Daar sta je dan als Sinterklaas: Jammer dat rampenplan niet is goedgekeurd Leraressenopleiding naald- en kookvakken Goes wordt opgeheven Adjunct-directeur K. Faasse 'De Ruyterschool' met pensioen iedereen denkt dat je voor iedereen een leuke verrassing in de zak hebt, maar je mist nog één kado-tje! Raad Bruinisse ruimt 'rotte plek' in de Kerkstraat op BURGEMEESTER G.H.E.M. VAR WAES TIJDENS BEZOEK STATENLEDER AAN BORSELE: Boldoot eau de cologne. Geurige surprise in een flesje. ZATERDAG 1 DECEMBER 1973 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 UITBUNDIG AFSCHEIDSFEEST IN SPORTHAL GROTE DRUKTE OP RECEPTIE VLISSINGEN De Vlissingse 'De Ruyterschool' heeft vrijdag uitbundig afscheid genomen van adjunct-direc teur K. Faasse, die met pensioen gaat. 's-Avonds zetten honderden leerlingen, maar vooral oud-leerlingen en kennis sen luister bij aan de receptie, die de lieer en mevrouw Faasse werd aange-| boden in de recreatiezaal van het internaat. In de middaguren was er een bijeenkomst, waarop bestuur en docenten de vertrekkende adjunct-di recteur uitgeleide deden. Voorzitter ir. J. Bout van het bestuur van de vereniging 'De Ruyterschool'. herinnerde eraan, dat de heer Faasse in 1908 in Westkapelle werd geboren. „En dat uw hart naar zee trok, kan ik me van een Westkappe- laar wel voorstellen". Hij releveerde hoe de heer Faasse werkzaam was bij de Rotterdamse Lloyd en de Maat schappij Zeeland, hoe hij in 1942 docent, werd aan de ambachtsschool te Middelburg en in 1.947 op de zee vaartschool kwam. De heer Bout haalde aan. dat de scheidende adjunct-directeur bijzonder] goed kon opschieten met de leerlin- gen. „U kreeg bij de laatste diploma- uitreiking minutenlang applaus van ze. U moet hier een geweldig leven heb ben gehad". In zijn toespraak memo reerde de heer Bout ook, hoe de heer Faasse tot directeur werd aangesteld bij het vertrek van de heer Brouwer, maar vrijwillig weer aanbood weer adjunct te worden, toen deze terug wilde komen. „Dat is een van de grootste gebaren, die een mens kan maken. Dat heeft u bij mij op een bijzonder hoog platform geplaatst", Vriendschap Op de toto: Verenigingsvoorzitter ir. J. Bout overhandigt scheidend adjunct-1 directeur K. Faasse van de 'De Ruyler-, school' een boekenbon. Hij constateerde, dat de heer Faasse in zijn 26 jaar bij de Vlissingse zee vaartschool „een netwerk van vriend schap' heeft geweven, tijdens de oplei ding. maar ook daarna. „Dat merk je vandaag de dag nog. U bent een begrip voor de school", zo zei hij. rn die geest spraken 's avonds tijdens de bijzonder druk bezochte receptie ook nog enkele andere sprekers. Directeur G. Brouwer memoreerde als vriend de loyaliteit van de heer Faasse „U zorgde altijd voor rugdekking" zijn moderne inzichten en de bijzondere manier, waarop hij lesgaf: „Je zat buiten je vak, maar de manier, waar op in Vlissingen eleclrotechniek werd gegeven, was vermaard." „Het onder wijs betaalt niet ln geld", aldus de heer Brouwer, „maar als je het doet zoals jij het hebt gedaan, geeft het iets terug dat veel meer waard is. Namens de leerkrachten aan de- school richtte de heer P. Marchant het woord tot de scheidende adjunct- directeur en bood hem een fauteuil aan, en mevrouw een groot boeket, van de vereniging van oud-leerlingen kreeg hij twee albums, waarvoor de ter receptie gemaakte foto's nog zul len volgen. De heer De Klein memo reerde daarbij nog eens de verdien sten van de heer Faasse voor de- vereniging en zijn erelidmaatschap er van. De machinistenschool Middelburg nam bij monde van de heer P. van Anraad afscheid van het echtpaar Faasse. Namens de leerlingen gaf de heer C. M. van de Berg uiting aan de waardering in die kring voor de ma nier van lesgeven van