Natuurpark op grens Zeeuwsch-Vlaanderen Braderie Goes: „Nog nooit was het zo druk en zo gezellig" WemeWingenaar vrij gelaten 'Open dag' van NSM-Sluiskil voor familieleden werknemers ALMANAK Burgemeester van Gent wil bredere schepen door de sluizen Terneuzen Noorse stuurman bezweken aan gevolgen ongeval Mammoettanker op rede Vlissingen GEMEENTERAAD SAS VAN GENT OP EXCURSIE IN DE KERNEN TANKER VAST BIJ BAALHOEK Woonwagen bewoners raakten slaags VOOR UW LOGIES 'DE RÜYTER' 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 197J i Mamalou tijdens hun rondrit door Goes. IN DRIE DAGEN TACHTIGDUIZEND BEZOEKERS BEZOEK VAN PIPO ZORGDE VOOR CHAOTISCHE TAFERELEN GOES „Hel is nop nooit zo druk en zo gezellig geweest". GMC-voorzitter Ch. l/insen kijkt met voldoening terug op de drie dagen, dat Goes bijna vol ledig in het teken van de braderie heeft gestaan. Het bezoekersaantal heeft dat van de voorgaande jaren verre overtroffen. Donderdag, vrijdag en zaterdag trok het feestelijk aange klede centrum van de Hanzestad naar schatting in totaal tachtigduizend men sen, die iets van de braderiesfeer wil den proeven. Deze grote belangstelling heeft de Goese middenstanders geen windeieren gelegd. De omzetten vari eerden van goed tot zeer goed. Zaterdag was de topdag. De Goese binnenstad werd overspoeld met, koop lustigen en bezoekers die 'zo maar een kijkje kwamen nemen'. Het was in de winkelstraten zelfs zo druk. dat men bij wijze van spreken over de hoofden been kon lopen. Het bleek voor de automobilisten een bijna onmogelijke opgave om him wagen in de onmid dellijke nabijheid van het centrum kwijt te raken. Ondanks deze parkeer problemen heeft de gemeentepolitie weinig moeite gehad om het verkeer in en om Goes in goede banen te lij den. De zakkenrollers hebben zich za terdag niet meer laten zien. Tijdens de eerste braderiedagen kwamen er op het, politiebureau heel wat meldingen TERNEUZENAAR OVERLEDEN NA BOTSING HULST HULST De 67-jarige Terneuzenaar P. Wisse is zondagavond ten gevolge van een verkeersongeluk in het zieken huis te Hulst overleden. Het ongeluk gebeurde zondagmiddag tegen kwart voor vier op de kruising van rijksweg 60 en de Absdaalseweg bij Hulst. De heer Wisse, die over de Absdaalse weg reed, verleende geen voorrang aan de door P. M. Q. uit Leverkusen West-Duitsland) bestuurde personen auto. Q. kwam uit de richting Perk- polder over' de rijksweg 60. De heer Wisse werd emstig gewond naar het ziekenhuis in Hulst overgebracht. In de loop van de avond overleed hij daar. Dokter W. N. Th. Gielen uit Hulst verleende de eerste hulp. Beide auto's werden zeer zwaar bescha digd. Q. liep zeer lichte verwondingen op. WEMELDINGE De 26-jarige Wemeldingenaar A. D. is op vrije voeten gesteld. Dat is ge beurd op last van de officier van justitie, mr. Th. Lebret. (ADVERTENTIE) MEUBELHUIS RENAISSANCE B.V. VOOR COMPLETE Vlissingen Middelburg Goes -eeuwse Auto Daar wij een kennis hebben, wiens oom bevriend is met de broer van een man, die een zwager heeft, wiens vader op een kasteel de tuin onderhoudt, vandaag een ver haaltje. dat wij niet uit de eerste hand hebben. Het gaat over de eigenaar van het kasteel, die in het bezit is van een riante Rolls Royce. Mooi hoor, zo'n wagen, waar je de guadrafo- nische stereo-installatie bij afleve ring alleen maar uit kunt halen als je 'm niet wilt. Zo'n wagen, waarbij een licht gezoem verraadt dat alle portieren plus de achter klep elektronisch op slot zijn als