PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EUROPESE REIS NIXON ONZEKER 3 Teruggekeerde paters zwijgzaam over Chili „Abdijplein moet groener worden" Veiligheidsberaad in een impasse de krant van zeeland JEEN AKKOORD IELKPRIJS Duidelijkheid? WITTEVEEN TEGEN ZWEVENDE VALUTA'S A I Werkweek in Zeeland Pagina 7 216e jaargang - nummer 226 linsdag 25 september 1973 ÜSSINGER ALS PLAATSVERVANGER \'an onze correspondent) 'ASHINGTON Terwijl dr. Henry Kissinger in een rede voor de algemene vergadering van de erenigde Naties waarschuwde tegen de vormin g van een derde wereldgroepering, die van de neu- ale landen, deden in Washington geruchten de r onde dat president Nixons voorgenomen reis naar fest-Europa was uitgesteld en dat Kissinger no g dit jaar naar West-Europa zou komen om over- l te plegen met zijn collega-ministers van buite nlandse zaken. Noch het Witte Huis, noch het Sta- Department hebben dit bericht bevestigd. President Nixons voornemen om r. Westeuropese staatshoofden een jlti-topconferentie te beleggen dit ir, ter gelegenheid waarvan dan or de Verenigde Staten voorgesteld Atlantisch handvest zou worden nd. is duidelijk op tegenst stuit. Verleden week werd het State partment het „document van Ko nhagen" ter hand gesteld, waarir Sisters van buitenlandse zaken van EEG-landen, hun visies uiteen zet- over de toekomstige relaties tus- n West-Europa en de Verenigde Sta- Dit document wijkt op verschillende aten af van wat de Amerikanen h van die relatie voorstellen. Onder EN HAAG (ANP) Na het gesprek ssen een delegatie uit de minister- ud en het dagelijks bestuur van het mdbouwschap over de inkomenspo- ie van de land- en tuinbouw als wilg van de revaluatie en over de mpensatiemaatregelen voor de land- tuinbouw, dat maandagmiddag op soek van het landbouwschap is toerd, is medegedeeld dat het over- over de melkprijs zal worden órtgezet en nog deze week zal wor- afgerond. ,9 mededeling werd gedaan in een meensehappelijk communiqué van iRVD en het landbouwschap. VIEGEL: „VVD SU STATEN VERKIEZINGEN \L TWEEDE" Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM Het is niet Kok, de nieuwe voorzitter van NW, die zal heslissen of de iblnetsvoorstellen doorgaan, maar :t in vrijheid gekozen parlement emand anders. Met deze woorden illokte de oppositieleider Hans Wie- i een enorm applaus in een overvol asnapolsky. zijn aanval op het NW stelde de =r Wiegel dat hij zich nog de tijd herinneren dat de NVV-leiders a harde maar faire oppositie en Étatie voerden. Dat was een harde olitiek waar wij het zeker niet mee as waren, maar hij werd met fat- «n gevoerd. Maar die leiders zijn amelijk vervangen door leiders die iinder fatsoen hebben en die door igst gedreven worden. Als de heer Kok zegt dat de WD :h uit kapitalistische hebzucht ver- t tegen de plannen van het kabinet- ra Uyl dan probeert hij daarmee ien maar Groenevelt te overtreffen, ait de harde cijfers van het ministe- van financien zelf laten zien dat lagere inkomens wel degelijk meer JKten gaan betalen. Ook al vindt het IVV dat niet zo leuk. In zijn speech die herhaalde malen iior opposanten werd onderbroken, sar waar de heer Wiegel een goed tówoord op had, stelde hij dat het ïel van de WD is om met de rovinciale staten reeds de tweede srtij van het land te worden. Wij aben nu 1 miljoen kiezers achter a en ik vraag u zijn dat allemaal aitalisten? Neen. Uit verkiezingson- szoeken is bewezen dat we in öe groepen onze kiezersbestand rien en dat zal doorgaan. Chili IN CHILI worden door de mili taire junta nog steeds mensen ge arresteerd en boeken op straat rerbrand... (Pag. 3) Gif DE MINISTER van milieu-zaken h de Duitse deelstaat Hessen iieeft verklaard dat hij niets wist ever de omvang van het gifschan- daal, hoewel maanden geleden sn de zaak al hebben ge- (pag. 11) Nieuws uit Zeeland op ös pagina's 2 4,5,7 en 9. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 11. Sport op pagina 13. Televisie op pagina 15. Financieel nieuws op pagina 17. meer wil de EEG dat de kwestie van de NAVO-defensie apart behandeld wordt in een verklaring, terwijl de Amerikanen willen dat het onderdeel vormt van het nieuwe handvest. Uit deze en andere verschillen is Washing ton duidelijk geworden dat de tijd nog niet rijp is voor een multi-topcon- ferentie. ook al heeft president Nixon 1973 uitgeroepen als „het jaar van Europa". Nixons reis naar Europa lijkt dus inderdaad op cle helling te staan en het is alleszins aannemelijk dat Kis singer, die twee dagen geleden offici eel de nieuwe minister van buitenland se zaken werd, naar West-Europa zal komen om gesprekken te voeren met zijn Westeuropese collega's van wie hij deze week een groot aantal in New York zal kunnen ontmoeten ter gelegenheid van de opening van de jaarbijeenkomst van de Algemene NIXON BLIJFT BANDJES WEIGEREN WASHINGTON (UPI, DPA) Presl- dent Nixon blijft weigeren de geluids bandjes over de Watergate-affaire vrij te geven. Maandagavond verzochten zijn advocaten rechter John Sirica afwijzend te beschikken op een ver zoek van de senaatscommissie haar de betrokken handjes ter beschikking te stellen. Ze blijven hun standpunt baseren op de stelling dat de rechter geen bevoegdheid bezit zich uit te spreken over een duidelijk politiek, geschil. Nixons advocaten hebben al eerder geweigerd de op de band vastgelegde gesprekken tussen de president en zijn naaste medewerkers ter beschik king te stellen van de speciale Water- ga te-aanklager Archibald Cox. Rechter Sirica besliste toen dat de bandjes aan hem beschikbaar zouden worden gesteld voor een vertrouwelijk onder zoek naar het Witte Huis ging onmid dellijk in beroep. SCHIPHOL Op de luchthaven Schiphol arriveerde maandag avond een groepje Nederlandse missionarissen uit Chili. Onder hen v.l.n.r. tijdens de persconfe rentie: zuster Theresina. zuster Brigitti (staand), pater Thijssen en pater Pietersen. Vergadering van de Verenigde Na ties. In zijn .maiden-speech" voor de .Assemblee zei Kissinger dat de Vere nigde Staten „een werkelijke wereld vrede zoeken, geen wapenstilstand". Hij verzekerde de traditionele bondge noten van Amerika dat ze ondanks de ontspanning ten aanzien van Moskou en Peking niet in de steek gelaten j zouden worden. „Zijn wij bereid om de dwingende noodzakelijkheden van een globale sa menleving te aanvaarden en onze in spanningen de kracht te geven van nieuwe visies?" vroeg Kissinger. „Of j zijn wij tevreden met een tijdelijke i pauze van het gewoel dat deze eeuw kapot heeft gemaakt?" In een opmerkelijke passage waar schuwde Kissinger de zogenaamde neutrale landen geen derde-wereldblok te gaan vormen als reactie op de vrees dat Amerika geheime afspraken had gemaakt met Moskou en Peking om de wereld te domineren. „Terwijl de voormalige twee supermachten tot een ontspanning in hun relaties zijn j gekomen, dreigt nu het gevaar dat de i derde groep (de neutralen) zich steeds meer ontwikkelt als een blok op zichzelf", zei Kissinger. Kissinger heeft in zijn studies en in 1 zijn vroegere uitspraken veel kritiek geuit op de doeltreffendheid van de Verenigde Naties als een vred es-in strument. maar in zijn rede riep hij de leden op om alles in het werk te stellen de Verenigde Naties te maken tot het instrument dat „de architec- voorzien. MENINGSVERSCHILLEN OVER GESPREKSPROCEDURE GENÈVE (AP).De 35 landen-conferentie over veiligheid en samenwerking in Europa is maandag nagenoeg geheel in het slop geraakt door meningsverschillen tussen oost en west over de vraag hoe de besprekingen moeten worden gevoerd. H" LAGE VUURSCHE Prins Claus maakte deze opname van zijn zoon prins Johan Friso, die vandaag vijf jaar wordt Westerse woordvoerders bij de confe-i rentie, die vorige week dinsdag is ijegonnen, verklaarden dat de moei