de heer Faasse en overhandigde hem het fotoboek 'Westkaap Westkappel.' In zijn dankwoord constateerde de scheidende adjunct-directeur, dat hij niet meer voor de klas zal staan, de school niet meer als bedrijf zal mee maken en 'ook niet meer als kerkezak zal dienen.' Hij liep vervolgens zijn loopbaan na en liet weten, dat hij indertijd 'als zoon van een dijkwerker als eerste op Westkappel naar de ambachtsschool ging. Een miljonair werd er op het dorp geroepen," zei Faasse. Hij signaleerde hoe hij in 1947 de vaste betrekking aan de ambacht school verwisselde voor de tijdelijke baan aan de zeevaartschool, tijdelijk omdat hij niet bevoegd was. Faasse: „Het voordeel van een niet bevoegde leerkracht is, dat de directeur hem alle lessen kon laten geven. En toen ik later wel de akte haalde, mocht ik geen elektrotechniek meer geven, om dat ik toen wel bevoegd was." Hij richtte daarop persoonlijke woorden van dank voor de samenwerking en de vriendschap met de leerkrachten, de directie en de verschillende perso neelsleden van de school. Zoals gezegd: er was in de avonduren bijzonder veel belangstelling voor de afscheidsreceptie, de sporthal van het internaat was bijna te klein om alle belangstellenden te bevatten. Ze kwa men yooral uit de kring van oud- leerlingen, collega's en oud-collega's, maar er was ook een kleine in dracht gehulde delegatie uit Westkappel. Het afscheid werd met muziek van het ensemble Baby den Toonder een gezellig samenzijn, dat tot laat in de avond duurde. „WE GAAN NIET UIT VAN SLOE 2" HEINKENSZAND lr; onder .i immei plan, dat wij naar aanleiding van de ingebruikname van de kerncentrale hebben opgesteld, door Den Kaag niet is goedgekeurd. In het plan, dat door ver{-~enwoordigers van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Borsele in samenwerking met deskundigen is vervaardigd, wordt de melding van calamiteiten geregeld en uiteraard ook welke maatregelen er genomen moeten worden". Burgemeester G. II. E. M. van Waes toonde zich vrijdag morgen bijzonder teleurgesteld over de afwijzing van het plan. Hij zei dit tijdens het bezoek dat een tiental I leden van de progressieve statenfrac ties aan de gemeente Borsele bracht. „Het gemis aan zo'n rampenplan heb-: ben we deze week weer gezien toen' die tanker strandde", aldus de burge meester. „Ik werd toevallig gebeld, maar de PZEM-directie wist nog van niets. In een rampenplan kan precies worden bepaald welke instanties van een calamiteit op de hoogte moeten worden gesteld". De heer Van Waes vertelde dat er ongeveer een jaar aan het plan gewerkt was- „Nu is al die moeite vergeefs geweest. Bovendien had de bevolking door dat plan kun nen zien dat we op alle eventualitei ten voorbereid zijn". Het gezelschap statenleden bestond uit de gedeputeerden mr. J. P. Boers- ma en J. Stenvert, mevrouw dr. A. Vaas-van Oven. mevrouw C. C. van 7„aten-Leijsen en de heren M. J. van Por'ie. W. Don. N. S Filius, P. J. Huijbregt, A. J. M. Visser (allen pvda) en J. Roodenburg (d'66). Burge-I meester Van Waes hield eerst een! uitvoerige inleiding over enkele pro blemen, waarvoor de gemeente Borse le zich ziet geplaatst. „Na de herinde ling werd ons verweten dat we te veel] personeel hadden. Maar daarbij werd vergeten dat er nog 29 gemeentereke ningen opgemaakt moesten worden, dat de gemeente uit de vijftien kernen bestaat en dat er 28 scholen zijn. Dat zijn slechts enkele zaken waarvoor het ambtelijk apparaat zich bij de herindeling geplaatst zag". De burgemeester vertelde dat een or ganisatie-onderzoek is gehouden, waar hij kwam vast te staan dat er niet van een overbezetting sprake is op de gemeente-secretarie en de dienst ge meentewerken en dat er goed werk geleverd wordt. Hij wees er ook