'Bethesda-St. Jozef' wil naar nauwe samenwerking ziekenhuizen Walcheren dl Pit-Beton BV neemt terrein en gebouwen van Internatio over Spoedig goedkeuring uitbreiding Texaco Gent te verwachten „Gevolgen van afsluiting Oosterschelde voorspelbaar" Amsterdam Congres Band naar Zeeland 2 EEN STREEKZIEKENHUIS STEEDS VERDER WEG ALMANAK letterlijk alles voor uw huis en tuin Plant uw bloembollen nu! eKKer PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT VRIJDAG 12 OKTOBER 197J (ADVERTENTIE) GEBOUWEN IN VLISSINGEN IN 1974 OP ÉÉN LOKATIE VLISSINGEN Voorzitter J. A. Prins van 'Bethesda' in Vlis- singen wil voor de toekomst een nauwe samenwerking tussen het Vlissingse 'Bethesda-St.-Joseph* AR-STATENCENTRALE MIDDELBURG DRINGT AAN OP COMPENSATIE LAND- EN TUINBOUW MIDDELBURG Het bestuur van de AR-statenccntralc Middelburg dringt er ln een brief aan de tweedekamer fractie van de AR met klem op aan om bi,j de regering maatregelen te bepleiten die de nadelige gevolgen voor de land- en tuinbouw door de revaluatie van de gulden volledig com penseren. Het bestuur zegt in de brief zeer ongerust te zijn over de huidige com pensatie via de BTW, die volgens het bestuur niet alleen ongebruikelijk, maar bovendien ook onvoldoende is. „Erger nog is dat de regering deze revaluatie aangrijpt om te komen tot een prijsverlaging van verschillende agrarische produkter, De aangekon digde maatregelen z llen leiden tot een onaanvaardbare verlaging van het xeëel besteedbaar inkomen van de zelfstandige ondernemers in de land bouw", zo staat in de brief waarin het bestuur de fractie tot slot verzoekt om aan te dringen op het zo spoedig mogelijk benoemen van een nieuwe minister van landbouw en visserij. Zoals bekend hebben de drie Zeeuwe- se landbouworganisaties onlangs een resolutie van dezelfde inhoud aange- Bromfietser gewond bij oversteken rw 58 KRUININGEN De 18-jarige E. H. uit Koewacht is donderdagavond bij het oversteken van rijksweg 58 in de richting van de weg naar de veerha ven bij Kruiningen in botsing geko men met een passerende auto en daar bij licht gewond geraakt aan een van zijn benen. De auto, bestuurd door E. G. uit Borssele, werd aan de linker voorzijde flink beschadigd. De brom fiets van H. wercl geheel vernield. Achter de auto van G. deed zich een kop-staart-botsïng voor, doordat H. G. M. uit Wissenkerke krachtig remde. De auto bestuurd door L. M. H. uit Middelburg botste tegen de achterzij de van de auto van M. Beide auto's werden licht beschadigd. Schade bij botsing op kruispunt Axel AXEL Op de kruising Noordstraat- Kerkdreef te Axel ontstond donder dagmorgen een aanrijding tussen een bestelauto en een personenauto waar bij de bestelauto vrij veel schade opliep. De aanrijding ontstond door dat de bestuurder van de personenau to. R- H. A. uit Hulst op het kruispunt geen voorrang verleende aan de be stuurder van de bestelauto, J. C. van der E. uit Dordrecht. De personenauto liep lichte schade op. (ADVERTENTIE) In geval van storing is voor de abonnees op onze ser- vicedienst dit. weekend be schikbaar: de heer J. J. Meulmeester, Troclstraweg 203, Vlissin- gen, telefoon 01184*7622, b.g.g. 01184-4651. _eeuwse Dia's Nu het gure seizoen weer is los gebarsten. beginnen ook de dia avondjes over recente vakantie reizen weer op gang te komen. Een jonge Oostburgse familie combineerde deze week een ver- jaarspartijtje met het vertonen van vakantiedia's door een kennis. Hij was naar Marokko geweest en had daar twee aardige Austra lische meisjes ontmoet met wie hij drie weken lang was opge trokken. Wat ze gedrieën allemaal liadden gezien, bezocht en bezichtigd in Marokko trok in een lange stoet dia's twee uur lang over het scherm, er roerden geestdriftige toelichtingen verstrekt over het land en het Marokkaanse volk en toen de voorstelling afgelopen was. zei één van de bezoekers: "Ik wist nietdal Australië zó'n mooi land was". ziekenhuis' en