lijkheden reeds tijdens de eerste da-j gen van het overleg, dat wordt ge-; voerd in 3 commissies en 12 subcom-j missies, aan het licht traden. Aanvankelijk waren al deze lichamen, enkle neutralistische landen wensen ke onderwerpen variërend van militai-| re veiligheidsvraagstukken tot inter menselijke contacten autonoom bijl bet bepalen van hun eigen werkproce-j dure. Maar ae geschilpunten tussen oost en west zijn overal voelbaar! geworden. Tegen het eind van de vorige week! verlamde dit de werkzaamheden nage-i noeg volkomen en de delegatieleiders! hebben zondag en maandag de hele dag getracht om via informele be raadslagingen de schijnbaar oppei vlakkige procedurele geschilpunten uit de weg te ruimen. De moeilijkheden komen er in een notedop op neer dat het Sowjet-blok z.g. "besprekingen met een open einde' wenst die moeten uitmonden in alge mene slotverklaringen. De Verenigde Staten, Canada, de Westeuropese en enkele neutralistische landen wenst overleg per punt. De westerse bronnen verklaarden dat de delegatieleiders thans proheren nieuwe regels uit te werken volgens v/elke het overleg in de diverse confe rentiecommissies voortgang zal kun-, nen vinden. Van westerse zijde poogt men zijn eis tot overleg per punt door te drukken' zonder dat dit gezichtsverlies voor de Sowjet-Unie c-s. oplevert. Volgens de woordvoerders is een for-( mule die men overweegt het opstellen van onderling afwijkende regels voor gesproken verklaringen die niet schrif telijk worden vastgelegd en de uit spraken die de basis vormen voor ontwerp-resoluties e.d- Juist deze teksten vormen de inzet van de tweede fase der Geneefse vei ligheidsconferentie die de Russen te- ;;en Kerstmis dit jaar hopen af te sluiten, terwijl het westen van mening is dat de conferentie zeker tot februa- ri of maart 3974 zal duren. Een van de vertragende factoren, zelfs bij procedurele punten van on-' dergeschikt belang, is de tijdens fase in Helsinki gemaakte afspraak, dat' bestuiten niet bij hoofdelijke stem-j ming maar bij eenstemmigheid wor den genomen. De ontwerp-akkoonden die in Genève worden uitgewerkt zullen volgend jaar tijdens een derde fase op nieuw in Helsinki hun definitieve vorm krijgen. n en' f 1 IS Jfattjn kan JOURNALIST VAN DER PUTTEN: WARE SLACHTING SCHIPHOL „In Chili zijn thans nog 200 Nederlandse paters-aan het werk, enkele van hen zitten in de gevangenis". Dit verklaarde pater G. Thijssen toen hij, samen met vier andere paters en twee zusters, maandagavond uit Chili op Schiphol arriveerde. Bij het weerzien van deze mensen, die allen zeiden vrijwillig Chili te hebben verlaten, met hun familieleden en bekenden, speelden zich ontroeren de tonelen af. Eerder op de dag was het journalistenechtpaar Van der Put ten op Schiphol aangekomen. Pater Thijssen, die niet wilde beves tigen of hij door de huidige Chileense machthebbers was gezocht, reisde in gezelschap van de zusters Theresina Turlinckx en Birgitte Lange rak uit Schijndel, alsmede de paters Th. Pie- t-ersen, G. de Jong, T. van Loon en H. Dielis. Pater B. Welling had in Buenos Aires moeten achterblijven omdat er in het toestel van Lufthansa naar Frankfurt geen plaats meer was. Pa ter B. Wijfjes was in Chili achterge bleven en zou voorlopig niet van plan zijn daar weg te gaan. De lange reis na de spanningen in Chili had de zeven missionarissen sterk afgemat, zij waren niet bereid (Zie slot pagina 3 kolom 2) IN NAIROBI: NAIROBI (AP) De nieuwe direc teur van het Internationale Monetaire Fonds, de Nederlander J. Wltteveen, heeft maandag de 12 landen-leden van het IMF aangeraden actief de eigen valuta's te steunen zolang de herzie ning van het Internationale monetaire stelsel slechts schoorvoetend voort- schrijdt. In zijn toespraak als hoofd van hel i IMF leverde Witteveen kritiek op het huidige stelsel van 'zwevende' wissel- koersen en zei dat hij het welkom! heette