op dat» de vergaderingen van b. en w. steeds worden bijgewoond door de diensthoofden van het gemeentelijk apparaat. „Het college van b. en w. is ,Ik vind hel| daar bijzonder enthousiast over", zo -hij. Groenzone In de inleiding van de burgemeester kwam verder ter sprake de beleids- schets Borsele 1972 (RR'72), de. wo ningbouw, leidingstraten, de industrie en de gevolgen daarvan voor de ker nen Nieuwdorp, Borssele en 's-IIceren- hoek. Over het reeds ingeplante deel van de groenzone bij Pechiney zei de heer Don: „Ik heb gehoord dat dat rijtje bomen zo miniem is, dat zt avonds worden binnengehaald". „Ja", antwoordde burgemeester Van Waes, „ze zijn dan ook achter de dijk gezet, omdat ze anders zouden omwaaien". De burgemeester stelde dat de autoch tone groei in de drie kemen bij het industriegebied moet kunnen worden opgevangen. „Gezien de belangstellng voor het wonen in 's-Heerenhoek vind ik dat er daar nog een klein bestem mingsplan moet bijkomen". Ook wees de heer Van Waes nog op het beroep van de gemeente dat bij de kroon loopt over de opslag van twee gulden per vierkante meter industrieterrein, die Borsele claimt voor bovenwijkse voorzieningen „Daarbij denken we onder meer", al dus de heer Van Waes, „aan hectares groen ter bescherming van Nieu' dorp, Borssele en 's-Heerenhoek, be schermende maatregelen voor het landschap en vergroting van het voor zieningenpakket. Want dat laatste is te laag in onze gemeente, da's duide lijk". Commissie Oud-papieractie De leden van de voetbalvereniging 'SC Stavenisse' maakten onlangs een rondgang door de gemeente om oud papier op te halen. De opbrengst was m6Q kilrwrom VOGELTENTOONSTELLING 'DE VOGELVRIENDEN' OUD-VOSSEMEER In café Sapa- rof hield de Oud-Vossemeerse vogel- lioudersvereniging 'De Vogelvrienden' een vogeltentoonstelling. De tentoon stelling werd vrijdag geopend door wethouder van culturele zaken, de heer A. J. Scherpcnisse, die namens het gemeentebestuur van Tholen ver tegenwoordigd was. De heer Scherpe- nisse prees het bestuur van 'De Vogel vrienden' voor het initiatief om zo snel sedert de oprichting al een ten toonstelling te houden. De heer I. van Daalen, voorzitter van De Vogelvrienden, dankte daarna alle medewerkenden aan de tentoonstel ling, in het bijzonder de beide keur meesters. de heren De Waal uit Ho- gerheide en Suikerbuik uit Wouw. Voor de tentoonstelling waren ruim 200 vogels ingeschreven De uitslagen luidden: generaal kampi oen: P. Stuijts, 89+ pnt: kampioen kanaries: I. van Daalen, 89 pnt; kam pioen balkparkiet: B. Veraart, 88+ pnt; kanpioen gladkop: I. van Daalen, 88 pnt; kampioen groenvink; I. Potap- pel, 88 pnt, eerste prijs; kampioen ka narie groen: K. Voshol, 88 pnt, zesde prijs; kampioen kanarie agaat: L, Ber- keij, 88 pnt. eerste prijs; kampioen ka narie goud-Isabel: I. Potappel, 88 pnt, eerste prijs; kampioen borduur- kanarie: K Heijboer, 88 pnt, eerste prijs; kampioen wildzang kanarie: J. Neele. 88 pnt. eerste prijs; kampi oen Goudagaat: L. Berkeij, 88 pnt, tweede prijs: kampioen Oranje Isabel: J. Vaders. 88 pnt, 2e prijs: kampioen kanarie-wit: L. Berkeij, 88 pnt. 2e prijs kampioen kanarie-isabel; J. Neele, 88 pnt, 2e prijs; kampioen kanarie-agaat-: I. Potappel, 88 pnt, 2e prijs. Over het onderwijs, een van de meest besproken zaken in Borsele vertelde de heer Van Waes dat binnenkort de benoeming te verwachten is van commissie die een raamprograr van mogelijkheden voor het onderwijs zullen' opstellen. „Die commissie zal bestaan uit deskundigen van buiten de gemeente, aldus de heer Van Waes. -Zij zullen onder meer de mogelijkhe den bestuderen van een integratie van het kleuter- en basisonderwijs, de vor ming van een streekschool en de samenwerking van openbaar