je het sleuteltje uit het portier aan de kant van de bestuurder haalt. Zo'n wagen ook, waarbij je maar op een fraai ingebouwd knopje hoeft te drukken om via. een toet-toet-installatie aan de weet te komen of je nog genoeg olie hebt. De bezitter van die auto nu ver telde tegen z'n tuinman, dat je ook nog een model Rolls Royce hebt, die twintig centimeter lan ger is. Met het oog op de moge lijkheid van een chauffeur achter glas. Maar ja", sprak-ie. .Da's overdre ven. Zo poenig dóe je niet." drinking van zijn plaatsgenoot Jan Hoogesteger (36), twee weken geleden. Mr. Lebret verklaarde desgevraagd, dat er bij het onderzoek geen duidelij ke bewijzen zijn gevonden, die aanto nen dat D. een misdrijf heeft, gepleegd. Volgens de officier van justitie wil de vrijlating van D. niet zeggen dat, er geen misdrijf in het spel is geweest, toen Jan Hoogesteger om het leven kwam. Het onderzoek zal nog worden voortgezet,. GENT Burgemeester Van den Dae- le van Gent heeft tijdens het jaarlijks banket van de vereniging van Gentse zeevaart belangen het feit gehekeld dat Nederland niet toelaat dat de bestaan de zeesluis van Terneuzen maximaal wordt benut. „De sluis is veertig me ter breed en de Nederlandse autoritei ten laten maar schepen toe van drie en dertig meter. De Nederlanders voe ren steeds weer aan. dat proefnemin gen moeten uitwijzen, dat het schut ten van bredere zeeschepen wel ver antwoord is. Nu vraag ik u: zijn vijf jaar studie nog niet voldoende om een beslissing te nemen? De meeste ertsscbepen hebben een breedte- zes en dertig meter, zodat ik zeggen, dat de Gentse hagen ernstig wordt geschaad, door de houding van Nederland", zo verklaarde de burge meester, die nog herinnerde aan de doorvaart van de liberty-ships vlak na de oorlog. „Toen die in 1945 de oude sluis bin nen kwamen, schoot er langs weers zijden precies tien centimeter over. en dat mocht en dat kon allemaal. Bij de bouw van de zeesluis heeft een studie bureau uit Utrecht voor ons berekend, dat een passeerbreedte van acht en dertig meter nog veilig is. Wat er nu gebeurt, is toch wel een beetje over dreven". Staatssecretaris H. Fayat voor havenbeleid, die mede was uitge nodigd, was het met de opmerkingen van de Gentse burgemeester eens. Het probleem is al eens eerder bij de bilaterale onderhandelingen tussen Ne derland en België aan de orde geko men. Gebleken is, dat eerst nog voor bijkomende voorzieningen moet wor den gezorgd op de kademuren. Het zou in de bedoeling liggen de sluis te voorzien van de zogenaamde wijkende kaaimuren, die aan de bredere boven bouw va.n de zeeschepen meer ruimte zouden geven, binnen van mensen, die in het gedrang van hun portemonnee waren beroofd. Dat was voor een enkele middenstan der aanleiding om de bezoekers via een briefje op de etalageruit te waar- scbuwen voor zakkenrollers. Pipo Voor de kleintjes was een bezoek van Pipo de Clown met zijn geliefde Ma malou een hele belevenis. De l,v-clown en Ma.mmalou maakten omringd .door door ruim tien lieftallige feeën in een antiek autootje een rondrit door de stad. Het leverde op sommige punten chaotische taferelen op. Hon derden kinderen (maar ook ouderen) verdrongen zich om de clown een handje te geven. Maar Pipo was met kinderachtig. Waar hij kon. maakte hij de kinderen zielsgelukkig door hen de hand te schudden en af en toe een presentje te bezorgen. Loco-burgemees- ter drs. J. Dijkgraaf van Goes verwel komde de bekende clown bij de Peu- geotgarage