Verhoging belastingen levert Reimerswaal bijna één ton meer op „Oosterschelde toetssteen milieubeleid regering" Wethouder Nieuwenhuyse opende leeszaal te Hansweert Statencommissie bespreekt plan ambulancevervoer PSP EIST DUIDELIJKHEID OVER TAAK COMMISSIE KLAASSESZ „Dreigt alleen nog als zoet houdertje te functioneren" Vier militairen kregen diploma landbouwschool HITORISCHE OPTOCHT TREKT DOOR STRATEN WESTKAPELLE SAMENVOEGING KATHOLIEKE EN NEDERLANDS HERVORMDE BIBLIOTHEKEN Familie berichten Raad Arbeids markt Brabant: 'Te veel industrieterrein' PLAATS UW m DE PZC 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1973 Slot van pagina 1 Deskundigen voorzien thans het meer landinwaarts ontstaan van een nieuwe onderwater-delta, met gevaren voor de inwoners. Een andere dredging is de vernietiging van een zeldzaam zoutwatermilieu en het uitsterven van bijzondere organismen met als bijver schijnselen het wegvallen van bepaal de vormen van recreatie zeehenge- len). muggenplagen en een slechte kwaliteit, van het stilstaande water.. „Voelt u zich veiliger", zo besloot mevrouw Kannegieter haar inleiding, „achter een Oosterscheldedam is een vraag die ik wil stellen in lichamelijk, geestelijk en maatschappelijk op zicht". De dooi- voorzitter Brugsma als 'be keerling' aangekondigde waterbouw kundige Ir. H. Meijer uit Oosterbeek was de tweede inleider. „Indien in 1353 de regering had beslist", zo be gon hij, „dat in Zeeland alle dijken verhoogd zouden worden om bestand te zijn tegen een vloed, hoger dan die in 1953. zou iedereen in Zeeland dank baar geweest zijn". Men was echter geobsedeerd door het gigantischs deltaplan met als opval lend punt, aldus Lr Meijer, dat de Westerschelde open bleef, daar was geen optimale veiligheid nodig. Slui ting van de Oosterschelde, zo vervolg de inleider, betekent het verloren gaan van een uniek ecologisch milieu, van de mossel- en oestercultuur en van de kinderkamer van de visstand. Keelendam „Gezien de vervuilende bedrijven in het Sloe moeten we zeker vechten voor het behoud van een zuivere Oos terschelde". aldus de heer Meijer, die voorts betoogde, dat de beste compar timentering van de Oosterschelde een onvoldoende oplossing blijft, „zoals zoveel andere oplossingen". Als enig juiste oplossing noemde ir. Meijer het openhouden en de aanleg van de dam door het Keeten. Deze biedt nog het voordeel van een verbinding Tholen- Schouwen-Duiveland en in de Schelde- Rijnverblnding spaart men één schuts luis uit. Een dam door het Keeten, aldus de heer Meijer, zullen de erosie en daarmee oever en dijkvallen ver- minderen. Door regelmatige peilingen, zo ver volgde bij, moet het mogelijk zijn tijdig maatregelen te nemen om oe ver- en dijkvallen te voorkomen. In dart, verband wees hij er overigens nog. op, dat bij de ramp van '53 geen enkele overstroming het gevolg was van een dijkval. De heer Meijer be sloot: „De veiligheid is reeds belanr rijk vergroot door een goed waa sdhuwingssysteem. Aan een open Oos terschelde zitten alleen maar grote voordelen. Door intensief bodei brult- raken de mineralen langzaam op. Het wordt een eis de resterende natuurgebieden te bewaren. Men gaat. gelukkig inzien dat matiging de hoog ste veiligheid is. Het is mijn wens dat bij de Oosterschelde de victorie mag beginnen". Zijn Belgische collega ir A. Merte/s uit Brugge, waterbouwkundige en oud- directeur van de planologische dienst West-Vlaanderen zei als derde inleider dart twintig jaar terug het denkbeeld van een afgesloten Oosterschelde een logische zaak was. Die visie is achter haald, zo betoogde hij, „bij de Belgi sche waterstaat denkt men nog die