De Braakman heeft goed seizoen '73 achter de rug Goldfinger - 007, Last Tango en Frank en Eva extw d\6ENDhi Kent U Zeeumch'Vlaanderen? Sport(haI)varia 1973 werd topjaar voor dagbezoek Winkelcentrum in Zuidpolder krijgt 'eigen' apotheek FOTO-PUZZEL SiSÖT'S WITTE SPECULAAS DE SMIDT RECREATIEGEBIED BEGINT AAN JAARLIJKSE WINTERSLAAP De fotopuzzel van vorige week leverde negen inzen dingen op. En alle negen waren juist. Het bleek niet bijzonder moeilijk om er het kapelletje bij de r-k kerk in Boschkapelle in te herkennen. Boschka- pelle, dat rustieke dorpje in Noordoost Zeeuwsch- Vlaanderen. vroeger gemeente Vogelwaarde, nu al meer dan drie jaar gemeente Hontenisse. Vrijwel alle inzenders wisten veel wetenswaardigheden op te dissen. Onze vaste inzender A. van Hoeve uil Zaamslag meldt dat het de kapel is met een Jezus- en Maria-beeld. J de Kier!: ui: Vogelwaarde weet dat de kapel aan "net Kerkhofpad staat naast de kleuterschool Ons Kleuterpaleis S. Meijers uit Oostburg meldt dat de kerk in Boschkapelle is gewijd aan Petrus en Paulus. Uit de oplossing van L. Otjes Heijens uit Boschkapelle spreekt wat heimwee. „Menige mensen zijn daar wezen bidden in de nog goeie tijd. Helaas is er sindsdien veei veranderd." Jacky Hamelink uit Temeuzen heeft een andere relatie met het kapelletje. Hij schrijft. ..Mijn vader heeft dat riet erop gelegd toen hij nog rietdekker was A. de Vos bracht toen met paard en wagen het riet van Othene naar Vogelwaarde voor 2,50." Als winnares komt mevrouw L. van Boxsel- Fermont, Bemardstraat 10, Axel, uit de bus. Zij schrijft dat ze geboren is in Boschkapelle. .Pastoor Jacobs heeft het kapelletje laten 'bouwen cm God te bedanken dat we onder de oorlog gespaard zijn gebleven. Voor velen een vergeten hoekje, ook voor mij. tot ik de foto zag in de PZCProficiat mevrouw Van Boxsel. U krijgt de waardebon goed voor een aankoop van tien gulden. De oplossingen voor de nieuwe fotopu2zel kunnen worden ingezon den naar Provinciale Zeeuwse Courant. Nieuwstraat 22 in Temeuzen. met vermelding in de linker bovenhoek: Fotopuzzel Kent u Zeeuwsch-Vlaande- Met ingang van volgend seizoen zal de Noorderdreef in gebruik worden genomen voor sta-caravans. Het be stuur van het recreatieschap heeft onlangs beslist dat. deze huisjes-op- wielen op die plek in De Braakman mogen staan. Er is daar plaats voor 25 sta-caravans. Deze ontwikkeling (ADVERTENTIE) ZE IS ER WEER met roomboter. Nieuwe Diepstraat 1 TERNEUZEN en de poort wordt uitgesneden door Goldfingers geliefde speelgoed, de la serstraal. mislukt tenslotte door het doortastende optreden van James Bond en zijn helpers. Goldfinger. gespeeld door Gert Frobe, zelf weet bij de catastrofe te ontkomen. Ja mes Bond, in de persoon van Sean Connery, wordt ten slotte bedankt door de president op het Witte Huis. Goldfinger is al weer wat jaartjes oud, maar in zijn genre nog steeds de moeite waard. Van zaterdag tot en met dinsdag 's-avonds acht uur. zondagmiddag 14.30 uur. Alle leeftij den. Het Ledel-theater in Oostburg blijft doorgaan met Frank en Eva, rERNEUZEN Zaterdag 13 okto ber 20.30 uur in Porgy and Bess. Noordstraat optreden van Oscar Harris en The Twinkle Stars, met :ar,g van Oscar Harris en Billy Jo- res. rERNEUZEN Buurthuis De Bol ster. Kastanjelaan 88a: zaterdag 13 oktober 14.00 uur: dierenfilm (Pin- guins, een zogende hond gevraagd. Zeehonden in het Waddengebied, Njonja. het oerang-oetan-meisje). Woensdag 17 oktober 16.00 uur: film: Overval op klaarlichte dag. Vanaf 14.00 uur: spelprogramma op het Magnoliaplein. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Belgen roemen De Braakman om de properheid: mooie staanplaatsen, veel groen en het afval keurig in de emmers. Zo is langzamerhand het punt geko men waarop het recreatiegebied na genoeg volmaakt is 'aangekleed.' Wat nog ontbreekt is een manege met ruiterpaden, maar ook hiervoor zijn de plannen in de maak. De Braakman heeft de kampeerder veel te bieden. „En dan te denken dat het hier tien jaar geleden nog woest en ledig was," zegt beheerder Dour- lijn. am zeeuwsch.vlaanderen ZUIDERNIEUWS Na de opvoeringen van de opera Elektra van Richard Strauss biedt de Koninklijke Opera in Gent nu weer wat lichtere kost. De operette liefhebbers kunnen hun hart ophalen met 'Victoria en haar Huzaar', het stralende werk van Paul Abraham, met in de titelrol de temperament volle sopraan Jo Nell. Verder zingen mee Robert Bruins, een van Neder lands beste operette-tenors. Francis de Paep, Jeannme Martony, Roger Willems. Blache Bergman e.d. Victo ria en haar huzaar' is te zien op zondag 14 oktober om 14.00 uur en vrijdag 19 en zondag 21 oktober om 20.00 uur m de Gente opera. De sopraan Jo Nell vertolkt ook een van de hoofdrollen in Die Czardasfür- stin, waarmee de maand oktober in Gent zal worden afgesloten. Behalve Jo Nell zingt hierin Ulrihc Gentzen, die vorig seizoen in Gent veel succes heeft geoogst. Verder zijn er nog vervolgvoorstellingen van Elektra van Strauss op vrijdag 12 en zondag 14 oktober om 20.00 uur. Een week later gaat McBeth van Giuseppe Verdi in première in Gent. Het Antwerpse Sportpaleis opent za terdag wV»ü oktober het seizoen met een serie catch-wedstrijden, waaronder een ontmoeting tussen de Amerikaanse reis Kim Moran uit Texas (2 meter lang, 138 kilo zwaar) en de Belgische crack Bert Mychel. De worstelwedstrijd wordt omlijnt door vechtpartijen tussen de lilliputcatchers en een ontmoeting tussen twee dames, de Amerikaanse Pussycat en de Franse Maria de Parana, VRIJDAG 12 OKTOBER 1973 OOSTBURG Met ruim verschil heeft de ploeg van McFiehuiqua maandagavond gewonnen van het te genvallende team van Jansen sport. De wedstrijd in de A-poule van de Oostburgse zaalvoetbalcompetitie werd door het nog steeds sterke McFiehiuiqua met niet mis te ver stane 2-10 cijfers gewonnen. Overi gens was het een alleszins sportief duel. Meer spanning echter was er te beleven in de tweede wedstrijd van maandagavond. Het treffen tussen Amrobank en Van Hal en Kareis kende een zeer spannend verloop. Eén minuut voor tijd nog stond op het scorebord van de Oostburgse sporthal een 4-4 stand. Appel van de Amromannen voor het feit dat een bal het plafond van de sporthal geraakt zou hebben en dat bete kent dat er een vrije trap moet worden genomen zorgde er voor dat Van Hal en Kareis in die laatste minuut even ongehinderd op kon rukken. En da: betekende de volle winst voor de laatste ploeg (4-5). Een onvolledig winkeliersteam uit Oostburg verloor in de B-poule met ruime 0-9 cijfers van de Belgische ploeg Hof ter Mude. Met leuk voetbal wonnen de laatsten van de Winkeliers. Ook met grote cijfers verloor hel team van Blijf Fit. En dat ondanks de grote inzet die de ploeg altijd heeft. Tot de rust wisten zij goed bij de ploeg van Peugeot in de buurt te blijven. Na de rust begon zeker de conditie een flink woord mee te spreken, zodat Peugeot de 2-0 ruststand kon vergro ten tot een 7-0 eindstand. Met deze overwinning is Peugeot op de eerste plaats gekomen in de B-poule. Standen- poule A: McFiehuiqua 24 Van Kal en Kareis 3 4 Veiositas 2 3 Verduyn 12 Oktopus 2 2 Amro 3 2 Jansen sport 3 2 Administratief personeel 3 1 Leraren 1 0 Poule B: Peugeot 3 6 WIK 2 4 OBV 3 4 Hof ter Mude 3 4 Alheo 2 1 Winkeliers 3 1 Verduyn II 10 Riemens 10 Blijf Fit 20 Maandag worden de volgende wed strijden gespeeld m de sporthal 'Veerhoek' te