aan de Lange Vorststraat. Van een officieel welkom kon geen sprake zijn: een hevig transpirerende wethouder Dijkgraaf deed vergeefs een beroep op de kinderen om niet zo te dringen. Bij de Steenen Brug was het al niet minder druk. Ook daar stonden honderden kinderen en volwassenen achter dranghekken om Pipo uitbun dig toe te juichen. Voor ruim twintig gehandicapte, kinderen van Huize den Berg was het dubbel feest. Zij kregen de clown niet alleen in levende lijve te zien. Pipo verraste hen bovendien met een traktatie. Zaterdag reikte het bestuur van GMC ook nog de prijzen uit van fotozoekwedstrijd. De eerste prijs, een vouwfiets, werd gewonnen door vrouw Jansen uit Waarde. Mevrouw Van Liere uit Kapelle behaalde tweede prijs, een fototoestel. Mevrouw Minderhoud uit 's-Heer Hendrikskinde ren ging met de derde prijs strijken Het televisietoestel dat door het be stuur van de Kerkstraat beschikbaar was gesteld, ging naar mevrouw Van Dijk uit Goes. TERNEUZEN De 47-jarige Noorse stuurman Hakon Jensen is zondag middag in hel Julianaziekenhuis in Terneuzen bezweken aan de verwon dingen die hij 's morgens had opgelo pen bij een ongeval aan boord van zijn schip, de 'Texoca Norge'. De stuurman (die in Antwerpen woon de) w-as zondagmorgen rond acht uur uitgegleden t,oen hij de loodsvlaggen wilde ophangen en maakte daarbij een val van bijna tien meter. De Noorse tanker, op weg van Antwerpen naar zee. ging daarop voor anker in de put van Terneuzen, waar dokter Nijsten sr. uit Terneuzen eerste hulp verleende. Het slachtoffer is daarna overgebracht naar hert Julian i,zieken huis in Terneuzen. BEJAARDE MAN AXEL GEDOOD BIJ BOTSING AXEL In zijn woonplaats Axel Is zaterdagmiddag tegen half drie ten gevolge van een verkeersongeval over leden de heer L. Boei je (73). woon achtig in het bejaardentehuis 'De Vurssohe'. De heer Boeije werd tij dens hel oversteken van de Kerkdreef aangereden door de door L. A. W. uit Rilland bestuurde motorfiets. De heer W. trachtte de heer Boeije wel te ontwijken, maar dit gelukte niet- Met de linkerzijde van het stuur sloeg de motorfiets tegen het lichaam van de heer Boeije. De botsing had tot gevolg, dat. de heer Boeije een schedelbasisfractuur opliep en ter plaatse overleed. Dokter K. Boor uit Axel kon niet meer dan de dood constateren. De rijkspolitie te Axel zoekt getuigen van dit ongeluk. VLISSINGEN Op de rede van Vlis singen verscheen zaterdagmiddag om half vier de mammoettanker 'British Progrcs' (116.000 brt) van de British Pctrolcompany uit Londen. Dit schip is gebouwd bij de NDM te Amsterdam en werd bij Verolme in de Botlek af gebouwd. Bij Scheldepoort te Vlissin- gen-Oost zal de laatste hand aan het schip worden gelegd. De 'British Progres' kwam op eigen kracht van Rotterdam naar de rede van Vlissingen maar bij manoeuvreren in de haven Vlissingen-Oost moesten vijf sleepboten assisteren (de 'Schou- wenbank' en de 'Banjaardbank' van de Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst, de 'Ruyter' van de Nieuwe Vlissingse sleepdienst, de 'Martine Letzer' van de Unie* van reddings- en sleepdiensten en 'Scheldepoort I' van de maatschappij De Schelde). Drie gewonden bij aanrijding te IJzendijke IJZENDIJKE Bij een auto-ongeluk op de Klakbaan te IJzendijke zijn zondagmiddag drie personen gewond geraakt. Twee van hen, R. R. J. de H. en zijn echtgenote uit Sas van Gent, werden per ambulance naar het. zie kenhuis te Sluiskil gebracht. Het on geluk deed zich