gaat dicht, maar ik denk dat de Oosterschelde opengehouden zal wor den". Ir. Mertens sprak als zijn ver wachting uit, dat door een afsluiting de koppen van de eilanden zullen wegschuren „dan zal men verplicht zijn een nieuw deltaplan uit te voe ren". Een spuisluis in de dam noemde hij dóór de geringe capaciteit ridicuul en overbodig, omdat de duinenrij zich na afsluiting langs de gehele kust zal herstellen tot het beeld van ongevev duizend jaar geleden „die herstelt zich in één duinenrij voor de dam men". stelling: „In verband met de nota Roels uit Sint Maartensdijk als reac- Sleutel Ook deze Belgische inleider noemde de Keetendam het enig mogelijke al ternatief, „de sleutel van het pro bleem". De heer Mertens: „Men zou de sluiting direct moeten temporise ren en het materieel transporteren naar het Keeten om daar zonder verwijl te beginnen". Ir. Mertens kreeg enkele 'open doek jes', onder meer voor zijn opmerking "We mogen de waterstaat niet toela ten zich belachelijk te maken' en 'Ik heb twee professoren aangesproken van Delft en die zijn plots ziek gewor- den'. De voorzitter van het comité SOS, de heer A. L. S. Lookefeer uit Huist, riep als voorzitter van Zevibel (Zeeuwse Visserij Belangen) op om te blijven vechten tegen 'kleinering en onder schatting van de visserijbelangen'. De heer Lookefeer: „Wie vecht niet met de dood voor ogen, zolang het dood vonnis niet voltrokken is? Ik hen verheugd over de nieuwe situatie. Er is dus niet tegen windmolens gevoch ten". Vervolgens schetste de heer Loc- kefeer het belang van de Zeeuwse visserij (220 vaartuigen) en de aan verwante bedrijven. Als gekapitaliseer de schalde bij afsluiting voor de be roepsvisserij noemde dp Zeviibel-voor- zitter een bedrag van 470 miljoen gulden „de dam wordt duur be taald". Tenslotte wees hij op een nieuw, concreet voorbeeld van achter- MIDDELBURG De commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk, uit de provinci ale staten zullen woensdag 26 septem ber het voorstel van gedeputeerde staten inzake de uitvoering wet ambu lancevervoer bespreken. Zoals gemeld houdt dit voorstel onder meer in, dat er in Zeeland twee centrale posten, één in Zeeuwsch- Vlaandcren en één in Midden- en Noord-Zeeland, zullen komen voor het beheer van het ambulancevervoer. De commissievergadering, in het pro vinciehuis in Middelburg, begint middags om twee uur. Auto uit bocht tegen boom aan GOES De Goosenaar A. K. zondagavond rond zes uur met zijn perosnenauto bij de Kattendijksedijk in Goes uit d» bocht gevlogen en tegen een boom gereden. K. liep lichte verwondingen aan zijn knie op. De auto werd geheel vernield. Het onge val ontstond doordat K. met een te hoge snelheid reed. Westerterp worden de waterschappen gehoord, de visserij niet Dit is een nieuwe discriminatie van de visse rij". Publicist Van Dieren, de laatste inlei der, wees er in zijn betoog onder meer nog op dat het gaat om veran dering van de twintig jaar oude Delta wet. Dergelijke wetswijzigingen ko men regelmatig voor, aldus de heer Van Dieren, „door normen- en waar- denveranderingen, als de samenleving dat op die grond wil, gebaseerd op verzamelde kennis". Sprekend over de politieke partijen, die milieubescher ming zo'n ruime plaats in hun pro gramma gaven, merkte de heer Van Dieren nog op: „Het gaat om een 33.000 ha groot, natuurgebied. Als men het op de fles laat gaan wat blijft dan nog over van het milieubeleid van deze partijen? Het gaat om een ver lies van miljarden en zaken met ande re, hogere waarden. Ik zae het als een test-case voor de toekomst. De PvdA schijnt vast in het zadel te ziten, maar realiseert zich