en bij zonder onderwijs". „In ons denken en werken als ge meentebestuur gaan we er zonder meer van uit dat het industriegebied een gegeven is. Maar we gaan er evenzeer van uit dat er geen Sloc 2. ten oosten van Borsele moet komen",] zo stelde de heer Van Waes duidelijk.: ..Het huidige industriegebied is nog' niet voor een derde volgebouwd. Ge-' zien de ontwikkeling van de laatste jaren achten we het dan ook volstrekt niet nodig om een tweede industriege bied te gaan aanleggen". Tijdens de gedachtenwisseling met het gemeentebestuur informeerde de heer Don of er een verfijningsregeling be staat voor gemeenten met de proble men als die van Borsele om een hogere uitkering uit het gemeente fonds te krijgen. Die is er echter niet. De heer Don noemde het „een onaan vaardbare situatie", dat Borsele als artikel 12-gemeente moet trachten om met te weinig financiële middelen de problemen op te lossen. Collecten Vragen aan gs over verhuizing huishoudschool naar Zierikzee GOES Het PvdA-statrnlfd N. l-'llius heeft gedeputeerde staten vragen ge steld over de mogelijke verhuizing van de protestants christelijke huishoud school in Haamstede naar Zierikzee. I A an deze verhuizing werd melding ge maakt tijdens ren ouderavond van de j school. Statenlid Filius vraagt gs nu of zij van die mogelijke verhuizing naar het pand van de hluslioudschool 'Prinses Juliana' kennis hebben genu- „Aangezien nog geen tien Jaar gele den ec nieuwe school in Haamstede j werd gebouwd en beide scholen wor den beheerd door de ZLM, vraag Ik mij af. of er geen sprake is van een vreem- dj ond-rwijssituatie bij het L.H.N.O. op Schouwen-Duiveland. te meer daar in Bruinisse een christelijke huishoud school aanwezig is. Zal deze overplaat sing niet tot een splitsing van de schooi in Zierikzee leiden", is een vraag van hel PvdA-stat.eniid. Vert'.er wil hij van het college weten of men niet van mening is dat de mo gelijkheden van de school in Zierik zee verkleind worden ln verband met d^ daar aanwezige Inas en OVB-ople: ding-.i. Het statenlid vraagt zich af of deze ontwikkeling onderwijstechnisch verantwoord is. Dc laatste vraag van PvdA-er Filius: „Kan uw college slappen ondernemen hetzij bij de betrokken Instellingen, hetzij bij het betrokken ministerie, dat de uiteindelijke goedkeuring moet ver lenen. Dit alles dan in het belang van het tot nu toe ged functionerende L.H.N.O. In iZerlkzee". 'Motivatie' van actiegroep ook in winkel verkrijgbaar GOES De nieuwe uitgave van de actiegroep Oosterschelde Open, 'Moti vatie Oosterschelde Open,' is verzon den aan de leden van de commissie- Klaassesz, de regering en in het bij zonder minister Westerlerp van ver keer en waterstaat, de vaste commis sie voor verkeer en waterstaat van de tweede kamer, de voorzitters van de eerste en tweede kamer, provinciale i staten van Zeeland, Brabant en Zuid- Holland en diverse andere betrokke nen. Dc actiegroep brengt de motiva-j tie ook in een gebonden uitvoering op de markt. De prijs bedraagt ƒ4. De ringband map wordt, zover de voorraad st.rket. verkocht voor 7,50 per stuk. Overi- gens is de motivatiemap niet de enige uitgave van de actiegroep in dc de cembermaand. Maandag komt ook de plaat met daarop het Oosterschelde- lied in de handel. De plaat kost 5.25. i De baten komen ten goede aan het werk van de actiegroep. In Goes.) Middelburg, Vlissingen en Zierikzee i zijn diverse verkooppunten. Ledenvergadering AR kiesvereniging Zierikzee ZIERIKZEE De AR-klesverenigïng j 'Nederland en Oranje' te Zierikzee hield dezer dagen haar algemene ie-] denvergadering onder voorzitterschap van de heer P. G. Rotte. Na de opening gaf de voorzitter eenl overzicht van de politieke situatie van] thans, bezien vanuit het beginsel