het Gasthuis in Middelburg. Hij denkt daarbij aan één stichting 'streekzieken huis Walcheren', met twee ge bouwen, gelokaliseerd in Mid delburg en Vlissingen. „Het zou tragisch zijn als Walcheren de voorbeelden van Goes en Ter- neuzen niet zou volgen", aldus de heer Prins. Hij kwam donderdagavond met zijn suggestie voor een nauwe samenwer king tussen de ziekenhuizen van Mid delburg en Vlissingen op een zeer matig bezochte ledenvergadering van de vereniging tot stichting en instand houding van een christelijk ziekenhuis Bethesda. Daarbij wees hij erop, dat de eerste fase van de eind 1969 over eengekomen samenwerking in de stichting Streekziekenhuis Walcheren volgend jaar mei zal zijn voltooid: de lokatie namelijk van het "Belhesda-St- Josephzïekenhuis' op één punt in Vlis singen. En nu het nieuwe streekzie kenhuis voor Walcheren als gevolg van het beleid van de rijksoverheid steeds verder weg lijkt, in plaats van dichterbij komt, vond hij het zaak te bekijken of men tot dat ene Walcher- se ziekenhuis kan komen, gelokali seerd op twee plaatsen. De heer Prins stond er in zijn inlei dend woord voor de vergadering bij stil, dat volgens het in 1969 door de besturen van het Gasthuis, Bethesda St-Joseph ondertekende protocol van samenwerking er bij het, streven naar één Walchers streekziekenhuis eerst sprake zou zijn van een interim-perio de. waarin de integratie van de beide Vlissingse ziekenhuizen haar beslag zou moeten krijgen. De heer Prins: „Een groot deel van de bouwzorgen is nu weggenomen. Na veelvuldig over leg met het ministerie van volksge zondheid is het nu toegestaan "Bethes- da-St-Joseph' op één lokatie onder te brengen. We zullen dat. eindstadium in mei of juni 1974 bereiken, Vlissingen heeft dan een niet luxueus, maar wel degelijk functionerend "Bethesda-St-Jo- sephziekenhuis' met circa 310 bedden". Hij vond het prettig te constateren, dat de samenwerking tussen de bestu ren van "Bethesda' en 'St-Joseph' in de gezamenlijk geschraagde Vlissingse stichting verbeterd is, „de moeilijke weg naar elkander is uitgegroeid tot een weg met elkander". Hij betoogde daarop, dat „de besturen van Bethes da en St-Joseph menen, dat de volgen de zeer urgente stap is een nauwe samenwerking met Middelburg, juist nu de bouw van het ene Walcherse AANVARING BIJ HANSWEERT VLISSINGEN De Engelse kust vaarder 'Loacli' (249 ton) is donder dagmorgen omstreeks half twee op de Overloop van Hansweert op de Westerschelde in aanvaring gekomen met de Nederlandse binnenvaarttan* ker Pe.ioja. Bij deze aanvaring liep de 'Pejoja' een lekkage op waardoor iets van de lading (visolie) in de Wes terschelde terecht kwam. Met behulp van de sleepboot 'Coby M' van Müller uit Terneuzen werd de binnenvaarttanker op de Molenplaat vast gezet. Nadat de lading in een an der schip was overgeladen werd de "Pejoja' weer vlot getrokken om voor reparatie naar een haven te worden Hoe de aanvaring is ontstaan was donderdagavond nog niet bekend. De 'Loach' was op weg naar Antwerpen en de "Pejoja' voer van Hansweert naar Terneuzen. een verder tijdstip ziekenhuis verhuist". In de rondvraag werd cr op zijn mededelingen teruggekomen, er werd geïnformeerd „wat het overkoepelen de Walcherse orgaan eigenlijk voert". De lieer Prins onderstreepte, dat de Walcherse stichting streekzie kenhuis volgens het protocol moet streven naar het éne Walcherse zie kenhuis. Prins: ,JVÏa3r het is zinloos te streven naar iets, dat steeds verder in de tijd wordt opgeschoven. In tegen stelling tot de optimistische verwach tingen van het begin, denkt men nu aan een termijn van 15 of 20 jaar. Wij willen daarom het éne Walcherse ziekenhuis realiseren op twee plaat sen, in Middelburg en Vlissingen. Hoe dat verder moet daar zijn we nog niet uit. Uit de vergadering wees de heer Ver meulen, dat Middelburg bezig is ge weest zich sterk te maken voor een grotere vertegenwoordiging in de Wal cherse