niet welke enor me spraakmakende macht 4000 actie groepen hebben. Het congres van de PvdA heeft gisteren geen woord ge wijd aan de milieubelangen". Dag en nacht tie een korte toelichting op het PvdA- standpunt. Mevrouw Maes-Van der Eeoken uit St. Niklaas, lid van de Volksuniefractie van de Belgische ka mer van volksvertegenwoordiging zei in een kort woord alle steun toe bij de acties tegen de afsluiting en tens lotte kwamen nog enkele reacties uit: visserij kringen op de huidige activitei ten bij de bouw van de Oosterschelde dam. r 7,0 wist de voorzitter van de vissers- vereniging uit Zierikzee, de heer B. W. Schol te melden, dat de al'sluitings- werkzaamheden in versneld tempo doorgaan. „Er wordt ook in de week ends gewerkt, meu gaat dag en nacht door", aldus de heer Schot. Een andere opmerking was, dat voor de sluiting gebruik werd gemaakt van per schip aangevoerd afval I-Ioechst Holland, 'nog radio-actief' werd gezegd. Over de rol van de politieke partijen zei de voorzitter van de Arnemuidse vissersvereniging Draagt Elkanders Lasten", de heer M. Sdereveld: „We worden wel degelijk beduveld. Ik vind het jammer dat ik dit in een kerkge bouw moet zeggen, maar we moeten een vuist maken, want op deze ma nier redden we het' nooit". Het gedeel te voor .de pauze was afgesloten door Ko Polfldet, die zichzelf begeleidend op de gitaar, het 'Oosterscheldelied' zong. ,0f uierk afmaken of naar huis sturen" GOES Van partijbestuur, twee de kamerfractie en eerste kamer fractie ontving het comité SOS tijdens de bijeenkomst in Goes een telegram, waarin alle steun wordt toegezegd bij de ac ties. „Wij waren en zijn voorstanders van het openhouden van de Oos terschelde", aldus het telegram, .Zeker nu door het, kabinet-Den Uyl de commissie Klaassesz is ingesteld zijn wij van mening dat alles in het werk gesteld moet worden om de werkzaamheden, gericht op de afsluiting van de Oosterschelde, zoveel als maar mogelijk, de temporiseren. Het beschikbaar stéllen van extra gel den dreigt het werk van de com missie Klaassesz overbodig te maken, Wij einen van de regering Den Uyl nü een duidelijke keuze: óf de commissie Klaassesz krijgt alle gelegenheid zijn werkzaamhe den af te ronden en de besluit vorming wordt pas gerealiseerd op basis van het door deze com missie uit te brengen rapport, óf de regering Den Uyl stuurt de commissie Klaassesz maar naar huis, aanezien zij dreigt alleen nog maar als een zouthoudertje te functioneren". Tenslotte wordt in het telegram gezegd, dat de PSP binnen en buiten het parlement zal blijven ijveren voor een open Ooster schelde, op zijn minst in de vorm die de zoutwaterstroom garan deert, „waarhij niet uitgesloten behoeft te worden dat veiligheids voorzieningen worden ingebouwd voor gevaarlijke momenten (te denken valt daarbij aan het zoge naamde sluizenplan van de Delft- se TH)". SCHOONDIJKE Vier militairen en één burger ontvingen vrijdagmiddag het diploma van teclmisch specialist in de landbouw, na examens aan de landbouwpraktijkschool te Schoondij- ke. Bij de diploma-uitreiking was be halve het bestuur en de instructeurs van de landbouwpraktijkschool en de verloofdes of echtgenotes van de ge slaagden ook de majoor Boerlee uit Middelburg aanwezig. De militairen konden de opleiding volgen door een overeenkomst tussen liet ministerie van defensie en dc landbouwschool. Majoor Boerlee zei goede hoop te heb ben, dat er ten aanzien van de samen werking tussen de landbouwpraktijk school en het ministerie van- defensie en eventuele andere ministeries 'iets positiefs de bus zal komen', onder leiding van minister Vredeling van de fensie, die zelf