MINDER BELANGSTELLING WIJKMARKT TERNEUZEN-Z titwt KOOP UW TAPIJT BIJ JURRY JURRY TERNEUZEN WINKELIERS ZAAMSLAG VIEREN JUBILEUM INCLUSIEF extiA Over maten gesproken Neem een wijs besluit E o L van Hellemont: „Vakantie is vermoedelijk oorzaak" ZAVO bestaat 25 jaar CA "35 3 a> a? a> o O) a> o O ISI a> ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Het gaat slecht met de wekelijkse vrijdagmarkt in Terneuzen-Zuid. De kooplui van de ambulante handel klagen erover dat de publieke belangstelling zienderogen afneemt. Het poppubliek stelt er op zijn beurt tegenover dat de verscheiden heid aan koopwaar niet meer zo aantrekkelijk is als in het begin. Feit is inderdaad, dat het kramenbestand. in de afgelopen vijf maanden dat deze specifieke wijkmarkt bestaat met ongeveer tien kramen is afgenomen. „Het komt er gewoon op neer, dat we in een vicieuze cirkel zijn beland", redeneert de Zeeuws-Vlaamse afdelingsvoorzitter van de centrale vereniging voor de ambu lante handel, de heer L. van Hellemont. deze manier doorgaat dan komt er steeds minder van terecht. Uiteinde lijk komt de ambulante handel uit Zierikzee, Brabant en waar ze ook vandaag mogen komen, hier niet voor hun verlies maar voor winst. Als er niet kan worden verdiend, dan blijven ze weg. Zou ik ook doen. Gelukkig kan ik van mezelf zeggen, dat ik redelijk goed boer. Maar wat hoor je het publiek nu zeggen: aan die markt is niets meer te beleven want er staat bijna niks. Ja, en omdat er minder staat, komt er ook minder publiek. Zoals ge zegd: het is een vicieuze cirkel''. Voorbeelden Ia vergaderingen hebben de markt kooplui al naar een verklaring ge- zoeht voor de teruggang in deze Temeuzense wijkmarkt. „Vermoedelijk is het door de zo mervakantie gekomen. Er komen dsn begrijpelijk minder men- Ki dan normaal. Deze markt is tamelijk geen recreatiemarkt, zoals de centrummarfet van Terneuzen. He' publiek dat hier komt, wil be- wst iets kopen en is verder niet ertegen om een wandelingetje. Dat jeöeurt op de centrummarkt wel; is ook meer een toeristische Éfeactie", legt de heer Van Helle- aontuit. te doen? ,We hebben al zitten peinzen, wat we er aan kunnen doen om weer wat meer leven in deze marks te blazen. Gesuggereerd werd om te adverteren. Maar dit lijkt me zo zinloos, want de mensen weten wel dat deze markt bestaat. Ja, wat dan? Weet u het of weet ik het?" De heer Van Hellemont zoekt evenals de overige marktkooplieden naar de oplossing. Wel wil hij nog even duidelijk naar voren brengen, dat het wijkcentrum van Temeuzen-Zuid destijds er all$s aan heeft gedaan om een wijkmarkt naast de deur te krijgen. „Ze hebben toen alles in het werk gesteld, ze hebben er werkelijk enorm achter aan gezeten. En een dergelijke wijkmarkt leek ons ais marktlui ook wel interessant, maar als die op ZAAMSLAG De winkclicrsvcrenï- Zaamslag Vooruit ('ZaVo') viert van donderdag 27 september en met dinsdag 2 oktober haar eren jubileum. Het programma, vol attrakties zit, is sterk op de ,-d gericht met 'Swiebertje' en een drive-in show van Radio Noord- tee, Dit jubileum, dat donderdag 27 sep tember officieel geopend wordt, zal grotendeels uit een tentoonstelling bestaan in de ZaVo hal. In deze hal i de diverse stands van de win- rs (de stands van verenigingen bijvoorbeeld de muziek- en sportvereniging zjn gratis ter be- s&ikking gesteld, dus ook ten bate igen kas). In dc verschillende i wordt, als de produkten het inigszins mogelijk maken, ook ver kocht. Verdere attracties zijn: ■donderdag: een populair concert Joor de 'Volharding' een 'doe-het-zelf' -zaterdagavond: grote veiling voor ieder, die wat te verkopen