Oostburg: Oktopus - Administratief Personeel <7.00 uuri, Alheo - OV (7.50 uur). Verduyn I - Jansen Sport (8.40j. Verduyn II - Peugeot 9.301 De laatste kampeerders van het seizoen. De Braakman is deze maand weer leeg. TERNEUZEN Na lang wachten krijgen bewoners van Terneuzen-zuid over enkele maanden dan toch hun zin: in winkelcentrum Zuidpolder komt een apotheek. Dat is een uit komst voor alle jonge gezinnen met zieke kindertjes, die nu nog 6 km naar de binnenstad moeten 'pende len' voor pillen of drankjes. De Terneuzense apotheek Klaassen nu nog thuis in de Noordstraat denkt de vestiging in 'zuid' rond februari tc openen. Wie in Zuidpol der komt ziet zaak en woonruimte (want die komt ook in het nieuwe complex) met de dag vorderen. Op de foto een beeld van de bouwactivi teiten. Het is overigens de bedoeling dat de apotheek mét vestiging in zuid uit het centrum verdwijnt. Daar zal dan nog één apotheek over blijven. UITBREIDING Het aantal kampeerplaatsen in De Braakman is overigens nog aan uit breiding onderhevig. Op het afgelo pen voorjaar opgespoten terrein aan de westkant van het gebied (liet vroegere kanaal naar Koninginneha- ven) is plaats voor 120 caravans. Het wordt de vierde camping van De Braakman, maar het terrein wordt pas over enkele jaren in ge bruik genomen. Op het ogenblik wordt gedokterd aan de beplantings- bcgroting en verder moeten zaken als de aanleg van elektriciteit en andere voorzieningen nog worden bekeken en uitgevoerd. Het Luxor-theater in Temeuzen brengt in de komende week een 'superspannende technicolor", de grootste James Bond-film ooit ge maakt: Goldfinger. Het is het ver haal van geheim agent 007 in avon tuur tegen de machtige Goldfinger, de man die Amerika's goudkluis in Fort Knox wilde veroveren. Het door Goldfinger zo minutieus uitge balanceerde aanvalsplan, waarbij de complete uit tienduizend man be staande militaire bewaking van Fort. Knox bewusteloos wordt gemaakt van zaterdag tot en met dinsdag om 20.00 uur en zondag 14.00 uur. Zon dagmiddag 16.30 uur wordt Blue Movie nog eens gedraaid. Alles in Oostburg onverkort en zonder cou pures zoals dat in België is verbo den. Voor boven de 18. De bioscoop in Hulst prolongeert Last tango in Paris (zaterdag 20.00 uur, zondag 18.45 en 21.00 u, maan dag 20.00 u) en Blue Movie (zondag 16.00 u). Zondagmiddag om 14.00 uur wordt een western gedraaid: De zwarte wreker. BRAAKMAN Op 1 oktober is het recreatiegebied De Braakman weer aan de jaarlijkse winterslaap begonnen. Het seizoen is afge lopen, de kampeerders zijn verdwenen, het water is leeg op een enkele geharde zeiler na, de bomen komen al duidelijk in herfst tooi. „Het is voor mij de tijd van de cijfertjes", zegt beheerder A A. Dourleijn. „Eigenlijk heb ik nu vakantie, maar toch ben ik be zig. De balans moet worden opgemaakt en voor volgend jaar moe ten nu al voorbereidingen worden getroffen". Hoe heeft De Braakman het gedaan dit jaar? De heer Dourleijn heeft nog niet alle getallen op een rijtje staan, maar zijn globale indruk is: „Bijzonder goed, natuurlijk ook door het fraaie, zomerweer." Er zijn het afgelopen seizoen meer over nachtingen geregistreerd dan vo rig jaar. Ook het bezoek van zomer gasten was intensiever. De laatsten bleven gemiddeld twee a drie weken in De Braakman. Over de hele linie gerekend, zomer gasten en weekendgangers, duurde het gemiddelde bezoek aan het re creatiegebied 5,3 dagen. Een ander cijfer dat de heer Dourleijn niet zonder trots produceert is dat. van het dagbezoek. Het jaar 1973 is een topjaar geweest in De Braakman: meer dan 75.000 mensen bezochten het zwembad met de grote speelwei de. In de topmaand juli liep de zaak helemaal