als de leden hun eigen valuta's stabiel hielden. De zwevende koersen zijn. aldus Wil le veen, niet het antwoord op de mo netaire wereldproblemen. De voornaamste valuta's hebben thans geen vaste koers. Deze past zich van dag tot dag aan aan de toestand op de wisselmarkten. Het comité van 20] ministers van financiën van bij het i IMF aangesloten landen, dat een jaar! geleden was samengesteld om te trachten een nieuw monetair stelsel uit te denken, heeft maandag 'de gro te lijnen* aangegeven van hoe de voor-; naamste zaken moeten worden aange pakt. Dat plan bevat slechts alternatieven. De voorzitter van het comité is de Indonesische minister van financiën.1 Ali Wardhana, die met de zijnen to*. 31 juli 1974 de tijd heeft een uiteinde- i iijk voor de monotaire hervormingen in te dienen. Omdat al gebleken is dat de leden van het comité lang niet in alle opzichten eikaars mening delen, I zal het wellicht nodig worden om de j gestelde datum, van 31 juli aanstaande. te gaan opschuiven. Tot journalisten 1 is door deden van het comité gezegd dat er geen werkelijke vooruitgang kan worden verwacht voor januari, als men opnieuw bijeen komt. Het blijkt dat de onderhandelaars het in principe eens zijn over hoe het nieuwe stelsel eruit moet zien, maar niet over de methoden waarmee dit moet worden bereikt. Men was het erover eens dat het goud zou moeten worden vervanegn door een nieuw soort internationaal geld dat nu bekend staat als 'specia'e trekkings rechten' en dat men 'papieren goud' noemt. MIDDELBURGSE ARCHITECT IR. P. C. DEKKER: „OPKNAPBEURT DOOR RIJKSGEBOUWENDIENST GAAT NIET VER GENOEG „RUIMTE IN TERRASSEN VERDELEN" MIDDELBURG De opknap beurt die de rijksgebouwen dienst heeft gegeven aan het Middelburgse Abdijplein gaat de architect ir. P. C. Dekker lang niet ver genoeg. Hij vindt rond uit, dat het steen van de gebou wen -en de bestrating nog teveel op deze historische binnen plaats blijft overheersen. Ir. Dekker, directielid van het in Middelburg gevestigde architec tenbureau Rothui2ien en 't Hooft, ontwierp daarom ge heel vrijblijvend een viertal alternatieve plannen waarin de aankleding van het plein met groen van bomen, heesters en gras een opvallende plaats in neemt. Uitgangspunt bij het opstellen van zijn plannen was, dat het 'stenige' plein nu nog te kaal en te kil aandoet. Öe architect is er van overtuigd dat door een andere en meer ingrijpende 'stoffering' veel beter aan zijn functie, een fraaie, rustgevende ruimte waar de bezoeker graag verblijft, zal beant woorden. Van de vier alternatieven, in maquet tes in beeld gebracht, geeft hijzelf de voorkeur aan het plan waarin het plein in terrassen wordt verdeeld. De heer Dekker heeft in dit ontwerp gebruik gemaakt van het bestaande hoogteverschil op het plein, dia aflo pend vanaf de commissariswoning tot de griffie met minder dan 1,80 meter bedraagt. Door over vmijwel de volle dige breedte 'stoepranden' aan te brengen ontstaan terrassen met een onderling hoogteverschil ■ran dertig tot vijftig centimeter. De randen vor men zitgelegenheid voor de bezoeker, die aldus vanuit de meest uiteenlopen de hoeken met volle teugen kan genie ten van het met boompartijen, gazons op verschillende niveaus en eventueel zelfs een waterpartij verfraaide plein kan genieten. Over de haalbaarheid van zijn plan is ir. Dekker intussen niet al te optimis tisch. Een van de belangrijkste obsta kels die een meer ingrijpende aanpak van het Abdijplein in de weg staan, is het ontbreken van voldoende geldmid delen. De heer Dekker kreeg dat te horen via de werkgroep, die enkele jaren gelden de taak op zich nam om het Abdij plein zi jn eigen karakter te rug te geven door het op de eerste plaats zoveel mogelijk te vrijwaren van geparkeerde auto's. De werkgroep bezag hert plan-Dekker en vroeg ver volgens de reactie van rijksgebouwen dienst, die het beheer en de zorg