heeft -maandag: een modeshow -dinsdag: foto- en tekenwedstrijd met als onderwerp 'feest in Zaam slag ter gelegenheid van regeringsju bileum koningin' -woensdagavond om 19.30 uur: dri ve-in show van Radio Noordzee. De heer J. Dees en de heer P. M. van Westen, beide bestuursleden van Zavo: „Zavo is in 1948 opgericht met toen 36 zaken ais lid: niet alleen winkels, maar ook bijvoor beeld een garage en een boekhhou- clingsbureau (tegenwoordig zijn er nog 26 zaken lid)." Als redenen voor de oprichting gaf het bestuur aan: „Toen in 1948 de ellende van de - LEZERS SCHRIJVEN - Stichting ZOMA In plaats van de heer Camiel Inghels in de rug aan te vallen, zou u er be ter aan doen om een gespecificeerde financiële opening van zaken te ge ven over de stichting ZOMA. Dan zal (hopelijk) duidelijk worden waar de vele tienduizenden guldens gebleven zijn. Van Jelgerhuis, Aardenburg. Eerst was er op liet terrasje een aanminnige kleuter die zijn welgevormde hoofdje omdraaide en me een stralende glimlach toezond. Kinderen, zo is mijn ondervinding, lachen graag tegen volwassenen. En de volwassenen Er zitten ook een jongen en een meisje, allebei zo om en nabij de twintig. Ze bewegen zich op internationaal niveau naar uit de dialoog die zij opent, blijkt Vind je dat ik die bril nou moet kopen? Zo'n bril. you see maar één keer. In Londen zag ik hem nergens. Hij is wel duur hé"? ,.Ja als je daar je geld aan uit wilt geven. Je 'kunt er natuurlijk altijd nog zonneglazen in laten zetten. Dun kun je hem altijd nog gebruiken als zonnebril". De jongen is kennelijk een nuchtere practicus. „Ik weet het niet „Vind jij nou ook dat hel hier zo vjaait"? „Ja het waait hier altijd. En stil hè, hier. Er zit geen leven in dit dorp. Je ziet steeds dezelfde smoelen". „Waadt"? ..Dat je here dezelfde smoelen ziet. Wel met gezon de kleuren. In Londen zie je alleen witte smoelen. Hier zien de mensen er veel beier uit". „Op het land, waar het leven goed is. ha ha ha". „You say"? Ach nee. la-maar. 't is me te warm om dat allemaal uit te moeten leggen". „Zullen vje daar aan dat tafeltje gaan zitten? Beetje uit de zon". „Goed, hé, dat is heel wdt beier". „Ik denk dat ik weer ga fietsen. Het is al jaren geleden dat ik op zo'n ding heb gezeten. Holland is het land van de meeste fietsen in de wereld, I suppose". „Nou in de wereld", twijfelt de jongen. „In Europa zul je bedoelen. Fietsen zal je tegenvallen: zu:aar tegen de wind intrappen". „O it's good for figure". Het meisje kreunt een beetje als ze dit zegt. „Ha ha ha „Ja, I am serious, ik ben dikker geworden here. In Londen eet ik alles rauw, alleen maar rauw. Hier krijg je alleen goed gekookt eten. Phhhh wel lekker, maar m'n taille. Dik". De jongen zwijgt een ogenblik. Begint dan op dromerige toon: „Ik was toen met die vriendin in Amerika een week aan het strand. Nou. die begreep van koken net zoveel als ha ha ha. Ze was altijd moe, ging dun naar bed. Op een dag heb ik toen gekookt en de tafel netjes gedekt. Dal kennen ze daar niet. Nou alles stond op tafel. Ik ging nog even naar de wc, handen wassen en zo en haar kammen. Toen ik terugkwam had ze alles oj>gcge- ten. Nou toen was ik toch wel even Ze kennen daar geen tafelmanieren. Intermenselijke verhoudin gen. ik bedoel dat is daar helemaal onbekend". aar dat heeft toch niets mei rauw eten te maken"?, snibt nu het meisje, wie het uitstapje met die vriendin naar hel strand blijkbaar helemaal niet zint. „Weet je wat ik hier mis? Tudor Houses. Die heb je in Londen overal. Heel gezellige restaurant jes en zo. Got-ja phhfi. ik denk dat ik toch die baan maar aanneem als hostess tn Hongkong. Ach, ik weet niet ook. Mijn ouders zijn er tegen". „Dat kan ik me voorstellen. Ik denk niet dat je daar leuke mensen ontmoet", zegt de jongen stroef. Ach een experience". „Ja. maar je moet je voor een hele lijd vastleggen". „Nee. drie. vier maanden. Amerikanen rondleiden". ,.'t Is maar net welke Amerikanen je treft. Ik heb ook groepen Amerikanen rondgeleid. 