van de christelijke politiek en in het bij zonder vanuit die van mr. G. Groen van Prinsterer. Tevens werd vastge steld de concept-lijst van de kandida- j ten voor de komende verkiezingen voor de provinciale staten. Ook werd goedgekeurd de samenwer-j king tussen SGP, CHü en AR in de: 'Protestants christelijke federatie' die in de komende verkiezingen voor de] gemeenteraad weer met een gezamen-! lijke lijst uitkomen. De thans zittende i raadsleden -zegden toe zich weer be schikbaar te stellen. Gememoreerd werd tevens dat de AR Partij komend j jaar 95 jaar bestaat. De vergadering werd besloten met dankgebed, door wethouder C. Bij de Vaate. KROTWONINGEN C. DEVRLOO OMRUILEN TEGEN GEMEENTEWERKPLAATS; DOEL: WOONKERN AANZIENLIJK VERBETEREN BURGEMEESTER HOKKEN: „HET IS EEN STEEN PUIST IN DE GEMEENTE" BRUINISSE De gemeenteraad vz Bruinisse heeft vrijdagavond met vier] tegen twee stemmen besloten de tot berging verbouwde krotwoningen van1 de heer C. Deurloo aan dc Kerkstraat om te ruilen tegen de gemeentewerk- plaats met het doel dit gedeelte van] de woonkern aanzienlijk te verbeteren., Tegen stemden de heren M. J. van dei Velde (alg. bel.) en M. Boller (peg).] Raadslid Van de Velde kon ook zijn stem niet geven aan het voorstel om van de CV Gebrs. Van 't Verlaat een directiekeet aan te kopen. Deze beslui- ten werden genomen nadat de raad geruime tijd in besloten zitting was I Raadslid H. Groeneveld (peg) zei blij i te zijn met bet initiatief om de rotte plek in de Kerkstraat weg te snijden, i Hij vroeg zich wel af, of het offer niet te groot is. Volgens de heer Groene-1 veld komen er ook nog flink wat bij-1 komende kosten bij. Mevrouw A. J. van Leeuwen-Sieling (alg. bel.) vond' dat de heer Deurloo er bijzonder goed I van afkomt. Raadslid M. J. van del Velde vond dat de Van Hertsbeke- straat op een veel goedkopere manier kan worden ontsloten. Burgemeester; G. Hokken zette in een lang betoog uiteen, dat verbetering van de Kerk straat af vijf maal te beginnen ir. 1962 in de raad is geweest en dat men nu eindelijk een kans krijgt om) net tot uitvoering te brengen. „Het iv een steenpuist in de gemeente", aldus burgemeester Hokken. Raadslid Van de Velde zei zich wel; met de aankoop te kunnen verenigen.! maar de gedzichte van ontsluiting verbinding Bergstraat en Kerkstraat, en ontsluiting Hertsbekestraat als een financieel niet haalbare zaak le| zien. Het verzoek van de raad om na der beraad bleek ook niet de oplossing j te brengen, zodat op verzoek van de] heer Groeneveld in besloten zitting werd overgegaan. Bij de ruiling zal de heer Deurloo als toegiften krijgen, een bedrag van 5000.- voor de bouw kosten van een garage bij zijn woning, in de Oudestraat, een perceel om niet aan de Kerkstraat ter grootte van 250 m2 voor de bouw van een ééngezins woning, wat. aan hem blijft, alsmede] het padvinders-gebouwtje dat op het; terrein van de gemeente werkplaats staat. Met het verloren gaan van dit gebouwtje en om aan de wens tege-j NAAR ALLE WAARSCHIJNLIJKHEID: Collecten, Op zondag 11 november bracht de extra collecte, gehouden in de hervormde kerk te Stavenisse 445,84 en de gewone collecte ƒ214,891 op. De opbrengst voor het bejaarden fonds (maand oktober) bedroeg: f 380,55. Aan giften werd ontvangen 235,—. IN VERBAND MET CONCENTRATIE GOES De leraressenopleiding voor1 naald- en kookvakken aan de Vak school voor meisjes in Goes wordt naar alle waarschijnlijkheid binnen een paar jaar opgedoekt. Burgemeester mr. F. G. A. Huber zei dat vrijdagmiddag tegen de leden van de Zeeuwse PvdA- en D'66-statenfracties, die een werkbe zoek aan Goes brachten. De opleiding voor naald-, en kookvakken (de enige In Zeeland) staat op de nominatie te verdwijnen, omdat het ministerie