afstudeerde aan de landbouwhogeschool te Wageningen. De majoor was verder van mening dat er wel perspectief in zat 'de school in te schakelen in het kader van de ontwikkelingssamenwerking.' De vijf afgestudeerden vormden de eerste groep, die door de landbouw praktijkschool werd afgeleverd. Ge zien de bezuinigingen is de kraan voor een gelijke opleiding voor geïnteres seerde KVV-ers dichtgedraaid, zodat het er naar uitziet dat niet meer dan drie groepen de opleiding zullen vol gen. De directeur van de school, ir. Roest, benadrukte het waardevolle van de vol gens hem dure opleiding, „die uniek is in de EEG". Eén van de geslaagden sprak tenslotte een dankwoord. De di ploma-uitreiking werd geleid door de voorzitter van het bestuur van de school, de heer A. de Feijter uit Cad- zand. Benoeming HULST Pater Eugène van Acker S. M. te Hulst is benoemd tot bisschop pelijk commissaris van de stichting katholiek onderwijs te Terhole. B. EN W. KOMEN MET CONCRETE PLANNEN GEMEENTERAAD GAAT ER 8 OKTOBER OVER PRATEN KRUININGEN Het college van b. en w. van Reimerswaal wil bijna hon derdduizend gulden meer in de ge meentekas laten vloeien, door een aantal belastingen met ingang van 1 januari 1974 te verhogen. In de be geleidingsbrief bij de begroting voor 1974 kondigden b. en w. al aan, dat de belastingen omhoog zouden gaan. Nu is het college met enkele concrete voorstellen gekomen, die maandag avond 8 oktober in de gemeenteraads vergadering worden behandeld. De wij zigingen, die b. en w. in petto hebben: begraafrechten, straat- en rioolbelas ting, rioolafvoerrecht, reinigingsrech ten, personele belasting, havengelden en de leges. Begraafrechten: om een stoffelijk overschot in een eigen graf te laten begraven willen b. en w. voortaan 300,- in rekening brengen. Voor het begraven van een stoffelijk overschot op de. algemene begraafplaatsen stel len b. en w. een tarief van 250,- voor. Tot nu toe is dat respectievelijk 250,- en 225,-. B. en w. hebben berekend, dat dit jaarlijks een bedrag van 8 meer opbrengt. Straat- en rioolbelasting: het college is van plan de tarieven voor straat- en rioolbelasting aan te passen aan de minimum-normen, die de staatssecre taris van binnenlandse zaken voor 1974 heeft vastgesteld. Voor de straatbelas ting betekent dat 29 van de kadastra le opbrengst voor gebouwde en 14,5 van de kadastrale opbrengst voor on gebouwde eigendommen. Rioolheffin- Viering 750 jaar stadsrechten: Graaf Floris IV landt op zeedijk WESTKAPELLE Een grote histori sche optocht vormt op zaterdag 29 sep tember het hoogtepnt van het omvang rijke feestprogramma, dat door een HANSWEERT Zaterdag opende de heer J. A. Nieuwenhuyse, wethouder voor cultuur, recreatie en sportzaken van de gemeente Reimerswaal de openbare bibliotheek te Hansweert. Deze is gevestigd in een lokaal van de openbare lagere school aan de Kerk- laan, dat de gemeente ter beschikking heeft gesteld. De gemeente zorgde ook voor de benodigde boekenrekken. De openbare bibliotheek kwam tot stand door de samenvoeging van de katholieke bibliotheek en die van de Nederlands hervormde kerk. Voorts verkreeg men boeken van 'Het Dorps huis' uit Kruiningen en uit particulie re schenkingen. Men beschikt thans over ongeveer 4700 boeken. „In feite was de katholieke bibliotheek geen katholieke bibliotheek meer", vertelde pastoor drs. J. Bierkens, voorzitter van de nieuwe openbare bibliotheek. „Er kwamen mensen van alle gezind ten, vooral ook, omdat de bibliotheek van de Nederlands hervormden in fei te doodgebloed was. Daarom besloten we tot de bundeling". Veel lof had hij voor het voorbereidend werk van zus ter Evarista, die