Sempre Avanti' Sluiskil werkt aan Nachtoperatie' GOED HERSTEL TERNEUZEN-TEAM TIJDENS DUEL TEGEN GASTEL VLINDERHONDJES, SUCCESVOL FOKRAS VAN 'PICOLORA HOME' iremiere op 19 januari n gildehuis 1 mmmmn kolonel bosshardt "aar terneuzen zeeuwsch-vlaanderen eren] marlon brando in „the last tango in paris" Eet Smidts TARWEBROOD DE SMIDT achter cafe 'de bonte koe' te zuiddorpe klas D: Kapelle 2 - AZVV 3 (3). Rillandia 2 Zaamslag 2 (3), Sluis 2 - Tern. Boys 3 (1), Spui 2 - Steen 4 (2). 4e klas F: AZVV 4 Spui 3 (1), Cadzand 2 - Cadzand 1 (2), Corn Boys 5 - Tern. Boys 5 (2), Hoek 3 Tern. Boys 4 (2), Oostburg 4 - Zaamslag 3(3). Zondagvoetbal afdeling: le klas: Hoofdplaat - Patrijzen (1). Hulster- loo - IJzendijke (3), Lewed. Boys - Koewacht (2), Luctor - Schoondijke (1), Philippine - Aardenburg (1). Ria - Walcheren (1), Res. le klas- Honte- nisse 2 - Domburg 2 (1). Terneuzen 4 - Axel 3 (2), Vogelwaarde 2 - Breskens 3 (li; 2e klas A. Aarden burg 2 - Oostburg 2(1). Biervliet 2 - SDO 1 (2). Com Boys 2 - Graauw 1 12). Hontenisse 3 - Clinge 2 (2), Hoofdplaat 2 - Philippine 2 (1). Oostburg 1 - Groede 1(1). VOETBAL TUSSEN SCHELDE EN GRENS 3e klas A: Axel 4 - Vogelwaarde 3 (1), Clinge 3 - Terhole 1 (2), Honte nisse 4 - Graauw 2 (3), HVV 3 - Hulsterloo 2 (1). SDO 2 - Sluiskil 2 (3), Steen 3 - Corn Boys 3 Cl), 3e klas B: Aardenburg 3 - Koewacht 2 (1). Graauw 3 - Sluiskil 3 "(1), HVV 4 - IJzendijke 2 (3), Terneuzen 5 - Corn Boys 4 (1), Vogelwaarde 4 - Terhole 2 (1). 3e klas C: Breskens 4 - Walcheren 3 (1), Groede 2 - RCS 4 (1), Middelburg - Schoondijke 2 (1). Oostburg 3 - Vlissingen 5 (2), Zee land Sport 4 - IJzendijke 3 (1). FRITS BAKKER iTJOAG n NOVEMBER 1973 S.CISKIL De première zaterdagavond 10 januari in het Gildehuis ■idm met rasse schreden en daarom besteedt de Sluiskilse toneelvereniging yoprt Avanti' momenteel vele repetities aan haar 'Nachtoperatie'. Dit cd in drie bedrijven stond niet nummer één op het verlanglijstje van Sluiskilse toneelvereniging, maar spelerslekort dwong tot een ze- brtheperking. jil twee blijspelen wilden we nu xs eens wat serieus op de plan- la langen. Het uitgezochte stuk is ejüjk tweede keus. maar bij ge ls m voldoende spelers liet de te rats anders over. Dat is nu de nare moeilijkheid met e te kleine toneelclub: je bent ï£jd afhankelijk van de beschikba- bezetting. Telkens moet je je telken en moet er zo'n beetje ntgeknobbeld worden, of er .wel ge- roeg mennen en vrouwen zijn om ille gegeven rollen te laten vertol- bij de Sluiskillenaren aanbellen om ze persoonlijk te slijten. Met het geld dat we dan hopen te incasseren willen we 'Sempre Avanti' meer uit bouwen en willen we ondersteuning geven aan onze verdere activiteiten". In het kader van de promotie van 'Sempre Avanti' wordt er volgens Itje van Veen ook gedacht aan het organiseren van een verlotingsactie. SPEELDATA secretosse van 'Sempre Avanti'. anoim Itje van Veen, wil met bar uitlatingen duidelijk bestempe- 'a da-, Ésrce actieve leden steeds ulkom zijn. ..Natuurli jk moet men ei Riet denken, dat de groei van ;aze toneelvereniging stil heeft ge- slsan. Pas nog zijn er twee nieuwe leden bijgekomen. Maar het moeten I er meer worden". ijds is 'Sempre Avanti' tevens loende met 'net werven van as. ..We hebben bepaalde i klaar om meer steun en it van de plaatselijke bevol- ior