vol. Alle 400 kampeerplaat- sen waren toen bezet. „Het gebied is erg in trek, elk jaar weer," zo weet de belieerder uit zijn nu tienjarige ervaring. „De meeste kampeerders zie ik elk jaar terug. Eenmaal naar De Braakman is altijd naar De Braakman. Het komt volgens mij door een samenspel van factoren: de camping ligt mooi, is ruim, heeft veel groen, er zijn moderne sanitai re voorzieningen, er zijn mogelijkhe den voor vissen en watersporten, de flora en fauna zijn interessant. Vooral de Belgen komen op het laatste af. Voor onze zuiderburen is de 'properheid' van het gebied eigen lijk het aantrekkelijkst." Dat het kamperen in De Braakman jaarlijks zoveel gezinnen doet terug keren brengt de heer Dourleijn in verband niet de activiteiten van het interkerkelijk recreatieteam. De le den van deze groep meest studen ten van pedagogische en sociale aca demies houden jong en oud bezig met allerhande spelen. Ook de dien sten op zondag slaan erg aan. De samenstelling van het team wisselt per veertien dagen, maar de groep blijft als zodanig het hele seizoen verbonden aan De Braakman. „Dat is heel belangrijk. Ze horen bij de camping. Iedereen kent ze en ze kennen iedereen." De beheerder gaat er ook een beetje prat op dat er veel jeugd naar De Braakman komt om te kamperen. „Ze zijn hier wel kom, de alleenstaande jongeren. Dat is niet overal zo. Het gaat goed hier. Er komen er elk jaar meer. De jeugdcamping met het gebouwtje de Brakke Keet kan het nauwelijks heeft onvermijdelijk tot gevolg dat de 'gewone' kampeerders die tot dusver met hun caravan in de Noorderdreef hebben gestaan moe ten verhuizen. Er is hierover wat gemopper geweest, weet de beheer der. „Ik heb daar begrip voor. Er zijn mensen bij die al jarenlang op hetzelfde plekje hebben gekampeerd en nu plotseling weg moeten. Dat is heel vervelend, maar er is formeel niets tegen te doen. Elke kampeer plaats wordt voor één seizoen ver huurd. In beginsel kan iedereen voor het volgende seizoen hetzelfde plekje huren. Degenen die uit de Noorder dreef weg moeten, krijgen bij voor rang een nieuwe goede plaats aange wezen die zoveel mogelijk gelijk waardig is aan de vorige. Dat hoeft geen probleem op te leveren, gezien de beschikbare ruimte. De beslissing voor het toelaten van sta-caravans is inderdaad wat plotseling gekomen. Maar er was zoveel vraag naar dat het bestuur er niet mee wilde wachten." De lieer Dourleijn voorziet dat hij volgend jaar wel veel gasten zal moeten weigeren. In België wordt een wet op de hygiëne van de kam peerplaatsen van kracht waardoor veel bestaande kampeerterreinen niet meer aan de eisen zullen vol doen. „Veel Belgen zullen daarom uitwijken naar Nederland. Ik ver wacht een flinke stroom naar De Braakman. Het enige wal ik kan doen is die mensen op een wacht lijst te zetten," aldus de beheer der. RECEPTIEGEBOUW Volgend jaar zal het recreatiegebied worden verrijkt met een nieuw re ceptiegebouw. Het huidige onderko men, een vroegere directiekeet, zal daarmee hebben afgedaan. Het nieu we gebouwtje wordt onder vrij een voudige architectuur van steen opge trokken. „Het wordt een soort ge meentehuisje. Er komt een gesloten receptie in, een ziekenboeg, een ver gaderzaaltje en het beheerderskan toor. Ik ben er erg blij mee, want die keet van nu kan gewoon niet Andere zaken die in de komende maanden worden aangepakt zijn de versterking van de oever van het eiland en een uitbreiding van de kampwinkel. De eilandoever kalft nogal sterk af omdat er nooit een doelmatige oeverbescherming is aan gebracht. Er wordt nu een bestek klaargemaakt en volgend jaar moet het werk uitgevoerd zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 33