Reimerswaal krijgt commissie voor het midden-kleinbedrijf Enhar Prisma 'Sport Steunt Zonneveld' met lading geschenken langs tehuizen M.-Zeeland zilver-mode Hallo, hallo. Denkeven mee, win ÏOOO gulden in onze november-ronde. Zeilers fel tegen heffing vaargeld op Braakman-kreek Voorwaardelijke hechtenis en geldboete voor rijden zonder geldig rijbewijs 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SSZ-BESTUUR DEELDE RUIM f25.000,- UIT GOES Met bestuur van de stichting Sport Steunt Zonneveld is woensdag traditiegetrouw als een soort Sinterklaas langs een aantal Zeeuwse tehuizen voor geestelijk en/of lichamelijk gehandicapten getrokken. Dat deed dat be stuur. onder leiding van voorzitter O, Westcrwcel niet voor bet eerst. De stich ting 'Sport Steuntviert dit jaar het twintigjarig beslaan. Alle tehuizen kregen daarom vorig jaar al een extraatje van 15(10.-. Dit j3ar deelde het SSZ-hestuur ongeveer 25.000,- uit. Geld. bijeengebracht door sportlui, ten bate van gehandicapte kinderen. Deze noemde het bewonderenswaardig dat SSZ nu reeds 20 jaar lang geld bijeen brengt voor een aantal Zeeuw se inrichtingen. Voorzitter Westerweel benadrukte in zijn toespraak dat men in al die tijd niet alleen veel heeft gegeven maar bij het aanbieden van de geschenken ook veel heeft ontvan gen met de gezelligheid en dankbaar heid die het bestuur bij hel. aanbieden van de geschenken ontmoette. Vervolgens bood hij het hoofd van "De Windroos', mevrouw T. van Gel der-van Roon. een enveloppe - 500 gul den van de in totaal ruim 1800 gulden, die et dagverblijf dit jaar mag beste den, aan. Dit. bedrag is bestemd voor de sinter klaasviering. terwijl het resterende geld gereserveerd blijft voor vakantie reisjes. „Het doet ons genoegen dat we hier VOORZITTER WESTERWEEL: „TWINTIG JAAR TERUG NOG f 1.643,58 ALS OPBRENGST EN NU AL DERTIG MILLE" Om twee uur stapte de SSZ-delegatie, aangevoerd door voorzitter Wester weel en verder bestaande uil. de heren J. P. Ie Due, J. Simonse jr., P. Melse en J. Kamermans, Huize Den Borg in Goes binnen. Daar wachtte een groot aantal pupillen samen met geneesheer-directeur A. F. R. van Op- dorp 'de Sinterklazen' op. Dokter Van Opdorp: „Ze werken eingenlijk een heel jaar door om één moment dat geld kwijt te kunnen. Dat is prachtig. Het is trouwens nog mooie men bedenkt dat er de laatste töjd steeds meer belangstelling van buiten af komt voor Den Berg. Ook Leger des Hells bijvoorbeeld is actief voor ons". De geneesheer-directeur van Huire den Berg wees erop dat er al sinds jaren een goed contact, be staat tussen de Stichting "Sport Steunt...' en Den Berg. „En dat is echt geen sleur geworden", vond de heer-directeur. SSZ-voorzitter Westerweel reageerde zo: „We stellen het enorm op prijs 'dat u ons op een zo prettige manier hebt willen ontvangen. Het bewijst dat ook u waardering hebt voor ons werk en dat vinden wij fijn. De stiohting werkt nu sinds 1953 en er is ons weieens de vraag gesteld of ons werk eigenlijk nog zin heeft. Ik kan daarop maar één ding zeggen: oliekraan is al bijna dicht en als het zo doorgaat zal ook de subsidiekraan van de regering nog wel dicht gaan en dan komt, geloof ik, onze gift aan de tehuizen best van pas". Duurder Voorzitter Westerweel somde even op: „Ik geloof dat liet erg goed gaat met de stichting als je bekijkt dat in liet eerste jaar 1643,58 ophaalden en nu al boven de ƒ30.000,- zitten. Dat moest ook wel natuurlijk, want ook de cadeaus die we bij ons hebben zijn duurder geworden". De heer Wesl.erweeel had een bedrag van ƒ4500,- bij zich voor Huize Den Berg. Dat geld wordt gereserveerd voor de aanleg van een zwembad. Dat bad kost 13.850,- en de Stichting 