onze toneelvereniging te len. Deze week worden onze kaarten door de drukken af i. Huis aan huis zullen we Buiten de première op zaterdag 19 januari zijn er nog drie speeldata door 'Sempre Avanti' vastgelegd en het is niet onmogelijk, dat er nog twee zullen volgen. Op zondagavond acht uur wordt het toneelspel 'Nacht operatie' geschreven door Jan de Beer van Belver, nogmaals voor Sluiskil opgevoerd. Een speciale be jaardenvoorstelling wordt zaterdag middag 26 januari 's middags om twee uur in het Gildehuis gegeven. De Katholieke bond van bejaarden en gepensioneerden in Sas van Gent kan dit 'Sempre Avanti'-stuk zater dag 2 februari in 'De Speye' zien. Itje van Veen vertelt, dat er ook besprekingen zijn om 'Nachtopera tie' in het bejaardenhuis van West- dorpe ten tonele te brengen. Om enig idee te krijgèn waarover de nieuwe toneelproduktie van 'Sem pre Avanti' handelt, schetst secreta resse Itje van Veen in het kort de inhoud. „Het verhaal speelt zich in een Nederlands streekziekenhuis af. Een chirurg gaat naar de zin van zijn vrouw veel te veel óp in zijn werk. Zij doet alle moeite om hem dit aan zijn verstand te brengen. Maar dat lukt haar niet. Ze groeien eigenlijk wat uit elkaar. Op zijn werk denkt de chirurg ook meer begrip te vinden bij een ver pleegster. Pas als hij zi.jn vrouw op de operatietafel ziet liggen, iets waarop hij niet voorbereid was, krijgt hij een black-out en consta teert hij zijn tekortkomingen". ROLBEZETTING De regie van het toneelspel 'Nacht operatie' is in handen van Richard van Cleemputte. Hij heeft al vaker de regie gevoerd in stukken van 'Sempre Avanti'. Over de repetities van het nieuwe stuk is hij zeer t .reden. „Vooral de laatste paar keren gaat het erg goed. We werken er in elk geval allemaal met plezier aan", aldus Richard van Cleemputte. In de rolbezetting treffen we beken de Sempre Avanti-spelers aan. zoals Etienne Wille (chirurg Paul van Haaften). Arthur van de Caiseijde (administrateur Henk). Leyde Wille (operatiezuster Aalders). Itje van Veen (Lida van Haaften), Kees Horst (dokter Lente), Freddy de Meijer (tuinman Janus van Dijk) en Lies van Doeselaer (verpleegster Le- nie Verschoor). Axel moet de toch wei lastige uit wedstrijd tegen Meto zonder al te veel kleerscheuren kunnen doorko men. De derby Vogelwaarde - Honte nisse kan heel wat. spanning opleve ren maar wij geven de thuisploeg toch iets meer kans op de twee punten. Breskens krijgt Goes op be zoek. Het weer optreden van Henk Fenijn zit er waarschijnlijk nog niet In 4H moet Clinge afstand bewaren van Jong Ambon door Domburg te verslaan. Sluiskil is waarschijnlijk kansloos bij Zierikzee maar toch is er een opgaande lijn zichtbaar in het spel van de Zeeuws-Vlamingen. Biervliet (bij Noormannen) en Corn Boys (bij Zeeland Sport) kunnen met een gelijkspel tevreden zijn. ZATERDAGVOETBAL In de 3e klas stuurt Tem. Boys het bezoekende Sleeuwijk met lege han- d.n naar huis, De Terneuzenaren komen daardoor meteen op een iets betere plaats in de middenmoot. Hoek is zeker niet kansloos bij SSC '55. AZVV speelt zaterdag de lastige uit wedstrijd tegen Krabbendijke. De ilaars moeten eigenlijk winnen want VVN zal zeker geen steek laten vallen tegen Chrislandia. Prognoses: Zondagvoetbal res. 2e klas B: HVV 2 - Baronie 2 (1), Terneuzen 2 - Bavel 2 (1). 