streeft naar concentratie. Nederland telt momenteel nog zo'n zestig van dit soort opleidingen- De bedoeling is. dit aantal tot zeven te rug te brengen. Ze gaan volgens de plannen op in de instituten voor lera renopleiding 'nieuwe stijl'. Als het al lemaal doorgaat, moeten de Zeeuwse meisjes (de opleiding in Goes wordt] op het ogenblik door ongeveer hon-( derd leerlingen gevolgd) voortaan naar Tilburg of Rotterdam. In deze; steden start al in 1974 een opleiding huishoudkunde. In het lunchcafé 'Het Stadhuis' be spraken de statenleden bijna drie uur; een aantal Goese problemen, met het college van b. en w. en vertegenwoor-j digers van enkele gemeenteraadsfrac ties. Het onderwijs nam daarbij een: belangrijke plaats in. De progressieve statenleden oorspronkelijk zouden ook de leden van de ppr aan de excursie deelnemen, maar zij waren i echter verhinderd) werden vrijdag-1 middag met twee heel duidelijke wen-: sen van Goes op onderwijsgebied ge-! confronteerd. Wethouder L. H. Roose! hield een vurig pleidooi voor de stich ting van een avond-MTS en een LEA-j O-school in de Ganzestad. De heer! Roose maakte duidelijk, dat de leao-| school in Vlissingen (opgezet als streekschool) van weinig of geen bete-! kenis is voor de Bevelanden. Hij trachtte dat aan te tonen met enige: cijfers. Van de 225 leerlingen die de; ieao-school in Vlissingen bezoeken,! zijn er slechts 6 afkomstig van de' Bevelanden, zo wist de wethouder. Hij hield statenleden voor, dat er: toch veel behoefte aan deze vorm van onderwijs in de streek bestaat. Vol-| gens de heer Roose zou de stichting: van een leao-school in Goes dan ook; een uitkomst zijn Raadslid J. P. G. van Ooijen (eg): :ormuleerae een ander verlangen, dat sterk bij het Goese gemeentebestuur leeft: ,JSr moet een provinciaal or-! gaan komen met de vier grootste' gemeenten van Zeeland". Via dat orgaan zou er dan naar gestreefd moeten worden om hoger beroepsonderwijs naar Zeeland te ha-] len. De reactie van gedeputeerde mr.| J. P. Boersma was voorzichtig: „Ik zal het meenemen naar de provinciale] onderwijscommissie," zei hij. Eerder' al had wethouder Roose geconsta- teerd, dat er in Zeeland bepaalde leemten op het terrein van hett hoger beroepsonderwijs opgevuld moeten worden. Verder sprak de heer Roose er zijn teleurstelling over uit, dat het. Zeeuws Technisch Instituut in Goes zal verdwijnen. Wethouder L. H. de Leeuw gaf de statenleden enig inzicht in ce proble-' matiek rond de haven- en sluiswerken. Hij zette uiteen, dat Goes een sluis I van 14 meter breed nodig heeft. „Dat! is voor ons een belangrijke zaak, in verband met de verlangens van de] industrieën en met het oog op de werkgelegenheid." Burgemeester Hu-' ber gaf aan de hand van enkele voorbeelden uit de praktijk aan, hoe urgent die brede sluis voor Goes is- De heer De Leeuw kondigde aan. dat Goes binnen afzienbare tijd bij hetj provinciaal bestuur zai aankloppen! met het verzoek om een financiële; bijdrage voor de haven- en sluiswer ken. De wethouder lichtte de statenle- er in over andere planologi sche zaken. Zo herinnerde hij aan de! —enstadsproblematiek. en zette uit-] een dat Goes alle moeite doet om] daarbij inspraak mogelijk te maken.] In zijn betoog stipte de wethouder; ook nog even aan, dat de gemeente; Goes bouwgrond beschikbaar heeft voor 2500 woningen. Wethouder J. P. Lindenbergh gaf een] overzicht van de culturele voorzienin gen. Wat de plaatselijke voorzieningen i betreft, toonde hij zich beslist niet ontrevreden. De heer Lindenbergh] was minder tevreden over de relatie' ussen een Zeeuwse culturele raad mei 1 de Goese culturele raad. Hij vond, dat er een grotere binding tussen deze: beide organen tot stand moet komen. Da besprekingen werden vrijdagmid dag even onderbroken voor een be zoekje aan de televisietoren in Goes-, Noord. Aan bet eind van hun onder houd met het Goese college gebruik ten, de statenleden ae maaltijd inj hotel T)e Korenbeurs'. I moet te komen van de tennisvereni ging 'Bru ten' hebben b. en w. gedacht aan een clubgebouw voor beide ver enigingen nabij de tennisbaan aan de Dokter De Kockstraat, waarvoor men van de CV Gebrs. Van 't Verlaat een directiekeet kan kopen voor 3000.