voor het onderhoud van het plein heeft. mogelijk nog in het voorjaar zullen hier tenslotte ten gerieve van de be zoekers een aantal banken worden De reactie luidde, dat gelet op de beperkte financieringsmiddelen van deze rijksdienst, slechts het door rao- mmentenzorg goedgekeurde plan 'tot ïi'werkins van het Abdijplein' kon orden uitgevoerd. dit laatste plan, dat vorige week gro- endeels gereed kwam, beperkt zich x»t het inzaaien met gras van het oestaande oraal in het midden van het plein en het aanleggen van een drietal paden door hetzelfde ovaal. Bovendien is een gedeelte rond de oude pomp in het midden van dit, toekomstige, grasveld bestraat. Zo Ir. Dekker over deze aanpak door rijksgebouwendienst: „Jammer van het uitgegeven geld. De leefbaarheid van het Abdijplein is er niet door verhoogd. Het blijft even 'stenig' als voorheen. Door de aanleg van de straatjas door het ovaal is er zelfs nog meer steen bij gekomen. Ir. Dekker, die vindt dat de aankle ding van het plein duidelijk ten achter is gebleven bij de groenvoorziening in andera delen van de Middelburgse binnenstad, waar niet rijksgebouwen dienst maar de gemeente het voor het zeggen heeft, realiseert zich dat de uitvoering van zijn plan een veelvoud zou kosten van heigeen nu is gedaan. „Je bent met een ton niet klaar. Maar het geld behoeft toch niet ineens op tafel te komen. Men zou ook kunnen besluiten tot een realisering in fasen". De heer H. Minekus, plaatsvervangend districtshoofd van de rijksgebouwen dienst het kantoor bevindt zich in een van de abdijgebouwen zegt a! direct dat het plan van ir. Dekker in de huidige omstandigheden 'niet te betalen' is. weinig kans omdat de rijksgebouwen dienst zelf in feite niet over eer. budget beschikt seals cat bij voorbeeld wel het geval is bij rijkswaterstaat enz. Voor het uitvoeren van bepaalde onderhcriKiswerksaamheden en ook werken van meer ingrijpende aard is rijksgebouwendienst steeds weer aan gewezen op de bedragen die daarvoor door de betrokken ministeries ter be schikking worden gesteld". Smaak De heer Minekus zegt volstrekt niet in een 'twistgesprek' niet architect Dek ker te willen geraken over de gewen ste aanpak van het Abdij plein. Wel wil hij waarschuwen voor te ingrij pende, historisch niet verantwoorde veranderingen aan het- plein: „Terras sen zijn hier nooit geweest. Het hoog teverschil is een historisch gegeven. Dat moet je zo laten en niet naar de smaak van deze tijd veranderen. Er is in de vorige eeuw bij het 'restaureren' van gebouwen en hun omgeving al genoeg verknoeid". De heer Minekus noemt het juist een vereiste om de aankleding van sen ruimte als het Abdijplein sober te houden. Hij ver wijst daarbij raar de authentieke (Zie slot pagina 9 kolom 1 foe zal het gaan ln de na bije toekomst met de samenwerking tussen de uyrXfl christen-democratische par- Na de totstandkoming I van het kabinet-Den Uyl ia over en weer verzekerd dat gezamenlijk verder wordt opgetrokken en het christen-democratisch appèl zou daarvan het bewijs leveren. Nu konden die verzekeringen destijds vrij makke lijk worden gegeven, want op dat ogen blik had het kabinet nog geen con crete beleidspunten op tafel gelegd, meningsverschil daarover was nog niet mogelijk. Die zoete tijd is nu voorbij. Er is een begroting, er is een reeks plannen en daarover dient bij de alge mene beschouwingen een concreet oor deel te worden uitgesproken. Het kan een boeiend tafereel worden. Er doen zich namelijk enkele prak tische, maar wel belangrijke ver schillen voor tussen de fracties van het christen-democratisch appèl. Zo hebben Andnc-ssen en Aantjes partij genoten in dit kabinet, geestverwanten die mede verantwoordelijk zijn voor begroting en plannen. Kruisinga daar entegen heeft dit kabinet geen en kele binding en Si zich veel vrijer stellen. Dat kan consequenties heb ben: als de tekenen niet bedriegen