omstreeks vier uur voor en ontstond doordat De H. lijdend op de Klakbaan, geen voor rang verleende aan de op de Scher- penheuvelseweg rijdende J. A. de K. uit Terneuzen. De auto van De K. kwam vijftig meter verder tot stil stand in de sloot terwijl De H. met zijn auto in het land terecht kwam. Dokter H. van der Pas uit IJzendijke verleende eerste hulp. De K. raakte licht gewond. Hij werd door voorbij gangers meegenomen. Beide auto's werden geheel vernield. WENS OP NATUURBESCHERMINGSDAG KIELDRECHT KREKENGEBIED LANGS DE GRENS CENTRAAL KIELDRECHT „We doen een be roep op de overheden van België en Nederland om in het krekengebied aan beide zijden van de grens tussen Oost- en Zeeuwsch-Vlaanderen een Belgisch-Nederlands natuurpark in te richten. Daarin zal liet nodig zijn de terreinen die rust behoeven integraal te beschermen, de landschappen cn cultuurwaarden van de streek onge schonden te bewaren en dit mooie erfgoed ten dienste te stellen van het toenemend aantal mensen, die verpo zing zoeken in de natuur en bereid zijn fauna, flora en landschap met eerbied te behandelen". Deze wens uitte vice-voorzltter van het Nationaal verbond van natuurbescherming in België, H. Delaunois. aan het einde van zijn toespraak tijdens de nationa le natuurbeschermingsdag in Kiel- drechl een plaats op de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen. De 20ste natuurbeschermingsdag stond zondag in het teken van het krekengebied van Oost-Vlaanderen. Volgens de heer Delaunois wordt, dit gebied bedreigd door industrialisatie van de Schelde-oevers. de aanleg van het Baalhoekkanaal, vervuiling va.n de waterlopen en de verkaveling voor actieve recreatie. Het gebied strekt zich uit van Kieldrecht over Saaftin- ge, Hulst, Assenede en St. Jan- en Eremo tot bij de Zwarte Polder tegen over de Schelde-monding. De heer Delaunois, en met, hem de andere mensen die het woord voerden legden er de nadruk op dat het be houd van het krekengebied een Bel gisch-Nederlands belang is. Om die reden wa.ren er tevens veel Zeeuws- VI aam se natuurliefhebbers en belang hebbenden uitgenodigd. Zaterdagmorgen deelde prof. dr. H. Gijsels van de rijksuniversiteit te Gent tijdens een persconferentie in het stadhuis van Kieldrecht mee. dat er reeds twee jaar een werkgroep van Nederlandse en Belgische belangheb benden bezig is met het inventarise ren van de waarde van de grote kreken in het gebied. „Tussen nu en twee jaar hopen we de gegevens op papier te hebben. Het, is natuurlijk wel de vraag of er naar ons geluis terd zal worden", aldus de heer Gi.i- sels die er aan toevoegde dat de werkgroep contacten heeft met de rijksplanologische dienst in Den Haag. De heer Gijsels meende dat, de werk groep op tijd gereed zou komen met het verwerken van de gegevens. „Het Baalhoekkanaal en een nieuw kanaal van Gent naar Terneuzen zijn politie ke hangijzers. Daar zal nog wel even over gepraat worden", zei prof. dr. Gijsels. Schelde-oever Schepen Weemaes van Kieldrecht. die als eerste het woord voerde, belichtte de situatie van de linker Schelde- oever. „Veel kreken, bomen en groen zullen moeten verdwijnen door de industrialisatie op de linker Schelde- oever. Daarnaast, moeten er nog 400 tot 500 boerenbedrijven verdwijnen. Dat betekent heel wat. Die mensen zullen royaal moeten worden behan deld. Iedereen moet aan zijn trekken kunnen komen, niet alleen de indus trie". aldus de heer Weemaes. Hij vertelde tevens erg blij te zijn met de