-. De transportkosten worden evenwel geraamd op 11.000,- en de heer Groe neveld zei dan ook liever naar een an dere oplossing te zoeken, wat hem werd toegezegd. In de volgende ver gadering zal men hierover een nader voorstel krijgen. Weinig moeite had de raad met het nemen van een besluit tot aanpassing van de huurovereenkomst voor de. ten- nishaan mede in verband met het be schikbaar stellen van een clubgebouw. Burgemeester Hokken deelde evenwel mede. dat het bestuur van de tenniv vereniging weigert de overeenkomst te tekenen omdat er volgens de overeen komst niet meer op zondag mag wor den getennist. In een ledenvergadering zal hierover een uitspraak van de leden worden ge vraagd. De burgemeester zegde toe de raad te zijner tijd van dit besluit in kennis te stellen, ren krediet van f 49242.- werd beschikbaar gesteld voor onderhoudswerkzaamheden aan straten in de zogenaamde oude nieuw bouw. Raadslid M. J. van de "Velde zei een kostenraming van de centrale dienst te hebben gemist. Hij zou ook graag in de Irenestraat tegelijkertijd een parkeerplaats aan willen leggen, terwijl raadslid M. Bolier vroeg dan ook de trottoirs ir. de Beatrixstraat te verbeteren. Burgemeester Hokken: „De mensen van de centrale dienst, heb ben het de laatste tijd te druk gehad om een begroting op te maken. V/e! is het in prijs opgegeven werk van het aannemingsbedrijf M. van der Velde en Zn. uit Bruinisse door de dienst na gerekend en aanvaardbaar gevonden". Het krediet in rekening-courant met de NV Bank voor Nederlandse gemeen ten werd voor 1974 vastgesteld op 300.000.-. Eervol ontslag als gemeen tearts werd verleend aan dokter J. N. Th. de Bruin. Tot zijn opvolger werd dokter F. J. J. Buitendijk benoemd. Op het binnenterrein aan de Acacialaan werd een perceel grond aan de heer S. J. P. Jumelet verkocht voor de bouw van drie aulobóxen. Orn de bouw mo gelijk te maken moest voor het vige rende bestemmingsplan een voorberei- dingsbesluit worden genomen. Een zelf de besluit werd ook genomen voor het recreatiegebied Bruinisse. Voor de se cretarie zal een nieuwe boekhoudma chine worden aangeschaft, waarvoor een krediet werd gevoteerd van 23644.-. Een krediet werd ook be schikbaar gesteld voor herbestrasing en aanleg van trottoirs in plan West- Raadslid H. Groenenboom vond het niet juist een voorstel hier/oor aan de raad te doen zonder dat men de kost prijs weet. Met de anderen zei hij niet tegen te stemmen omdat het werk geen uitstel gedoogt. Uilvoering Witle van Haemstede De koninklijke muziekvereniging "Wit te van Haemstede' houdt vrijdag 7 en vrijdag 14 december een donateursuit voering in de zaal van camping Duin rand' aan de Hogeweg te Haamstede. Er rijdt een gratis bus die om 19.10 uur vanaf het station te Haamstede vertrekt. De uitvoering wordt verzorgd door de drumband met een drietal nummers o.l v. de heer M. Post; de muziekvere niging zelf die o.l.v. de heer L. Horse- ling em zestal nummers ten gehore brengt en door de toneelgroep van de muziekvereniging 'Crescendo' uit Drei- schor met de opvoering van het blij spel De maandagochtend-ziekte'. Wim Schell en zijn Varianten verzorgen tot slot de balmuziek. De aanvang van de uitvoering is 10sa ii»r.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 39