3e klas D: Axel 2 - Vlissingen 4 (3), MOC 2 - Terneuzen 3 (1). Steen 2 - RCS 2 (1). Breskens 2 - Goes 2 (1). Zaterdagvoetbal afdeling: le klas: Zaamslag - Brouwershaven (1), 2e klas B: Kloetinge 2 - Spui 1 (2), Tern. Boys 2 - Hoedekenskerk6 1 (1), Yerseke 2 - AZVV 2 (2); 3e ÖiEüZEN Terneuzen heeft zich zaterdagavond uitste- t-a hersteld na de zware nederlaag bij Cluzona. Het gaat er •Sas meer naar uitzien dat Terneuzen aan het eind van dit 'och zeker de titel 'meest wisselvallige ploeg .in de 2e voor zich zal opeisen. De beste wedstrijd (NOAD thuis) -■*%>. week later bij Cluzona opgevolgd door de slechtste. een week later scheelde het niet veel of de rood-zwarten -barnet de volle winst terug uit Gastel. ^sp°!L?ItVV' een van c'e Steen opgeklommen tot net onder - wie nnt,Jemeuzen en met cle kopgroep. Zondag krijgt Steen e durven we HVV '24 op bezoek. Een wedstrijd Tn ?uis°ve^w'nn'ng te die zal beslissen wie er voorlopig in oe derde klas is de top blijft meespelen. o van het 7 dlnsdf?. 27 november komt kolonel A. M. Bos- T^xUnskerk hnnrti^ e''s in Amsterdam naar Terneuzen. In de mijn leven'^eirSiaV0.nÜ,s om haIf acllt een lezi"£ over 'de -,A'(r Amsterdam' u u -? Bosshardt is al 25 .jaar werkzaam in haat werk ten h; heilsofficier verricht ze hier 'met hart en k tcn ns'e van mensen in nood. Zowel het Oostburg Lede'theater als het Luxortheater in Terneuzen heb ben deze week de zelfde films gepro grammeerd. Van zaterdag lot en met dinsdag draait de al veel be sproken produktie 'Last lango in Paris', waarin filmster Marlon Bran do in liefdesperikelen geraakt. Een man en een meisje komen el kaar op een wintermorgen bij toeval tegen in een leegstaand pand. ergens in Parijs. Zonder de minste belang stelling voor eikaar lopen zij door de vertrekken. Schijnbaar zonder be langstelling, want ineens schiet een liefdesvonk over en weer en een hartstochtelijke vrijpartij volgt. Ze ontmoeten elkaar vaker, maar afge sproken is nooit over eikaars verle den of heden te praten. Buiten hun ontmoetingen om leven Paul en Jeanne een eigen leven. Jeanne staat op punt van trouwe met een Jong cineast en Paul radeloos omdat hij nog steeds nit weet waarom zijn vrouw Rottu ee einde aan haar leven maakte. Twe huwelijken staan in deze film tcgei over elkaar. Het ene, dat nog moe beginnen en het andere da', pas afgelopen is. Hun verhouding gaat tenslotte op in de draaikolk van de laatste tango. Voor de kinderen wordt als zondag matinee om vier uur een avontuur van de warme bakker Nieuwe Diepstraat I T I! It SEIZEN van Pippy Igmgkous vertoond. De Iiiin heet 'Pippy gaat van boord'. IHppf be luit me', met haar vader mee- naar Amerika te gaan. Zij blijft in villa 'Kakelbont' bij haar vriend jes Tommy en Anika Mei zijn dne e-n zetten ze weer heel wat plannc t.ji ■- in elkaar, die stuk voor stuk voor deining zorgen. m\ -/ Marja en Herman van Dijk met hun papillons. de vlinderhondje!,. ZUIDDORPE .Mijn vrouw was altijd al gek op poedeltjcs. Op een goeie dag heb ik toen in Eindhoven een zilvergrijsje ge kocht. We hebben "m nog steeds, al twaalf jaar. maar hij is nu blind. Maar het bleef niet bij die ene. Er kwam een witje bij en een zwartje en een bruintje en zomaar door. Toen was het hek heleiyaal van de dam en zijn we samen met het fokken van poedcltjes begon- Herman van Dijk. eigenaar van 'De Bonte