'Sport Steunt...' neemt dat bedrag vol ledig voor haar rekening. Ook vorig jaar kreeg Huize Den Berg al 4500,- voor het zwembad. Secretaris-penning meester Le Due: „Volgend jaar vullen we de hele zaak aan tot 13.850,- en dan kunnen we rustig zeggen dat SSZ dat gehele bad heeft gefinancierd". Bij Den Berg was men daarvoor dank baar. Geneesheer-directeur Van Op- dorp stelde: „En daarom is het eigen lijk logisch dat de heer Le Due bad straks met een fraaie duik komt openen". De geneesheer-directeur be dankte het SSZ-bestuur trouwens ook nog maar even voor die gift van 1500,- van vorig jaar. Afgelopen zo mer hebben verschillende afdelingen van Den Berg van dat geld een vrolij ke vakantie gehad in Halsteren. Dok ter Van Opdorp wees ook nog even op het gebruik van de strandhuisjes bij Oostkapelle, ook al een zaak, die mogelijk werd door toedoen van de stichting. Die woorden van dankbaar heid werden onderstreept door de voorzitter van het oudercomité van Den Berg, de heer D. Dokman. Hij woonde de bijeenkomst, in de huiska mer van het Goese tehuis, bij met een ander lid van het comité, de heer P. J. Edens. Twee pupillen van Den Berg, Sascha van Hensbergen en Emicl van der Zande, namen de cheque van ƒ4500,- van SSZ-voorzitter Westerweel in ont vangst. Van dokter Van Opdorp kre gen ze beiden een koekje en dat vonden ze eigenlijk nog wel het leuk ste. Later op de middag bezochten de SSZ-bestuursleden ook het dagverblijf He Windroos', Vijvervreugd en Kin derzo rg in Middelburg en 's avonds was het bestuur van Zonneveld in Oostkapelle. De verdeling van de gif ten ziet er zo uit: De Sterre Sluiskil kreeg 3500,- (gereserveerd voor de bouw van een zwembad in Cinge) Vijvervreugd kreeg ƒ3250,-, Iepenoord kreeg 1000,- dagverblijf "De wind roos' kreeg f 1500,- Zonneveld kreeg 6000, Kinderzorg kreeg 4.00, De Windroos Na het bezoek aan 'Den Berg* reisde het voltallig bestuur van Sport Steunt Zonneveld naar Middelburg, waar mien eerst het dagverblijf De Wind roos' bezocht. Hier werd men na mens de verpleeg- en rusthuizen ver welkomd door hoofd algemene zaken, A. Karman. ADVERT F. KTrp. PRISMA v echt zilveren dameshorloge met zilveren* band 193,- Zilveren horloges verkrijgbaar va. 155,- mee weer enkele zonnestraaltjes kun nen geven aan de pupillen", zo voegde de heer Westerweel er bij de aankle ding toe. Mevrouw Van Roon zei jn haar dankwoord dat men bij Windroos' ontzettend blij was Sport Steunt Zonneveld ook dit jaar weer bij het dagverblijf kwam. Vervolgens voerde de 'geschenkenreis' van Sport Steunt Zonneveld' naar de recreatiezaal van Vijver-vreugd', Hier memoreerde voorzitter Westerweel ten overstaan van onder anderen ge- neesheer -irecteur S. Hottentot, en di rectrice zuster P. N. van der Gaag de geschiedenis van SSZ. De voorzitter van Sport- Steunt. Zon neveld noemde het fantastisch dat Vijvervreugd', zelf gaat proberen om via verschillende acties 100.000 gulden bijeen te brengen voor de bouw van een eigen vakantiehuis. „Het is een hele opgaaf. Ik hoop dat u slaagt". De heer Westerweel maakt bekend dat Vijvervreugd' met de depen dance Iepenoord met. het saldo van vorig jaar nu in totaal zo'n 6600 gulden tegoed heeft. Dit bedrag wordt door Sport Steunt Zonneveld gereser veerd voor het vakantiehuisproject. Geneesheer-directeur Hottentot beves- ADVERTENTIE) Opgelet,'t gaat deze keer om uw kleurgevoel. Als ik Enka zeg, zegt u zeem, of spons, kan ook. Sponsdoekje? Is ook goed natuurlijk. Maar denk nu eens in't oranje. Oranje boven, maar hij doet z'n werk onder, op de vloer haha. Hoe heet die vochtslurpende oranje Enka doek die alle dweilen de loef afsteekt? Neenee, niet Enka Wissewas, die is trouwens blauw. Nou? Nooit over de vloer gehad thuis? Jammerjammer. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag. Weet u 't? Dan voor i december uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- merk met®. Precies als hieronder.Merken zonder® tellen niet mee! Bij uw antwoord ook"een Enka slag zinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met 1000 gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. Rembrandlslraat 26, Zallbommol. Slagzin: Niet alleen voor glanzend houtwerk en krlstalholdor glas, ook voor het huishoudbudget komt de Enka-zoomvan pas. tigde in zijn dankwoord aan het Sport Steunt Zonneveldbestuur dat de activiteiten nog wel degelijk zin hebben, aangezien door de strenge eisen voor hot gebruik en de beste ding van de verpleeggelden juist de zaken voor recreatie en ontspanning niet meer gefinancierd kunnen wor den. „Met uw bijdrage voor het vakantie huis kunnen we zeggen dat we al een mooi stuk hebben", aldus de heer Hottentot tot de SSZ-bestuursleden. daarnaast bracht de geneesheer-direc teur een bijzonder woord van dank aan voorzitter Westerweel, die hij complimenteerde met zijn doorzet tingsvermogen om het werk van Sport Steunt Zonneveld 20 jaar draai ende te houden. Na Vijvervreugd bezochten de be stuursleden 'Huize De Veerse Singel' te Middelburg, waar de geschenken voor de verschillende instellingen de vereniging Kinderzorg officieel werden aangeboden. Dat gebeurde in een van de paviljoens temidden van een deel van de pupillen van 'De Veerse Singel'. Kinderzorg kreeg dit jaar 4.000 gul den, waarvan 1.000 guldien wordt gere serveerd voor het nieuwe vakantiehuis op Schouwen. De overige 3.000 gulden is door Sport Steunt Zonneveld op verzoek van Kinderzorg besteed aan de aankoop van onder meer een tweetal naaimachines voor het meis jeshuis, een televisietoestel, een pla tenspeler. pottebakkersbenodigdheden e.d. Als eerste bracht het hoofd van De Veerse Singel', de heer H. F. Sport. Steunt Zonneveld dank voor de ge schenken, wat later werd aangevuld door een tweetal pupillen, die voorzit ter Westerweel namens heel Kinder zorg twee beeldjes aanboden. Direc teur G.' J. de Jager voegde daaraan toe dat men het geweldig vond dat de heer Westerweel zich nu al twintig jaar onafgebroken inspant voor Sport Steunt Zonneveld. lomevdd Als laatste- instelling bezochten de be stuursleden van SSZ, vergezeld van hun echtgenoten, 's-avonds het zeehos pitium 'Zonneveld' te Oostkapelle.' Voor deze inrichting had men 6.000 gulden bescliikbaar, waaraan voorzit ter Westerweel 1550 gulden overhan digde voor de ponyclub, de padvinde rij en de bibliotheek. Van het andere geld was 'Zonneveld* reeds in het bezit gesteld van een filmprojector met toebehoren. Bij him laatste bezoek werden de SSZ-bestuur- ders toegesproken door geneesheer directeur H. A. Roebers, die voorzitter Westerweel voor zijn 20-jarig voorzit terschap een door de pupiliep ge maakt schilderij aanbood. Voor me vrouw Westerweel waren er bloemen. Het cestuur van Sport Steunt Zonne veld bij het bezoek aan dagverblijf 'De Windroos' te Middelburg. Voor zitter C. Westerweel stelt het hoofd van het dagverblijfmevrouw T. van Gelder-van Roon in bezit van een en veloppe met inhoud. (ADVERTENTIE) Nederland krijgt weer zijn eigen missaal! Binnenkort-begin december-ver- schljnt het nieuwe Nederlandse missaal. Alle lezingen en gebeden van de zon- en feestdagen, 120 pagina's privé gebeden, 138 Nederlandse liederen en beurt zangen, 5 Nederlandse en 5 Gregoriaanse missen, etc., 1024 pagina's. Nu bestellen bij uw boekhandel of rechtstreeks bij de Nationale Raad voor Liturgie, Biltstraat 119, Utrecht verzekert u van een tijdige teï8rins- Prijs f36.