stichting. Prins: „Daar hebben wij van Vlissingen uit ook bezwaren tegen geuit. Een voorstel in die rich ting is in de Middelburgse raad ook teruggenomen. Hoe ae verdere ont wikkelingen zijn, weet ik niet". Toezicht GENT Een dezer dagen wordt de goedkeuring verwacht door de Belgi sche overheid voor de uitbreidings plannen van de raffinaderij Texaco in de Gentse kanaalzone. Dat liet prof. Heyndrikx, voorzitter van de commis sie leefmilieu V3n Oost-Vlaanderen doorschemeren tijdens een de avond in Oostakker van het Gents Actiecomité Leefmiliue. Deze debat avond werd woensdag gehouden met het doel te protesteren tegen de voor genomen uitbreiding van Texaco. Voorzitter Devoldere van het actieco mité deelde mee dat Texaco I raffinaderij wil verdubbelen en dat zij daar toe aanvragen heeft ingediend bij het ministerie van arbeid en te werkstelling en bij het ministerie van gewondheid. Toen de bijeenkomst net was begon nen voegde tot verbazing van velen ook de voltallige directie van Texa co zich bij het gehoor. Omdat de aanwezigen vele vragen stelden inzake de inspanning van Texaco om de stank- en geluidshinder te verminde ren, namen directeur Hugh Story, ma nager Ron Davis en tolk ir. Van Damme in het panel plaats. De heer Story verklaarde dat Texaco Gent haar produktiecapaciteit van 6 mil joen ton per jaar wil opvoeren tot 10 miljoen ton- Desgevraagd gaf hij toe dat de uit stoot van S02 door Texaco zal toene men. „Er is uitgerekend dat er zes tot tien procent meer gas in de lucht komt dan nu het geval is", aldus de heer Story, die daarbij aanvoerde dat het bedrijf de laatste jaren ruim 15 miljoen Belgische francs heeft geïn vesteerd om de stankoverlast, veroor zaakt door het vrijkomen van toe- voegstoffen aan butaan- en propaan- gassen, te verminderen. Technisch ge zien kan het bedrijf echter niet ver hinderen dat het reukloze maar veel gevaarlijker S02 vrij komt. Bij de overheersende zuidwesten wind worden die gassen, zij het dan verdunde vorm, naar het Nederlandse grondgebied gedreven. In zijn openingswoord had de heer Prins de vergadering er nog eens op geattendeerd, dat de overheid steeds strenger toeziet op het doen en laten van de ziekenhuisbesturen en -direc ties. Dat er met de gezondheidszorg 'ontzagelijke bedragen' gemoeid zijn weet hij met name aan de „voortdu rend groeiende perfectie van de me dische zorg, die grote investeringen vraagt" en aan de geldontwaarding. In antwoord op vragen lieten penning meester G. M. Karstanje en de heer Prins weten, dat het ziekenhuis in 1972 een exploitatieverlies heeft ge boekt van ƒ49.000. Men was met dat resultaat 'nogal gelukkig", omdat er over 1971 een verlies van zes ton werd geleden. Er werd op gewezen, dat de voortdurende terugloop van het aantal verpleegdagen in zes jaar 18 procent bestuur en directie wel zorgen baren: het kan betekenen, dat de verpleegtarieven omhoog zou den moeten. Gezien de omvangrijke investeringen in het recente verleden vond de heer Prins de verpleegtarie ven van het Bethesda-St.-Josephzieke/,- huis niet te hoog. Vrienden Bethesda Er werden tijdens de vergadering nog enkele suggesties gedaan over de be steding van het saldo van 30.000 van het intussen opgeheven comité 'Vrien den van Bethesda'. Van de kant van een van de oud-comitéleden kwam de gedachte om dit bedrag mede aan te wenden ten bate van een avondmaal- stel voor de kerkdiensten en te bekijken of bij ieder nachtkastje in het zieken huis een bijbel ban worden gedepo neerd. Bestuurslid A. P. Knuijt suggereerde bij de besteding van liet bedrag ook te denken aan aanvullende voorzienin-1 gen voor de 'zeer gewaardeerde' uit-] zendingen van radio Walcheren. Er zal in bet bestuur over de besteding van het bedrag nog nader worden gespro ken, tegen de achtergrond van dc suggesties. Vanuit de vergadering werd in de rondvraag ook geattendeerd op enkele komende personeels-vacatures. Even-1 als