activiteiten vaai het Nationaal Verbond van Natuurbescherming. „De industrie zorgt voor de verstoring van het, evenwicht en de verontreiniging van lucht en water. U bent er geluk kig nog om de natuur te beschermen. Het gaat niet alleen om welvaart. Welzijn moeten we hebben en dat hebben we alleen als er nog vogels, bloemen, planten bomen en vissen zdjn". De heer Delsaunois was het, daar helemaal mee eens: „U hebt de toe stand goed weergegeven. De situatie op de linker Schelde-oever is werke lijk dramatisch. Mensen die met de natuur verbonden zijn moeten ver dwijnen door het spook van de indus trie". Succes Uit het overzicht van de heer Delau nois over de activiteiten van het ver bond over de laatste jaren bleek dat de acties vaak succes hebben gehad. Ieder jaar wordt afwisselend in Vlaanderen en Wallonië een natuurbe schermingsdag gehouden, waarbij er telkens een object, dat de belangstel ling verdient, wordt uitgelicht. De heer Delaunois: „Het is zeker met allemaal negatief. Er zijn goede resul taten geboekt". Ook vond hij het positief dat met name de jongeren Langs brandpunten in gemeente SAS VAN GENT - Tijdens een excur- sie die de hele dag duurde, heeft de gemeenteraad van Sas van Gent zich zaterdag ter plaatse georiënteerd over een aantal 'brandpunten' in de ge meente. De raadsleden werden bij die gelegenheid 'geëscorteerd' door b. en w., de afdelingshoofden, de directeur van bouw- en woningtoezicht in Zeeuwsch-Vlaanderen en de districts opzichter. De excursie startte 's morgens in West- dorpe waar men eerst een kijkje nam bij de Molenkreek. De raad werd er overtuigd van de mogelijkheid om rond de kreek een fraai wandelpad aan te leggen. In Westdorpe stonden ook de gesloten vuilnisbelt in de Ka pittelstraat en de sportvelden die aan een uitbreiding t,oe zijn) op het pro gramma. Via de Graafjansdijk waar van de reconstructie is aangemeld als DACW-object ging het richting Sas van Gent. Daar bezichtigde men het oude klooster, enkele jaren geleden aangekocht door de gemeente, maar nog steeds zonder bestemming. Een commissie van deskundigen buigt zich nu over de vraag: afbreken of opknap pen en er een gebruiksmogelijkheid voor zoeken. De raad heeft al herhaal delijk om een antwoord op die vraag SLUISKIL Een kleine driehonderd familieleden van NSM-werknemers hebben zaterdag tijdens de 5e 'open dag' van het Sluiskilse bèdrijf een indruk gekregen van de werkomge ving van man, vrouw, vader, zoon or verloofde. Tijdens deze vijfde van een serie van zeven open dagen waren hel laboratorium en de technische dienst van de NSIYT aan de beurt. Het bedrijf wil op deze manier de ter de schermen' gunnen om wat meer begrip te kweken voor de werk omstandigheden. In ee.n kort wel komstwoord maakte het hoofd van de technische dienst ir, M. Feijen, dan ook duidelijk dat 'de mens in het hedrijf centraal staat'. „De NSM ziel; dat beslist niet over het-, hoofd", liet, de heer Feijen weten. Na de verwel koming werd het gezelschap in groep-, jes van 10 tot, 12 man. ieder met; thuis ook eens een "blik ach-i deskundige gids, opgesplitst. Menl afdelingen. kreeg bij de rondleiding bet hele bedrijf van binnen en van buiten te zien, waarbij een beklimming van een ruim zestig meter hoge 'ureumtoren' letterlijk en figuurlijk een hoogtepunt was. Omdat, bij iedere open dag de eigen afdeling centraal staat vertoefde men nu bet Langst in de gebouwen van het, laboratorium en de techni sche dienst. Na zaterdag volgen