de boeken van ver schillende herkomst selecteerde en ze catalogiseerde. Zuster Evarista is tien jaar onderwijzeres in Hansweert ge weest. Sinds drie jaar is ze met pen sioen en binnenkort vertrekt zij naar een tehuis in Steijn (Limburg) om daar van haar emeritaat te genieten. Namens het bestuur böod pastoor Bierkens haar een schilderij van de gen: 75,- per aansluiting per jaar zon der zuivering. De verhoging van de straat- en rioolbelasting levert de ge meente Reimerswaal 38.000,- meer op. Rioolafvoerrecht: hiervoor hebben b. en w. de volgende regeling ontwor pen: 36,- bij een waterverbruik van 0 m3 tot en met 200 m3; 52,- bij een waterverbruik van 201 m3 tot en met 400 m3; 52,- vermeerderd met 0,22 voor elke m3 per jaar waarmee het waterverbruik de 400 m3 te boven gaat. De meeropbrengst is geschat op 14.000,-. Rei--pngsrechten: een verhoging van de r-'nigings rechten zal de ge meente Reimerswaal met een bedrag van 16.800,- extra spekken. B. en w. oereiken dit door een verhoging van 3 in te voeren. Op het ogenblik be talen dé inwoners van Reimerswaal 32,- per 'zelfstandige hulshouding'. Als b. en w. hun zin krijgen, wordt dat 35,-. Personele belasting: b. en verder met het plan op tafel om op de hoofdsom van de personele belas ting jaarlijks 280 opcenten ten behoeve van do gemeente te heffen. Nu is dat nog 265. Volgens het college wordt de gemeente daar 6.500,- 'rijker' van. Havengelden: het college heelt ook een nieuwe regeling van haven- en lig. gelden '-itgedokterd'. De meerop- br.ngst wordt geraamd op 4.500,-. Leges: ook de leges gaan omhoog. In totaa. omt daardoor een bedrag van ongeveer 12.000,- per jaar meer in het laatje. Voordat de gemeenteraad een beslis sing over de voorgestelde belasting verhogingen neemt,' zullen de raads- leden zich eerst nog door de en dat gebeurt eveneens op 8 oktober ge. meentebegroting moeten worstelen. Maar de aad komt nog een keer eer der bijeen (op dinsdag 25 september) om een minder zware agenda af te wikkelen. Het college van b. en w, vraagt de raad da.n een krediet van 129.640,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe vuilnis, auto. B. en w. verzoeken de raad ook de subsidie aan de stichting aangepast zwemmen voor gehandicapten met 1& gang van 1974 op 4000,- per jaar t« brengen. Verder zal de raad nog eens over plannen praten over de bouw van een kerktoren en uitbreiding van het kerkgebouw in Yerseke. speciaal comité is opgesteld ter viering van het feit, dat Westkapelle 750 jaar geleden stadsrechten kreeg. In de optocht, die in de middaguren wordt gehouden, rijden niet minder dan veertien wagens mee waarop, in verschillende taferelen, de geschiede nis van Westkapelle wordt uitgebeeld, Zo toont de eerste wagen een gebeur tenis uit het jaar 694: „Willibrord slaat im Westkapelle een., afgodsbeeld stuk". Op andere wagens wordt aandaoht be steeg, aan belangrijke historische fei ten als de invallen vam de Noorman nen, het verkrijgen van de stadsrech ten van graaf Floris IV, een bezoek van Karei de V aan Westkapelle, die een 'drinkgeld' uitdeelt aan de dijk werkers, de Spaanse tijd, de Franse tijd, de "bittere armoede', de Duitse be zetting en de bevrijding daarvan. De laatste wagen beeld het jaar 1973 met het onderwerp: "Recreatie en welvaart' uit. De stoet wordt voorafgegaan door rui terij terwijl voorts muzikale medewer king wordt verleend door de muziek vereniging OKK uit Westkapèlle, de drumband van OKK en het majoret- tenkorps van Juliana uit Middelburg. De optocht vertrekt om twee uur vanaf de Erikaweg. De feestelijkheden beginnen 's mor gens om tien uur met de aankomst van graaf