tijdens vorige jaarvergaderingen j werd erop aangedrongen protestants-1 christelijke sollicitanten te krijgen. De heer Knuijt betoogde, dat er in het verleden op personeels-advertenties weinig of geen kandidaten van deze: godsdienstige signatuur solliciteerden.I waarop voorzitter Prins meedeelde, dat het bestuur aan deze zaak aan-, dacht zal besteden. Bloemen- en tuincentrum Dekker heeft Bovendienlaag in prijs- hoog in kwaliteit Pracht assortiment (exportkwaliteit) in kleurechte verpakking (u ziet wat u koopt). Vele soorten in extra voordelige groot verpakking. Zeer scherpe prijzen, o.a.: 15 anemonen 1,55 25 blauwe druifjes 2,60 50 krokussen 2,90 25 narcissen 4.85 25 tulpen 4,25 bloemen en tuincentrum Langevielesingel 34 Middelburg - tel. 01180-5253* BEHOEFTE AAN MEER PERSONEEL DOOR UITBREIDING VAN PRODUKTIE: MIDDELBURG De terreinen en gebouwen van de per 1 oktober gesloten Middelburgse vestiging van de Verenigde Internatio Houtbedrijven B.V. worden overgenomen door Pit-Beton B.V. in Middelburg. Na enkele maanden onderhandelen werd maandag tussen de beide directies overeenstemming over de transactie be reikt. OP INDUSTRIETERREIN IN MIDDELBURG In de onderhandelingen werd ook de overdracht van de aan het terrein van Internatio grenzende erfpachtsgron- den betrokken. Over deze overdracht aan Pit-Beton heeft inmiddels voor overleg met de gemeente Middelburg plaatsgevonden. In een communiqué van beide direc ties wordt over deze erfpachtsgronden nog opgemerkt: „Conform het voor overleg hebben Inte^atio en Pit-Beton de betreffende stukken ten stadhuize JAARVERSLAG RIJKSPLANOLOGISCHE DIENST: NADELIG VOOR MILIEU EN VISSERIJ (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG „De gevolgen van afsluiting van de Oosterschelde lijken: geheel voorspelbaar en zeer nadelig voor het bestaande milieu en voor de visserij. Veel inspanning zal nodig zijn om zo hoog mogelijke kansen te scheppen op nieuwe ontwikkelingen, waarvan de resultaten nog zeer vaag voor ogen staan. Dat onherstelbare verliezen zullen worden geleden, staat inmiddels vast". Dat schrijft de Rijks Planologische Dienst in zijn jaarver slag over 1972. De RPD gaat daarmee in op het rapport van Rijkswaterstaat „Het Del-i taplan in het licht van de laatste] ontwikkelingen", waarin wordt gesteld dat de afsluiting inderdaad een ver gaande ingreep in het natuurlijke mi lieu betekent en dan ook gepaard moet gaan met een begeleiding, geba seerd op diepgaande onderzoeken, „waarbij met zorgvuldig ontworpen voorzieningen eventuele nadelige ge volgen van de ingreep worden opge vangen". De RPD: „Ten aanzien van dit laatste zijn ter zake kundige biolo gen van mening, dat men moeilijk lean spreken van „opvangen van eventuele nadelige gevolgen". In het hoofdstuk .Deltawerken", dat in het jaarverslag is opgenomen, wordt gewag gemaakt van de discus sies rond de afsluiting van de zeearm. „Het rumoer rond de afsluiting van de Oosterschelde is in 1972 nog niet verstomd. In feite is van steeds des kundiger zijde aangedrongen op „her- evaluatie" van de afsluiting, dan wel op grondige voorbereiding van de in richting van het na de afsluiting ont stane z.g. Zeeuwse Meer", schrijft de RPD. De dienst citeert een aantal publika- tïes over de Deltawerken en aan het slot van het hoofdstuk in het jam slag wordt gesteld: „Een uiterst s vuldige begeleiding is nodig van de ohtwikkelingen die zich buiten de Del- tadammen zullen gaan voltrekken. Naast de vorming van nieuwe gebie den, heeft de voltooiing van het Delta plan een minder gunstig effect op de koppen van de eilanden. In 1973 zal een begin worden gemaakt met voor zieningen aan de kop van Goeree. In de komende jaren zullen tevens wer ken moeten worden uitgevoerd aan de Hinderplaat en aan de kop van Voor- oPiKc.Ur.lN IN BRESKENS EN VLISSINGEN LEGER-BRASSBAND VAN HET JAAR VLISSINGEN Het muziekkorps 'Amsterdam-Congreszaal' van het Le ger