- een uitgave van de Nationale Raad voor Liturgie Biltstraat 119 Utrecht VANDAAG VALT BESLISSING TERNEUZEN De zeilverenigingen zijn het niet eens met plannen van het dagelijks bestuur van het recrea tieschap De Braakman vaargelden te heffen en een vaarverordenlng op te stellen voor het varen op de kreek. De verenigïngszeïlers zijn van mening dat een dergelijke regeling nu nog niet opportuun is, omdat de kreek slechts gedeeltelijk bevaarbaar is. Ze hebben tijdens een recente vergade ring van de commissies van advies clan ook fel tegen de plannen gepro testeerd. Het voorstel om vaargelden te heffen en een vaarverordening op te stellen komt vandaag donderdag aan de orde op een vergadering van het algemeen bestuur van het recreatie schap. Het dagelijks bestuur ziet in het afgeven van vaarverguimingen grote voordelen. De Braakmankreek kan een rus tg water blijven (omdat het aantal vergunningen aan een maxium wordt gebonden), er komen mogelijkheden 'zwartvaarders' aan te pakken en het exploitatietekort op de watersport zal dalen. Wat de hoogte van de vaargelden aangaat wil het dagelijks bestuur wel rekening houden met de wensen van de zeilverenigin gen. De leden rekenen op een meerop- ZITTING KANTONRECHTER MIDDELBURG GEZAKT VOOR HET EXAMEN MIDDELBURG „Dat was dus uw derde bekeuring voor het autorijden zonder rijbewijs," zei de officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen, woens dagmorgen tijdens de zitting van de kantonrechter te Middelbürg. Dat V. dit vereiste document niet bezat kwam aan het licht toen hij op rijks weg 58 onder Kapelle een inhaalver- bod overtrad. Verdachte zei nu nog geen rijbewijs te bezitten. Gezakt IN PLAATS VAN REIMERSWAALSE ONDERNEMERS RAAD B. EN W. WILLEN HOGERE SUBSIDIE VOOR MUSEUM KRUININGEN Reimerswaal krijgt een commissie voor het midden- en kleinbedrijf. B. en w. stellen de gemeenteraad voor een dergelijke commissie in het leven te roepen. De nieuwe com missie komt in de plaats van de Reimerswaalse Ondernemers Raad, een overkoepelend or gaan van de Reimerswaalse middenstandsverenigingen Door allerlei oorzaken fungeer de deze raad niet optimaal en was, volgens het college, met na me het contact met het gemeen tebestuur onvoldoende. Volgens b. en w. moet een commissie voor midden- en kleinbedrijf een be perkt aantal leden hebben. „Onze ge dachten gaan uit naar een commissie van negen leden, waarhij twee-derde van de leden voortkomt uit het geor ganiseerde bedrijfsleven in de gemeen te en een-derde uil de gemeentelijke kring", aldus het college, dat vindt dat een wethouder voorzitter moet zijn en dat ook nog twee raadsleden in de commissie zitting kunnen nemen. De voorkeur van b. en w. gaaf. uit I naar een vertegenwoordiger van eenl middenstandsvereniging uit elke kern. I Dat dan tot een maximum van zes. „Als in de toekomst mocht blijken dat er nog meerdere instanties zijn die voor vertegenwoordiging in de com missie in aanmerking komen en te kennen geven hierop prijs te stellen, dan kan de samenstelling van de groep bedrijfsvertegenwoordigers in de commissie bij het periodiek aftre den van leden worden gewijzigd", schrijven b, en w. in het voorstel aan de gemeenteraad. Het college vindt dat de subsidie voor het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland om-1 hoog moet. In 1972 heeft de gemeente Goes een regeling inzake de subsidië ring van het museum voor Zuid- en Noord-Bevel and voorgesteld, waarbij het goedgekeurde exploitatie-tekort voor vijftig procent zou worden ge dekt door de gemeente Goes en voor vijftig procent door de overige ge meenten op Zuid-en Noord-Beveland. Dat naar rato van het aantal inwo ners. Nu gaat