Koe' op de driesprong bij Zuiddorpe. herinnert zich hel ontstaan van hun kennel 'Picolo- ra Home' (afgeleid van het Itali aanse woord voor schoothondje) in 1961 nog goed. Achter het taplokaaltje van café 'De Bonte Koe' begint direct een wereld van rashonden. De speci fieke rassen, die 'Picolora Home' met succes fokt, zijn Yorkshire terriers. King Charles spaniels, pikinezen maar vooral de weinig voorkomende Papillens, ook we! vlinderhondjes genoemd. „Vrij constant hebben we zon zestig honden in huis. Meeste vraag is er momenteel naar onze papillons". vertelt Marja van Dijk- die heel wat met de tiental len honden heeft te stellen. Afge lopen week nog heeft ze twee slapeloze nachten gehad, omdat zowel een papillon als een Yorks hire terrier moesten "bevallen'. .Je moet die dieren in zo'n situa tie helpen. Meestal draait het op een keizersnee uit. want de tere papillons hebben het daar erg zwaar mee". De huiskamer van net echtpaar Van Dijk lijkt met alle pasgebo ren hondjes op een grote kraam kamer. Op drie plaatsen staan kisten, waarboven voor de warm te lampen zijn gehangen, want het zijn maar hondse hoopjes om te zien. Twee papillons van elk één ons en twee Yorkshires van elk 130 gram. OUD RAS Van de zeer aanhankelijke en bijzonder bewegelijke papillons vertelt Herman van Dijk: „Het zijn hondjes met een heel gevoe lig karakter. Ze hangen aan de baas of bazin. Je moet beslist geen papillon houden wanneer je van plan bent vaak weg te gaan want dan kwijnt-ie onherroepelijk weg". Volgens Herman Dijk is Epagneut Papillon 'een heel oud Belgisch ras'. „Deze hondjes kwam je vroeger veel meer te gen. Op schilderijen van Breughel staan ze nogal eens afgebeeld. Heel langzaam zijn enkele ken nels dit ras weer aan het terug- fokken. 'Picolora Home is samen met een Friese kennel de enige die papillens fokken Bij toeval is Herman van Dijk een papillon tegengekomen, toen hij weer eens op stap was voor een nieuwe honde-aankoop voor zijn vrouw ,-ln de krant las ik dat er een King Charles, een teefje, te koop was. Bij die men sen zag ik zo'n vlinderhondje op de bank liggen. Na wat praten heb ik ze toen alle twee gekocht. In een plaatsje bij Brussel heb ik tenslotte ook een reutje te pak ken gekregen. Bij een oude man ■van tachtig, die zijn hele leven al papillons had gefokt" KAMPIOENSCHAPPEN Sinds 1971 hebben Marja en Her man van Dijk deze vlinderhond jes in de fok. Tot nu toe boeken zij met dit ras de ene na de andere schoonheidsoverwinning op internationale en nationale ky- nolcgische wedstrijden. Vooral me: hun prachtexemplaar Nappie van Picolora Home oogsten zij aan de lopende band lauweren. Afgelopen weekeinde keerde Her man van Dijk terug van een wedstrijd in het Duitse Wiesba den. Nappie werd kampioen en internationaal kampioen van Duitsland in zijn ras. Andere resultaten waren voor Nappie: Namen: eerste excellent en beste in zijn ras. Leeuwarden: kampioen en beste van zijn ras. Brussel: tweede excellent. Den Bosch: eerste excellent. Rijssel: eerste excellent en reserve kam pioen. Dor'.muna: eerste excel lent. Kortrijk: kampioen, Antwer pen: tweede excellent- Zutphen: tweede excellent. Amsterdam: viermaan excellent. Ook de papil lons Fiffy, Vlady en Vega van Picolora Home vallen steeds in de prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 35