des Hells zal zaterdag en zondag een bezoek aan Zeeland brengen. Deze brassband zal optreden in Breskens en Vlissingen. In navolging van de VARA heeft men ook in Lcger-kringen een titel 'Brassband van het Jaar' voor de beste band naast het Stafmuziek korps. Deze titels is dit jaar van toe passing op de 'Amsterdam Congres zaal Band.' Zaterdagavond om zeven uur treedt deze band op in de Nederlands her vormde kerk te Breskens met een pro gramma van oudere en nieuwe compo sities. Op het reportoire staan naast werken van de bekende componisten Eric Ball en Ray Steadman. Allen on der meer de moderne mars 'Tempo '85' van Bearcroft en de selectie Roc kingham' van Goldsmith. Ook staat er een cornet-solo op het programma. Zondagavond speelt de Congres-zaal Band in de Sint-Jacobskerk in Vlis singen. In het kader van het 85-jarig bestaan van de Leger des Heils-afde- ling wordtdaar dan een slotconcert gegeven, waaraan ook wordt meege werkt door het Hervormd-Gerefor meerd Kerkkoor onder leiding van Bart Leijnse, de "Brassband Walche ren' van het Leger des Hells onder leiding van Cor Vader en de jongeren groep. Ook dit concert begint om ze- De Congreszaal Band staat onder lei ding van kapelmeester P. van der Woude, een bekend figuur in brass band-kringen. Hij is solo-euphonium- speler bij het Stafmuziekkorps, waar van hij ook onderkapelmeester is. Hij heeft ongeveer zes jaar de leiding van het Congreszaalmuziekkorps, dat al meer dan zestig jaar Het ligt in de bedoeling van Pit-Beton om dc terreinen, bedrijfsgebouwen en kantoorruimte van Internatio, gelegen op het groot-industrieterrein in Mid delburg, per 1 december over te ne men. Op een aangrenzend terrein is reeds een bedrijfsonderdeel van Pit- Beton gevestigd. Het nu over te nemen complex van Internatio heeft een totale oppervlak te van ongeveer 6,6 hectare. Daarvan is niet minder dan ongeveer tiendui zend vierkante meter bebouwd met deels stenen en deels bouten gebou wen. Het terrein grenst bovendien aan het Kanaal door Walcheren. Aan de kanaalzijde bevindt zich een kade muur met een lengte van ongeveer honderdveertig meter. Doordat de ka- naaldiepte voor de kademuur onge veer min 4.10 meter NAP bedraagt kunnen hier schepen afmeren tot on-' geveer vijfduizend ton. Pit-Beton ver werft aldus een goede accommodatie voor aan- en afvoer van materialen per schip. Door toevoeging van de nu aangekochte terreinen verwerft Pit- Beton een terrein met een totale oppervlakte van ongeveer tien hecta- Prefab gunstig zal blijven ontwikkelen. Als leverancier van betonmortel en btion- produkten heeft het bedrijf uiteraard veel belang bij verdere industriebouw die in veel gevallen ook bouwactivitei ten op andere terrein, zoals woning bouw, tot gevolg heeft. De heer Pieters zegt tenslotte beslist geen voorstander te zijn van fusi" van zijn onderneming met andere bedrij ven. „Liever dan op te gaan in een grotere vennootschap, behouden wij onze eigen zelfstandigheid en werken wij op onze eigen manier aan de verdere uitbouw van Pit-Beton". Z« zegt directeur Pieters. De directeur van Pit-Beton BV, de heer C. Pieters, zei desgevraagd dat zijn bedrijf in Middelburg grote be hoefte liad aan gebiedsuitbreiding vooral in verband met de produktie van prefab-betonelementen, waarmee zo mogelijk reeds maandag wordt gestart. Deze nieuwe activiteiten, waarvoor veel ruimte nodig is, ook voor de opslag van materialen, omvat onder meer de produktie van begane grondvloeren, verdiepingsvloeren en andere elementen voor de woning- en utiliteitsbouw. Het nieuwe terrein is ook geschikt voor de produktie van voorgespannen betonnen heipalen terwijl bovendien de aanmaak van zg. 