iedere gemeente zelf de subsidie vaststellen. B. en w. van Reimerswaal vinden: -Aangezien het exploitatietekort jaarlijks toeneemt en wij het noodzakelijk oordelen, dat het voortbestaan van het museum wordt gewaarborgd, achten wij het alleszins verantwoord het toegekende subsidie te herzien" Met ingang van 1 januari 1974 gaat Reimerswaal een subsidie van dertig cent per inwoner neertel len, tenminste als de raad er akkoord gaat. Verlichtine De sportclub Waarde heeft b. en gevraagd eens te bekijken of de ver lichting op het oefenveld kan worden uitgebreid. B. en w. willen daaraan best meewerken, in de vorm van het plaatsen van twee masten van dezelf de hoogte, elk voorzien van een halo- geen lamp van 1000 Watt. De vereni ging verricht zelf de graafwerkzaam heden. B. en w. vragen de raad nn een krediet van 2500. De raad praat dinsdag 27 november ook over verhoging van de presentie gelden en de vergoeding per jaar voor iedere fractie. De vergoeding voor het bijwonen van de raadsvergaderingen wil het college stellen op 50 en voor commissie- en afdelingsvergaderingen op 25. Het conceptbesluit voor de tegemoetkoming aan gemeente-raads fracties ziet er zo uit: „Elke fractie heeft aanspraak op een tegemoetko ming van gemeentewege van een vast bedrag per zittingsjaar van 125 als mede van ten hoogste ƒ120 per zit tingsjaar per raadslid dat voor haar zitting heeft. Dat alles ter bestrijding van de onkosten, die worden gemaakt in verband met heit raadslidmaat schap". De woningbouwvereniging Tteimers- waal' wil binnen het woningcontingent voor 1974 de volgende woningwetwo ningen bouwen: 33 in Yerseke, 20 in Hansweert, 15 in Kruiningen, 20 in Krabbendijke en 28 in Rilland. Er zal worden gebouwd in twee types. Een daarvan is het type dat onlangs werd getoond in 'Ons Dorpshuis' in Kruinin gen. Van dat woningtype komen er, als alles volgens plan verloopt, 21 in Yerseke. 20 in Hansweert. 15 in Krui ningen en 20 in Krabbendijke. B. en w. TCrabbendijke. B. en w. vragen nu geldelijke steun bij het rijk voor de stichting en exploitatie van de wonin gen. De raad moet aan die plannen wel eerst goedkeuring verlenen. voor het examen", lichtte hij toe. De officier eiste een boete van 200 en een week voorwaardelijke hechtenis] met een proeftijd van een jaar. De kantonrechter mr. A. Veenhoven, ver-; minderde die eis tot een boete van 150 en legde de gevraagde voorwaar delijke hechtenis op. Voor het foutief inhalen kreeg V., conform de eis, een boete van veertig gulden. Mevrouw A. E. C. uit IJzendijke kwam zich verantwoorden voor het feit dat ze op 8 juli met een achter haar auto gekoppelde aanhangwagen in de Paul Krugerstraat te Vlissingen een fietsende scholier had aangereden. Een getuige die achter haar reed verklaarde dat ze nabij de brug iets naar rechts ging waarbij de aangapg- wagen de jeugdige fietser raakte. Die kwam te vallen en liep letsel aan zijn hand op. Verdachte hield vol, niet van de aanrijding te hebben bemerkt. Volgens de getuige trok mevrouw nog al fors op, misschien om de veerpont te halen. „Ze reed door een oranje licht en ze kreeg bijna de dalende afsluitboom van de brug op haar auto.'' Alhoewel dit niet ten laste was gelegd noemde de officier het wel een aanwijzing over de wijze van rijden. De kantonrechter las ook de verkla ring van de fietser voor die verteld heeft dat mevrouw door rood licht reed. „U bent op de stevige toer gegaan," zei de officier. „Het is nog goed afgelopen." Hij eiste honderd gulden boete. Ook de kantonrechter meende dat verdachte onvoorzichtig en haas tig heeft gereden- Hij legde haar een boete op van 75. Conform de eis kreeg de autobestuur der J. A. B. uit Goes een