ziet het er niet naar uit dat het christen democratisch appèl al zo innig verwe ven is dat op grond daarvan de CH- kamerfractie precies dezelfde houding wil aannemer, jegens het kabinet-Den Uyl als haar beide partners. Zaterdag zijn al de eerste symptomen van het scheiden der wegen naar buiten getreden. Zowel het be stuur van de AR-partij als de CH-Unie raad kwamen bijeen en beide sloten hun beraad af met een verklaring. De verschillen tussen deze beide stukken kan men moeilijk aanduiden als nuan ces. Het communiqué van de CHU had iets weg van een treurmars, dat van de AR deed daarentegen denken aan mu- ziek-bij-het-werk. Nogal tekenende verschillen. Het blijkt weliswaar aan trekkelijk om in het christen-democra tisch appèl op te treden als broeders van hetzelfde huis die elkaar oprecht beminnen, maar zodra men in de prak tijk van de politieke arena komt werkt dat niet altijd. Het begin van de hui dige moeilijkheden ligt in de laatste fase van de kabinetsformatie, toen de CHU zich definitief terugtrok, Tilanus verzekerde bij die gelegenheid dat het kabinet zakelijk zou worden beoor deeld. er zou geen oppositie worden gevoerd omwille van de oppositie zelf. Dat klonk veelbelovend, ook voor de beide andere christen-democratische partijen. Men vergat echter één ding in de politiek heeft ook een zakelijke beoordeling per definitie een politiek karakter. En zoals de kaarten nu lig gen na de CH-verklaring van zater dag ziet het er naar uit dat de CHU met haar zakelijke beoordeling politiek dichter bij de VVD staat dan bij AR en KVP. waardige en versluierde toestanden leiden. Allerwege in politiek-Neder land wordt namelijk betoogd dat de komende statenverkiezingen moeten worden beschouwd als de eerste be langrijke toetssteen voor het kabinet- Den Uyl. De zaken waarom het bij de ze stembusstrijd werkelijk zou moeten gaan de belangen van de provincie worden terzijde geschoven en de landspolitiek wordt de feitelijke inzet van de politieke strijd. In allerlei pro vincies poogt men nu behoedzaam AR, CHU en KVP dichter bijeen te bren gen. Zeeland is er een voorbeeld van: men spreekt over lijstverbjnding, over een gemeenschappelijk program en over één fractie na de verkiezingen. Met andere woorden: in theorie zou het voor de confessionele kiezer niet zoveel hoeven uit te maken welke van de drie christen-democratische partij en hij stemt. In theorie. In de praktijk echter worden de kiezers opgewarmd om in de eerste plaats een uitspraak te doen over het beleid van het kabinet- Den Uyl. En dat betekent dat het wel degelijk verschil maakt op welke van de drie partijen men stemt: op AR- KVP, die zij het met enige reserves het huidige kabinetsbeleid willen steunen, of op de CHU die zoals zaterdag is gebleken - - een scherpere en oppositionele houding aanneemt. Misschien loopt het allemaal ander* en treden de drie christen-demo cratische fracties bij de komende algemene beschouwingen parallel op. Als dat echter niet zou gebeuren, dan kan men bij de statenverkiezingen de christen-democratische samenwerking maar beter vergeten. Als immers het kabinetsbeleid tot inzet van deze verkiezingen wordt gemaakt en de CHU stelt zich ten aanzien van het kabinet anders op dan haar partners, dan ontstaat een versluierde situatie. Het woord 'duidelijkheid' is daarop niet van toepassing. NIEUWE ACTIE DUITSE LUCHTVERKEERSLEIDERS FRANKFORT (DPA) Het reeds lan ger dan een kwartaal smeulende qpn- fllct tussen de Westduitse verkeerslei ders en de Westduitse regering, schijnt naar een nieuw hoogtepunt te groeien. De luchthaven van Hannover moest maandag gesloten worden, van de 32 verkeersleiders van de ochtendploeg waren er maar zes komen opdagen. Ook op de luchthaven van Miinchen heeft men volgens een woordvoerder van de Duitse Lufthansa met grote moeilijkheden te kampen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 1