'uitgewassen' be- tonmaterialen wordt uitgebreid. Al deze uitbreidingen hebben tot ge volg dat het personeelsbestand van Pit-Beton in de komende maanden met twintig tot dertig man moet worden uitgebreid. Momenteel heeft de betonwarenfabriek rond honderd- dertig man in dienst. Onder hen bevindt zich ook een aan tal voormalige werknemers van Inter-j natio-Zeeland. Zoals gemeld kregen de 58 werknemers van dit houtbedrijf per 1 augustus van dit jaar ontslag aangezegd. Een belangrijk deel van dit personeel heeft alweer elders em-i plooi gevonden. Eén van de oorzaken van het besluit van Internatio om de Middelburgse vestiging te sluiten was de afnemende vraag naar zachthout in de bouw. Pit-Beton werd in 1937 door de heer C. Pieters, die enige aandeelhouder van het bedrijf is, gesticht. Vooral in de periode na 1960 heeft de onderne ming zich sterk uitgebreid. Acht jaar geleden werd, naast de bestaande be- tonfabriek in Middelburg, een nieuwe fabriek de produktie van heipa len in Kamperland op Noord-Beveland gevestigd. Een aanzienlijke uitbreiding van de bedrijfsactiviteiten betekende ook de volledige overname in juli van dit jaar van de betonmortelcentrale in het Sloegebied. Dit bedrijf was daar voor nog gedeeltelijk eigendom van de Vlissingse Transport Onderneming. De produktie in de bestaande fabriek in Middelburg omvat onder de ver vaardiging van betonnen banden, palen en vooral ook blokken ten behoeve van de zeewering. R. S. Wegener Sleeswijk krijgt functie bij Internatio Dordrecht MIDDELBURG De heer R. S. Wege ner Sleeswyk, die de leiding had over de per 1 oktober gesloten Middelburg se vestiging van de Verenigde Intern;- tio Houtbedrijven B.V. is per zelfde datum benoemd tot algemeen procu ratiehouder van Internatio met als standplaats Dordrecht. Zoals gemeld besloot de directie van Internatio tot sluiting van het Middel burgse bedrijf onder meer wegens de afnemende vraag naar zacht hout in de bouw. Aan het merendeel van het personeel, ongeveer 58 man, werd per I augustus van dit jaar ontslag oongezegcL AANHANGWAGEN LOS GESCHOTEN: VINGERTOP AFGEKNELD SINT-ANNALAND Bij het vastkop pelen van een aanhangwagen heeft de heer P. Scherpenisse uit Sint-Annalanc één van zijn vingertoppen verlorer, I toen deze wagen plotseling vooruit- 1 schoot. Eén van de vingertoppen werd daardoor afgeklemd. Dok-ter Note- boem verleende eerste hulp. ADVERTENTIE Stap Door de overname van de gebouwen van Internatio is ook de mogelij Icheid ontstaan om de administratie van Pit- Beton die nu nog verspreid is over de verschillende vestigingen, in één kan toor op het Middelburgse terrein te concentreren. Directeur Pieters, die er zich ver heugd over toont uit de verschillende gegadigden voor het Internatio-ter- rein, te zijn 'uitverkoren', geeft toe dat dezelfde overname de belangrijk ste stap uit de geschiedenis van zijn bedrijf betekent. De heer Pieters zegt de stap te hebben genomen in de stellige overtuiging, dat het economi sche klimaat in de provincie zich FLINKE ZONNIGE PERIODEN. Flinke zonnige perioden, maar voorna melijk in de kustgebieden ook enkele buien, in de ochtend hier en daar mist. Meest matige wind tussen noord on oost, maxima ongeveer 10 graden. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag. Vrij koud, later meer bewolking met kans op regen. Weersvooruitzichten in cijfers geraio- I deld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon 2 tot 8; min. temp. 1 I tot 6 graden onder normaal; max. temp. 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van min- stens 12 uur 90 procent; kans op ew geheel droog etmaal 70 procent- Voor zondag: aantal uren zon 0 tot 5; min. temp.i ongeveer normaal tot 4 graden onder* normaal: max, temp. 0 tot 4 graden» onder normaal; kans op een droge pe k riiode van minstens 12 uur 80 procent:? kans op een geheel droog etmaal 50» procent. Normalen voor 13-7 oktober. min. temp. max.temp.* Den Helder 10 14 Vlissingen 10 15 ft Eelde 6 14 Vlv. Zuid-Limburg 7 14 - De Bilt 7 15 Gem. over Nederland 8 14 ZON EN MAAN 13 oktober Maan op 17.59 onder 08.54 Zon op 07.01 onder 17.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2