nog t-wee open dagen voor weer andere verzocht. In Sas van Gent nam men ook een kijkje bij de nieuwe begraaf plaats en de daaraan grenzende uit breidingsmogelijkheid voor het sport park "De Valcke'. De gezamenlijke maaltijd nuttigde het gezelschap irt Philippine in de 'Auberge des Moules'. De mogelijkheid om via het restant van de wallen een wandel route in en rond Philippine uit te stip pelen werd daarna onder de loep ge nomen. Men sloeg daarbij ook het fraaie Spuikompark niet over. De excursie werd besloten in. het taurant, 'De Braakman' na een fikse wandeling door het Sasse gedeelte de Braakmanbossen. Een bezoek aan buurgemeente Asse nede (B.) ging op het laatste moment niet door omdat men daar onverwacht andere besognes bleek te hebben. Bur gemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent toonde zich daar over bijzonder teleurgesteld, maar ove rigens noemde hij de excursie 'erg ge slaagd en zeker voor herhaling vat baar.' VLISSINGEN In de Westerschelde t.er hoogte van BaaJhoek is zondag avond laat, omstreeks half twaalf, de 2ft.994 brt metende Noorse tanker Sea breeze vastgelopen. De tanker was,, naar alle waarschijnlijkheid leeg, on derweg va,n Antwerpen naar zee. Sleepboten van Union in Antwerpen en Terneuzen en van Muller te Ter neuzen zetten onmiddellijk koers naar de gestrande Seabreeze. De tanker is eigendom ran de rederij Bendxen te Oslo. THOLEN In het woonwagenkamp te Tholen heeft zich zaterrdagmlddag een vechtpartij afgespeeld tussen twee bewoners die enige alcohol hadden gebruikt. Een van de vechtersbazen, de zestigharige heer M. liep daarbij dusdanige snij- en steekwonden op, dat hij ter behandeling naar het Lie- vensbergziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden gebracht. Na te zi.jn verbonden keerde, hij naar het kamp terug, waarna de strijd zondag morgen in alle vroegte (ora vier uur) werd voortgezet. De tegenpartij van M. was de heer F. S. Ook diens broer J. S. tevens zwa ger van M. mengde zich in het ge- veoht, Een zestiental kinderen sloeg na de hervatting va.n de vijandelijkhe den op de vlucht en verschanste zich in de schuren en woningen In de buurt. Daarop werd de politie gewaar schuwd, die de vechtende woonwagen bewoners wist te kalmeren. Zowel M. als de familie J. S. besloten daarop vrijwillig naar elders te vertrekken. Aanleiding van de vechtpartij was, dat een van de kinderen van F. S. met een vuist een klap had gegeven op de pas nieuwe caravan van M M. deed daarover bij S. zijn beklag, die met- aarzelde en dadelijk een maakte met de strijd. Autoradio in Clinge gestolen CLINGE In de nacht van vrijdag op zaterdag is de autoradio van R. W. F. te Clinge gestolen. De auto stond op het terrein van de garage Bogaart te Clinge. zich inzetten voor het, milieu, mensen worden steeds meer milieubs wust. In de eerste jaren zaten we duidelijk in de wetenschappelijke fas>. Na 1960 is er een nieuwe fase ingetrr. den en 1970 kan gezien worden uk het. jaar van het milieubewustzijn". Tijdens de persconferentie werd het grote belang van het Verdronken land van Saaftinge en het krekengebied naar voren gebracht. Prof. dr. Gijsels: „Vele natuurgebieden in Nederland zijn weg door de aanleg van wegen en industrialisat ie. Het is steeds lieteel! de liedje. We moeten nu ingrijpen, Speoiaal voor het krekengebied moe ten we de onbeperkte industriële groei en de gevolgen daarvan voor het milieu denk aan de club van Rome ter discussie stellen". Hij