'I Is niet allemaal high life. 'Als je goeie treft, ja „Ik weet niet hé Ik heb nu alt if d maar gevlogen Ik heb nooit iets anders gedaan. Die bril hé Ik denk dat m'n moeder zal vragen wal ik nu weer heb. zo'n gril „Nou. dat is dan natuurlijk niet helemaal onterecht. Zullen we gaan"? „Nou five minuten. Ik ga nog even Ze zullen wél denken, daar komt ze weer". Dat is nu inclusief en exclusief. Allemaal bij een kopje koffie op een terrasje. De heer Van Hellemont noemt enke le voorbeelden van vaste, standhou ders, die vanwege de lage omzet zijn weggebleven. „Er stond hier altijd een man met noten en er was ook altijd een man met stroopwafels en één met bh's. Maaf die zijn op den duur weggebleven, omdat ze geen droge boterham konden verdienen". De heer Van Hellemont wijst er op, dat de branche-spreiding op een markt nu eenmaal valt of staat met de belangstelling van het kooppu- bliek. „Wordt deze belangstelling niet beter dan kwijt deze wijkmarkt langzaamaan weg en dat zou zonde zijn". De heer van Hellemont houdt echter met zijn collega-kraamhou- ders de zonzijde. „Laten we hopen dat de toekomst in de komende maanden een verbetering in de situ atie brengt". oorlog wat was afgenomen kwamen er veel zaken in opkomst en hier mee ook de concurrentie. Om nu .stevig te staan tegen de concurren tie en het wegtrekken van de koop kracht naar Axel en Terneuzen is het Zavo opgericht. Verder had Za vo ook tot doel om de onderlinge samenwerking te bevorderen. Dus de concurrentie én het bevorderen van de eenheid kunnen we als de bouw stenen voor Zavo zien." Het- bestuur zegt: „De waarde, die voor onze klanten het grootst is, is wel de Zavo-zegel (een sóórt kortingszegel), die wordt gratis uitgereikt. Altijd kan men de gespaarde zegel in geld omzetten. Het 'Zaamslags adverten tieblad', heel lang het eigen blad van Zavo is onlangs door pensionering van de drukker opgeheven." „Echte persoonlijke bediening, goede service en openstaan voor klachten zijn" zo zegt het bestuur, de kwali teiten die Zavo biedt, in tegenstel ling tot de grote zelfbedieningsza ken. „Dat het Zavo goed gaat blijkt wel uit het feit. dat de meeste zaken sinds 1948 twee drie maal ver nieuwd zijn. En ondanks dat het ledenaantal van 36 naar 26 terugge lopen is, zien wij dit als een over gang van kwantiteit naar kwaliteit." „Het is opmerkelijk", aldus het. be stuur," dat terwijl de gemiddelde leeftijd van de middenstand op 52 a 53 jarige leeftijd ligt, dit gemiddelde in Zaamslag 44 jaar is- Het is dan ook een misverstand dat de bevol king aan bet vergrijzen is." HERENKONFEKTIE TOM DE ZEEUW Noordatreat 61 - Tetofoon COM 50) SS 51 - Terneuzen Anders dan alle anderen ui Bekende merken bij Jurry zijn K.V.T. DESSO KROMMENIE HATÉMA VENETA LOUIS DE POORTERE PARADE Want.- Jurry is vloerenspecialist dus dot garandeert vakwerk, goed advies en goede service en altijd kwaliteitsfapijt in welke prijsklasse don ook en de collectie uit voorraad is grandioos. Wilt u meer weten, vraagt u dan gratis een uitgebreid documenfoïiepakkef aan en wilt u nog meer weten, dan komen wij groag bij u thuis praten o.a. over prijzen en condities. NOORDSTRAAT 58 - 60 - TELEFOON (01150) 5951 i BBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 19