Floris IV en zijn gemalin. Hun schip landt op de zeedijk tegenover het Kasteel van Batavia. Na ontvangst van de graaf en zijn gevolg door de schout en schepenen worden saluut schoten afgegeven en laat de jeugd van Westkapelle balonnen opstijgen. Ver volgens Wordt de sleutel van de stads poort aangeboden. Om ongeveer kwart over tien begeeft de stoet zich, vergezeld door ruiterij, de schoolkinderen en de schutterij en voorafgegaan door de muziekvereni ging OKK naar het Marktplein. Daar worden, op de pui van het stadhuis, de stadsrechten aangeboden. Het ochtendprogramma wordt beslo ten met onder meer volkszang, bege leid door OKK en gymnastiekdemon- straties op de Markt. Nadat in de mid daguren de historische optocht door de straten van Westkapelle is getrok ken begint het avondprogramma om zeven uur met een lampionoptocht voor de gekostumeerde jeugd. Deze optocht wordt voorafgegaan door de muziekvereniging Luctor et Emergo uit Zoutelande. Vuurwerk Om acht uur geeft vervolgens de mu ziekvereniging Vlijt en Volharding.uit Souburg een taptoe op het Marktplein waarna om ongeveer half tien boven de Kreek een groot slotvuurwerk wordt afgestoken. De toeschouwers kunnen plaatsnemen op en tegen de dijk. Het feestprogramma: "Westkapelle 750 jaar stadt 1223-1973' bevat naast opga ve van de feestlijkheden een voor woord van burgemeester L. M, Moer- mond en voorts een korte historische schets over de 750 jaar, dat Westkapel le stadsrechten bezit. Examens ZIERIKZEE Aan de rijksscholenge meenschap Professor Zeeman te Zie rikzee slaagden' voor het herexamen havo; Aart Koster, Nieuwerkerk; Wim Versteeg. Brouwershaven en Bert Vis ser, Haamstede. Voor het herexamen mavo-4 slaagden: Ada de Feiter, Cobie Tierie en Joop Wandel (allen Nieu werkerk), Henk Pomper, Zierikzee; Lena de Wilde, Brijdorpe. Voor het examen mavo-3 slaagden: Monique Kohschulte, Renesse. Eén kandidaat werd afgewezen. Na de officiële opening kwamen enkele kinderen van de lagere scholen in Hans- tveert de nieuwe bibliotheek bekijken. Voorzitter pastoor drs. J. Bierkens (rechts) en wethouder J. A, Nieuwen huyse (links), die de opening had ver richt. maakten hen wat wegwijs. (Fo to PZC). Hansweertse schilder C. Kraak aan als blijk van waardering voor de door haar verrichte arbeid. Mevrouw S. Kortelever zal haar taak als bibliothe caresse overnemen. In zijn openingswoord wees wethou der J. A, Nieuwenhuyse op het belang van een bibliotheek in Hansweert. Het eigen gezicht van de kern is daarmee gediend, zo meende hij. Voorzitter Bierkens bedankte hem als vertegen woordiger van de gemeente voor de steun, die men van die zijde had ge kregen. Erg belangrijk vonden zowel zuster Evarista als hij de taak van de bibliotheek voor de middelbare scho lieren te Hansweert: veel boeken, die zij voor school móeten lezen kunnen zij nu in hun woonplaats vinden. DEN BOSCH (ANP) Tegen 1980 dreigt in Noord-Brabant een over- schot van zeker 200 procent aan in dustrieterrein te ontstaan. De regiona le raad voor de arbeidsmarkt heeft gedeputeerde staten hiervoor gewaar schuwd en de suggestie aan de hand gedaan alle instanties en commissies die zich met streek- en bestemmings plannen bezig houden, met deze pro blematiek te confronteren. Aan de hand van een in 1970 door het ETI van Noord-Brabant verrichte enquête is de regionale raad tot de slotsom gekomen dat tegen 1980 bij een te voorziene behoefte aan 2500 ha werkterrein er een kleine 4000 ha te veel zal zijn, gezien de bestaande en geplande terreinen. Vol vertrouwen in haar Heer en Hei land, is heden van ons heengegaan, na een langdurig, doch zeer geduldig gedra gen lijden, onze