boete van veertig gulden voor het inhalen op rijksweg 58 onder Kapelle op een plaats waar een inhaal verbod van kracht is. B. zei te menen dat de verbalisant het niet goed heeft kunnen zien. „Er wordt daar veel gecontro leerd," waarschuwde de kantonrech ter. Kans „U hebt al meer zaken gehad," zei de officier tegen T. W. uit Vlissingen die nu terecht stond voor het autorijden zonder rijbewijs in een onverzekerde auto in zijn woonplaats. Hij eiste vier dagen hechtenis, uit te zitten in de weekends, verbeurdverklaring van de inbeslaggenomcn auto en een rijver bod voor zes maanden. Een sociale werker zette de omstandigheden van W. uiteen. Hij toonde een telegram waarin stond dat TV. nu werk kan krijgen. „Een firma wil hem wel in dienst nemen," vertelde hij. De uit spraak was een weck voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van een jaar en verbeurdverklaring, van de auto. De Middelburger G. W. K. moest zich voor een aantal overtredingen verant woorden. Dat waren: rijden met een auto zonder geldig kentekenbewijs, rijden met een niet verzekerde auto, Collecte De in Middelburg gehouden collecte van het Nationaal Jeugdfonds heeft, in totaal 1552,34 gulden opgebracht. enige malen verkeerd parkeren en het op straat laten staan van een onklare auto. K. verweerde zich door te zeg gen dat klanten de auto's verkeerd parkeren en laten staan- „Ik weet niet wie dat gedaan heeft." Dat verweer vond echter weinig gehoor bij justitie. De officier herinnerde aan de recidive en zei dat aan de kentekens nog al eens wat mankeert. „U laat de zaak maar lopen," verweet hij K. Zijn eis was vijf boetes met een totaal van ƒ250 en vijf dagen hechtenis (voor het onverzekerd rijden). Het vonnis van de kantonrechter was: totaal ƒ205 boete en een voorwaardelijke hechtenis van een week met een proeftijd van twee jaar. J. B. uit Middelburg werd na verhoor van een getuige, bij verstek veroor deeld tot een boete van 75 omdat hij op de Statenlaan in zijn woon plaats verkeerd zou zijn afgeslagen naar rechts waardoor hij in botsing kwam met een andere, naast hem rijdens, auto. De civiele een bedrag van ƒ197,20 werd tevens toegewezen. L. M. T. uit Groede die op rijksweg over de vluchtstrook achteruit was gereden om lifters op te nemen kreeg, gelijk aan de eis, een boete van 50. De Vlissinger J. C. K. die in de Scheldestaa had gereden met een au to met aanhangwagen die geen hulp koppeling had, kreeg na een eis van ƒ50 een boete van 30 opgelegd. Hij zei dat voorschrift niet te kennen. „Ik ben hier gekomen om te vragen of zoiets niet beier bekend gemaakt kan worden," vertelde hij- Voor het rijden op een bromfiets in zijn woonplaats zonder verlichting kreeg de Vlissinger D. C. M., conform de eis, een boete opgelegd van dertig gulden. Buks K. van Z. uit Vlissingen was bekeurd omdat hij zich daar met een buks op de openbare weg bevond. Hij zei dat hij de toen pas gekochte buks wilde proberen om betere resultaten te be halen als lid van een schietvereniging. De officier eiste geen boete maar wel verbeurdverklaring van de inbeslag genomen buks. De kantonrechter toonde begrip voor de situatie en legde een boete op van vijftig gulden op met teruggave van de buks. P. J- S. uit Middelburg stond terecht omdat hij in zijn woonplaats had gereden met een motorfiets zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbe wijs. Het bleek dat het hier een zodanig opgevoerde bromfiets betrof dat deze de status van bromfiets had verloren. Zo kon deze een snelheid van 72 km halen en had de cylinder een inhoud van 63 cc in plaats van ten hoogste 50 cc. De officier eiste een boete van vijftig gulden met ver beurdverklaring van het