herinnerde in dit verband aan plannen voor het graven van kanalen tussen Gent en Terneuzen en Gent en Zeebrugge met de daarbij behorende industrialisatie. De heer Gijsels ging verder in op de verontreiniging van de kreken. .Ze hebben grootse plan nen voor waterzuivering, maar we kennen allen het, slakkegangetje waar in er iets gebeurt aan de waterveront- reiniging". Daarnaast vestigde hij er de aandacht op dat naar zijn mening „het verent, reinigde water niet alleen zuiver ge- maakt, moet worden maar tevem weer tot leven moet komen". Ook da gevolgen van de ruilverkaveling wct den onder de loep genomen. Daarti] kwam naar voren dat er in Nederland meer rekening met het beschermen van de natuur wordt gehouden dao in Bolle bijl De heer Delaunois: „Het, gaat in Bel gië werkelijk met de botte bijl. Mr natuurschoon wordt totaal geen reke ning gehouden. Ze beloven steeds be terschap maar tot nu toe is daar weinig van terechtgekomen. De heet Delaunois vond dat Nederland op hR gebied van de ruilverkaveling vet vooruit ligt, vooral omdat men in ons land meer mogelijkheden tot sancties heeft. De persconferentie eindigde tenslotte wat chaotisch omdat twee natuurbeschermers het met elkaar aan de stok kregen over een de tail. Veel te doen Zondag werden de 'brandhaarden te- zocht onder deskundige leiding, en hielden voorzitter van het Nationaal Verbond prof. F. Staner en vice-voor- zitter Delaunois inleidingen. De heer Staner belichtte de situatie in geheel België en stond tevens even stil bij het feit, dat het de twintigste nationa le dag van natuurbescherming was. Hij meende, dat er nog veel te doen was op het, gebied van de nuheute scherming in de ruimste zin van het woord: jacht, lucht- en waterveront reiniging. het gebruik van chemische middelen en het, toebrengen van scha de aan de natuur door de industriële ontwikkelingen in geheel Belgie. De heer Delaunois richtte zijn aan- dacht, speciaal op het bedreigde sre- kerigebiéd en de successen én ont goochelingen in twintigjaar arbeid. Met name drie projecten zaten hem erg dwars: de industrialisatie op ae linker Schelde-oever, het aanleggen van een autoweg in de DamelootvaSet en het project Lesse III in de Arden nen. Voor en na de inleidingen wer den natuurgebieden bezocht en de middagpauze werd doorgebracht in Hulst. Daar verdiepten de bezoekers zich in de stadswallen. (ADVERTENTIE) HOTEL RESTAURANT Vlissingea Nieuwendijfc 31, Telefoon 01L84-3579. Prima keuken. Parireergelegenheid. PLAATSELI.TK EEN BUI Van het zuidwesten uit meer bewol king en plaatselijk een bui. Tot over wegend matig toenemende en naar zuid krimpende wind. Maxima rond 22 graden. Veranderlijk «net plaatselijk een bui. Daling van temperatuur tot rond bet gemiddelde yoor deze tijd van bet jaar. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1-6; min. temp.: van ongeveer normsal tot 3 graden boven normaal: max. temp.: van ongeveer normaal tot 2 graden onder normaal; kans op pen droge pe riode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 1-8; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 2 graden onder normaal; kans op een droge po rtode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 18-22 september: min. ma*- temp. temP- Den Helder 12 Vlissingen 13 Eelde 9 Vliegveld Zuid-Limburg 10 De Bilt 10 Gemiddeld over Nederland 11 ZON EN MAAN 18 september zon zon maan i on onder op c 06.19 18.48 21.25

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 2