Het zullen de naweëcn van het kerst diner zijn", meende oefenmeester Bert Jacobs van Utrecht na afloop sarcas. tisch, „onbegrijpelijk, deze lusteloos heid". LONDEN (RTR) Leeds United is niet meer te houden. De club van Don Revie heeft na de wedstrijden op tweede kerstdag een voorsprong van negen punten op zijn naaste belager: Liverpool. Leeds won uit met 1-0 van Newcastle United, een op het oog weinig verblindende zege, die mogelijk aantoont dat de druk toch wel zwaar wordt. Maar voorlopig zijn uit 22 wedstrijden 38 punten binnengehaald, voor Engeland een ongekend hoog aantal. Het winnende doelpunt in Newcastle kwam overigens van Paul Madeley, tevens verdediger van het Engelse elftal. Landskampioen Liverpool verloor met 1-2 van het gepromoveerde Bumley, dat een uiterst sterk seizoen door maakt. Fletcher en Hankin scoorden, voor Liverpool trof Cormack doel. Kevin Keegan miste een strafschop. Liverpool is tweede met 29 punten, Burnley derde met 28. Het onderaan staande West Ham Uni ted zorgde tegen stadgenoot Chelsea voor 'een opmerkelijk come-back: 4-2, na 0-2 bij rust. De laatste plaats kwam nu in handen van Norwich City, dat met 1-2 verloor van FC Twente-bedwinger Ipswich Town. Manchester United, eens een toonaan gevende Europese club, kan de buik riem na de 1-2 nederlaag tegen Shef field United ook gaan aanhalen. De voormalige "Busby-babes' staan derde van onderen en er degraderen dit jaar drie clubs Het zou voor Manchester de eerste keer zijn sinds 1938. Topscorer in Engeland is Alan Wood ward van Sheffield United met 14 doelpunten in de competitie en de eveneens meetellende FA-Cup. HILVERSUM (ANP) De internatio nale tenniskampioenschappen van Ne derland, die van 15 tot en met 21 juli worden gehouden op de banen van "het Melkhuisje' in Hilversum, komen ditmaal voor op de lijst van Grand Prix B-evenementen. Het toernooi, dat weer wordt gesponsord door de AM- RO-bank en de AVRO, heeft zijn prij zengeld aangepast. Er is in totaal 50.000 dollar te verdienen, dat is onge veer 130.000 gulden, eventuele nieuwe devaluaties voorbehouden. De eerste prijs bedraagt 10.000 dollar (26.000 gulden). Men rekent op de deelneming van sterke internationale profs, onder wie Tom Okker. EREDIVISIE De Graafschap - MVV 1 1, Sparta - Ajax 12, Telstar PSV 1—1, FC Den Haag - FC Utrecht 20, Roda JC - Haarlem 00, FC Groningen AZ '67 02, FC Amsterdam - Fey enoord 11, NEC - NAC 1—2, Go Ahead Eagles - FC Twente 01. Ajax 16 12 4 0 28 52-14 FC Twente 16 11 4 1 26 28-10 Feyenoord 16 11 3 2 25 52-19 PSV 16 10 4 2 24 54-14 FC Amsterdam 16 7 7 2 21 24-17 AZ '67 17 6 7 4 19 19-16 FC Den Haag 16 7 3 6 17 20-22 Sparta 17 6 5 6 17 19-23 Telstar 17 4 9 4 17 22-27 FC Utrecht 17 7 2 8 16 23-29 Go Ahead E. 17 6 3 8 15 22-33 MW 17 4 6 7 14 16-30 Haarlem 16 4 4 8 12 15-25 Graafschap 17 2 7 8 11 19-37 Groningen 17 4 3 10 11 21-41 NAC 17 3 3 11 9 23-42 Roda JC 16 1 6 9 8 9-26 NEC 17 2 4 11 8 13-26 Zondag aanstaande ;een program- Beker: Heerenveen Feyenoord en Roda JC Ajax. EERSTE DIVISIE SC Cambuur - Heracles 1—3, Wil- lem II - Vitesse 1— 0. Excelsior - Veendam uitgest.. Volendam - PEC Zwolle 03, Fortima VI - SW 0- 0. Eindhoven - FC WV 1—1, Hel- mond Sport FC Den Bosch 1—0, Volewijckers SC Amersfoort 1—2, Wageningen - Fortuna SC 2—0, FC Dordrecht - Heerenveen 1—1. Vitesse 19 11 4 4 26 39-18 Heerenveen 20 10 6 4 26 29-13 Fortuna SC 18 11 2 5 24 29-14 Helmond Sp. 20 10 4 6 24 27-21 Wageningen 20 9 5 6 23 18-19 SW 20 9 5 6 23 24-28 Excelsior 19 7 8 4 22 25-17 SC Cambuur 20 6 9 5 21 26-22 Heracles 20 7 6 7 20 20-17 PEC Zwolle 20 6 7 7 19 24-21 Eindhoven 20 6 7 7 19 24-29 Volendam 19 6 6 7 18 26-23 Fortuna VI. 18 4 9 5 17 15-17 Den Bosch 20 6 5 9 17 24-22 Amersfoort 20 5 7 8 17 18-27 Veendam 18 6 3 9 15 22-31 VVV 18 4 7 7 15 15-21 FC Dordrecht 18 4 7 7 15 21-32 Willem II 19 4 5 10 13 21-39 Volewijckers 18 3 4 11 10 16-32 Fortuna SC en Wageningen periode kampioen. Zondag aanstaande: Fortuna VI. Fortuna SC, FC Dordrecht - Vole wijckers, Willem II FC WV, Ex- celsior Veendam Eindhoven - VI- tesse. Eindstand tweede periode: Wageningen 10 7 2 1 16 12- 6 Heerenveen 10 6 3 1 15 14- 6 Vitesse 9 5 3 1 12 14- 7 SVV 10 5 3 2 13 15-15 Helmond Sp. 10 4 4 2 12 13- 7 PEC Zwolle 10 3 5 2 11 17-12 SC Cambuur 10 4 3 3 11 18-14 Fortuna SC 8 1 3 9 6-7 Volendam 9 3 3 3 9 10-12 Den Bosch 10 3 3 4 9 10- 8 Heracles 10 2 5 3 9 10-10 Eindhoven 10 3 3 4 9 13-15 Excelsior 9 2 4 3 8 10- 8 Willem II 9 3 2 4 8 13-17 Fortuna VI. 8 1 5 2 7 6-7 Veendam 8 3 1 4 7 10-13 Amersfoort 10 1 5 4 7 7-13 FC WV 8 1 4 3 6 6-7 FC Dordrecht 8 C 4 4 4 6-5 Volewijckers 8 0 1 7 1 4-14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 12