vervoermid del. De kantonrechter gelastte de ver beurdverklaring maar legde geen geld boete op. De Goesenaar A. D. J. had in zijn woonplaats gereden met een opge voerde bromfiets in de bebouwde kom met een snelheid van 60 kilome ter. „Er mankeerde nog al wat aan," zei de officier die twee boetes eiste van vijftig gulden en verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen onderde len. Het vonnis was een boete van 40 en een van 30 met de verbeurdverklaring. Havengelden Watersporters op de Braaknaiht betalen tot dusver alleeen havsft den. Wanneer het plan van hs y lijks bestuur wordt aangaore: a de volgende tarieven eeica vaarvergunningen: zeilboten ':x>. dan 1,75 meter ƒ30, zeilboten 1£: 1,75 meter breed 25, zeilboten .-n. maal 1,65 meterbreed ƒ20 k "ft- misten' ƒ10 per jaar. Dssre.-gtx: gen zullen dan 0,75 (zeilboten) ƒ0,50 (kano's roeiboten, motexov. Optimisten) kosten. Het dagelijii stuur wil voorts de reiniginij- a rioolrechten verhogen, Er wordt i deze 'pot' voor volgend jaar op meeropbrengst van ongeveer gerekend. In het voorste! algemeen bestuur vandaag co L krijgt, staat dat de rechten wefesr nog te laag zijn maar dat een ten verhoging voor volgend jaar net H baar' is omdat er nog verschiEs» andere tarieven en rechten wne opgetrokken. Het algemeen bestuur beslis: nrz over het aanbesteden (aan het mingsbedrijf De Bruijne uit Tkd& zen) van het aanleggen van tarés voor stacaravans. Voor dit prajee ii een bedrag van 60.000 uteeftiz. Op de urgentielijst van mi objecten voor 1974 s:at re bouw van een kantoor, as h kei en eeen uitbreiding van ie diens woning, waarmee 205.331 is gi moeid. Voor het project to tea DACW-subsidie van 122ÖX verwacht. Het dagelijks bestuur wil rade i' huur van de kampwinke! ora verminderen omdat als gevalt n- het slechte weer do opbrengst procent is gedaald. ELEKTRICITEIT '73 OMHOOG MET 0.2 CT. PER KWH. VLISSINGEN - De gestegen bstf stofkosten in de loop van 19.3i tiiOtw de directie van de NV PZEM éoen sluiten de elektriciteitstarieven rot* rug-werkende kracht tot 1 Jan™ J- dit ja3r met 0,2 cent per Hlowab- te verhogen. Een in september 19T0 door cc ->- van bestuur van de PZEM vastgsk- 'brandstofclausule' maakt het mop-* dat jaarlijks de elektriciteitsprijs v» de kleinverbruikers wordt aan de gemiddelde brandstofprijs het lopende kalenderjaar. De«» verhoging heett, aldus de PZ tie. niets te maken met dc hmip®| wikkelingen op de energiemam®^ alleen een gevolg van de laatste jaar reeds sterk aangettwc brandstofprijzen". De kleinverbruikers zullen de W <£j prijsstijging per kwh de eindafrekening over dit ja» IW rekeningen worden in jebru stuurd. In de voorschotbetogen 1974 zal de verhoging eveneens w>. .erdisconteerd. PZEM-directeur ir. M. DJ „Het leek ons billijk nu delen, dat de taneven ajn «nog en niet te wachten iOt de ~n ningen De heer Dalebou vraagd, dat ,het. gemiddelo geveer 2000 kwh jw J»g n hetgeen neerkomt vier gulden per gezin p» J» Dalebout wees erop, dj grootgebruikers waFJ"^rie riektrid contracten heelt PesMe». Statenvragen over scholieren in België Zeeland hebben hctcoUeg puteerde staten een «anUl vragen gesteld orerWJ® Zeeuws-VIaamse leerlingen, len in België bezoekt. De vragen luiden: „deputed „Heeft het colleg® 1 van de P'Jb-' Sfc*Wg$8SS zal worden ingesteld,o flrer lijk betrouwbare gege verschijnsel te ver*™|t cnae&£_- „Kan bet college mm g vens de vraag - gische leerlingen Zft derwUsinstellingwi Se re»» „Wil het college venolg«Wer d. :en van dit on^J°de betrokken r- dacht brengen van nisters?" contacten over I .Heeft het MtW <2% tesog zaken met de codft ff(j. deputaten la OW ren?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 14