in nig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante PIETERNELLA KLAZINA MARKUSSE echtgenote van de heer N. Siesse, te Nieuwerkerk, Schouwen-Duiveland, op de leeftijd van 45 jaar. Haar vrede is onze troost. Kortgene: A. A. Marlcusse M. T. Markusse- Reinhoudt Goes: K. P. Poleij- Markusse P. J. Poleij Arnhem: P. J. Markusse J. Markusse- van Rossum Kortgene: J. P. Markusse Neef en nichten Kortgene, 15 september 1973, Oudendijk 1. Heden is, na een lang durig gedragen lij den, van ons heenge gaan, onze geliefde zoon, broer en zwa ger HENDRIK DE VISSER op de leeftijd van 54 jaar. Goes: J. de Visser- Wondergem 's-H.-H.-Kinderen: L. Rouw-de Visser Joh. Rouw Kapelle: Z. van den Berge- de Visser W. D. van den Berge Papendrecht, 16 september 1973. Correspondentie- Heden overleed, tot onze droefheid, na een langdurige ziekte, onze geliefde vader en schoonvader DIRK LEENDERT VAN WEIJE op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam, Dick van Weije Kapelle, 15 september 1973, Bruëlisstraat 141. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 19 septem ber 1973, om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Goes. Geen bloemen. FAMILIEBERICHTE!' Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, mijn innig gelief de man, onze zorgzame vader en opa DINGENIS FOKKE echtgenoot van Jannetje Korsuize, op de leeftijd van 65 jaar. Goes: J. Fokke-Korsuize M. J. Fokke M. P. Fokke-Hugens De begrafenis zal plaatshebben, op woensdag 19 september 1973, om 15.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Goes. Tot onze grote droefheid overleed, na een lang durig en geduldig gedragen lijden, onze lieve zoon, broer, zwager en oom DINGENIS FOKKE echtgenoot van Jannetje Korsuize, op de leeftijd van 65 jaar. Goes: wed. J. Fokke-Wissekerke Rotterdam: M. de Wilde-Fokke C. de Wilde Goes: J. Harthoorn-Fokke W. Harthoorn Goes: A. Fokke A. Fokke-de Witte Goes: P. Mieras-Fokke J. Mieras Goes: M. Fokke J. Fokke-Rooze Middelburg: M. Laven-Fokke M. Laven Goes: J. Fokke M. Fokke-Laven Goes: Th. Fokke D. Fokke-Paauwe Sintjansteen: C. de Dreu-Fokke J. de Dreu Terneuzen: J. Fokke A. Fokke-Sehrieks Neven en nichten Goes, 16 september 1973. Tot onze diepe droefheid is, geheel onver wachts, van ons heengegaan, onze geliefde broer, schoonbroer, oom en neef IZAAK JACOBUS DE JONGE in de ouderdom van 74 jaar. Breskens: J. de Jonge-van Kerkvoort Breskens: I. Daansen-de Jonge Breskens: J. de Jonge E. de Jonge-Wisse Amsterdam: M. Vermeulen-de Jonge Breskens: L. de Jonge-de Beer Vlissingen: G. Tas-de Jonge B. Tas Breskens: A. de Jonge J. de Jonge-Florusse Breskens: S. Brujjnooge-de Jonge Breskens: W. Tanghe-de Jonge Oost-Souburg: F. Bouwman-de Jonge J. Bouwman Neven en nichten Breskens, 16 september 1973. Correspondentieadres: Oranjeplein 14.. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 19 september 1973, om 14.30 uur, op de algemene begraafplaats te Breskens, vanuit 'Goedertij t'. Heden overleed, na e volgend op een arbeidzaam leven, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER LOOISE op de leeftijd van 74 jaar. Goes: C. Looise-van Sorge Aberystwyth (Eng.): L. Sadler-Looise W. C. Sadler Heerhugowaard: P. Looise J. Looise-Knulst Goes: S. van Zweeden-Looise I. van Zweeden Goes: C. Looise Kleinkinderen en achterkleinkinderen Goes, 16 september 1973, 's-Heer-Hendrikskinderendijk 9. De begrafenis is bepaald op woensdag 19 sep tember om .12.00 uur, op de algemene begraaf plaats te Goes, en zal worden voorafgegaan door een rouwdienst in de aula op de begraaf plaats, welke aanvangt om 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 4